Minden ami rFactor

Minden ami rFactor

Moderátor: Moderátor

CSEKO Arpad
RBR Fan aktív tag

Re: Minden ami rFactor

Hozzászólás Szerző: CSEKO Arpad » 2015 szer. jan. 21 16:46

Üdv. Tibi!
Nem sikerült a változtatásokkal se elindítanom.
Viszont már beszereztem egy másik verziót, az már fut! ;)
Tibi írta:Sg-n is valakinek volt ilyen baja. De nemtudja mitől megjavult...

Nekem akkor csinált ilyt hogy nem indul, ha nem volt berakva pálya, vagy kocsi.

Videó sincs?

Próbáld meg a configba átállitani más felbontásra, ablakban futásra, stb.
Kép

kurti0010
Vendég

Hozzászólás Szerző: kurti0010 » 2015 szomb. feb. 07 16:28

Sziasztok olyan kerdesem lenne az rfactor ral kapcsolatban hogy letoltottem par magyar szakaszt de az a jelenseg van nalam hogy par palyan a fak nagyon csikosak a nezok is csikosak. pl kurd lengyel, camping arpadteto, viszomt lyukobanya meg kirald tokeletes. miert van ez. Ha valaki tud valami infot adni azt megkoszonom.

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2015 szomb. feb. 07 18:06

kurti0010 írta:Sziasztok olyan kerdesem lenne az rfactor ral kapcsolatban hogy letoltottem par magyar szakaszt de az a jelenseg van nalam hogy par palyan a fak nagyon csikosak a nezok is csikosak. pl kurd lengyel, camping arpadteto, viszomt lyukobanya meg kirald tokeletes. miert van ez. Ha valaki tud valami infot adni azt megkoszonom.
A dds textúrákban van úgynevezett mipmap. Magyarul a textúra nem csak az adott pl 1024x1024es textúrát tartalmazza, hanem ennek 3-4 lekicssinyitatt változatát is. A játék ezt a kisebb felbontásút rakja a távoli objektumokra, amikor közel érsz akkor rekja rá a legnagyobb felbontásút.

A probléma ott van ha a pálya készítője beállítja a modellen, hogy használja ezeket a kisebb felbontású textúrákat, viszont maga a .dds textúra fájl nem tartalmazza csak a a teljes feolbontásút, a kicsiket nem. Ekkor lesznek csíkosak... De érdekes nem mindenkinél. Videokártya függő, eleinte azt hittem ATI gond, de nem mert egy későbbi Nvidiás kártyámnál is jelentkezett.

Megoldani csak úgy lehet ha belenyúlsz a modellbe... (Macerás)
Vagy a roszz textúrákat megnyitod PS-ban és elmented úgy hogy generálja bele a mipmapot is. (Ha nem értesz PShez, .mas ki/be-csomagoláshoz akkor ez is macera.)
Kép

Hlavacsek Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Hlavacsek Istvan » 2015 vas. feb. 08 07:10

Tibi írta:
kurti0010 írta:Sziasztok olyan kerdesem lenne az rfactor ral kapcsolatban hogy letoltottem par magyar szakaszt de az a jelenseg van nalam hogy par palyan a fak nagyon csikosak a nezok is csikosak. pl kurd lengyel, camping arpadteto, viszomt lyukobanya meg kirald tokeletes. miert van ez. Ha valaki tud valami infot adni azt megkoszonom.
A dds textúrákban van úgynevezett mipmap. Magyarul a textúra nem csak az adott pl 1024x1024es textúrát tartalmazza, hanem ennek 3-4 lekicssinyitatt változatát is. A játék ezt a kisebb felbontásút rakja a távoli objektumokra, amikor közel érsz akkor rekja rá a legnagyobb felbontásút.

A probléma ott van ha a pálya készítője beállítja a modellen, hogy használja ezeket a kisebb felbontású textúrákat, viszont maga a .dds textúra fájl nem tartalmazza csak a a teljes feolbontásút, a kicsiket nem. Ekkor lesznek csíkosak... De érdekes nem mindenkinél. Videokártya függő, eleinte azt hittem ATI gond, de nem mert egy későbbi Nvidiás kártyámnál is jelentkezett.

Megoldani csak úgy lehet ha belenyúlsz a modellbe... (Macerás)
Vagy a roszz textúrákat megnyitod PS-ban és elmented úgy hogy generálja bele a mipmapot is. (Ha nem értesz PShez, .mas ki/be-csomagoláshoz akkor ez is macera.)
Még egy olyan megoldás is van ahol ezt tapasztalod vagy a pálya vagy a textúra részletességet
fel kell venni teljesre a beállításokban és akkor megszűnik ez a probléma
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2015 vas. feb. 08 09:33

Jah, tényleg ez is lehet a gond, hiszen akkor is a kisebb felbontású textúrát használná.

Igaz nekem szinte mindig minden maxon volt. :D
Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2015 szer. feb. 25 16:03

Két hét szünet után újra versenybe szállnak hétvégén a rallyFactor pilótái. Ezúttal Csehországba utaznak a csapatok, ahol összesen 7 szakaszt fognak teljesíteni. A jól megszokott pénteki prológ után szombatra marad a mezőnynek 6 gyorsasági, 3 különböző pályán.

A múltkori sikeres adás után a szervezők most is készülnek élőadással a pénteki prológról, a jól megszokott hangulatban. A versenyzők fordított rajtszám szerinti sorrendben fognak rajtolni, a pénteki bemelegítésnek mondható prológon. Tehát először a Gr.A6-osok aztán H-s Ladák, Golfok, BMW-k, Subaru-k és WRC-k fogják tépni az aszfalt csíkot. Szombati napról annyit tudnak a versenyzők, hogy 39,6 kilométer lesz az össztáv, ám pálya bejárásra csak a prológ befejezése után lesz lehetőségük.

Mint két hete, most is délután 5 órakor rajtolnak mind a két nap a versenyző párosok. A versenyre a hivatalos adatok szerint 56 nevezés érkezett be, aztán pénteken valamint szombaton elválik hány páros tud rajthoz állni.

Csehországból 16:40-től jelentkezünk pénteken egy kis bemelegítő zenével, valamint megpróbálunk versenyzőket kérdezni az előző versenyről.

Szóval, ha péntek, akkor rally, ha pedig rally, akkor élőközvetítés YouTube csatornánkon. Az élő közvetítés az alábbi hivatkozásra kattintva érhető el: https://www.youtube.com/watch?v=dmtvEI3lfeU

Kommentátori állásban megint a három Grácia, név szerint: Paya, Gabee és Fecuss, valamint operatőri stábunk a m4dmedia!

Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 szer. feb. 25 16:32

A múltheti adást felrakjátok valahova máshova?
Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2015 csüt. feb. 26 16:28

Az adásról letöltő link van!
Most kikerül, a zene rész az adásból!

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 csüt. feb. 26 19:05

Fecus írta:Az adásról letöltő link van!
Most kikerül, a zene rész az adásból!
Ok megkeresem, a fenti képen a suzuki az render kép? Nézem a képet de nem tudom eldönteni, 1-2 helyen mintha az lenne, de máshol meg túl valós. (főleg a lámpanál, rbr-es model elég gagyi ott....)
Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2015 szomb. feb. 28 12:06

Tegnapi adásunk elérhető ide kattintva, Jó szórakozást! ;)

Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2015 pén. márc. 06 15:46

A megszokottól eltérően, pihenő nélkül utaznak a rallyFactor pilótái Horvátországba hogy megküzdjenek a dobogókért. A program már a jól megszokott pénteken kezdődik a gépátvétel, majd délután egy prológ futammal melegítenek a szombati napra a párosok. Mint mindig most is élő közvetítést kínál műsorra a rallyFactor stábja.

A versenyről annyit lehet tudni, hogy murva felületen küzdenek meg a versenyzők, és a jól megszokott 6 gyorsasági vár a mezőnyre! Az adáskezdés 16:40-től megtekinthető YouTube csatornánkon, a prológ pedig 17:00-tól kezdődik. Megéri idehívni az ismerősöket, barátokat, és megosztani az adást, hiszen a szerencsés emberek között egy rallyFactor letöltő kulcsot sorsolunk ki abban az esetben, ha a nézőszám eléri a 180 főt. Szóval ne feledjétek, ha péntek, akkor rally, ha pedig rally, akkor élő közvetítés! Itt lesz velünk a három Grácia is, név szerint: Gabee Fecuss és Paya, valamint operatőri stábunk a m4dMedia.

A közvetítés IDE kattintva lesz elérhető!

Kép

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2015 csüt. márc. 12 16:35

Besűrűsödött a rallyFactor versenynaptára, mely nem jelent mást, mint hogy ezen a hétvégén is versenybe szállnak a pilóták, ismét murván, ám ezúttal Romániába látogatnak el, hogy kemény küzdelmek árán elhozzák a max pontokat.

A jól megszokott péntei prológ már-már hagyományokhoz köthetően ismét közvetítésre kerül a YouTube csatornánkon. A versenykiírásban a szervezők a pályabejárást előrébb hozzák, így az erőviszonyokat kicsit egyensúlyozni próbálva már csütörtökön pályabejárásra lesz lehetősége a pilótáknak. Ami még biztos, a prológ aszfaltos lesz, ám a látvány érdekében murva gumikkal autóznak majd a versenyzők.

Ha nem szeretnél lemaradni, gyere és éld át velünk ezt a parádés prológot, 16:40-től!

Stream link: https://www.youtube.com/watch?v=0bgbdOoVTDM

Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2015 csüt. márc. 26 14:58

Üdv! Itt van valami verseny féle ahol lehet A8-as cspatni? :sailor:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Hlavacsek Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Hlavacsek Istvan » 2015 pén. márc. 27 13:20

Potyor írta:Üdv! Itt van valami verseny féle ahol lehet A8-as cspatni? :sailor:
Van msot megy a HRC bajnokság durván féltávnál tartunk keress rá a facen
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2015 pén. márc. 27 22:10

Hlavacsek Istvan írta:
Nincs facém. Nem létezem. :)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Hlavacsek Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Hlavacsek Istvan » 2015 szomb. márc. 28 07:34

Potyor írta:
Hlavacsek Istvan írta:
Nincs facém. Nem létezem. :)
Akkor ideje lenne fejlődni kicsit
Ha meg nem lehet bizonyos dolgok végett akkor is regelhetsz akár csíkos hátú kismalac néven is
mint ahogy ezt megtették innen már mások is
de itt a link itt megtalálsz mindent a versenyekkel kapcsolatban
http://www.rallyfactor.hu/
Amit érdemes tudni ez ugyebár nem olyan mint az RBR tehát itt egyszerre egy időben van mindenki fenn a szerveren
Péntek este van egy prológ amit élőben közvetítenek
aztán Szombat délután verseny 3 pálya van amit kétszer teljesít a mezőny tehát 6 gyorsból áll egy verseny
a hangulat és a feelingje sokkal jobb mint az RBR nek mint mikor egyedül tolod

itt egy kis kedvcsináló az előző versenyünkről Gabee navigált de inkább ökörködtünk és jól éreztük magunkat
de nekünk ez már nem vérre megy ha van kedved vagy esetleg másoknak is akkor keressetek segítek amiben tudok

https://www.youtube.com/watch?v=toEZhTH ... e=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=W5qi_9rxRZ4
https://www.youtube.com/watch?v=2O48vsA ... e=youtu.be
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2015 szomb. márc. 28 09:17

Hlavacsek Istvan írta:Akkor ideje lenne fejlődni kicsit
....akkor sajna nincs mit próbálnom....Nekem sem. :) (jó az a face,Én még mindig jobban híve vk. a személyes ismeretségnek,ellenben 1-2 ember azt sem tudja az mi...)
HFRT Team

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2015 szomb. márc. 28 17:54

NyilasM írta:
....akkor sajna nincs mit próbálnom....Nekem sem. :) (jó az a face,Én még mindig jobban híve vk. a személyes ismeretségnek,ellenben 1-2 ember azt sem tudja az mi...)
Misi bácsi, öregek vagyunk... :D nekem sincs fécem, és mégis élek! :D (bár az asszony a legautósportőrültebb nő a facebookon... nem kell ecsetelnem, hogy kinek köszönhetően... :D )

Hlavacsek Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Hlavacsek Istvan » 2015 vas. márc. 29 12:27

NyilasM írta:
Persze Misi vazze jobba személyes ismeretség mert rajtad és Indin kívűl még senkit nem láttam lilát hányni :D :D
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 vas. ápr. 19 08:51

A HRC modból kiadtak egy demot, a junior bajnokság részére.
http://www.rallyfactor.hu/junior-bajnoksag-ujratoltve/

A bajnokságba már nem csak az FB reg hiánya miatt, hanem most már emiatt sincs esélyem hogy induljak:
– Csak kormányt használó játékosok jelentkezését várjuk (tehát nem billentyűzet, gamepad és hasonló kontrolleresek)

Másodpercekkel gyorsabb és stabilabb vagyok billel mint a régi wingmanommal, aminek hol a fék pedál, hol a kormány potijai nem akarják azt érzékelni mint ahova tekertem.....
(Még ha 2-3 órányit szenved vele az ember valamilyen játékban akkor utána kb 90%osan jól is működik, na de kinek van arra ideje hogy minden héten 2-3 órát elcsesszen csak azért hogy kb működőképesre "melegítse" a kormányát??)

De azért egy tesztet toltam tegnap délután:
Gurultam egyet minden kocsival, sajna wrc nem volt benne, pedig pont azokra a fizikákra lettem volna kiváncsi.
Nem volt időm most visszanézni a videókat, de nem igazán jöttek be a hangok, pedig videókból emlékeim szerint nagyjából jónak tűntek.
Kis suzuki hát lassú, de azért jól kezelhető, fura volt elsőre az átvariált kánó-i pálya, szerintem azért volt néhány kicsúszásom( nem szeretem a map plugint...). Utána a golf jött az is tetszett, hangra is jó volt. Aztán mondom váltsunk fentebb próbáljuk ki az Astrát, sajna annyira zavart a beltérből a hangja, hogy a 4-5. kanyarban muszáj voltam kívülre váltani, onnan meg csak az Rwd kocsikkal szoktam menni rfbe. Aztán néztem hogy 155 körül van a vége, hát az nem valami acélos.... Ha húztam a váltón akkor már tudott repeszteni 180at de olyan lomha lett, könyörgöm ez egy kit-car ;) Aztán saxo jött, az is kicsit kevésnek tűnt végsebességre de azzal mégis élvezetesebb volt menni mint az astraval. Aztán kipróbáltam még a Hondat is, azzal sem volt nagyobb gond. Mondom megnézem akkor a két ladát még. Hát nem tudom hogy én rontottam e el valami véletlen, de az alap rfactoros turbó vagy inkább hajtás "nyivákolós" hangja nagyon hallotszodott ( mivel ellentétben a többi moddal ez nem exe-s volt, egy rflite-ot raktam fel és abba másoltam a rarból a dolgokat.), így összképileg a legrosszabb lada hang amit hallatom eddig rfbe. A VFTS-é ha jól rémlik már a legutóbbi modba se tetszett annyira mint az eredeti vfts modos hang. Ráadásul nem tudom mi történt a 2107 meg a 2105 lámpáival, de fékezéskor a sima hátsó lámpa is ég.( nem emlékszem a 2105 az rsb modba jó volt-e, de a régi 1.1es vfts modba tuti hogy jó és szépen meg volt oldva az égő lámpa melleti fékezés is, a régi lada modba a 2017nél kicsit vibrált ha égő lámpa mellet fékeztünk, de akkor sem ilyen volt mint most.)
Az SC-t is kipróbáltam 2-3 kanyar erejéig, de nálam a villogója nem működött :rolleyes:
Kép

aasgier
Vendég

Hozzászólás Szerző: aasgier » 2015 vas. máj. 10 06:42

Üdv !
Rfactor -hoz kéne videókártya 3 monitoros rendszerhez ,milyet vegyek ami megfizethető is .
Köszi !

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2015 csüt. máj. 14 11:06

atiwrc írta:A HRC modból kiadtak egy demot, a junior bajnokság részére.
http://www.rallyfactor.hu/junior-bajnoksag-ujratoltve/

A bajnokságba már nem csak az FB reg hiánya miatt, hanem most már emiatt sincs esélyem hogy induljak:
– Csak kormányt használó játékosok jelentkezését várjuk (tehát nem billentyűzet, gamepad és hasonló kontrolleresek)

Másodpercekkel gyorsabb és stabilabb vagyok billel mint a régi wingmanommal, aminek hol a fék pedál, hol a kormány potijai nem akarják azt érzékelni mint ahova tekertem.....
(Még ha 2-3 órányit szenved vele az ember valamilyen játékban akkor utána kb 90%osan jól is működik, na de kinek van arra ideje hogy minden héten 2-3 órát elcsesszen csak azért hogy kb működőképesre "melegítse" a kormányát??)

De azért egy tesztet toltam tegnap délután:
Gurultam egyet minden kocsival, sajna wrc nem volt benne, pedig pont azokra a fizikákra lettem volna kiváncsi.
Nem volt időm most visszanézni a videókat, de nem igazán jöttek be a hangok, pedig videókból emlékeim szerint nagyjából jónak tűntek.
Kis suzuki hát lassú, de azért jól kezelhető, fura volt elsőre az átvariált kánó-i pálya, szerintem azért volt néhány kicsúszásom( nem szeretem a map plugint...). Utána a golf jött az is tetszett, hangra is jó volt. Aztán mondom váltsunk fentebb próbáljuk ki az Astrát, sajna annyira zavart a beltérből a hangja, hogy a 4-5. kanyarban muszáj voltam kívülre váltani, onnan meg csak az Rwd kocsikkal szoktam menni rfbe. Aztán néztem hogy 155 körül van a vége, hát az nem valami acélos.... Ha húztam a váltón akkor már tudott repeszteni 180at de olyan lomha lett, könyörgöm ez egy kit-car ;) Aztán saxo jött, az is kicsit kevésnek tűnt végsebességre de azzal mégis élvezetesebb volt menni mint az astraval. Aztán kipróbáltam még a Hondat is, azzal sem volt nagyobb gond. Mondom megnézem akkor a két ladát még. Hát nem tudom hogy én rontottam e el valami véletlen, de az alap rfactoros turbó vagy inkább hajtás "nyivákolós" hangja nagyon hallotszodott ( mivel ellentétben a többi moddal ez nem exe-s volt, egy rflite-ot raktam fel és abba másoltam a rarból a dolgokat.), így összképileg a legrosszabb lada hang amit hallatom eddig rfbe. A VFTS-é ha jól rémlik már a legutóbbi modba se tetszett annyira mint az eredeti vfts modos hang. Ráadásul nem tudom mi történt a 2107 meg a 2105 lámpáival, de fékezéskor a sima hátsó lámpa is ég.( nem emlékszem a 2105 az rsb modba jó volt-e, de a régi 1.1es vfts modba tuti hogy jó és szépen meg volt oldva az égő lámpa melleti fékezés is, a régi lada modba a 2017nél kicsit vibrált ha égő lámpa mellet fékeztünk, de akkor sem ilyen volt mint most.)
Az SC-t is kipróbáltam 2-3 kanyar erejéig, de nálam a villogója nem működött :rolleyes:

Nos szóval, hogy reagáljak kedves megjegyzésedre.

1.pont: Pár napja elérhető a teljes mod, benne minden autóval kategóriával! ;)
2.pont: Hangok....Nem kevés időt munkát belefecsérelve készítette el a valósághű hangokat Paya (szerintem nem kell ismertetni elég sokáig nyomta az RBR-t), és hogy miért nem jön ki a valóság ennek két oka lehet.
a, hangkártyád mellé nincs megfelelő driver telepítve /Realtek HD audio/
b, nem megfelelően van beállítva.

lépesei:
1, Nyisd meg a Realtec Hd szereó hangkezelőt és a pirossal bekarikázott "SZTEREÓ" feliratot válaszd ki! Általában ez szokott lenni a probléma, mert aki 5.1-ben hallgatja annál szokott probléma lenni, mert az rfactor nem igazán kezeli az 5.1-es hangrendszert!( ha nem ez a problem olvasd tovább!)
Kép

2, Jobb klikk a Relatec Hd ikonjára és keresd meg az "Audio Eszközök"-et. Előjön egy panel (2. KÉP) azon először állítsuk be a LEJÁTSZÁST fent, (ez az alap), majd menjünk a fejbeszélő vagy hangszóró- ki mit használ- feliratra. Jobb klikk és tulajdonságok!

Kép

3, Keressük meg a "KIEMELÉST" fent majd az össze pipát vegyük ki!

Kép

4, Menjünk vissza a legelső panelhez. Most jön a felvétel beállítása. (talán ez nem is befojásolja, de hátha, mit lehet tudni)

Kép

5, Jobb klikk a fejbeszélő mikrofonra.
Kép

6, Keresd meg a "Figyelést" fent és itt állítsd be a kép szerint.
Kép

7, Vissza az első panelre, de most a sztereó keverőre jobb klikkezz!
Kép

8, Beállítás a kép szerint!

Kép

Ennyi, természetesen minden műveletnél használd az "Alkalmaz"-t. Remélem így mindenkinek működni fog tökéletesen. Sok sikert!

Béke! ;) :respect: :respect: :respect: :respect:

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 pén. máj. 15 13:13

1.pont: Láttam de nincs most időm kipróbálni.
2.pont: Pont ezért írtam amit, a fejlesztői blogos videókba sokkal jobbnak tűnnek a hangok mint amit én hallok.
a, A laptopomra minden automatikusan települt, amikor először bekapcsolta, azóta csak a win7 sp1-re updatelés miatt volt egy kis grafikai gond ami miatt kénytelen voltam újabb nvidia drivert felrakni. (Azt vallom amivel kiadnak egy videokártyát azzal tud a legstabilabban futni....)
b, Nem hiszem hogy ez lenne a gond, de megnéztem amiket mutattál.

1, Sztereóra van állítva nem is tudom változtatni. (5.1-et a gépem csak hdmire tud kiküldeni...)
2-3, Nincs fejbeszélőm, a speakersnél ilyen dolgok nincsenek, ugyan van hangerő kiegyenlítés, de az csak a zenékre vonatkozik, hogyha elindítok valami audiólejátszó. (Két különböző proginak kell egyszerre futnia pl vlc és rf, vagy skype(csörgés) és rf.)

4-8, Ennek biztos hogy nem lesz semmi köze hozzá. Ráadásul nálam itt szintén csak a mikrofon(a laptop beépített mikorfonja) van mint felvevőeszköz.
(Itt egyébként a kép alapján azt csinálod, hogy a fejbeszéldő [gondolom mikrofonjának mi másnak...] hangját kivezeted a hagfalakba hogy hallatszodjanak abba is. A szteró keverőre pedig ha jól sejtem azért van szükséged hogy a fejbeszélő kiküld az összes hangot amit a speaker adna, hogy halljad saját magadat is. Bár nem értem mi szükség van erre, akkor miért nem csak a speaker -> fejbeszélő beállítás van használva, bár mondjuk lehet az a cucc amit használsz usb-s nem 2 jackes végű)

De ez a 4-8 ennek tuti nem kellene kavarnia. Nekem az az érzésem hogy az rflite-ra való telepítéssel benne maradhatott valami alap hang( "hajtás nyivákolása") amit nálam bejátszik és a paya-s videokba nem hallok. Az is lehet payanál, meg az előző telepítős modoknál az már ki volt cserélve.
Kép

krizsi
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krizsi » 2015 pén. aug. 14 12:15

Sziasztok! Még új vagyok itt,de lenne egy technikai jellegű kérdésem.
Hogy lehet rbr modellt átkonvertálni rfactorra? Milyen programok szükségesek hozzá? Van itt olyan aki esetleg csinált már ilyet, és el tudná mondani hogyan működik ez?
Igazán hálás lennék :respect:

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 pén. aug. 14 22:28

krizsi írta:Sziasztok! Még új vagyok itt,de lenne egy technikai jellegű kérdésem.
Hogy lehet rbr modellt átkonvertálni rfactorra? Milyen programok szükségesek hozzá? Van itt olyan aki esetleg csinált már ilyet, és el tudná mondani hogyan működik ez?
Melyik kocsit szeretnéd átrakni?

Az rbr-es kocsik 80-90%-a át van rakva, ami nincs az azért van mert vagy van szebb model más játékból, vagy egyes esetekben csunyább model már volt legyártva rfactorhoz.
Kép

krizsi
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krizsi » 2015 szomb. aug. 15 10:06

atiwrc írta:
krizsi írta:Sziasztok! Még új vagyok itt,de lenne egy technikai jellegű kérdésem.
Melyik kocsit szeretnéd átrakni?

Az rbr-es kocsik 80-90%-a át van rakva, ami nincs az azért van mert vagy van szebb model más játékból, vagy egyes esetekben csunyább model már volt legyártva rfactorhoz.
Skoda Fabia R5 v1.1 by G. Rodríguez, Garyson, Dino Antonelli
Én ezzel a modellel még nem találkoztam rfactoron. Meg elég igényesen néz ki

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2015 szomb. aug. 15 10:39

Hát még most adták ki vagy 2 hete RBR-re....
Jó hogy nincs még Rfactorra.
Kép

krizsi
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krizsi » 2015 szomb. aug. 15 11:48

Tibi írta:Hát még most adták ki vagy 2 hete RBR-re....
Jó hogy nincs még Rfactorra.
Az mindegy hogy 2 hete adták ki vagy 1 éve, nekem még mindig ugyanaz a problémám, hogy nem tudom hogyan kell konvertálni rbr-ről rfactorra. :)

Smici1985
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Smici1985 » 2015 kedd szept. 15 16:47

Tőzsér Áron féle E36ot valaki megfestené rallyfactorhoz? :D

Kép

Kép

krizsi
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: krizsi » 2015 kedd dec. 08 01:01

Sziasztok! Nem tudom,van-e valaki még aki rFactor rallyzik, de elkezdtem konvertálni egy még korábban nem létező modellt rallyfactor HRC 2014 modhoz kiegészítőként, gerilla módon :D
De mostanság kevés időm van vele foglalkozni, így érdeklődnék van-e köztetek olyan aki ért a 3D SimEd programhoz és szeretne besegíteni?
https://www.facebook.com/stagracing.hu/ ... =3&theater
Ha ez megvan tervezem még átkonvertálni a 160rs mtx-et is. Nem tehetek róla, skoda szimpatizáns vagyok...
Csatolmányok
Névtelen.png

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 kedd dec. 29 09:03

Kép

Valaki nem tudja meddig lesznek még elérhetőek az itt lévő skinek,pályák,modok?

Bár nem versenyeztem náluk, de azért sajnálom, hogy bezár :(
Rallyra még ma is az rf1 a legjobb a többi pályaversenyes szimulátor közül....
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2015 kedd dec. 29 12:37

atiwrc írta:Kép

Januárban lekapcsolják a servert. 16-ig még elérhető.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2015 kedd dec. 29 12:47

rallyfenegyerek írta:

Köszi!
Mentegetés elindult :szomoru:

Okokról esetleg tudsz valamit? Ha jól emlékszem még a legutolsó bajnokságukon is volt szép számmal nevező.
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2015 kedd dec. 29 18:20

atiwrc írta:
rallyfenegyerek írta:

Köszi!
Mentegetés elindult :szomoru:

Okokról esetleg tudsz valamit? Ha jól emlékszem még a legutolsó bajnokságukon is volt szép számmal nevező.
Pont-e miatt. Sok volt a szervezők felől a belefeccolt munka, de nagyon kevés volt az induló. Meg a servert is mi dobtuk össze licences emberek hogy lehessen hol menni.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fecus
Vendég

Hozzászólás Szerző: Fecus » 2016 hétf. jan. 11 09:58

Sziasztok!

Nem sok volt a "téli szünet", így már folynak a munkálatok a folytatáson.

2015 végén sokunk számára szomorú hírt kaptunk. Magyarország legnagyobb online rally bajnoksága, azaz a rallyFactor bezárta kapuit.
Akkor eldöntöttük, hogy az ünnepek után leülünk és megbeszéljük, hogyan tovább?! Január második hétvégéjén sikerült összegyűlni és arra a döntésre jutottunk, hogy belekezdünk, megpróbáljuk tovább vinni a hagyományokat, de egy picit máshogy.
Először is a név választás!
Mint látjátok ez nem más, mint a SimRally, gondolva a későbbi időkre, amikor is előjöhetnek majd más versenysorozatok is (Asseto Corsa, DirtRally, ProjectCars).
A bajnokság felépítése a mar jól megszokott felállás lesz. Pontosabban 7 forduló, melyből a legjobb 6 kerül majd értékelésre, fordulónként pedig 6 szakasz. Itt viszont az újabb csavar, hogy változó lesz a szakaszok mennyisége (2x3 vagy 1x6 gyorsasági).
Versenysorozatunk a már jól bevált HRC mod (rallyFactor HRC 1.1), mely 7 kategóriát (WRC, N4, A8, S1600, Kitcar, H, A6) és közel 40 autót takar (Mitsubishi-k, BMW-ék, Ladák, Citroen, Audi RS2, Lancia Delta Integrale, Suzuki Swift GLX 1st gen, 206 WRC, Focus és Escort WRC és még sok egyéb...).
Mod letöltési link: itt található
Facebook oldalunk itt érhető el.
Weboldalunk(folyamatosan fejlődik) pedig ide kattintva érhető el.
Addig is akiket érdekel a virtuális rally-zás csatlakozzanak a SimRally csoporthoz!
Bővebb információk hamarosan!
Üdvözlettel: SimRally Vezetőség
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 pén. ápr. 15 14:57

A topicba illik és hátha kipróbálja ez alapján valaki... :D

Nem rég megjelent a Game Stock Car méltó utódja Automobilista néven a Reiza-tól, amely már az rFactor2-t használja alapként!
Ez a két név együtt azt hiszem garancia a minőségi szimulátor élményre, ami érdekesség, hogy a klasszikus, és eddig is játékban szereplő gépcsodák mellett helyet kapott a rallycross is, amely egészen fergetegesre sikerült véleményem szerint és kitűnő alapnak látszik nagyon komoly, minőségi rallycross modok kidolgozásához!
Őszintén remélem, hogy rá is harapnak majd a modderek!

Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2016 pén. ápr. 15 21:56

Virágbolti verzió van belőle?
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 szomb. ápr. 16 19:49

atiwrc írta:Virágbolti verzió van belőle?
van bejony... :D
a graf sz@r, de elég nagy a gépigénye a durva háttérszámítások miatt, amit a fizika generál...
érdemes megnézni a "próbaverziót"...

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2016 szomb. ápr. 23 16:24

Kellemes meglepetés ez a game, jó fizika, remek hangok (főleg a v12 ágggghhh :D) tényleg jó kis csomag

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 hétf. ápr. 25 14:56

Laller írta:Kellemes meglepetés ez a game, jó fizika, remek hangok (főleg a v12 ágggghhh :D) tényleg jó kis csomag
Az elődei is jók voltak, Game Stock Car sorozat, Formula Truck (brazil kamionos sorozat, nagykirálysáág...), ez mindenben előrelépés...
Sok online liga használja, sok mod várható hozzá, és a AI is jól muzsikál...
Én a marcas sorozatot nyúzom, AI 100%, de izzadok minden tizedért-századért, és nem vagyok abszolút favorit minden pályán... (értsd el szoktak hébehóba verni... :D )
A rallycrosst meg nagyon várom, hogy elkezdjék moddolni... az nagy durr lenne!

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 kedd ápr. 26 18:16

Finkoo[HUN] írta:
Laller írta:Kellemes meglepetés ez a game, jó fizika, remek hangok (főleg a v12 ágggghhh :D) tényleg jó kis csomag
Az elődei is jók voltak, Game Stock Car sorozat, Formula Truck (brazil kamionos sorozat, nagykirálysáág...), ez mindenben előrelépés...
Sok online liga használja, sok mod várható hozzá, és a AI is jól muzsikál...
Én a marcas sorozatot nyúzom, AI 100%, de izzadok minden tizedért-századért, és nem vagyok abszolút favorit minden pályán... (értsd el szoktak hébehóba verni... :D )
A rallycrosst meg nagyon várom, hogy elkezdjék moddolni... az nagy durr lenne!

khmmmm... Máregy pár napja kint van..

http://www.hsw.hu/?p=49142
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 szer. ápr. 27 15:49

Tibi írta:
Finkoo[HUN] írta: A rallycrosst meg nagyon várom, hogy elkezdjék moddolni... az nagy durr lenne!

khmmmm... Máregy pár napja kint van..

http://www.hsw.hu/?p=49142
Az a baj, hogy ez egy elég izé portolása a virtual rx modnak (ami elég szedett vetett, vannak nagyon jól és nagyon gyéren kidolgozott autók)... amúgy "just for fun" leszedtem és élvezetes vele körözgetni, de az AMS ennél többet érdemel, és lehetőségek szerint is több van benne...
A fizika komolyságáról nem tudok mélyen nyilatkozni, de érzésre van erő a vasakban, és az állításokra is szépen reagál... néhány autó minősége sajnos nem egy rbr szint, pedig nagyon jó lenne...

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 szomb. ápr. 30 17:00

Nem próbáltam, mivel a játékot sem próbáltam még. De a lista alapján azt hittem Dirt Rally-s kocsik...
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 szomb. ápr. 30 17:59

Tibi írta:Nem próbáltam, mivel a játékot sem próbáltam még. De a lista alapján azt hittem Dirt Rally-s kocsik...
Sajnos nem...
Sőt, a racedepartment fórumon megy is a vita, hogy mennyire lopott ez az anyag, amit most "önálló AMS modként" kiadtak... én egyből levágtam, hogy egy gyenge rF1 port, de a kiadó azt állítja, hogy módosított a fizikán... valaki brahiból összevetette a régivel, és semmi változást nem látott rajta... szal valami vérpistike átrakta, de attól még fun, de kéne valami jobb, és még sok-sok pálya, meg liga...

(álom-álom)

Válasz küldése