DiRT Rally

Mindenféle autó szimulátor topicja van itt.

Moderátor: Moderátor

FuReady
RBR Fan aktív tag

Re: DiRT Rally

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2017 csüt. ápr. 20 21:02

Sziasztok!

Régen írtam utoljára a fórumra + tisztelem a Rallysimfans.hu-t azért, amit az RBR-től és magától a szervezőktől kaptam, de mostanában egy konkurens oldalon próbálkozom, ahol hamarosan új bajnokság indul: DiRT Rally : VSR DiRT Rally bajnokság : '17 tavasz OB (április - július)

Én örülnék neki, ha ismerős nevekkel találkozhatnék az ellenfelek között, a nevezésnél csak a WRC kategóriában van szükség szervertagságra, a többi ingyenes és csak nevezni kell az ottani fórumon. (részletek: VSR DiRT Rally versenykiírás)

Minden további részlet megtalálható az oldalon + remélem nem sértettem meg ezzel a hozzászólásommal senkit, nem ez volt a szándékom, további szép estét. :)
FüReady Motorsport

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 hétf. jún. 12 16:21

Nem tudom ki tolta már Dirt 4-gyel, de folytatólagosan itt megoszthatnánk a tapasztalatokat a játékkal kapcsolatban... én egyelőre a virágbolti verziót próbálgatom, ha valakinek van tapasztalata az online részével is, szívesen várnék egy értékelést... :up:

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 hétf. jún. 12 16:43

Finkoo[HUN] írta:Nem tudom ki tolta már Dirt 4-gyel, de folytatólagosan itt megoszthatnánk a tapasztalatokat a játékkal kapcsolatban... én egyelőre a virágbolti verziót próbálgatom, ha valakinek van tapasztalata az online részével is, szívesen várnék egy értékelést... :up:
Bőven elég az offline tapasztalatod is, leírhatnád :D, azt olvastam hogy a még a szimulátorosabb része is szarabb mozgásra mint a dirtrally....

Tibi nyaggatott vele hogy miért nem szedtem le, de a dirt rally sem fut olyan perfektül, így inkább "csak" a 2,4 GB Raceroom updatet töltöttem a lassú nettel a hétvégén, hogy menjek pár futamot a GT3-as bmw-vel Spielbergbe....
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 hétf. jún. 12 18:17

Az elején vagyok, de kipróbáltam mindent...

Rally:
Hát nem tudom... Nincs hidegrázásom... nagyon jó, nagyon tetszik, de... a Dirt Rally jobban ütött, de ez csak érzés...
Nagyon jó a körítés, rally feeling is van, de nekem a DR jobban bejön... vezetni sokkal könnyebb, mint a DR-ben, de nehéz nyerni, mert űridőket megy a gép...
Állítgatással sokat lehet gyorsulni, váltóáttétel, hasmagasság, stb... még csak R2-nél tartok...
Rallycross:
Még mindig hiányolok autókat, és jó lenne legalább 8-10 pálya, de csak 5 van, és fontos autók is hiányoznak... amúgy brutális... :D
Landrush:
Helyenként nagyon nehéz vezetni, ezeket a szöcskéket (stadium truckot még nem próbáltam)... azt várná az ember, hogy test test elleni küzdelem, de nem...
Funny... ez az amit talán még a Dirt Showdownból mentettek át, nem is lehet komolyan venni, de azért ahogy írtam funny.... :D

Egyelőre ennyi... jobb lenne, ha kicsit komolyabban vehető lenne... így túlságosan D3 utód, és nem DR utód...

Azt meg, hogy vérbeli szimulátor el kell felejteni...

Levettem minden segítséget, csak az automata váltó maradt, és a 8 éves fiam úgy megy vele, mint a kisangyal... pro szinten agyonveri a gépet rallycrossban pl. de rallyban is ügyi... csak neki a rallycross az isten... :D

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szer. jún. 14 13:41

Az aszfalt egy katasztrófa... :think: :think:

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2017 kedd szept. 12 10:44

Sziasztok!

Ismét Dirt Rally bajnokság indul a VSR.hu-n, ha valakinek lenne kedve, szívesen látunk mindenkit. :)

VSR Dirt Rally Challenge
FüReady Motorsport

Szacsibacsi
Vendég

Hozzászólás Szerző: Szacsibacsi » 2018 pén. aug. 24 21:40

Sziasztok Rally játékosok!

Az első Dirt rally rallycross bajnokság összehozására törekszem. Ha van itt nálatok is érdeklődő olvassátok el bővebben a bajnokság részleteit és várlak titeket egy kis csapatásra . Ezen kívül 4wd rally bajnokságot (ligát) is indítottam, én már lefutottam a 12 futamos versenyt, úgyhogy már van kit elkapni :) Az aktuális versenyeket és a versenykiírást a dirt rally hun weboldalon találjátok.

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2019 vas. feb. 24 21:21

Dirt Rally 2.0?

Kinek hogy vált be.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2019 hétf. feb. 25 19:15

rallyfenegyerek írta:
2019 vas. feb. 24 21:21
Dirt Rally 2.0?

Kinek hogy vált be.
RBR is still the king, próbálkoznak de még nincs trónfosztás.....
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2019 kedd feb. 26 20:10

Nekem is ez a véleményem.

Mindig az RBR-hez hasonlítom, és egy szakasz után törlés volt.
Szép, meg minden, de nem az igazi.
Erőltetett rally pályák ami alig van.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2019 szer. feb. 27 18:46

rallyfenegyerek írta:
2019 kedd feb. 26 20:10
Nekem is ez a véleményem.

Mindig az RBR-hez hasonlítom, és egy szakasz után törlés volt.
Szép, meg minden, de nem az igazi.
Erőltetett rally pályák ami alig van.
Picit több esélyt adok azért neki + külső hdd-n elfér, (vagyis lehet ha törölném nem kellene ilyen sűrűn újjat venni :D)

Dirt Rally-n sokat rallycrossoztam, meg a német aszfalt pályán awd kocsikkal nem volt olyan rosz, még talán rwd vel is el-el gurultam de az F2-es Kitcarok nem voltak jók. Murvás pályák közül a wales-i jött be nagyon, görögön csak ritkábban gurultam egy-kettőt a többin szinte nem is mentem. Monte carlo valahogy kimaradt talán nagyon szaggatott, de most fedeztem fel hogy volt benne :D

Dirt4-et vártam a Lancer miatt de valahogy a hang meg feeling nem jött át, az automata pályaépítés miatt nagyon uncsi volt, meg valahogy nem feküldtek a pályák. Mostz a DR2.0 előtt kicsit elővettem hogy legyen mihez viszonyítani, csináltam egy aszfalt pályát ami ugyan úgy idegesítően ismétlődnek a kanyarkombinációk, de valahogy a ritmusa most jóra sikerült. De simulátor mód ide vagy azért másabb mint a Dirt Rally volt. Murvás pályát szinte nem is tudom mi van benne az Ausztrálon kívül, ott mehettem vagy 2-3at nem sokat, ja meg elkezdtem a kariert a kis opellal, de volt egy ködös szakasz ami már játszhatatlanul szaggatott.

Hétvégén kipróbáltuk a Dirt Rally 2-t, a subaru hangja tényleg másabb és szebb lett, a deltáé is, (bár azt nem tudom milyen a DR1-be, mert at összes A-s autón egy Dirt3-as Celica model van és valamit mintha hangfájlokkal is szórakoztam volna :D, de ennyire nem volt szép szerintem a felengedés hangja). A Lancer hang viszont mintha nem nagyon változott, 1-1 kört futottam igaz csak aszfalton ami sokak szerint nem az erőssége, az R5 Turboval, Skoda Fabia R5-el, az A8-as vasakkal, meg vagy 3 GroupB-s autóval, de igazábol a a dirt1 szintű fizikát éreztem, vagy még lehet talán annál is kicsit visszább lépett, a dirt4 irányába egy lépést. De összességebe annyira rossz csak nem lehett, ha nekiveselkedtem egy carriernek egy Citroen DS 19-el :D Murván elbohóckodtam újzélandon, esőbe eléggé figyelni kellet, viszott itt ott ahogy a gázba beleálltam(billel nehéz félgázt nyomni :D) még néztem néha de jól úgy viselkedett mint vártam. Viszont a viztócsáknak mintha nem is lenne hatása, nem is csapódik fel(bár ez lehet grafika low beállítása miatt volt), de meg se vezeti a kocsit. Aztán jött a Spanyol futam, aszfalton, első szakaszon valahogy már nem volt olyan jó menni rajta mint összkerekes kocsival, de esőbe a második szakaszon vezethetetlen volt, pedig tán esőre való gumi volt fent, de majd megnézem megint. Na itt hagytam abba és mentem át rallycrossra, de nem került sokkal több mosoly az arcomra. Hibázgattam én is és Barcelona ismeretlen pálya volt, de előbb 70 majd Portugáliába ismerős nyomvonalon 60%-os erősségen sem tudtam az elődöntőbe bekerülni. Lehet már fáradt voltam a rallycrossnak adok még1 esélyt, (de lehet a rally carrier módnak is). Ami viszont nem tetszik, hogy nem kell lemosni a kocsit, minden javítás után csili vili lesz, amit a DR1-ben külön tudtam állítani. Kicsit fura hogy minden rajtnál az én kocsim szép tiszta míg a többieké saras mellettem. A DR1-be is csak az elődöntő előtt mostam le :D

Így 3-4 óra próba után ennyit tudok elmondani róla. A RBR még mindig a csúcs legalábbis számomra, és amíg a codemasters nem jön ki egy modolható játékkal nem fogja tudni helyettesíteni hoszabb távon, de hogy lesz-e valami ami bármikor is leváltja??? Hát egyre pesszimistább vagyok ezügyben.
Mostanság elő lett szedve a jó öreg LFS(gépterembe nem bírtam nézni hogy mindenki Minecrafton, Roblox meg valami egyéb idióta online játékon játszik, csak amiatt mert itt egymás ellen is mehetnek....) félelmetes hogy az is mit produkál murva és aszfalt fizikában, az a 15+ éves játék és a mostani címek pedig meg sem tudják ezt a szintet közelíteni....
Kép

Attila Szocs
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Attila Szocs » 2019 hétf. júl. 08 21:50

Én beszereztem a Dirt2.0-át, de csak azért vettem meg, mert leárazás volt a steam-en. Nagyon nagy félelmem volt, hogy kidobott pénz lesz, első tesztelős köröknél úgy is éreztem, hogy az új, lengyel és új-zéland pályákon kívül nem sok újat adott a game. DE! Most lassan két hét tesztelés, versenyezgetés után azt mondom, nagyon jó, hogy megvettem! Hamarosan jönnek a walesi, görög és finn pályák is. Mindenképpen kormányról kell menni szerintem és azt is jól belőni. A játékon belül is érdemes állítani a kormányzásra ható erőket. A kocsi beállítása is nagyon sokat billent a jó fizika irányába, legalábbis érzésre nagyon adja, eléggé valóság közelivé lehet varázsolni, kiemelten egy-két autó kategóriánál, pl. II Golf, R5 autók, N4-sek, stb. A hátsó kerekesekkel nagyon nehéz gyorsan menni, az szerintem nem az igazi, de jó kihívás azért. Összegezve, szerintem, igenis sokkal jobb lett a fizika, mint a Dirt1-ben, a Dirt4-hez nem hasonlítom, mert az kuka, úgy ahogy van. A pályák is sokkal szebbek, kidolgozottabbak. A vizes árok, igenis megvezet, ha nagy sebességgel mész bele, és nem egyenesen áll a kormány. Az RBR a király, ez így van, évekig nyomtam, most is azt gondolom, hogy minden idők legjobb ralis szimulátora, de valahogy mégis a Dirt-el nyomom, azért ez is jelent valamit. Az Új-Zéland pályák, mintha a veszprémi murvás versenyen mennél, zseniálisak. :)
A rallycross is szuper, de ha igazán azt akarod, hogy élvezd, akkor keresni kell a kocsikhoz setapokat!!! A neten sok van én is onnan szedegettem le és ég és föld a különbség érzésre is és a végén az időkön is meglátszik! A youtube-on is vannak fent jó beállítások, gyors versenyzőktől.
Ízlések és pofonok, de én nagyon...!!! Szóval, csak ajánlani tudom!

Attila Szocs
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Attila Szocs » 2019 hétf. júl. 08 21:57

ifj Hatar Istvan
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ifj Hatar Istvan » 2019 vas. szept. 15 10:10

Válasz küldése