Gépek/Objektívok/Tartozékok

Kötetlen beszélgetések többnyire autó sport fotózásáról

Moderátor: Moderátor

Tusy
RBR Fan aktív tag

Gépek/Objektívok/Tartozékok

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. feb. 02 16:14

Ide jöhet minden hardverral kapcsolatos téma!
......................................................................

Valaki használ fehéregyensúly beállítására WhiBal-t, vagy Expodisc-et??
Mennyire megbízhatóak?
Mennyire pontosak?
Sok jót olvastam róluk, de azért kíváncsi vagyok a fotósok véleményére is. ;)
Gondolkodom egy olcsóbb változat vételén, de jó lenne némi tapasztalat mielőtt pénzt költenék!
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Re: Gépek/Objektívok/Tartozékok

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 pén. márc. 21 20:00

Tamron 70-300 tapasztalatok érdekelnének aki használta már. főleg Lallertől mert Ő tudom, hogy igen! :D

Olvastam róla jót meg rosszat is, amire a legjobban kíváncsi vagyok, hogy az autofokusz állítólag lassú és bizonytalan vagyis sokszor hibázik életlen, ez mennyire igaz?
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 vas. márc. 23 13:31

Akkor már nekem is lenne kérdésem.

Átolvasva sok fórumot, véleményt, stb... bridge gép mellett döntöttem. Nem szeretnék többet áldozni rá mint 100, szóval tükrös nem jöhetett szóba. A cél am is az, hogy telónál sokkal jobb kép legyen, és tudjak állítani pár dolgot manuálisan (tanulási céllal).

Viszont nem szeretnék azért drágább gépet venni, mert csak a paramétereket nézem, és pl azért vegyek drágább gépet, mert nem 40x-es, hanem 50x-es zoomja van, vagy a zársebesség érték.

Két példa:

http://www.olcsobbat.hu/termek/sony_cyb ... 733000673/
http://www.olcsobbat.hu/termek/nikon_co ... 6090188c2/

A nikont néztem először, aztán feltűnt a sony. Ami érdekelne, hogy a nikon megfelelő-e (függetlenül a sony-tól), illetve a zársebesség.
Azt tudom mit jelent, de a gyakorlatban mennyire van szükség a sony nagy zársebességére a nikonnal szemben. A zoom... Szerintem az is elég jó a telefonhoz képest :)

Lényegében kirándulós képek lennének, esetleg sport, otthoni, portré, szóval hétköznapi használatra. Egy teljesen átlag képhez ez a 8 is sok gondolom. Mélyen nem merülnék bele egyelőre, tényleg az a célom, hogy a telefonoshoz képest legyen lehetőség szebb kép készítésére. (néha talán sikerülne :) )

Köszi
Szabó Zéé

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. márc. 23 17:32

Szabo Zoltan írta:Akkor már nekem is lenne kérdésem.

Átolvasva sok fórumot, véleményt, stb... bridge gép mellett döntöttem. Nem szeretnék többet áldozni rá mint 100, szóval tükrös nem jöhetett szóba. A cél am is az, hogy telónál sokkal jobb kép legyen, és tudjak állítani pár dolgot manuálisan (tanulási céllal).

Viszont nem szeretnék azért drágább gépet venni, mert csak a paramétereket nézem, és pl azért vegyek drágább gépet, mert nem 40x-es, hanem 50x-es zoomja van, vagy a zársebesség érték.

Két példa:

http://www.olcsobbat.hu/termek/sony_cyb ... 733000673/
http://www.olcsobbat.hu/termek/nikon_co ... 6090188c2/

A nikont néztem először, aztán feltűnt a sony. Ami érdekelne, hogy a nikon megfelelő-e (függetlenül a sony-tól), illetve a zársebesség.
Azt tudom mit jelent, de a gyakorlatban mennyire van szükség a sony nagy zársebességére a nikonnal szemben. A zoom... Szerintem az is elég jó a telefonhoz képest :)

Lényegében kirándulós képek lennének, esetleg sport, otthoni, portré, szóval hétköznapi használatra. Egy teljesen átlag képhez ez a 8 is sok gondolom. Mélyen nem merülnék bele egyelőre, tényleg az a célom, hogy a telefonoshoz képest legyen lehetőség szebb kép készítésére. (néha talán sikerülne :) )

Köszi

Sport fotózásra nem annyira való tükörreflexen kívül semmi mert a többi miután lenyomtad a zárkioldó gombot mindig vár egy picit amire valóban kiold ezért előbb kell lenyomni mint, hogy az esemény bekövetkezik.... így lehet szép képeket csinálni a semmiről :D
A zoom egy kamu mert lehetetlen kihasználni kép zajosodás nélkül.
A záridő akkor fontos ha pl éjszakai képeket szeretnél készíteni, a 8 másodperc az nem túl sok, egy jó kék órás fotó is minimum 10 másodperces de én úgy tapasztalom inkább 15 persze ez objektív függő is.

Ennyi pénzért én inkább egy D3100-at vennék igaz nem lesz ilyen zoom lehetőséged az alap objektívval 18-55 de azzal sokkal jobb képeket lehet lőni. Esetleg később spórolni egy nagyobb objektívra ;)
http://www.argep.hu/product_1351311.html
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 vas. márc. 23 19:43

Köszi Tusy!

Am ezeket olvastam amiket leírtál. Annyi csupán, hogy pont azért írtam le a célokat. Sport alatt annyit értettem, ha mondjuk elmegyek évente 1x vagy 2x, tudjak képet csinálni. Gép híján telóval csináltam volna :) Éjszaka olyan jellegű képet, mint amit írtál (jelenleg) nem áll szándékomban.

A zoomról én is olvastam, hogy a határokat nem érdemes használni, de azért elég jó képeket lehet készíteni vele.

Persze Ti eleve a tükröshöz viszonyítotok, azokhoz képest persze nem olyan jó.

Még annyit, hogy persze fontolóra veszem amit írtál, mert pont a 3100-est nem néztem, pedig asszem Laller is azt használ, de az olcsobbat.hu nem dobta fel :)

Máshol meg nem kerestem rá direktbe. Ezért is kérdezek inkább, minthogy elsiessem a dolgokat.
És igazad van, árban már nem nagy a különbség és a későbbi bővítésre is alkalmasabb. (nálam kb +50e lett volna sok felár.)

Köszi az segítséget!

Most megnéztem, és ha direktben keresek rá, akkor feldobja az olcsobban.hu is :)
Szabó Zéé

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. márc. 23 20:04

Te döntesz mire használod, én a saját példámat tudom csak felhozni, én is rengeteget gondolkodtam kiadjak-e egy gépért 160-at, de nekem gyerekkori álmom volt egy tükörreflexes...D3200ast rendeltem eredetileg de 4x mondták vissza a rendelésemet különböző webshopok, hogy nincs raktáron aztán vettem egy D5100at helyette.
Ezt cseréltem le vele, kb akkora az ugrás mint 800 marutival a WRC mezőnybe nevezni :D :http://pixinfo.com/cikkek/dimagee323_r/
Azóta se bántam meg elég rendesen rá lehet kattanni a fényképezésre. :D
A D3100 a Nikonnál a belépő kategória legolcsóbb változata, de még így is bőven üti a Bridge-eket, egy Bridge is használható manuális módban, egy tükörreflexes is autómatán (persze automatán nem érdemes használni) de ha nem használod ki akkor persze mindegy melyik porosodik a polcon amíg előveszed fél év múlva! ;)
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 vas. márc. 23 21:43

Én már asszem 8 éve egy Bridge(Panasonic Fz7) géppel fotózok és csak autóversenyeket. És kifejezetten alkalmas,volt elég sok pozitív visszajelzés a képekkel kapcsolatban. És ha tehetném most is Bridge-et vennék,mert összességében fényévekkel jobban kihasználható. Tény hogy a tükrös szebb. De kérdés mi a cél. Arra nekem tökéletes volt hogy 1024-es felbontásban a rallysport.hu-n megjelenjenek.Óriásplakátnak nyilván már nem fasza. Persze éveken át míg fotóztam kinéztek a "fotósok" de jó érzés volt mikor a hiper szuper géppel készült képeiket lenyomtam a pályázatokon. Szal saját használatra sztem bőven elég egy bridge gép is,sőt :)
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 vas. márc. 23 21:53

Már vártalak Mike ;) Nem emlékeztem mi van neked, de a képeidre igen :).
Osztom amit mondasz, ez a saját tapasztalatod. Sokan meg vannak elégedve azzal, amit használnak. Valaki a sony hx300-zal van tökéletesen megelégedve.

Tanácsként esetleg? Ha a kinézett bridge és a D3100 árban nem nagy különbség, és áldoznék is rá?
Nekem is megfelelne a bridge, de ha tényleg nincs nagy különbség, akkor arra vagyok kíváncsi, hogy pl Te ajánlanád-e.
(ahogy észrevettem, sokszor az ilyen gépeknél a pénztárca a mérvadó, mert ahogy a tiéd jó neked, Tusynak az övé, stb... valójában mind jó gép)
Szabó Zéé

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 vas. márc. 23 22:55

Sztem tökéletes választás, de én ezt úgy mondom hogy bármi ami fejlettebb a enyémnél az. Ezért az árért mindenhol fogsz tudni vele bármit fotózni. Én ezeknek az adatoknak amit a Sony tud a felét is elfogadnám :) Egy tükrössel igazából be vagy határolva az obi kerete közé. Hogy mindig mindenhol jól tudj fotózni ahhoz már komoly felszerelés kell. De te azt nem használnád ki ahogy én sem,legalábbis az az összeg ami rá lenne költve nem térülne meg. Bocs most csak átfutottam a Sony adatlapját,mert szarul vagyok de ha javulok majd átnézem jobban is :)
Egy szó mint száz sztem neked nem kell a tükrös masina, ne költs arra.Szerintem. :)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. márc. 24 18:08

Mike83 írta:Sztem tökéletes választás, de én ezt úgy mondom hogy bármi ami fejlettebb a enyémnél az. Ezért az árért mindenhol fogsz tudni vele bármit fotózni. Én ezeknek az adatoknak amit a Sony tud a felét is elfogadnám :) Egy tükrössel igazából be vagy határolva az obi kerete közé. Hogy mindig mindenhol jól tudj fotózni ahhoz már komoly felszerelés kell. De te azt nem használnád ki ahogy én sem,legalábbis az az összeg ami rá lenne költve nem térülne meg. Bocs most csak átfutottam a Sony adatlapját,mert szarul vagyok de ha javulok majd átnézem jobban is :)
Egy szó mint száz sztem neked nem kell a tükrös masina, ne költs arra.Szerintem. :)

A Sony 105 ezer egy D3100 18-105 obival 127 ezer azzal az obival simán lehet lőni szervizparkba és pálya mellől is, nem egy ultra zoom de nem is kell ha csak nem a Finn ugratókon szeretne fényképezni mert ott 50 méterekre vagy a pályától. :D
Én se csak kifejezetten a Rally miatt szeretnék nagyobb objektívet hanem inkább a mindennapi használatra pl. irtóra idegesít, hogy nem tudok őzet fényképezni mert azok a rohadékok mindig előbb elpucolnak minthogy egy 105-ös obival befognám őket! :reklamacio:
Egyébként nem a gép hanem a mögötte álló számít!!
Lehet csilliárdos gép is ha valaki automatán/szar beállításokkal kattintgatja, meg lehet Bridge is egy jókezű fotósnál aki mondjuk ismeri is a gépet.
A Bridge hétköznapi használatra tényleg tökéletes egy pillanatot megörökíteni jó, ha valaki fotózni szeretne megtanulni és mondjuk művészi értéket belevinni a fotóiba akkor már kevés, egy tükrös gépet venni és azt automatán kattogtatni meg hülyeség! :reszeg:
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 hétf. márc. 24 21:06

Pont ezért nehéz döntés, de pont a nagyon hobby cél miatt a brigde is elég lehet.
Viszont amiatt, amit Tusy írt, hogy rá lehet kattanni, és az automata kattintgatás mellett tuti el kezdeném a kísérletezgetést...

Mivel 127 sem fér bele, így hogy egyszerűbb legyen...

P520 vagy a 3100 (18-55)

Ilyenem volt :)
http://pixinfo.com/fgep/Canon_PowerShot_A530

4x optikai zoommal :)

Am köszi a tanácsokat!
Szabó Zéé

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 kedd márc. 25 11:55

Hát azért az a 18-105 az qrva kevés lehet... Főleg hogy már itthon is qrva nagy divat lett az hogy km-ekről kell versenyt nézni. De én továbbra is azt mondom. Te vegyél Bridge gépet :)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 kedd márc. 25 18:07

Mike83 írta:Hát azért az a 18-105 az qrva kevés lehet... Főleg hogy már itthon is qrva nagy divat lett az hogy km-ekről kell versenyt nézni. De én továbbra is azt mondom. Te vegyél Bridge gépet :)
Nem szeretnélek meggyőzni mert látom nem lehet! :D
De bőven lehet vele fényképezni, valahol kell vágni a képet de 16 megapixelből van mit ha pontosan célzol!
Ezt kb 50 méterről lőttem nem akartam ennyit vágni de muszáj voltam mert bal oldalon belelógtak a képbe, mivel túl veszélyes helyen álltunk és odébb raktak minket! :omg:
Kép

Ebből már poszter nem lesz, de még éppen élvezhető ha nem nagyítgatja az ember!
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 kedd márc. 25 20:23

Nem is kell. Ezzel a képpel pláne nem sikerült. Ugyanilyet bármilyen Bridge géppel lősz de talán még turista kompakttal is ha ügyes vagy. Számomra ha tükrösbe kéne belemenni kéne egy 3-400 ezer ahhoz hogy érdemben kitudjam használni rallyn és akkor még az alján vagyok csak, de annyit nem ér meg. Viszont egy ilyen komoly Bridge géppel minden akadályt leküzdhető, és netes világra tökéletesen megfelelő :)

Ilyen képekkel lehet meggyőzni Tükrös terén de az ilyen már nem a 100 ezres technika :)
Kép

Egy szó mint száz. Amíg magának otthonra kell és csak hobbiból addig nem érdemes költeni rá többet és ezért az árért a Bridge sokkal többmindenre jó :)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 kedd márc. 25 22:51

Mike83 írta:Nem is kell. Ezzel a képpel pláne nem sikerült. Ugyanilyet bármilyen Bridge géppel lősz de talán még turista kompakttal is ha ügyes vagy. Számomra ha tükrösbe kéne belemenni kéne egy 3-400 ezer ahhoz hogy érdemben kitudjam használni rallyn és akkor még az alján vagyok csak, de annyit nem ér meg. Viszont egy ilyen komoly Bridge géppel minden akadályt leküzdhető, és netes világra tökéletesen megfelelő :)

Egy szó mint száz. Amíg magának otthonra kell és csak hobbiból addig nem érdemes költeni rá többet és ezért az árért a Bridge sokkal többmindenre jó :)
Félre értettél!
Nem azt mondtam, hogy itt egy példa miért jobb a tükrös hanem, hogy 50 méterről is lehet lőni egy 18-105ös obival! (Főleg mert fél éve van tükrösöm és még eléggé a tanuló fázisba vagyok!!)
Másrészről meg nem Bálint Ricsinek készül senki, se Makainak aki vesz egy BELÉPŐ szintű tükröset, csak hobbizik akár honlapon akár kisebb újságokba, akár sehol csak otthon!
A 3-4 kilóval annyival vagy előrébb, hogy van 2/3 jó obid egy belépő gépen, a komoly fotózáshoz minimum kell 1,5 misi ez az alap egy jó váz plusz 2/3 fix objektív.
És vannak a profik akiknek a váz :swoon: :http://www.digitalko.hu/index.php?ak=1& ... reflexes_1
Emellé fix obiból full készlet azt csókolóm egy lakás! :D

Ha nem vetted volna észre már a közepe óta nem igazán érvelek a tükrös mellett (csak védem mert folyamatosan támadod :D ) mert Zolinak nem fér bele csak az alap obi amivel valóban nem sokra megy, szervizparkba jó, max jó tájképeket lő vele, meg világos helyen jó buli képeket csinál vele....
Viszont mondjuk egy 18-105össel simán lődözhet a pálya széléről saját kedvtelésre, ahogy egy bridge-el de akár egy bármely kompakttal vagy telefonnal is, hisz a hobbi az nem a minőségről szól!
Még valami, lehet neked bármilyen géped bridge/kompakt/telefon/tükrös/csilliárdos tükrös fix obival ha nincs rajtad mellény szart se érsz vele, így hülyeség elszállni a költekezésekkel ha nem tudsz akkreditálni.
Ha hobbiból csinálod és úgy érzed nem tudsz onnan szép képet készíteni mert a szalag megakadályoz akkor kell letenni a gépet és a versenyt nézni! :)
Mindenki döntse el neki mennyit ér a Rally és mennyit a fényképezés, de én soha nem költenék egy Bridge-ért 100-at, mert az soha nem lesz tükrös és az se sokkal drágább és nem azért fizetek ki ennyi pénzt, hogy a fényképező fényképezzen így mindent manuálisan állítok be akár svenkelni van kedvem vagy épp megállított képre, feketefehéren vagy színesen, háttérrel vagy mosott háttérrel de én fényképezek nem a gép!
Izlések és pofonok! ;)
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 szer. márc. 26 10:25

Nem támadom én,hidd el ha megtehetném én is tükrössel járnék meg egy valag obival :) De szegény ember kézzel nőz alapon az elmúlt évek során sikerült mindent kihoznom az öregecske Bridge gépemből, és váltig állíthatom kifejezetten alkalmas rallyra egy bizonyos szintig :)
Viszont nem tudom mennyire ismered őket de már az én 8 éves gépem is tud full manual lenni nemhogy még az újak :) Minden gépet meg kell tanulni használni, ami nem kis idő nekem is évek kérdése volt, de egy ilyen kis masinából rengeteg mindent ki lehet hozni :) És a mai napig imádom, mert minden körülmény között alkalmas a fotózásra :) És ugyanúgy én állítok minden értéket,én döntöm el milyen fotót készítek és nem a gép :)

https://www.facebook.com/miklos.sztaren ... 394&type=3

Ez egy kisebb csokor példának.

Ha éves szinten 20-30 futamra járnék, akkor persze megérné rááldozni de hobbistaként felesleges :)

És én még mindig 6 MP-el-el és 12x-es zoomal élek :) És megoldom bár a gép már makacskodik :) Vannak hátrányai de ha együtt tudsz vele élni akkor bőven jó :)

Zoli! Bármelyik gép jó választás azok közül amiket kinéztél, csak tőled függ mennyit akarsz rááldozni ;) Bár ha nekem kéne választanom akkor inkább a Sonyt húznám a kalapba :)
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 szer. márc. 26 11:00

Azért ne repkedjenek a milliók....
Maradjunk a realitások földjén.

Nekem volt Bridge is meg Tükrös gépem is.
Fuji S5500 kezdőként nagyon szerettem, tetszett a könnyen kezelhetősége, nagy zoom tartomány, hagyott gondolkodni és engedte a kreatív fotózást.
Viszont a korlátait hamar megtaláltam. Lassú kép készítés, zajos képek, macro hiánya.

Ezek után beruháztam egy Canon EOS 400D-re.
Jó képminőség, gyors kép készítés, teljes manuális használati lehetőség.
Nagyon hiányzott a Bridge nagy zoom tartomány, ezért vettem hozzá egy 70-300 USM obit. Erős kompromisszumokat kellett kötnöm az alacsony áráért. Tele állásban annyira kontúr mentes, életlen képeket készített, hogy 200 felett inkább nem is használtam. Kiszemeltem a 70-200L obit, ami viszont már drága volt, hosszas sporolgatás után sikerült megvennem. Nincs kompromisszum, imádom :)
Közbe próba képen vettem egy olcsó fix 50 1.8-as obit. Az olcsósága látszott is rajta, csörgött, zörgött, lötyögött rajta minden, viszont sokkal szebb képet csinált mint a kit obi ezért úgy gondolom h megérte.
Sport fotózás mellet sok minden más is érdekelt ezért lett külső vakum 430EX aztán kinai vaku távvezérlőm, és egy két régi vakum. Kipróbáltam a több vakus fényképezést is.
A kinai vaku vezérlő sajnos tönkre ment...

Jelenleg a fotózási vágy kicsit alább hagyott, ehhez nagy mértékben hozzájárult az is, hogy kicsit beteg lett a technika.
Reményeim szerint a kit obi haldoklik, bizonyos beállításoknál ERROR 99 hibaüzit produkál.
Bár a 400D is igencsak kiszolgált már, jó lenne lecserélni, de vannak ennél jóval fontosabb dolgok is.
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 kedd ápr. 22 07:20

Ha már ennyi tanácsot adtatok, egy kis info...

D3100 lett vásárolva. Eddig nem bántam meg. Igaz 90%-ban automatán lőttünk, de már (főleg a párom) kezdünk játszani vele. Már így is sokkal jobbak a képek mint a telóval. :)

Az obi persze, hogy alap kit, de mint írtam nem a km-re lévő nyuszit szeretném lelőni. (ami persze még eljöhet)

Anyagilag jelenleg ennyi fért bele, de ha nagyobb kedvet kapunk hozzá akkor később beleférhet más is.
Szabó Zéé

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 kedd ápr. 22 21:03

Szabo Zoltan írta:Ha már ennyi tanácsot adtatok, egy kis info...

D3100 lett vásárolva. Eddig nem bántam meg. Igaz 90%-ban automatán lőttünk, de már (főleg a párom) kezdünk játszani vele. Már így is sokkal jobbak a képek mint a telóval. :)

Az obi persze, hogy alap kit, de mint írtam nem a km-re lévő nyuszit szeretném lelőni. (ami persze még eljöhet)

Anyagilag jelenleg ennyi fért bele, de ha nagyobb kedvet kapunk hozzá akkor később beleférhet más is.

:up:
Alap? 18-55?? azzal frankó tájképeket lehet lőni. :)
Próbálgasd manuálisan beállítgatni, az ISO-val ne nagyon menj 1000 fölé!, jó játék a zársebességgel játszani persze a rekeszt hozzáállítani! ;)
Ha versenyt szeretnél fényképezni fontos, hogy az autofókuszt hogyan állítod be, AF-C a nyerő így amíg nyomva tartod a gombot addig követi a témát, ja és középpontos legyen a fókusz ne automata, mert az mindenre fókuszál csak az autót nem találja el! :D
ja és ha már érted az összefüggéseket a zársebesség/rekesz/iso között akkor itt egy remek gyakorló progi! Ezt ajánlom mindenkinek challenge!!
http://www.canonoutsideofauto.ca/play/
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 szer. ápr. 23 10:32

Köszi a tippeket, megnézegetjük :)
Szabó Zéé

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 csüt. ápr. 24 12:30

Sztem nem jól döntöttél de sok siket kívánok és szeretnék látni mozgókocsis képeket is :)
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 csüt. ápr. 24 16:44

:) Azzal majd próbálkozok, de ugye ez leginkább rajtam múlik, hogy mit hogyan állogatok. És mint mondtam, nem az a fő témám. (alig jutok el versenyekre)
Szabó Zéé

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2014 pén. aug. 08 17:24

Nem teljesen ide tartozik, de hátha lesz itt valakinek valami ötlete.

Adott két full egyforma Panasonic NV-GS17 típusú kamera, gyári aksival töltővel.

Általában csak az egyiket használjuk és a másik aksiját is magammal szoktam vinni. Mivel évente max 2-3szor van elő véve, elképzelhető hogy az egyik aksi jóval többször volt használva mint a másik abból kifolyólag, hogy kb 1 óránál többet nem szoktam felvenni és egy aksi 45 percet bír kb ha lcd-t is használom. Amelyik hamarabb a kezembe akad azt szoktam használni, szóval nem tudom, hogy melyik melyik.

A múltkor(kb 3-4 hónapja) az egyiket beleraktam, hogy kivegyem a kazettát, de csak félig tolta fel/ki. Gondoltam lemerült, akkor nem a másik aksit raktam be hanem a 220as kábelt. (Ezelőtt 2013 nyarán volt használva, mindkét aksi ment gond nélkül)

Most szerettem volna feltölteni mindkettőt, de az egyik nem töltődik, nemtudom melyik, hogy az e ami nem adta ki nekem a kazettát.
5mpig világit a töltő aztán ki kapcsol. Akkor csinál ilyet amikor teljesen fel van töltődve. A délután folyamán feltöltődött, a másik (kb 3-4 órát töltött), és azt újból rárakva a töltőre 5mpig világit majd kialszik a led.

A különbség mindössze az hogy, ami töltött 4 órát azzal simán bekapcsol a kamera, amelyik meg nem, azzal meg se nyekken. Próbáltam mindkét kamerába rakni, egyiket se kapcsolta be, mindkét töltőre rakva ugyanaz a helyzet.

Van valakinek valami ötlete, hogy mit lehetne kezdeni vele?
Létezik egyáltalán ilyen hogy valami miatt úgy láthatja, hogy maximális töltésen van?

Nem hinném hogy attól lett baja, hogy totál teljesen lemerítettem ( a 3-4 hónappal ezelőtti kazetta kivevéskor)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 pén. aug. 08 20:03

atiwrc írta:Nem teljesen ide tartozik, de hátha lesz itt valakinek valami ötlete.

Adott két full egyforma Panasonic NV-GS17 típusú kamera, gyári aksival töltővel.

Általában csak az egyiket használjuk és a másik aksiját is magammal szoktam vinni. Mivel évente max 2-3szor van elő véve, elképzelhető hogy az egyik aksi jóval többször volt használva mint a másik abból kifolyólag, hogy kb 1 óránál többet nem szoktam felvenni és egy aksi 45 percet bír kb ha lcd-t is használom. Amelyik hamarabb a kezembe akad azt szoktam használni, szóval nem tudom, hogy melyik melyik.

A múltkor(kb 3-4 hónapja) az egyiket beleraktam, hogy kivegyem a kazettát, de csak félig tolta fel/ki. Gondoltam lemerült, akkor nem a másik aksit raktam be hanem a 220as kábelt. (Ezelőtt 2013 nyarán volt használva, mindkét aksi ment gond nélkül)

Most szerettem volna feltölteni mindkettőt, de az egyik nem töltődik, nemtudom melyik, hogy az e ami nem adta ki nekem a kazettát.
5mpig világit a töltő aztán ki kapcsol. Akkor csinál ilyet amikor teljesen fel van töltődve. A délután folyamán feltöltődött, a másik (kb 3-4 órát töltött), és azt újból rárakva a töltőre 5mpig világit majd kialszik a led.

A különbség mindössze az hogy, ami töltött 4 órát azzal simán bekapcsol a kamera, amelyik meg nem, azzal meg se nyekken. Próbáltam mindkét kamerába rakni, egyiket se kapcsolta be, mindkét töltőre rakva ugyanaz a helyzet.

Létezik egyáltalán ilyen hogy valami miatt úgy láthatja, hogy maximális töltésen van?

Nem hinném hogy attól lett baja, hogy totál teljesen lemerítettem ( a 3-4 hónappal ezelőtti kazetta kivevéskor)

Nem vagyok elektroműszerész de szerintem zárlatos az aksi, mondhatjuk úgy is halott! :(
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 pén. aug. 29 13:45

atiwrc írta:Nem teljesen ide tartozik, de hátha lesz itt valakinek valami ötlete.

Az aksinak nem tesz jót ha nem használod, úgymond állásba is tönkremegy előfordulhat, hogy előbb mint ha rendszeresen használnád.

Nekem a tölthető elemeim olyanok, hogy mióta keveset használom (1-2 havonta) rohamosan csökken az élettartamuk.

Amelyik nem veszi a töltést az kuka :(
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szomb. dec. 06 16:30

Van egy eladó vakum Nikon vázakhoz, ha valakit érdekel privibe!! ;)
http://fotosadokveszek.hu/egyeb/vakuk-e ... onhoz_i493
Kép

Válasz küldése