Autók az RBR-ben II (beszélg.új és régi autókról)

Minden ami a játékkal kapcsolatos

Moderátor: Moderátor

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Re: Autók az RBR-ben II (beszélg.új és régi autókról)

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2013 szomb. jan. 19 16:27

jason574 írta:Köszönöm. Elnézést ,akkor olyan gyors volt (szokatlanul) ,hogy észre sem vettem....

:respect: :respect: :respect:
A fizikát azt gyorsan leszokta szedni mert az csak egy pár kb. a modellel szokott szarakodni kicsit tovább.

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2013 szomb. jan. 19 16:35

Lenart Szabolcs írta:
jason574 írta:Köszönöm. Elnézést ,akkor olyan gyors volt (szokatlanul) ,hogy észre sem vettem....

A fizikát azt gyorsan leszokta szedni mert az csak egy pár kb. a modellel szokott szarakodni kicsit tovább.
ha már így eldőlt ez a tévedésem , akkor had kérdezzem meg , hogy beállításokban (setup) mit kellene máshogy állítanom a wrc-hez képest vagy mire kellene figyelnem ?
Kép
HRC kupa 2010-11 : kat. 3.
ERC 2012 / WRC2011 : kat 2.
WRC KUPA 2012 /WRC2011 : kat. 1.
TGS Kupa 2013 / WRC2011 : kat. 1.

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2013 szomb. jan. 19 16:41

jason574 írta:
Lenart Szabolcs írta:

ha már így eldőlt ez a tévedésem , akkor had kérdezzem meg , hogy beállításokban (setup) mit kellene máshogy állítanom a wrc-hez képest vagy mire kellene figyelnem ?
Én még csak ugyanazzal a setuppal mentem mint a WRC.

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szomb. jan. 19 17:17

Tusy írta:
Keke írta: Ezen a setup kunyerálós dolgon gondolkoztam és össze fogok dobni egy kis segítséget, hogy mivel mit állítunk. Persze, hogy kunyerálnak mert nincs egy egységes segítség. Ha lesz utána meg már csak a csövesek fognak kunyizni :nevet2:

Tök jó, hogy vannak ilyen emberek mint Te is aki készítget a pluginnak dolgokat meg segítesz másoknak szabadidődbe ezért nagy tisztelet jár neked! :respect: :respect:

Ez a setup leírás is tök jó ötlet lenne!! Ha vennék a fáradtságot és legalább megpróbálnák, de hidd el a többség ugyan úgy kéregetni fog!
Én kb 60X leírtam már, hogy összvissz 3 kategória van a játékban beállítás szempontjából első/hátsó/összkerék ha egy wrc-re van seted az ugyan olyan jól fog működni N4-en is vagy s2000-n, csak a kerékösszetartást kell átállítani.
De ugyan úgy mindenki kér külön Civicre és Suzukira mert ott neki nem kell külön állítania már semmit, lustaság :rolleyes:
Az a helyzet, hogy szerintem pont a kerék dölés (camber)/ összetartás (toe) és még ott az utánfutás (caster) amiket nem értenek az emberek és fogalmuk sincs, hogy kell állítani (persze a kéregetőkre gondolok). Ez az az eset a setupolásban amikor nem a lényeget állítod, hanem az állítható hatására állítódik az említett 3 dolog.
Tehát itt van egy felső táblázat amiben tudsz ügyködni és közben állítódik az alsó táblázatban. Soha nem a felső számokat kell nézni mert az teljesen mindegy, hogy mennyi hanem a lenti táblázatban látod ennek hatására hogyan változik az összetartás/ dőlés utánfutás.
Persze lusta emberek mindig is lesznek de ők magukra vethetnek. Amit megtanulok az utána magamnak meg tudom csinálni, nem vagyok rászorulva másokra és teljesen olyan ahogy nekem jó. Engem az tud a legjobban felb#&@>ni amikor emberek kérdezgetnek és még arra is lusták (vagy sötétek?), hogy beírjanak a google keresőbe valamit - mert bármit meg akarsz tudni ott aztán megtalálsz mindent! (kivéve a bonyolultabb dolgokat mert azt nehezebb megtalálni) de pl ha nem tudom, hogy egy szó vagy idegen nyelvű kifejezés mit jelent rákeresek, vagy nem tudom, hogy milyen Logitech kormányok léteznek rákeresek stb... (ezek csak példák voltak).
Van is erre egy nagyon bölcs mondás: az éhezőknek nem halat kell adni, hanem meg kell tanítani halászni.
Sajnos az emberek többségének itt a rallysimfanson is kényelmesebb kiszolgáltatottnak lenni mint tanulni (mert a gondolkodás az fáj).
Lényeg ami lényeg ha teszek (teszünk) valamit azzal nekünk is jobb lesz, ha nem teszünk semmit minden marad úgy ahogy volt én sohasem várok másokra. Persze kérdezni én is szoktam ez természetes.
Egyébként ez a segítség nem önzetlen dolog :D Ha segítek valakinek/ valakiknek az sokszorosan megtérül számomra:
- aki megérti a segítséget az többet nem fog már azzal zavarni, hogy kérdezget tőlem így én is csinálhatom a saját dolgom.
- az emberek többsége ha segítséget kapott szívesen viszonozza is ha te szorulsz később az ő segítségére (vannak kivételek de az benne van a szórásban :) )
A setupolós leírást meg fogom csinálni. Nem konkrét adatokat fogok leírni hanem azt, hogy mivel mit lehet állítani és mi a szerepe az autó viselkedésében. Meg azt is, hogyan álljunk neki az egészenk (autó slotra töltés stb.).
Tudom igérek sokmindent és lassan lesz belőle valami de rengeteg munkám van, ott a pálya és egyik kolegának egy autó fizikát is igértem ma késő délutánra, remélem újabb meglepetésen ügyködik a plugin számára :)
Kép

MIKOcom
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: MIKOcom » 2013 szomb. jan. 19 17:30

Ez nagyon jó amit leírtál,egy kérdésem lenne pl első kerekesnél,milyen értékek jók,nem pontos értékre vagyok kíváncsi,azt én letesztelgetem,hanem mondjuk mennyire mehet minuszba vagy inkább a pozítiv értékek jók.A TOE értékre anno azt olvastam hogy 0-nál jó.Próbálkoztam én is setup készítéssel vagy kapottak testreszabására.De most ebből már tanultam,mivel én eddig a TOE kivételével semmit nem figyeltem!Azzal is egyet értek,hogy stílus függő is sok minden pl,én első kerekesnél alacsonyabb diffivel jobban érzem,más magasabb értékekre esküszik!
Giorgio Garage Rally Team

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szomb. jan. 19 17:34

Ennek örülök de már tényleg menjünk át a setup témába ezzel... ott folytatom! :D :offtopic:
Aztán már fizikáznom kell!

MIKOcom
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: MIKOcom » 2013 szomb. jan. 19 17:36

okés!!

Nagy Márk
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Nagy Márk » 2013 szomb. jan. 19 18:15

jason574 írta:
MIKOcom írta:Ezzel egyet értek,pl én sem tudom hogy ,ha be is akarnám állítani,hogyan kezdjek hozz á mi mit is jelent,és mi mit befolyásol,én személy szerint nagyon örülnék neki,ha lenne aki ezeket elmondja leírja
Igazság szerint én is többször próbálkoztam ezzel a kormányos topikban , nem sok sikerrel, igen kevesen reagáltak rá . ( én sem tudok másra gondolni , mint hogy ez a nagy titok (nem a sok gyakorlás és vezetői tudás) és ez van az "űridők mögött "
Ezekhez a játékon belüli filterekhez stb. hozzá sem mertem még nyúlni. Valahol olvastam , hogy az LM driver ini.-be is lehet átírni dolgokat , de azt meg nem tudom mennyire engedi a plugin ( pl.: a cseh semennyire )

Szerintem a jó setup a lelke mindennek. Lehet mondani hogy gyakorolj éjjel-nappal vagy ezt-azt állíts a kormányon és akkor egyszer olyan gyors leszel mint az "ufók". Van benne valami, de a jó setup többet számít mint az első kettő együtt. Biztos vagyok benne, hogy a hsz-m után majd jönnek a leszólások, de ezt tapasztalatból írtam.

Saját történetem: 27-én lesz 6 éve hogy ezen a pluginon játszom, akkor sokkal több időm volt a játékkal foglalkozni mint most.
Csináltam a Focusra általam jónak gondolt setupot és azzal gyakoroltam éjjel-nappal szinte minden szabadidőmben. Eljutotttam addig a szintig, hogy kiautóztam a jónak vélt setup korlátait. Ez azt jelenti hogy mindegy milyen pálya szinte mp-re azonos időket mentem mindig.(Ez késöbb kiderült majd feleslegesen kidobott idő volt. Ennyit a sok gyakorlásról!) Rászántam magam hogy számomra "tétversenyeken" indulok. Ekkor jött a hidegzuhany. Én is kaptam rendesen bő fél perceket a hosszabb szakaszokon. Egy kicsit el is ment a kedvem az egésztől, majdnem abba is hagytam a játékot. Sok keresgetés és setup kéréssel késöbb kaptam egy nálam sokkal gyorsabb, de nem az "ufók" közé tartozó játékostol (Ő már nem játszik itt) egy jó setupot. Bemásoltam a játék könyvtárába és kipróbáltam. Ekkor jött a következő hidegzuhany! A legelső szakaszon kapásból 15mp-t javítottam magamhoz képest úgy hogy kisebb hibákat vétettem. Rövidebb szakaszokon 5-10mp-t javítottam úgy, hogy elötte 1 km-t sem mentem ezzel a setuppal. Volt olyan hosszabb szakasz ahol 25mp-t!!!! javítottam. Tehát bárki modhat bármit én a setupban bízok. Minden setupnak megvannak a maga korlátai, aki ezt a korlátot feljebb tudja vinni az a jobb. Persze vezetői tudás kell ezt nem is vitatom,de a jó setup elengedhetetlen. Most ugyan abban a cipőben járok mint 6 évvel ezelött csak annyi különbséggel, hogy a Focus helyett a Fiestát próbálom minél jobban beállítani és tized annyi időm sincs rá mint 6 éve. Tehát aki az "ufóK" közé tartozik és van Fiesta WRC-hez setupja azt megköszönném ha elküldené! Igen reménykedhetek, hogy küld közülük valaki nekem, de elöbb lesz ötösöm a lottón mint hogy kapjak egyet pedig nem is lottózom!
Sajnos ez van! Itt a pluginon lassan 6 év tapasztalattal elmondhatom hogy ugyan olyan farkastörvények vannak mint a való életbe! Mindenki félti a jó setuppot ne hogy más ugyan azzal jobb legyen mint aki elkészítette. Valahol rendjén is van ez, de vannak hátul ötői is. Évről-évre kevesebben vannak a pluginon. Ezzel nem azt akarom mondani hogy azért mert a gyorsabbak nem adják oda a setupot a lassabbaknak. Azért mert jön egy új kérdez valami jobb esetben le se sz.rják, rosszabb esetben le is szólják mert valamit rosszul csinál vagy kéreget. Én azért írok csak ritkán a fórumokba mert vagy jőn egy "okos" és megmagyarázza az ellentetjét, vagy kérek valamit és le se sz.rja senki. Pedig nem egyszer küldtem el a jó (nem kamu) setupomat másnak, álltalában ha kérdeztem vagy kellett volna nekem setup le se sz.rtak! (Tisztelet annak az 1-2 embernek aki a 6 év alatt segített)

MIKOcom
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: MIKOcom » 2013 szomb. jan. 19 19:17

Igen nem egyszerű infóhoz jutni,de azért mindig van olyan aki segít,ha csak egy aprósággal is,de bízom benne a végére,összejön minden :)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szomb. jan. 19 19:38

Nagy Márk írta: Sajnos ez van! Itt a pluginon lassan 6 év tapasztalattal elmondhatom hogy ugyan olyan farkastörvények vannak mint a való életbe! Mindenki félti a jó setuppot ne hogy más ugyan azzal jobb legyen mint aki elkészítette. Valahol rendjén is van ez.....
No látod :D írsz féloldal szemrehányást valakinek aki nem küldött vmikor setupot.... mondjuk se nekem ,de ha már pl mondjuk FiestaWrc, kikinynek sem küldtél még pü-t hogy kellene setup(neki van,nekem csak ds3)...mert ha már belemegyünk a részletekbe akkor legyünk pontosak... Én mint írtam visszább nem olvasom rég a setupos topicot.
Azért tényleg ne fordítsuk visszájára a problémát...már mint hogy azok a hibásak minden szóba hozott dologért aki tud normálisnak mondható setupot csinálni :omg: ....és tudod reklámot nem csinálok belőle ,de itt nem nagyon van olyan ember hogy ha KÉRT nem kapott volna Tölem setupot feltéve hogy egyáltalán van olyan...
És más: azzal kezdem hogy én nem vk. olyan....de azt a felfogást is tökéletesen meglehet érteni hogy ha már esetleg hetekig finomítgatta a saját setupját az az Ővé...senkinek semmi köze hozzá,még "megszólás"erejéig sem...
HFRT Team

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szomb. jan. 19 19:42

Nagy Márk írta: Szerintem a jó setup a lelke mindennek. Lehet mondani hogy gyakorolj éjjel-nappal vagy ezt-azt állíts a kormányon és akkor egyszer olyan gyors leszel mint az "ufók". Van benne valami, de a jó setup többet számít mint az első kettő együtt. Biztos vagyok benne, hogy a hsz-m után majd jönnek a leszólások, de ezt tapasztalatból írtam.

Saját történetem: 27-én lesz 6 éve hogy ezen a pluginon játszom, akkor sokkal több időm volt a játékkal foglalkozni mint most.
Csináltam a Focusra általam jónak gondolt setupot és azzal gyakoroltam éjjel-nappal szinte minden szabadidőmben. Eljutotttam addig a szintig, hogy kiautóztam a jónak vélt setup korlátait. Ez azt jelenti hogy mindegy milyen pálya szinte mp-re azonos időket mentem mindig.(Ez késöbb kiderült majd feleslegesen kidobott idő volt. Ennyit a sok gyakorlásról!) Rászántam magam hogy számomra "tétversenyeken" indulok. Ekkor jött a hidegzuhany. Én is kaptam rendesen bő fél perceket a hosszabb szakaszokon. Egy kicsit el is ment a kedvem az egésztől, majdnem abba is hagytam a játékot. Sok keresgetés és setup kéréssel késöbb kaptam egy nálam sokkal gyorsabb, de nem az "ufók" közé tartozó játékostol (Ő már nem játszik itt) egy jó setupot. Bemásoltam a játék könyvtárába és kipróbáltam. Ekkor jött a következő hidegzuhany! A legelső szakaszon kapásból 15mp-t javítottam magamhoz képest úgy hogy kisebb hibákat vétettem. Rövidebb szakaszokon 5-10mp-t javítottam úgy, hogy elötte 1 km-t sem mentem ezzel a setuppal. Volt olyan hosszabb szakasz ahol 25mp-t!!!! javítottam. Tehát bárki modhat bármit én a setupban bízok. Minden setupnak megvannak a maga korlátai, aki ezt a korlátot feljebb tudja vinni az a jobb. Persze vezetői tudás kell ezt nem is vitatom,de a jó setup elengedhetetlen. Most ugyan abban a cipőben járok mint 6 évvel ezelött csak annyi különbséggel, hogy a Focus helyett a Fiestát próbálom minél jobban beállítani és tized annyi időm sincs rá mint 6 éve. Tehát aki az "ufóK" közé tartozik és van Fiesta WRC-hez setupja azt megköszönném ha elküldené! Igen reménykedhetek, hogy küld közülük valaki nekem, de elöbb lesz ötösöm a lottón mint hogy kapjak egyet pedig nem is lottózom!
Sajnos ez van! Itt a pluginon lassan 6 év tapasztalattal elmondhatom hogy ugyan olyan farkastörvények vannak mint a való életbe! Mindenki félti a jó setuppot ne hogy más ugyan azzal jobb legyen mint aki elkészítette. Valahol rendjén is van ez, de vannak hátul ötői is. Évről-évre kevesebben vannak a pluginon. Ezzel nem azt akarom mondani hogy azért mert a gyorsabbak nem adják oda a setupot a lassabbaknak. Azért mert jön egy új kérdez valami jobb esetben le se sz.rják, rosszabb esetben le is szólják mert valamit rosszul csinál vagy kéreget. Én azért írok csak ritkán a fórumokba mert vagy jőn egy "okos" és megmagyarázza az ellentetjét, vagy kérek valamit és le se sz.rja senki. Pedig nem egyszer küldtem el a jó (nem kamu) setupomat másnak, álltalában ha kérdeztem vagy kellett volna nekem setup le se sz.rtak! (Tisztelet annak az 1-2 embernek aki a 6 év alatt segített)
Most tényleg nem vitatkozni szeretnék de én még a leg segitőkészebb embertől kapott nem kamu setuppal sem tudtam annyit javulni mint amit magamnak állítottam és teszteltem. Lehet köcsög vagyok meg minden de nem fogom odaadni én sem azt a setupom amiben több napi tesztelésem van viszont segítek bárkinek abban, hogy merre próbálkozzon. Éppen ezt írtam le, hogy ez a nagyobb segítség nem setupot adni hanem segíteni hogy állítsd be magadnak.. Persze itt jön, hogy az idő... de azt a dolgot meg kell érteni, hogy valaki bármiben akkor lesz sikeres ha időt szán rá legyen ez setupolás, kormánybeállítás, gyakorlás vagy bármi az életben.
Engem soha nem láttál setupot kérni - inkább megcsinálom magamnak ha nincs időm akkor meg így jártam és megyek a defaulttal.

Nagy Márk
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Nagy Márk » 2013 szomb. jan. 19 20:13

NyilasM írta:
Nagy Márk írta: Sajnos ez van! Itt a pluginon lassan 6 év tapasztalattal elmondhatom hogy ugyan olyan farkastörvények vannak mint a való életbe! Mindenki félti a jó setuppot ne hogy más ugyan azzal jobb legyen mint aki elkészítette. Valahol rendjén is van ez.....
No látod :D írsz féloldal szemrehányást valakinek aki nem küldött vmikor setupot.... mondjuk se nekem ,de ha már pl mondjuk FiestaWrc, kikinynek sem küldtél még pü-t hogy kellene setup(neki van,nekem csak ds3)...mert ha már belemegyünk a részletekbe akkor legyünk pontosak... Én mint írtam visszább nem olvasom rég a setupos topicot.
Azért tényleg ne fordítsuk visszájára a problémát...már mint hogy azok a hibásak minden szóba hozott dologért aki tud normálisnak mondható setupot csinálni :omg: ....és tudod reklámot nem csinálok belőle ,de itt nem nagyon van olyan ember hogy ha KÉRT nem kapott volna Tölem setupot feltéve hogy egyáltalán van olyan...
És más: azzal kezdem hogy én nem vk. olyan....de azt a felfogást is tökéletesen meglehet érteni hogy ha már esetleg hetekig finomítgatta a saját setupját az az Ővé...senkinek semmi köze hozzá,még "megszólás"erejéig sem...
Látom nem teljesen jól fogalmaztam, vagy nem úgy jön le a dolog ahogy akartam. Én tisztelem Nyilas Mihályt, Kikinyt és a többi nagyot is. Teljesen igazad van hogy se hozzád se kikinyhez nem fordultam pm-ben. A fél oldalból talán csak az utolsó 6 sor szemrehányás a többi csak tapasztalat amit jason 574-nek írtam. Az utolsó 6 sort meg annak a bizonyos pár személynek szól! Remélem tudja mindegyik. Tény hogy hozzád nem fordultam segítségért, de nem is feltételeztem hogy nem segítenél ha kérnélek, de nem is neked szól az a pár sor. Aki kért Focus setupot tőlem, annak elküldtem amit én használtam, és azt nem hetekig hanem évekig finomítottam......és egyszerse bántam meg hogy elküldtem.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szomb. jan. 19 20:32

:reszeg: :reszeg: Én is rátúloztam... ;)
HFRT Team

jason574
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: jason574 » 2013 szomb. jan. 19 20:58

Egy utolsó hsz. tőlem.
Arra még nem gondoltatok , hogy nem feltétlenül LUSTASÁG-ról van szó ? Van aki dolgozik , örül , hogy marad ideje játszani és , ha még egy kicsi marad , gyakorolni. (vagy csak egyszerűen tök hülye hozzá , mint én )
Tulajdon képen ez egy olyan idő töltés ami a mai világban pár órára kiragad a valóságból (drog,ópium) . Persze mindenkiben ég , lobog a versenyszellem , a győzni akarás és nem szeret veszíteni. (vagy éppen pénz vagy tehetség híján itt élheti ki....)
Ez lehet az oka az ilyen hsz-.eknek szerintem.

U.I.: Misi , de kipróbálnám azokat a DS3 seteket :lollypop:
Kép
HRC kupa 2010-11 : kat. 3.
ERC 2012 / WRC2011 : kat 2.
WRC KUPA 2012 /WRC2011 : kat. 1.
TGS Kupa 2013 / WRC2011 : kat. 1.

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2013 szomb. jan. 19 21:55

jason574 írta:Egy utolsó hsz. tőlem.
Arra még nem gondoltatok , hogy nem feltétlenül LUSTASÁG-ról van szó ? Van aki dolgozik , örül , hogy marad ideje játszani és , ha még egy kicsi marad , gyakorolni. (vagy csak egyszerűen tök hülye hozzá , mint én )
Tulajdon képen ez egy olyan idő töltés ami a mai világban pár órára kiragad a valóságból (drog,ópium) . Persze mindenkiben ég , lobog a versenyszellem , a győzni akarás és nem szeret veszíteni. (vagy éppen pénz vagy tehetség híján itt élheti ki....)
Ez lehet az oka az ilyen hsz-.eknek szerintem.

U.I.: Misi , de kipróbálnám azokat a DS3 seteket :lollypop:

Igazad van mi akik magunk csináljuk a setupokat (magunk tanultuk meg) mi nem dolgozunk!! :omg:

Itt a statisztikám ennél 1 km-el se megyek többet offline se!!: http://www.rallysimfans.hu/rbr/userssta ... 39&last=50

Ennyit az időmről!! :rolleyes:
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 vas. jan. 20 11:08

Általában én is a set.kéregetők közé tartoztam és esetek nagy részébe kaptam is.
Nem kell megkövezni azokat akik féltik a "szellemi terméküket" én sem szívesen adom ki azokat a dolgaimat amik nagyon jól sikerültek (nem setup).
Viszont a tanítás, rávezetés sokkal többet ér, hosszú távon kifizetődőbb mindenkinek.
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2013 vas. jan. 20 21:22

Kiadta Kubrt a 207 S2000 2012 bétáját http://www.skodafabiawrc-rbr.wz.cz/

Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 vas. jan. 20 21:27

lacka6 írta:Általában én is a set.kéregetők közé tartoztam és esetek nagy részébe kaptam is.
Nem kell megkövezni azokat akik féltik a "szellemi terméküket" én sem szívesen adom ki azokat a dolgaimat amik nagyon jól sikerültek (nem setup).
Viszont a tanítás, rávezetés sokkal többet ér, hosszú távon kifizetődőbb mindenkinek.
Örülök, hogy ebben egyetértünk :) Készül az útmutató is a setup állításhoz. Ebben nem konkrét értékek lesznek leírva hanem az, hogy mivel mit állítunk az autón és minek mi a szerepe az autóban :)

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 vas. jan. 20 21:44

Ha nem akartok gépelni, pdf-ben vagy jpg-ként be tudom szkennelni az eredeti játék leírást. Abban benne van mi mit eredményez. Megfelelne ez?
Szabó Zéé

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 vas. jan. 20 21:59

Szabo Zoltan írta:Ha nem akartok gépelni, pdf-ben vagy jpg-ként be tudom szkennelni az eredeti játék leírást. Abban benne van mi mit eredményez. Megfelelne ez?
Nemtudom magyar nyelven jelent e meg, vagy neked milyen van, de egy horvát RBRes lapon fent van az angol nyelvű kézikönyv: http://www.freewebs.com/rbrcroatia/Down ... MANUAL.pdf
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 vas. jan. 20 22:43

Bakker, költözéskor nem hoztam el, holnap elmegyek érte. Nekem magyarul van meg, úgy rémlik. Sőt, asszonykám vette, és pont azért vette meg, mert értette mi ez :D Viszont az angol eredeti menühöz van magyar magyarázat.
Azért beszkennelem, várjatok 2 napot.
Szabó Zéé

Nekromata
Vendég

Hozzászólás Szerző: Nekromata » 2013 vas. jan. 20 23:07

Itt van egy magyar verzió a beállításokról:
docstoc.com - RBR TuneCar

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 hétf. jan. 21 06:58

Nekromata írta:Itt van egy magyar verzió a beállításokról:
Köszönjük! :respect3: Ritkán szólsz hozzá de az nagyon hasznos :)

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 hétf. jan. 21 08:32

Keke írta:
Köszönjük! :respect3: Ritkán szólsz hozzá de az nagyon hasznos :)
Vajon kell a népnek FAQ?
http://www.rallysimfans.hu/gyik1.php?hirnr=3
Tudtam, hogy van valami leírás erről csak azt nem, hogy ez az eredeti. :)
(költözéskor a hosszú ékezetes betük eltüntek)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 hétf. jan. 21 08:34

Köszi
Van előnye az eredeti játéknak. Sajnos az enyém csak újság mellékletes.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2013 hétf. jan. 21 15:05

Itt is fentvan jóideje htm-ben ;)
lacka6 írta:
Köszi
Van előnye az eredeti játéknak. Sajnos az enyém csak újság mellékletes.
Kép
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 hétf. jan. 21 16:29

Akkor nem szkennelem be :) A Code féle szerintem mindenkinek megfelel. ;)
Szabó Zéé

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2013 hétf. jan. 21 18:31

Kis Off mert itt hátha többen olvassátok mint a Saját Autófestésben :)
BMW M3-masra a telmplatet merre találom? festegetnék kicsit, de a skincentral ugye bezárt. A linkek pedig oda mutatnak amiket találtam. Köszi
Vaszily László

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 hétf. jan. 21 19:45

Ati mindjárt feltölti valahova.

(U.i én Ebuddy-n keresztül vagyok msnen, de az elvileg tudna többet is összekapcsolni alapból msn, skype, fb..., szóval amióta mondták hogy nem lesz msn már simán megoldhatták volna az ebuddynál ezt.)
szerk.: jah nem.. a skype-ot nem tudja
microsoft.... :reklamacio:
Kép

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2013 hétf. jan. 21 19:47

Tibi írta:Ati mindjárt feltölti valahova.

(U.i én Ebuddy-n keresztül vagyok msnen, de az elvileg tudna többet is összekapcsolni alapból msn, skype, fb..., szóval amióta mondták hogy nem lesz msn már simán megoldhatták volna az ebuddynál ezt.)
Kösözönm szépen

(hát elvileg az msn megszűnt helyette a skype-ba lehet bejelentkezni a live ID vel. de jóezígy végül megoldottuk :D )
Vaszily László

Major Csabi
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: Major Csabi » 2013 hétf. jan. 21 21:36

Kép

lackosor6
Vendég

Hozzászólás Szerző: lackosor6 » 2013 kedd jan. 22 21:52

Szia!

Megtennéd nekem, hogy elküldöd emailben? Szeretném kinyomtatni ha lehet, de az oldalról nem tudom valamiért!

laczko17@citromail.hu

Előre is köszönöm!

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szer. jan. 23 12:06

Alakul.

Kép
Kép
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szer. jan. 23 12:19

Szép!! :up: :up:

A mini eltévesztett fizikájával foglalkozik vki.?? Hálistennek nem sokan használják....szépen keresztbe mehet....de hogy Sebi sem vette észre :think: :think: (jól megnézhette...sehogy...) :P :D Nem akarok cukkolódni...de ha egy modellen 2mm-el odébb van a kilincs kiszúrja vki. ...ez+ félévmúlva..(se). :D :D
HFRT Team

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2013 szer. jan. 23 12:22

Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szer. jan. 23 17:44

NyilasM írta:Szép!! :up: :up:

A mini eltévesztett fizikájával foglalkozik vki.?? Hálistennek nem sokan használják....szépen keresztbe mehet....de hogy Sebi sem vette észre :think: :think: (jól megnézhette...sehogy...) :P :D Nem akarok cukkolódni...de ha egy modellen 2mm-el odébb van a kilincs kiszúrja vki. ...ez+ félévmúlva..(se). :D :D
Tassék: http://data.hu/get/6111630/mini_physics.rar
Egyébként ha még most megnézitek a pluginost aszfalton is van minimális különbség, murván pedig nagy.
Murván el volt írva 0,1 el egy érték aszfalton 0,01 al.
Ez benne van, amikor az ember előtt rengeteg szám és jojózik a szeme. Sebi is ember és hibázhat én pedig a tanítványa vagyok ezért oldottam meg :)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 szer. jan. 23 17:48

Cukkolásnak szántam csak...nem kritizálásnak.Így legalább jött válasz :D :D :reszeg:
Persze felhasználói oldalról is észre kellett volna venni hamarább.Az az igazság hogy sokan nem próbálhatták setupolni a paripát,mert ezt akkor rögtön észre kellett volna venni. ;)
HFRT Team

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szer. jan. 23 17:50

NyilasM írta:Cukkolásnak szántam csak...nem kritizálásnak.Így legalább jött válasz :D :D :reszeg:
Persze felhasználói oldalról is észre kellett volna venni hamarább.Az az igazság hogy sokan nem próbálhatták setupolni a paripát,mert ezt akkor rögtön észre kellett volna venni. ;)
Tudom, én is :) Próbáljátok ki.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 szer. jan. 23 22:09

Keke írta:
NyilasM írta:Szép!! :up: :up:

Tassék: http://data.hu/get/6111630/mini_physics.rar
Egyébként ha még most megnézitek a pluginost aszfalton is van minimális különbség, murván pedig nagy.
Murván el volt írva 0,1 el egy érték aszfalton 0,01 al.
Ez benne van, amikor az ember előtt rengeteg szám és jojózik a szeme. Sebi is ember és hibázhat én pedig a tanítványa vagyok ezért oldottam meg :)
Ha Sebi nem cserélte még akkor holnap kicserélem.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szomb. jan. 26 21:42

NyilasM írta:Némi tapasztalatom nekem is van a francián,a csehen és még az olasz szerveren is....bizton állítom hogy nem állunk senki,senkik felett RBR tekintetében...
Erre már akartam reagálni de most jutottam idáig.
Szóval szerintem nem is az a cél, hogy rallysimfans.hu über alles! :) hanem az, hogy úgymond a mi pluginunkat faragjuk minél jobbá.
Nem is lehet összehasonlítani őket és most nem elfogult vagyok de mi magyarok vagyunk szerte a világban 15 millióan, Franciaország lakossága 65 millió, Olaszország 60 millió, na jó Csehország csak 10 millió.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 60-65 millió emberből több aki használja az online rendszert és több aki fejleszti és segíti a munkájukat úgyhogy szerintem ez is szép ami van.
Lehet külföldi pluginokon is versenyezni de ez itt ennél több mert én is nagyszerű barátokat találtam itt, többükkel találkoztam a valóságban is :)

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2013 vas. jan. 27 12:57

Finkoo[HUN] írta:a mini 1.6T s2000-eshez lesz modell is?
(nagyon örülök ennek az autónak!!! és nagyon köszi!!!)

Írtam Sebinek, nem is értem, miért ezzel tette fel. :) Remélem cserélni fogja. A DS3-nak is van már RRC modellje?
Sebinek nem jött le csak a Fiesta, ha mindegyiket le tudja tölteni, egyszerre cseréli őket.
és akkor mikor lesz lecserélve a mini jwrc modell?

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 vas. jan. 27 19:52

Keke írta:
NyilasM írta:Némi tapasztalatom nekem is van a francián,a csehen és még az olasz szerveren is....bizton állítom hogy nem állunk senki,senkik felett RBR tekintetében...
Erre már akartam reagálni de most jutottam idáig.
Szóval szerintem nem is az a cél, hogy rallysimfans.hu über alles! :) hanem az, hogy úgymond a mi pluginunkat faragjuk minél jobbá.
Nem is lehet összehasonlítani őket és most nem elfogult vagyok de mi magyarok vagyunk szerte a világban 15 millióan, Franciaország lakossága 65 millió, Olaszország 60 millió, na jó Csehország csak 10 millió.
Ezzel csak azt akarom mondani, hogy 60-65 millió emberből több aki használja az online rendszert és több aki fejleszti és segíti a munkájukat úgyhogy szerintem ez is szép ami van.
Lehet külföldi pluginokon is versenyezni de ez itt ennél több mert én is nagyszerű barátokat találtam itt, többükkel találkoztam a valóságban is :)
Látod...ez megint nem erről szól :( Csupán csak annyi a lényege hogy itt kezdettől fogva ment az mellfeszítés(sokak részéről) hogy mennyire is élethű a magyaron a fizikák. Lehet...csak ki mihez viszonyít...jaa egy másik pluginhoz ami szokatlan neki.
Amúgy most épp a francián mix módban nyomtam egy versenyen Kai2-t.... háát az ugyanolyan használhatatlan pályafizika mint itt a murvás finn például :rolleyes: ;) (de ugye ez is csak egyéni vélemény...tudok rajtuk menni de irreális mint rally ss...)
HFRT Team

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2013 vas. jan. 27 20:18

NyilasM írta: Amúgy most épp a francián mix módban nyomtam egy versenyen Kai2-t.... háát az ugyanolyan használhatatlan pályafizika mint itt a murvás finn például :rolleyes: ;) (de ugye ez is csak egyéni vélemény...tudok rajtuk menni de irreális mint rally ss...)
Misibá, b+ az apró betüket :D :beer:
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2013 vas. jan. 27 20:21

:D :D lassan már a nagyobbakat sem látom :fear2: :fear2: ;) :D :D
HFRT Team

Major Csabi
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: Major Csabi » 2013 vas. jan. 27 21:00

NyilasM írta::D :D lassan már a nagyobbakat sem látom :fear2: :fear2: ;) :D :D
+1csoki d3

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2013 vas. jan. 27 21:32

NyilasM írta: Amúgy most épp a francián mix módban nyomtam egy versenyen Kai2-t.... háát az ugyanolyan használhatatlan pályafizika mint itt a murvás finn például :rolleyes: ;) (de ugye ez is csak egyéni vélemény...tudok rajtuk menni de irreális mint rally ss...)

Nekem pont a finn pályák jönnek be aszfalton és murván is!! :P meg Ausztrálok aszfalt/murva :lollypop:
A franciát próbáltam nekem nem jött be, szerintem a hazai közelebb áll a valósághoz, persze..... ;)
Kép

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2013 vas. jan. 27 21:33

:offtopic: :P ;)

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2013 vas. jan. 27 21:37

Bóta Róbert írta::offtopic: :P ;)
Jólvan naaa! :rolleyes: :P
Kép

Major Csabi
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: Major Csabi » 2013 vas. jan. 27 21:52

Hogy ne csak off legyen, azért a franciáknál van egy rakás olyan kisebb kategória ami nálunk nincs, r1,r2,n1,n2,a5 és az n3 is sokkal bővebb, úgyhogy ezen a téren bőven a magyar felett vannak és ezekkel a kiskategórákkal is lehet ám versenyezni sőt, nem is akárhogyan, engem nem nagyon érdekel, h a versenyenkénti 4-500 indulóból 187. vagyok abszolútban, de amikor egy r1-ben vagy r2-ben pontszerző vagyok, vagy neaggyiste' dobogóra érek fel, na az jó :)

Válasz küldése