7. Magyar Richard Burns Rally Bajnokság

Szinvonalas bajnokságok gyüjteménye

Moderátor: Moderátor

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Re: 7. Magyar Richard Burns Rally Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2012 kedd máj. 01 15:18

Na benn vagyok :) (most látom, hogy feleslegesen sírtam tegnap, mert ma szinte hibamentes volt a nap (pici hiba meg belefér).
Valójában féltem attól, hogy megint bakizok. Előző napokon is rengeteg előnyöm lehetett volna, nem tudtam élni vele. A murva már rendben volt.

Ranga Petivel ellentétben számomra mégsem olyan rosszak az aszfaltok, mint én is hittem, de valóban más hozzáállást igényel. Ezeken nem szoktam menni én sem, ezért lehet, hogy élesben elfélem.

Na mindegy. Most örülök nagyon. :)

Gratula a többieknek is :taps: :respect:
Szabó Zéé

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2012 kedd máj. 01 15:25

Szabo Zoltan írta:Na benn vagyok :) (most látom, hogy feleslegesen sírtam tegnap, mert ma szinte hibamentes volt a nap (pici hiba meg belefér).
Valójában féltem attól, hogy megint bakizok. Előző napokon is rengeteg előnyöm lehetett volna, nem tudtam élni vele. A murva már rendben volt.

Ranga Petivel ellentétben számomra mégsem olyan rosszak az aszfaltok, mint én is hittem, de valóban más hozzáállást igényel. Ezeken nem szoktam menni én sem, ezért lehet, hogy élesben elfélem.

Na mindegy. Most örülök nagyon. :)

Gratula a többieknek is :taps: :respect:
Gratula Zoli! :respect:

Amúgy meg csak annyit mondok az elhangzottakhoz: abban a szerencsés esetben, amennyiben megnyerem valamelyik lottót, akkor kipróbálom magam a magyar csonka OB-n is élőben, FüReady felirattal, ha ez mégsem sikerülne, maradok itt, a sokkal több futammal rendelkező, virtuális OB mezőnyében. :cool2:
FüReady Motorsport

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2012 kedd máj. 01 15:38

Ranga Peti írta:Fékezni? ha mennék heti 6 ezret mindegyiken akkor tudnám hol kell előre fékezni, de persze egyéni problem.

Amúgy van még több játék is, mint a Dirt meg a tököm tudja, de mindegyik egy ft-ot se ér, sajnos ezekkel a változtatásokkal kezd ez is egy sz.r lenni..
:up: Ezt mondom,én most erre a fordulóra "agyongyakoroltam" mégis volt 5-6 olyan forgás,hogy csak a szerencse és nem valamiféle tudás miatt nem estem ki az aszfaltokon...illetve kiestem,de az a real törésnek tudható be(csomagtartóval nem túl nagy ütközés és a motor leáll :boa: ).3.naptól nem is érdekelt tovább az egész.Utolsó előtti szakasz céljában nulla sebességre fékezve oldalra fordult az autó,mmajd lekoccoltam(tehát nem csattant,koccant) a tetővel azokat a köveeket és már vége is a dalnak...ez speciel engem jobban zavar. :confused2: Egy versenyen kétszer.... :omg: :omg: :omg: na ez az ami igazán el tudja venni az ember kedvét!És arról még nem is beszéltem,hogy egyetlenegy szakaszon nem mertem annyit nyomni mint amit tudnék....Így kicsit levon az élvezeti értékéből az tény-illetve ha úgy fogom fel,hogy csk túl kell élni akkor persze nem,csak az meg már mi,endurance!?-de azért még mindig sokkal-sokkal jobb játék ez mint bármilyen DIRT!
u.i.:Ezt a féket csak azért mondtam,mert ez lesz a válasz!!Bár nálam pölö végig nyomva volt kicsit... :D :D de szószerint ám :nevet2: :nevet2:

Ja amúgy pedig hogy ne csak megint egyből itt teremjek kötözködni legyen ;) :GRATULA MINDEN CÉLBÉRŐNEK!!

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 kedd máj. 01 15:58

Azért mégis csak 1-et beszél mindenki... ha lenne ideje,kedve,türelme(ki-ki válasszon okot..) akkor egy jó setuppal belehetne gyakorolni ezeket a módos pályákat is és akkor nem dobná el,gyors lehetne rajtuk ezáltal jobb kedvel menne rajta az ember STB... ;)
A törésmodell elemzése pedig meddő vita, bajnoki ez évben reduced törésű biztos nem lesz már... jövőre pedig lehet tervezgetni másoknak,adott a lehetőség ;) ... amúgy+ nem kell hibázni :D :D :P
HFRT Team

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2012 kedd máj. 01 16:07

Valami új aszfalt MOD lett frissítve? Eléggé NEM rendeltetésszerűen mozog rajta a kocsi, pedig eddig csak 2 kanyart nézem meg...mindenkinek ilyen ez? Ne haragudjatok meg, ha nem olvasok vissza

Egy IGEN is megfelel, vagy egy NEM

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2012 kedd máj. 01 16:11

nem tudom miért vannak ennyien kiakadva, nekem semmi bajom nem volt vele (fraizer-t kivéve ahol a fűről nem tudtam visszavergődni :D )
Egészség legyen, meg nyomaték!

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2012 kedd máj. 01 16:13

Lámer Zoltán írta:Valami új aszfalt MOD lett frissítve? Eléggé NEM rendeltetésszerűen mozog rajta a kocsi, pedig eddig csak 2 kanyart nézem meg...mindenkinek ilyen ez? Ne haragudjatok meg, ha nem olvasok vissza

Egy IGEN is megfelel, vagy egy NEM
Nem változott semmi.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Bitto Zsolt
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Bitto Zsolt » 2012 kedd máj. 01 16:16

a hr 2 aszfalton van valami
az nem ok a többi jó

Lenart Tamas
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Tamas » 2012 kedd máj. 01 16:19

Bitto Zsolt írta:a hr 2 aszfalton van valami
az nem ok a többi jó
Olyan mintha murva fizika maradt volna a HF aszfaltok alatt. Murva gumival jobban lehet rajtuk menni, mint slickkel. Legalabb is nekem ugy tunik.
Kép

Super-man ASE

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2012 kedd máj. 01 16:32

Nem akartam írni az összefoglalómban, de nekem is egyedül a harwoodokkal van gondom, de betudom úgy, hogy mindenkinek :) Ezen végigevickélek valahogy, és kész.
Szabó Zéé

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2012 kedd máj. 01 16:38

NyilasM írta:Azért mégis csak 1-et beszél mindenki... ha lenne ideje,kedve,türelme(ki-ki válasszon okot..) akkor egy jó setuppal belehetne gyakorolni ezeket a módos pályákat is és akkor nem dobná el,gyors lehetne rajtuk ezáltal jobb kedvel menne rajta az ember STB... ;)
A törésmodell elemzése pedig meddő vita, bajnoki ez évben reduced törésű biztos nem lesz már... jövőre pedig lehet tervezgetni másoknak,adott a lehetőség ;) ... amúgy+ nem kell hibázni :D :D :P
:up: :respect: TERMÉSZETESEN! :D Csak olyan friss az élmény(már megint),hogy sehogy nem tudok elmenni mellette...mondjuk azóta már meg is ittam vagy 5sört... :D :reszeg:

Lenart Tamas
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Tamas » 2012 kedd máj. 01 16:41

Szabo Zoltan írta:Nem akartam írni az összefoglalómban, de nekem is egyedül a harwoodokkal van gondom, de betudom úgy, hogy mindenkinek :) Ezen végigevickélek valahogy, és kész.
Eloszor is gratulalok nagyon nagyot mentel mint mindig. :respect: :reszeg: Igen a hf-n eleg nehez vegig menni mert kiszamithatattlan az auto viselkedese. A tobbin se egyszeru de azokon legalabb tudja az ember mire szamithat. Azt a par godrot kell/kellene megjegyezni ami gazos de amugy rendben vannak. De a hf-k ???? Meg talan meg a greenhillsek ilyenek asszem. Menyem a hf-n murva gumival es jobb volt a tapadas mint slickkel. :think:
Kép

Super-man ASE

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2012 kedd máj. 01 16:46

Lenart Tamas írta:
Szabo Zoltan írta:Nem akartam írni az összefoglalómban, de nekem is egyedül a harwoodokkal van gondom, de betudom úgy, hogy mindenkinek :) Ezen végigevickélek valahogy, és kész.
Eloszor is gratulalok nagyon nagyot mentel mint mindig. :respect: :reszeg: Igen a hf-n eleg nehez vegig menni mert kiszamithatattlan az auto viselkedese. A tobbin se egyszeru de azokon legalabb tudja az ember mire szamithat. Azt a par godrot kell/kellene megjegyezni ami gazos de amugy rendben vannak. De a hf-k ???? Meg talan meg a greenhillsek ilyenek asszem. Menyem a hf-n murva gumival es jobb volt a tapadas mint slickkel. :think:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: a Harwood-ok és a Greenhills-ek furák, de ha ezeknek ilyennek kell lenniük, akkor legyen, még akkor is, ha pont a Harwood viccelt meg most az OB-n. :)
FüReady Motorsport

Lenart Tamas
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Tamas » 2012 kedd máj. 01 16:55

FuReady írta:
Lenart Tamas írta:
Csatlakozom az előttem szólókhoz: a Harwood-ok és a Greenhills-ek furák, de ha ezeknek ilyennek kell lenniük, akkor legyen, még akkor is, ha pont a Harwood viccelt meg most az OB-n. :)
Nagy gratula neked is. Elerhetetlenek vagytok. :respect: :D Nem nagyon tudok hiba nelkul vegig menni rajtuk. :D De ha tenyleg ilyennek szantak akkor majd csak megszokjuk oket. :D
Kép

Super-man ASE

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2012 kedd máj. 01 17:17

Neked összejött 12 SR. Sebaj, majd legközelebb. Azért jó, hogy a fék nem tud elfogyni :) Ballal folyamatosan húztam a kocsit, pont a gödrök miatt. 1-2 kivétellel nem tudom megjegyezni őket, ezért inkább tutira megyek

Annyit a pontozásról, hogy holnap szabin leszek, így nem tudom a pontokat megcsinálni. Csütörtökön megyek melózni, majd akkor elkészítem. Így előre is elnézést a csúszásért!
Szabó Zéé

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2012 kedd máj. 01 18:05

Szabo Zoltan írta:Neked összejött 12 SR. Sebaj, majd legközelebb. Azért jó, hogy a fék nem tud elfogyni :) Ballal folyamatosan húztam a kocsit, pont a gödrök miatt. 1-2 kivétellel nem tudom megjegyezni őket, ezért inkább tutira megyek

Annyit a pontozásról, hogy holnap szabin leszek, így nem tudom a pontokat megcsinálni. Csütörtökön megyek melózni, majd akkor elkészítem. Így előre is elnézést a csúszásért!
Semmi baj Zoli, nekem jó lesz később is azt látni, hogy 9,5 ponttal vezetsz előttem... :D :)

(bocsi, de nem hagyhattam ki...) :)
FüReady Motorsport

Zsozsi
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Zsozsi » 2012 kedd máj. 01 18:35

Kemény és hosszú verseny volt de a célban !

Gratulálok a szervezőknek és minden célba érkezőnek! :respect: :up: :taps:

Üdv.: Zsozsi
7. Magyar Richard Burns Rally Bajnokság
S1600-N3 Kategória
1.helyezett

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2012 kedd máj. 01 18:36

Óóóó de jó a hangulat már itt :) sör, pálinka....
Szabó Zéé

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 kedd máj. 01 19:03

Szabo Zoltan írta:Óóóó de jó a hangulat már itt :) sör, pálinka....
Ha azt nézem hogy nulla gyakszival beértem oda ahová...akkor jogos a pálinka...persze ez nem játszik szerepet most... ;)
Viccet félretéve ez a varázsa a módos aszfaltoknak.Nagyot lehet rajta nyerni ha kellően be van gyakorolva,viszont még akkor is beüthet a cumi,viszont ha ismeretlen akkor egy Ranga Petinek is okozhat "megoldhatatlan"problémát...és persze hogy nem fog tetszeni még Neki sem...
HFRT Team

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 kedd máj. 01 19:44

Hiába szeretem az aszfaltot nagyon, sajna ennyi játszással nekem sem tetszenek az újak, úgyhogy leszuperrallyztam a 2-3-4. napot a p.csába...Nem nagyon tud ráállni az agyam, mert sietni kéne az elejéhez nagyon, de sajna így nem lehet. Úgyhogy egyet értek Ranga Petivel.

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2012 kedd máj. 01 19:45

deeeee most ez így az az eset, amikor a kacsa nem tud úszni és ezért a víz a hülye...

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2012 kedd máj. 01 19:46

Tényleg az lenne nagy buli Misi, bár akkor sokkal kevesebb esélyünk lenne Zolival :D Ha meg Retkes Peti is itt lenne :o
Szabó Zéé

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 kedd máj. 01 21:11

Egyetértek Misibával. Ez most a mezőny 98%-nak újdonság. Olyan mintha előlről kéne megtanulni egy egy pályát és így is van. Ehhez pedig sajnos idő kell. 4 éve én sem értettem hogy adnak 10-et egy pályán azok akikkel ma meccselek. Ennyi idő kellett hozzá h felnőljek hozzátok valamennyire. És abban is nagy igazság van, h a féken dől el sokminden. Jókor, ott is ahol nem is kéne igazából, de nyomni kell, tartani ballal, normális hátsó fékerő, úton menés sok pályán, mert a fű is tréfás.... és lehetne sorolni. Sajnos ez így működik, mint igaziból is, csak itt kicsit másképp. Ott pénz kell hozzá, itt inkább idő. Én is jobban örülnék, ha nagyobb harcok lennének.
Úgyh ha vki úgy érzi, szivesen segítek neki ezt azt, ha kéri
és tiszta jószándékból írtam, nem nagyképűsködni akarok
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2012 kedd máj. 01 21:22

Szabo Zoltan írta:Tényleg az lenne nagy buli Misi, bár akkor sokkal kevesebb esélyünk lenne Zolival :D Ha meg Retkes Peti is itt lenne :o
Miért, nem is szoktam inni :reklamacio: (mondjuk véletlenül éppen privát meló közben söröcskézek)

A szakaszokról:

Nem gyakorlok, nem is ismerem a modos pályákat eléggé dacára annak, hogy én kreáltam a tapadásukat. 90%-on mentem végig, csak a tutit vállaltam el. Van egy majdnem jó setupom és lehiggadtam annyira hogy ne akarjam elkapni kikinyt, Coyote-ot és a többi őrültet ( :respect: ). Ha hibáznak jól járok, ha nem hibáznak meg gyorsabbak, azt is elfogadom.
Opel Astra GSi N3 :)

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2012 kedd máj. 01 21:37

Ha élvezhetetlen akkor nem jó setupot kaptál hanem szart! Igaz egy napot szarakodtam de sikerült beállítanom az új aszfaltra (az más kérdés, hogy 0 gyakorlással és totál fáradtan nyomtam végig).
Az tény, hogy a Harwood Foresttel nem vagyok kibékülve de a többi autózható. Az is tény, hogy iszonyú idétlenűl borul az autó ezeken a pályákon és irreálisan nagyot ugrat még a samara is -> lehet hülyeséget mondok de már azon agyaltam, hogy nincs gravitáció érték beállítás a pályákon és ez lehet kevés? :think:
Mindent együtvéve be lehet állítani az autót de nem 5 perces munka :lame:
Ranga Peti írta:Még a murvák után azt hittem jó kis harc lehet de jöttek 2. nap aszfaltok és rájöttem újra, hogy jól el lett basz.a ez az egész játék ezzel a murvás pályák aszfalttá alakításával. Kaptam nemrég egy jó setupot, de még ezzel is élvezhetetlen sz.r az egész. Nem tudom mi értelme van ezeknek a pályáknak? Szerintetek közelít a valósághoz vagy mi??

Jó kis játék volt, ezzel egy igazi kalap sz.r lett...

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2012 kedd máj. 01 21:38

NyilasM írta:Már kezdem bánni hogy nem a 2. jelölt kat.-ban megyek... mindig is jókat csatáztunk.
Ez így van, Veled együtt nagyon nagy hármas csatáink lennének... :fear: :)
FüReady Motorsport

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2012 kedd máj. 01 21:48

Retkes Péter írta:
Szabo Zoltan írta:Tényleg az lenne nagy buli Misi, bár akkor sokkal kevesebb esélyünk lenne Zolival :D Ha meg Retkes Peti is itt lenne :o
Miért, nem is szoktam inni :reklamacio: (mondjuk véletlenül éppen privát meló közben söröcskézek)
Itt az A8-ról volt szó Peti :D :P de ha már így felhoztad, jó tudni ezt is :D :)
Szabó Zéé

olasz
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: olasz » 2012 kedd máj. 01 22:35

zsota írta:Célban! : :reszeg:Végig velem volt a szerencse, párszor 2 kerékre állítottam a kis Fiestát, de mindig
a jó oldalra billent vissza, egyszer beugrasztottam a dzsindzsásba is 2 cm-ert nem láttam a bokroktól
így mentem kb. 30 métert , de egy fát sem találtam el. A versenyt élveztem, de miért van olyan
érzésem, hogy az R2-es mezőnyben csak én meg esetleg Végh Zolika vettük komolyan ezt a
futamot? Leszámítva Ocsy-t akinek technikai gondjai vannak.Na mindegy, nyomjad neki Zoleee
megint kinéz egy jó kis dobogós hely! ;)
A célban lévőknek gratula, a még most érkezőknek sok szerencsét!

Hát a megérzésedre kapásból azt tudom mondani, hogy elég rossz! Pl én is komolyan vettem, csak nem adta ki a lépést rögtön a Gy2-ön! Sajnos mindenkivel megesik, bár velem kicsit sokszor nem tagadom. Ahogy azt se, hogy a célom az (volt) hogy a bajnoki címért mehessek! De ennyi hibával úgy tűnik esélytelen. Mindenesetre az biztos, hogy komolyan veszem...csakhát az a fránya rizikófaktor...

Mindenesetre grat! A következőn támadok :D

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2012 kedd máj. 01 22:39

Őszintén gratulálnék az abszolút első kettőnek, N-es autóval! Szép volt Peti és Misi!
Valamint azoknak is, akinek sikerült SR nélkül végig érni!

Attila Szocs
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Attila Szocs » 2012 kedd máj. 01 23:32

kisBenko írta:deeeee most ez így az az eset, amikor a kacsa nem tud úszni és ezért a víz a hülye...
:D frappáns!

Nem tudom, én kétszer estem ki nagyon előkelő helyről, két futam kuka, mindkétszer a pattogós aszfaltos pályák vlmelyikén, mert kissé bátrabban mentem rá a dobbantóra, nem ismertem, hiszen ezek a pályák nekem is újak, egy setap-ot használok mindenhova, azt gondoltam elfér annyival, hát nem adta ki. De még eszembe nem jutott az új pályákat fikázni, amivel olyan sokat dolgoztak itt néhányan. Jóllehet, nem tökéletes, de legalább változatosabb és NEHEZEBB! Alkalmazkodni kell a lehetőségekhez.
Igen, nagyon sok meglepetés ér bennünket verseny közben, a Mustán én is dobtam egy tetőt a kemény oldalfal miatt, nem számítottam rá, a Chirdon2-n olyan helyen pattant el ahol murván telibe áttolom, ledobott az útról, meglepett.
Nem vigyáztam, ennyi! Az elfogadás nagy erény!
Én pl. ezt a versenyt is elb@sztam. :)

Peti, Misi, SzabóZ gratulálok! :respect:
És persze minden célba érőnek!

goyo
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: goyo » 2012 szer. máj. 02 07:45

Attila Szocs írta:
kisBenko írta:deeeee most ez így az az eset, amikor a kacsa nem tud úszni és ezért a víz a hülye...

Nem tudom, én kétszer estem ki nagyon előkelő helyről, két futam kuka, mindkétszer a pattogós aszfaltos pályák vlmelyikén, mert kissé bátrabban mentem rá a dobbantóra, nem ismertem, hiszen ezek a pályák nekem is újak, egy setap-ot használok mindenhova, azt gondoltam elfér annyival, hát nem adta ki. De még eszembe nem jutott az új pályákat fikázni, amivel olyan sokat dolgoztak itt néhányan. Jóllehet, nem tökéletes, de legalább változatosabb és NEHEZEBB! Alkalmazkodni kell a lehetőségekhez.
Igen, nagyon sok meglepetés ér bennünket verseny közben, a Mustán én is dobtam egy tetőt a kemény oldalfal miatt, nem számítottam rá, a Chirdon2-n olyan helyen pattant el ahol murván telibe áttolom, ledobott az útról, meglepett.

:respect:
Nya, ebbe az aszfalt nem aszfalt sz@r nem sz@r dologba már nekem is be kell szállnom!
Végre eljött az az idő, amikor az én csekély rászánt időmmel is odafigyelősen lehet némi eredményt felmutatni (legalábbis amivel én elégedett tudok lenni!)
Nekem is volt eldobálás, de érdekes módon azokon a módos aszfaltokon, ahol igazából egyszer sem mentem! Eszembe nem jutott volna a rengeteg időt beletolók munkáját fikázni azért, mert én lusta disznó vagyok (és úgy gondolom, nem vagyok egyedüli, max. más nem vallja be, a régi agyontesztelt pályaismerettel akar folyamatosan "király" lenni!) és nem bírok rászánni 1 napot, h. csináljak 1-2 normális módos aszfalt setupot!
A Harwood pl. nekem kifejezetten tetszett (gondolom azért, mert azon mentem pár tesztkört, meg ismerősebb volt számomra, mint a többi!), izgalmas volt és élvezetes! Nekem is sok és nagy a bajom a ledobálások miatt, furcsa féktávok miatt, de végre újra van kihívás, újra van értelme időt szánni az RBR-re és nem mindig azt kell éreznem, h. lemaradtam az elején pár évvel! ;)
Most azt látom, azok az emberek vannak jócskán előttem, akik a francia pluginon edződtek! Én föladtam, nem szántam rá időt, h. ott is toljam, megelégedtem itthon azzal, ami volt, van, így nekik csak gratulálni tudok, h. ilyen kitartóak voltak és igenis megérdemlik, h. nekik is jusson némi babér!
Akárhogy is nézem, minden újítás csak jót tett ennek az egész dolognak, a mezőnynek, mert úgy gondolom összerázta tisztességgel, mindenkinek nyitott a lehetőség, pl. ha egy most kezdő ember begyakorolja a módos aszfaltokat, setet készít rájuk, ott tud lenni az elejében és nem csak messziről integet minden fordulóban az elejének!
Nehogy már elég legyen annyi, h. van 3 felületű setupom, aztán jó napot, szétgyakorlással mindenhol jó vagyok!
Valamit valamiért!
Hajrá mindenki és ezúton is köszi mindenkinek aki 1 fűszál keresztbetételénél többet tett azért, h. mi többiek élvezkedjünk, versenyezhessünk! :respect: :respect:
Ezért hála jár és nem fikázás, csókolom!
KépKép
KépKépKép

foki78
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: foki78 » 2012 szer. máj. 02 08:08

goyo írta:
Attila Szocs írta:

:respect:
Nya, ebbe az aszfalt nem aszfalt sz@r nem sz@r dologba már nekem is be kell szállnom!
Végre eljött az az idő, amikor az én csekély rászánt időmmel is odafigyelősen lehet némi eredményt felmutatni (legalábbis amivel én elégedett tudok lenni!)
Nekem is volt eldobálás, de érdekes módon azokon a módos aszfaltokon, ahol igazából egyszer sem mentem! Eszembe nem jutott volna a rengeteg időt beletolók munkáját fikázni azért, mert én lusta disznó vagyok (és úgy gondolom, nem vagyok egyedüli, max. más nem vallja be, a régi agyontesztelt pályaismerettel akar folyamatosan "király" lenni!) és nem bírok rászánni 1 napot, h. csináljak 1-2 normális módos aszfalt setupot!
A Harwood pl. nekem kifejezetten tetszett (gondolom azért, mert azon mentem pár tesztkört, meg ismerősebb volt számomra, mint a többi!), izgalmas volt és élvezetes! Nekem is sok és nagy a bajom a ledobálások miatt, furcsa féktávok miatt, de végre újra van kihívás, újra van értelme időt szánni az RBR-re és nem mindig azt kell éreznem, h. lemaradtam az elején pár évvel! ;)
Most azt látom, azok az emberek vannak jócskán előttem, akik a francia pluginon edződtek! Én föladtam, nem szántam rá időt, h. ott is toljam, megelégedtem itthon azzal, ami volt, van, így nekik csak gratulálni tudok, h. ilyen kitartóak voltak és igenis megérdemlik, h. nekik is jusson némi babér!
Akárhogy is nézem, minden újítás csak jót tett ennek az egész dolognak, a mezőnynek, mert úgy gondolom összerázta tisztességgel, mindenkinek nyitott a lehetőség, pl. ha egy most kezdő ember begyakorolja a módos aszfaltokat, setet készít rájuk, ott tud lenni az elejében és nem csak messziről integet minden fordulóban az elejének!
Nehogy már elég legyen annyi, h. van 3 felületű setupom, aztán jó napot, szétgyakorlással mindenhol jó vagyok!
Valamit valamiért!
Hajrá mindenki és ezúton is köszi mindenkinek aki 1 fűszál keresztbetételénél többet tett azért, h. mi többiek élvezkedjünk, versenyezhessünk! :respect: :respect:
:up: :taps:

goyo
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: goyo » 2012 szer. máj. 02 08:12

foki78 írta:
goyo írta: Nya, ebbe az aszfalt nem aszfalt sz@r nem sz@r dologba már nekem is be kell szállnom!
Valamit valamiért!
:up: :taps:
:respect: Hehhhe, ráadásul mi pont mekkorát meccseltünk! Ezúton is köszi! (hmm, pedig jól rá kellett volna fogni vereségemet az aszfaltra, h. vki érthetetlen módon kihúzta alólam! :nevet2: ;) )
KépKép
KépKépKép

zsota
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: zsota » 2012 szer. máj. 02 09:05

Tudom én azt, hogy komolyan veszitek OLasz, csak egy picit tüzelni akartam a másodosztályt.
Nekem is csak a jószerencsén múlott, hogy nem kukáztam a futamot. Egyébként a bajnoki címre
még többen esélyesek senkinek semmi nincs még veszve.

Coyote
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: Coyote » 2012 szer. máj. 02 11:47

Retkes Peti, Misi! :respect: :respect: :respect: :up:

Büszke vagyok rá, hogy salgósok vannak az első két helyen... ügyesek voltatok! ;)

Kikiny, te meg brutál mit mentél tesó... következőn szerencsésebb célbaérést kívánok Neked, megérdemelnéd már az 1. helyet... :respect: :up:
5.MRBR Bajnokság - WRCC kategória - 2.Helyezett
Skincentral - PWRC kategória - 1. Helyezett

SALGÓ A.S.E.

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2012 szer. máj. 02 13:13

KÖSZÖNJÜK ! ( jó verseny volt )
Kép
HRC kupa 2010-11 : kat. 3.
ERC 2012 / WRC2011 : kat 2.
WRC KUPA 2012 /WRC2011 : kat. 1.
TGS Kupa 2013 / WRC2011 : kat. 1.

olasz
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: olasz » 2012 szer. máj. 02 15:24

zsota írta:Tudom én azt, hogy komolyan veszitek OLasz, csak egy picit tüzelni akartam a másodosztályt.
Nekem is csak a jószerencsén múlott, hogy nem kukáztam a futamot. Egyébként a bajnoki címre
még többen esélyesek senkinek semmi nincs még veszve.

Hát a célodat elérted! :) Nálam legalább is mindenképpen! :D

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2012 szer. máj. 02 17:44

Azt hiszem értem amit írtál, kivéve a "nagyok közül nem segít senki". Ezzel nem teljesen értek egyet :rolleyes:

Leírom sokadszor, higyjétek el, hogy olyan bajnokságot vagy versenyeket nem lehet kreálni, ahol mindenkinek ugyannyi esélye van a győzelemre.
Opel Astra GSi N3 :)

Szabbi97
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabbi97 » 2012 szer. máj. 02 18:07

Retkes Péter írta:Azt hiszem értem amit írtál, kivéve a "nagyok közül nem segít senki". Ezzel nem teljesen értek egyet :rolleyes:

Leírom sokadszor, higyjétek el, hogy olyan bajnokságot vagy versenyeket nem lehet kreálni, ahol mindenkinek ugyannyi esélye van a győzelemre.
Őszintén, mit érek a te beállításoddal ha nekem az nem jó... én pl aszfaltra a kemény kocsit szeretem azzal tudok "jól" menni... ha te a puhát akkor esélytelen hogy ugyanaz jó legyen... nem értem miről folyik a vita?!?!:D

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 szer. máj. 02 18:11

sibera írta:
Ez most komoly?
ennek a hiánya miatt csökkent már felére az indulók létszáma.... :)
Videó azért nem készült, mert se nekem, se Lámer Zolinak nem volt ideje...tudjátok a magánéletünk, illetve az 1 hét alatt 4 zh meg 3 beadandó kicsit fontosabb, mint az, hogy 12 ember örüljön annak hogy szerepel 1 percet egy 13 perces videóban...

Lehet hogy ez így most nagyképűen hangzott, de személy szerint elegem van abból, hogy itt mindenki úgy gondolja, hogy a videó az a nevezéssel jár...fogja már fel mindenki, hogy a videó nem a ti szabadidőtökből vesz el rengeteg órát, hanem Zoliéból és az enyémből, és pusztán csak azért csináljuk, hogy örüljön mindenki...ha van meg kell köszönni, ha meg nincs, akkor nem felháborodni kéne, hanem elfogadni hogy NINCS RÁ IDŐŐŐŐŐŐNK....
Johnnie Walker Racing Team
Ford Fiesta S2000

Szabbi97
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabbi97 » 2012 szer. máj. 02 18:12

olasz írta:
kikiny írta:Előző futamról a beszámoló lesz még?
Kész!
Merre van??? linket kérhetek???:)

olasz
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: olasz » 2012 szer. máj. 02 18:17

Szabbi97 írta:
olasz írta:
kikiny írta:Előző futamról a beszámoló lesz még?
Kész!
Merre van??? linket kérhetek???:)
Elvan küldve az illetékes személyeknek, de egyelőre elfoglaltak, így még nem került sor a kirakására! Duenen lehet majd olvasni reméljük mihamarabb!

Szabbi97
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabbi97 » 2012 szer. máj. 02 18:21

olasz írta:Elvan küldve az illetékes személyeknek, de egyelőre elfoglaltak, így még nem került sor a kirakására! Duenen lehet majd olvasni reméljük mihamarabb!
Értem, köszönöm...:) Figyelek és várok...;) :sailor:

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 szer. máj. 02 18:36

Sibera, ezt te sem gondolod komolyan. Én már nem emlékszek mikor beszéltünk, ha este, akkor valúszinű volt bennem, és félreértettél vmit. Azt mondhattam h közel alappal, mert olyan minimális dolgokat állítottam amik nem nagy dolgok. fékerő, guminyomás. De tudtommal egyszer sem kerestél meg, hogy segítsek. Egy e-mailt nem írtál, egy üzenetet sem. Képzeld aki megtette, mind kapott setupot, nem egy olyan volt, hogy egy tőlem távol álló kocsira ültem le és csináltam setupot neki. Úgyh azt sajnálom , ha nem kérdezem meg mindenkitől, hogy mire van szüksége... De azt kikérem magamnak hogy nem segítek.........
Tegnap is beírtam, hogy segítek, szted hány üzenet jött??? Egy sem. De panaszkodó hsz-ek azok vannak. Most akkor én vagyok a rossz????
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2012 szer. máj. 02 18:41

Ott van a pont! Mindenkinek más a vezetési stílusa és más setup a jó neki. Csináltam már embereknek setupot amit én jónak éreztem ő aztmondta rá, hogy nem az igazi. Ezért nem fogok senkinek setupot készíteni. Mivel autó fizikákat is készítettem (készítek) ezért egy setup nem nagy ördöngősség bár a rugókat és csillapítókat a legnehezebb eltalálni, főleg ezeken a dobálós pályákon.
Vitatkoztok, hogy idő így meg úgy sajnos el kell fogadni, hogy bármiben valaki akkor tud elérni eredményt ha időt tud rá szánni (setup állítás, gyakorlás). Engem is bosszant sőt illuzioromboló, hogy iskolás kisfiúk (itt nem egyetemistákra gondolok hanem lejjebb) pihenten hazamennek a suliból és begyakorolják méterről méterre a pályát, 500 000 Kilóméterük van én meg örülök ha egy hosszú nap után gép elé tudok űllni de ez van el kell fogadni.
Ui: még egy jó setuppal is dolgozni kell a pályán!
Szabbi97 írta:
Őszintén, mit érek a te beállításoddal ha nekem az nem jó... én pl aszfaltra a kemény kocsit szeretem azzal tudok "jól" menni... ha te a puhát akkor esélytelen hogy ugyanaz jó legyen... nem értem miről folyik a vita?!?!:D

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 szer. máj. 02 18:47

Így van a setup csak egy lehetőség, attól még nem tudod átnyomni mindenhol ahogy mondjuk murván át lehet
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2012 szer. máj. 02 18:53

Nem szeretnék bele szólni az előző vitába , de nem bírtam tovább olvasni ezt a "rinyát". Én sem tartozom az élmenők közé , pár éve még mindenben kerestem a hibát : pálya, setup stb. csak magamban nem. (pedig Misibá mondta , hogy gyakorlás ,gyakorlás,gyakorlás)

1. "Nagyok nem adnak setupot".... kértél ??? (mert én kértem és kaptam is (pl.: Nyilas Misi .....) sokkal gyorsabb azzal sem lettem
csak könnyebb lett vezetni az autót, viszont minél többet megyek egy pályán úgy jönnek a másodpercek.
2. "nincs rá időm" ...de a rendezőktől elvárod ,hogy nekik mindenre legyen idejük....

Nemzetközi bajnokságokhoz mérve (cseh, olasz , francia ) ilyen színvonalas versenyt még sehol nem csináltak

senki nem tud gyakorolni helyetted
senki nem fog megtanulni setupolni helyetted

:respect3: :respect3:
Kép
HRC kupa 2010-11 : kat. 3.
ERC 2012 / WRC2011 : kat 2.
WRC KUPA 2012 /WRC2011 : kat. 1.
TGS Kupa 2013 / WRC2011 : kat. 1.

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 szer. máj. 02 18:55

:up:
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2012 szer. máj. 02 19:03

Nem teljesen ide tartozik de én a magyar pluginon kezdtem az rbr-t és nincs viszonyítási alapom a többihez képest mert még ha időm is lenne akkor sem érdekel mert van saját pluginunk. Ez a miénk itt a társaság amit mindig megpróbálnak bomlasztani olyan emberek akik nem magukban keresik a hibát. Sajnos az országgal együtt már sokminden tönkrement az ilyen mentalitás miatt.
Inkább tiszteljétek meg olyan emberek munkáját akik a pluginért fáradoznak és ha ti más fáradságot nem tesztek a közösért legalább annyit tegyetek meg, hogy azon fáradozzatok: tudjatok végigmenni egy Harwood Forest tarmacon. Nem is az a baj ha valaki kritikát mond de akkor javasoljon is megoldást. Viszont ilyen bomlasztó utópiákkal ne gyertek, hogy az igazi OB bomlásához hasonlítsátok ezt!

Szabbi97
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szabbi97 » 2012 szer. máj. 02 19:05

Keke írta:Ott van a pont! Mindenkinek más a vezetési stílusa és más setup a jó neki. Csináltam már embereknek setupot amit én jónak éreztem ő aztmondta rá, hogy nem az igazi. Ezért nem fogok senkinek setupot készíteni. Mivel autó fizikákat is készítettem (készítek) ezért egy setup nem nagy ördöngősség bár a rugókat és csillapítókat a legnehezebb eltalálni, főleg ezeken a dobálós pályákon.
Vitatkoztok, hogy idő így meg úgy sajnos el kell fogadni, hogy bármiben valaki akkor tud elérni eredményt ha időt tud rá szánni (setup állítás, gyakorlás). Engem is bosszant sőt illuzioromboló, hogy iskolás kisfiúk (itt nem egyetemistákra gondolok hanem lejjebb) pihenten hazamennek a suliból és begyakorolják méterről méterre a pályát, 500 000 Kilóméterük van én meg örülök ha egy hosszú nap után gép elé tudok űllni de ez van el kell fogadni.
Ui: még egy jó setuppal is dolgozni kell a pályán!
Szabbi97 írta:
Keke én is általánosba járok (jó mondjuk 8.ba) de itthon nem tudok játszani, de ha megyek apumhoz ott is csak egyes pályákon... (rally school, joux verte, pribram, chirdonhead) azokon jó vagyok setupolni nem szoktam, de én nem is próbálkozok igazából nagyon húde jónak lenni... ahogy esik úgy puffan módon kocsizok...:) van hogy kiadja van hogy nem, de én azéert csinálom mert szeretem csinálni és én élvezetre autózok...:) majd ha összejön lehet hogy jövőre az idő is számítani fog...:)

Válasz küldése