Minden ami rFactor

Minden ami rFactor

Moderátor: Moderátor

Tibi
RBR Fan aktív tag

Re: Minden ami rFactor

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 kedd júl. 09 13:08

zolee145 írta:Nem kérdezte senki, de ez engem nem gátol meg semmiben. :D

Csak láttam, hogy az időmérés a téma, és ezzel a módszerrel nem kell xfinish 1 meg xfinish 2, hanem pl az egyetlen xfinish-en megy keresztül kétszer az autó (vagy akárhányszor).

Ezt nem értem, ha átmegy az Xfinish-en akkor ugyebár új kört kezd meg és annak az első sectorába leszel. Te meg azt mondod ha ez után közvetlen egy másik Xfinishen megy át akkor befejezettnek tekinti a körét?
Ez tuti nem igaz, át kell menni előtte az x1en majd x2őn hogy egy xfinish letudja inteni a kört.
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 szer. júl. 24 19:56

Most töltöm le az RTE 2013 modot. 746Mb. Ez külön játék? Külön kell telepíteni vagy be kell tenni a meglévő Rfactor mappába? Köszönöm előre is a helpet! :up:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szer. júl. 24 19:59

Potyor írta:Most töltöm le az RTE 2013 modot. 746Mb. Ez külön játék? Külön kell telepíteni vagy be kell tenni a meglévő Rfactor mappába? Köszönöm előre is a helpet! :up:
Igen külön játék. De nem a mérete miatt. (Egy kipucolt Rfactor modok mindne nélkül csupán 100 mega) ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tibi 2013 szer. júl. 24 20:00-kor.
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2013 szer. júl. 24 19:59

Telepíted valahova és kész. Nem kell crackelni sem. :)

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 szer. júl. 24 20:00

Laller írta:Telepíted valahova és kész. Nem kell crackelni sem. :)
Köszi a gyors választ. :respect:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2013 pén. júl. 26 15:51

10 perc múlva azaz 17:00-kor Baranya Kupa Prolog élőben a SimSport TV műsorán, a rallyfactor RTE bajnokságával.

http://simsporttv.com/index.php?option= ... Itemid=481

Pálya: Zobákpuszta

Bafna
Vendég

Hozzászólás Szerző: Bafna » 2013 pén. júl. 26 19:00

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e fájlból állítani a féknyomást, fékerőt ilyeneket? Én már megnéztem mindenhol de sehol nem találom. Mert a Hot Hatch modban a 205-ösnek sehogy sem akarnak blokkolni a kerekei hiába veszek maxra mindent a játékban.

Köszi!

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 pén. júl. 26 19:24

Bafna írta:Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy lehet-e fájlból állítani a féknyomást, fékerőt ilyeneket? Én már megnéztem mindenhol de sehol nem találom. Mert a Hot Hatch modban a 205-ösnek sehogy sem akarnak blokkolni a kerekei hiába veszek maxra mindent a játékban.

Köszi!
A kocsi .hdv fájlában kell keresgélni, ott biztos lehet állítani azt hogy milyen léptékkel, és milyen értékek közt állíthasd a játékon belül. Hogy pontosan mit azt én nem tudom, valaki okosabb talán meg tudja mondani.

Nézd meg a játékba hogy a segítségek ne legyenek bekapcsolva (pl ABS ;) és stability control )
Kép

Bafna
Vendég

Hozzászólás Szerző: Bafna » 2013 pén. júl. 26 19:31

Tibi írta:
Bafna írta:Sziasztok!

Köszi!
A kocsi .hdv fájlában kell keresgélni, ott biztos lehet állítani azt hogy milyen léptékkel, és milyen értékek közt állíthasd a játékon belül. Hogy pontosan mit azt én nem tudom, valaki okosabb talán meg tudja mondani.

Nézd meg a játékba hogy a segítségek ne legyenek bekapcsolva (pl ABS ;) és stability control )
Ó köszönöm, pont erre gondoltam. Majd valahogy letesztelem mit merre kell állítani lényeg, hogy megvan :)

Bafna
Vendég

Hozzászólás Szerző: Bafna » 2013 szomb. júl. 27 22:09

Üdv. ismét!

Egy újabb problémám akadt. Kipróbáltam a Pikes Peak modot ami nem volt valami jó mert össze-vissza volt minden, az út is, sőt szerintem a hegy tetejére rakott be. Na mindegy ezt még lenyeltem volna de utána mentem volna a többi pályán és azokon meg nem méri az időmet. Eleve nincsenek részidők meg ilyesmik kiírva csak egy féle az is zölddel, és meg se moccan. Az összes pályán ez van.
De már nem először fordult elő más modokkal is.
Utánaolvasva talán az a baja, hogy összekeveredtek az időmérő pontok, legalábbis nekem ez a tippem, csak nem tudom, hogyan lehetne helyrehozni.

Aki esetleg tudna segíteni annak nagyon megköszönném!
Csatolmányok
Vágólap01.jpg
Ennyit mutat és ez sem mér.
Vágólap01.jpg (9.54 KiB) Megtekintve 13469 alkalommal

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szomb. júl. 27 22:16

Ezt a kis sávod LCDnek nevezik. Ezen lehet váltani mit írjon ki törés fékhőmérsékletek stb.
Te most nem azon állsz ami a sector időket mutatja, hanem az összesített eredményen. Válts tovább. Azthiszem az Enter alapból, de meg lehet nézni a Kontroller beállításoknál.
Kép

Bafna
Vendég

Hozzászólás Szerző: Bafna » 2013 szomb. júl. 27 22:20

Tibi írta:Ezt a kis sávod LCDnek nevezik. Ezen lehet váltani mit írjon ki törés fékhőmérsékletek stb.
Te most nem azon állsz ami a sector időket mutatja, hanem az összesített eredményen. Válts tovább. Azthiszem az Enter alapból, de meg lehet nézni a Kontroller beállításoknál.
Tényleg! Hogy lehetek ennyire idiot?! :banghead: Akkor smmi köze a modokhoz csak véletlenül megnyomtam az entert :D Igazából nemrég kezdtem vele játszani, nem tudtam, hogy lehet váltogatni mit írjon ki.

Köszönöm Szépen a segítséget! :respect:

vargalada
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vargalada » 2013 pén. aug. 09 07:46

Sziasztok!

Lenne még egy gyors kérdésem!
rFactorhoz csinálok ablaknak skint, hogyan mentsem le vagy hogyan csináljam hogy látszódjon is amit ráírok? Milyen színnel kell? Mert így elég halvány... :( Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Így nézne ki:
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 szomb. aug. 10 20:47

Hali! Az RTE mod-ban csak 1 pálya van? :confused2: Offline nem tudok a magyar pályákon menni az rte-s kocsikkal?
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szomb. aug. 10 20:57

Potyor írta:Hali! Az RTE mod-ban csak 1 pálya van? :confused2: Offline nem tudok a magyar pályákon menni az rte-s kocsikkal?
Azt nemtudom hány pálya van benne. De innen tölthetsz le magyar páylákat:
http://rallyfactor.hu/downloads/category/tracks/
Természetesen offline tudsz menni a kocsikkal, nem is értem honnan jött az hogy ne tudnál.....
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 szomb. aug. 10 21:07

Tibi írta:
Potyor írta:Hali! Az RTE mod-ban csak 1 pálya van? :confused2: Offline nem tudok a magyar pályákon menni az rte-s kocsikkal?
Természetesen offline tudsz menni a kocsikkal, nem is értem honnan jött az hogy ne tudnál.....
Köszi! Azért gondoltam, mert offline csak 1 pálya érhető el. Nem gondoltam hogy ezt is úgy fel kell turbózni pályákat tekintve mint a sima rf-t.
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szomb. aug. 10 21:10

vargalada írta:Sziasztok!

rFactorhoz csinálok ablaknak skint, hogyan mentsem le vagy hogyan csináljam hogy látszódjon is amit ráírok? Milyen színnel kell? Mert így elég halvány... :( Válaszotokat előre is köszönöm! :)

Így nézne ki:
Kép
Nemtudom festettél e ez előtt, de általában a játékok amik átlátszó textúrát használnak az a .dds alfa csatornájának szerkesztésével érik el. Aminek azt akarod hogy félig átlátszó legyen ott szürkéres fested az alfát amire azt akarod hogy ne legyne átlátszó ott fehérre. Attól lehet halványabb átlátszóbb hogy nincs fehérre festve az alfa. Ezt úgy teheted meg hogy a feliratra rétegnek a kisképére kattintasz a cTRL lenyomásával, igy kijelölődik minden ami azon a rétegen van, átváltasz alfa csatornára és ott befested fehérre.
Nézd meg itt hogy kell csinálni: http://youtu.be/lLcpEdJ9z4k?t=10m5s

A probléma ott van hogy ez RBRbe pöpecül működik, Rfactorba sokszor ígyis félig átlátszó, attól függően hogy az adott objektum materialját hogyan állította be a készítő. Érdemes megnézni nem csak a menüben hanem a játékon belül is hogy jó e.
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szomb. aug. 10 21:11

Potyor írta:
Tibi írta:
Köszi! Azért gondoltam, mert offline csak 1 pálya érhető el. Nem gondoltam hogy ezt is úgy fel kell turbózni pályákat tekintve mint a sima rf-t.

Nincs sima meg online RFactor. Ami pályád, modod van azzal indithatsz szervert, akinek ugyanaz megvan az tud hozzád csatlakozni.
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2013 vas. aug. 11 06:41

Annyit még hozzá tennék hogy az RTE mod csak a kocsik miatt lett kiadva a nagy publikum számára, akik versenyeznek a bajnokságban, minden futam elött kapnak egy kis csomagot(ez nem publikus) amit rá kell telepíteni, ezt tartalmazza az aktuális skin változásokat és ha jól sejtem az aktuális pályákat is amivel a következő online fordulójukat rendezik.

Egyébként egy iniben egyetlen sort módosítva bármelyik rfactorod pálya mappáját rátudod állítani az adott rf-re amiben játszani szeretnél. Pl nekem van asszem 6 vagy 7 rf-em(ezek egy része már külső vinyón, de onnan is futnak szépen :D) igazábol a két nagy( a legeleső felrakott jó kis páylákkal,modokkal megrakott, és egy másik a külföldi rw4nek(meg más modoknak) ) ami gyakran van használva, meg egy külön wtcc-s no meg az rte-s mostanság. Erősen gondolkodok rajta hogy megszüntetem a Locations mappákat mindegyikben, egy mappába valahova berakni az összeset, mert minek legyen a gépen 3-4 szer is egy pálya fent az adott gamekbe feleslegesen.
Kép

vargalada
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: vargalada » 2013 vas. aug. 11 10:57

Tibi írta:
vargalada írta:Sziasztok!

Így nézne ki:
Kép
Nemtudom festettél e ez előtt, de általában a játékok amik átlátszó textúrát használnak az a .dds alfa csatornájának szerkesztésével érik el. Aminek azt akarod hogy félig átlátszó legyen ott szürkéres fested az alfát amire azt akarod hogy ne legyne átlátszó ott fehérre. Attól lehet halványabb átlátszóbb hogy nincs fehérre festve az alfa. Ezt úgy teheted meg hogy a feliratra rétegnek a kisképére kattintasz a cTRL lenyomásával, igy kijelölődik minden ami azon a rétegen van, átváltasz alfa csatornára és ott befested fehérre.
Nézd meg itt hogy kell csinálni: http://youtu.be/lLcpEdJ9z4k?t=10m5s

Köszi, megpróbálom! Amúgy még a kasznit festettem, ott nem ilyen probléma! :)

A probléma ott van hogy ez RBRbe pöpecül működik, Rfactorba sokszor ígyis félig átlátszó, attól függően hogy az adott objektum materialját hogyan állította be a készítő. Érdemes megnézni nem csak a menüben hanem a játékon belül is hogy jó e.

Cris133
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cris133 » 2013 szer. okt. 23 20:13

Akinek esetleg lenne kedve egy kis Hill Climb kupához pikes peak autókkal, hostolt szerveren, az jelentkezzen nálam facebook-on, vagy a http://ppfcup.blogspot.com oldalon leírtak alapján :)
Kovács "Pici" Krisztián

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2013 pén. okt. 25 17:06

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 pén. okt. 25 19:47

Talán ha legalább egy nappal előtte ki lenne rakva, akkor még be is lehetne tervezni hogy megnézzük.... :rolleyes:
Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2013 szomb. okt. 26 11:24

Talán ha vállalnád magad face-n akkor tudnál róla! :) kb 2 hete megy a reklámozása :)

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2013 szomb. okt. 26 15:28

Én olvastam is a honlapon szerdán vagy előtte. (Nem mintha lett volna rá ideje/időnk tegnap nézni)

Valahol visszanézhető?

Szerk.: megvan
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szomb. okt. 26 16:13

Fecus írta:Talán ha vállalnád magad face-n akkor tudnál róla! :) kb 2 hete megy a reklámozása :)
Hát abból nem kérek....
Naponta nézem a Rallyfactor fórumot, nem ír oda senki. A rallyfactor főlapjára csak néha lépek ki, hetente 1-2 alkalommal. (Oda csütörtökön lett kirakva.)
Kép

Zolee86
Vendég

Hozzászólás Szerző: Zolee86 » 2013 vas. nov. 03 20:07

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hol lehet regisztrálni a rallyfactor oldalára, mert nagyon megtetszett a mod a képek alapján (RTE mod) csak nem tudom letölteni mert kódot kér, de nincs is regisztrációs lehetőség az oldalon.

Válaszotok előre is köszönöm.

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2013 szer. nov. 06 17:46

Tibi írta:
Fecus írta:Talán ha vállalnád magad face-n akkor tudnál róla! :) kb 2 hete megy a reklámozása :)
Hát abból nem kérek....
Naponta nézem a Rallyfactor fórumot, nem ír oda senki. A rallyfactor főlapjára csak néha lépek ki, hetente 1-2 alkalommal. (Oda csütörtökön lett kirakva.)
Akkor láthattad! :)

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2013 szer. nov. 06 17:48

Akit esetleg érdekelne a prolog..
Ide kattintva megtekintheti! :)

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2013 szer. nov. 06 19:22

Köszi!

Máskor is a gyenge grafikai beállításokkal voltak közvetítve a prológok? Most nagyon feltűnt hogy mosottak a texturák.
Kép

tomilevi
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tomilevi » 2013 szer. nov. 06 20:47

atiwrc írta:Köszi!

Máskor is a gyenge grafikai beállításokkal voltak közvetítve a prológok? Most nagyon feltűnt hogy mosottak a texturák.
Most házi-gépről volt közvetítve a dolog, ami nem volt valami űrtechnika, és ezért kellett alacsonyabb felbontáson közvetíteni, de szerintem tűrhető..

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2013 csüt. nov. 07 08:10

A kocsikon lévő texturára gondoltam, az zavart a motorháztető és Gpro szerü kameráknál, a pálya az jó volt.
Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2013 csüt. nov. 07 18:39

atiwrc írta:A kocsikon lévő texturára gondoltam, az zavart a motorháztető és Gpro szerü kameráknál, a pálya az jó volt.
Az autó textúrától is függ...pl ugyan azon a beállításon egy evo9 és egy lada 2107-nek is más a textúra részletessége!
SSTV se különb ettől a minőségtől :)

szmfoci8
Vendég

Hozzászólás Szerző: szmfoci8 » 2013 kedd nov. 19 16:58

sziasztok!
tudtok nekem egy BMW e36 modot?
előre is köszi!
szmfoci8

Gabor Stefan
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gabor Stefan » 2013 pén. nov. 22 21:00

Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2013 szer. nov. 27 18:04

Gabor Stefan írta:kép
nagyon szépek... :respect:

kurti0010
Vendég

Hozzászólás Szerző: kurti0010 » 2013 vas. dec. 08 17:50

Sziasztok engem nagyon erdekelne honna tudnam letolteni az rte modot mert jelszora van szukség vagy bárminemu info jol jon koszi

Smici1985
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Smici1985 » 2013 kedd dec. 10 19:27

Hello!

Valaki tudja h ez melyik szakasz? :think:

http://www.youtube.com/watch?v=2IPQV1wIt_Y

Előre is köszi a segítséget.

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2013 kedd dec. 10 19:37

Nem ismerem, de egészen kellemesnek ígérkezik, ha megvan mi ez akkor árúld el nekem is lécci :)

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 kedd dec. 10 19:43

Smici1985 írta:Hello!

Valaki tudja h ez melyik szakasz? :think:

http://www.youtube.com/watch?v=2IPQV1wIt_Y

Előre is köszi a segítséget.
Brantega:
https://www.youtube.com/watch?v=gnzVrd446xA

http://www.hsw.hu/?p=19067
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2013 kedd dec. 10 20:06

THX :) (A spanyolok is isszák az aranyászokat :D :think: )

Smici1985
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Smici1985 » 2013 kedd dec. 10 20:13

Azt hittem, hogy magyar szakasz. :D Jónak tűnik. Majd jön a teszt. Köszi a linket.

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2013 kedd dec. 10 21:24

Nem, csak használják az Arany Ászok sátort, amit én készítettem egy mini Xpackbe. :cool2:
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 kedd dec. 10 21:32

Elnézést, atiwrc belépve maradt a gépemen. A sátort én készítettem.
Kép

Smici1985
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Smici1985 » 2013 szer. dec. 11 12:39

Egy kicsit ügyködtem bár még nagyon az elején van az autó, de már legalább látható. :D

Kép

Kép

Kép

Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2013 csüt. dec. 12 17:21

Jó kis tempós gyors :DDD
Eddig bugot se találtam :O :))) :ballons:

aasgier
Vendég

Hozzászólás Szerző: aasgier » 2014 szer. jan. 01 22:23

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2014 szer. jan. 01 22:35

Mecsek és Veszprém rally?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 szer. jan. 01 23:56

Hát mégha nem egy privát videót linkelnél még tudnánk mi is ez....
Kép

aasgier
Vendég

Hozzászólás Szerző: aasgier » 2014 csüt. jan. 02 09:14

Válasz küldése