7. Magyar Richard Burns Rally Bajnokság

Szinvonalas bajnokságok gyüjteménye

Moderátor: Moderátor

Gabbancs
RBR Fan aktív tag

Re: 7. Magyar Richard Burns Rally Bajnokság

Hozzászólás Szerző: Gabbancs » 2012 hétf. márc. 19 18:17

Fekete Misi írta:
Punkymano írta:Nem mondjátok komolyan, hogy a futam első 3 napját 18-ig lehetett lefutni, majd marad az utolsó leg-re még 2 nap? Ennek mi értelme? És akinek ma lenne ideje lefutni, az baszhatja? Mint én? :up:
Ez az egész kategória egybevonások nekem abszolút elvette a kedvemet, sőt már az egész rbr-től el ment a kedvem. Be is fejeztem egy időre a versenyzést.
Ok. Ez a harmadik forduló, és mind a 3 fordulóban ez volt a menetrend. Sőt, a szabályzatban is ez van írva. Továbbra is nagyon sajnáljuk hogy sokan úgy indulnak neki a bajnokságnak, hogy már bocsánat a kifejezésért, de b.sznak elolvasni hogy egyáltalán milyen bajnokságba neveztek, és utána meg fel vannak háborodva egyes dolgokon. Emberek...1 hónap volt arra, hogy véleményezzétek a szabályzatot. 1 hónap alatt az egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány észrevétel érkezett. Majd elindult a bajnokság, és tömegével jöttek a problémák, hogy ez nem tetszik, az nem tetszik, ez így nem jó, az úgy nem jó.
Ez nekem sem tetszik, hogy így van, sikerült is lóhalálában lefutni tegnap este, de olyan is lett amilyen. Rengeteg időm lett volna holnapi napon lefutni. De nem panaszkodom, mert ez van a szabályzatban és a nevezéssel ezt fogadtam el.
(igaz át lehetett volna javítani a gumibeállítást mert megszoptam vele, pedig tudtam hogy úgy lesz, figyeltem is rá, csak pont előtte estem, superrallyztam, és ideges voltam, rányomtam! De ez az én hibám! :) )
További kitartást a negatív hozzászólásokhoz! :D
Értem én hogy gőzgép, DE MI HAJTJA???

szkotti
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: szkotti » 2012 hétf. márc. 19 18:38

Gabbancs írta:
Fekete Misi írta:
Punkymano írta:Nem mondjátok komolyan, hogy a futam első 3 napját 18-ig lehetett lefutni, majd marad az utolsó leg-re még 2 nap? Ennek mi értelme? És akinek ma lenne ideje lefutni, az baszhatja? Mint én? :up:
Ez az egész kategória egybevonások nekem abszolút elvette a kedvemet, sőt már az egész rbr-től el ment a kedvem. Be is fejeztem egy időre a versenyzést.
Ok. Ez a harmadik forduló, és mind a 3 fordulóban ez volt a menetrend. Sőt, a szabályzatban is ez van írva. Továbbra is nagyon sajnáljuk hogy sokan úgy indulnak neki a bajnokságnak, hogy már bocsánat a kifejezésért, de b.sznak elolvasni hogy egyáltalán milyen bajnokságba neveztek, és utána meg fel vannak háborodva egyes dolgokon. Emberek...1 hónap volt arra, hogy véleményezzétek a szabályzatot. 1 hónap alatt az egy kezemen meg tudnám számolni, hogy hány észrevétel érkezett. Majd elindult a bajnokság, és tömegével jöttek a problémák, hogy ez nem tetszik, az nem tetszik, ez így nem jó, az úgy nem jó.
Ez nekem sem tetszik, hogy így van, sikerült is lóhalálában lefutni tegnap este, de olyan is lett amilyen. Rengeteg időm lett volna holnapi napon lefutni. De nem panaszkodom, mert ez van a szabályzatban és a nevezéssel ezt fogadtam el.
(igaz át lehetett volna javítani a gumibeállítást mert megszoptam vele, pedig tudtam hogy úgy lesz, figyeltem is rá, csak pont előtte estem, superrallyztam, és ideges voltam, rányomtam! De ez az én hibám! :) )
További kitartást a negatív hozzászólásokhoz! :D
Hát ez nekem se nagyon tetszik de ez van :(
Sajna én is benéztem a munka miatt az időpontott.
De leszarom az egészet már.....
2009-2010 Szajky Kupa S1600: 6.hely
2009-2010 HRC Kupa S2000: 3.hely

candle
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: candle » 2012 hétf. márc. 19 19:08

lacka6 írta:
Nevezés leadásakor gondolom elolvastad a szabályzatot.
viewtopic.php?p=443743#p443743

Ez picit olyan, mint amikor a rendőr az útépítés után "kintfelejtett" 30-es táblánál traffipaxol. Igaza van, de a mentalitását nem értem.
Igazat adok a szervezőknek abban, hogy a szabályzatot el kell olvasni, ugyanakkor azt szintén figyelembe kell venni, hogy azon versenyek esetén, ahol nincs nyitva végig az összes leg, ott az elsőt "szokás" rövidíteni, mint egy prológot, a többi végig nyitva szokott lenni. Ti ezen változtattatok, amihez minden jogotok megvan, de az eddigi szokásjogot nektek is figyelembe kellett volna venni és figyelmeztetni 88x az indulókat.

LeoTaylor
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: LeoTaylor » 2012 hétf. márc. 19 19:28

Sziasztok !

Senkit nem akarok megbántani, de élőben is a versenyzőknek szinte kívülről kell tudni a versenykiírást ami időben megjelent !

Ha valaki a beíróban bekésik vagy időbüntetés, vagy kiesés...

Ennyi !

Én a plugin készítőktől kérdezném ??

Jól érzem, hogy a legutóbbi plugin frissítés óta az S2000-sek vesztettek az erejükből, főleg magas fordulatszámon, és a
turbósók például az N4-sek megtáltosodtak erőben ??

Lehet, hogy csak én vettem észre ??
-:(LEO TAYLOR):-
"Rally vagy semmi..."
Taylor Simracing TEAM

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 19:41

candle írta:

Ez picit olyan, mint amikor a rendőr az útépítés után "kintfelejtett" 30-es táblánál traffipaxol. Igaza van, de a mentalitását nem értem.
Igazat adok a szervezőknek abban, hogy a szabályzatot el kell olvasni, ugyanakkor azt szintén figyelembe kell venni, hogy azon versenyek esetén, ahol nincs nyitva végig az összes leg, ott az elsőt "szokás" rövidíteni, mint egy prológot, a többi végig nyitva szokott lenni. Ti ezen változtattatok, amihez minden jogotok megvan, de az eddigi szokásjogot nektek is figyelembe kellett volna venni és figyelmeztetni 88x az indulókat.
Egyáltalán nem értek egyet. Tegyük fel, hogy dolgozol egy munkahelyen, és minden évben 1 évvel hosszabbítják csak meg a szerződésedet. 6 évig dolgozol ott, minden jó, minden f.sza, jön a 7. év, megint szerződéshosszabbítás, és odatolják az orrod alá a papírt, Te meg aláírod anélkül hogy elolvasnád, mert ugye eddig 6 évig mindegyik szerződésben ugyan az állt...majd jön az első hét, amikor közlik hogy szombaton is meló van, te meg értetlenül állsz a dolog előtt, mert ez eddig nem így volt. Majd megmutatják a szerződést, amiben az áll hogy minden szombaton dolgozni kell.

Azt hiszem hogy a mi dolgunk nem a szabályzat elolvastatása, hanem a szabályzat megalkotása volt. Ezt teljesítettük. De ne haragudjatok, az nem működik, hogy mi mindent, a versenyzők meg semmit.

-Megalkottuk a szabályzatot, kértük hogy mindenki olvassa el, és ha valami észrevétele van vele kapcsolatban, akkor ossza meg velünk, és lehetőség szerint változtatunk rajta, de legalábbis átgondoljuk. 1-2 emberen kívül ezt senki nem tette meg. Most meg jönnek a panaszok, hogy hát ez miért van, az miért van, stb stb. 1 hónap volt rá adva. Meddig tart elolvasni egy 5 oldalas szabályzatot?

-Mi rászánjuk a szabadidőnket, hogy átnézzük a replay-eket, megnézzük hogy tényleg mindenki elküldte-e, illetve kiosztjuk a pontokat, ami a csapatpontok tekintetében nem 3 perces meló. Erre fel rengetegen nem küldik el a replay-eket vasárnap éjfélig. Innentől kezdve nem fogunk rugalmasak lenni senkivel. Ha rajtam múlik, akkor ha valaki vasárnapról hétfőre virradó éjjel 00:10kor küldi el a replay-t, szó és gondolkodás nélkül kitörlöm az e-mail-t, mert nem azt kértük hogy hétfő 00.10-ig küldje el, hanem vasárnap éjfélig. A forduló zárása után 5 nap van arra hogy valaki elküldje. Sőt, aki jelzi előre, hogy vasárnap nem fogja tudni küldeni, csak hétfőn, annak egy nap haladékot adunk, így 6 nap áll a rendelkezésére. Ennek ellenére találkoztam olyannal, aki az 1. forduló replay-eit a 2. forduló rajtja előtt 2 nappal küldte el. Nem akartam hinni a szememnek mikor megláttam...

Te is szervező vagy, voltál, tudod jól hogy mennyi dolga van egy szervezőnek. De csak hogy mások is tudják, leírom hogy mi a különbség egy versenyző és egy szervező kötelezettségei között.

Milyen kötelezettségei vannak a versenyzőknek:

-elolvasni és betartani a szabályztatot
-elküldeni a replay-t határidőre

Milyen kötelezettségei vannak egy szervezőnek:

-megalkotni a szabályzatot
-megteremteni a feltételeket a jó versenyzéshez (sztem nem kell ecsetelnem hogy hány új pályát adtunk ki az utóbbi időben)
-megtervezni a forduló összeállítását hogy az érdekes és változatos legyen
-a forduló alatt kezelni a beérkező kéréseket, azokat mérlegelni, utána nézni hogy nem kamuzik-e az illető, meg hogy milyen megoldás van rá.
-a forduló után megcsinálni a pontozást
-a forduló után megnézni hogy azok közül, akiknek kellett küldeni repit, ki küldött és ki nem
-a replay-ek átnézegetése, hogy valaki vágott-e
-és akkor mindennek fejébe még videót is csinálunk, mert azt mindenki szeretni

És ezek után még azt mondod hogy nekünk kellene 88x felhívni a figyelmet arra hogy változott a szabályzat az előző évekhez képest? Na nem...
Johnnie Walker Racing Team
Ford Fiesta S2000

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 19:43

LeoTaylor írta:Sziasztok !

Senkit nem akarok megbántani, de élőben is a versenyzőknek szinte kívülről kell tudni a versenykiírást ami időben megjelent !

Ennyi !

Jól érzem, hogy a legutóbbi plugin frissítés óta az S2000-sek vesztettek az erejükből, főleg magas fordulatszámon, és a

Attól függ mit értesz legutóbbi plugin frissítés óta. Mert már több hónapja változott a S2000-esek súlya és váltó áttételezése (korábban WRC végsebességük volt), illetve az N4-esek megkapták a nagyobb szűkítőt. De ez nem a múlt héten történt, hanem hónapokkal ezelőtt.
Ford Fiesta S2000

Hajdó László
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hajdó László » 2012 hétf. márc. 19 19:59

Tisztelet a szervezőknek én értékelem a munkátokat, ismerem a szabályokat is, nekem szombat - vasárnap nem volt netem és ott ragadtam a 9-es szakaszon, mert ma délelőtt adták vissza a szolgáltatást, két kidőlt tartó oszlop miatt fent a hegyen amit a vihar döntött fel....volt esélyem leszaladni? semmi, mert még a környéken sem volt szolgáltatás...tehetek róla? 5-10 pont jó lett volna a bajnokságba super rallyval is, nekem most jól jött volna, ha a 3 leg nyitva van ma is :lollypop:

olasz
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: olasz » 2012 hétf. márc. 19 20:30

Fekete Misi írta:
candle írta:

Egyáltalán nem értek egyet. Tegyük fel, hogy dolgozol egy munkahelyen, és minden évben 1 évvel hosszabbítják csak meg a szerződésedet. 6 évig dolgozol ott, minden jó, minden f.sza, jön a 7. év, megint szerződéshosszabbítás, és odatolják az orrod alá a papírt, Te meg aláírod anélkül hogy elolvasnád, mert ugye eddig 6 évig mindegyik szerződésben ugyan az állt...majd jön az első hét, amikor közlik hogy szombaton is meló van, te meg értetlenül állsz a dolog előtt, mert ez eddig nem így volt. Majd megmutatják a szerződést, amiben az áll hogy minden szombaton dolgozni kell.

Azt hiszem hogy a mi dolgunk nem a szabályzat elolvastatása, hanem a szabályzat megalkotása volt. Ezt teljesítettük. De ne haragudjatok, az nem működik, hogy mi mindent, a versenyzők meg semmit.

-Megalkottuk a szabályzatot, kértük hogy mindenki olvassa el, és ha valami észrevétele van vele kapcsolatban, akkor ossza meg velünk, és lehetőség szerint változtatunk rajta, de legalábbis átgondoljuk. 1-2 emberen kívül ezt senki nem tette meg. Most meg jönnek a panaszok, hogy hát ez miért van, az miért van, stb stb. 1 hónap volt rá adva. Meddig tart elolvasni egy 5 oldalas szabályzatot?

-Mi rászánjuk a szabadidőnket, hogy átnézzük a replay-eket, megnézzük hogy tényleg mindenki elküldte-e, illetve kiosztjuk a pontokat, ami a csapatpontok tekintetében nem 3 perces meló. Erre fel rengetegen nem küldik el a replay-eket vasárnap éjfélig. Innentől kezdve nem fogunk rugalmasak lenni senkivel. Ha rajtam múlik, akkor ha valaki vasárnapról hétfőre virradó éjjel 00:10kor küldi el a replay-t, szó és gondolkodás nélkül kitörlöm az e-mail-t, mert nem azt kértük hogy hétfő 00.10-ig küldje el, hanem vasárnap éjfélig. A forduló zárása után 5 nap van arra hogy valaki elküldje. Sőt, aki jelzi előre, hogy vasárnap nem fogja tudni küldeni, csak hétfőn, annak egy nap haladékot adunk, így 6 nap áll a rendelkezésére. Ennek ellenére találkoztam olyannal, aki az 1. forduló replay-eit a 2. forduló rajtja előtt 2 nappal küldte el. Nem akartam hinni a szememnek mikor megláttam...

Te is szervező vagy, voltál, tudod jól hogy mennyi dolga van egy szervezőnek. De csak hogy mások is tudják, leírom hogy mi a különbség egy versenyző és egy szervező kötelezettségei között.

-elolvasni és betartani a szabályztatot
-elküldeni a replay-t határidőre

-megalkotni a szabályzatot
-megteremteni a feltételeket a jó versenyzéshez (sztem nem kell ecsetelnem hogy hány új pályát adtunk ki az utóbbi időben)
-a forduló alatt kezelni a beérkező kéréseket, azokat mérlegelni, utána nézni hogy nem kamuzik-e az illető, meg hogy milyen megoldás van rá.
-a forduló után megcsinálni a pontozást
-a forduló után megnézni hogy azok közül, akiknek kellett küldeni repit, ki küldött és ki nem
-a replay-ek átnézegetése, hogy valaki vágott-e
-és akkor mindennek fejébe még videót is csinálunk, mert azt mindenki szeretni

És ezek után még azt mondod hogy nekünk kellene 88x felhívni a figyelmet arra hogy változott a szabályzat az előző évekhez képest? Na nem...

Komolyan nem tudom mit kell sírni! Mintha fegyvert fognának a fejetekhez, hogy kötelező menni, annyira felvagytok háborodva! Felháborodni lehet, hisz szabad vélménnyilvánítás van, de ezzel együtt jár az a lehetőség is, hogy ha valami nem tetszik akkor nem kell indulni, vagy ki lehet találni egy jobbat, ami a ti igényeiteknek megfelel! El kell olvasni a szabályokat és betartani, ennyire egyszerű! Szerintem inkább örülni kellene, hogy meg lett szervezve abbe az évbe a Bajnokság, és köszönetet mondani annak aki ezzel vesződik, az ilyen negatív véleményeket meg mindenkinek magába tartani! Vagy ha képtelen rá, írja le egy papírra és vágja ki a kukába!

Bocsi a stílusért, de sztm nem épp a legkorrektebb dolgok ezek a pitiáner panaszok

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2012 hétf. márc. 19 20:44

olasz írta:
Komolyan nem tudom mit kell sírni! Mintha fegyvert fognának a fejetekhez, hogy kötelező menni, annyira felvagytok háborodva! Felháborodni lehet, hisz szabad vélménnyilvánítás van, de ezzel együtt jár az a lehetőség is, hogy ha valami nem tetszik akkor nem kell indulni, vagy ki lehet találni egy jobbat, ami a ti igényeiteknek megfelel! El kell olvasni a szabályokat és betartani, ennyire egyszerű! Szerintem inkább örülni kellene, hogy meg lett szervezve abbe az évbe a Bajnokság, és köszönetet mondani annak aki ezzel vesződik, az ilyen negatív véleményeket meg mindenkinek magába tartani! Vagy ha képtelen rá, írja le egy papírra és vágja ki a kukába!

Bocsi a stílusért, de sztm nem épp a legkorrektebb dolgok ezek a pitiáner panaszok

:up:

Szeretnék mindenkit megóvni akinek több ideje volt gyakorolni mint nekem!! :D
Kép

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2012 hétf. márc. 19 20:48

Öööö semmiképpen nem akarnék kötözködni meg valamelyik "oldalra" állni,de rosszul emléxszem hogy ez onnan indult hogy az "UFO-k" taktikázgattak és mindig az utolsó pillanatra hagyták a végét?? :rolleyes: :think: Ha rosszul akkor bocsi!

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 hétf. márc. 19 20:50

Fekete Misi írta:
LeoTaylor írta:Sziasztok !

Ennyi !

Attól függ mit értesz legutóbbi plugin frissítés óta. Mert már több hónapja változott a S2000-esek súlya és váltó áttételezése (korábban WRC végsebességük volt), illetve az N4-esek megkapták a nagyobb szűkítőt. De ez nem a múlt héten történt, hanem hónapokkal ezelőtt.
A súlyuk nem változott.

candle
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: candle » 2012 hétf. márc. 19 20:52

Fekete Misi írta: Egyáltalán nem értek egyet. Tegyük fel, hogy dolgozol egy munkahelyen, és minden évben 1 évvel hosszabbítják csak meg a szerződésedet. 6 évig dolgozol ott, minden jó, minden f.sza, jön a 7. év, megint szerződéshosszabbítás, és odatolják az orrod alá a papírt, Te meg aláírod anélkül hogy elolvasnád, mert ugye eddig 6 évig mindegyik szerződésben ugyan az állt...majd jön az első hét, amikor közlik hogy szombaton is meló van, te meg értetlenül állsz a dolog előtt, mert ez eddig nem így volt. Majd megmutatják a szerződést, amiben az áll hogy minden szombaton dolgozni kell.
NE tegyük fel. Az egy munkahely, ez pedig egy játék.

Látom sikerült kikerülni a lényeget. A kérdés nem a munkahely és a játék összefüggésére vonatkozott, hanem arra, hogy a szerződés és a szabályzat is köt téged valamihez. Kötelezettségeket támaszt feléd, és információkat tartalmaz. A szerződés az aláírással, a szabályzat a nevezéssel válik kötelező érvényűvé rád vonatkozóan. Ha nem olvasol el valamit, ami kötelezettségeket támaszt feléd, akkor utána nincs jogod reklamálni. Ha nem azt vártad a dologtól amit reméltél, akkor van lehetőség a szerződés felbontására. Itt meg van lehetőség arra hogy nem indulsz többé, de reklamálni akkor se reklamálhatsz, hogy ez miért úgy van ahogy, mert amikor aláírtad a szerződést (neveztél a bajnokságra) akkor azt úgy kell tekinteni, hogy tisztában voltál mindennel, ami le van írva benne.
Fekete Misi írta:Azt hiszem hogy a mi dolgunk nem a szabályzat elolvastatása, hanem a szabályzat megalkotása volt. Ezt teljesítettük. De ne haragudjatok, az nem működik, hogy mi mindent, a versenyzők meg semmit.
Nem adok igazat. Egy szervező feladata többek között az, amiket felsorolsz, de mindenek előtt a feladata az, hogy a csapatnak szórakozást nyújtson.

Azt hiszem ezt írtam is. Nálam ez a kettő kimeríti a szórakozás nyújtás feltételeit:

Fekete Misi írta:-Megalkottuk a szabályzatot, kértük hogy mindenki olvassa el, és ha valami észrevétele van vele kapcsolatban, akkor ossza meg velünk, és lehetőség szerint változtatunk rajta, de legalábbis átgondoljuk. 1-2 emberen kívül ezt senki nem tette meg. Most meg jönnek a panaszok, hogy hát ez miért van, az miért van, stb stb. 1 hónap volt rá adva. Meddig tart elolvasni egy 5 oldalas szabályzatot?
Ld. Punky hsz-e második észrevételét. Immár sokadszorra jeleztem, h véleményem szerint rossz ötlet összevonni a kategóriákat, mégsincs foganatja.

Nem most kértük és nem is most kellene már észrevételeket benyújtani, hanem abban az 1 hónapban kellett volna, ami eltellt a szabályzat tervezet kiadása és az 1. forduló rajtja között...
Fekete Misi írta:-Mi rászánjuk a szabadidőnket, hogy átnézzük a replay-eket, megnézzük hogy tényleg mindenki elküldte-e, illetve kiosztjuk a pontokat, ami a csapatpontok tekintetében nem 3 perces meló. Erre fel rengetegen nem küldik el a replay-eket vasárnap éjfélig. Innentől kezdve nem fogunk rugalmasak lenni senkivel. Ha rajtam múlik, akkor ha valaki vasárnapról hétfőre virradó éjjel 00:10kor küldi el a replay-t, szó és gondolkodás nélkül kitörlöm az e-mail-t, mert nem azt kértük hogy hétfő 00.10-ig küldje el, hanem vasárnap éjfélig. A forduló zárása után 5 nap van arra hogy valaki elküldje. Sőt, aki jelzi előre, hogy vasárnap nem fogja tudni küldeni, csak hétfőn, annak egy nap haladékot adunk, így 6 nap áll a rendelkezésére. Ennek ellenére találkoztam olyannal, aki az 1. forduló replay-eit a 2. forduló rajtja előtt 2 nappal küldte el. Nem akartam hinni a szememnek mikor megláttam...
Pontosan tudom mennyi meló a történet, hiszen a Grand Slam-et egyedül csináltam. Kitaláltam a versenyt és a körítést, írtam hozzá beharangozót, fél órával a zárás után már kint volt az ideiglenes ponttábla, egyedül megnéztem a visszajátszásokat (illetve az elején még Punky segített) satöbbi.

Fekete Misi írta:Te is szervező vagy, voltál, tudod jól hogy mennyi dolga van egy szervezőnek. De csak hogy mások is tudják, leírom hogy mi a különbség egy versenyző és egy szervező kötelezettségei között.

...
...

De.
Misi, ne mindig a saját igazad keresd. Szerintem jobb hangulatú sorozatot tudsz csinálni, ha adni próbálsz a közösségnek.

... és maximális tiszteletem a szervezőknek. ;)

Nem...nem fogjuk kinyalni senkinek a s.ggét, és nem fogunk mindenkire odafigyelni, hogy jaj Jánoska, elolvastad a szabályzatot? Jaj Gézuka, elolvastad a szabályzatot? Ha nem akkor légyszives olvasd már el jó? NEM.......jóhogynem már mindenkinek külön PÜ-t küldünk, hogy ez meg ez változott...olvassa el mindenki...érdekes módon nem olyan sok ember problémázik...max 10-20. Az mondjuk a 274 indulóból és a kb 400 nevezőből (ennyien indultak a 3. fordulóban) nem olyan sok...az a 10-20 ember magára vessen, és ne reklamáljon...

Misi voltam...

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 hétf. márc. 19 20:58

Hajdó László írta:Tisztelet a szervezőknek én értékelem a munkátokat, ismerem a szabályokat is, nekem szombat - vasárnap nem volt netem és ott ragadtam a 9-es szakaszon, mert ma délelőtt adták vissza a szolgáltatást, két kidőlt tartó oszlop miatt fent a hegyen amit a vihar döntött fel....volt esélyem leszaladni? semmi, mert még a környéken sem volt szolgáltatás...tehetek róla? 5-10 pont jó lett volna a bajnokságba super rallyval is, nekem most jól jött volna, ha a 3 leg nyitva van ma is :lollypop:
Laci!

És mi van, ha nem mára és nem holnapra javítják ki, hanem szerdára. Akkor meg jó lenne, ha addig lenne nyitva, nem? Ez nem erről szól, mindenkinek lehet -már bocsánat a kifejezésért- "egyéni szoc. problémája", de ezekkel nem tudunk mit csinálni. Nem lehet mindig mindenkinek minden jó, olyan nincs. Ez a szabályzat, kész.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 hétf. márc. 19 21:01

Rövid észrevétel:
A nyitvatartást lehet úgy is felfogni hogy nem a 3leg van rövidebb ideig nyitva hanem a 4.leg van 2nappal kitolva...és nem csak felfogás kérdése hanem ténylegesen is ez a helyzet,direkt így lett kitalálva.... aztán ezt pont egy 4napos ünnepkor a 3.fordulóban jön elő...
.. a kategóriák című felvetést pedig elvetettük... arra mikor válaszként írtuk hogy ha gondolja vki. lepontozhatja külön kat.-onként is ,úgy hogy kap itt rá külön topicot akár....nem jött vállalkozó jelentkező....
...akkor ezt megbeszéltük ;)
HFRT Team

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 hétf. márc. 19 21:10

candle írta: Nem adok igazat. Egy szervező feladata többek között az, amiket felsorolsz, de mindenek előtt a feladata az, hogy a csapatnak szórakozást nyújtson.
Erre még válaszolok...aztán reggelizek(és tényleg)... szóval majd 300 embernek a szórakozása,szórakoztatása egy buliban lehet hogy elérhető,de biztos ott is van akinek nem tettszik a zene..
Ugye ne soroljam hogy itt adott esetben egy versenyzőnek hány oka van ami nem tetszhet...pálya,felület,saját hibája ...jajjj hagy ne soroljam annyi dolgot fel lehet sorolni.... van az a pont ami után semmi közünk hozzá... amihez pedig van azt mi így gondoltuk és valszeg így is fogjuk végig vinni..
HFRT Team

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2012 hétf. márc. 19 21:15

NyilasM írta:
candle írta: Nem adok igazat. Egy szervező feladata többek között az, amiket felsorolsz, de mindenek előtt a feladata az, hogy a csapatnak szórakozást nyújtson.
Erre még válaszolok...aztán reggelizek(és tényleg)... szóval majd 300 embernek a szórakozása,szórakoztatása egy buliban lehet hogy elérhető,de biztos ott is van akinek nem tettszik a zene..
Ugye ne soroljam hogy itt adott esetben egy versenyzőnek hány oka van ami nem tetszhet...pálya,felület,saját hibája ...jajjj hagy ne soroljam annyi dolgot fel lehet sorolni.... van az a pont ami után semmi közünk hozzá... amihez pedig van azt mi így gondoltuk és valszeg így is fogjuk végig vinni..

Pedig így hány embert kizártok, akinek nincs internete azzal mi lesz? :eek:
Minimum fizessétek a júpícít mindenkinek :P
Kép

erbé
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: erbé » 2012 hétf. márc. 19 21:26

Komolyan mondom, a faxom tele van azzal, hogy minden forduló után páran sírnak.
1 KIB...TT HÓNAP ÁLLT MINDENKI RENDELKEZÉSÉRE, HOGY ELMONDJA A VÉLEMÉNYÉT A SZABÁLYZATRÓL.
Ha nem tetszik ne indulj és maradj csendben.
100%-ban egyetértek Misivel.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fekete Misi 2012 hétf. márc. 19 21:30-kor.
Ok: azért próbálkozzunk meg fenttartani a nyugodtabb hangnemét a vitának...az a szó amit kicseréltem már kicsit túlzás volt :) tudod te hogy melyik volt :) nyugi Balázs ;) Misi

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2012 hétf. márc. 19 21:44

viewtopic.php?f=2&t=1069&start=2850
Ismételtem megkérdezem,nem ezen történés miatt lett ez így kitalálva???????Vannak ott nevek,meg állítások.....És szerintem MINDENKI szálljon magába...de gondolom majd most meg bennem lesz a hiba mert....amit ideírtam volna úgyis lenullázod,bocs de így látom, alapvetően nektek van igazatok de a problema gyökere asszem inkább ez

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 21:49

Kardos Lajos írta:viewtopic.php?f=2&t=1069&start=2850
Ismételtem megkérdezem,nem ezen történés miatt lett ez így kitalálva???????Vannak ott nevek,meg állítások.....És szerintem MINDENKI szálljon magába...de gondolom majd most meg bennem lesz a hiba mert....amit ideírtam volna úgyis lenullázod,bocs de így látom, alapvetően nektek van igazatok de a problema gyökere asszem inkább ez
Nem innen indult a dolog ;) Már az előző bajnokságban is szó volt arról, hogy változik a nyitvatartási rend, csak akkor még más szelek fújtak, 90%-ban más volt a szervezőség összetétele, így ez a javaslat akkor nem került bevezetésre. Ennek pedig már 2 éve.
Ford Fiesta S2000

candle
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: candle » 2012 hétf. márc. 19 21:52

candle írta:
Fekete Misi írta: Egyáltalán nem értek egyet. Tegyük fel, hogy dolgozol egy munkahelyen, és minden évben 1 évvel hosszabbítják csak meg a szerződésedet. 6 évig dolgozol ott, minden jó, minden f.sza, jön a 7. év, megint szerződéshosszabbítás, és odatolják az orrod alá a papírt, Te meg aláírod anélkül hogy elolvasnád, mert ugye eddig 6 évig mindegyik szerződésben ugyan az állt...majd jön az első hét, amikor közlik hogy szombaton is meló van, te meg értetlenül állsz a dolog előtt, mert ez eddig nem így volt. Majd megmutatják a szerződést, amiben az áll hogy minden szombaton dolgozni kell.
NE tegyük fel. Az egy munkahely, ez pedig egy játék.

Látom sikerült kikerülni a lényeget. A kérdés nem a munkahely és a játék összefüggésére vonatkozott, hanem arra, hogy a szerződés és a szabályzat is köt téged valamihez. Kötelezettségeket támaszt feléd, és információkat tartalmaz. A szerződés az aláírással, a szabályzat a nevezéssel válik kötelező érvényűvé rád vonatkozóan. Ha nem olvasol el valamit, ami kötelezettségeket támaszt feléd, akkor utána nincs jogod reklamálni. Ha nem azt vártad a dologtól amit reméltél, akkor van lehetőség a szerződés felbontására. Itt meg van lehetőség arra hogy nem indulsz többé, de reklamálni akkor se reklamálhatsz, hogy ez miért úgy van ahogy, mert amikor aláírtad a szerződést (neveztél a bajnokságra) akkor azt úgy kell tekinteni, hogy tisztában voltál mindennel, ami le van írva benne.
Misi. Ha már nekiállsz személyeskedni, akkor engedd meg, hogy én úgy lássam, hogy neked nem sikerült a szövegértést teljes mértékben elsajátítanod. Egy munkaszerződést 1 napig olvasom, véleményeztetem az ügyvédemmel és utána lépek bármit is. Ez viszont egy játék. (Félreértés ne essék, nem én voltam az, akinek problémát jelentett a szabályzat elolvasása, de úgy gondolom, hogy az eddig megnyilvánult szervezők erősen csak a saját igazukat vizsgálják.)
Fekete Misi írta:Azt hiszem hogy a mi dolgunk nem a szabályzat elolvastatása, hanem a szabályzat megalkotása volt. Ezt teljesítettük. De ne haragudjatok, az nem működik, hogy mi mindent, a versenyzők meg semmit.
Nem adok igazat. Egy szervező feladata többek között az, amiket felsorolsz, de mindenek előtt a feladata az, hogy a csapatnak szórakozást nyújtson.

Azt hiszem ezt írtam is. Nálam ez a kettő kimeríti a szórakozás nyújtás feltételeit:

Fontosak ezek a tételek is, de mint a mellékelt ábra is mutatja, ez nem elég.
Fekete Misi írta:-Megalkottuk a szabályzatot, kértük hogy mindenki olvassa el, és ha valami észrevétele van vele kapcsolatban, akkor ossza meg velünk, és lehetőség szerint változtatunk rajta, de legalábbis átgondoljuk. 1-2 emberen kívül ezt senki nem tette meg. Most meg jönnek a panaszok, hogy hát ez miért van, az miért van, stb stb. 1 hónap volt rá adva. Meddig tart elolvasni egy 5 oldalas szabályzatot?
Ld. Punky hsz-e második észrevételét. Immár sokadszorra jeleztem, h véleményem szerint rossz ötlet összevonni a kategóriákat, mégsincs foganatja.

Nem most kértük és nem is most kellene már észrevételeket benyújtani, hanem abban az 1 hónapban kellett volna, ami eltellt a szabályzat tervezet kiadása és az 1. forduló rajtja között...

Olvasd el, mit is írtam: "Immár sokadszorra jeleztem".
Fekete Misi írta:-Mi rászánjuk a szabadidőnket, hogy átnézzük a replay-eket, megnézzük hogy tényleg mindenki elküldte-e, illetve kiosztjuk a pontokat, ami a csapatpontok tekintetében nem 3 perces meló. Erre fel rengetegen nem küldik el a replay-eket vasárnap éjfélig. Innentől kezdve nem fogunk rugalmasak lenni senkivel. Ha rajtam múlik, akkor ha valaki vasárnapról hétfőre virradó éjjel 00:10kor küldi el a replay-t, szó és gondolkodás nélkül kitörlöm az e-mail-t, mert nem azt kértük hogy hétfő 00.10-ig küldje el, hanem vasárnap éjfélig. A forduló zárása után 5 nap van arra hogy valaki elküldje. Sőt, aki jelzi előre, hogy vasárnap nem fogja tudni küldeni, csak hétfőn, annak egy nap haladékot adunk, így 6 nap áll a rendelkezésére. Ennek ellenére találkoztam olyannal, aki az 1. forduló replay-eit a 2. forduló rajtja előtt 2 nappal küldte el. Nem akartam hinni a szememnek mikor megláttam...
Pontosan tudom mennyi meló a történet, hiszen a Grand Slam-et egyedül csináltam. Kitaláltam a versenyt és a körítést, írtam hozzá beharangozót, fél órával a zárás után már kint volt az ideiglenes ponttábla, egyedül megnéztem a visszajátszásokat (illetve az elején még Punky segített) satöbbi.

Fekete Misi írta:Te is szervező vagy, voltál, tudod jól hogy mennyi dolga van egy szervezőnek. De csak hogy mások is tudják, leírom hogy mi a különbség egy versenyző és egy szervező kötelezettségei között.

...
...

[/quote]

De.
Misi, ne mindig a saját igazad keresd. Szerintem jobb hangulatú sorozatot tudsz csinálni, ha adni próbálsz a közösségnek.

... és maximális tiszteletem a szervezőknek. ;)

Nem...nem fogjuk kinyalni senkinek a s.ggét, és nem fogunk mindenkire odafigyelni, hogy jaj Jánoska, elolvastad a szabályzatot? Jaj Gézuka, elolvastad a szabályzatot? Ha nem akkor légyszives olvasd már el jó? NEM.......jóhogynem már mindenkinek külön PÜ-t küldünk, hogy ez meg ez változott...olvassa el mindenki...érdekes módon nem olyan sok ember problémázik...max 10-20. Az mondjuk a 274 indulóból és a kb 400 nevezőből (ennyien indultak a 3. fordulóban) nem olyan sok...az a 10-20 ember magára vessen, és ne reklamáljon...

Ha nem szervező lennél, még vállalható lenne a fenti pár sorod szóhasználata és stílusa, így szerintem erős.
Véleményem szerint ezt a stílust a haverjaidnak tartsd meg, én ezen a szinten nem kívánok vitatkozni.

Misi voltam...

candle
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: candle » 2012 hétf. márc. 19 21:56

NyilasM írta:... amihez pedig van azt mi így gondoltuk és valszeg így is fogjuk végig vinni..
Ezzel nincs baj, de szerintem ha a megszokott versenyekhez képest változtattok, akkor azt vastag és nagy betűvel emeljétek ki, akár a kiküldött mail-ekben is, azzal elkerülhetőek lennének a hasonló vitatott szituk.

(De ez persze csak az én véleményem. Ha továbbra is felvállaljátok ezeket a vitákat, akkor hajrá, nem kell külön felhívni a figyelmet semmire. ;) )

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2012 hétf. márc. 19 21:57

Akkor én kérek elnézést! ;) Mindenesetre elég parázs volt az a vita is!És punkyt még mindig nem láttam reagálni,miközben itt páran már lehet meg is vernék....pedig lehet hogy csak simán első haragjában írta amit írt...van ilyen! ;) És simán elhiszem hogy jó érzés mikor ennyien "összezárnak" mögötted/tetek de azért van mikor már elég a trágyszóró kenéséből főleg nyállal ;) És ha erre vki azt mondja hogy itt ezen a lapon és témakörben nem valósult meg az....hm :think: ...valami frappánsat :think: ... :idea: álszent!!!Valószínű emiatt lesz aki megharagszik rám,de úgy gondolom az meg is érdemli hogy arra fordítsa az energiáját!

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 hétf. márc. 19 22:01

Kedves Kardos Lajos!

Miért van az, hogy ahogy valaki felvet valami problémát a rendezésben/pluginban/szervezőkben, Te egyből ott teremsz, és kelted a feszültséget? Pl. ilyen hozzászólással, mint ez az utolsó is.

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 22:04

Misi. Ha már nekiállsz személyeskedni, akkor engedd meg, hogy én úgy lássam, hogy neked nem sikerült a szövegértést teljes mértékben elsajátítanod. Egy munkaszerződést 1 napig olvasom, véleményeztetem az ügyvédemmel és utána lépek bármit is. Ez viszont egy játék. (Félreértés ne essék, nem én voltam az, akinek problémát jelentett a szabályzat elolvasása, de úgy gondolom, hogy az eddig megnyilvánult szervezők erősen csak a saját igazukat vizsgálják.)
Nem személyeskedtem. És akkor mi van ha ez csak egy játék? A játékoknak is vannak szabályaik, amik mindenkire kötelező érvényűek. A nevezéssel elfogadta mindenki azt, ami a szabályzatban le van írva. A szabályzat nem ismerete nem mentesít semmi alól...továbbra is felteszem a kérdést: Mibe és mennyi időbe tellik elolvasni egy 5 oldalas szabályzatot? Ha valakinek reklamálni van ideje, akkor legyen ideje elolvasni a szabályzatot is......
Fontosak ezek a tételek is, de mint a mellékelt ábra is mutatja, ez nem elég.
A mellékelt ábra azt mutatja, hogy kb 90%-10% az elégedettek és az elégedetlenkedők aránya...az a 90% nekem bőven azt jelenti hogy amit csinálunk azt jól csináljuk...

Ha nem szervező lennél, még vállalható lenne a fenti pár sorod szóhasználata és stílusa, így szerintem erős.
Véleményem szerint ezt a stílust a haverjaidnak tartsd meg, én ezen a szinten nem kívánok vitatkozni.

Kicsit kiakaszt, hogy elvárod, hogy mindenkinek k........ a s....ét...eddig se tettük és ezután sem fogjuk. Továbbra is azt mondom, hogy mi aránytalanul több időt fordítunk mások szórakoztatására, mint mások arra, hogy eleget tegyenek a kéréseinknek (az ő kötelezettségeiknek)...amíg úgy gondolod, hogy egy versenyzőtől, aki nevez egy bajnokságba, nem várható el, hogy elolvassa a szabályzatot, és nekünk kell felhívni mindenki figyelmét még arra, hogy ugyan tegyék már meg azt, ami egyébként kötelezően ajánlott lenne, addig azt hiszem hogy nincs miről beszélnünk...
Ford Fiesta S2000

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 hétf. márc. 19 22:06

candle írta:
Bár eddigi vitáink nem sok eredménnyel zárultak, én azért megkérdezném, hogy Misi hol személyeskedett?

Illetve kiemelsz dolgokat. Például, hogy sokadszorra vetetted fel. De mikor? 1. forduló után, most, stb.
Szezon előtt kellett volna, ott volt rá 1 hónap. Te sem gondolod komolyan, hogy majd év közben változtatgatunk ilyen volumenő dolgokon?! És ezzel nem azt akarom mondani, hogy változtattunk volna akkor is, de hiába jössz azzal, hogy Te hányszor vetetted fel, mert többen felvetették, de Misibá leírta a választ.

Továbbá, lehet, hogy rendeztél bajnokságot, de nem 400 nevezőnek, ez azért kicsit nagyobb falat.

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2012 hétf. márc. 19 22:06

Komolyan már versenyezni sincs kedvem :)

candle:

Igen jelezted, időben, leveleztünk sokat. Akkor is megírtam, hogy hajthatatlan vagyok a kategóriaösszevonásokat illetően, ez azóta sem változott. Szeretném ha elfogadnád végre, és nem erősítenéd a kritikus hangokat.
Szervezőként valóban a szórakoztatás volt a legfőbb célom, de ha folyton a mindenki által elfogadott (nevezés) és jóváhagyott (bizonyos 1 hónap) szabályzat kierőszakolt változtatgatása szerintetek a legfontosabb feladat, akkor reménytelennek érzem. Nem szeretnénk túlzottan merevek, rugalmatlanok lenni, de egy egészséges "rendet" azért illik tartani minden bajnokságban.

Mindenki:

A 4.LEG tovább futható 2 nappal mint a többi. Ez nem az UFO-k kedvéért van így. Azért van, hogy a taktikai lehetőségeket próbáljuk minimumra szorítani. Ne azon múljon senki dobogója-pontszerzése-akármilye, hogy éppen mennyire szeret utolsó nap késő este leülni JÁTSZANI.

Emberek, ne felejtsétek el. Ez egy olyan játék, ahol elvileg jó hangulatban élvezettel versenyezhetnénk... Annak a pár embernek tényleg megéri tönkretenni azt a hangulatot amit szeretnénk?
Opel Astra GSi N3 :)

Tizot
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tizot » 2012 hétf. márc. 19 22:09

Mindig csak 10-20 ember aztán majd szépen lassan elfogynak az emberek...
Kisebb összeget fel mernék tenni arra, hogy több embernek is van problémája mint amennyien itt hangot adnak neki.
De hát a számok és a statisztika makacs dolog, és ez titeket igazol egyelőre.
Kép

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 22:11

candle írta:
NyilasM írta:... amihez pedig van azt mi így gondoltuk és valszeg így is fogjuk végig vinni..
Ezzel nincs baj, de szerintem ha a megszokott versenyekhez képest változtattok, akkor azt vastag és nagy betűvel emeljétek ki, akár a kiküldött mail-ekben is, azzal elkerülhetőek lennének a hasonló vitatott szituk.

(De ez persze csak az én véleményem. Ha továbbra is felvállaljátok ezeket a vitákat, akkor hajrá, nem kell külön felhívni a figyelmet semmire. ;) )
Innen látszik, hogy Te sem olvastad el a szabályzatot, ugyanis a dokumentumban citromsárga háttérrel van kiemelve az összes módosítás, ami különbözik a korábbi szabályzatoktól...
Ford Fiesta S2000

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2012 hétf. márc. 19 22:11

Tizot írta:Nem...nem fogjuk kinyalni senkinek a s.ggét, és nem fogunk mindenkire odafigyelni, hogy jaj Jánoska, elolvastad a szabályzatot? Jaj Gézuka, elolvastad a szabályzatot? Ha nem akkor légyszives olvasd már el jó? NEM.......jóhogynem már mindenkinek külön PÜ-t küldünk, hogy ez meg ez változott...olvassa el mindenki...érdekes módon nem olyan sok ember problémázik...max 10-20. Az mondjuk a 274 indulóból és a kb 400 nevezőből (ennyien indultak a 3. fordulóban) nem olyan sok...az a 10-20 ember magára vessen, és ne reklamáljon...

Kisebb összeget fel mernék tenni arra, hogy több embernek is van problémája mint amennyien itt hangot adnak neki.
Nem hiszem hogy bárkit is büntettünk érte ha elmondta a véleményét. Tisztában vagyok vele hogy benned is van tüske, de továbbra is fenntartom, ha bárkinek bármi problémája van, vegyen egy mély levegőt és írja meg privátban. ;)

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 22:13

Tizot írta:Nem...nem fogjuk kinyalni senkinek a s.ggét, és nem fogunk mindenkire odafigyelni, hogy jaj Jánoska, elolvastad a szabályzatot? Jaj Gézuka, elolvastad a szabályzatot? Ha nem akkor légyszives olvasd már el jó? NEM.......jóhogynem már mindenkinek külön PÜ-t küldünk, hogy ez meg ez változott...olvassa el mindenki...érdekes módon nem olyan sok ember problémázik...max 10-20. Az mondjuk a 274 indulóból és a kb 400 nevezőből (ennyien indultak a 3. fordulóban) nem olyan sok...az a 10-20 ember magára vessen, és ne reklamáljon...

Minden évben volt balhé, méghozzá olyanok, amikhez képest ez ami most van, 30 éves érettségi találkozós élménybeszámoló...és mégis ott tartunk, hogy idén is több száz ember nevezett, illetve soha nem látott élmezőny jött össze...
Ford Fiesta S2000

Tizot
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tizot » 2012 hétf. márc. 19 22:15

Retkes Péter írta:

Nem hiszem hogy bárkit is büntettünk érte ha elmondta a véleményét. Tisztában vagyok vele hogy benned is van tüske, de továbbra is fenntartom, ha bárkinek bármi problémája van, vegyen egy mély levegőt és írja meg privátban. ;)
Rosszul gondolod.Bennem már nincs, mert nem nagyon érdekel az egész.Megyek mert még élvezem, aztán ha már nem fogom élvezni akkor nem megyek :)
Kép

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 hétf. márc. 19 22:16

Retkes Péter írta:Komolyan már versenyezni sincs kedvem :)

candle:

Igen jelezted, időben, leveleztünk sokat. Akkor is megírtam, hogy hajthatatlan vagyok a kategóriaösszevonásokat illetően, ez azóta sem változott. Szeretném ha elfogadnád végre, és nem erősítenéd a kritikus hangokat.
Szervezőként valóban a szórakoztatás volt a legfőbb célom, de ha folyton a mindenki által elfogadott (nevezés) és jóváhagyott (bizonyos 1 hónap) szabályzat kierőszakolt változtatgatása szerintetek a legfontosabb feladat, akkor reménytelennek érzem. Nem szeretnénk túlzottan merevek, rugalmatlanok lenni, de egy egészséges "rendet" azért illik tartani minden bajnokságban.

Mindenki:

A 4.LEG tovább futható 2 nappal mint a többi. Ez nem az UFO-k kedvéért van így. Azért van, hogy a taktikai lehetőségeket próbáljuk minimumra szorítani. Ne azon múljon senki dobogója-pontszerzése-akármilye, hogy éppen mennyire szeret utolsó nap késő este leülni JÁTSZANI.

Emberek, ne felejtsétek el. Ez egy olyan játék, ahol elvileg jó hangulatban élvezettel versenyezhetnénk... Annak a pár embernek tényleg megéri tönkretenni azt a hangulatot amit szeretnénk?
Peti!

Én még mindig csak csodálni tudlak. Rövid, tömör, semmi mellébeszéd, és higgadt. :respect:

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 22:20

Jah és candle...írtad, sőt még másodjára is felhívtad rá a figyelmemet, hogy "Immár sokadszorra jeleztem, h véleményem szerint rossz ötlet összevonni a kategóriákat, mégsincs foganatja."

Végignéztem a topic elejét, az első hsz-től egészen a forduló rajtjáig...nem találtam tőled olyan hsz-t, amiben jelezted volna hogy a kategóriák összevonása nem jó ötlet...
Ford Fiesta S2000

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2012 hétf. márc. 19 22:34

Bóta Róbert írta:Kedves Kardos Lajos!

Miért van az, hogy ahogy valaki felvet valami problémát a rendezésben/pluginban/szervezőkben, Te egyből ott teremsz, és kelted a feszültséget? Pl. ilyen hozzászólással, mint ez az utolsó is.
Kedves Bóta Róbert!

Ez a hobbim...és valószínűleg egy ilyen rohadék vagyok mint ahogy gondolod!Viszont ezek szerint csak van abban valami ami eszembe jutott.Tudod akár válaszolhatnék is erre normálisan,de ma olyan jó kedvem van,nem akarom nagyon elrontani.Azt pedig végképp nem akarom hogy azok akik annyira szeretik kiny.... valakik ....ét azok nekem essenek!Viszont ha úgy látod Te vagy bárki más hogy semmi keresni valóm nincs itt(mert nem beszélek szépen,nincsenek ötleteim,büdös vagyok vagy egyszerűen csak "egyből ott termek" és keltem a feszültséget),kezetekben a megoldás és ki lehet innen dobni engem!!!Sajnálnám,de mint mondottam a gombon a Ti ujjatok van.De azt hogy nekiálltok valakinek(illetve nem ti,hanem a fekete lyukak ismerői),meg nem védi magát(isten tudja miért),és a végére már valami olyan hangnem keveredik ki a dologból ami már megalázó(természetesen úgy megoldva,hogy még fajin csávó vagyok mert valaki aki már nagyon kente a szájának a hsz-ét kitörlöm) na látod ezek azok a dolgok amiktől hánynom kell....ez egész egyszerűen a fűzfa effektus...ahová a szél fújja odaáll...sosem voltam másmilyen,így 30évesen gondolom már nem is igen leszek.Biztos azért van mert útálom a hatalom minden formáját és fitogtatását.Bocs hogy hosszú voltam,mielőtt válaszolsz olvasd el mégegyszer és mégegyszer talán megérzel valamit a lényegből(nem,nem hülyének nézlek csak tudom hogy másképp gondolkodom mint az átlag emberek)....de idősebb nem leszel és ez valószínűleg áthidalhatatlan távolság lesz sajnos!

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2012 hétf. márc. 19 22:39

Ne haragudj, de nem látom, hol "álltunk neki" Punkymanonak. Le lett írva egy szerintem elfogadható válasz, és azóta hozzá nem lett szólva. Ellenben rögtön kapott rajta jópár ember, köztük most Te is, és jön megint a feszültség keltés.

Te meg ezen gondolkozz el.

Egyébként pedig nem kicsi üldözési mániád van szerintem.

olasz
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: olasz » 2012 hétf. márc. 19 22:43

erbé írta:Komolyan mondom, a faxom tele van azzal, hogy minden forduló után páran sírnak.
1 KIB...TT HÓNAP ÁLLT MINDENKI RENDELKEZÉSÉRE, HOGY ELMONDJA A VÉLEMÉNYÉT A SZABÁLYZATRÓL.
Ha nem tetszik ne indulj és maradj csendben.
100%-ban egyetértek Misivel.

Teljes mértékben a szervezőkkel értek egyet! Akinek nem tetszik tudom ajánlani a startlapjatekok oldal online sakk részleget... ott lehet dühöngeni :help1:

olasz
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: olasz » 2012 hétf. márc. 19 22:58

Kardos Lajos írta:
Bóta Róbert írta:Kedves Kardos Lajos!

Kedves Bóta Róbert!

Ez a hobbim...és valószínűleg egy ilyen rohadék vagyok mint ahogy gondolod!Viszont ezek szerint csak van abban valami ami eszembe jutott.Tudod akár válaszolhatnék is erre normálisan,de ma olyan jó kedvem van,nem akarom nagyon elrontani.Azt pedig végképp nem akarom hogy azok akik annyira szeretik kiny.... valakik ....ét azok nekem essenek!Viszont ha úgy látod Te vagy bárki más hogy semmi keresni valóm nincs itt(mert nem beszélek szépen,nincsenek ötleteim,büdös vagyok vagy egyszerűen csak "egyből ott termek" és keltem a feszültséget),kezetekben a megoldás és ki lehet innen dobni engem!!!Sajnálnám,de mint mondottam a gombon a Ti ujjatok van.De azt hogy nekiálltok valakinek(illetve nem ti,hanem a fekete lyukak ismerői),meg nem védi magát(isten tudja miért),és a végére már valami olyan hangnem keveredik ki a dologból ami már megalázó(természetesen úgy megoldva,hogy még fajin csávó vagyok mert valaki aki már nagyon kente a szájának a hsz-ét kitörlöm) na látod ezek azok a dolgok amiktől hánynom kell....ez egész egyszerűen a fűzfa effektus...ahová a szél fújja odaáll...sosem voltam másmilyen,így 30évesen gondolom már nem is igen leszek.Biztos azért van mert útálom a hatalom minden formáját és fitogtatását.Bocs hogy hosszú voltam,mielőtt válaszolsz olvasd el mégegyszer és mégegyszer talán megérzel valamit a lényegből(nem,nem hülyének nézlek csak tudom hogy másképp gondolkodom mint az átlag emberek)....de idősebb nem leszel és ez valószínűleg áthidalhatatlan távolság lesz sajnos!

Ahhoz képest, hogy utálod a hatalom gyakorlását elég érdekes üzenetet írtál! Ugyanis ami előnyöd van Robival szembe az a korod, amit hatalomnak is lehet nevezni! Mert elméletileg, ismétlem ELMÉLETILEG az idősebb ember tapasztaltabb. És te ezen hatalmaddal vissza is éltél az utolsó mondatodban... Robi lehet fiatalabb, de hogy értelmesebb az ebből a monológodból tökéletesen kiderült! :boa:

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 23:03

Jólvan Uraim, úgy érzem hogy a témát már nem kell tovább nyújtani, és nem is nagyon lehet. A további problémákat, nézeteltéréseket PÜ-ben folytassátok. Köszönjük szépen :respect:
Ford Fiesta S2000

Punky
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Punky » 2012 hétf. márc. 19 23:05

Ami itt megy az már lol, ne haragudjatok, írhatnék sok mindent, de inkább befogom a számat, nincs értelme vitatkozni már ezeken.
Legyek téma, mindenkinek, azt is nagy ívbe lefosom, ezennel az ob-t én befejeztem. Senkinek nem fogok hiányozni, nagyon jól tudom. Nem is várok erre már reakciót, de úgyis lesz aki ír rá, mert hát jobb dolga sincs, csak a másikba belekötni. Meg ezt pártolni, azt pártolni... Szánalmas... :)

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2012 hétf. márc. 19 23:11

én mondjuk Pécsről korábbi vonattal jöttem haza (5 órás út), ennek köszönhetően tömegnyomorban az IC-n 500 forintos helyjeggyel 1,5 órát ÁLLVA Pestig, hogy még időben le tudjam futni... És már szerdán így indultam el itthonról, hogy folyamatosan néztem az eredményeket és tudtam, hogy haza kell jutnom... Nem mártírkodom, csak ha odafigyel az ember, azért képes igazodni a dolgokhoz
És nem volt megerőltető :)
Puszika!
Egészség legyen, meg nyomaték!

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2012 hétf. márc. 19 23:18

Innentől kezdve tényleg be lehet fejezni a topicban való írkálást. PÜ...köszi...Ádám nem neked szól...
Ford Fiesta S2000

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 kedd márc. 20 06:57

Kardos Lajos írta:...ahová a szél fújja odaáll...sosem voltam másmilyen,így 30évesen gondolom már nem is igen leszek.Biztos azért van mert útálom a hatalom minden formáját és fitogtatását....
Ez teljesen rendben van..csak ha ez most szorosan ide kapcsolódik akkor még sem vk. jó ember ismerő... :think: :think:

Más\másoknak:
Az hogy kinek miből van elege azt szinte kár is felsorolni...de az önmagáért beszél mikor egy vita vége felé személyeskedésbe csap át...bár meggyőződésem hogy pár ember részéről alapból ez az alap indok.
Jó dolog ez a fórumosdi...nyugodtan lehet x km-ről bárkinek bunkóskodni,kötekedni,szartkavarni minden következmény nélkül...akkor hajrá mindent bele érintettek :lollypop: :lollypop:
Alapból azt is tudom hogy fölösleges ezáltal bár mit is írnom mert vagy a korom,vagy az itteni jelenlétem vagy magában csak a személyem zavar egy pár embert és ez nem fog változni,de úgy ahogy Ők rám ,Én is teszek rájuk nagy ívben.De egy pár dolgot akkor sem fogok megérteni: miért seggnyalás ha vki. -vkivel egyet ért... bár ez a politikában lassan elfogadott állítás sem állja meg a helyét ...de itt?? sztm. aki így áll a dolgokhoz alapból emberileg egy nagy nulla,annak lételeme a zavar ,a káosz..az a balhéra élvez,az jelent kielégülést egyben nyugalmat,örömöt számára.. Csak hát ez nem csak itt jelenség...a hwsv-től a duenig,bármely netes cikk utáni kommentekig minden hol meg jelennek ezek a tipusu emberek ,és nem veszik észre hogy csak elüldözik a normálisakat...innen is távozott sok olyan arc aki ezek miatt lépett le,no de olyan is fog majd akinek ténylegesen kellene,mint ahogy van rá példa(a helyi kocsmában lehet ugatni,beszólogatni nyugodtan,csak ott fosunk mert orbabasznak...)
..
egy kicsit még a bajnokságról: a feltételek adottak,az hogy kinek tetszik-kinek nem az egy dolog..viszont az elmúlt pár év tapasztalata az hogy az első és utolsó futam közti indulók száma
általában a negyedére is csökken és itt nem csak a bajnokságról hanem egyéb más számomra(eddig)tétversenynek számító más futamokat is nézve...(mondjuk azokat nem nézem ahogy a szervező az itteni vita töredéke után inkább leszarta a folytatást).A lemorzsolódás általában csendben folyik...persze itt ez mitől is zajlana halkan... azt pedig hogy vki. nem vállalja fel a saját indokait hanem át akarja hárítani az adott szervezőkre..no az végképp nem érdekel.

Kicsit hosszabbra sikeredett mint akartam...lehet van akinek sértő,bár akiknek szántam azokról úgy is mindig-minden lepereg...
HFRT Team

kovimartin
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: kovimartin » 2012 kedd márc. 20 08:06

Jelentem célba értem :D !!
jó kis verseny volt bár voltak olyan szakaszok ami nem a szívem csücskei de attól eltekintve jó volt !! :)
Grat a célba érőknek is :respect:
Kép

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2012 kedd márc. 20 08:24

Fekete Misi írta:Jah és candle...írtad, sőt még másodjára is felhívtad rá a figyelmemet, hogy "Immár sokadszorra jeleztem, h véleményem szerint rossz ötlet összevonni a kategóriákat, mégsincs foganatja."

Végignéztem a topic elejét, az első hsz-től egészen a forduló rajtjáig...nem találtam tőled olyan hsz-t, amiben jelezted volna hogy a kategóriák összevonása nem jó ötlet...
Misi!

Mint írtam, sokat leveleztem vele a kategóriák összevonását illetően. Megfelelő időben, formában, stílusban. Abszolúte semmi kivetnivalót nem találok ebben, kivételesen Őt tényleg érdekli és időben figyelmeztetett is. Megosztottuk egymással az érveinket, ebben az esetben éltem a "hatalmammal" és úgy döntöttem hogy megpróbáljuk így. Ha ez nem váltja be a hozzá fűzött reményeket a jövőben alkalmazhatjuk a hagyományos kategóriánkénti rendszert.

Ez a fajta kommunikáció tetszik, kedvemre való ha valakivel értelmesen tudunk érvelni. Ami picit zavar, hogy ott és akkor ezt azt hiszem kiveséztük, nincs rá szükség hogy egy szélesebb körben ismét terítékre kerüljön. Ha bebizonyosodik hogy nem volt jó ötlet a kategóriák összevonása, én leszek az első ember aki elismeri hibaként, de egyelőre még nem érzem így :)

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 kedd márc. 20 08:44

Komolyan mondom megpróbáltam átolvasni az elmúlt napi termést, de fingom nincs igy a végére miről ment a vita. De lehet nem is baj, legalább kimaradok belőle.
Én csak azt nem értem, hogy azt miért nem lehet megérteni, hogy
"ha a versenyző kiesik programhiba miatt az a saját technikai gondja. A rally technikai hiba miatti folytatásának egyetlen támogatott módja, ha a szakasz betöltése közben, a szakasz végén, a beérkezés után, ill. két szakasz közben fagy le/lép ki a program."
Itt nem törik el a féltegelyed, nem robban fel magától a motor, fogjuk fel ha BÁRMIÉRT kiesünk, akkor az technikai hiba. Az is technikai ha nincs netünk, minden ami a kiesést eredményezi, amikor anyum sütit hoz és épp nem egyenesben megyek és nem tudom megállitani az is az lett volna. De marha nehéz sőt lehetetlen lenne kiszűrni ki miért esett ki vagy nem indult el. Jogos v nem jogos a kérelem. Lehetetlen megvizsgálni.
A másik fontos dolog, hogy meg kéne próbálni felnőlni ahoz, hogy ha az van a szabályzatban hogy fogadjuk el, akkor ne akarjuk megváltoztatni. De tényleg, ez olyan nehéz? Minek itt mindig vitázni a kategóriákról meg mindenről? Senki sem a kat 3. helyére született, higgyétek el mindenki megdolgozott a sikerért. Amikor én kezdtem én is a 30. helyeken mentem, de meg akartam tanulni ezt és nem adtam fel. Hát ha össze van vonva ha nincs, akarjuk, ne reklamáljunk.
És peace!! :rally:
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

ocsy
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: ocsy » 2012 kedd márc. 20 08:59

kikiny írta:Komolyan mondom megpróbáltam átolvasni az elmúlt napi termést, de fingom nincs igy a végére miről ment a vita. De lehet nem is baj, legalább kimaradok belőle.
Én csak azt nem értem, hogy azt miért nem lehet megérteni, hogy
"ha a versenyző kiesik programhiba miatt az a saját technikai gondja. A rally technikai hiba miatti folytatásának egyetlen támogatott módja, ha a szakasz betöltése közben, a szakasz végén, a beérkezés után, ill. két szakasz közben fagy le/lép ki a program."
Itt nem törik el a féltegelyed, nem robban fel magától a motor, fogjuk fel ha BÁRMIÉRT kiesünk, akkor az technikai hiba. Az is technikai ha nincs netünk, minden ami a kiesést eredményezi, amikor anyum sütit hoz és épp nem egyenesben megyek és nem tudom megállitani az is az lett volna. De marha nehéz sőt lehetetlen lenne kiszűrni ki miért esett ki vagy nem indult el. Jogos v nem jogos a kérelem. Lehetetlen megvizsgálni.
A másik fontos dolog, hogy meg kéne próbálni felnőlni ahoz, hogy ha az van a szabályzatban hogy fogadjuk el, akkor ne akarjuk megváltoztatni. De tényleg, ez olyan nehéz? Minek itt mindig vitázni a kategóriákról meg mindenről? Senki sem a kat 3. helyére született, higgyétek el mindenki megdolgozott a sikerért. Amikor én kezdtem én is a 30. helyeken mentem, de meg akartam tanulni ezt és nem adtam fel. Hát ha össze van vonva ha nincs, akarjuk, ne reklamáljunk.
És peace!! :rally:
Én sajna technikai hiba (gépem szar) miatt estem ki.
Bár a plugint vádoltam emiatt, de aztán kiderült nem az volt az oka.
Sajnálom, ha jómagam is vitatkoztam emiatt.
F. Misitől is elnézést kértem!

Szerintem jó a szervezés ahogy van!

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 kedd márc. 20 09:35

Nincs ezzel baj Ocsy, mikor kiesel kicsit le kell nyugodni és kész :)
De ez már egy hatalmas erény, mikor valaki igy tud írni mint te. :respect:

Más:
Célban vok. Próbáltam tolni ahogy tudtam az idegeim ennyit engedtek. Hibám nem volt, meglátjuk Zoli mit húz elő a kis kalapból, aztán remélem 20-on belül maradok majd neki a végén :)
Maga a forduló tetszett, a finn pályákkal kell majd megbarátkoznom, de ez az én feladatom innentől. Repik úton vannak, várom a köv fordulót :D
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

Csomos Miklos
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Csomos Miklos » 2012 kedd márc. 20 10:22

Sajnos picit igazat kell adnom azoknak,akik fel vannak picit háborodva,hogy mért mindig vasárnapig van nyitva az első 3. leg....
tudom szabályzat így úgy amúgy....csak.....és tényleg nem akarok megbántani senkit...
1.szabályzatot,meg olyan emberek feleselnek vissza itt másoknak akik egyetemen vannak...és nem sok mindent dolgoztak még,és sok szabadidejük van(amellett tudom egyetem stb)..(nem akarok ezzel senkit sem megbántani,meg jó dolog tanulni hiszen később sokkal jobb lesz)de olyan emberek "rinyálnak meg"akik lehet hétfőtől-vasárnapig dolgoznak...8-17óráig..és egyszerűen,lehet hétfőn valamiért több ideje lett volna lefutni..és nem lehet már neki...
megmondom őszintén 1.-2. futamot én is azért nem tudtam lefutni..mert egyszer vas.11re értem haza...utána meg hétfőn délbe kb...

teljesen egyetértek azokkal akik rinyálnak..hiszen elég jól ismer itt mindenki mindenkit.....azért vagyunk hogy egy jó közösség legyen,akkor azokat is figyelembe kéne venni,akik esetleg nem olyan eredményesek,de mégis versenyezni akarnának,akik esetleg nem tudnak mindennap beírni a fórumba...nem olyanok mint mi fiatalok,hogy tudja mindig mi hol van afórumon..és nem egyből lebaszni kell,hogy csak 2hsz-t kéne feljebb olvasni........
mindig mondjátok hogy MNASZ így úgy...ez ugyan az...valamit mond valaki egyből elolvastad a szabályzatot húzzál el és cső...
amellett tudom hogy ti ezt mind a mi szórakozásunkra csináljátok,ami nagyon jó és szép.. :) tényleg,tök jó hogy ilyenbe részünk lehet...de akkor is... :)

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2012 kedd márc. 20 10:31

Csomos Miklos írta:
...de olyan emberek "rinyálnak meg"akik lehet hétfőtől-vasárnapig dolgoznak...8-17óráig..és egyszerűen,lehet hétfőn valamiért több ideje lett volna lefutni..és nem lehet már neki...

:)
Az igazság ott van amit Ádám írt. Ha valakinek ez tényleg fontos, szeretné és van kapacitása, tudja úgy időzíteni a dolgait hogy beleférjen.

Véletlenül sem panaszkodni szeretnék mert én intéztem így, de 2 állásom van, egyik hétfőtől péntekig napi 14 órát emészt fel. Tudom, hogy jellemzően nem vagy az országban hétvégén, de olyan menetrendet ami mindenkinek jó, sajnos nem tudunk kialakítani.

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2012 kedd márc. 20 11:15

Gratulálok Árpi és VikHun!!! :respect: Most már be kell látnom, hogy totál el vagyok tévedve a kocsival kapcsolatban. Nagyon nagyokat mentetek, fel sem tudom fogni. Azt hiszem jó lesz nekem innentől kezdve, ha csak kocsikázok és nem hajtom az eredményt.
Super-man ASE
SRC -> https://sites.google.com/site/sprintrallycup/hirek

facebook.com/VinyoDekor

Válasz küldése