Hogyan kell eng motorhang filokat készíteni, kicsomagolni...

Minden ami a játékkal kapcsolatos

Moderátor: Moderátor

brutal
RBR Fan

Hogyan kell eng motorhang filokat készíteni, kicsomagolni...

Hozzászólás Szerző: brutal » 2006 vas. nov. 05 21:27

Tehát ahogy a cím is diktálja a kérdést...

Hogyan készíthető és konvertálható az RBR .eng kiterjesztésű hangfilejai?
Brutal
Dimension Technics

brutal
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: brutal » 2006 hétf. nov. 06 00:28

Látom sokan benéznek ide...
Szal már meg van a megfejtés.
El is mesélem, ha eztán valakit érdekel.
Brutal
Dimension Technics

Marvik
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Marvik » 2006 hétf. nov. 06 05:56

brutal @ Hétf. Nov. 06, 2006 12:28 am írta:Látom sokan benéznek ide...
Szal már meg van a megfejtés.
El is mesélem, ha eztán valakit érdekel.
engem nagyonis érdekel! ;)

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2006 hétf. nov. 06 08:34

Azt tudom, hogy van eng file, meg az kezeli a mittoménmit, de maguk a hang miták wav-ban vannak nem? Vagy az eng felel a modulációért is?

evo6
[GPRT] Tag

Hozzászólás Szerző: evo6 » 2006 hétf. nov. 06 09:14

sebgutkopf @ Hétf. Nov. 06, 2006 8:34 am írta:Azt tudom, hogy van eng file, meg az kezeli a mittoménmit, de maguk a hang miták wav-ban vannak nem? Vagy az eng felel a modulációért is?
az eng adja a motor egyenletes alaphangját, én sokat cserélgetem, a subaruhoz elég jót adtak ki, hallanik a boxert ;)
rally az egész világ nemtudod mi jön a kanyar után!!

Bivaly
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bivaly » 2006 hétf. nov. 06 11:12

Az eng kiterjesztésű file-ok tulajdonképpen raw formátumú hangok (amit én a SoundForge-al szerkesztgetek néhanapján) Tapasztalataim szerint valóban ez adja meg az alaphangot, amit a játék egyelőre általam ismeretlen algoritmus alapján módosít.
Korábban próbálkoztam szerkesztgetni, oly képpen, hogy az eng-be tettem be a megfelelő helyre a valós hangokat, de ez nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így aztán maradtam a HDI által kreált hangoknál. Sajna az én hangrendszeremen ezek sem a legmegfelelőbbek (gyanítom, hogy sima sztereóhoz lettek kifejlesztve), de azért elég sokat lehet rajta csiszolni az equalizerrel.
"3,..2,..1,..RAJT!!!!!!!.................Nno!"

Nagy 'Bivaly' Krisztián

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2006 kedd nov. 07 08:28

Bivaly @ Hétf. Nov. 06, 2006 11:12 am írta:Az eng kiterjesztésű file-ok tulajdonképpen raw formátumú hangok (amit én a SoundForge-al szerkesztgetek néhanapján) Tapasztalataim szerint valóban ez adja meg az alaphangot, amit a játék egyelőre általam ismeretlen algoritmus alapján módosít.
Korábban próbálkoztam szerkesztgetni, oly képpen, hogy az eng-be tettem be a megfelelő helyre a valós hangokat, de ez nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket, így aztán maradtam a HDI által kreált hangoknál. Sajna az én hangrendszeremen ezek sem a legmegfelelőbbek (gyanítom, hogy sima sztereóhoz lettek kifejlesztve), de azért elég sokat lehet rajta csiszolni az equalizerrel.
AHA,

na akkor úgy érzem, hogy a játék élmény szempontjából egy fontos témával foglalkozol. Ha úgy alakulnak a dolgok, hogy sikerül valami szép hangot csinálnod kitehetjük az oldalon a download részbe.

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2006 kedd nov. 07 11:22

sebgutkopf @ Kedd. Nov. 07, 2006 8:28 am írta:AHA,

na akkor úgy érzem, hogy a játék élmény szempontjából egy fontos témával foglalkozol. Ha úgy alakulnak a dolgok, hogy sikerül valami szép hangot csinálnod kitehetjük az oldalon a download részbe.
osztom a véleményed, mert szerintem a játék leggyengébb része a hangja... tehát ha valaki csinál értelmiségi hangokat, akkor legyen szíves és tegy közzé... ;) ;)

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2008 vas. jan. 06 13:56

Hello!

Senki sem foglalkozik ezzel a témával.
Ha valakinek van jártassága benne, az segíthetne egy kicsit.
szerintem jó úton járok csak mindíg valami bibi van :(
Éppen VFTS hangot próbálok csinálni a játékhoz, de amikor tölti be a pályát akkor mindíg kilép. Nem tudom hogy min változtassak.
Szal ha valakinek van valami fogalma a dologról akkor szívesen venném

Nagy Attila
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nagy Attila » 2008 vas. jan. 06 14:08

Laller @ Vas. Jan. 06, 2008 13:6 írta:Hello!

Senki sem foglalkozik ezzel a témával.
Ha valakinek van jártassága benne, az segíthetne egy kicsit.
szerintem jó úton járok csak mindíg valami bibi van :(
Éppen VFTS hangot próbálok csinálni a játékhoz, de amikor tölti be a pályát akkor mindíg kilép. Nem tudom hogy min változtassak.
Szal ha valakinek van valami fogalma a dologról akkor szívesen venném
Segiteni nem tudok, de rFactorban az ISI-s drift modban van egy Toyota Corolla (a régi), aminek a hangja szinte azonos a VFTS-vel. Már élőben is halottam és nagyon közeli a hangja ott is. Hátha onnan átlehetne hozni valahogyan !
RBRChamp 2007 A8 egyéni 2. hely, csapat 1. hely, 2008 egyéni 3. hely, csapat 1. hely
I. Lada 2107 Kupa egyéni és csapat 1. hely
II. Lada 2107 Kupa egyéni 2. hely, csapat 1. hely
IV. Lada 2107 Kupa csapat 1. hely

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 vas. jan. 06 14:30

Tudom h itt autó hangokról van szó de irok ide mert a navigátornak is van hangja :D Szóval nem tom ki csinálta a Csőkő Zolis hangokat de nekem tetszik a mai napig még ha hiányos is. Valaki hozzá értő nem dolgozik más magyar navigátor hangokon? Mint a Csőkős csak a kimaradt részeket is belevágni. Meg fain lenne ha lenn Tót Imi Tagai Varga Pisti és stb hanok a játékban. Persze kell egy jó minőségű belső felvétel én még olyat nem találtam :(

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 06 14:50

I. Peremicki @ Vas. Jan. 06, 2008 2:30 pm írta:Tudom h itt autó hangokról van szó de irok ide mert a navigátornak is van hangja :D Szóval nem tom ki csinálta a Csőkő Zolis hangokat de nekem tetszik a mai napig még ha hiányos is. Valaki hozzá értő nem dolgozik más magyar navigátor hangokon? Mint a Csőkős csak a kimaradt részeket is belevágni. Meg fain lenne ha lenn Tót Imi Tagai Varga Pisti és stb hanok a játékban. Persze kell egy jó minőségű belső felvétel én még olyat nem találtam :(
Nem tom nekem a csökős nem jön be pont a hiányosságok, és néha az érthatatlenség miatt. De tényleg jó lenne ha valahogyan lehetne egy ütös navigátor hangot csinálni. Ahogy észrevettem egyre több igazi rallys, ill. rallyhoz közelálló tagja van már a fórumnak, Magyar Bajnokinak! Arra gondoltam Ők biztosan tudnának életszerű cuccot csinálni! Legalábbis felmondani a szöveget, olyan segítséggel hogy megmondani milyen típusú kanyarfajták, +egyéb dolgok vannak, és aki tudja hogyan kell betenni a játékba pl Bivaly aki sztem jót csinált(én azt használom) az meg betenné! Nem kis meló de biztos hogy valahogy össze lehetne hozni, ha lenne rá vállalkozó szellemű versenyző, ill. aki beteszi a játékba. Jó lenne!

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2008 vas. jan. 06 14:54

rbalint @ Vas. Jan. 06, 2008 3:50 pm írta:..... pl Bivaly aki sztem jót csinált(én azt használom) az meg betenné! !
:respect: :respect: kifogástalan,én is azt használom,egyedül a visszaforditott pályákra tennék hozzá egy kis kiegészitést...
HFRT Team

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 vas. jan. 06 14:58

Azta Bivalyost honnan lehet leszedni? A hangokat ugye dattoolal ki lehet csomagolni meg a csere se nagy gond ott vannak a hangfájlok azokat kell kicserélni csak jó minőségben kellene a magyar itiner vagy valami ilyesmi :P

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 06 15:01

I. Peremicki @ Vas. Jan. 06, 2008 2:58 pm írta:Azta Bivalyost honnan lehet leszedni? A hangokat ugye dattoolal ki lehet csomagolni meg a csere se nagy gond ott vannak a hangfájlok azokat kell kicserélni csak jó minőségben kellene a magyar itiner vagy valami ilyesmi :P
www.bhmotorsports.com/download/10018
De csináld tök alap audio-ból, mert ha volt már navigátorhang változtatás, akkor keveredni fog és az úgy nem az igazi!

szerk: azért elég sokminden van az itinerben, azért nem egyszerű a dolog kicserélgetni, újat felmondani, illetve az eredetihez képest kevesebb a szöveg, lehet hogy ahhoz is lehetne tenni.

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2008 vas. jan. 06 15:06

Driftman elekzdett egy mahor bea hangot öszevágni, asszem.

Össze kéne irni milyen kanyarok is vannak az rbr-be, mármint hogy milyen hangfájlok és akkor egyik ismerösöm segitségével Kazár Miki felmodaná azokat, csak mondom valakinek össze kéen szépen irni, nekem sajna nincs erre idöm :(

A drift modos corolla hangot meg meghallgatom :D

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 06 15:50

Tibi! Erre kellene Bivaly, vagy valaki aki tudja mi-merre hogyan! Én angolul sem tudok, és ugye le kéne fordítani az eredeti szövegeket, bár lehet hogy Bivaly-é az megegyezik vele, nem tom. Nézegettem(hallgattam) az eredetit nem is biztos hogy több infó van az eredetiben, csak 1 kanyart több hangszinten mondja. Ezt nem tom a játékban elő lehet e hozni, vagy csak azért van benne többféle, hogy lehessen mindenkinek magának cserélgetni, hogy nyújtva, nyugodtan, vagy kiabálva mondja az itinert. Jó lenne ha lehetne a tőre, bokor alá, ilyenek, bár + infót nem lehet betenni az biztos, legalábbis nem egyszerűen, és a DLL.-el sem lehetne kezelni, mert ami most van benne azokra Bivalynak is van szövege. Igazából lehet hogy úgy lenne jó hogy valamelyik rallys aki ismeri az RBR-t, vannak hisz bajnokiban is indulnak, na az ő véleményük alapján összeállítani minden szakaszra új itinert, és felmondani, persze a játék adta lehetőségeken bellöl, mert persze biztos hogy nem lehet tökéletessen megoldani, mert kéne jópár plusz infót betenni a gameba. Én pl a dll.-el már nyúltam bele az itinerbe, leginkább figyelmeztetéseket tetteme bele, olyan helyekre ahol álltalában jó ritmusossan kijön, de a köv kanyar neg nagyon rizikós, és elé tettem vigyázz szólítást, ill kanyarba pl: figyelj jobb6, a jobb4 helyett, mert elötte mindig nagyon bevállaltam, és túlcsúsztam. Biztos hogy nem sokan mennek itiner hangra, mert már tudják mikor milyen kanyar jön, de akkor is jó hallani alatta a szöveget, és nekem pl sokszor ad támpontot 1-1 figyelmeztetés, hogy ésszel! Na én így gondoltam a dolgot, ami tudom nem egyszerű, ezért kéne hozzá valami igazán hozzáértő személy(ek).

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 vas. jan. 06 16:24

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 06 15:01 írta:www.bhmotorsports.com/download/10018
De csináld tök alap audio-ból, mert ha volt már navigátorhang változtatás, akkor keveredni fog és az úgy nem az igazi!

szerk: azért elég sokminden van az itinerben, azért nem egyszerű a dolog kicserélgetni, újat felmondani, illetve az eredetihez képest kevesebb a szöveg, lehet hogy ahhoz is lehetne tenni.
Köszi majd meglesem.

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2008 vas. jan. 06 16:28

rbalint @ Vas. Jan. 06, 2008 3:50 pm írta:Tibi! Erre kellene Bivaly, vagy valaki aki tudja mi-merre hogyan! Én angolul sem tudok, és ugye le kéne fordítani az eredeti szövegeket, bár lehet hogy Bivaly-é az megegyezik vele, nem tom. Nézegettem(hallgattam) az eredetit nem is biztos hogy több infó van az eredetiben, csak 1 kanyart több hangszinten mondja. Ezt nem tom a játékban elő lehet e hozni, vagy csak azért van benne többféle, hogy lehessen mindenkinek magának cserélgetni, hogy nyújtva, nyugodtan, vagy kiabálva mondja az itinert. Jó lenne ha lehetne a tőre, bokor alá, ilyenek, bár + infót nem lehet betenni az biztos, legalábbis nem egyszerűen, és a DLL.-el sem lehetne kezelni, mert ami most van benne azokra Bivalynak is van szövege. Igazából lehet hogy úgy lenne jó hogy valamelyik rallys aki ismeri az RBR-t, vannak hisz bajnokiban is indulnak, na az ő véleményük alapján összeállítani minden szakaszra új itinert, és felmondani, persze a játék adta lehetőségeken bellöl, mert persze biztos hogy nem lehet tökéletessen megoldani, mert kéne jópár plusz infót betenni a gameba. Én pl a dll.-el már nyúltam bele az itinerbe, leginkább figyelmeztetéseket tetteme bele, olyan helyekre ahol álltalában jó ritmusossan kijön, de a köv kanyar neg nagyon rizikós, és elé tettem vigyázz szólítást, ill kanyarba pl: figyelj jobb6, a jobb4 helyett, mert elötte mindig nagyon bevállaltam, és túlcsúsztam. Biztos hogy nem sokan mennek itiner hangra, mert már tudják mikor milyen kanyar jön, de akkor is jó hallani alatta a szöveget, és nekem pl sokszor ad támpontot 1-1 figyelmeztetés, hogy ésszel! Na én így gondoltam a dolgot, ami tudom nem egyszerű, ezért kéne hozzá valami igazán hozzáértő személy(ek).
Amiről te beszélsz, hogy egy bizonyos információt több hanggal is előlehet csalni, megoldható a játékban, olyannyira, hogy az alapj hangoknál is így van beálíltva. Szóval a Tő, Bokoralá stb.. ezek emgoldhatók, és változatosabbá teszik a dolgokat...
A DLL es dologban meg felvilágosíthatnál :D mert én azt nemtudom használni :) nekem legfőképpen a "Keep In' utasítás hiányzik a játékból...
ezt szívesen pótolnám magamnak szabadidőmben :D
Vaszily László

tekergo
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: tekergo » 2008 vas. jan. 06 16:42

Ez hihetelen!
Pont me reggel cseréltem le a navigátorhangokat Csőkő Zolisra, eddig angol volt.
És még ugyanúgy ma reggel próbáltam buherálni a .eng fájlokat.
Az vizont észrevettem, hogy ott, ahol a motorhang fájlok bent vannak, van még saxo, mitsu, stb... nevű fájlok. A subaru2 és a mitsu elég fincsi, de sajnos nem élethű igazán egyik sem.

Jó volna olyasmit csinálni, amit egyszer már belinkeltem máshol:Itt

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2008 vas. jan. 06 16:53

Szmájli féle DURROGÓS!?!?!?!? :rock:
Kép

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2008 vas. jan. 06 16:54

tekergo írta: Jó volna olyasmit csinálni, amit egyszer már belinkeltem máshol:Itt
Ez sajna csak alá van vágva, nem játékhang, sosem lesz ilyen
Kép

tekergo
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: tekergo » 2008 vas. jan. 06 16:59

spal @ 2008 Vas. Jan. 06 16:54 írta:Ez sajna csak alá van vágva, nem játékhang, sosem lesz ilyen

Sajnos tudom.
Csak álmodozok egy kicsit! :cool2:

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 06 17:15

Szmájli @ Vas. Jan. 06, 2008 4:28 pm írta:Amiről te beszélsz, hogy egy bizonyos információt több hanggal is előlehet csalni, megoldható a játékban, olyannyira, hogy az alapj hangoknál is így van beálíltva. Szóval a Tő, Bokoralá stb.. ezek emgoldhatók, és változatosabbá teszik a dolgokat...
A DLL es dologban meg felvilágosíthatnál :D mert én azt nemtudom használni :) nekem legfőképpen a "Keep In' utasítás hiányzik a játékból...
ezt szívesen pótolnám magamnak szabadidőmben :D
Az RBR.dll-el indítod a gamet, elindulsz egy szakaszon, és nyomsz egy olyan mitomén milyen billt(jobb ctrl, és a jobbStart gomb között) és az N betüt. Erre kijön a pacenote cucc. Bal oldalon a csíkban az összes meglévő itinerhely, amire tudsz közelíteni-távolítani, hogy tudjad hova teszel újjat. Én úgy csináltam, hogy bekapcsoltam a 3D itinert, és akkor odaálltam arra a helyre ahol módosítani szeretnék, és láttam a 3D itinerrel, hogy mi a meglévő itiner. Ilyenkor a bal csíkra az autó elé nyomtam egy bal klikket és akkor tesz 1 piros csíkot, és az elötted lévő itinertípusokra kattintva tudob beállítani mit szeretnél. A kanyarokhoz álltalában a jobb oldali felsorolásokból is lehet hozzákattintani pl a ne vágd le és akkor egybemondja hogy Pl: jobb3 nevágd le! Aztán ha úgy gondolod a Save-val mentsd, és csak a köv indulásnál fogod tapasztalni jó lett e. Azt nem tom azt egyszer hol találtam meg, hogy lehet a hangszintet is állítani, értem ezt úgy hogy pl mondja hogy 100 normál módon, aztán a vigyázz-t felhangosítottam, a kanyart meg megint normálon mondja, és az úgy feelinges volt hogy hirtelen rádkiabál. De ezt régebben csináltam, de nem tom hogyan. Persze mielött módolsz a cuccokban érdemes biztonsági másolatot csinálni, ami asszem a maps mappában van, de ezt te lehet hogy jobban tudod. :) Azt megt leírhatnád + hogy tudnál betenni, vagy lehet higy kezedbe vehetnéd egyszer ezt a "projektet", te úgyis értesz az ini-k hez hamar bele tudnál jönni! ;)

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2008 vas. jan. 06 17:20

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 06 17:15 írta:Az RBR.dll-el indítod a gamet, elindulsz egy szakaszon, és nyomsz egy olyan mitomén milyen billt(jobb ctrl, és a jobbStart gomb között) és az N betüt. Erre kijön a pacenote cucc. Bal oldalon a csíkban az összes meglévő itinerhely, amire tudsz közelíteni-távolítani, hogy tudjad hova teszel újjat. Én úgy csináltam, hogy bekapcsoltam a 3D itinert, és akkor odaálltam arra a helyre ahol módosítani szeretnék, és láttam a 3D itinerrel, hogy mi a meglévő itiner. Ilyenkor a bal csíkra az autó elé nyomtam egy bal klikket és akkor tesz 1 piros csíkot, és az elötted lévő itinertípusokra kattintva tudob beállítani mit szeretnél. A kanyarokhoz álltalában a jobb oldali felsorolásokból is lehet hozzákattintani pl a ne vágd le és akkor egybemondja hogy Pl: jobb3 nevágd le! Aztán ha úgy gondolod a Save-val mentsd, és csak a köv indulásnál fogod tapasztalni jó lett e. Azt nem tom azt egyszer hol találtam meg, hogy lehet a hangszintet is állítani, értem ezt úgy hogy pl mondja hogy 100 normál módon, aztán a vigyázz-t felhangosítottam, a kanyart meg megint normálon mondja, és az úgy feelinges volt hogy hirtelen rádkiabál. De ezt régebben csináltam, de nem tom hogyan. Persze mielött módolsz a cuccokban érdemes biztonsági másolatot csinálni, ami asszem a maps mappában van, de ezt te lehet hogy jobban tudod. :) Azt megt leírhatnád + hogy tudnál betenni, vagy lehet higy kezedbe vehetnéd egyszer ezt a "projektet", te úgyis értesz az ini-k hez hamar bele tudnál jönni! ;)
:think: ööööö
de keveset ittam ma...
vagy nem csak nekem magas???? :think:
Kép

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2008 vas. jan. 06 17:23

rbalint @ Vas. Jan. 06, 2008 5:15 pm írta:Az RBR.dll-el indítod a gamet, elindulsz egy szakaszon, és nyomsz egy olyan mitomén milyen billt(jobb ctrl, és a jobbStart gomb között) és az N betüt. Erre kijön a pacenote cucc. Bal oldalon a csíkban az összes meglévő itinerhely, amire tudsz közelíteni-távolítani, hogy tudjad hova teszel újjat. Én úgy csináltam, hogy bekapcsoltam a 3D itinert, és akkor odaálltam arra a helyre ahol módosítani szeretnék, és láttam a 3D itinerrel, hogy mi a meglévő itiner. Ilyenkor a bal csíkra az autó elé nyomtam egy bal klikket és akkor tesz 1 piros csíkot, és az elötted lévő itinertípusokra kattintva tudob beállítani mit szeretnél. A kanyarokhoz álltalában a jobb oldali felsorolásokból is lehet hozzákattintani pl a ne vágd le és akkor egybemondja hogy Pl: jobb3 nevágd le! Aztán ha úgy gondolod a Save-val mentsd, és csak a köv indulásnál fogod tapasztalni jó lett e. Azt nem tom azt egyszer hol találtam meg, hogy lehet a hangszintet is állítani, értem ezt úgy hogy pl mondja hogy 100 normál módon, aztán a vigyázz-t felhangosítottam, a kanyart meg megint normálon mondja, és az úgy feelinges volt hogy hirtelen rádkiabál. De ezt régebben csináltam, de nem tom hogyan. Persze mielött módolsz a cuccokban érdemes biztonsági másolatot csinálni, ami asszem a maps mappában van, de ezt te lehet hogy jobban tudod. :) Azt megt leírhatnád + hogy tudnál betenni, vagy lehet higy kezedbe vehetnéd egyszer ezt a "projektet", te úgyis értesz az ini-k hez hamar bele tudnál jönni! ;)
Köszi.. én ott ragadtam le, amikro már az uj itinereket kelett volna betenni...
Konkrétan milyen berakásra gondolsz? amugy az RBRdll/backups mappába minden pályáról tesz másolatot :)
Vaszily László

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2008 vas. jan. 06 17:24

valaki nem tud olyan programot amivel úgy tudok elmenteni hangfájlt hogy az rbr felismerje és menjen vele, vagy csak beállítást mondjon valaki hogy miként mentsem
Kép

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 06 17:27

indian @ Vas. Jan. 06, 2008 5:20 pm írta::think: ööööö
de keveset ittam ma...
vagy nem csak nekem magas???? :think:
Igyál még! :D :alcohol:

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 06 17:40

Szmájli @ Vas. Jan. 06, 2008 5:23 pm írta:Köszi.. én ott ragadtam le, amikro már az uj itinereket kelett volna betenni...
Konkrétan milyen berakásra gondolsz? amugy az RBRdll/backups mappába minden pályáról tesz másolatot :)
Most én nem értelek! Te értetted amit leírtam, vagy nem egyértelmű? :confused2: d3 d3 d3

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2008 vas. jan. 06 18:21

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 06 17:40 írta:Most én nem értelek! Te értetted amit leírtam, vagy nem egyértelmű? :confused2: d3 d3 d3
Basszátok meg.....
1 közös tivornya már ránk férne hogy megértsük 1mást...

te is egymást meg én is 1 mást..stb. :D
:reszeg:

meg külömben is az oké hogy non-stop de meddig van nyitva?!?!
Kép

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2008 vas. jan. 06 19:48

Kép
arra rájöttem lehet tévesen hogy a 10 sávot egy ilyen izé választja el meg az elején is van meg a végén is, de hiába vagdostam be ezek közé a saját hangjaimat nem indul a gém :( .Várom a további ötleteket

jah és az alsó két adat mit jelent:
Kép
Kép

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2008 hétf. jan. 07 13:21

Nekem is pont ez a problémám!
Elkészítem a hangsávokat, beleszerkesztem egy meglévő .eng fileba átírom a cars.ini fileban amit kell aztán start.
Elindul a game, pálya autó választás megva aztán amikor félig betölti a pályát kilép a win-be. ennél továáb sajnos nem tudok jutni, pedíg nagyon szeretnék.

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2008 hétf. jan. 07 13:23

Kép

Ez egyébként milyen progi???
Én sound forge-al próbálom de ez nem az ugye?

kocsis_balazs_
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kocsis_balazs_ » 2008 hétf. jan. 07 14:23

Ezt a hangot el tudnám képzelni játék közben :D
www.youtube.com/watch?v=EWzNnb3thf4
MRBR - Kincses Rally Team R2 N3 - Lada Kalina

twyster
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: twyster » 2008 hétf. jan. 07 19:21

:eek: :eek: Ez most csak alávan vágva, vagy tényleg iylen a gémbe? :confused2: KLIKK

twyster
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: twyster » 2008 hétf. jan. 07 19:29

ez?? KLIKK

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2008 hétf. jan. 07 20:22

twyster @ 2008 Hétf. Jan. 07 19:21 írta::eek: :eek: Ez most csak alávan vágva, vagy tényleg iylen a gémbe? :confused2: KLIKK
Szted ha a játékban lehetne ilyet akkor már nem ezt használnád? :D :D

Smicy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Smicy » 2008 hétf. jan. 07 21:00

Valaki tud egy olyan oldalt, ahonnan lelehet szedni hangokat? Igazából nekem durrogós effektek kellenének. ( BH -n kívül )
Amúgy ez nincs meg valakinek?

http://www.youtube.com/watch?v=DSlHqOfiqsg

Robinak már nincs. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Smicy 2008 hétf. jan. 07 21:06-kor.
Daihatsu Charade GTti
videó:
http://www.youtube.com/watch?v=tGpGF4chAws

Bobák Norbi
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bobák Norbi » 2008 hétf. jan. 07 21:01

indian @ Vas. Jan. 06, 2008 6:21 pm írta:Basszátok meg.....
1 közös tivornya már ránk férne hogy megértsük 1mást...

te is egymást meg én is 1 mást..stb. :D
:reszeg:

meg külömben is az oké hogy non-stop de meddig van nyitva?!?!
Meg értem én hogy benzin, de mi hajtja?
ÜDV :Ex[HFRT]VFTS

Kép

SALGÓ A.S.E.

spal
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: spal » 2008 kedd jan. 08 09:26

Laller írta: Ez egyébként milyen progi???
Én sound forge-al próbálom de ez nem az ugye?
Gold Wave
Kép

Bobák Norbi
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bobák Norbi » 2008 kedd jan. 08 12:12

Norbika (indián)

Küldd el légyszi a gmail-re a N4 váltóhangot. (tudod miről beszélek szilveszter) Mármint azt, amit be kell másolni a audio mappába... Köccc
ÜDV :Ex[HFRT]VFTS

Kép

SALGÓ A.S.E.

Cris133
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Cris133 » 2008 kedd jan. 08 16:02

akkor ha már ide eljutottatok hogy tudjátok hogyan lehet hangot készíteni most már jöhet a 2107-es hangja is!!! :D :D :D
Kovács "Pici" Krisztián

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 kedd jan. 08 16:23

lecso @ Kedd. Jan. 08, 2008 4:02 pm írta:akkor ha már ide eljutottatok hogy tudjátok hogyan lehet hangot készíteni most már jöhet a 2107-es hangja is!!! :D :D :D
Hát ha értelmezed is a Hszeket akkor hamar kitűnik, hogy megnyitni, módosítani tudják, csak kilép az asztalra! De előbb utóbb valaki rájön a titok nyitjára! ;)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2008 kedd jan. 08 16:28

Bobák Norbi @ Kedd. Jan. 08, 2008 1:12 pm írta:Norbika (indián)

Küldd el légyszi a gmail-re a N4 váltóhangot. (tudod miről beszélek szilveszter) Mármint azt, amit be kell másolni a audio mappába... Köccc
nekemis ;)
HFRT Team

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2008 kedd jan. 08 18:12

lecso @ 2008 Kedd. Jan. 08 16:02 írta:akkor ha már ide eljutottatok hogy tudjátok hogyan lehet hangot készíteni most már jöhet a 2107-es hangja is!!! :D :D :D
Rajta vagyunk az ügyön rendesen. De elkélne egy kis szakértelem, mert a lelkesedés itt már sajnos nem elég.
Én felvettem a VFTS hangot, megszerkesztettem :typeing: , de a program mégsem komálja. Pedig már majdnem.... :think: :idea:
lassan már belehülyükök :bolond:

bbb91
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: bbb91 » 2008 kedd jan. 08 19:14

Laller @ 2008 Kedd. Jan. 08 19:12 írta:Rajta vagyunk az ügyön rendesen. De elkélne egy kis szakértelem, mert a lelkesedés itt már sajnos nem elég.
Én felvettem a VFTS hangot, megszerkesztettem :typeing: , de a program mégsem komálja. Pedig már majdnem.... :think: :idea:
lassan már belehülyükök :bolond:
Ha kész lesz akkor közzé teszitek?
FüReady Motorsport

HSasa
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: HSasa » 2008 kedd jan. 08 22:39

spal @ 2008 Vas. Jan. 06 19:48 írta:Kép
arra rájöttem lehet tévesen hogy a 10 sávot egy ilyen izé választja el meg az elején is van meg a végén is, de hiába vagdostam be ezek közé a saját hangjaimat nem indul a gém :( .Várom a további ötleteket

jah és az alsó két adat mit jelent:
Kép
Valahogy így működik az eng file.
A subaru alap eng 12 részre van osztva.
1. = külső motorhang
2. = 0 - 3000 rpm nincs teher ( semleges)
3. = 3000 - 4000 rpm teher
4. = 3000 - 4000 rpm nincs teher
5. = 4000 - 5000 rpm teher
6. = 4000 - 5000 rpm nincs teher
7. = 5000 - 6000 rpm teher
8. = 5000 - 6000 rpm nincs teher
9. = 6000 - 7000 rpm teher
10. = 6000 - 7000 rpm nincs teher
11. = 7000 - 8000 rpm teher
12. = 7000 - 8000 rpm nincs teher
Én valami olyasmit olvastam hogy akkor fog csak működni ha a hossza megmarad pontosan és ahol a szakaszolások vannak oda nem szabad nyúlni tehát az új hangot közé kell szúrni a két szakasz közé.
Lehet hogy tök hülyeséget beszélek....... :rolleyes:
KépKép

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 kedd jan. 08 23:17

bibike! Lehet hogy igazad van! Azt megpróbáltam hogy megnyitottam a subaru eng-jét, de nem nyúltam hozzá, úgy elmentettem snd filébe, mert a goldenwave arra ajánlotta, és abból neveztem át eng re. Úgy elindult, viszont ha belenyúltam akkor már nem. De nem mindegyiknek 12 egységes a hangja, volt 9, is, attól függ melyik autó, meg melyik hangpackot néztem. Valami nyitja biztos hogy van neki.

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2008 kedd jan. 08 23:21

bibike @ 2008 Kedd. Jan. 08 22:39 írta:Valahogy így működik az eng file.
A subaru alap eng 12 részre van osztva.
1. = külső motorhang
2. = 0 - 3000 rpm nincs teher ( semleges)
3. = 3000 - 4000 rpm teher
4. = 3000 - 4000 rpm nincs teher
5. = 4000 - 5000 rpm teher
6. = 4000 - 5000 rpm nincs teher
7. = 5000 - 6000 rpm teher
8. = 5000 - 6000 rpm nincs teher
9. = 6000 - 7000 rpm teher
10. = 6000 - 7000 rpm nincs teher
11. = 7000 - 8000 rpm teher
12. = 7000 - 8000 rpm nincs teher
Én valami olyasmit olvastam hogy akkor fog csak működni ha a hossza megmarad pontosan és ahol a szakaszolások vannak oda nem szabad nyúlni tehát az új hangot közé kell szúrni a két szakasz közé.
Lehet hogy tök hülyeséget beszélek....... :rolleyes:
Más játékhoz csináltunk ilyen hangokat és ott csak ugy fogadta el ha pont akkora méretüek voltak...
Kép

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2008 kedd jan. 08 23:23

NyilasM @ 2008 Kedd. Jan. 08 16:28 írta:nekemis ;)
Bobák Norbi @ 2008 Kedd. Jan. 08 12:12 írta:Norbika (indián)

Várjatok 1 kicsit készül a Rally Noise fillinget visszaadó magyarositás....by indi :D
Kép

Válasz küldése