NGP Rallysimfans plugin

a pluginnal kapcsolatos megbeszélések/
themes about the rallysimfans.hu plugin

Moderátor: Moderátor

Elmauer Gyorgy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Re: NGP Rallysimfans plugin

Hozzászólás Szerző: Elmauer Gyorgy » 2017 szomb. nov. 25 12:26

Köszönjük a frissítést a gt3-on. :respect3: :respect3: :respect3:

Vamosi Tamas
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vamosi Tamas » 2018 hétf. jan. 01 14:32

lacka6 írta:
Vasgabi írta:
Vamosi Tamas írta:Sziasztok!

szeretnék egy kis segítséget kérni. 4 éb kihagyás után ujra belekezdtem, és elkezdtem feltelepiteni a játékot és afrissitéseket. nem tudom milyen megfontolásból de visszafele kezdtem el, tehát a 9essel egészen az 5 ösig plusz az ngp switchert. tökéletesen működött tudtam játszani is, majd szembesültem hogy nincs meg minden pálya. feltelepitettem a 2,3,4 es frissitést és azóta amikor a játékban rámegyek a plugins-on belül a Rallysimfans.hu lehetőségre, kidob a játék. van valakinek ötlete hogy miért? előre is köszönöm!
A legjobb, ha elölről kezded, és sorrendben teszel fel mindent.
Pontosan úgy van ahogy Mondja Uram ;)
1-9-ig sorba a telepítőket, és a legvégén pedig az ngp swichert.

A telepítőket azért kell sorba feltenni, mert tartalmaz update-ket is és a plugin a legfrissebb fájlokat keresi.
A pályák listálya is folyamatosan növekszik és a 9. listában van benne az összes.
Az ngp swicher tartalmazza az aktuális plugin és fizika fájlokat.

Köszönöm, tökéletesen működik!
IGaz eltelt 1-2 hónap mióta kérdeztem tőletek, segitett is abszolút, viszont a reagálás elmaradt! szóval köszönöm!

Illetve lenne egy két észrevétel és egyben kérdés:
N3 kategória - peugeot 306- első gyors patent, minden stabil, következő gyorson disqualifikál rossz fizika miatt..nálam lehet a baj, vagy játékgond? - hozzátartozó info: soha(igen jól olvassátok) életemben nem használtam setupot pedig már jó pár éve nyüstölöm a játékot, igy ez is defaulttal ment :D
illetve egy két autó elég kezelhetetlen de ezt betudom az amatörségnek vagy setup hiánynak :)

előre is köszönöm a segitseget!

Elmauer Gyorgy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elmauer Gyorgy » 2018 hétf. jan. 01 15:44

Vamosi Tamas írta:

IGaz eltelt 1-2 hónap mióta kérdeztem tőletek, segitett is abszolút, viszont a reagálás elmaradt! szóval köszönöm!

N3 kategória - peugeot 306- első gyors patent, minden stabil, következő gyorson disqualifikál rossz fizika miatt..nálam lehet a baj, vagy játékgond? - hozzátartozó info: soha(igen jól olvassátok) életemben nem használtam setupot pedig már jó pár éve nyüstölöm a játékot, igy ez is defaulttal ment :D
illetve egy két autó elég kezelhetetlen de ezt betudom az amatörségnek vagy setup hiánynak :)

Szia.
Egy kis plusz infót tudnál mondani erről az esetről melyik fizikánál és melyik versenyen volt esetleg repit tudsz róla küldeni?

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 hétf. jan. 01 19:12

Vamosi Tamas írta: Illetve lenne egy két észrevétel és egyben kérdés:

Szia,

A rajtban ez a hibaüzenetet kaptad?
"Inappropriate physics, You have been disqualified!"

Előfordult már máskor is ilyen, esetleg elő tudod idézni újra?

A pluginnak van egy rejtélyes hibája ami általában autó váltogatásnál szokott előfordulni, ilyenkor a kerekek se állnak jól. (ennek az okát a mai napig nem találtuk meg)

A vizsgálathoz kellene kicsit több infó:
melyik rally volt
replay
melyik slot-ot használtad
rendszergazda jogokkal rendelkezel
jelenleg írásvédett a physics , rsfdata, SavedGames mappa valamelyike
a verseny előtt melyik autót használtad

ezeket küld el légyszíves a lacka kukac kincseslap pont hu címre.
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Vamosi Tamas
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vamosi Tamas » 2018 hétf. jan. 01 23:46

lacka6 írta:
Vamosi Tamas írta: Illetve lenne egy két észrevétel és egyben kérdés:

Szia,

A rajtban ez a hibaüzenetet kaptad?
"Inappropriate physics, You have been disqualified!"

Előfordult már máskor is ilyen, esetleg elő tudod idézni újra?

A pluginnak van egy rejtélyes hibája ami általában autó váltogatásnál szokott előfordulni, ilyenkor a kerekek se állnak jól. (ennek az okát a mai napig nem találtuk meg)

A vizsgálathoz kellene kicsit több infó:
melyik rally volt
replay
melyik slot-ot használtad
rendszergazda jogokkal rendelkezel
jelenleg írásvédett a physics , rsfdata, SavedGames mappa valamelyike
a verseny előtt melyik autót használtad

ezeket küld el légyszíves a lacka kukac kincseslap pont hu címre.

Sziasztok!

gyorsan reagáltok nagyon ;)

délelőtt összeszedem őket, és elküldöm.

ami biztos:
2 versenyen jött elő, 1 NGP-s és egy régi fizikáson. még a befejezett versenyek között van "Szilveszter Rally 2017" - ez az NGP-s és "Szilveszter Rally Sprint 2017' - ez a sima fizikás - megnézve az időket látszik, hogy az első gyorson végig van eredmény, és a másodiknál már az első időellenörzőn sincs, és adott 1 perc büntetést is amellett hogy kizárt.

több elemzésre még nem volt időm, holnap érkezik az e-mail!

Vamosi Tamas
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vamosi Tamas » 2018 hétf. jan. 01 23:50

elmauer gyorgy írta:
Vamosi Tamas írta:

Szia.
Egy kis plusz infót tudnál mondani erről az esetről melyik fizikánál és melyik versenyen volt esetleg repit tudsz róla küldeni?

természetesen, milyen e-mailre?

Elmauer Gyorgy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elmauer Gyorgy » 2018 kedd jan. 02 08:24

giorgio.garage kukac gmail.com

Vamosi Tamas
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vamosi Tamas » 2018 kedd jan. 02 09:19

elmauer gyorgy írta:giorgio.garage kukac gmail.com
sajnos felülírta egy másik felhasználó név miatt, ha gondolod, Lackának is irtam hogy ha szükséges kreálok versenyt, hogy előjön e megint és akkor lesz talán replay

Elmauer Gyorgy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elmauer Gyorgy » 2018 kedd jan. 02 09:35

Vamosi Tamas írta:
sajnos felülírta egy másik felhasználó név miatt, ha gondolod, Lackának is irtam hogy ha szükséges kreálok versenyt, hogy előjön e megint és akkor lesz talán replay
Csak ez miatt nem kell, ha bármikor előjönne a probléma akkor nyugodtan küldjed és akkor megnézem.

Vamosi Tamas
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vamosi Tamas » 2018 kedd jan. 02 09:48

elmauer gyorgy írta:
Vamosi Tamas írta:
Csak ez miatt nem kell, ha bármikor előjönne a probléma akkor nyugodtan küldjed és akkor megnézem.
Rendben! de reméljük nem lesz gond:)

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 kedd jan. 02 19:36

Vamosi Tamas írta: Sziasztok!

ami biztos:
2 versenyen jött elő, 1 NGP-s és egy régi fizikáson. még a befejezett versenyek között van "Szilveszter Rally 2017" - ez az NGP-s és "Szilveszter Rally Sprint 2017' - ez a sima fizikás - megnézve az időket látszik, hogy az első gyorson végig van eredmény, és a másodiknál már az első időellenörzőn sincs, és adott 1 perc büntetést is amellett hogy kizárt.

Ha az említett hibaüzit látod, akkor a plugin nem küldi el a szerverre az eredményeket és megkapod az átlag időt + 1 percet :(

Ha a héten lesz időm lehet, hogy kapsz egy teszt plugint ami naplózza ezeket a hibákat.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Vamosi Tamas
Vendég

Hozzászólás Szerző: Vamosi Tamas » 2018 szer. jan. 03 20:18

lacka6 írta:
Vamosi Tamas írta: Sziasztok!

ami biztos:

Ha az említett hibaüzit látod, akkor a plugin nem küldi el a szerverre az eredményeket és megkapod az átlag időt + 1 percet :(

Ha a héten lesz időm lehet, hogy kapsz egy teszt plugint ami naplózza ezeket a hibákat.

rápróbáltam megint egy versenyen, ugyanezt a hibát dobta, régi fizikán. szinten impreza slot a practice-nal, előtte focus 2003al mentem. replayt küldöm az e-mailedre.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 szer. márc. 07 20:55

Valaki átnevezhetné az NGP-s részt valamire :reklamacio: :reklamacio: :reklamacio:
..... lefosom mire de ez nem méltó az RBR színvonalához. :boa: :boa: :boa: :boa:
Ezt most már tényleg meggyőződésből írom és halál komolyan is gondolom. :typeing:
Én elhiszem hogy ha vki. ezzel a szarral kezd játszani, az megszokás után már nem biztos hogy fos,de ha már van mihez hasonlítani akkor már ez nem frankó.

Kérlek benneteket hogy tényleg vegyétek fontolóra ezt az NGP-s plugin átnevezését.
....és valahogy mégjobban ketté bontani(ne is legyen 1lapon se a plugin,se a hotlap...
Csak reménykedem hogy nem nagy a kérés\felvetés.... :think: :think: :idea: :idea:
HFRT Team

dingo
Vendég

Hozzászólás Szerző: dingo » 2018 pén. júl. 20 10:24

Tiszteletem,

(remélem nem nagyon off...)

Szóval eddig nem foglalkoztam az ngp résszel, de mivel a 4wd cup-ban r2-n ketten megyünk (gondolom átnevezni már nem lehet r1-be :) ), és szembejött az fwd cup kiírása, gondoltam ránézek.

Azzal szembesültem, hogy olyan mintha lassított filmet néznék, semmi sebesség érzet. Az ngp r1-r2-ből próbáltam az adamot és a 208-at harwood foresten, de... olyan sétaautókázás élményem volt tőle... Ez ilyen, csak meg kell szokni, vagy valami erősen félrement nálam?

Köszönöm!

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2018 pén. júl. 20 10:42

Igen. Szerintem is lasasbbak, de többmindenben jobbak mint pl egy alap fizikás kocsik. Futómű, élethűbben dől a kasztni egy sok kocsinál. Sokan arra panaszkodnak, hogy nagyon ortolósak, jobban elcsúsznak.

Meg mondod, hogy 4wd cupon játszottál,azokhoz képest biztos lassabb,nagyon. Mondjuk egy sima pluginos A6-os után kellene megnézned, mert már az is sokkal lassabb mint egy 4wd.

Emlékeim szerint a Twingo R2 volt a kategóriában a leggyorsabb. Egy biztos szokni kell. (Öööö akkor a nemsokára bekerülő Wartburgot kerüld el :D )
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 szomb. júl. 21 08:08

Több mindenben jobb..ja :confused2: :confused2: :confused2:
....visszagurul a rajban,a kuplungsegédletnél befullad 1-1 hajtűben,a 21.században mikor már a futóművek-gumik már-már tökéletesek ugy csúszkál némelyik(szinte mind)mint ha "Y"mintás stomil lenne rajta,lehetettlen normális setupot készíteni hozzájuk,lassú, kíváncsi lennék hogy egy 2017wrc-t valóságban gyakorlás nélkül ki merne padlógázzal próbálgatni,itt+ hiányzik még legalább 1fokozat még egy kezdőnek is,itt egy R5-tel padlógázon gázelvétel nélkül mész egy szakaszon úgy hogy lassúnak tűnik,ha + elemeled 1-2 helyen kapsz 10mp-t rögtön..biztos valóságban is padlón közlekednek velük kizárólag...no,csak hogy egy pár hülyeséget is említsek aminek a realitáshoz semmi köze.Annyira nem méltat már hogy vitába száljak bárkivel is mert...nem és kész ,ezek (is)tények:rolleyes: :) de ha már pozitívan akarja bárki is beállítani akkor ezek is hozzá tartoznak.
Szóval ezek tények mára.Ki hogy szokja+. Nem vita alap. :reszeg:
HFRT Team

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2018 szomb. júl. 21 09:36

NyilasM írta:Több mindenben jobb..ja :confused2: :confused2: :confused2:
Csak hogy 1-2 dolgot említsek:

-Hátsókerekes kocsik, kézifékezés
-Kiskerék probléma megoldása
-Kisebb tömegű, gyengébb motorral szerelt autók kezelése
-B csoportos kocsiknál nem megy szét a hengerfej
-Különféle differenciálművek szimulálása

A rajtban gurulás tudtommal csak a mi régi hátsókerekes kocsijainknál fordul elő. Hiszen ők nem a fékkel fogatják meg a kocsit, mielőtt a user megkapja az irányítást, hanem a kézivel, de az ki van iktatva a mi H csoportunkba, mert a forditott fizika miatt az első kerekeket fogná.

Pontosan azért, hagytunk meg mindent a régiek közül is, hogy van választási lehetőség. Akinek nem jönnek be ezek az újak, azok még mindig játszhatnak a régiekkel. De az a baj, régi original fizikát nem nagyon csinál már senki, a magyar pluginra meg főleg nincs aki ilyet készítane. Higgyétek el, ha lenne aki ezt meg tudná csinálni, akkor fejlesztenénk azt a részét is a pluginnak, de sajnos nincs ilyen ember.
Kép

dingo
Vendég

Hozzászólás Szerző: dingo » 2018 szomb. júl. 21 11:24

Tibi írta:Igen. Szerintem is lasasbbak, de többmindenben jobbak mint pl egy alap fizikás kocsik. Futómű, élethűbben dől a kasztni egy sok kocsinál. Sokan arra panaszkodnak, hogy nagyon ortolósak, jobban elcsúsznak.
Meg mondod, hogy 4wd cupon játszottál,azokhoz képest biztos lassabb,nagyon. Mondjuk egy sima pluginos A6-os után kellene megnézned, mert már az is sokkal lassabb mint egy 4wd.
Emlékeim szerint a Twingo R2 volt a kategóriában a leggyorsabb. Egy biztos szokni kell. (Öööö akkor a nemsokára bekerülő Wartburgot kerüld el :D )

Ok, megnyugodtam, ha nem csak nekem tűnt úgy, hanem tényleg. (Bár nem csak a 4wd cup autóihoz, hanem pl a retro autóihoz mérten is.) :)

Köszönöm.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 csüt. júl. 26 21:55

Tibi írta:
Emlékeim szerint a Twingo R2 volt a kategóriában a leggyorsabb.
Az biztos ;) de reális hogy egy R3-astól is km-enként majd 2mp-vel gyorsabb :think: :confused2: :confused2:
Hasonló setup és persze Én próbáltam mind2-t..... "nesze-neked"egyre élethűbb fizikák.Kell egy R1-es trabi és lenyom mindent... :P :rolleyes: :)
HFRT Team

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 csüt. júl. 26 22:04

NyilasM írta:
Az biztos ;) de reális hogy egy R3-astól is km-enként majd 2mp-vel gyorsabb :think: :confused2: :confused2:
Hasonló setup és persze Én próbáltam mind2-t..... "nesze-neked"egyre élethűbb fizikák.Kell egy R1-es trabi és lenyom mindent... :P :rolleyes: :)
Hamarosan jön a trabi is :D
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2018 pén. júl. 27 10:06

A trabi tiszta dinamikus a Wartburghoz képest :D

Egyébként éppen nemrégen mondták, hogy bár a kasztni valamiben régebbi, igazából nem a régi 160 lovas, hanem a Twingo R2 EVO fizikája van modellezve, ami már 193 lóerő.

A DS3 R3T meg elvileg 234.

Elvileg nem kellene gyorsabbnak lenni, bár egyik szívós, másik turbó motor. Megmondom őszintén ilyen összehasonlítást még nem csináltam, hogy R3T vs R2.
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 szomb. júl. 28 06:49

Nem keresetem a wartburg adataira de a volt NDK-s gyáriak ott is odabasztak rendesen...
HFRT Team

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 hétf. júl. 30 19:08

Tibi írta:

A rajtban gurulás tudtommal csak a mi régi hátsókerekes kocsijainknál fordul elő. Hiszen ők nem a fékkel fogatják meg a kocsit, mielőtt a user megkapja az irányítást, hanem a kézivel, de az ki van iktatva a mi H csoportunkba, mert a forditott fizika miatt az első kerekeket fogná.
Szerintem minden autó elgurul ha lejtős helyen van a rajt,sőt help után is megindul a lejtős helyen.(NGP)

Viszont az A8-al lenne bajom.Nincs használható kézifék.Nem tudom mi a magyarázat rá de igenis van rajtuk használható a valóságban...tudom mert a Tesóm EVO6-on is használható volt...igen azt is tudom hogy az elsődiffi nem tolerálta ezért ha lehetett mellőzték a használatát és a betonon a forgatást is(egysze a BP Rally prológon az alsórakparton háttal néztük az evo-kat mert a végénY-ba fordultak meg annyira óvták őket,mi meg azt hittük hogy mind1-ik béna).Szóval működnie kellene,amúgy+ érdekes hogy nem a hátulja akar kitörni állandóan hanem ortolós inkább.Ez sem a valós A8-as ismérve.....Ebben az esetben hiszek a szememnek...
HFRT Team

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2018 hétf. júl. 30 19:24

NyilasM írta:
Tibi írta:

Szerintem minden autó elgurul ha lejtős helyen van a rajt,sőt help után is megindul a lejtős helyen.(NGP)

Viszont az A8-al lenne bajom.Nincs használható kézifék.Nem tudom mi a magyarázat rá de igenis van rajtuk használható a valóságban...tudom mert a Tesóm EVO6-on is használható volt...igen azt is tudom hogy az elsődiffi nem tolerálta ezért ha lehetett mellőzték a használatát és a betonon a forgatást is(egysze a BP Rally prológon az alsórakparton háttal néztük az evo-kat mert a végénY-ba fordultak meg annyira óvták őket,mi meg azt hittük hogy mind1-ik béna).Szóval működnie kellene,amúgy+ érdekes hogy nem a hátulja akar kitörni állandóan hanem ortolós inkább.Ez sem a valós A8-as ismérve.....Ebben az esetben hiszek a szememnek...
Próbálj a középső difin csökkenteni, valamint a difimapson lehet %ban megadni, hogyan reagáljon pl ballábfékre stb stb.
Mindegyik difihez külön van 3 fajta lehetőség. Persze practice-ban setupolok mielőtt félreértés lenne.
Ha elöl hajt, akkor hátul is hajt és nem igen bírja megfogni a kézifék a szoros osztómű miatt, illetve az elsőt kerekeket is fogja a hajtás miatt, hiába kuplungolod ki.
Legalábbis az én logikám szerint. Korántsem biztos, hogy jól gondolom.

Üdvözlettel

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2018 hétf. júl. 30 20:43

A8 esetében mindig is a VB-n futott kocsikat szoktam alapul venni és a régi videókból főleg, mert láttunk már N4-es mókolt lancert is kézivel, ahogy mostanság épített Group B-s Audit vagy más összkerekes B-s kocsit amibe szintén használnak bőszen kézit(hátsó hajtás leoldással) napjainkban.

De A8as Lancerbe Evo6-ba is de az 5-4be is volt, meg minden egyéb rendes A8as vasba,
https://www.youtube.com/watch?v=k-Coo__Jt_k
https://youtu.be/36fbehA0LwA?t=1m25s
https://www.youtube.com/watch?v=-bTEAHdBK3A

N-esbe nem szokott lenni szenvedtek is anno hajtűkbe:
https://youtu.be/7lOYwMjUheI?t=2m43s
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 kedd júl. 31 08:23

Vasgabi írta: Ha elöl hajt, akkor hátul is hajt és nem igen bírja megfogni a kézifék a szoros osztómű miatt, illetve az elsőt kerekeket is fogja a hajtás miatt, hiába kuplungolod ki.

Üdvözlettel
Nem mertem a diffi %-nál állítgatni ... de kipróbálom.
Amúgy a viscó "enged"annyit hogy fogja a hátulját,csak nagyot feszül az egész hajtás(ezért inkább leszoktak a kéziről javarészt...de attól használható).
HFRT Team

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2018 kedd júl. 31 08:43

atiwrc írta:A8 esetében mindig is a VB-n futott kocsikat szoktam alapul venni és a régi videókból főleg......s
De Mi nem vagyunk VB-s menők.... :P :rolleyes: :cool2: :reszeg:
Ráadásul autokuplunggal megyek,azt pedig szinte csak a normál fizikás wrc-k tolerálnak(sztm a felhasználók java így játszik,sőőt eredményes is így lehet az ember)...a többi gyengébb autó (könnyen) befullad a hajtűkbe,nem veszi "lentről"a fordulatot.Tudod értem Én hogy realitás felé menne a történet de itt már vmi. képzelt valóhű dolgok vanak kreálva, ill. (ezt Falconék sem értették anno,bár ott akkor csak a ladáról volt szó)de mégis csk a játszhatóságot kellett volna ötvözni a valósághű adatokkal ,de ez tényleg nem volt szempont soha sem.(Bocs,ez nem szemrehányás...ez tény.)Azért is írom mert itt is pl. az adott autó hibája van kiemelve.
... no de teljesen mind1 mi a véleményem :D jó van az ugy ahogy van ;)
HFRT Team

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 kedd júl. 31 12:51

Vasgabi írta:...
Mindegyik difihez külön van 3 fajta lehetőség. Persze practice-ban setupolok mielőtt félreértés lenne.
Ha elöl hajt, akkor hátul is hajt és nem igen bírja megfogni a kézifék a szoros osztómű miatt, illetve az elsőt kerekeket is fogja a hajtás miatt, hiába kuplungolod ki.

Üdvözlettel
Az NGP-s autokat ne Practicle módban setupold, hanem Quick rallyban. Ott vannak plusz opciók és a difinél pár helyen csak az első számot lehet állítani, a többivel nem foglalkozik.
http://www.ly-racing.de/viewtopic.php?t=7928

szerk.: Azt elfelejtettem, az új setupot a plugin csak újraindítás után kezeli.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2018 kedd júl. 31 13:03

lacka6 írta:

Üdvözlettel
Az NGP-s autokat ne Practicle módban setupold, hanem Quick rallyban. Ott vannak plusz opciók és a difinél pár helyen csak az első számot lehet állítani, a többivel nem foglalkozik.

A quick rallyban csak setupot szoktam létrehozni, practice-ban sokkal kényelmesebb és jobban kezelhető számomra.
Tervben van esetleg, hogy practice-ban is hozzáférhetőek legyenek a hiányzó lehetőségek?
Nagy segítség lenne.
:respect: :respect: :respect:

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 kedd júl. 31 14:58

Vasgabi írta:
lacka6 írta:

Üdvözlettel

A quick rallyban csak setupot szoktam létrehozni, practice-ban sokkal kényelmesebb és jobban kezelhető számomra.
Tervben van esetleg, hogy practice-ban is hozzáférhetőek legyenek a hiányzó lehetőségek?
Nagy segítség lenne.
:respect: :respect: :respect:
Nem sajnos, túl sokféle opció van az új fizikákban.
Na meg aztán nem is olyan egyszerű új menüket csinálni a pluginba :(
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2018 kedd júl. 31 15:09

lacka6 írta:

Nem sajnos, túl sokféle opció van az új fizikákban.
Na meg aztán nem is olyan egyszerű új menüket csinálni a pluginba :(
Pedig igény lenne rá biztosan. Hátha valakinek lenne kedve megcsinálni önszorgalomból. Magam is nekiállnék, ha tudnám mit kell csinálni.

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2018 szer. aug. 01 08:46

NyilasM írta: Ráadásul autokuplunggal megyek,azt pedig szinte csak a normál fizikás wrc-k tolerálnak(sztm a felhasználók java így játszik,sőőt eredményes is így lehet az ember)...a többi gyengébb autó (könnyen) befullad a hajtűkbe,nem veszi "lentről"a fordulatot.
Hát bőszen szoktam nyomkodni a C gombot én is a kis autóknál de még az Nes lancernél is kigyorsításkor, de ha van autokuplongod, meg akinek még van, akkor ti nem is használjátok ki a pedálsorotok kuplungpedálját?
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2018 szer. aug. 01 11:08

atiwrc írta:
NyilasM írta: Ráadásul autokuplunggal megyek,azt pedig szinte csak a normál fizikás wrc-k tolerálnak(sztm a felhasználók java így játszik,sőőt eredményes is így lehet az ember)...a többi gyengébb autó (könnyen) befullad a hajtűkbe,nem veszi "lentről"a fordulatot.
Hát bőszen szoktam nyomkodni a C gombot én is a kis autóknál de még az Nes lancernél is kigyorsításkor, de ha van autokuplongod, meg akinek még van, akkor ti nem is használjátok ki a pedálsorotok kuplungpedálját?
Én használom, nekem nem automatikus.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Elmauer Gyorgy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elmauer Gyorgy » 2018 pén. szept. 21 20:44

Köszönjük a frissítést nagyon jó irányba változott az autók kezelhetősége ill. gyorsabbak is lettek ezáltal. :biztat: :respect3: :rally2:

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2018 szomb. szept. 22 16:47

elmauer gyorgy írta:Köszönjük a frissítést nagyon jó irányba változott az autók kezelhetősége ill. gyorsabbak is lettek ezáltal. :biztat: :respect3: :rally2:
Sztem a fizika nem változott.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2019 pén. jan. 25 14:38

sziasztok !

Lenne vkinek setupja NGP s Forrd fiesta WRC 2017 v Polo WRC 2016 setupja NGP , ami a CSEHEN müködik vagy esetleg elmagyarázná , hogy müködik a setup extrator progi , lépésről ,lépésre amivel a replay ból tudok setupot kipróbálni .
Előre is köszi a segitséget

(olyan rég használtam ,hogy teljesen elfelejtettem )
Kép
HRC kupa 2010-11 : kat. 3.
ERC 2012 / WRC2011 : kat 2.
WRC KUPA 2012 /WRC2011 : kat. 1.
TGS Kupa 2013 / WRC2011 : kat. 1.

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2019 szer. máj. 08 00:39

jason574 írta:
2019 pén. jan. 25 14:38
sziasztok !

nem tudom hova írjam (Lacka majd továbbitja a megfelelő helyre :typeing:
Kedves verseny szervezők ,rendezők stb

Miért marad ki mostanában a NGP WV POLO WRC 201? a szervezett versenyekből ???
be van húzva szinte az összer WRC CAR csak ez az egy marad ki.
Előre is köszönöm.
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2019 szer. máj. 08 14:02

jason574 írta:
2019 szer. máj. 08 00:39
jason574 írta:
sziasztok !

Előre is köszönöm.
A polo szerepel a wrc 1.6 kategoriában, ha ez engedélyezve van akkor mennie kellene.
Tudsz olyan rallyt ahol gond lenne vele?
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

negyes ricsi
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: negyes ricsi » 2019 csüt. máj. 09 08:55

Sziasztok. Rég RBR-eztem, aztán most újra itt :) Az lenne a kérdésem, hogy NGP hez nem jók a normál autó setek? Mert ahogy láttam nem nagyon :S
Valaki tudna segíteni nekem ebben?

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2019 csüt. máj. 09 09:10

negyes ricsi írta:
2019 csüt. máj. 09 08:55
Sziasztok. Rég RBR-eztem, aztán most újra itt :) Az lenne a kérdésem, hogy NGP hez nem jók a normál autó setek? Mert ahogy láttam nem nagyon :S
Szia, hamarosan pluginfrissítés lesz. Ez érinti a setupokat is. Addig mond meg milyen kocsihoz kell setup. Megpróbálok segíteni.

negyes ricsi
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: negyes ricsi » 2019 csüt. máj. 09 09:13

Vasgabi írta:
2019 csüt. máj. 09 09:10
negyes ricsi írta:
2019 csüt. máj. 09 08:55
Szia, hamarosan pluginfrissítés lesz. Ez érinti a setupokat is. Addig mond meg milyen kocsihoz kell setup. Megpróbálok segíteni.
Szia. Ez azt jelenti hogy a régi setek lehet hogy működnek majd? Amit próbáltam az a Peugeot 207 S2000, illetve lada. Ehhez a 2höz van csak setem. De ha esetleg van Fabia R5 höz seted azt megköszönném :)

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2019 csüt. máj. 09 15:01

Szia. Ez azt jelenti hogy a régi setek lehet hogy működnek majd? Amit próbáltam az a Peugeot 207 S2000, illetve lada. Ehhez a 2höz van csak setem. De ha esetleg van Fabia R5 höz seted azt megköszönném :)
A setek majd a setup ellenőrző lefutása után, (plugin frissítés) automatikusan fognak helyes, ill szabályos értékeket kapni. Ha illegális ( homologizáción kívüli ) paraméterek szerepelnek akkor a practice setup menuben betöltéskor megjelenik alul, a hibás értékek száma. ( Ez már jelenleg is működik. ) Mentésre nyomva automatikusan javításra kerülnek az értékek. Ez azt eredményezheti, hogy elállítódik az autó a megszokotthoz képest rossz, de akár jó irányban is.
Ha setupolni szeretnél, segítek szívesen, de csak online.

R5 Fabia-hoz küldök setet ha akarod. Keress Facebook-on.
https://www.facebook.com/vasgabi

Üdvözlettel.

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2019 hétf. máj. 13 17:48

lacka6 írta:
2019 szer. máj. 08 14:02
jason574 írta:
2019 szer. máj. 08 00:39
jason574 írta:
sziasztok !

Előre is köszönöm.
A polo szerepel a wrc 1.6 kategoriában, ha ez engedélyezve van akkor mennie kellene.
Tudsz olyan rallyt ahol gond lenne vele?
NEM. Félre értettél . A verseny alkotók , elfelejtik bejelölni, behúzni a legtöbb online versenyen ( ezért nem is választható )
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2019 hétf. máj. 13 18:37

jason574 írta:
2019 hétf. máj. 13 17:48

NEM. Félre értettél . A verseny alkotók , elfelejtik bejelölni, behúzni a legtöbb online versenyen ( ezért nem is választható )
A wrc1.6 hiányzik a versenyekből?
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2019 pén. aug. 16 20:02

NGP 6

Megpróbálom érthetően leírni a tapasztaltakat :D

Ami egyből észrevehető , hogy teljesen másabb a motorok karakterisztikája. Vagy a váltó volt rövid, de kétlem mert Fabia R5 Joux Plane 186km mentem vele. Sokkal hamarabb kell felváltani, és nagyobb fokozatokban is jobban kanyarodik. Nem butul meg nem lassul meg, nem kell folyton nagyon kicsi fokozatokba vissza váltani.
Nagyon stabilak az autók, olyan szinten hogy a fabiat akkor tudtam keresztbe tenni, ha kézivel megindítottam. Áll mint szög az úton. Pedig setup sincs alatt, csak a gyári ami adnak. Nagyon fekszi az utat, nem akar a segge kitörni, vagy folyton leesni az útról.
Murván szintén, olyan egészségesen lehet vele menni, nem csúszkál annyit, ha csúszik is tempósan megy. pl. Falstone az első kanyar az lazán már 5. fokozatban veszi, mire odaérek pedig az vagy 50m. Nagyon kezes, nagyon jól vezethető, könnyedén megy. Mondom úgy, hogy setup nincs alatt, azzal meg meg se merem gondolni :D

Az autók nagyon szépek, Fabia 2018-as. Fiesta WRC 2019. Modellek nagyon szépek. Újabbak mint nekünk van.

Ami nem tetszik, de sztem az orvosolható, csak a fabia r5 nel van első nézet. Többi mind belsős, vagy motorháztetős ami engem nagyon zavart. Hozzá szoktam a másikhoz...

Azoknak lesz akik, először mennek a játékkal, sokkal könnyebben vezethetőbb, így ergo nem megy el a kedvük tőle, hogy setupolni kell.

Első részben ennyi. :) :)
HELL DIGITAL RALLY TEAM

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2019 szomb. aug. 17 19:38

Magyarul: arcade .... ;) :P
HFRT Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2019 vas. aug. 18 08:45

NyilasM írta:
2019 szomb. aug. 17 19:38
Nem mondanám, teljesen annak.
Arra mennek rá, hogy akik most kezdenek vele játszani azoknak ne menjen el a kedvük és tudják irányítani a gépeket.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2019 pén. aug. 23 14:52

HELL DIGITAL RALLY TEAM

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2019 pén. aug. 23 18:05

HELL DIGITAL RALLY TEAM

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2019 pén. aug. 23 20:33

rallyfenegyerek írta:
2019 vas. aug. 18 08:45
NyilasM írta:
2019 szomb. aug. 17 19:38
Nem mondanám, teljesen annak.
Arra mennek rá, hogy akik most kezdenek vele játszani azoknak ne menjen el a kedvük és tudják irányítani a gépeket.
:) ...értem... :rolleyes:
:reszeg:
HFRT Team

Válasz küldése