Pályaversenyek (vegyes)

WRC, MNASZ, F1, GT, Rallycross stb..

Moderátor: Moderátor

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Re: Pályaversenyek (vegyes)

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. ápr. 01 17:59

A GT4 Northern Euro Cup Misanói versenyében Mór Csaba is indul!
http://totalcar.hu/magazin/2017/03/31/m ... jnoksagon/

Stream-hez link a rallyvideók topicba ;)
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 vas. ápr. 02 15:52

A BTCC idei szezonjában is nagy változások lesznek, sokan búcsúztak a sorozattól, autómárkák vonultak ki, de helyükre érkeztek újak. Így idén is feltöltődött a 32-re maximalizált versenyzőszám.
Nézzük elsőként hogyan alakulnak a gyári csapatok versenyzői:

Honda

Talán erről a csapatról cikkeztek a legkevesebbet a holtszezonban. Változás nincs a címvédő Gordon Shedden és Matt Neal alkotja a gyári alakulatot, amely idén fekete-narancs festést kapott.

Kép
Kép
Kép

Viszont csatlakozik a Team Dynamics csapatához Matt Simpson, akinek a Hondáját tavaly még a Speedworks üzemeltette, nem nagyon voltak kiemelkedő eredményei, idén hátha jobb lesz "gyári" háttérrel. Ugyanis idén ő is megkapja a Neil Brown által tuningolt Honda motort

Kép

BMW

A WSR környékén nagy változások voltak idén. A tavalyi második helyezett, sokáig a bajnokságot vezető Sam Tordoff év végén bejelentette visszavonul a versenyzéstől. Sajnálom, tavaly nagyon szépen ment, és még nagyon fiatal is, de ő az élet más területeire próbál most koncentrálni. Nagy hír viszont, hogy gyári BMW csapat lettek (hivatalosan is), valamint 2 év után visszatért hozzájuk Colin Turkington is, valamint a mostanság évente csapatot váltó Andrew Jordan is a csapatot erősíti. A harmadik pilóta Rob Collard maradt. A motorokért továbbra is a Neil Brown felel.

Kép
Kép
Kép
Kép

Subaru

A Team BMR idén is négy Subaru Levorgot állít csatasorba, melyek motorjáért a Mountune felel. Turkington ugyebár távozott, de maradt a csapatban Jason Plato és James Cole. Hozzájuk csatlakozik az MG-től átigazolt Ashley Sutton. Warren Scott is távozik, hogy csapatvezetői szerepére koncentrálhasson, valamint a Brit Rallycrossban fog indulni. Így a negyedik autó egy újonc tinédzser Josh Price fogja vezetni. Ő tavaly a Renault Clio UK kupában lett 6., de volt győzelme is. Elég későn derült ki, hogy ő kapja az autót, az idei terve a Clio bajnokság megnyerése lett volna. Meglátjuk majd mit alkot a nagyok között. Ő az egyike az idei 5 újoncnak akik a Jack Sears Trophy-ért versenyezhetnek.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

MG

Idén két új versenyzővel indul a Tripple Eight Racing. Arón Smith három év Passatozás után vált autót és érkezik a Team BKRtől. A második pilóta pedig Daniel Lloyd, aki tavaly 3 fordulón vezette a Eurotech harmadik Hondáját. Továbbra is a Swindon által fejlesztett egységes Toca motort használja az alakulat.

Kép
Kép
Kép

Opel

Idén egy régi-új gyári alakulattal bővül a BTCC. Visszatér a Vauxhall az új Astrával! Ám nem a régi partnerükkel a 888-al, hiszen ők futtatják most az MG-ket, hanem a Powered Maxed Racinggel, akik korábban a Chevrolet Cruze különböző változatait futtaták a bajnokságban. A Cruze-okat eladták, de láthatjukmajd azokat is idén, de arról majd lentebb. Ők is a Swindon-tól vásárolt egységes motort fogják használni. Idén az újonc Senna Proctor és Tom Chilton lesz a két versenyző. Proctor édesapja is versenyzett Astrával a BTCCben még a 2000-res évek elején. Chilton a WTCC mellett vállalta a szereplést, idén szerencsére nem ütköznek a hétvégék, így mindkét bajnokságban jelen tud lenni. A cél elhódítani a bajnoki címet mindkét sorozatban.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Privát alakulatok márkák szerint:

Ford

A Motorbase idén hárofőssé növelte az alakulatát. A csapathoz hű maradt Mat Jackson, a Eurotech Hondától Martin Depper érkezett és Luke Davenport teszi teljessé az alakulatot, aki a Ginetta Supercupból érkezett. Mindhárom autó Shredded Wheat gabonapehely színeiben pompázik. A motor fejlesztésével továbbra is a Mountune van megbízva.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

A Dextra (Team Parker) Racing és a Maximum Motorport idén egyesíti erőiket, és ők is futtatnak két Focust. Az egyikben az gyári MG-től jövő Josh Cook fog versenyezni. Míg a másikba Stephen Jelly ülhet be, aki még a 2008-2009-es évadokban vett részt a BTCCben BMW-vel. 2009-ben két győzelmet aratva 6. lett a bajnokságban. Kiváncsian várom mire lesz képes.

Kép
Kép
Kép
Kép

Honda

A Eurotech Hondák idén is Swindon Toca Engine-t használnak. Jeff Smith maradt a csapatnál, aki meglepetésre megnyerte az esős időmérő edzést tegnap. Martin Depper helyére a WSR BMW-től Jack Goff érkezik. Ha nem lesz nagy kavarodás, mint tavaly, akkor idén csak két autót indítanak a bajnokságban.

Kép
Kép
Kép

Toyota

Sajnos idén az Avensis-ek létszáma igen megcsappant, míg tavaly még öt toyota rótta a pályákat minden futamon, idén már csak kettő lesz jelen a mezőnyben, az első NGTC-s autóból.
A Toyotákat fejlesztő Speedworks Motorsport autója megkapta az "új" 2015-ös ráncfelvarrást, így új front és hátsórészt kapott az autó, új lámpákkal. A versenyzőjük továbbra is Tom Ingram. A motorokért a Swindon felel, csakúgy mint az összes többi privát alakulatnál, a Fordokat leszámítva. Érdemes lesz figyelni rájuk, mert az első két edzésen nem találtak legyőzőre, és az esős időmérőn is a második helyet szerezték meg.

Kép
Kép
Kép
Kép

A Handy Motorsport színeiben idén is Rob Austin indul, az autó még a régi, de láthatóan kapott egy kis fejlesztést, elég csak ránéznünk az új hűtőrácsra.

Kép
Kép
Kép

Volkswagen

A Tony Gilham Racing idén lecserélte a három Avensis-ét, a TEAM BKR-től "vissza"vásárolt(?) Passatokra, amelyek náluk debütáltak még 4 évvel ezelőtt. Tavalyi két állandó pilótájuk Michael Epps és Jack Hill maradt a csapatnál, a tavalyi Ginetta GT4 Supercup bajnokaspiránsával Will Burns-sel egészül ki háromfőssé a csapat. A Passatok a tél folyamán megkapták a tavaly bevezetett új RML által készített NGTC alakatrészeket.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Mercedes

A Cicley Motorsport új színeiben továbbra is Adam Morgan, míg a nevében másik csapatban a Laser Tools Racingben Aiden Mofatt fog versenyezni, úgy mint tavaly.

Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép
Kép

Audi

Az AmD Tuning idén már két piros Audi S3 Saloon-al támad. Az egyik autóban marad a tavalyi pilóta Ollie Jackson, míg a másikba a tavalyi Clio UK cup győztese Ant Whorton-Eales érkezett.

Kép
Kép

Chevrolet

Maradnak a Cruze-ok idén is a mezőnyben, sőt fejlesztést is kaptak. Idén a BTC Norlin Racing fogja futtatni a kocsikat. Elég kacifántos történet az övék. Ők (a BTC Racing) voltak akik pár évvel ezelőtt a RML által épített kocsit üzemeltették, majd megépítették az 5 ajtós Cruze-t. Aztán 2015-re eladták az egész cuccot a főszponzoruknak a Powered Maxed-nek, akik ugyebár visszaépítették 4 ajtóssá az 5 ajtós kocsit, és így két egyforma kocsival versenyeztek tavaly és tavalyelőtt. Idén a Powered Maxed már a gyári Astrákkal megy így nincs szüksége licenszre, tehát a két TBL-t és a kocsikat eladták annak a csapatnak ahol eredetileg is versenyeztek.
A kocsikat a télen beszkennelték, hogy szimulációk segítségével jobb aerodinamikai elemekket ruházhassák fel az autót!
Az egyik kocsit Dave Newsham íránytja majd, akinek nem kellesz vele sokáig ismerkednie, hiszen tavaly is ő vezette a másik csapatnál. A másik pilóta pedig Chris Smiley lesz, aki tavaly az első 5 fordulón indult Toyotával.

Kép
Kép

Hát valahogy így alakul ki az idei mezőny.
Az AmD Tuning azért indulhat két autóval mert a Eurotech lecsökkentette a létszámát. A gyári Vauxhall csapat nagyon jó, hogy visszatért, habár így a team BKR már nem indul, de a Passatok azért ott lesznek a mezőnyben. A legprivátabb Focusokban azért lesznek új versenyzők, mert Alex Martin a Porsche UK kupában folytatja, Stewart Lines pedig egy biciklis baleset miatt lett kénytelen átadni az ülését Cooknak.
Sajnos idén már nem láthatjuk Dan Welch-t és a Proton Personat. Az ő licenszével bővülhetett háromautóssá a Motorsbase.
Nekem személy szerinte Tordoff lesz aki legjobban hiányozni fog, tavaly kezdtem megkedvelni a srácot.

Remélem az ITV honlapján idén is visszanézhetőek lesznek a futamok és nem kell stream után vadászni.
Izgalmakban idén sem lesz hiány, kiváncsian várom a Vauxhall teljesítményét, Turkington a BMWvel megint ott lesz az elejébe, csak úgy mint a Hondák. Az új Toyotára vagyok még kiváncsi, Ingram évről évre jobban teljesít.

32 pilóta, 12 autómárka, 30 futam. Elstartolt a BTCC 2017 idénye!
Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd ápr. 04 08:32

Nem régiben Tibi unszolására egy első kerekes kocsival is felmerészkedtem a Nordschlife-i pályára az Asseto Corsaban. Már akkor is furcsáltam hogy mi a fenének adnak olyan nevet neki hogy Mercedes A45 AMG TCR , pedig hát Mercedes csak a BTCC-ben megy.

Kép

Viszont ezt találtam a tavaly etcc-ben érdekelt Lema Racing FB lapján!
"After 5 months of hard work our first Mercedes A45 AMG TCR is done"

Kép

Kép

Infót még nem találtam hogy hol akarnak menni vele, a tavalyi pilótájuk is pár napja írta ki hogy news soon...
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 kedd ápr. 04 19:07

De miért van alatta Seat Leon kerék? :rolleyes:
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szer. ápr. 05 06:09

Tibi írta:De miért van alatta Seat Leon kerék? :rolleyes:
Eddig seattal mentek, hát még felnit is fejlesszenek? :D
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. ápr. 22 10:27

atiwrc írta: A magyar női versenyzők közül Bús visszavonult, Vogel Adrien és Krajnyák Petra a KIA Lotos Race sorozatban megy, Keszthelyi Vivien Audi TT Cup. Nem is nagyon jut most más eszembe aki tavaly valami pályaversenyen ment volna, György Anett esetleg.
:cool2:, bár csak a lottó számokat tudnám így.

http://formula.hu/parc-ferme/14108

Igaz én a TCR-re gondoltam, bár lehet már az is kérdéses hogy 2 helyett legalább 1 KIA lesz-e oda Ficzának?

Épp tegnap mondta Tibi, ha a kis 1600-os kocsik az DTC-be se neveztek, lehet az ETCC-ről is kihúzhatunk jónéhány nevet.

Egyébként nem rémlik hogy itt említve lett volna de a Lónyai Pali féle LP Winners motorsport neve Botka Team-re változott, át adta volna a kocsikat, csapatot Botkáéknak? Bernula István és Fekete Balázs(őt ismernünk kéne?) indul majd vele az ADAC TCR-ben.

Visszatérve György Anettre, Zengő boltolt seatokat B3Racingtől? vagy Nagy Norbi nem megy idén? Nagyon készült a szezonra....
Emlékeim szerint egy új seatjuk volt, viszont ha kettő vagy több kocsija lenne, akkor meg miért menne Ficza a Zele-nél?
Egy nevlistát tegnap még nem leltem sőt a Hungaroring lapján nemhogy ez de még a GT Openes hétvégének sincs nyoma, pedig hát az rangos esemény, de úgy írják hogy Jedlóczky Márk oldalán megy itthon György Anett, akkor lehet csak az Endurance futamon indulnak?

Egyébként a másik topicba már írtam hogy se az ESET V4, se a Skoda Cup futamait nem látom itt, pedig csak egy kieső sorozatról beszéltek:
http://formula.hu/gyorsasagi/2017/04/19 ... garoringen

A skoda lapján meg is találtam hogy csúsztaják a szezon kezdést, pedig a hivatalos teszten volt 14-16 autó, akik gondolom idén mind indulnak majd, szóval nem értem miért gondolták meg magukat.

Szerk.

Mire beírtam, eszembe jutott hogy FB-re is nézzek fel :D
Nincs itt hiány autóban :D

Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. ápr. 22 11:39

Kép

A FIA-CEZ.com (amit csehek csinálnak) lapján találtam nevlistákat:
http://fia-cez.com/en/calendar/hungaroring/

Itt pedig az időeredmények melett rajtlista is van:
http://fia-cez.com/team-unicorse-nasadi ... tridy-tcr/

Lesznek jó gépek, Király Richárd aki tavaly is Unicorse-s alfával ment az OB-n elvileg, ő fog itthon és talán zónában is menni az Alfa TCR-el, de a TCR futamain is szeretne indulni a csapat.
Ja a teszten a kocsit ha minden igaz Kiss Norbi vezette.

Kép

Ez a peugeot még meg van? :eek:
Kép

Kép

További teszt képek, (lesz azért pár szép autó....):
http://fia-cez.com/en/foto-testovaci-de ... garoringu/

http://www.gyorsasagi.com/2017/04/20/hu ... 017-04-18/
http://www.gyorsasagi.com/2017/04/20/hu ... ula-autok/
http://www.gyorsasagi.com/2017/04/20/hu ... cup-racer/
http://www.gyorsasagi.com/2017/04/20/hu ... -unicorse/
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd ápr. 25 06:24

Mint kiderült egy hegyi autó volt ez a nyitott gép, valószínüleg oda való váltóval, mert a célegyenesbe nincs elég végsebessége, érdekes, hogy a Mansell előtt viszont nem érezni ezt annyira.

https://www.facebook.com/JanikMotorspor ... 048068220/
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd ápr. 25 17:40

Csak lesz a végére mezőny ETCC-ben :D

http://www.touringcartimes.com/2017/04/ ... -at-monza/

Épp a hétvégén nézegettük Tibivel ki mikor melyik sorozatban ment zengőéknél, mert volt nagy összevisszaság, akkor mondtam, hogy az a Szabó Zsolt jól eltünt, erre tessék:

Zengő FB:
"Ismét úton a csapat.
Ma újra beindult a gépezet! Ezúttal az olaszországi Cervesina, közelebbről pedig a Circuito Tazio Nuvolari cél. Szerdán még a monzai FIA WTCC futam előtt Aurélien Panis Officiel egy rövid, inkább shakedawn jellegű egynapos tesztet teljesít majd a J.A.S. által is előszeretettel használt pályán.
A második kamion holnap azaz szerdán indul rakterében a Nagy Norbert, György Anett, Szabó Zsolt versenyautóival és rengeteg felszereléssel, hogy csütörtökön egyesítsük erőinket és elfoglaljuk helyünket a Autodromo Nazionale Monza paddockjában.
"
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szer. ápr. 26 19:58

atiwrc írta:
Mike83 írta:Lehet én vagyok az egyetlen, de a kiscsaj már szabályosan irritál. Legalábbis a körülötte folyó hype kampány, facebookon mindennap az jön szembe, éppen hogy fut, vagy egy szép idézet a csini pofijával. Nagyon jó csaj, biztos tehetséges is de engem még nem győzött meg. Eddig csak annyi derült ki hogy a pénzcsap elapadhatatlan. De amilyen kijelentéseket tesznek, beharangozókat írnak, és nyomatják magukat az nekem nagyon visszatetsző. Persze a negatív kommenteket azonnal törlik :-D
Michelisz Norbi körül nem ment ekkora önfényezés mint ami náluk... Csak Norbinál beszéltek az eredmények. Számomra a magyar pályabajnokság nem mérvadó, szóval várom, hogy letegyen valamit az asztalra a csaj.
Szerencsére FB-m nincs, 1-2 emberke albumait szoktam nézegetni édesanyám regjével, magát az idővonalat egyébként is hülyeségnek tartom, ha érdekel valaki/valami megnézem az FB lapját de nem ömlesztve mindent. Mivel annyira nem érdekel nem nézem mi megy az FB oldalán, ami néha befut a nagyobb lapokra 1-1 cikk + amennyi a tempó, hungaroring műsorokba van interjú vele az nálam még az inger küszöb alatt van, még nem sok.

A magyar bajnokság sajna tényleg nem mérvadó, legalább ha Bús Edina ment volna egy Seattal lenne viszonyítási alap, bár elvileg az audi lassabb. Másrészt annyira kevés a nevező hogy már fáj néha nézni, ahol még van 2-3 autó ott meg a technika miatt egyértelmű ki lesz mindig előrébb.

Jó lenne ha be tudna kerülni a TT Cup-ba idén akkor megláthatnánk mire is képes, elvileg ez volt a 3/4 éves program terve, reméljük így lesz, aztán tényleg kiderül mi is az ábra és majd lehet éltetni, vagy szidni :D

Most nálam ez verte ki a biztosítékott:(GP-live amit mostmár hu.motorsport.com lett)
https://hu.motorsport.com/other-cars/ne ... y-futamon/

Cím: Keszthelyi Vivien egy Audi DTM RS5-tel fog száguldozni a Nagy Futamon

Legfeljebb a J1-be fog szerintem beülni, ez hülyeség, a cikkben szó sincs arról, hogy ő menne a kocsival, ahogy az időtervben sem. Teszt nélkül nem hiszem hogy pont itt ültetnék bele először. Nem akarok hülyeséget mondani de tavaly(bár akkor ment a tt-vel) vagy tavaly előtt viszont mintha már ült volna DTM-es kocsi J1-jében a Nagy futamon.

Első kiemelt bekezdés: Audi pilóták a Nagy Futam mezőnyében: a budapesti bemutatóra Magyarországra érkezik a német túraautó-bajnokságban, a DTM-ben szereplő Nico Müller, aki az Audi Sport Racing Academy magyar pilótájával, a mindössze 16 éves Keszthelyi Viviennel együtt...

Mit csinálnak együtt, hogy a f.ba lehet ilyen értelmetlen mondatot megfogalmazni, se füle se farka. A cikkből is csak azt hámoztam ki hogy együtt állnak majd a kocsi mellett legfeljebb.....

tehetségét pedig tökéletesen mutatja, hogy mára ő maradt az egyetlen pilóta, akit az Audi továbbra is foglalkoztat azok közül, akiket vele együtt vettek fel a programba.

Nielsen lett a 3. a TT kupában, négy győzelmet is szerezve, ő már tavaly is ment Adac F4-be és talán még gokartozott is, sőt ha jól rémlik több napon is tesztelt GT3-as audit év vége felé. F4-be idén is megy, Ralf Schumi csapatában, szerintem ezt a vonalat ő választotta, mert még talán bekerülhet F1-be, bár már 20 éves, de nem igen hiszem hogy az audi a 3. hely és a gt3as teszt után nem akart vele tovább foglalkozni.....

Linde aki 4. lett a TT kupában, egy győzelmet szerezve, aki nem tesztelt elvileg gt3as kocsit, az Adac TCR-ben indul egy AUDI-val.... Ahogy a TCR-be őgy a blancpain-ba sincsenek gyári csapatok mégis az academy részének tekintik a GT versenyzést, szóval szerintem a TCR-t is belevehették a pakkba, ráadásul dtm-be hely sincs, pl Mortara pont onnan jött a BES-be, igaz a mercihez, mondjuk a WEC kivonulás miatt, hirtelen két jó Audis pilótának kellett gt-be is hely (Fassler, Treluyer ). De általában nem nagyon szoktak GT-ből DTM-be menni, pedig a cikkben ilyen sorrendet ír.

Egyébként nem ő lesz az első magyar a TT kupában, Telek Gábor tavaly indult egy futamon, a Hungaroringi fordulón, mint meghívott újságíró, dobogós lett, a 5-6 meghívott között :D

Kép

Úgy hogy Vivientől egy rendes dobogó mellet győzelmeket is kellene várni, ha csak azt nézzük hogy a másik két srácnak tavaly ez sikerül.
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szer. ápr. 26 20:20

Lemaradt hogy Linde a TCR beneluxban elvileg nyert futamot, Commini oldalán vagy váltótársaként, de már most nem értem hogy van 5 győztes, elvileg 4 futamnak kellene lennie, amit a felénél leintenek de mennek tovább.
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2017 csüt. ápr. 27 17:19

Azt írják áttörés lehet a magyar autósportnak... Ők hol voltak az elmúlt 9 évben. Az volt az áttörés amit Zengőék véghez vittek, amit Michelisz Norbi véghez vitt, amit Kiss Norbi megcsinált. Az áttöréshez ezeket kéne überelni...
Nem elég egy dúsgazdag apuci pici lányának lenni meg pózolgatni facebookon...
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 pén. ápr. 28 15:29

Mike83 írta:Azt írják áttörés lehet a magyar autósportnak... Ők hol voltak az elmúlt 9 évben. Az volt az áttörés amit Zengőék véghez vittek, amit Michelisz Norbi véghez vitt, amit Kiss Norbi megcsinált. Az áttöréshez ezeket kéne überelni...
Nem elég egy dúsgazdag apuci pici lányának lenni meg pózolgatni facebookon...
de a pózolgatást legalább jól csinálja... :D

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. ápr. 29 08:46

Úgy rémlett hogy a Hyundai Augusztusba viszi pályára a fejlesztés alatt álló I30 TCR-t, és decemberbe tudják majd a vásárlóknak szállítani. Meg is lepődtem hogy már pályán van a kocsi, de visszakeresbe Áprilist mondtak, akkor ezek szerint nincs nagy csúszás. A Wikipedia szerint, ugyanaz a motor lesz benne mint ami a KIA-ban is van.

Kép
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2017 szomb. máj. 06 12:16

Úgy néz ki Keszthelyi kisasszony a helyére került... Audi TT kupa 1.szabadedzés 13. hely, időmérő 15. hely.

Áttörés a magyar autósportban mi? ;-)
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. máj. 06 13:38

Ránéztem, hogy ki írt a topicba és már tudtam kiről lesz szó :)
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szomb. máj. 06 15:28

atiwrc írta:Ránéztem, hogy ki írt a topicba és már tudtam kiről lesz szó :)
Viszont már vontatják le a pálya széléről... :D :D :D

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. máj. 06 16:43

Finkoo[HUN] írta:
Hát ez az, ezért kapkodok hogy gyorsan akkor felvevő progit elő, IE meg virtuális gép XP-n friss( de nem a legfrisebb) Flashes FF indít. Aztán még le sem járt a számláló még 2-3 percnek kellet volna lennie, de elindult a közvetítés. Az IE rögtön something went wrong üzit dobott :D, az XP-n még rá kellet bökni hogy engedélyezem a a nem a legfrisebb flasht hagy futtasonra. Pont már a rajtrács végét mutatták addigra, stream frankón ment mire elrajtolnak onnantól meg el kezd szaggatni, kb olyan volt mint az AC meg az RF2- ahol sok kocsit mutatott a pályán ott szaggatott :D. Szóval a felvételt láttam hogy szar lesz...
Erre még a Vivien is kiesik a felvezető körön.

Most vettem észre hogy YT-on is ment a stream, de nem találtam olyan netes progit amivel a HD-t le tudtam volna szedni.
Rajtam kivül van aki YT-ról tölt le videókat? mivel vagy milyen lappal szoktátok?
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szomb. máj. 06 17:44

atiwrc írta:
Finkoo[HUN] írta:
Hát ez az, ezért kapkodok hogy gyorsan akkor felvevő progit elő, IE meg virtuális gép XP-n friss( de nem a legfrisebb) Flashes FF indít. Aztán még le sem járt a számláló még 2-3 percnek kellet volna lennie, de elindult a közvetítés. Az IE rögtön something went wrong üzit dobott :D, az XP-n még rá kellet bökni hogy engedélyezem a a nem a legfrisebb flasht hagy futtasonra. Pont már a rajtrács végét mutatták addigra, stream frankón ment mire elrajtolnak onnantól meg el kezd szaggatni, kb olyan volt mint az AC meg az RF2- ahol sok kocsit mutatott a pályán ott szaggatott :D. Szóval a felvételt láttam hogy szar lesz...
Erre még a Vivien is kiesik a felvezető körön.

Most vettem észre hogy YT-on is ment a stream, de nem találtam olyan netes progit amivel a HD-t le tudtam volna szedni.
Rajtam kivül van aki YT-ról tölt le videókat? mivel vagy milyen lappal szoktátok?
én YT-ről való letöltéshez Wondershare Video Convertert használok... egyből konvertálja is, amibe csak akarod... én mondjuk inkább YT zenei klippek egyből mp3-ba történő mentésére használom, de jó mindenre... természetesen konvertálásra is... :D

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szomb. máj. 06 17:54

Mike83 írta:Úgy néz ki Keszthelyi kisasszony a helyére került... Audi TT kupa 1.szabadedzés 13. hely, időmérő 15. hely.

Most nézem vissza...
A felvezetőkörben így odaverni... Háááát, vagy nagyon hülyének kell lenni, vagy műszaki hiba... még nem írnak róla semmi konkrétat az fb-n sem, csak azt, hogy holnap másik autóval indul, nem a sajátjával...

??? WTF ???

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. máj. 06 19:05

Finkoo[HUN] írta: én YT-ről való letöltéshez Wondershare Video Convertert használok... egyből konvertálja is, amibe csak akarod... én mondjuk inkább YT zenei klippek egyből mp3-ba történő mentésére használom, de jó mindenre... természetesen konvertálásra is... :D
Konkrétan azt a stream-et lehet hogy az sem töltötte volna mivel még valószínüleg online státuszban volt a videó(IE-m ilyenkor panaszkodik a flashemre :)), pedig már visszanézhető volt, most már átrakhatták mert most normálisan megy IE-ből. A státusza ennek ellenére, nem listázott még mindig.
Bármelyik egyszerű online convertáló így már leszedi a hd változatot.

Akit érdekel esetleg a német porsche kupa race1 linkje akkor szóljon, mert azt is elmentettem magamnak :)
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2017 szomb. máj. 06 19:14

Finkoo[HUN] írta:
Mike83 írta:Úgy néz ki Keszthelyi kisasszony a helyére került... Audi TT kupa 1.szabadedzés 13. hely, időmérő 15. hely.

Most nézem vissza...
A felvezetőkörben így odaverni... Háááát, vagy nagyon hülyének kell lenni, vagy műszaki hiba... még nem írnak róla semmi konkrétat az fb-n sem, csak azt, hogy holnap másik autóval indul, nem a sajátjával...

??? WTF ???
Szerintem vezetői hiba, de ha valóban az volt azt is lekommunikálják úgy, hogy technikai hiba, meglepődnék ha nem így lenne...

Másik autót gondolom apuci intézte... Mindíg van az a pénz :-D Naluk szerintem ebből sosincs hiány :-)

De, hogy másról is írjak... TCR futam belgiumban eleg szinvonalas lett, szép mezőny jött össze. És még vissza is nézhetem upc-n 7 napig :-)
Most a supercars futamot nézem vissza ennek hála, és imádom ezt a sorozatot, király pályák, brutál kocsik és mindíg izgalmas futamok :-) És plusz pont, hogy élő közvetítés van az összes futamról :-)
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2017 szomb. máj. 06 19:35

Most arra mit mondjak, hogy az összes olyan kommentet kitörlik vivikéék, amiknek kicsit is negatív hangzása van...
Pedig ha egy emberi, földön álló, szerény, normális csapat lenne akkor még szurkolnék is nekik, de számomra irritáló amit leművelnek... :-(
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. máj. 06 19:38

Mike83 írta: Szerintem vezetői hiba, de ha valóban az volt azt is lekommunikálják úgy, hogy technikai hiba, meglepődnék ha nem így lenne...

Másik autót gondolom apuci intézte... Mindíg van az a pénz :-D Naluk szerintem ebből sosincs hiány :-)

De, hogy másról is írjak... TCR futam belgiumban eleg szinvonalas lett, szép mezőny jött össze. És még vissza is nézhetem upc-n 7 napig :-)
Most a supercars futamot nézem vissza ennek hála, és imádom ezt a sorozatot, király pályák, brutál kocsik és mindíg izgalmas futamok :-) És plusz pont, hogy élő közvetítés van az összes futamról :-)
Láttam élőben aztán megnéztem ismétlésbe is. Először abból a hátsó képből hittem valaki kifordul ott mondjuk müszaki hiba miatt is akár arra a betonos placcra, a másik kamerából látszódott hogy az nem éppen fordulás volt.
Nem védeni akarom, de nem látszódott hogy annyira melegítette volna előtte a gumit, tehát kb egyenest ment, mondjuk rakjuk még hozzá hogy hidegek lehettek a hátsó gumik és ő melegítés céljából be is rántja jobbra, annyira hamar keresztbe volt az autó szinte az út szélességének 1/3-ánál, hogy annyi idő alatt amíg az út 2/3-án van + a füvön sehol nem érezni hogy egy ellen kormányzás elindulna. Eleve kicsit furcsa a lassítás nekem, egy hátsó kerekes kocsiról esetleg elhinném hogy így kitör egy rosz kormánymozdulatra és egy kelleténél több gázra, de ez nem igazán értettem. Mások is csúszkáltak 1-1 tempós kanyarban rendesen a bemelegítő körön, de ott látszott is a túl nagy tempó a kanyar bejáraton.

Már sokadszor írod a gazda szülőket, én ezt nem tudom/tudtam eddig. A kocsin is tavaly csak az Audi Academy volt mint nagyobb felirat, így gondoltam ők álják a költségek nagyobb részét. Sőt én tényleg azt hittem hogy azért az Audi Academia ér valamit, nem ilyen befizetős dolog. A Sebestyén Balázséknál volt valami reggeli műsorba Keszthelyi (YT-on fent van) és ott el is mondta vagy volt valami ilyesmiről szó hogy attól függ ki megy a TT kupban , hogy ki mennyi pénzt tud vinni a csapathoz. De akkor ez mégis miért Academy meg támogassuk a fitalokat, ha az audit csak az érdekli hogy ki legyenek fizetve????( de azért a tt-s kocsikon meg szinte 2-3 logó változatosság van csak, magyarán gondolom meg van kötve a design...) Kis túl zással akkor ez csak egy vezetési tréning.... Számomra csalódás az audi tehetségneveléshez való hozzá állása.
Vissza a Nissan GT Academy-t!

A TCR-t jó hogy nem lőtted, le mi volt ma, mert mi Tibivel a Svéd és Olasz TCR-t néztük még csak meg :D.
Tassinak mániája ez a későn vett féktáv és szinte keresztbe beesés az első kanyarba, grúziában is így fordul valamelyik futamon :D
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. máj. 06 20:59

STCC-be sem kímélik egymást :D
https://www.youtube.com/watch?v=X9nXJbGu7n8
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 szomb. máj. 13 06:04

Lada Vesta tcr
Kép
Kép

ifj Hatar Istvan
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ifj Hatar Istvan » 2017 szomb. máj. 13 12:09

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 hétf. máj. 15 18:29

Finkoo[HUN] írta:Na meg volt ez is, WTCC pipa... :D
Hülyére fagytunk, de jó volt... Hangulat fergeteges, dráma a köbön, a versenyélmény pedig fantasztikus volt!
Na az idén is megvolt... WTCC pipa... :D

Hát tavaly az idő miatt, az idén meg a versenyek miatt volt elég kettős érzésem (kevés volt)... jó volt ott lenni, de sajnos ismét nem történt katartikus győzelem...

Az ETCC nagyon tetszett, egyre inkább TCR hívő vagyok... és magamban elmorzsoltam egy könnyett a TC1-es autóknak, amiket nagyon szeretek, és nagyon tetszenek... elbúcsúztam tőlük... :respect: :respect: :respect:

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 hétf. máj. 15 20:06

Finkoo[HUN] írta:
Finkoo[HUN] írta:Na meg volt ez is, WTCC pipa... :D
Hülyére fagytunk, de jó volt... Hangulat fergeteges, dráma a köbön, a versenyélmény pedig fantasztikus volt!
Na az idén is megvolt... WTCC pipa... :D

Hát tavaly az idő miatt, az idén meg a versenyek miatt volt elég kettős érzésem (kevés volt)... jó volt ott lenni, de sajnos ismét nem történt katartikus győzelem...

Az ETCC nagyon tetszett, egyre inkább TCR hívő vagyok... és magamban elmorzsoltam egy könnyett a TC1-es autóknak, amiket nagyon szeretek, és nagyon tetszenek... elbúcsúztam tőlük... :respect: :respect: :respect:
Egyet értek, habár akadozott a stream kicsit de sokkal jobb volt az ETCC, a wtcc elég unalmas lett, pláne a TCR Monzai futamai után.

Eddig se voltam nagyon a TC1 ellen, nem a szabályrendszer a gond, hanem a pályák,szervezés, körités.
Már nem rémlik tavaly meg előtte hogy volt, de wtcc, etcc-n kivül mindössze egy kia lotos legyen az nagyon karcsú...
(Ha már úgyis gondok voltak tcr-be monacoval és helyett kelett más helyszin ami máshétre is eshetett akkor a tcr-t is hivhatták volna betétfutamra :D )

Hétvégén ingyenes volt a Volvo és a Hungaroring a Raceroomba, ugyan későn tudtam csak elindítani a letöltést (Tibi nyaggatott szombat reggel, de csak délután sikerült elkezdeni a folyamatot: steam elfelejtett jelszó, jelszó csere :D, letöltés, beállítás, kifagy, hajtépés, nagynehezen elindul...), és lassú is a net itthon, de megérte kivárni azt a 19-20 órát amíg letöltődött minden, azért a pár órácska vasárnapi Hungaroringes körözgetésért, nagyon bejött a TC1-es volvó viselkedése a pályán. Talán részletesebben majd írok az játékos topicba a héten.
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szer. máj. 31 21:21

Na ez nem jött be :( Sajnálom hogy nem Kiss Norbi megy vele, pedig tesztelte a kocsit elvileg.

http://hosszabbitas.hu/wtcc/egy-alfaval ... r-tehetseg

Van 3 seatjuk és 4 pilótájuk(3etcc 1 tcr), most ezzel 5 pilóta(az OB-n elvileg egész évben megy a Zengős Seattal), de elvileg jön addigra két KIA, vagy mégsem????
Kép

Martin rally club
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Martin rally club » 2017 vas. jún. 11 18:16

Mitsubishi Lancer EVO VI Gr. A/8 Suzuki Swift S1600 Mitsubishi Lancer Evo 7 WRC
Mitsubishi Lancer Evo 9. Gr.N,
Toyota Celica GT FOUR A
VW Polo s2000
Fiat Punto R3D
FANTA RALLY TEAM
Apollo RW-1010 PC kormány
III.RBR Fanta Kupa sorozat N/4 6.hely
4.RBR Fanta Kupasorozat s1600 3.hely utolsó előtti

ifj Hatar Istvan
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ifj Hatar Istvan » 2017 szer. jún. 14 12:17

LP WINNER MOTORSPORT - KIA - Hungaroring
http://tcr-series.com/index.php/news/it ... an-bernula

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szer. jún. 14 17:52

ifj Hatar Istvan írta:LP WINNER MOTORSPORT - KIA - Hungaroring
Én is olvastam... leesett az állam...

Majdnem elfelejtettem Tassi Atira szavazni a Fan Awardon... :D

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 csüt. jún. 15 05:16

Finkoo[HUN] írta:
ifj Hatar Istvan írta:LP WINNER MOTORSPORT - KIA - Hungaroring
Én is olvastam... leesett az állam...
Mármint mitől esett le? Hogy egyáltalán van még KIA ami elkészült? :rolleyes:
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 csüt. jún. 15 19:50

9 Magyar a TCR-ben a hétvégén! 8)

4-ről tudtunk, 1-2 Zengős seatban reménykedtem(kia-ban nem) de ez meglepett:
M1RA - Honda: Michelisz, Tassi, Colciago
Zengő - Kia: Ficza
Zengő - Seat: Nagy Dani(nem Norbi), György Anett, Tóth Csaba, Mór Csaba
Unicorsa - Alfa: Jedlóczky
Botka - Kia: Bernula István

Kis copy paste a témához kapcsolódva egy másik forumról, ahol a fenti listára alapozva egy magyar TCR bajnokságot alapoznának, remélve hogy külföldiek is elindulnának a magyar ob-n:
"
A Nagy Norbi miért nem megy -re azt tudom mondani hogy akkor ott van Szabó Zsolt is, ő sem megy. Lehet hogy náluk szükösen jött össze az idei ETCC szezonra is a keret.
Illetve ha Tóth Csabának is jutott hely a csapatban akkor jutott volna Jedlózky-nak is, de majd a következő OB fordulón ugyis kiderül hogy csak egy alkalomra vagy végleg lelépett Zengőéktől, az Unicorse-hoz, igaz elvileg az OB-ra és CEZ-re van pilótája az alfának.
Mór Csabára kiváncsi vagyok mire lesz képes, ott gondolom ő volt az aki szeretette volna kipróbálni magát és benyúlt a zsebbe, nem igen Zengőék kérték hogy menjen már mert van egy szabad kocsi.
Ficza lehet jobban járt volna még a Seattal. :D Ha már itt tartunk ha a múltkor Zeleéktől kellet kocsit bérelni Monzára mert a 3 Seat a Ringen ment az ETCC-n, akkor mostanra vettek egy másik autót? (Végülis akkor lehet hogy két B3-as Seat is náluk kötött kis és még megvolt mindkét régebbi kocsi amivel 2-3 éve ment a Ficza-Tóth páros néhány futamon több sorozatban?)
Végülis csak igaza lett a Buda Feri-nek (aki a Hungaroring magazint készíti) mikor év elején azt mondta (tévesen etcc helyett), hogy a TCR sorozatban indul György Anett :)
Nagy Danit igazából nem értem, hogy miért megy, azt hittem ott is a wtcc-re koncentrálnak, ott is volt legutóbb egy törés ami nem igen tesz jót az éves költségvetésre. Ha már törés, ugyebár Szabónál is volt egy szép zúzda, Nagy Norbi-nál nem rémlik.
Kiss Norbit sajnálom, hogy nem indul, lehet hogy köti a szerződése a Mercedes-hez hogy mással nem mehet, szóval jó lenne ha igyekezne a Lema Racing :D
http://c8.quickcachr.fotos.sapo.pt/i/B6 ... ToZdo.jpeg
https://www.avto-magazin.si/media/cache ... bimage.jpg

Valószínüleg jól gondoltam, hogy a JAS-tól sebtiben Tassi számára Salzburgringre vitt kocsi az lehetett, amivel Norbi akart volna menni a Ringen, mint kiderült a beszámolójukból, a JAS kapcsolatainak hála, (egy megnem nevezett csapattól) egy másik kocsit bérelnek a hétvégére Norbi számára, mert a Tassi féle kocsit nem lett volna idő újjáépíteni. Kérdés hogy az a kocsi mennyire lesz toppon, de Norbi a blogjában említette is, hogy a többiekkel akar csatázni nem a M1RA-sokkal. Jó kérdés hogy mit tesz ha az első helyre keveredik és a M1RA-sok a 4-6 környékén vannak.

9 főre alapozol egy bajnokságot, de az a baj hogy 1-1 futamra a ringre eljönnek, de egy TCR Hungary Series egész éves szezonjában, nem tudom elképzelni Micheliszt, Ficzat, Tassi, a két Nagy-ot. Úgy érzem ők a jelenlegi lehetőségeik miatt már túl nőtték ezt, hogy motiválja őket egy OB, talán már Mór Csaba is itt tart és hamarosan ha jól fog menni neki továbbra is, lehet Jedloczky is. Akkor maradt Tóth Csaba és György Anett akik idén is mennek az OB-n :), Szabót, Bernulát sejtésem sincs hogy érdekelné-e.
Nem tudom hogy itt írtam-e vagy más forumon elmélkedtem róla még év eleje felé, hogy de jó lenne egy TCR Central Europe sorozat. A Pályák: Hungaroring, Pannóniaring (H), RedBull Ring, Salzburgring (A), Slovakiaring (Sk), Brno, Most (Cz), Poznan (PL) Grobnik(=Rijeka) (Hr)
Az 9 pálya ami bőven sok, mondjuk Most-ot kicsit messzebb van, igaz Poznan is, de egy lengyel pálya csak kellene.
Lehet a szabályok miatt de a TCR Europe sorozat sem működött azért csináltak egyfordulós év végi kupát belőle.
A másik dolog, hogy mikor az évnyitóra a FIA-CEZ azaz a közép európai zónabajnokság a Hungaroringre jött, rájöttem hogy van külön kategória a TCR-nek, tehát végülis amire gondoltam hogy jó lenne az létezik. A bajnokság idei állomásai: Hungaroring, RedBull Ring, Usce Street ciccuit (Srb), Poligon Gaj (Slo) [Egyébként nem messze Grobniktól van...], Poznan, Most, Pannoniaring, Zaluzani (Bosznia-Herczegovina) Grobnik, Slovakiaring, Brno

Ez a 11 futam egy kicsit sok szerintem de végülis megvalósult amire én gondoltam, igaz egymezőnybe mennek a nagy kocsikkal. Na már most a Hungaroringen az OB miatt ment 3 Zengős seat (Jedlóczky, György, Tóth), ment az Unicorse-es kocsival Király, valamint ment egy Audival Pesovic (Endurance futamon indult ezzel a kocsival Vesnic és Wyzomirsky).
Uniorsenál monták, hogy mennek az alfával és Királlyal a CEZ legtöbb futamán, gyakorlatilag a második fordulón a RedBull Ringen már csak egyedül autókáztak, mert a Vesnic féle audi sem ment... a következő két fordulóról már nevezési listák sem kerültek fel a honlapjukra, meg hírek sem voltak, sőt a fia-cez honlap naptárában sem mutatja, az egyik helyen, de egy cikkben meg úgy írja, hogy volt ott verseny és a köetkező állomás poznan, érdekes.....
Ha jól tudom ezeken a futamokon már nem ment az Unicorse-s kocsi sem.

Szóval úgy tünik, hogy helyi bajnokságok (egy része) és nemzetközi tud működni, de ilyen régiós dolgok annyira nem. A TCR Asi ami úgy ahogy tartja magát, de a TCR Europe nem volt sikeres, egy közép európai bajnokság szerűség sem életképes, sőt, a GTSport bejelentette, hogy az elhalasztott rajttal indulni készülő TC Open sorozatot sem indítják el, valószínüleg arra sem volt elég érdeklődő, mondjuk nem tudom mire számítottak, hiszen a TCR Spain és a TCR Portugál is egyesült TCR Iberico néven, (hogy fent tudjon maradni?), míg az régi S2000 kocsik az ETCC-t sem lendítették fel, TC1-el meg nem tudom ki indult volna a TC Openbe... (Pedig azt hittem lesznek sokan, mert a TCR Ibericoban talán 4 autó kivéltelével mindeki portugál, és 2016-ban volt még mezőny a TCR Spainbe is.
Ez a hétvégéhez kapcsolódva is szomorú szituáció, mert elvileg ez a TC Open szorította ki a TCR International Series-t a arról a GT Openes Hungaroringi hétvégéről, aminek így nemtudom mennyi nézője lesz, a dtm-re úgyis lett volna elég néző.

A Seat Leon Eurocup megszűnése is felszabadított volna néhány pilótát de ennek nem nagyon lett nyoma sehol, úgy eltüntek, 1-2 embert látok más sorozatokba.

A TCR Middle-East az Engstler csapat nélkül a második harmadik fordulóban vicc volt azzal az 5-6 autóval. A TCR China, TCR Thailand, Super Taikyu TCR kategóriái se valami fényesek. Az idén indult TCR Baltic 1 fő. A TCR USA-nak ha jól tudom nincs mezőnye a Pirelli World Challenge sorozaton belül, talán egyszer láttam egy audit, míg a TCR Las Americas Series-nek a bejelentése ellenére sem rendeztek eddig futamot.

Az ADAC TCR a német bajnokság az nagyon durva lett az idei évere a 40 pilótával, 39 volt legutóbb, mostmár kész a magyar Kia is remélem mennek majd :) Az olasz az is tud működni de ott is kb 12-15 autó van még, de a helyi TCS kiskategóriát legalább leválasztották róluk, nem együtt mennek. Az STCC-ben is lett mezőny az idei évre. A Benelux ha engedné a több livestream-et tuti nézettebb lenne, talán mégtöbb induló is lenne, de még ígyis el van a nevesebb meghívott pilóták miatt, az orosz TCR bajnokság is erősödött kicsit. Most a hosszútávú sorozatok tcr kategóriáit hagyjuk még egy kicsit, az eleve egy másabb műfajnak kell lennie, de én örülnék ha a régi szép időkhöz hasonlóan lenne TCR Spa-i 24H :), csak TCR kocsikkal.
"
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. júl. 21 20:30

8) Japánba még meg is értettem, érdekes emberek laknak arra, na de Angliába?? :eek:
http://rollingtons.hu/motorsport/2017/0 ... kaland/319
Kép

Martin rally club
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Martin rally club » 2017 csüt. júl. 27 11:46

Toyota Celica GT FOUR A
VW Polo s2000
Fiat Punto R3D
FANTA RALLY TEAM

Martin rally club
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Martin rally club » 2017 vas. aug. 13 07:47

Toyota Celica GT FOUR A
VW Polo s2000
Fiat Punto R3D
FANTA RALLY TEAM

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. nov. 18 09:28

RIP WSR3.5 :(
Nem gondoltam volna hogy (ugyan csak formailag de) az autogp tovább húzza az utolsó éveit, mint ők. Még lett volna néhány év ebben a sorozatban, a BossGP(&AutoGP) sorozatot leszámítva, az utolsó szívó v8-as sorozattól is el kellet búcsúznunk :(

https://www.motorsport.com/f3.5/news/fo ... es-979551/

Kép
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 hétf. nov. 20 17:37

atiwrc írta:RIP WSR3.5 :(
Nem gondoltam volna hogy (ugyan csak formailag de) az autogp tovább húzza az utolsó éveit, mint ők. Még lett volna néhány év ebben a sorozatban, a BossGP(&AutoGP) sorozatot leszámítva, az utolsó szívó v8-as sorozattól is el kellet búcsúznunk :(

https://www.motorsport.com/f3.5/news/fo ... es-979551/

Kép
Kár érte, nagyon sajnálom...
Sok szép emlék köt a WSR sorozathoz, benne a 3.5-ös versenyekhez... 2 évvel élte túl, hogy a Renault levette róla a kezét...
Most sorra mutogatom a gyerkőcöknek, hogy mely versenyzőket láttunk élőben versenyezni a Ringen... igazi tehetségnevelő sorozat volt!

:respect: :respect: :respect:

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2018 pén. jan. 12 16:19

Az első fecskék....

Kép
Kép
Kép

Alakul a mezőny, csak röviden a lényegi dolgok:
-BMWnél marad a tavalyi felállás.
-Chilton, Jackson a Focussal, idén csak két autó lesz.
-A BTC Norlin a Chevy Cruzeok helyett a tavalyi gyári Hondákkal megy.
-Nagyon gyanús, hogy a gyári csapat már az új hondából épít kocsit.
-Mind a 4 VW Passat CC indul a Team Hard-nál.
-Az AmD tunning a két Audi mellett a két MG-t is üzemeltetni fogja. (Ami bár az utóbbi években nem nyújtott kiemelkedő teljesítményt, mégis még mindig a legsikeresebb NGTC autó. (A touringcartimes staisztikája szerint...)
-Josh Cook így az MGtől viszaigazol a Powered Maxedhez, ahol az egyik Astrát hajtja majd.

No de mi lesz a Tripple Eigth Racinggel? Készítenek valami új autót? Vagy kiszállnak a BTCCből ahol alapításuk óta, több mint 20 éve jelen vannak?
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2018 csüt. jan. 25 19:35

Azt kihagytad, hogy Shedden elbúcsúzott és a WTCR-ben folytatja...

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2018 pén. jan. 26 15:44

Akkor még nem tudtam, amikor ezeket írtam. :D

Nagyon kiváncsi leszek rá, biztosan az élmezőnyben lesz.
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2018 szomb. márc. 31 17:43

Lassan elkezdem az idei kis színeseimet írni, mert nemsokára kezdődnek a bajnokságok.

A BTCChez 4 napja készülök leülni, megírni, de nem volt rá energiám.

Úgyhogy most nem is azzal kezdeném a sort, hanem egy új bajnoksággal amelyet szintén a szigetetek rendeznek.

Kép

TCR UK

Mit is kell tudni erről a sorozatról?

Az idei év 7 fordulóból áll. Minden hónapban, áprilistól októberig 1-1 fordulót rendeznek. A pályák a Btccből ismert brit pályák, bár Thruxton, Snetterton és Rockingham hiányzik. Helyettük van Castle Combe, valamint érdekes lesz Knockhill is, hiszen ott fordított irányban fognak versenyezni.
Egy hétvége során egy 30 perces időmérőt, majd vasárnaponként két 30 perces futamot futnak majd a pilóták. Az első rajtsorrendjét az időmérő alapján, a második versenyét, pedig úgy határozzák meg, hogy az időmérőn veszik mindenkinek a második legjobb körét, majd az első 10 pilóta fordul.
Használják a hivatalos BOP-ot, de ezen felül ha jól olvastam, lesz saját is. Egy motort és négy turbót használhatnak el egy évben büntetés nélkül. (Kivéve, ha más típusú autóra vált év közben) Ez a rajtszámhoz van rendelve, egy új vagy beugró pilóta egy fordulóra nem befolyásolja ezt.

Yokohama gumikon futnak, és lesz élő közvetítés is minden futamról
TCR UK Youtube Live

Nézzük a csapatokat, ahol nem túl nagy még a létszám, de remélhetőleg ez változni fog majd az évad során.
A bajnokságra első Silverstone-i fordulójára 13-an neveztek. Több érdeklődő volt, BTCC-s csapat is, de voltak többen, akik később visszavonták nevezésüket.

Az első nevező a Brisky Racing volt, akik eddig a Fiesta és más kissebb kupákban versenyeztek. A régebbi Fiestákból 8 darabbal is rendelkeznek, valamint van nekik egy 2016-os BTCC-s Avensisük is. A Team HARD-dal jó kapcsolatba vannak, a FB lapjukon úgy írják a 18-as BTCC-s Passat festéseket, hogy Team Hard/Brisky Racing liveries.
Egy Golffal neveztek volna, a kocsi kapott szép matricázást, és többször, többen is tesztelték.
Kép
Kép

A Motorbase Performance a másik csapat, amely nem lesz ott a rajtnál, mert megváltoztak az idei terveik. Nagy kavarás volt a BTCC-s Fordos programjuk körül is.... Ők két VW Golf-al indultak volna, de a nevezési listán nincsenek, az autókat pedig árulják, így ezt a kis infót is onnan szedtem össze.
Kép

A BTC Norlin is érdeklődött a széria iránt, végül nem lett semmi belőle, eddig. De ott is nagy változások voltak a BTCC-s csapatban.

Akik viszont ott lesznek a rajtnál, az a Maximum Motorsport, a csapatfőnök Stewart Lines-al a volánnál. Ők egy Cupra TCR-el indulnak.
Kép
Kép
Kép

Az Endurance Financial Racing is egy Leonnal indul. A pilóta Car Swift lesz, aki a hosszútávú túraautózás világából jött a sprintversenyek világába át. Stewart Lines-hoz hasonlóan az ő autója is DSG váltóval van szerelve, így a DSG Trophyért ők ketten mérkőzhetnek meg az első fordulón. (A csapat és a pilóta azért lehet érdekes számunkra, mert az Rfactorra és Assetto Corsa-ra Tommy78 által kiadott Leon Cup Racert nemrég updatelték fel AC alatt TCR verzióssá, és ők segítettek az angol modder csapatnak, akik véghezvitték a módosítást. Szerintem jól sikerült.)
Kép
Kép
Kép

Még egy Leon lesz a mezőnyben, a finn LMS Racing (Anti Burri) színeiben, a 21 esztendős Ollie Kangas vezeti majd az autót, akinek ez az első nemzetközi szezonja a tavalyi STCC-s szereplés után.
Kép

Maradva a német vonalnál, láthatunk VW Golfokat a mezőnyben, méghozzá hármat is a West Coast Racing színeiben. Először a két testvért Jessica és Andreas Bäckman-t jelentették be. Ők tavaly a RallyCross Vb-n harcoltak egymással az RX2 kategóriában. Ők fogják a kék autókat vezetni.
Kép
Kép
Kép

Nemrég jelentették be, hogy a csapat egy harmadik autójával indul Dan Lloyd, aki a BTCCből és a TCR nemzetközi sorozatból lehet ismerős. A csapat mindhárom autója megkapta a 2018-as fejleszési csomagot, ez látható pl. az első lökháritón is.
Kép

Hondákból is találunk hármat a mezőnyben, igaz a tavalyi felkészülés alatt többen is pl. Josh Prize is tesztelt egy negyedik autót, de végül ő maradt a BTCCben a Subaru-nál.

Az első csapat aki bejelentette indulási szándékát a bajnokságban az a SWR (Sean Walkinshow Racing). Ők a formula autózás után a GT4 Európa bajnokságban indultak tavaly. A télen többször teszteltek, volt hogy 370 km-t is, hiba nélkül. Az autó valószínűleg a Benelux bajnokságból érkezett, a legelső teszten látott festése alapján, aztán megkapta az idei ruháját. Az autót Howar Fuller vezeti aki 2012-13ban már a BTCCben is megfordult néhány futamon.
Kép
Kép
Kép
Kép

A másik csapat akik a FK2-es Civicel mennek a Pyro Motorsport, akik a Clio UK kupa mellett, a Target Competition-nak is besegítettek tavaly a német TCR-ben, hozzájárulva Josh Files győzelméhez. A pilótájuk Ollie Taylor lesz.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Új FK8-as Civic is lesz a mezőnyben Verizon Connect Racing csapatánál, amit a 47 éves Finlay Crocker fog vezetni. Ő 2015-ben a Leon Eurocupban ment, az elmúlt két évben pedig a német és olasz TCR bajnokság néhány futamán indult Hondával. Amilyen érdekes volt a tesztfestése a kocsinak, annyira konzervatív lett az végleges festés.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Lesz egy Opel azaz Vauxhall Astra is a mezőnyben. Korábban kisebb szériákban versenyző Darelle Wilson fogja vezetni gondolom saját csapata a DW Racing színeiben. Legsikeresebb szezonját tavaly futotta a brit VW kupában, ahol 5. lett. Az autót Németországban tesztelte, ezért van még Opel jel az elején. A versenyre már kapott egy színesebb festést.
Kép
Kép
Kép
Kép

Nem mintha ez a Kissling Motorsport 40 éves jubileumi festése nem mutatott volna jól egy Vauxhallon.
A kép a TCR autók bemutatkozó parádéján készült tavaly novemberben, ahol Audi is volt, de sajnos nem lesz olyan a mezőnyben...
Kép

Lesz viszont két Alfa Romeo, méghozzá a Laser Tools Racing csapatnál. Ahol Aiden Mofatt a BTCC-s Merci programmal párhuzamosan megy idén itt is. A másik autóban Derek Palmer junior foglalhat helyet, akinek már volt egy BTCC-s próbálkozása a nemtúl sikeres Infinity projekt keretében. Az egyik legszebb festésű autó az övék, és a tesztek alapján gyorsak is.
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Egy Hyundai-t is láthatunk a mezőnyben Essex & Kent Motorsport színeiben. Eleinte szóbahozták a pilótát Lewis Kent-et a Spencer Sporttal, akik raliban és rallycrossban voltak eddig érdekeltek (Mitsu Mirage R5 és Supercar), mert nekik is van egy kiadandó Hyundai versenyautójuk. Ám végül saját csapatukban indulnak harcba. A pilótáról annyit lehet tudni, hogy 7 éves korától kezdve gokartozott, többfelé a világban, két éve tért át a kasztnis autókra. A Fiesta bajnokságban junior és senior kategóriákban versenyzett, ahol bajnoki dobogós volt.
Kép
Kép
Kép
Kép

Egyelőre kicsit szegényesen 6 márka 7 típusával, 13 versenyzővel elrajtolt a TCR UK. Kicsit még az az érzésem ilyen kispénzű csapatok, versenyzők indulnak itt, de reméljük ez változik. Továbbá szerintem, ez egy jó kiugrási lehetőség ez egy-egy szerényebb anyagi helyzettel rendelkező csapatnak, pilótának, akiknek a BTCC elérhetetlen.

Kép
Kép
Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2018 csüt. ápr. 05 10:10

:rolleyes:
Kép
Kép
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2018 csüt. ápr. 05 15:23

atiwrc írta::rolleyes:
Kép
Ez az egész Keszthelyi sztori egy vicc... nem tudom mennyi pénzt nyomnak a kiscsaj karrierjébe, és fingom sincs, hogy ki mire használja autóversenyzésen kívül, de finoman túlzásnak érzem a TT kupából való továbblépést a GT osztály felé...
És elnézést mindenkitől, aki kedveli... igen, igen én igazi hater vagyok... :down: :down: :down:
Az fb oldala olyan mint egy instaceleb hülyepicsának... pózolgat az adidasnak, meg az audinak, ha kell, ha nem... megy a marketinghenger, meg a médiahype a SEMMIRE!
Közben meg atomtehetséges versenyzők maradnak lehetőség nélkül, mert nincs pénzük továbblépni... Lásd. Kiss Pál Tomit... fuckyeah...

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2018 vas. júl. 22 17:47

Két kérdésem lenne.

Hegyi versenyen miért veszik ki az ülést a rally autókból is?

Könnyebb legyen, gondolom, de nem biztos.

Másik, hogy miért kell letakarni a lámpákat?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2018 vas. júl. 22 19:54

rallyfenegyerek írta:Két kérdésem lenne.

Hegyi versenyen miért veszik ki az ülést a rally autókból is?

Könnyebb legyen, gondolom, de nem biztos.

Másik, hogy miért kell letakarni a lámpákat?
Gondolom igen azért hogy könyebb legyen, vagy előírás is lehet hogy nem lehet benne két ülés.

A FIA kódex k függelékében ezt írják.

5.11.1 Zárt versenypályán rendezett versenyek esetében az első fényszórókat le kell ragasztani, vagy
azokat el kell takarni.

Talán hogy ne legyen előnyöd a formula kocsikhoz képest, pl az árnyékosabb részeken.
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2018 hétf. júl. 23 10:32

Aha értem.Köszi az infókat. :up:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Válasz küldése