Rally képek

Kötetlen beszélgetések többnyire autó sport fotózásáról

Moderátor: Moderátor

Tusy
RBR Fan aktív tag

Rally képek

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. jan. 19 17:39

Ha jársz ki versenyre, és nem csak egy szotyis zacskót szorongatsz a kezeidbe hanem egy fényképezőgépet is, akkor oszd meg velünk legjobb képeidet! ;)
Beszéljük ki, ki milyen beállítással mit művel a pálya szélén, mennyire nyúlt bele a képeibe (nem szégyen mindenki retusál)
Hajrá!! :)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Re: Rally képek

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. jan. 19 17:42

Én 2014.01.18-án a Komi kupán jártam, és az alábbi képeket találtam értékelhetőnek:
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 1d023044fa

A képeket egy Nikon D5100-al készítettem 18-105 objektívvel, mindent manuálisan állítottam be, utólagosan élesítettem a képek zömét máshogy nem nyúltam bele egyikbe se.
A körülmények folyamatosan változtak, így sokféle beállítással dolgoztam, ha valakit érdeke egy bizonyos kép beállításai akkor szóljon és megírom! ;)
Remélem azok is látják akik nem Facebook betegek! :reszeg:
Kép

Smici1985
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Smici1985 » 2014 vas. jan. 19 19:56

Ezek a képek Veszprémben a Kislőtéren készültek. Húgom először volt rally versenyen, de valahogy sikerült ráérezni-e a rallyra. :D

Kép

Kép

Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2014 hétf. márc. 17 17:40

Fotóalbumom a hétvégi A123 Teszt Rallye-ról.

Kép

https://www.facebook.com/media/set/?set ... 845&type=1

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 kedd márc. 18 22:03

Orfűről néhány képem:
https://www.facebook.com/zoltan.t.feren ... 487&type=1

Laller mivel lőtted ezeket? :up:
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2014 szer. márc. 19 06:06

NIKON D3100 a váz és 95%ban egy Tamron 70-300 objektívvel. A maradék 5% pedig a 18-55 alap obival.

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. márc. 19 18:37

Laller írta:NIKON D3100 a váz és 95%ban egy Tamron 70-300 objektívvel. A maradék 5% pedig a 18-55 alap obival.

És milyen az a Tamron? Mekkora az aberráció 200 felett?
Én is szeretnék egy 70-300ast venni majd később (csak előbb meg akarok tanulni fényképezni :D ), de picit félek a Nikkoron kívül bármit venni, de az meg azért drágább.... :rolleyes:
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2014 szer. márc. 19 21:19

Nos ezzel én is így voltam. Nagyon tartottam tőle és jópárszor le is beszéltem magam erről az objektívről azzal, hogy kicsit gyűjtök még és megveszem a Nikkor 55-300at. Végül mégis belemertem vágni, jónéhány teszt és utánaolvasást követően. Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, természetesen vannak hátrányai is, de egy 35-40ezer forintos obitól nem is várhatok el csodát.
A CA teljesen nyitott blendénél 200 felett hajlamos megjelenni, de olyan f8 felett már eltűnik. Ezeket egy teszt oldalon láttam róla.
Néhány fényképemen előjött nekem is de kis utómunkával ez orvosolható. Mivel én is igencsak tanulom és ismerkedem a fotózással ezért is választottam elsőnek ezt az olcsóbbat, aztán majd ha úgy érzem, hogy van értelme a dolognak akkor veszek mellé egy Nikkort.

Erről van szó pontosan:
Kép

http://www.edigital.hu/Telezoom_objekti ... 26095.html

Nagy előnye az 5 év garancia, rendkívűl jó ár/érték arány, macro funkció, kellemesen lágy rajzolatú.
Hátránya a rezgéscsillapítás hiánya (sportfotózásnál nem baj, de makrónál állvány nélkül esélytelen), a CA állítólag gyakori jelenléte alacsony f értéken.

Esetleg ezeket érdemes elolvasni:

http://porcio-n-photo.blogspot.hu/2012/ ... utato.html

http://www.pleiades.hu/TESZTEK/kistele.html

remélem segítettem valamit :)

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. márc. 19 21:28

Laller írta:Nos ezzel én is így voltam. Nagyon tartottam tőle és jópárszor le is beszéltem magam erről az objektívről azzal, hogy kicsit gyűjtök még és megveszem a Nikkor 55-300at. Végül mégis belemertem vágni, jónéhány teszt és utánaolvasást követően. Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve, természetesen vannak hátrányai is, de egy 35-40ezer forintos obitól nem is várhatok el csodát.
A CA teljesen nyitott blendénél 200 felett hajlamos megjelenni, de olyan f8 felett már eltűnik. Ezeket egy teszt oldalon láttam róla.
Néhány fényképemen előjött nekem is de kis utómunkával ez orvosolható. Mivel én is igencsak tanulom és ismerkedem a fotózással ezért is választottam elsőnek ezt az olcsóbbat, aztán majd ha úgy érzem, hogy van értelme a dolognak akkor veszek mellé egy Nikkort.

Erről van szó pontosan:
Kép

http://www.edigital.hu/Telezoom_objekti ... 26095.html

Nagy előnye az 5 év garancia, rendkívűl jó ár/érték arány, macro funkció, kellemesen lágy rajzolatú.
Hátránya a rezgéscsillapítás hiánya (sportfotózásnál nem baj, de makrónál állvány nélkül esélytelen), a CA állítólag gyakori jelenléte alacsony f értéken.

Esetleg ezeket érdemes elolvasni:

http://porcio-n-photo.blogspot.hu/2012/ ... utato.html

http://www.pleiades.hu/TESZTEK/kistele.html

remélem segítettem valamit :)

képstabilizátor nincs benne??
Mert nem látom a kapcsolóját, mondjuk nem mintha sok Rallyn használtam volna eddig, mert ugye az rég rossz ha azt kell benyomni egy versenyen, éjszaka meg így is úgy is állvány.
Szóval szerinted annyival nem jobb egy Nikkor, hogy azon lenne érdemes tanulni?
Nekem egy 18-105ös mellé kellene...
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2014 szer. márc. 19 21:33

Nincs benne stabilizátor. Én vettem állványt is (3 lábú és monopod is) bár versenyen még nem használtam, inkább a természet és macro fotozáshoz. Azt kell eldönteni, hogy 40E ezért vagy 80E egy nikkorért ami azért név meg stabis is.

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. márc. 19 22:06

Laller írta:Nincs benne stabilizátor. Én vettem állványt is (3 lábú és monopod is) bár versenyen még nem használtam, inkább a természet és macro fotozáshoz. Azt kell eldönteni, hogy 40E ezért vagy 80E egy nikkorért ami azért név meg stabis is.

Végül is igaz! én mindig csak stabilizátorral nézegettem objektívet de hülye vagyok mert inkább vennék egy állványt azt joccakát! :D
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 kedd márc. 25 18:17

Most látom, hogy elbattam alinket így nem facebook barát nem tudta megtekinteni :omg:
Javítom ha valakit egyáltalán érdekel! :D
https://www.facebook.com/media/set/?set ... 9f5fab2ea0
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szomb. ápr. 05 22:23

Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szomb. ápr. 05 23:03

Bocs a dupláért már nem engedte szerkeszteni! :rolleyes:

Ugyan az DUEN-en kisebb méretben:http://www.duen.hu/fotoalbum/metabond_k ... zat=113142
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. máj. 11 08:59

Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 hétf. máj. 12 20:18

Ha elfogadsz 1 vagy 2 tanácsot. Törekedj jobban a témára,túl sok a "felesleg" a képen.Illetve játssz a színekkel mert kicsit,színtelenek :(

Kép

Kép

De nem muszáj megfogadnod,csak jobbító szándékból írtam :)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. máj. 12 21:49

Mike83 írta:
Ha elfogadsz 1 vagy 2 tanácsot. Törekedj jobban a témára,túl sok a "felesleg" a képen.Illetve játssz a színekkel mert kicsit,színtelenek :(

Kép

Kép

De nem muszáj megfogadnod,csak jobbító szándékból írtam :)

Elfogadok természetesen! ;)
Sőt igazából le is vagyok törve mint a bili füle, sokkal jobb képeket vártam magamtól, nem fejlődök olyan gyorsan mint vártam.... :rolleyes:
Viszont nem utómunkával szeretnék jó fotókat készíteni, a felesleg a képeken az objektív határa, a színek meg fehéregyensúly amit egyszerűen képtelen vagyok belőni! :banghead:
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 csüt. máj. 15 19:58

Na megint jól letörtem, én még hittem abban lehet olyan képeket lőni, hogy húha, beszéltem néhány fotós ismerőssel és mindegyik azt mondta, hogy a képeim legnagyobb hibája az utómunka hiánya...... :rolleyes:

Én meg még azt hittem lehet tényleg kiválót lőni, aztán mindenki azt mondta 20 versenyből 1en vannak olyan fények. :(
Kösz Mike te voltál az elindító! Megint utána (körbe) jártam valaminek ;)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. máj. 26 21:56

Kép

Bunyo
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Bunyo » 2014 szomb. máj. 31 16:11

Tusy írta:Elfogadok természetesen! ;)
Sőt igazából le is vagyok törve mint a bili füle, sokkal jobb képeket vártam magamtól, nem fejlődök olyan gyorsan mint vártam.... :rolleyes:
Viszont nem utómunkával szeretnék jó fotókat készíteni, a felesleg a képeken az objektív határa, a színek meg fehéregyensúly amit egyszerűen képtelen vagyok belőni! :banghead:
Pár észrevétel:
-feltételezem csak neten szándékozod publikálni a fotóidat... ebben a méretben meg azért nem akkora "határ" az objektív... azért amíg a 16 megapixeltől eljutsz a webes méretig, elég sok lehetőséged van croppolni a képet, ha megfelelően komponálsz már az exponálás pillanatában(gondolva az utólagos croppolásra), akkor már olyan mintha egy 2x nagyobb teléd lenne...
-az utómunkára nem egy ördögtől való dologként kell tekinteni.... szerintem olyan képeket/színeket/fényeket amiket magadtól vársz, "utómunka" nélkül sose fog kijönni a gépedből, D800-al, vagy 4Ds-el sem... eleve sokat segít ha RAW-ban fotózol (nyilván itt sport esetén a sorozatkép száma csökken a jpg-hez képest), cserébe meglesz a nyers fényinformációd, amit kidolgozhatsz magadnak, és nem a gépre hagyod. A képkidolgozás ugyanolyan része egy fotós életének mint maga a kattintgatás, és ebben semmi "szégyen" nincs, sőt inkább alapvető dolog. Persze némi esztétikai érzék nem árt hozzá, de ez a része is tanulható.
-fehéregyensúlyhoz meg vigyél magaddal egy A/4-es fehér lapot... :) de RAW-nál ez sem okoz gondot utólag.

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szomb. máj. 31 20:43

Bunyo írta:
Pár észrevétel:
-feltételezem csak neten szándékozod publikálni a fotóidat... ebben a méretben meg azért nem akkora "határ" az objektív... azért amíg a 16 megapixeltől eljutsz a webes méretig, elég sok lehetőséged van croppolni a képet, ha megfelelően komponálsz már az exponálás pillanatában(gondolva az utólagos croppolásra), akkor már olyan mintha egy 2x nagyobb teléd lenne...
-az utómunkára nem egy ördögtől való dologként kell tekinteni.... szerintem olyan képeket/színeket/fényeket amiket magadtól vársz, "utómunka" nélkül sose fog kijönni a gépedből, D800-al, vagy 4Ds-el sem... eleve sokat segít ha RAW-ban fotózol (nyilván itt sport esetén a sorozatkép száma csökken a jpg-hez képest), cserébe meglesz a nyers fényinformációd, amit kidolgozhatsz magadnak, és nem a gépre hagyod. A képkidolgozás ugyanolyan része egy fotós életének mint maga a kattintgatás, és ebben semmi "szégyen" nincs, sőt inkább alapvető dolog. Persze némi esztétikai érzék nem árt hozzá, de ez a része is tanulható.
-fehéregyensúlyhoz meg vigyél magaddal egy A/4-es fehér lapot... :) de RAW-nál ez sem okoz gondot utólag.

Igen ezeket már megértettem, pedig jobban szerettem volna olyan képeket lőni amit nem kell retusálni :rolleyes:
Raw-ba kezdtem a fényképezést nem ismeretlen számomra, de mivel fejlődni szerettem volna így inkább jpg-re váltottam így jobban rá vagyok kényszerülve a precízebb munkára, és persze a méret is kisebb, a photoshop meg annyira kínai nekem, hogy az már fáj, az utsó albumba már gépészkedtem photoshopban de nagyon türelmem sincs ehhez a szerkesztgetéshez, nyilván rá kell vennem magamat a ps tanulásra előbb utóbb.... :rolleyes:
Egyébként ez a Mini amit fotóztam ez kb úgy sikerült mint amit elterveztem, előtte elment 2 Mini már és első után átváltottam monocromera, hogy réginek tűnjön a második után úgy éreztem még túl gyors a zár, és a harmadikra lőttem ezt a képet 1/80-as zársebességgel, lehetne élesebb de a célomat teljesítettem, olyan fényképet akartam ami tényleg réginek tűnik :)
Persze monoba könnyebb mert nem kell a színekkel bajlódni, de akkor is siker élmény volt látni a kijelzőn, hogy amit elterveztem azt sikerült megvalósítani :)

Fehéregyensúlynál a legnagyobb bajom a fényviszonyok változásában rejlik, most a szlalomnál odamentem egy fehér BMW-hez és azon beállítottam a szervizparkban, ami működött is de aztán jött egy felhő így át kellett váltanom felhősre, aztán jött a napocska így vissza napocskára....stb.
Létezik ilyen kupak az obira azon gondolkodom erősen, csak még nem ruháztam be egyre és infókkal is hadilábon állok, valaki szerint működik mások szerint csak műteremben érdemes ilyet használni...
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2014 vas. jún. 01 17:14

Tusy írta:
Bunyo írta:
Pár észrevétel:

Igen ezeket már megértettem, pedig jobban szerettem volna olyan képeket lőni amit nem kell retusálni :rolleyes:
Raw-ba kezdtem a fényképezést nem ismeretlen számomra, de mivel fejlődni szerettem volna így inkább jpg-re váltottam így jobban rá vagyok kényszerülve a precízebb munkára, és persze a méret is kisebb, a photoshop meg annyira kínai nekem, hogy az már fáj, az utsó albumba már gépészkedtem photoshopban de nagyon türelmem sincs ehhez a szerkesztgetéshez, nyilván rá kell vennem magamat a ps tanulásra előbb utóbb.... :rolleyes:
Egyébként ez a Mini amit fotóztam ez kb úgy sikerült mint amit elterveztem, előtte elment 2 Mini már és első után átváltottam monocromera, hogy réginek tűnjön a második után úgy éreztem még túl gyors a zár, és a harmadikra lőttem ezt a képet 1/80-as zársebességgel, lehetne élesebb de a célomat teljesítettem, olyan fényképet akartam ami tényleg réginek tűnik :)
Persze monoba könnyebb mert nem kell a színekkel bajlódni, de akkor is siker élmény volt látni a kijelzőn, hogy amit elterveztem azt sikerült megvalósítani :)

Fehéregyensúlynál a legnagyobb bajom a fényviszonyok változásában rejlik, most a szlalomnál odamentem egy fehér BMW-hez és azon beállítottam a szervizparkban, ami működött is de aztán jött egy felhő így át kellett váltanom felhősre, aztán jött a napocska így vissza napocskára....stb.
Létezik ilyen kupak az obira azon gondolkodom erősen, csak még nem ruháztam be egyre és infókkal is hadilábon állok, valaki szerint működik mások szerint csak műteremben érdemes ilyet használni...
Én legtöbbször napos időben is felhősre állítom szebbek lesznek a színeim,de ez sztem gépfüggő :)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. jún. 09 20:43

Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. jún. 16 22:08

Valószínűleg utolsó Székesfehérvár Rally látogatásomról fotóim :rolleyes: :
https://www.facebook.com/media/set/?set ... f4218b5283
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 csüt. jún. 19 16:24

Tusy írta:Valószínűleg utolsó Székesfehérvár Rally látogatásomról fotóim :rolleyes: :
Szép képek.

Erről nem lenne nagyobb méret?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 83&theater
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 csüt. jún. 19 20:00

rallyfenegyerek írta:
Tusy írta:Valószínűleg utolsó Székesfehérvár Rally látogatásomról fotóim :rolleyes: :
Szép képek.

Erről nem lenne nagyobb méret?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... 83&theater

Mindjárt megnézem meg van-e eredetibe (szerintem töröltem mert nincs hely a winyón :rolleyes: ) de sokat vágtam belőle!!
Körbe sok minden látszott még ami lényegtelen és ezért kivágtam, sajna egyelőre mellény nélkül fényképezek és az obi se a legmegfelelőbb a messzi fotózásra, plusz nem szeretem full kinyitva használni az obit mert túl nagy a szín aberráció....

Szerk: sajnos nem nyert az sdről már töröltem és a winyóra csak azok kerültek amit szerkesztettem azokat meg felül írtam amikor szerkesztettem :(
Annyit tudok csinálni, hogy ami van feltöltöm neked és okosítasz rajta photoshoppal, én annyira nem értek hozzá, egy picivel jobb a szerkesztett kép minősége mint ami facebookon megjelenik, talán még vághatsz belőle, hogy még élvezhető maradjon! ;)

http://data.hu/get/7812148/DSC_0272.JPG
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 pén. jún. 20 19:12

Nem tudom megnézni :(
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 pén. jún. 20 20:09

rallyfenegyerek írta:Nem tudom megnézni :(
Feltöltöttem megint talán most nem törlődik ilyen hamar ;)

http://data.hu/get/7815036/DSC_0272.JPG
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 szomb. jún. 21 10:08

Tusy írta:

Kellett a data elé a www és így bejött. Köszi. :lollypop:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. jún. 23 21:08

rallyfenegyerek írta:
Tusy írta:

Kellett a data elé a www és így bejött. Köszi. :lollypop:

Tudtad még vágni? vagy akkor már botrányosan pixeles?
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 kedd jún. 24 18:22

Nem vágtam, maradt úgy. :up:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 hétf. jún. 30 17:35

Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 kedd júl. 15 22:04

Kép

Cris133
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cris133 » 2014 pén. aug. 08 21:21

Eddigi interneten megjelent képeim:
Rallymedia.tk:
http://www.rallymedia.tk/main/fotoalbum/picifotoi/

Rallyfeeling.hu:
http://rallyfeeling.hu/szilveszter-rall ... ici-photo/

Saját honlap még 2013-ról a kezdetről:
http://picirallyfoto.blog.hu/
Kovács "Pici" Krisztián

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2014 kedd aug. 12 11:48

Kép

STEFANI Baranya Kupa képeim:

Prolog: http://goo.gl/h61lAh

Verseny: http://goo.gl/KKzv0s

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. aug. 13 19:55

Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 csüt. aug. 14 16:04

Tusy írta:Szintén zenész! Baranya:https://www.facebook.com/media/set/?set ... 70cae459a2
Kép
Mentettem le egy párat. :lollypop: :lollypop:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 csüt. aug. 14 19:25

rallyfenegyerek írta:
Mentettem le egy párat. :lollypop: :lollypop:
Egészségedre! ;)
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szomb. aug. 16 21:48

Hungarian Baja utsó gyors Kislőtér: https://www.facebook.com/media/set/?set ... eb46107027
Kép
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. aug. 20 16:11

Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 pén. aug. 29 14:17

-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 pén. aug. 29 19:43

Kép
Basszus persze Te kincsesbányai vagy, ha ez előbb eszembe jut összefuthattunk volna! :omg:
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 szomb. aug. 30 11:00

Tusy írta:
lacka6 írta: Basszus persze Te kincsesbányai vagy, ha ez előbb eszembe jut összefuthattunk volna! :omg:
Csak az első két gyorson voltam és az se volt biztos h kimegyek egyáltalán. :lollypop:
Lőttem pár képet azt húztam haza, mert dolgom volt.
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 vas. szept. 14 16:57

XIII.Horváth BOCI Emlékverseny 2014.09.13
https://www.facebook.com/media/set/?set ... b37f87c87d
Kép
Kép