9. Kincses kupa

Szinvonalas bajnokságok gyüjteménye

Moderátor: Moderátor

Tusy
RBR Fan aktív tag

Re: 9. Kincses kupa

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2013 szer. jún. 05 20:17

Barta Zsolt írta:
lacka6 írta:Srácok, K4-el mi a helyzet?
Mekkora lesz a mezőny?

Én valószinűleg egy R3-as hondával mennék. Lehet hogy ostoba kérdés de elég sokat kihagyítam nevezni hol kell?

:up: ;)
Kép

Lepaul
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lepaul » 2013 szer. jún. 05 20:53

Tusy írta: Nevezés leadva! ;)
Remélem lesznek játszótársak! :biztat:
:reszeg:
Giorgio Garage Rally Team

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 szer. jún. 05 21:32

Kérhetném a 32-es rajtszámot? Mert akkor már megy is a nevezés. ;)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 szer. jún. 05 22:07

Potyor írta:Kérhetném a 32-es rajtszámot? Mert akkor már megy is a nevezés. ;)
Rajtszámokról Lacka tud felvilágosítást adni, de a múltkor nem kellett borús tekintetű szmájlikat küldenie, hogy befogadjam rezgéseit, nem a szíve csücske a téma :P
Kép

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 szer. jún. 05 22:42

Úgy néz ki túlléptem az időkeretet...

No, hogy a kedves vállalkozó kedvű nevezők ne unatkozzanak a lustábbakra várva, a leírással megegyezően, a -1. forduló tét nélkül, mindenki számára nyitottan teljesíthető, a kiírásoknak megfelelően, tehát nagyjából erre lehet számítani a következőkben. --ha csak valamit nagyon el nem állítgattam...--

Az itiner itt található.

A visszajelzéseket szívesen fogadjuk, sőt egyenesen elvárjuk ;)

Természetesen emailben mindenkit értesítünk minden fontos dologról a jövőben, így a hasonló esetekben is, előre. A mostanit kérem nézzetek el nekem.

Valamint továbbra is hangsúlyozni szeretnék két dolgot:

1. Aki ismer olyan errefelé lézengő újoncot, aki vérmes reményekkel játszik, terelje felénk őket, számukra egy kis iskola-szerű program is indul idén

2. Számítok az OB értékeltjeinek segítségére, hamarosan egyenként megkereslek titeket egy-egy kéréssel, akinek lesz ideje rá :)
Kép

mr.bean
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: mr.bean » 2013 szer. jún. 05 23:03

Sziasztok!

K4 kategóriában leadtam a nevezésem...remélem jó csaták lesznek kedves játszótársak :)

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 csüt. jún. 06 00:37

DuRR írta:
lacka6 írta:Srácok, K4-el mi a helyzet?
Mekkora lesz a mezőny?
1fő tuti . d3
Be szerválom még Csubit+ Bean-t .. de szerintem ott is leszünk páran .
Esélyes hogy aszfalton veletek tartok, még ha nagyon le is maradok d3
Hóra meg murvára még eldől hogy Honda vagy Subaru, függ a tudható időjárástól :D
Kép

simivideo
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: simivideo » 2013 csüt. jún. 06 12:52

A csacsi is H katba maradt?
http://zsiga.uw.hu
http://simivideo.uw.hu (RBR-es)
Hell Digital Rally Team

Lorant99
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Lorant99 » 2013 csüt. jún. 06 13:48

Sziasztok!
A szervezők felé lenne két kérdésem.Az első:ha a bajnokság nevezésekor megjelöltem két kategóriát akkor a pontjaim abba a kategóriába számítódnak amelybe indultam s amelybe neveztem,de azt szeretném megtudni,hogy ha mondjuk beneveztem a K3-ba és a K1-be akkor ha mind a két kategóriás autóval futottam két abszolút pontszerző időt akkor az számítani fog abszolútba?Úgy gondolom,hogy mindegy melyik kategóriás autóval futom le a futamot akkor is érvényesek az abszolút pontjaim?
A második:Ha beneveztem két kategóriában s mondjuk a versenysorozat alatt csak az egyikbe indultam el s a másik kategóriába nem versenyeztem akkor azért jár büntetés?
Megértéseteket előre is köszönöm!

Üdv Lorant99!

Kenubi
[Salgo ASE]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenubi » 2013 csüt. jún. 06 16:06

Támadunk :)
TOTAL RACING SPORT EUROPE

Kép

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 csüt. jún. 06 16:28

Lorant99 írta:
Mivel abszolútban nincs szűrés kategóriára, ezért bármivel érsz el pontot érő eredményt, az pontot fog érni.

Két kategória megjelölése csak azért fontos, hogy ha valaki valamiért váltana, az megtehesse. Egy fordulót természetesen csak 1 kategóriában lehet elkezdeni. Mivel a kategória váltás egy lehetőség, ezért nem kötelező érvényű, tehát büntetés sem szabható ki egy lehetőség ki nem használásáért. --hejj de szép magyar lett--
simivideo írta:A csacsi is H katba maradt?
Bár Lacka az illetékes, mégis nagy valószínűséggel mondhatom, ami H-ban van az H-ban marad. --tehát igen--
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 csüt. jún. 06 18:15

Sajnos ige :(
A teljes kategoria át dolgozás hosszú és időigényes feladat, Keke és Sebi az illetékes ez ügyben.
A nyáron nem várható ez ügyben változás.
No de ez itt most kicsit off, autós topikba kitárgyalható.
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 csüt. jún. 06 18:21

Sajnos már lecsúsztál róla.
Nevezés sorrend alapján van rajtszám osztás.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2013 csüt. jún. 06 20:03

lacka6 írta:
Akkor én leszek a 6-os, dejóó! :)
FüReady Motorsport

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 csüt. jún. 06 20:33

Szomszéd :reszeg:
Szabó Zéé

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2013 csüt. jún. 06 21:02

Mivel induljak? :think:

Major Csabi
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: Major Csabi » 2013 csüt. jún. 06 21:13

Bóta Róbert írta:Mivel induljak? :think:
xsara.... :P

Zsozsi
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Zsozsi » 2013 pén. jún. 07 10:30

Nevezés leadva K4-be!

Sok sikert mindenkinek !

Üdv.: Zsozsi
7. Magyar Richard Burns Rally Bajnokság
S1600-N3 Kategória
1.helyezett

simivideo
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: simivideo » 2013 pén. jún. 07 11:22

lacka6 írta:
Sajnos ige :(
A teljes kategoria át dolgozás hosszú és időigényes feladat, Keke és Sebi az illetékes ez ügyben.
A nyáron nem várható ez ügyben változás.
No de ez itt most kicsit off, autós topikba kitárgyalható.
Köszi
http://zsiga.uw.hu
http://simivideo.uw.hu (RBR-es)
Hell Digital Rally Team

Gabbancs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Gabbancs » 2013 pén. jún. 07 13:58

Nincs még kiadva a 81-es rajtszám. Enyimé lehet? :rolleyes:
Értem én hogy gőzgép, DE MI HAJTJA???

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 pén. jún. 07 15:57

Gabbancs írta:Nincs még kiadva a 81-es rajtszám. Enyimé lehet? :rolleyes:
Ha jó időbe regisztrálsz elcsípheted :)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Tomek
Vendég

Hozzászólás Szerző: Tomek » 2013 pén. jún. 07 16:41

Nevezés leadva.
Igaz R2,de biztos vagyok benne jó buli lesz. :lollypop:
Sok sikert mindenkinek! :up:
Kép
Mitsubishi Lancer EVO IX N4

tottiiii
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: tottiiii » 2013 pén. jún. 07 17:07

Bóta Róbert írta:Mivel induljak? :think:
Talicskával,úgy talán nem kapok olyan sokat :D

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 pén. jún. 07 19:18

Bár tudom, hogy mindenki napi szinten látogatja a simfans főoldalt, ezért is szeretnék a 25Nm-es meghúzási nyomaték mellé még 90°-os szögre húzást adni a legfrissebb cikknek, ami a kupán R2-ben indulók számára íródott elsődlegesen.
Kép

mrobi80
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: mrobi80 » 2013 szomb. jún. 08 07:44

Neveztem K3-ba de nem fűzök hozzá nagy reményeket.

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2013 vas. jún. 09 13:43

lacka6 írta:
Ó ne b... már meg :D Erről nem volt szó :D Tudod kinek kell az 1-es rajtszám...nekem biztos nem :D
Johnnie Walker Racing Team
Ford Fiesta S2000

Gyongyosi Gabor
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gyongyosi Gabor » 2013 vas. jún. 09 14:28

spal írta:Bár tudom, hogy mindenki napi szinten látogatja a simfans főoldalt, ezért is szeretnék a 25Nm-es meghúzási nyomaték mellé még 90°-os szögre húzást adni a legfrissebb cikknek, ami a kupán R2-ben indulók számára íródott elsődlegesen.
70%-ában 2 kerekes autóra bíztatja a cikk az emberkéket, a futamon viszont ezzel szemben pont hogy nehezen lehetett elmenni 2 kerékkel, mert az intert nehezen viselik ezek a gépek (vagy az eleje nem indul el, vagy a hátulja nem indul meg előre), és a pályák is pont azok voltak amik nem a 2 kerekeseknek kedveznek.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 vas. jún. 09 17:36

Gyongyosi Gabor írta:
spal írta:Bár tudom, hogy mindenki napi szinten látogatja a simfans főoldalt, ezért is szeretnék a 25Nm-es meghúzási nyomaték mellé még 90°-os szögre húzást adni a legfrissebb cikknek, ami a kupán R2-ben indulók számára íródott elsődlegesen.
70%-ában 2 kerekes autóra bíztatja a cikk az emberkéket, a futamon viszont ezzel szemben pont hogy nehezen lehetett elmenni 2 kerékkel, mert az intert nehezen viselik ezek a gépek (vagy az eleje nem indul el, vagy a hátulja nem indul meg előre), és a pályák is pont azok voltak amik nem a 2 kerekeseknek kedveznek.
Spal mentségére legyen, hogy nem ismeri az aszfalt módos pályákat :)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 vas. jún. 09 18:45

lacka6 írta:
Nem kell mentegetni :P
Gyongyosi Gabor írta:70%-ában 2 kerekes autóra bíztatja a cikk az emberkéket, a futamon viszont ezzel szemben pont hogy nehezen lehetett elmenni 2 kerékkel, mert az intert nehezen viselik ezek a gépek (vagy az eleje nem indul el, vagy a hátulja nem indul meg előre), és a pályák is pont azok voltak amik nem a 2 kerekeseknek kedveznek.
Nem szándékoztunk terelni senkit sehová, inkább az vezérelt minket, hogy kicsit beépítsük a köztudatba, hogy azok is autók, azok is léteznek és azokkal is lehet gyorsan menni, sőt még küzdeni is lehet a többi őrülttel, akinek nincs ki mind a 4 kereke. Jóval nagyobb választéka van és sokszínűbb, mint bármely másik kategória, és véleményem szerint érdemtelenül hanyagolt. Arról nem is beszélve, hogy mennyivel másabb tapasztalatokat lehet szerezni 2wd-es autókkal, amikből lehet építkezni 4wd-ben is.

Sajnálatos, hogy az RBR-ben csak mostoha szerepet szántak nekik --csóró MG-vel--, míg ha a régi klasszikust nézzük --Rally Championship 2000-- ami ugye az akkori brit bajnokságra alapoz, ahol és akkor nem véletlenül nem voltak értékelve az A8-as autók --csak külön kupában--, ott nem is lehetett csak elől-kaparósat választani --bajnokság megnyerése előtt--. De még mennyit! És milyen pályákon! Nagyon meglátszik az RBR-en, hogy financiális okok miatt már annak is örülni kellett, hogy ki tudták adni. Többre nem volt idő, csak 4wd-re, de azt tisztességesen megcsinálták. Sajnos ezt a hátrányát senki sem volt képes eddig leküzdeni --fizikai hiányosságok--. De attól, hogy nem tökéletes, még nem használhatatlan, nem unalmas, nem lenézendő, és igen, rendkívül nehéz.

De akárhogy is nézem, egy 2wd-s autót mindig nehezebb lesz irányítani, akárhol hajtson. Bőven kijelenthető, hogy a legkényelmesebb az N4, attól könnyebb nincs. A versenyző meg azért van, hogy letaláljon a pályán, lehetőleg elsőként. Pályaválasztásnál nem kívánunk kedvezni senkinek. Próbálunk a teljesíthetőség, a "fun" faktor és a kihívás között lavírozni. Természetesen, mivel hál Istennek sokan vagytok és sokfélék, nem tudjuk mindenkinek garantálni mindhárom kritérium maximalitását. Törekszünk rá.

Ahogy viszont a cikk kitérőjében is lehetett olvasni, személy szerint az én szememet nagyon is bántja a való életben is egyre inkább jelentkező probléma, hogy sokan abban hisznek, ha vesznek egy jó erős, fejlett autót, akkor majd abból lesz annyi előnyük, hogy a még maguknak sem biztos hogy bevallott hiányosságaikat elfedjék, és így előnybe kerüljenek azokkal szemben, akik nem engedhetik meg maguknak a technikai fejlesztéseket, ellenben tanulékonyabbak, jobb képességűek. Érdekes, hogy tőlünk nyugatra, ahol kolbászból van pályaautó, aki fickósnak érzi magát ÉS sportember az kimegy a legközelebbi pályához a rendben tartott kis hobbiautójával és körözget. A bajnokság meg tele van mindenféle kupákkal, ahol többnyire fenntartható járművek vannak. És aki küzdeni akar, az tud, mert népszerűek az ilyesfajta megmérettetések. Mert mindenki képes felfogni, hogy a jó szórakozáshoz, az igazi küzdelemhez nem csilliós wrc-k kellenek. Végtelenül szánom magam, hogy nem lehettem részese a nagy ladás korszaknak kishazánkban. Ahol mindenki mindenféle összekókányolt vacakkal ment, mert volt értelme, volt kivel küzdeni, és legfőképp, mert a pályán lévő ellenségei a szervizparkban segítettek neki, ha nem volt alkatrésze, vagy sok volt a javítani való. Sőt, barátokra lelt az ember. Persze romantikusnak hangzik, és biztosan akkor is voltak pénzmosodák, de legalább volt mellette ez is. Szánj meg, de én megkönnyezem az ilyen történeteket, és szerencsére nem egyet lehet olvasni.

És láss csodát, ilyen még ma is létezik. Sőt, itt a fórumon, még ha már a tűz kicsit alább is hagyott. --most visszaugrok ide-- De annyian mentek el, a legkülönbözőbb okok miatt, hogy már csak parázslik az egykori tábortűz. Úgy gondoltuk, hogy nagyobb eséllyel találnak egymásra az emberek, ha egy-egy olyan kategóriában küzdenek, ahol jobban kitűnnek a tömegből. Most komolyan, a --kategóriájában-- 20. wrc-st megfogja kérdezni a 22. hogy te, hogy sikerült ott Bisanne-n rám verned 5-öt, mikor a többin pariban voltunk? Lehet szűklátókörű vagyok, és hitem is egyre kevesebb az emberekben, de nem találok elég pozitív példát... Kérdezz meg bátran mindenkit, akik egymásra találtak, azok mind egy szinten voltak, és tanácsok kérésével kezdték kapcsolatukat. Nyilván, most egy élmenőt nem fog senki sem letegezni és felszólítani, hogy adja át a titkos recept kulcsát, valamint erre a stílusra ő sem fog jótékonyan reagálni. A szürkeségben meg elvesznek az emberek. Nagy potenciál van a sok újoncban, hogy fennmaradjon ez a közösség, de ha nem keresik egymást, passzívak, nem fogja megérni a fórum a következő RBR szintű játékot. A bajnokságoktól nincs jobb közösség kovács, kivéve a Parkoló c. folytatásos tudományos-fantasztikus teleregény.

Érzem, hogy nem sikerült megfognom a lényeget, de egyszerűen akkora téma ez, hogy egy szociológus hallgató elérzékenyülve fogadná diplomamunkaként. Lehet te most csak a szívatást látod benne, de jóval több van mögötte, és igen, van mit optimizálni a Kincses Kupán, hisz jó magam is legalább fél éve inaktív vagyok, azóta sok minden változott. Az ehhez hasonló, konstruktivitást rejtő hozzászólásokból kéne sok, megkönnyítené a dolgunkat, valamint közelebb hozna minket szervezőket, hozzátok, versenyzőkhöz. Párbeszéd nélkül nincs közösség, közösség nélkül nincs szórakozás.
Kép

Gyongyosi Gabor
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gyongyosi Gabor » 2013 vas. jún. 09 18:59

spal írta:
lacka6 írta:
Nem kell mentegetni :P
Gyongyosi Gabor írta:70%-ában 2 kerekes autóra bíztatja a cikk az emberkéket, a futamon viszont ezzel szemben pont hogy nehezen lehetett elmenni 2 kerékkel, mert az intert nehezen viselik ezek a gépek (vagy az eleje nem indul el, vagy a hátulja nem indul meg előre), és a pályák is pont azok voltak amik nem a 2 kerekeseknek kedveznek.
Jajj, ne haragudjatok! Dehogy kell mentség spla számára, csak egy észrevétel volt. Talán túl kijelentőmódban írtam, legközelebb majd jobban figyelek erre. Igazából csak a cote volt amire értettem, hogy interrel nehéz, meg az east-westen voltak bug problémák, ami miatt 120 ról egyenesben elcsúszott oldalra. De még ha jobban odafigyelek, vagy tudom hol a bug, akkor persze nem szállt volna el.

Értem mire gondolsz az erős autó, ladás korszak alatt, nekem is tetszett a ladás korszak, bár én akkor még kicsike voltam. Nekünk viszont nem volt ladánk. Nagybátyámnak Fiat 131 -ese volt, Zolinak Mantája, nekem meg most pont ugyanolyan autóm van, mitn amivel megyek, nincs semmilyen sportszellemi elvem ami miatt ezzel megyek, egyszerűen csak én már ezekbe nőttem bele, 86 -os vagyok. Megszerettem az autómat, miért ne mehetnék vele? Gurulgatni szeretnék csak igazából egyk icsit, mert sokkal jobban járok, ha egy kis kupában néha elmegyek valamivel, mintha nem tudnék a munkára koncentrálni rally-hiány miatt. HA sikerül 1-2 kanyar, akkor már boldog vagyok, nem fogok sok vizet zavarni.

Ha legközelebb írok, majd rakok mellé mosolygós smile-kat ;)

Major Csabi
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: Major Csabi » 2013 vas. jún. 09 19:54

spal írta:.
Jól beszélsz :up:
Mondjuk én egy OB-t mentem s2000-rel, de az is csak kínlódás volt, aztán jöttem rá, h kezdjük az alján, n3, na ott már voltak játszópajtások d3
aztán az utolsó OB ahol a7-ben, ugyan kicsit szegény volt a mezőny, de amikor mindkét szorzós futamon Csekő Árpi előtt végeztem :D na az király volt
ja és nem is akarok négykerekessel menni, mert nem tudok d3
bocsi az offért ;)

Gyongyosi Gabor
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gyongyosi Gabor » 2013 hétf. jún. 10 11:19

Szerintem egy túlbuzgóság volt regényt írni, mert írtam egy észrevételt amiben szembekerült a rendezés önmagával. Mint észrevételt azért írtam, hogy feltűnjön az ami nekem is feltűnt: megláttam lelki szemeim előtt, ahogy egy újonc olvassa, hogy újoncokat kerestek, kétkerekesre bíztatjátok, megörül, elindul, kilép, mert a pályákon nem megy el neki a kocsi. Emiatt szóltam csak, nem is magam miatt.

Másrészt azért mert mert spal nyomja meg a create gombot, még nincs hozzá sok köze hogy mi hogy van nálam. Se szociológiailag, se sportszellemileg. Ugyanis mindennek is mindenkinek meg van a magam létjogosultsága, 5000 nézőpont és szemszög van. Nem vagyok térítős típus, csak hát ki van húzva belőlem harapófogóval, de igazából az én nézőpontom a világ legegyszerűbb nézőpontja: szeretek vezetni. Bővebben: szeretek vezetéstechnikailag fejlődni, ezt elsőkerekes autóban már nem igazán tudom megtenni, ás már a ladában is unom (itt a játékban) a vezetéstechnikát. Előre tudom már, hol hogy fog viselkedni, újságot is olvashatnék közben. Lehetne még gyorsabbnak lenni, de ez nem jelentene vezetéstechnikai fejlődést, mert úgy lehetne gyorsabbnak lennem, ha sokat gyakorlok (ami nem célom), 180 fokos helyett 900 fokos kormányt használok, vagy megtanulom hogy lehet kis levágással, kis bukkanóval, kétkerékkel venni a kanyarokat. Gondolom azért a ladás korszakban te is láthattad, hogy nem sokszor vették bokor alól kétkerékkel a kanyarokat. Ilyen egyszerű. Az én szemszögemből akkor vagyok ügyes, ha fejlődök, jobban vezetek, jobban hárítok, a tiedből pedig az ügyes, aki gyors. Nagyon nagy különbség. De amint láthatod meg lehet azért érteni ezt is ;) Egyáltalán nem "megmutatom", vagy "fickós" mivoltról van szó. :omg:

Arról meg már eleve szó sem lehet, hogy szinte bejárás nélkül, csak a feeling miatt elinduljak néha egy kis bajnokságon? Csak ízig vérig küzdeni lehet? Mindenki egyből reálrallival húz párhuzamot? Dehát ez játék, mégis miért ne mehetnék néha egy 190 -essel, ráadásul pont, ha nekem is van egy (természetesen full utcai).

Le is zártam részemről, de egy kicsit diszkriminatívnak érzem, hogy nekem is csak úgy lehetne mennem, mint ahogy spalt a kocsmában beoltottátok egyetlen nézőponttal, aminek nem kis része hosszú, hosszú, érthetetlen, kacifántos magyarázkodás. Sokkal egyszerűbb lenne elfogadnod, hogy ilyen is van, én full elfogadom hogy olyan is van, hiszen az észrevételem elsőkerekesek érdekében is szólt, és ha megnézed a szakaszok keretrendszerét, láthatod, valóban sokat küzdöttek a kétkerekesek. Köszönöm szépen! A szép dolgokat pedig viszont kívánom. :D

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 kedd jún. 11 14:14

Gyongyosi Gabor írta:
A regény azért született, mert nem tudom közérthetően kifejezni magam, ez teljesen egyéni hiányosság, kezelése jó pár éve folyamatban, hát... kevés sikerrel. :D

Meg kell mondjam sokadszorra olvasom el a hozzászólásod és vannak részek amiket nem értek, ezért kérlek fejtsd ki számomra majd azokat.

Nem igazán tudom összerakni, hogy "megörül, elindul, kilép, mert a pályákon nem megy el neki a kocsi.". Dehát konkrétan így kezdődik az RBR. Bárki aki kicsit is kacsintott már szimulátor felé, annak nagy nehézséget jelent egy DIRT után letalálni a pályán. A játék adta autókkal még nehezebb. --újoncról beszélünk-- Konkrétan én is így kezdtem, billentyűzettel, pedig már akkor nagy igényem volt az élethű fizikára, magyarán a szimulálásra. Emiatt vettem kormányt, mert elhittem, hogy nem az irányítás lett hanyagul lekódolva, mint a sok hypeolt ipari hulladékban, hanem én vagyok béna. És igen, első bajnoki fordulómat egy 307 WRC-vel futottam, én ökör... --szerencsére az OB akkor már a vége felé járt és még billentyűzettel sikerült feltenni a nevem a kiesők hosszas listájára :D -- De aki érzi, elhiszi, hogy vezet valahová ez a küzdelem a különböző perifériákkal, az nem fogja abba hagyni, mert telibe talált egy fát. Pont ellenkezőleg. Aki meg arra vágyik, hogy fél perc után űber köröket menjen, 2 keréken, az menjen is DIRT-özni...

Valamint itt akkor melyik dominánsabb:
"Emiatt szóltam csak, nem is magam miatt."
"ezt elsőkerekes autóban már nem igazán tudom megtenni"
Mert ebből 2 dologra tudok következtetni --jelenlegi infomációim alapján--, vagy mégis érint, vagy nagyon nem értesz egyet azzal, hogy 2wd hasznos egy újoncnak, de akkor miért magadat veszed elő referenciaként?

És igen, nagy különbség van kettőnk felfogása közt, és nem, nem a kocsmában tukmálták rám --ahogy azt a szép kifizetett habos sört sem...sajnos-- és nem a helyszínt vitatom, hanem a tény ellen tiltakozom, hisz gondolom te is saját meggyőződésből jutottál a magad álláspontjára. A rallye egy sport. A szimulál szó jelentése nagyjából a "valóság modellezése" kifejezéssel van egy tartalmi valóban. Ahogy a kocogás sem sport, úgy az --élmény-- autózás sem az. A sport lényege a megmérettetés. A rallye-t idő alapon mérik, mint megannyi más sportot. A megmérettetés lényege, hogy nem egy győztes van és sok lúzer, hanem egy kiemelkedő eredményt elérő sportoló, a többi tisztességesen küzdő sportoló közül. Küzdeni 3 dologgal lehet: a sporttársakkal, a körülményekkel és önmagunkkal. De önmagunkkal sosem fogunk elkezdeni küzdeni, ha az előbbi kettő közül legalább az egyikkel nem akarunk megvívni. Erre nagyon jó példa a most felkapott hegymászás. Ki a fene akarna önszántából egy kopár, havas, jeges, légszegény csúcsra felmenni, gyalog, csúszva-mászva, mikor még ott is hagyhatja a fogát. Mégis azért mennek, mert van értéke. Értéket teremtett számára a társadalom csak azzal, mert nem mindenki képes rá --> van megmérettetés.

A fentiek eddig is hallgatólagosan alapjai voltak a Kupának, úgy látszik ezt nem sikerült teljesen megvilágítanunk.

"...a tiedből pedig az ügyes, aki gyors." Mindig is hangsúlyoztuk, hogy mindenkinek önmagának kell lennie az origónak ÉS amellett tudnia kell, hol helyezkedik el abszolút értékben, de az utóbbi, csak a fejlődés --ismert-- határait jelöli ki, semmi mást.

"Nagyon nagy különbség." Tényleg? Erre pedig a szintén felkapott Ken Block a jó példa. Ha valakiről azt hiszik, hogy ügyesen vezet, hát ő az, még sem tud csak középmezőnyben futni. --most tekintsünk el a szemfényvesztéstől-- Ha valaki ügyes --és azért használom az általad írt szót, mert így akarom tudatni, hogy látom mi mindent értesz ez alatt az egy szó alatt-- akkor kötelező érvényűen, ugyanazzal a technikával gyorsabban kell letalálnia egy általa --és az ellenfelek által ugyanúgy-- nem --végletekig-- ismert pályán, különben nem olyan ügyes mint a nála gyorsabb. Ez logikailag gondolom elfogadható. És akkor itt kell az előző bekezdéshez visszaugrani, hogy mit is értek gyors-lassú alatt, mindig magunkhoz mérjünk.

"Egyáltalán nem "megmutatom", vagy "fickós" mivoltról van szó." Azzal a résszel nem téged akartalak jellemezni, abszolút nem ismerlek, még csak feltételezni sincs jogom, bár hogy megemlítettet E190-es mercit, gondolom kihalt kanyargós utakon eljátszol a gondolattal, vagy még többel is, mint sokan mások, akár én is, jobb híján :P --just kidding, az első rész pedig tényleg komoly, a "jogom"-ig--

"csak a feeling miatt elinduljak néha egy kis bajnokságon? Csak ízig vérig küzdeni lehet?" A szabályzatban nem áll semmi olyasmi ami tiltaná, vagy büntetné az ilyesfajta indítékot, de azért úgy gondolom egy bajnokság a nevéhez híven nem arra fókuszál, hogy jó páran autóznak egyet egymástól teljesen függetlenül. Az ambulanciára --ismertebb nevén sürgősségi-- is belehet menni egy megfázással, csak nem arra találták ki azt az osztályt, ettől függetlenül még elláthatnak, nem tiltja semmilyen belső szabályzat. De amúgy ez egyebként hogy jött ide? Aki autózni akar, és nem tetszik neki a kínálat, az inkább csinál magának egy rallyt és azon megy, tőlem sem idegen az ilyen. Aki meg sportolni, az pont azért jön, hogy a Jani haverjától nyerjen egy sört, mert épp fogadkoztak egymás ellen. Szóval ezt tényleg nem értem miért írod a Kupával kapcsolatban.

"Gondolom azért a ladás korszakban te is láthattad, hogy nem sokszor vették bokor alól kétkerékkel a kanyarokat." Nem éltem benne sajnos, de amit utólag kiszimatoltam, abban pont az tetszett, hogy mindenki kinyomta az ezerkecske szemét is, mer nyerni, előrébb jutni csak úgy volt esély. Ha tört akkor tört, de még két kerékkel is veszélyeztették a szurkolókat, akik teljes joggal fanatikusak voltak. A párhuzam meg a valós rallyval elkerülhetetlen, bármilyen --szimulátor-- fórumon járok, legyen az vasutas, repülős, csónakos, autós, mindig a valóság az alap. Többek közt a fent taglaltak miatt is.

Újabb regény, de csak azért nem privátban, mert úgy gondolom másokra is tartozik a filozófiai háttér, ami a Kupa mögött áll. És persze még Lackának is megvannak a saját meggyőződései, amik nem mindenben egyeznek a fentiekkel, de igyekszünk közös megegyezésre jutni. Párbeszéd --szerintem-- pedig kell, különben mindenki csak egy barlangban halna éhen.
Major Csabi írta:de amikor mindkét szorzós futamon Csekő Árpi előtt végeztem :D na az király volt
Meghiszemazt! Gondolom bontottál valami zárjegy... nélkülit a célban! d3

Misi bá hozzászólása miért tűnt el? Pedig még bátorítani is akartam, hogy tegyen látleletet elénk, mert ő azért jóval közelebbről nézi ezt a magyar tündérmesét, mint én. Az sem baj ha off-topic. ;)

Szolgálati közlemény:

Tervek szerint ezen a hétvégén is lesz gyakorlás, ám az előzőtől különbözően, nem egy szezon élményeit fogjuk majd belezsúfolni. --a felület általában egyfajta lesz egy forduló alatt--
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2013 kedd jún. 11 17:34

Spal tök egyet értek veled, de nem lehetne ezt lezárni??
Emberek ez csak egy teszt volt!!!!!!!!!!!!!!! Hótziher, hogy nem lesz 8 különböző felület egy éles futamon se! :omg:

És az is biztos, hogy egyetlen szervező se úgy ül le kreálni a futamot, hogy most jólk...ok egy kategóriával! :D
Kép

Gyongyosi Gabor
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gyongyosi Gabor » 2013 kedd jún. 11 18:45

spal írta:
Gyongyosi Gabor írta:
Mind a kettő domináns, csak külön értelemben. Azért magamat vettem elő referenciaként, mert a hosszú válaszodban elítélted azt, hogy erős autóval megyek, emiatt ezt muszáj volt elmagyaráznom, hogy nincs olyasféle oka, amiket felsoroltál.

Valóban sokféle sportot időre mérnek. Mindenkinek megvan a maga határa, mit tesz meg azért, hogy gyorsabb legyen. Ez tetszőlegesen különbözhet olyan módokon, amik a keretrendszerből az időt figyelve nem látszanak. Persze manapság az a baj, rossz példát kaptok felülről! De szerintem azért nem baj az, ha nem ugyanazok az elvek alapján indulnak el az emberek. Úgy csinálsz, mintha csak egyféleképpen lehetne gondolkodni.

Kit érdekel Ken Block?

Érdekes hogy nem rám értetted, hiszen nekem írtad.

Tudom hogy a szabályzat nem tiltja, csak azt sugározta az üzeneted.

Persze hogy a reál az alapja, de mégis sok mindenben különbözik. Például nem fáj anyagilag, ha 2 milliós lada helyett 13 milliós mercivel megyek, vagy éppen 120 milliós wrc -vel. Így már eleve nehéz is mindenben párhuzamot vonni, hiszen megváltozik az alkalmazhatósága a sporteszközöknek. Viszont egy ilyen szoftver és keretrendszer alkalmazkodáshoz nagyon furcsán hat, ha egyből úgy veszed, mintha élőben tettem volna meg, és úgy is kezeled. Mert itt egy obis asztalnál tettem meg, trélerek, meg miegymás nélkül, pikk pakk 40 perc alatt. Nem kezelheted mindenben ugyanúgy a dolgokat!

Arra nem tértél ki a válaszodban, hogy te csak úgy nekem majd hirtelen megmondhatod mit hogy gondoljak, meg hogy az jó-e, ezek szerint azt megértetted. Ennek igazán örülök! A párbeszéd szerintem is nagyon fontos, de én akkor szeretem igazán, ha nem kell magyarázkodnom olyasvalakinek akinek nem tartozom magyarázattal, olyan dologról, ami nem rá tartozik.

Elnézést ezért az oda-vissza párbeszédért, magyarázkodásra kényszerített, és válaszadást kért.

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 kedd jún. 11 22:41

Gyongyosi Gabor írta:
Jó, most már látom hol a probléma, privát üzenet híján viszont így csonkán lesz lezárva, addig is :reszeg:
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szer. jún. 12 05:14

Gyongyosi Gabor írta:.... akkor szeretem igazán, ha nem kell magyarázkodnom olyasvalakinek akinek nem tartozom magyarázattal, olyan dologról, ami nem rá tartozik..
Tetszik ez a mondat ;) :D (..Nálam annyit tesz hogy : kinemszarja le hogy ki-mit válaszol az írásomra,úgy sem győz+ senki....) :D :D :D
HFRT Team

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 szer. jún. 12 06:02

Kezd kicsit OB filingje lenni a dolgoknak, még el se kezdődött és már vita van róla :)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szer. jún. 12 06:20

spal írta: Misi bá hozzászólása miért tűnt el? Pedig még bátorítani is akartam, hogy tegyen látleletet elénk, mert ő azért jóval közelebbről nézi ezt a magyar tündérmesét, mint én. Az sem baj ha off-topic. ;)
Már akkor sok álszent HSZ-t kaptam mikor anno Dr.Kiss védelmébe szálltam az miatt hogy van lóvé és szinte minden versenyen elindul amit itthon rendeztek,mindegy hogy ob,rte, sprint,hegyi....
Sokan annyit írtak hogy inkább adná a támogatást olyanoknak akik eredményt mutatnak,nem csak saját szórakozásból kocsikázik...mert bizony Ők biztos támogatnák inkább a tehetségesebbeket,mit hogy Ők maguk mennének(írták itt többen a fórumozók közül,olyanok akik még komolyabb autót is csak fényképen láttak....) .Nem szándékozom senkit bántani de ez nálam az álszentség netovábbja.
Erre csak azért tértem ki mert már akkor vallottam hogy igen is aki megteheti üljön bele egy nagyobb vasba....erre Tesóm beújított egy evo6-ot...most már azt mondom jól tette...igaz kiautózni rengeteg tapasztalat árán lehet(ne),de azt az élményt amit ad ,meg sem közelítette egyik autója sem,ráadásul a szemléletem is változott.Régebben kritizáltam mikor egy prológ( pl. alsórakpart) végén "Y"-ba fordultak a 6-ossal...mostmár látom hogy ez nem egy 9-es aktív hajtással...ez olyan mint egy UAZ...ahol megakad azt töri(általában az első difit).Még 1 rajtban sem árt vele vigyázni(bár befullasztani sem nehéz). Valszeg Asi ezért(is)féltette mindig is az autóját. Azért megemlíteném Hevesi Pistit...Ő egy állat,nem bán semmit,megy még tart a technika :respect: :respect: :respect: :respect:

Szóval visszatöröltem az előzőt mert nem éreztem fontosnak válaszolni olyanra ami nem konkrétan erre vonatkozott....meg hát ha felénk jársz beszélgethetünk ilyen és hasonlókról(is)...(már régebbóta tudom)hogy a fórumra javarészt fölösleges ilyen és hasonlókat irkálni.... mert jön egy-két "fikanick" és csak felbosszant... ;) :D
HFRT Team

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szer. jún. 12 06:21

lacka6 írta:Kezd kicsit OB filingje lenni a dolgoknak, még el se kezdődött és már vita van róla :)
...csak OB-t nem nyertem... :D :D :D :reszeg:
HFRT Team

Csapucha Tomi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Csapucha Tomi » 2013 szer. jún. 12 09:01

:feladom: :feladom:
Kép

Gyongyosi Gabor
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gyongyosi Gabor » 2013 szer. jún. 12 11:05

NyilasM írta:
Gyongyosi Gabor írta:.... akkor szeretem igazán, ha nem kell magyarázkodnom olyasvalakinek akinek nem tartozom magyarázattal, olyan dologról, ami nem rá tartozik..
Tetszik ez a mondat ;) :D (..Nálam annyit tesz hogy : kinemszarja le hogy ki-mit válaszol az írásomra,úgy sem győz+ senki....) :D :D :D
Nagyon régen egy fizika tanárom mesélte, hogy őt mennyire érdeklik a frekvenciák, és beszokott menni nagy műszaki áruházakba, ahol igen nagy tér van, és elég jó hangrendszer, és megszokta kérni az ott dolgozókat, had tegye be a cd-jét, mert ki akar próbálni valamit. Aztán amikor a furcsa zajokat meghallották az ott dolgozó kisasszonyok, olyan udvariasan és mosolygósan tudták őt elküldeni a fr@ncba, hogy szinte örült neki hogy mehetett. :D A tananyag az persze nem maradt meg, de ez a történet ez nagyon :D

Kipróbáltam én anno practice módban kiváncsiságból egy Ignis S1600 -ast, előtte ugyanott egy Evo VII -el mentem. 2 másodpercre maradtam csak le az Ignissel, és olyan érzés volt, mintha 130% ig kiautóztam volna, míg az Evo-t csak 90% -ig. Kicsit meg is fogott, el is kezdtem kicsit felfutni a dologra, hogy mi lenne ha még be is állítanám? De aztán valahogy nekem mégis ez a felfogás tetszik jobban. Viszont maximálisan megértek szinte mindenkit! Ken Block -ot én sem. De tényleg szinte mindenkit teljes mértékben megértek, és egyáltalán nem "versus" voltam, csak errefelé alakult egy kicsit a párbeszéd. ;) :up: :reszeg:

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2013 szer. jún. 12 12:06

Nem semmi idő volt, de nagyjából végigolvastam :cool2:

Amikor feltelepítettem az RBR-t, az első komoly versenyen szerettem volna legyőzni Sebit, aki akkor már profi volt. Fényévekre estem-keltem tőle, majd arra jutottam hogy a WRC nekem nagyon sok/gyors. Visszaültem N4-be és még ott is kikaptam rendesen az akkori menőktől például Velner Vikitől, Szőcs Attitól, de már élveztem hogy nem fényévekre vagyok és ott ragadtam 3-4évre. Mikor úgy éreztem hogy ideje váltani, A8-as vasakkal mentem, nem eredmények nélkül. Bizonyos körülmények között már úgy partiban voltam Sebiékkel, ezért mikor a bajnokságnak vége lett, gondoltam eljött a nagy WRC ideje. És akkor rájöttem, hogy még mindig sok/gyors nekem, sokkal jobban érzem magam egy lassabb autóban amiben úgy érzem hogy versneyzek is, nem csak követem az eseményeket :)

Valószínűleg már nem fogok felnőni a WRC-hez, de élvezem a lassabb autókat is :)
Opel Astra GSi N3 :)

levipallai
Vendég

Hozzászólás Szerző: levipallai » 2013 szer. jún. 12 12:07

spal írta:1. Aki ismer olyan errefelé lézengő újoncot, aki vérmes reményekkel játszik, terelje felénk őket, számukra egy kis iskola-szerű program is indul idén

Ezt egy kicsit bővebben kifejtenéd, hogy miről van szó? :)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szer. jún. 12 20:09

Gyongyosi Gabor írta:... egyáltalán nem "versus" voltam, csak errefelé alakult egy kicsit a párbeszéd. ;) :up: :reszeg:
:reszeg: :reszeg:
HFRT Team

Major Csabi
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: Major Csabi » 2013 szer. jún. 12 20:23

lacka6 írta:Kezd kicsit OB filingje lenni a dolgoknak, még el se kezdődött és már vita van róla :)
akkor jó, ha beszélnek róla :D

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2013 szer. jún. 12 23:52

Micsoda élet lett itt, vagy csak későn van már és hallucinálok? d3

Szolgálati közlemény 1

Elkezdtünk egy riport sorozatot, amivel célunk lenne, hogy jobban megismerjük egymást, valamint az újoncok segítése egy két tippel olyanoktól, akinek talán lehet hinni egy-egy OB érem után. Kérjük aki teheti és érdeklődik ide kattintson.

Szolgálati közlemény 1+1

Az új teszt kicsit késett, esetleg hibákat tartalmaz, mint tejcsoki mogyorót, szóval aki allergiás, az a kezelőorvosát is tájékoztassa
levipallai írta:
Sajnos egyelőre ez kimerül a riportokban olvasható tanácsokkal. Ellenben terveink vannak, csak jelenleg személyes elfoglaltságaim miatt korlátozottan tudok megvalósítani, ígérgetni meg nem szép dolog, pedig még a csillagokat is leénekelném a fehér holló szájából. --vagy mi az...--
NyilasM írta:
De azért gondolom jót tett a trabizás, a suzukis évek, és a yaris Bátyádnak :) Alakul már a bátorsága az evo-hoz?
NyilasM írta:meg hát ha felénk jársz...
Ez ügyben sajnos csak a kilátástalanság van, de szerintem futunk még össze, érdekelne hogyan látod a dolgokat, meg hogy egyáltalán hogy állnak ;)
Retkes Péter írta:Visszaültem N4-be...
Boldog béke idők, mikor még a nyomotokba érhettem! d3
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 csüt. jún. 13 12:50

A nevezési listát mostantól 3 féle módon tudod rendezni:
-Rajtszám szerint (ahogy eddig is volt)
-Elsőnek választott kategória
-Másodiknak választott kategória
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 csüt. jún. 13 13:09

Az imént minden nevezőnek teszt jelleggel küldtem egy emailt, kérem ellenőrizzétek az itt regisztrált email fiókotokat.

Későbbiekben így értesültök a rallyk jelszaváról is.

Aki nem kapta meg az emailt az jelezze.

Köszi!
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 csüt. jún. 13 13:31

Nem érkezett meg, spam-ként sem.
Szabó Zéé