Új pályák az RBR-hez !

Minden ami a játékkal kapcsolatos

Moderátor: Moderátor

DEADHUNTER
RBR Fan aktív tag

Re: Új pályák az RBR-hez !

Hozzászólás Szerző: DEADHUNTER » 2011 szomb. aug. 20 14:04

Fekete-úr ami azt illeti teszteltem pár új pályát és már mint mondottam lehetne rajtuk mit javítani és a környezetemben akik RBR-nek mind azt mondják volna rajta mit javítani de ti látom az erős kritikát nem bírjátok bár lehet némely dolgok kicsit erősre sikerültek ezért már mondtam bocs de akkor azért kellene rajta csiszolni.

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2011 szomb. aug. 20 14:08

DEADHUNTER írta:Fekete-úr ami azt illeti teszteltem pár új pályát és már mint mondottam lehetne rajtuk mit javítani és a környezetemben akik RBR-nek mind azt mondják volna rajta mit javítani de ti látom az erős kritikát nem bírjátok bár lehet némely dolgok kicsit erősre sikerültek ezért már mondtam bocs de akkor azért kellene rajta csiszolni.
Kolléga...

nem érted hogy nem autópályán akarunk versenyezni hanem rally pályán...

Ez nem a Michalisz féle WTCC hanem RALLY

BAZDMEEEEEGGGGG!!!!!!!!!!!!!!!!!

u.i.: :sandor: :sandor: :sandor:
Kép

Urban Peti
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: Urban Peti » 2011 szomb. aug. 20 14:13

indian írta:
DEADHUNTER írta:Fekete-úr ami azt illeti teszteltem pár új pályát és már mint mondottam lehetne rajtuk mit javítani és a környezetemben akik RBR-nek mind azt mondják volna rajta mit javítani de ti látom az erős kritikát nem bírjátok bár lehet némely dolgok kicsit erősre sikerültek ezért már mondtam bocs de akkor azért kellene rajta csiszolni.
Kolléga...

ne idegesítsd magad Báttya...nem érti meg sajnos úgysem.
Sal ASE
‎"Addig nem vagy részeg, amíg kapaszkodás nélkül tudsz a padlón feküdni!"

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2011 szomb. aug. 20 14:16

Köszönöm a tanácsokat mindenkinek ;) :respect:
Egész délelőtt állítgattam mindent amit lehetett, így végre sikerült egy számomra viszonylag jól kezelhető alapot összehozni.
A próbák alapján jó az irány, csak szokni kell mit-hol lehet még jobban elvállalni. :)

A textúrák nagyon szépre sikerültek :taps:
Kép
Kép

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2011 szomb. aug. 20 14:17

Deadhunter nem véletlenül Martin vmelyik rokona? Már kezd kísértetiesen hasonlítani olyan tekintetben, hogy hiába magyarázzuk, nem érti meg....mondjuk ebben Rolly a csúcstartó :D
Johnnie Walker Racing Team
Ford Fiesta S2000

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2011 szomb. aug. 20 14:17

Code_79 írta:Köszönöm a tanácsokat mindenkinek ;) :respect:
Egész délelőtt állítgattam mindent amit lehetett, így végre sikerült egy számomra viszonylag jól kezelhető alapot összehozni.
A próbák alapján jó az irány, csak szokni kell mit-hol lehet még jobban elvállalni. :)

adtam valami jó ötletet vagy másképp lett jobb? :think:
Kép

petya
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: petya » 2011 szomb. aug. 20 14:24

Hajrá! Ajánlom figyelmedbe!!
http://www.rallysimfans.hu/rbr/rally_on ... y_id=15991
NASCAR Everything Else Is Just A Game
Kép
Kép
Kép

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2011 szomb. aug. 20 14:24

Igen, felhasználtam kicsit a Te tippjeidből és Nyilas úréból is, aztán még állítgattam ezt-azt.
Felfüggesztés, kormányszög, gumik, difik, rollbar-ok, szinte mindenhez hozzányúltam, így viszonylag kellemesen vezethető, de odafigyelős beállítás lett belőle.
Még szokni kell, melyiknél hogyan viselkedik.
indian írta:adtam valami jó ötletet vagy másképp lett jobb? :think:
Kép
Kép

DEADHUNTER
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: DEADHUNTER » 2011 szomb. aug. 20 14:48

Hali emberek nem vagyok senki rokona és értem amit érteni kell majd valahogy végig evickélek ha tudok ha nem hát nem ez van no mindegy amúgy meg jó tesztelgetést. :banghead: :taps: :taps: :banghead:

tomilevi
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: tomilevi » 2011 szomb. aug. 20 14:52

indian írta:
Kolléga...

AZT ADOM! :nevet2: :up:

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2011 szomb. aug. 20 15:03

DEADHUNTER írta:Hali emberek nem vagyok senki rokona és értem amit érteni kell majd valahogy végig evickélek ha tudok ha nem hát nem ez van no mindegy amúgy meg jó tesztelgetést. :banghead: :taps: :taps: :banghead:
Te hány éves vagy??
És itt most az igazi életkorodra vagyok kíváncsi nem ám valami kamura ;)

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2011 szomb. aug. 20 15:04

Lenart Szabolcs írta:
DEADHUNTER írta:Hali emberek nem vagyok senki rokona és értem amit érteni kell majd valahogy végig evickélek ha tudok ha nem hát nem ez van no mindegy amúgy meg jó tesztelgetést. :banghead: :taps: :taps: :banghead:
Te hány éves vagy??
megkérek mindenkit ne öntsünk olajat a tűzre... :offtopic:
Kép

DEADHUNTER
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: DEADHUNTER » 2011 szomb. aug. 20 15:08

Elég idős ahhoz hogy tudjak dolgok között különbséget tenni nem az életkor számít hanem az hogy milyen beálítotságu vagy ja és nem kamuzok.

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2011 szomb. aug. 20 15:09

Reggel óta ennyit haladt a téma?Szerintem is mostmár :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:

Csapucha Tomi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Csapucha Tomi » 2011 szomb. aug. 20 15:21

Kardos Lajos írta:Reggel óta ennyit haladt a téma?Szerintem is mostmár :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:
Kéne nyitni 1olyan topicot hogy DÜHÖNGŐ !! :D :D :D Gyuri emlékezz arra amit mondtam neked ma !!!!! :reszeg: :reszeg:
Kép

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2011 szomb. aug. 20 15:28

indian írta:
Lenart Szabolcs írta:
Te hány éves vagy??
megkérek mindenkit ne öntsünk olajat a tűzre... :offtopic:
szupppper hogy már megint én vagyok a szar hogy kérdeztem valamit
ti meg össze vissza irkálhattok mindent

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2011 szomb. aug. 20 15:36

:D :D :D túl érzékeny vagy.. :reszeg:
HFRT Team

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2011 szomb. aug. 20 15:39

Jogos a kérdés, én is meg akartam volna már kérdezni. Azért válaszolhatnál "öreg", ennyit szerintem megérdemel a társaság.

Hogy a témához is hozzászóljak.
A hangnem minősíthetetlen, és az írás is, először szerintem tanulj meg iskolában normálisan írni, fogalmazni, aztán ha ez sikerült, próbálkozz újra, mert ez eddig mind téged minősített, elég alacsony szinten vagy, úgyhogy így a mondandódat sem tartom valami sokra ( bár nem is nagyon van mondandó, csak az, hogy "szar" ).

Ahelyett, hogy huszadjára leírod itt, hogy milyen szar, meg hogy ezen még dolgozni kéne, mehetnél gyakorolni, mert asszem rádférne. Ezekkel a pályákkal egyáltalán nincs semmi gond, azt kellene felfognod, hogy ennek aszfaltos textúra és tapadás lett adva, tehát a pálya karakterisztikája megmarad mindenképpen, mert ahhoz újra kéne modellezni az egész nyomvonalat. Ezt senki nem akarja, és senki nem is fogja megcsinálni, mint ahogy más pluginon(francia) sem csinálták meg, mert rohadt nagy meló lenne, és értelme sem lenne, annyit nem ér.
Tudod, a rallynak nem csak az a lényege, hogy padlón el tudj menni mindenhol, kanyarban meg fékezel, aztán ennyi, mert a francia pályákon(nem az fr pluginra értem, hanem cote, bisanne) ezt meg lehet csinálni, de ha szétnézel a világban, nem mindenhol olyan pályák vannak. Meg kell tanulni ésszel menni, próbálj meg Magyarországon indulni egy versenyen, ami az erdőben, dobálós pályákon zajlik, aztán rájössz, hogy csak ökörségeket beszéltél.

Ja igen, és ha van kedved, nyugodtan újramodellezheted a nyomvonalat simára, nem dobálósra, aztán majd megnézzük, hogy az legyen-e a pluginban, kb. 20 év múlvára kész is lenne. :)

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2011 szomb. aug. 20 15:44

A pattogós pályákra egy kis tanács...
Nem vagyok setupolós, de ezekre már kellett állítani vmit. A gyári leírásban volt pár dolog, abból próbálgattam. meg amiket itt hallok a fórumon. Viszont a régi alap setekkel, amiket kaptam, azzal is lehet menni, de...

Még Misi bá repijeiből lestem el, hogy pattogós pályán, pl 1-2 finn szakaszon, meg ausztrálon, stb. ballal folyamatosan fékezem, kicsit "húzom" az autót.

Ezt esetleg meg lehet próbálni ezeken a nagyon pattogós pályákon.
Szabó Zéé

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2011 szomb. aug. 20 15:45

Ahogy észre vettem magában a rugóhossz nagyon autó függő...van amelyiknek a 250mm is elég bőven,bár az angolokra vagy magasabb kell vagy sokat kell gyakorolni mivel tétversenyeken tul sok setup csere nincs ,ezáltal lesz taktikázás vagy kompromisszum :rolleyes: ...
bár azt hiszem a DS3 megint kicseszik velem :fear2: :fear2: :fear2: :D :D :D mondjuk most ez(és más sem)tud felbosszantani....(legfeljebb ha a mankót elveszik :D :D )
HFRT Team

DEADHUNTER
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: DEADHUNTER » 2011 szomb. aug. 20 15:47

No üdv újra DuRR-úr elmagyarázta a dolgokat hogy tisztán lássam hogy mi hova tartozik és ezúton szeretném meg követni a tisztelt szervezőséget az elhangzott durva szövegért és Emotikonok miatt amik nem odavalósiak voltak és remélem nem lesz közöttünk harag tudom ez nektek mennyi munka órát jelentett nektek hogy mi jól szórakozzunk bár mikor ezeket le karmoltam kicsit szörpös voltam még egyszer bocs üdv DEADHUNTER. :taps: :reszeg: :reszeg: :taps:

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2011 szomb. aug. 20 15:49

Szabo Zoltan írta:
Ezt esetleg meg lehet próbálni ezeken a nagyon pattogós pályákon.
...háát azt nem csak próbálni kell :rolleyes: ;) :up: :reszeg:
HFRT Team

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2011 szomb. aug. 20 16:09

1.A pályákat úgymond kisimítani nem lehet, csak ha teljesen újra modellezzük az úttestet és hozzáigazítjuk a környezetet , majd teljesen újra kell kezdeni az integrálási folyamatot ami elég nagy meló(akár hónapok)!

2.Biztos vannak nálam profibb versenyzők, aki jobban érzik a kocsik finom mozgását, de én a francia pluginon egy alap 03 subival egy alap cote 1et túlságosan tapadósnak érzek, míg a magyar és a cseh pluginon szintén az alap 03subival teljesen olyannak érzem mint sima quick rallyba. Érzésre a francia pluginba vagy a pályák tapadása nagy vagy a kocsié.

3.Mivel én is "kicsit" értek a pályaépítéshez bátran kijelenthetem hogy a srácok fizikailag kihozták a maximumot a lehetőségekből, grafikailag meg szerintem túl is szárnyalták az elvárásokat.
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2011 szomb. aug. 20 16:24

Aki úgy érzi nagyon pattogósak a pályák annak csak azt tudom javasolni próbálja állítgatni a csillapítókat és a rugózást, de főleg a csillapítókat kell, én mióta kijöttek az új pályák azóta szenvedek vele, lassan már kezd kialakulni egy kezelhetőbb setup, nagyon sok idő ha valaki még nem ért hozzá, de tanulható a dolog.
A másik, hogy nem kell eltolni olyan helyeken ahol nem lehet, pont ezért szimulátor és nem arcade játék!

Ami viszont engem zavar a pluginban az, hogy gyakran elveszik a setup, mert ha pluginon belül állítok egy dolgot és megakarom nyitni magában a játékban gyors rallyn akkor akkor kitörli.
Ha meg beállítom gyors rallyn a setupot lementem, akkor meg pluginon practicebe nem tölti be, csak úgy ha újra indítom a ricsit.
Ezt írtuk már plugin topicba válasz nem jött rá, vagy mert nincs rá megoldás, vagy mert a probléma csak pár embernél áll fent.
Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2011 szomb. aug. 20 17:30

Gép hiányában most próbáltam ki a pályákat Hevesi58-nál - köszönöm a lehetőséget :respect:
Tartottam tőle, hogy túl eldobálós lesz de kellemesen csalódtam. Az angol és ausztrál pályák nagyon jók, a japánokat még szokni kell, a többit pedig még kipróbálni.
Örülnék ha itt Magyarországon csak ennyire göröngyös utakon közlekedhetnénk!
A Pirbam így elsőre nem lesz a kedvenc pályám. A leaszfaltozott murvás pályák texturája nagyon szép lett :up:

petya
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: petya » 2011 szomb. aug. 20 17:56

Esetleg egy észrevétel! Bár nem ebbe a topikba tartozik, de mivel itt alakult ki a vita ide irom. Mi ebből a hajcihőből a tanulság??!!
Szóval akinek van ideje és rálátása a setupolásra az a setupok topikba irhatna egy olyan leirást mi a régi pályákhoz volt irva. Egy bizonyos utnutatóra gondolok, mert tényleg annyira bővült a pálya csomag, hogy a régi seteket nem mindegyiken lehet használni.
Bocs az offért, csak egy ötlet volt.
Kép
Kép
Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2011 szomb. aug. 20 18:59

Még tesztelgettem többféle autóval, egy észrevételem még lenne: a pályák fizikáján finomítanék kicsit. A tapadás elég furcsa és ez nem a kátyúk hibája mert ahol sima az út felülete ott is furcsán megúszik az autó hátulja.

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2011 szomb. aug. 20 19:02

Keke írta:Még tesztelgettem többféle autóval, egy észrevételem még lenne: a pályák fizikáján finomítanék kicsit. A tapadás elég furcsa és ez nem a kátyúk hibája mert ahol sima az út felülete ott is furcsán megúszik az autó hátulja.
nekem szinte 0 a gumikopásom 1 gyorson...2gyors alatt legfeljebb is csak 0.1 körül... :think:
Kép

Hevesi58
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Hevesi58 » 2011 szomb. aug. 20 19:30

indian írta:
Keke írta:Még tesztelgettem többféle autóval, egy észrevételem még lenne: a pályák fizikáján finomítanék kicsit. A tapadás elég furcsa és ez nem a kátyúk hibája mert ahol sima az út felülete ott is furcsán megúszik az autó hátulja.
nekem szinte 0 a gumikopásom 1 gyorson...2gyors alatt legfeljebb is csak 0.1 körül... :think:
Ha nincs tapadás -> nem kopik a gumi. Kekének teljes mértékben igazat adok.
Kép

indian
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: indian » 2011 szomb. aug. 20 19:35

Hevesi58 írta:
indian írta:
arra próbáltam célozni hogy nekem az autó olyan mértékben tapad hogy nem kopik a gumi...
szerény tudomásom szerint akkor kopik a gumi az RBR-ben amikor azt hallani kanyarodáskor hogy csikorognak...na ez nálam nincs...és nincs lehalkítva a játékba...
Kép

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2011 szomb. aug. 20 19:38

Én jelenleg itt tartok az állítgatásban. Ezt Evo 10-re csináltam, de a számok nagyjából hasonlóak a többinél is.
Ebből indulok ki és a rugó+kormányrúdhosszokat állítom, hogy a -0,18/-0,15 körüli TOE (alkalmazkodás) értékek meglegyenek:
Kép
petya írta:Esetleg egy észrevétel! Bár nem ebbe a topikba tartozik, de mivel itt alakult ki a vita ide irom. Mi ebből a hajcihőből a tanulság??!!
Szóval akinek van ideje és rálátása a setupolásra az a setupok topikba irhatna egy olyan leirást mi a régi pályákhoz volt irva. Egy bizonyos utnutatóra gondolok, mert tényleg annyira bővült a pálya csomag, hogy a régi seteket nem mindegyiken lehet használni.
Kép
Kép

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2011 szomb. aug. 20 19:41

Ez milyen kocsi? :think:
Johnnie Walker Racing Team
Ford Fiesta S2000

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2011 szomb. aug. 20 19:47

indian írta:
Hevesi58 írta:
indian írta:
arra próbáltam célozni hogy nekem az autó olyan mértékben tapad hogy nem kopik a gumi...
szerény tudomásom szerint akkor kopik a gumi az RBR-ben amikor azt hallani kanyarodáskor hogy csikorognak...na ez nálam nincs...és nincs lehalkítva a játékba...
Egyszerű fizika (ennek Alpy a mestere):
Ha van tapadás, akkor van gumikopás, minél kisebb a tapadás annál kevésbé kopik a gumi. Kanyarodáskor azért csikorog mert még jobban súrlódik és jobban kopik.

petya
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: petya » 2011 szomb. aug. 20 19:47

Code_79 írta:Én jelenleg itt tartok az állítgatásban. Ezt Evo 10-re csináltam, de a számok nagyjából hasonlóak a többinél is.
Ebből indulok ki és a rugó+kormányrúdhosszokat állítom, hogy a -0,18/-0,15 körüli TOE (alkalmazkodás) értékek meglegyenek:
Kép
petya írta:Esetleg egy észrevétel! Bár nem ebbe a topikba tartozik, de mivel itt alakult ki a vita ide irom. Mi ebből a hajcihőből a tanulság??!!
Küldtem neked 1 privi mailt! Pillantsd meg légyszi!!
Kép
Kép
Kép

Hevesi58
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Hevesi58 » 2011 szomb. aug. 20 19:54

Keke írta:
indian írta:
Hevesi58 írta:
Egyszerű fizika (ennek Alpy a mestere):
Ha van tapadás, akkor van gumikopás, minél kisebb a tapadás annál kevésbé kopik a gumi. Kanyarodáskor azért csikorog mert még jobban súrlódik és jobban kopik.
Hallottál már hóban csikorogni gumit? (Kicsi tapadás: nem csikorog)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2011 szomb. aug. 20 21:42

No szóval... az összes szakasz tapadása így jó ahogy van, egyedül a 2 harwood olyan "mix"-es jellegű,de az is szándékosan..hasonló mint a finn murván a füvesrészek...
No már most :szabad véleményezni az elkészült pályákat ,persze hogy nem tilos :rolleyes: :D de az ötletekből\tanácsokból egy pár szavat mellőzzetek,mert fölösleges gépelés részetekről...mondok egy pár vezérszót ami ugy sem fog változni (vagy ezért,vagy azért):
TAPADÁS NÖVELÉSE,KÁTYÚK ELTÜNTETÉSE,BUKKANÓK ELTÜNTETÉSE...... igy hirtelen ennyi.
Vagyunk többen akiknek van összehasonlítása ezekben a dolgokban,és higgyétek el kihozták a srácok a maximumot....speciel 2005-ben adták ki az olaszok a minden pálya-minden módban,no ott akkor én is szenvedtem csak,utána a csehek a pribramokat,az sem volt cumi mentes...3év alatt a francián hozzá szokhattam a pályákhoz de az+ olyan mint a colin3 fizika, RBR alatt...szóval nem kell lobbyzni,fölösleges...max lehet a franciákhoz regisztrálni, a nagyobb tapadás reményében ;)
HFRT Team

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2011 szomb. aug. 20 21:53

Olyan szempontból sokkal jobb a francia pluginnál, hogy nem tud mondjuk egy Kai visszafordítóban 20kmh-nál kiállni 2kerékre és felborulni.
Ha jó setet sikerül kreálni, szépen vezethető. Amit eddig sikerült összehoznom azzal Finneken, USA, ausztrál pályákon íven lehet menni, pár angolon vigyázós, szokni kell, de a szép textúrák engem kárpótolnak mindenért. ;)
NyilasM írta:No szóval... az összes szakasz tapadása így jó ahogy van, egyedül a 2 harwood olyan "mix"-es jellegű,de az is szándékosan..hasonló mint a finn murván a füvesrészek...
No már most :szabad véleményezni az elkészült pályákat ,persze hogy nem tilos :rolleyes: :D de az ötletekből\tanácsokból egy pár szavat mellőzzetek,mert fölösleges gépelés részetekről...mondok egy pár vezérszót ami ugy sem fog változni (vagy ezért,vagy azért):
TAPADÁS NÖVELÉSE,KÁTYÚK ELTÜNTETÉSE,BUKKANÓK ELTÜNTETÉSE...... igy hirtelen ennyi.
Vagyunk többen akiknek van összehasonlítása ezekben a dolgokban,és higgyétek el kihozták a srácok a maximumot....speciel 2005-ben adták ki az olaszok a minden pálya-minden módban,no ott akkor én is szenvedtem csak,utána a csehek a pribramokat,az sem volt cumi mentes...3év alatt a francián hozzá szokhattam a pályákhoz de az+ olyan mint a colin3 fizika, RBR alatt...szóval nem kell lobbyzni,fölösleges...max lehet a franciákhoz regisztrálni, a nagyobb tapadás reményében ;)
Kép
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2011 szomb. aug. 20 21:59

Hevesi58 írta:
Jóó mikor vki. hülyeségekkel akar érvelni. :omg: :omg:
Közel sem vk. fizikus.. de Te sem...meg a játék működésével nem vagy tisztában. A tapadásnak a gumikopáshoz csak annyi köze van hogy mennyit csuszik a kerék,ha kisebb a tapadás jobban kopik a gumi mivel többet kapar ill csúszik...mind1 hogy murva,aszfalt vagy hó...
Nekem egy havas sikakamán a gumi általában 90-95%-ban(de már volt 100%) a kopása... pedig vazze nem csikorog :D :D (csak nem szeretek egyenesen\íven menni)
Valahol visszább(2-3éve ezt Falcon kifejtette,talán 1 másfél oldalnyi terjedelemben,hogy mi hogy is van...de annyira nem érdekel a téma hogy keresgessem akár 1 órát is.... akit érdekel keresgéljen,mielőtt ....no mind1... álljatok neki inkább gyakorolni :P :D
HFRT Team

Kardos Lajos
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kardos Lajos » 2011 szomb. aug. 20 22:17

NyilasM írta:
Hevesi58 írta:
Jóó mikor vki. hülyeségekkel akar érvelni. :omg: :omg:
Közel sem vk. fizikus.. de Te sem...meg a játék működésével nem vagy tisztában. A tapadásnak a gumikopáshoz csak annyi köze van hogy mennyit csuszik a kerék,ha kisebb a tapadás jobban kopik a gumi mivel többet kapar ill csúszik...mind1 hogy murva,aszfalt vagy hó...
Nekem egy havas sikakamán a gumi általában 90-95%-ban(de már volt 100%) a kopása... pedig vazze nem csikorog :D :D (csak nem szeretek egyenesen\íven menni)
Valahol visszább(2-3éve ezt Falcon kifejtette,talán 1 másfél oldalnyi terjedelemben,hogy mi hogy is van...de annyira nem érdekel a téma hogy keresgessem akár 1 órát is.... akit érdekel keresgéljen,mielőtt ....no mind1... álljatok neki inkább gyakorolni :P :D
Szeretem az ilyen szókimondó és őszinte(bár néha kicsit nyers)embereket ! :smoker: :up: :respect:

Nagy Márk
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Nagy Márk » 2011 szomb. aug. 20 22:23

Deadhunter-nek: Tudod mit, húzogass kötélen 1 blokktéglát a homokozóban b.zdmeg! Képzeld az nem fog pattogni! :sandor:
És tudod mi a szar? Az hogy ilyen degenerált idióták vannak mint te!
És nem megsértődni, hanem értékelni, viselni kell a következményeket. <- Ezt tőled idéztem,remélem betartod.

ui:Bocs az off-ért,de csak most olvastam a hozzászólásokat és k.rvára felidegesített.

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2011 szomb. aug. 20 22:40

Tudom miért, de talán ez már nem kellene Márk. Ez van, át kell siklani.

Am szerintem is, ha van tapadás, akkor a gumi kevésbé kopik. Meg kell nézni egy igazi gummát, narancshéjas, ha nagyon nyúzod. Aszfalthoz képest elmozdul (csúszik), az aszfalt kiharap belőle, vagy elnyújtja, eldörzsöli. Ilyen egyszerű...
Szabó Zéé

DEADHUNTER
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: DEADHUNTER » 2011 vas. aug. 21 08:06

Üdv mindenkinek azóta mentem jó pár új pályán és nem mindenhol volt az a nagy dobálás meg el úszás és ez úton is még egyszer szeretnék a tisztelt vezetőségtől és készitőktöl elnézést kérni de csak az volt a baj hogy fel baxták az agyam és úgy ültem gép elé tudom ez nem mentség de ez van amúgy meg minden zsír és csak így tovább üdv DEADHUNTER. :taps: :reszeg: :reszeg: :taps:

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2011 vas. aug. 21 08:08

DEADHUNTER írta:Üdv mindenkinek azóta mentem jó pár új pályán és nem mindenhol volt az a nagy dobálás meg el úszás és ez úton is még egyszer szeretnék a tisztelt vezetőségtől és készitőktöl elnézést kérni de csak az volt a baj hogy fel baxták az agyam és úgy ültem gép elé tudom ez nem mentség de ez van amúgy meg minden zsír és csak így tovább üdv DEADHUNTER. :taps: :reszeg: :reszeg: :taps:
:up: Mindig azt mondom higgadt fejjel kell leülni a gép elé és akkor nem lesz ilyen!!!
Super-man ASE
SRC -> https://sites.google.com/site/sprintrallycup/hirek

facebook.com/VinyoDekor

remihuey
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: remihuey » 2011 vas. aug. 21 10:45

A Rally higgadtságra serkenttő, ezen idegeskedni nem kifizetődő ( totálkáros kocsi )
aki ezt nem ismeri annak ajánlom az FPS gamékat .... :) lősz mész lősz mész néha meghósz

Urban Peti
[Salgo ASE] elit

Hozzászólás Szerző: Urban Peti » 2011 vas. aug. 21 10:46

remihuey írta:... lősz mész lősz mész néha meghósz
:nevet2: :nevet2: :up:
Sal ASE
‎"Addig nem vagy részeg, amíg kapaszkodás nélkül tudsz a padlón feküdni!"

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2011 vas. aug. 21 16:10

Code_79 írta:Én jelenleg itt tartok az állítgatásban. Ezt Evo 10-re csináltam, de a számok nagyjából hasonlóak a többinél is.
Kép
Na ezt én is kipróbálom.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2011 vas. aug. 21 18:08

Szabo Zoltan írta:Tudom miért, de talán ez már nem kellene Márk. Ez van, át kell siklani.

Am szerintem is, ha van tapadás, akkor a gumi kevésbé kopik. Meg kell nézni egy igazi gummát, narancshéjas, ha nagyon nyúzod. Aszfalthoz képest elmozdul (csúszik), az aszfalt kiharap belőle, vagy elnyújtja, eldörzsöli. Ilyen egyszerű...
Elfogadom a véleményetek... mert mindegy, mindenki azt hisz amit akar én meg tudom... nem fizikából hanem gyakorlatból. 9 évig mentem RTE-ben és sprinteken és akármilyen hihetetlen: ha feltettünk egy puha slicket az tapadt mint az állat viszont sokkal gyorsabban fogyott mint egy keményebb gumi amivel csúszkáltunk fúrcsa???
Ebben a témában megerősített egy barátom aki több mint 10 éve versenyzik egészen az RTE-től az R2. abszolut bajnoki címen keresztül az R1-ig jutva... szóval ő letett az asztalra már nem csak számítógép előtt ülve. Részemről ennyi - nem vagánykodásból: mindenkitől várom a valódi versenyzői multját!

Gabee73
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Gabee73 » 2011 vas. aug. 21 18:53

Bocs de :offtopic: :offtopic: :offtopic: :offtopic:
Hazaértem (tünk) a nyaralásból, most olvasva, .....
Évekig semmi nem történt fejlesztés ügyben, a plugin eljutott arra a pontra az év elején, hogy ha nem történik semmi változás, akkor lehúzhatja a redőnyt a simfans.
Pár ember úgymond egy csapatként fejébe vette, hogy ennek nem szabad megtörténni, nyolc hónap melóval felhúzta a topra a plugint.
Azt természetesen mondanom sem kell, elsősorban mindenki szórakoztatására, nem csak a sajátjukra való tekintettel tették ezt. Erre megkapták a "szar csomagot" ... Gratulálok....
Nagyon sajnálom, hogy az építő kritika egyeseknél abban merül ki, hogy teleissza az agyát "szörpel", gurul egyet a "hoki" setupjával egy teljesen más beállítást és stílust igénylő szakaszon, utána meg beveri ide az idióta átgondolatlan, borgőzös véleményét...... (Persze jönnek majd a nagyeszűek, aztán kötnek, hogy itt nem lehet elmondani a véleményt stb. Nagyívben nem érdekel)
Ez minden, csak nem építő jellegű kritika....
Távol álljon tőlem, hogy a tüzet szítsam, nem érdekem, de kedves "Halottvadász".... Alsó hangon javasolnék számodra egy hónap BAN-t, aztán tesztelgess ahol akarsz .... (bár mint tudjuk, felhasználónevekkel el vagy látva, illetve a család többi tagja, aminek természetesen örülünk, hogy népesíted a táborunkat, na de ezt hagyjuk....)
Valószínűleg jó buli lehetett nálatok, ha két napig kardoskodtál az igazad mellett, vasárnap délutánra kijózanodtál, most meg huhogod itt a barom dumádat, miszerint Durr kollégád megtérített, mint egy prédikátor. (köszönjük neki)
Egyszerűen a jellemed minősíthetetlen, kicsit tanulnod kellene még a jómodor tantárgyból is, akármennyi idős is vagy...
Nagyon remélem, hogy ezentúl a véleményed a háromhetes szoptatós kutyát sem fogja érdekelni itt a fórumon, a hozzád hasonló "okosfiúkéval" együtt.
Ezzel a stílussal nem való neked a közösség, menj inkább zombikra vadászni valamelyik FPS játékkal...

Köszönöm a lehetőséget.
Kép

Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2011 vas. aug. 21 19:09

Keke írta:
Szabo Zoltan írta:Tudom miért, de talán ez már nem kellene Márk. Ez van, át kell siklani.

Elfogadom a véleményetek... mert mindegy, mindenki azt hisz amit akar én meg tudom... nem fizikából hanem gyakorlatból. 9 évig mentem RTE-ben és sprinteken és akármilyen hihetetlen: ha feltettünk egy puha slicket az tapadt mint az állat viszont sokkal gyorsabban fogyott mint egy keményebb gumi amivel csúszkáltunk fúrcsa???
Ebben a témában megerősített egy barátom aki több mint 10 éve versenyzik egészen az RTE-től az R2. abszolut bajnoki címen keresztül az R1-ig jutva... szóval ő letett az asztalra már nem csak számítógép előtt ülve. Részemről ennyi - nem vagánykodásból: mindenkitől várom a valódi versenyzői multját!
:)
Akkor elnézést, de most Te 2 különböző dologról beszélsz. (2 különböző gumit hasonlítasz, nem ugyanazt a gumit 2 különböző esetben)
Puha slick jobban tapad, mint a kemény, jobban is kopik, teljes mértékben igazad van. De!!!!!!! (csupán szeretnélek érvekkel meggyőzni :) ;)
Jelen esetben egy-ugyanazon gumiról van szó. Szóval vegyél egy puha slicket, menj vele. Okosan, nem keresztben... Jól tapad? Igen. Most ugyanilyen gumival, menj keresztben. Ugyanaz az a gumma, ugyanaz a hőmérséklet, ezért ugyanaz az a tapadás, de jobban fog kopni, ha csúszkálsz vele.
Nem tudom érthetően írtam-e le? :think:
Természetesen ragaszkodhatsz az igazadhoz, részemről nem baj, csak elbeszélünk egymás mellett :)
És ismétlem, előző hsz-edben igazat írsz, csak nem arról volt szó.
Szerk.: Ha nem is 9 évet, és nem végig RTE-ben (ott csak 2 versenyen), de nekem is van tapasztalatom. Plussz a 2000-es évet végig az Oroszlánékkal töltöttem szervizben. Sok okosság van ott is. ;)
Szabó Zéé

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2011 vas. aug. 21 19:20

Szabo Zoltan írta: :)
Akkor elnézést, de most Te 2 különböző dologról beszélsz. (2 különböző gumit hasonlítasz, nem ugyanazt a gumit 2 különböző esetben)
Puha slick jobban tapad, mint a kemény, jobban is kopik, teljes mértékben igazad van. De!!!!!!! (csupán szeretnélek érvekkel meggyőzni :) ;)
Jelen esetben egy-ugyanazon gumiról van szó. Szóval vegyél egy puha slicket, menj vele. Okosan, nem keresztben... Jól tapad? Igen. Most ugyanilyen gumival, menj keresztben. Ugyanaz az a gumma, ugyanaz a hőmérséklet, ezért ugyanaz az a tapadás, de jobban fog kopni, ha csúszkálsz vele.
Nem tudom érthetően írtam-e le? :think:
Természetesen ragaszkodhatsz az igazadhoz, részemről nem baj, csak elbeszélünk egymás mellett :)
És ismétlem, előző hsz-edben igazat írsz, csak nem arról volt szó.
Szerk.: Ha nem is 9 évet, és nem végig RTE-ben (ott csak 2 versenyen), de nekem is van tapasztalatom. Plussz a 2000-es évet végig az Oroszlánékkal töltöttem szervizben. Sok okosság van ott is. ;)
A puha és kemény gumival azt akartam szemléltetni: puha gumi -> nagyobb tapadás -> nagyobb a kopás is!
Az alapvető kiindulás az volt, hogy nagyon szépek a pályák és nem túl dobálósak de az autó tapadása kicsit kevés. Irreálisan megindul mintha vízen mennél. Építő jelleggel írtam ezt le és tudomásul vettem nem fog változni az aszfalt tapadása sem. :offtopic:

Válasz küldése