Technikai problémák - segítségnyújtás (help)

Minden ami a játékkal kapcsolatos

Moderátor: Moderátor

amiaki
Vendég

Re: Technikai problémák - segítségnyújtás (help)

Hozzászólás Szerző: amiaki » 2017 hétf. okt. 16 19:52

4k ban szeretnék játszani . tegnap már arra rájöttem ha nem ugy állítom be a képernyőt hogy a 2 képernyő az elsődleges ,hanem képernyő kiterjesztésére állítom akkor nem villog.most már csak az a problémám hogy szaggat a játék ,nem nyenge a gép mert minden játékot fullon visz 4k ban csak mindig az rbr el szenvedek.2 éve az oldotta meg hogy a videokártyának a gyári szoftverét kellett telepítenem,ahogy lesz időm megprobálom,persze tanácsokat szivesen fogadnék.köszi

gubrincs1
Vendég

Hozzászólás Szerző: gubrincs1 » 2017 kedd okt. 24 15:12

Üdv mindenkinek!

Egy olyan problémával szeretnék hozzátok fordulni, ami nagy valószínűséggel nem az itteniek szakterülete, de a bennfentesek sajnos nem tudtak eddig segíteni.
Linux-on játszok (*játszanék) a RBR-val, Wine segítségével. Hiba nélkül fut, a rallysimfans plugin is működik, nem szaggat, nem akad ki, tökéletes. Annyit leszámítva, hogy kb. 2 perc futás után egyszerűen eltűnnek a fák, kövek, házak, stb. (ami lássuk be, nem praktikus egy rallijátéknál :D ).
Mások is (elég sokan) találkoztak már a problémával (pl. https://youtu.be/xLvDialXXv8 ), egyeseken segített a GLSL kikapcsolása, másoknál hatástalan. Ha jól tudom, legtöbbször nvidia kártyákkal jelentkezik a hiba. (próbálkoztam mindenféle dátumú driver-rel, semmi eredmény)

Ami furcsa, hogy ugyan a fák eltűnnek, a kisebb füvek nem (gondolnék arra, hogy az alpha map a gond, de hát a füveken jó.) Az átlagos, fix nézők eltűnnek, az animált pálybírók/kamerások, állatok nem. A Cote-n a házak eltűnnek, az alapjuk nem. (szintén átlátszók lesznek a Harwood Forest hídjainak alsó pillérfalai is). Az autók is rendben megjelennek (az újabbakon vannak itt-ott villódzások, de azt ha jól láttam, ugyanúgy megvan másnál is)
Nincs valami ötletetek, miért lehetnek másként kezelve ezek az eltűnő és megmaradó objektumok? Másfajta textúrákat használnak? Vagy más a shader? Csak azért kérdezem, mert hátha meg lehetne kerülni így a problémát, vagyis pl átírni valamit valahol, amitől egy kategóriába kerül minden). Tudom, hogy itt többen foglalkoznak pályaépítéssel/moddolással is, sokkal jobban tudjátok, mi hogyan működik a játékban mint a Wine-osok.
(persze ha más megoldással tudtok szolgálni, nem haragszok meg ;) )
Köszönöm előre is a segítséget!

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2017 vas. okt. 29 21:30

[quote="gubrincs1"][/quote]
Fórumot elég kevesen olvassák már sajnos, próbálkozhatsz itt is esetleg, hátha valamelyik látogató tud segíteni.
https://www.facebook.com/rallysimfans.hu/
https://www.facebook.com/RBR.Rallysimfans.hu/
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 hétf. okt. 30 19:53

Én pont olvasom még :D
gubrincs1 írta:Üdv mindenkinek!

Egy olyan problémával szeretnék hozzátok fordulni.....
Szia!

Régebben az egyik gépembe, egy ATI 9250VIVO 256MB-os videkártya működött és én nekem sem látszódtak ezek az objektumok, kivételes eset votl ha valami miatt nagyon bedolgozott a gép és akkor felvillantak néhány pillanatra :D. Egy másik gépembe egy ATI 9600Pro 128MB-os videokártya volt azzal tökéletesen futott (elvileg fut a mai napig is) az RBR. Ha jól emlékszem először próbáltam a 9600-as driverét is, de később jött a 9250-hez javított új driver, amivel elvileg már tökéletesen müködött volna az rbr. A szépséghiba az hogy tényleg szépen mutatta a fákat, házakat, nézőket, de picit talán szaggatott a RBR ettől és az úton is(főleg betonon látszódott zavaróna) megjelentek ilyen vízszintes csíkok. Ráadásul a gépen egy total kommanderes legörgetés is nagyon belassult, úgyhogy pár perc nézegetés után mindkét driver esetében unistall lett és ment fel a 9250-hez kapott lemezről a saját eredeti drivere én meg megtanultam még a többi pályán is hogy hol ne vágjam le :D.
Így nézett ki nálam a 9250-el, ahogy nézem füvem nekem is volt:
http://autosim.x3.hu/rbr_034.jpg
http://autosim.x3.hu/rbr/rbr_169.jpg

Mint pálya építő, azt tudom mondani, hogy az inik variálásával/átírásával nem lehet megoldani ezt a problémát, mert az rbr-es pályák lelke az LBS fájl és azt piszkálni nem is olyan egyszerű, nem is mindet lehet, ráadásul akkor az online versenyzésnek egyből lőttek...

Továbbá elgondolkodtam, hogy miért is van fű és csak egy dolog jut eszembe. Alapvetően az tűnik el ami generál mesh. Ezek általában a fák, az utak, kerítések, nézők esetleg házak is akár(Cote-n tuti a ház az general mesh). A Ground mesh-t látod ami általában az út és oldalsó domborzat, valamint a screnery-t is látod ami a távoli táj/hegy. Ugyanígy látod a movable objektumokat(ami mozdítható objektumot jelent, de van olyan értéke is amivel megmozdíthatatlan) pl támogatói táblák, és hidkorlátok kiüthető darabjai, vagy pl az általában fixre beállított rácsos kordonok. Valamint a "téphető" szalagozást és a scriptek által kreált animált pályabírókat is látod, tehát elvileg mindent kivéve a general mesh-eket. No de itt az érdekes hogy akkor a fűt meg miért, hisz az is generál mesh. Azt az egy értelmes magyarázatot tudom csak mondani, hogy az alap pályákon a füvek ide oda mozognak lengenek, van is egy "grass effect opció" a pályaépítő programba(= wallaby) de elvileg nem működik, új mostanság készült pályáknál elvileg nem is lengenek a füvek.
(Nekem egyszer egy régebbi verzió számú wallabyval sikerült véletlen valahogy elérnem, hogy magától dőlöngélt szinte minden general objektum, rácsok, házfalak :D, vicces volt, de elvileg meg nem működik még az az opció a programba, még az újabb változatba sem :))
Szóval egyértelműen csak azt tudom mondani hogy esetlegesen a grass effektes general mesh-eket megkülönbözteti és emiatt még mutathatja az RBR, miközbe minden más general mesh eltünik.

Elő kellene keresni valahogy azt a javított drivert a 9250VIVO-m hoz hogy esetleg ott írtak e valamit hogy miket variálltak a driverrel, bár nem hinném hogy le lett írva részletesen az új driver változásai.
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 hétf. okt. 30 20:35

amiaki írta:4k ban szeretnék játszani . tegnap már arra rájöttem ha nem ugy állítom be a képernyőt hogy a 2 képernyő az elsődleges ,hanem képernyő kiterjesztésére állítom akkor nem villog.most már csak az a problémám hogy szaggat a játék ,nem nyenge a gép mert minden játékot fullon visz 4k ban csak mindig az rbr el szenvedek.2 éve az oldotta meg hogy a videokártyának a gyári szoftverét kellett telepítenem,ahogy lesz időm megprobálom,persze tanácsokat szivesen fogadnék.köszi
Van akinek normálisan működik YT-on van néhány 4K-s videó, de hiába kerestem nem találtam hasonló problémát a neten.
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 csüt. nov. 23 20:09

Üdv mindenkinek!
Gondoltam gurulok egy kicsit. Azonban szégyenlem magamat, mert nem boldogulok az rbr-el. Mi a menete most az egész installációs ceremóniának? Felraktam a szűz dvd-s rbr-t, rá akartam tenni ezt a 2014v.1.01.-es frissítést, de azt mondja nekem hogy nem fogad szót, mert ez a mappa már létezik. Nem értem. :think: Mit rontottam el? Help plíz! :)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2017 csüt. nov. 23 22:14

Potyor írta:Üdv mindenkinek!
Gondoltam gurulok egy kicsit. Azonban szégyenlem magamat, mert nem boldogulok az rbr-el. Mi a menete most az egész installációs ceremóniának? Felraktam a szűz dvd-s rbr-t, rá akartam tenni ezt a 2014v.1.01.-es frissítést, de azt mondja nekem hogy nem fogad szót, mert ez a mappa már létezik. Nem értem. :think: Mit rontottam el? Help plíz! :)
Nem írásvédett az rbr mappa?
A kitömörítéshez kb 30gb hely kell és amíg a telepítő kicsomagol addig nem nagyon ad visszajelzést.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 csüt. nov. 23 23:17

lacka6 írta:
Potyor írta:Üdv mindenkinek!
Nem írásvédett az rbr mappa?
A kitömörítéshez kb 30gb hely kell és amíg a telepítő kicsomagol addig nem nagyon ad visszajelzést.
Nem. Azonban most már elindul, fel is települ, de nem látom hogy hová. Simfans plugin sincs a plugin mappában. Most akkor mit milyen sorrendben tegyek fel?
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Elmauer Gyorgy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Elmauer Gyorgy » 2017 pén. nov. 24 08:27

Szia. 1.0.1kezd és sorban 1.9 ig majd a plugin váltót így két ikonnak kell lenni az asztalon. Az eredetivel tudós indítani a játékot a másikkal tudsz váltani a két plugin között. Telepítésnél figyelj, hogy a játék mappába másoljon.

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 pén. nov. 24 21:28

elmauer gyorgy írta:Szia. 1.0.1kezd és sorban 1.9 ig majd a plugin váltót így két ikonnak kell lenni az asztalon. Az eredetivel tudós indítani a játékot a másikkal tudsz váltani a két plugin között. Telepítésnél figyelj, hogy a játék mappába másoljon.
Köszi ! Rámegyek a dologra. :up:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 szomb. nov. 25 13:08

Nem sikerül. Az RBR mappám írásvédett és nem tudom levenni róla. Leveszem róla, de a következő ránézéskor ismét írásvédett. :(
A telepítő meg mindíg azt mondja hogy a Documents and settings/all users/start menu/programs/rallysimfans2014 könyvtárat nem tudja lártehozni, mert már van ilyen. A telepítő futtatása után csak a c/VTRoot/Harddisk volume2/games/richard burns mappába lesznek benne a telepített dolgok. Azonban onnan áttenni, indítani nem tudok. A normál telepített rbr mappámban nem változik semmi. Akkor hogyan tovább? :hemuveg:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2017 szomb. nov. 25 15:23

Próbáld rendszergazdaként futtatni a telepítőt, vagy ne a C: meghajtóra telepítsd.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 szomb. nov. 25 19:43

lacka6 írta:Próbáld rendszergazdaként futtatni a telepítőt, vagy ne a C: meghajtóra telepítsd.
A régi RBR-es (XP-s) gépre akartam vissza tenni . Ezt a gépet már csak az RBR-re hasznátam. Jah, nem a C: meghajtóra próbáltam tenni. A szűz RBR megy rajta gond nélkül. A telepítéskor akadok el mindíg. :box:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2017 vas. nov. 26 10:06

Vezérlőpult/Felhasználói fiókokban a "Felhasználói fiókok felügyelete beállításainak módosítása" részben húzd le a csúszkát a "Soha nem kérek értesítést" opcióra majd OK.
Aztán mindenféle vírusirtó legyen kikapcsolva.
Így tegyél fel egy tetszőleges helyre szűz rbr-t, majd a plugin telepítőket sorba.
Kép
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 vas. nov. 26 15:07

Sikerült. Köszönöm mindenkinek! A vírusirtó volt a ludas. Engedte tenni a dolgokat, csak épp elszigetelte. Ezért volt az hogy működött a telepítő, de a legvégén nem láttam semmit se belőle. A lényeg hogy megy a game.
:respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 vas. nov. 26 16:13

Még egy kérdés. Ha ablakban futtatom az RBR-t akkor hogyan tudom középre tenni? Nekem teljesen a bal felső sarokban van. :)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2017 vas. nov. 26 18:10

Potyor írta:Még egy kérdés. Ha ablakban futtatom az RBR-t akkor hogyan tudom középre tenni? Nekem teljesen a bal felső sarokban van. :)
Ha nem a max méretbe futtatod ablakban akkor ha kikapcsolod a plugins\fixup.ini fájlban a fullscreenWindow akkor megjelenik az rbr ablak kerete és oda húzod ahova akarod.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2017 hétf. nov. 27 21:44

lacka6 írta:
Potyor írta:Még egy kérdés. Ha ablakban futtatom az RBR-t akkor hogyan tudom középre tenni? Nekem teljesen a bal felső sarokban van. :)
Ha nem a max méretbe futtatod ablakban akkor ha kikapcsolod a plugins\fixup.ini fájlban a fullscreenWindow akkor megjelenik az rbr ablak kerete és oda húzod ahova akarod.
Köszi sikerült! :reszeg: :respect: :respect: :respect:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2017 csüt. dec. 07 18:49

Hali!
Sokat tököltem az újrarakással, de nem sikerült. A régiek mentek (volt vagy 3 is egyszerre fenn), futottak a gépen, de most, hogy újra lett telepítve a gép nem megy.

Azonos hardver...
Win 10 PRO szűz (ez volt előtte is)
Gyári RBR lemezek
Plugin nélül, patch nélkül sem működik.

Intrók után a fehér képernyő után asztalra dob.
DX12 van fenn
RBR ini-ben a felbontást állítottam próbaképpen a monitoréval azonosra

Próbáltam másik kompatibilitási módot is

Ötlet esetleg, mit próbáljak még?
Köszönöm szépen!
Szabó Zéé

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2017 csüt. dec. 07 22:09

Szabo Zoltan írta:Hali!
Sokat tököltem az újrarakással, de nem sikerült. A régiek mentek (volt vagy 3 is egyszerre fenn), futottak a gépen, de most, hogy újra lett telepítve a gép nem megy.

Azonos hardver...
Win 10 PRO szűz (ez volt előtte is)
Gyári RBR lemezek
Plugin nélül, patch nélkül sem működik.

Intrók után a fehér képernyő után asztalra dob.
DX12 van fenn
RBR ini-ben a felbontást állítottam próbaképpen a monitoréval azonosra

Próbáltam másik kompatibilitási módot is

Ötlet esetleg, mit próbáljak még?
Köszönöm szépen!
DX9 kell neki szerintem.

szerk: "RBR lemezek" törtbe a CD verzió nem működött csak a DVD
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2017 csüt. dec. 07 22:32

Gyári CD van. Nem tört.

Dx 12 után ha feltelepítek egy 9-est, menni fog így visszafelé?

Még annyi jutott eszembe, h lehet Windows 10 alá még nem is telepítettem. Mindíg másolgattam, mozgattam meghajtóról meghajtóra. (Ha jól emlékszem)
Szabó Zéé

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2017 csüt. dec. 07 23:07

Közben leszedtem ezt:

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... px?id=8109

A dxdiag szerint még a 12-es van fenn így is...

Szabo Zoltan írta:Gyári CD van. Nem tört.

Dx 12 után ha feltelepítek egy 9-est, menni fog így visszafelé?

Még annyi jutott eszembe, h lehet Windows 10 alá még nem is telepítettem. Mindíg másolgattam, mozgattam meghajtóról meghajtóra. (Ha jól emlékszem)
Szabó Zéé

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2017 pén. dec. 08 00:03

Szabo Zoltan írta:Közben leszedtem ezt:

https://www.microsoft.com/en-us/downloa ... px?id=8109

A dxdiag szerint még a 12-es van fenn így is...

a 12-est nem bántja a 9 csak bepakol pár hiányzó cuccot a winbe szerintem.
Nekem is 12-t ír.
Ha még így sem megy keresd Code79-t, ő vágja ezeket...
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2017 pén. dec. 08 09:11

Köszi Lacka! Megkeresem Őt.
Jó hétvégét! ;)
Szabó Zéé

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2017 pén. dec. 15 20:48

Ha esetleg valakinek ugyanilyen problémája lenne... Közel 2 hét szarakodás, 231 win 10, 124 win 7 újratelepítés után kiderült mi volt a hiba. Ugyanis win7 újratelepítés után sem ment, viszont próbaképpen a win 10-es laptopon megnéztem azt amit feltettem egy külső merevlemezre, és működött.

Ma este gondoltam rádugok valami fülest, hogy talán kell neki hang is. És működött!!!!!! :banana:

Ekkora banális hülyeséget...

Most szűz win 10 és csak az rbr van fenn, megy simán.
Szabó Zéé

Petter
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Petter » 2018 szomb. jan. 06 19:21

Üdv urak!
Alábbi problémára keresnék segítséget!
Gépfejlesztés után, win10 került telepítésre, ami valami miatt még csak fel sem ismeri az RBR telepítő lemezét!
Mi lehet a gond?

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 szomb. jan. 06 22:00

Petter írta:Üdv urak!
Gépfejlesztés után, win10 került telepítésre, ami valami miatt még csak fel sem ismeri az RBR telepítő lemezét!
Mi lehet a gond?
A Win10-nek nincs köze ehhez, szerintem a dvd olvasó haldoklik.
Ha nem boldogulsz vele torrenten át tudom küldeni...
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Petter
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Petter » 2018 szomb. jan. 06 23:48

lacka6 írta:
Mi lehet a gond?
Akkor megpróbálok másik meghajtót, de furcsálom, hogy minden más lemezt olvas!
Más nem lesz, akkor igénybe veszem a segítségedet, viszont nem baj, ha nem eredeti lemezről van a játék?

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 vas. jan. 07 10:08

Petter írta:
lacka6 írta:
Mi lehet a gond?
Más nem lesz, akkor igénybe veszem a segítségedet, viszont nem baj, ha nem eredeti lemezről van a játék?
"nem" csak ne crackeld, nincs rá szükség.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Petter
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Petter » 2018 vas. jan. 07 11:57

Ha nem boldogulsz vele torrenten át tudom küldeni...[/quote]

Más nem lesz, akkor igénybe veszem a segítségedet, viszont nem baj, ha nem eredeti lemezről van a játék?[/quote]
"nem" csak ne crackeld, nincs rá szükség.[/quote]

Nem oldódott meg, még mindig nem látja, a laptop meg simán olvassa, úgy hogy mindenképp szeretném igénybe venni a segítségedet! :)
Előre is köszönöm!

Petter
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Petter » 2018 vas. jan. 07 16:38

Közben megtaláltam a régi telepített játékot, ami el is indul, egyelőre telepítem a plugin-okat, nem tudom működni fog-e, de hátha!

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 vas. jan. 07 17:11

Petter írta:Közben megtaláltam a régi telepített játékot, ami el is indul, egyelőre telepítem a plugin-okat, nem tudom működni fog-e, de hátha!
Működnie kell ;)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Petter
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Petter » 2018 vas. jan. 07 19:54

lacka6 írta:
Petter írta:Közben megtaláltam a régi telepített játékot, ami el is indul, egyelőre telepítem a plugin-okat, nem tudom működni fog-e, de hátha!
Működnie kell ;)
Működik! :D
Viszonz kormány beállításnál mindent z tengelyre akar rakni, mintha valami állandóan benyomva lenne, amit fogalmam nincs melyik, lehet bekever az rfactor2, de kiküszöböltem!

dingo
Vendég

Hozzászólás Szerző: dingo » 2018 szomb. jan. 27 15:49

Üdv,

megint bután vakarom a fejem.
Próbálok esős, rossz pályán menni (plugin / practice), az eredeti autókkal. (Igen, original cup :) )
Betölt, kitesz a rajthoz, de még mielőtt bármi is történne minden (fék, motor, olaj, víz, mittoménmégmimindenvanott) elkezd villogni és leáll az autó. (Utána visszaszámol... köszi.)
Egyelőre úgy fest, ezt száraz körülmények között nem csinálja. Ne má'... beázik az elektronika, vagy mi?
Most próbálok egy újrainstallt, de ha valakinek esetleg közben van jobb / értelmesebb / hatásosabb ötlete, uram bocsá tapasztalata, legyen oly jó fej ossza meg velem.
Köszönöm! :)

dingo
Vendég

Hozzászólás Szerző: dingo » 2018 szomb. jan. 27 17:48

dingo írta:Üdv,

megint bután vakarom a fejem.
Próbálok esős, rossz pályán menni (plugin / practice), az eredeti autókkal. (Igen, original cup :) )
Betölt, kitesz a rajthoz, de még mielőtt bármi is történne minden (fék, motor, olaj, víz, mittoménmégmimindenvanott) elkezd villogni és leáll az autó. (Utána visszaszámol... köszi.)
Egyelőre úgy fest, ezt száraz körülmények között nem csinálja. Ne má'... beázik az elektronika, vagy mi?
Most próbálok egy újrainstallt, de ha valakinek esetleg közben van jobb / értelmesebb / hatásosabb ötlete, uram bocsá tapasztalata, legyen oly jó fej ossza meg velem.

Illetve megtoldanám egy olyan kérdéssel, hogy a pluginhoz tartozó jelszót hol tudom megváltoztatni vagy újat kérni?
Mert tök jó, hogy újra raktam az egészet, csak nem enged be. (Se a játékban, se az online rally oldalon.)

Köszi!

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 szomb. jan. 27 18:35

dingo írta:
Illetve megtoldanám egy olyan kérdéssel, hogy a pluginhoz tartozó jelszót hol tudom megváltoztatni vagy újat kérni?
Mert tök jó, hogy újra raktam az egészet, csak nem enged be. (Se a játékban, se az online rally oldalon.)

Köszi!
Szia,
A fórum és a plugin (plugin oldal) jelszó azonos. Ékezetes betű okozhat problémát.
A fórumba tudod megváltoztatni a jelszót. Ha gond lenne keress FB-n vagy lacka kukac kincseslap pont hu

A rajtban kigyulladás akkor szokott előfordulni, ha első szakaszon be van kapcsolva a "keep tyre" ez csak egy szakasz lefutása után működik.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

dingo
Vendég

Hozzászólás Szerző: dingo » 2018 szomb. jan. 27 21:20

lacka6 írta:Szia,
A fórum és a plugin (plugin oldal) jelszó azonos. Ékezetes betű okozhat problémát.
A fórumba tudod megváltoztatni a jelszót. Ha gond lenne keress FB-n vagy lacka kukac kincseslap pont hu

A rajtban kigyulladás akkor szokott előfordulni, ha első szakaszon be van kapcsolva a "keep tyre" ez csak egy szakasz lefutása után működik.
Hm... nem tudom akkor mi keverhette meg a kis lelkét, minden esetre egy jelszó csere megoldotta, így már tényleg működik.
(Nem volt benne ékezet és a félregépelés elkerülése végett vágólapról volt bemásolva a jelszó mindkét helyen, szóval ha az egyiken jó volt, akkor a másikon is annak kellett volna lenni.)

Ah, hogy keep tyre... kis huncut... :)

Köszönöm a segítséget!

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 vas. jan. 28 00:00

dingo írta:...

Ah, hogy keep tyre... kis huncut... :)

Köszönöm a segítséget!
Keep tyre opció nem vizsgálja, hogy valóban van-e adat a memóriában csak rátölti a rajtban :)
Bonyolult vizsgálni, hogy első alkalommal indítod a plugint, így nem vizsgálja :P
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2018 vas. feb. 04 13:39

Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy nem indul el az rbr rendesen. Elindítom, balra fenn megjelenik a Downloading update, majd nem történik semmi. Az össze-vissza kihúzom, bedugom, stb után egyszer elindult, de nem látni az online rallyt, csak a practise van.
Köszi előre is

Win 10, komp. mod...
Szabó Zéé

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 vas. feb. 04 15:03

Szabo Zoltan írta:Sziasztok!

Az lenne a gondom, hogy nem indul el az rbr rendesen. Elindítom, balra fenn megjelenik a Downloading update, majd nem történik semmi. Az össze-vissza kihúzom, bedugom, stb után egyszer elindult, de nem látni az online rallyt, csak a practise van.
Köszi előre is

Win 10, komp. mod...
Tűzfalon fent akad a plugin...
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Gatti
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gatti » 2018 vas. feb. 04 16:15

Sziasztok !

Nincs véletlenül valakinek eladó encoder disc -je G27 hez ??
Az enyém nagyjából semennyi használat után megadta magát.

köszönöm
Attila

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2018 vas. feb. 04 16:16

Mit kell engedélyezni? melyik progit?

Szerk.: Defendert kikapcsoltam... Ugyanaz... :think: Am előző verseny óta a gép nem volt bekapcsolva, ezért nem értem, hogy miért nem megy.
Szabó Zéé

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2018 vas. feb. 04 17:05

Szabo Zoltan írta:Mit kell engedélyezni? melyik progit?

Szerk.: Defendert kikapcsoltam... Ugyanaz... :think: Am előző verseny óta a gép nem volt bekapcsolva, ezért nem értem, hogy miért nem megy.
Vírusirtó?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2018 vas. feb. 04 20:04

Közben megjavult :) Win 10-nél a defenderen belül kikapcsoltam mindent, de nem működött. Így gondoltam megnézem az ngp-t. Az ment.
Majd utána visszaváltottam normál fizikára és utána ment a játék.

Am nincs másik vírosírtó...
Szabó Zéé

raliroli
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: raliroli » 2018 pén. ápr. 13 16:53

Sziasztok.
Sajnos tortent egy kis baleset a kormanyommal az RWD kupa kozben. Akkor a jatek kozepett; mergemben kinyomtam a gepem. Megtortent a kormanyvaltas, bar sajnos csak a szobaban (de nem politizalok...) Viszont betoltes kozben teljesen kilep a jatekbol... Ezt az uj kormany levalasztasakor is eljatsza, mindig.Mi lehet a hiba? A gyors leallitas okozhatott valami galibat?
Tanacsotokat elore is koszonom.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2018 pén. ápr. 13 18:25

raliroli írta:Sziasztok.
Sajnos tortent egy kis baleset a kormanyommal az RWD kupa kozben. Akkor a jatek kozepett; mergemben kinyomtam a gepem. Megtortent a kormanyvaltas, bar sajnos csak a szobaban (de nem politizalok...) Viszont betoltes kozben teljesen kilep a jatekbol... Ezt az uj kormany levalasztasakor is eljatsza, mindig.Mi lehet a hiba? A gyors leallitas okozhatott valami galibat?
A gép kinyomás okozhat ilyen problémát sajnos. Sérülhetett valamelyik rbr fájl.
A hibakeresés macerás, egyszerűbb újra telepíteni az rbr-t.
Újratelepítés előtt csinálj biztonsági másolatot a savedgames mappáról és az audio.dat vagy mappáról ha szükséges.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

subzero86
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: subzero86 » 2018 pén. ápr. 20 08:55

Sziasztok!

A játékon belül melyik opció a reálisabb? Ha a kormányt középre állítsa a forcefeedback, vagy ne. :think:
Kép

Vasgabi
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2018 pén. ápr. 20 08:58

subzero86 írta:Sziasztok!

A játékon belül melyik opció a reálisabb? Ha a kormányt középre állítsa a forcefeedback, vagy ne. :think:
off !!!

subzero86
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: subzero86 » 2018 pén. ápr. 20 09:10

Vasgabi írta:
subzero86 írta:Sziasztok!

off !!!

Köszönöm! :respect:
Kép

raliroli
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: raliroli » 2018 csüt. ápr. 26 17:50

lacka6 írta:
raliroli írta:Sziasztok.
A gép kinyomás okozhat ilyen problémát sajnos. Sérülhetett valamelyik rbr fájl.
A hibakeresés macerás, egyszerűbb újra telepíteni az rbr-t.
Újratelepítés előtt csinálj biztonsági másolatot a savedgames mappáról és az audio.dat vagy mappáról ha szükséges.
Nagyon szepen koszonom a segitseget! :respect: Az ujra telepites valoban megoldotta a problemat! Szokom az uj "tescos" kormanyt, de legalabb jatekban maradtam!:) :angelevil: (bocsi az ekezetekert, az angol billentyu a hibas)

Válasz küldése