RallySim Rankings

Minden ami a játékkal kapcsolatos

Moderátor: Moderátor

Bergerke
RBR Fan

Re: RallySim Rankings

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 pén. máj. 17 09:59

a 6. forduló utáni eredmények felkerültek a site-ra

mivel felkerültem a 2. helyre, vezetni meg nem akarom a saját magam által kreált bajnokságot, így most tuti valami olyan kategóriát választok amiben csak én indulok

az új pontozási rendszer jobban értékeli az első helyet, ha egy népesebb mezőnyben éri el a pilóta

a 6. forduló már az új pontozási rendszerrel lett kiértékelve, a site-on érdemes megnézni a futam táblázatát amiben az indulók száma, a kategóriában elért pozíció, és az elért pontok száma is benne van. Ha van bármi komment hozzá, akkor köszi előre is

közben próbálom bevonni a francia és a cseh plugint is a versenybe, meglátom sikerül vagy sem. Sokféle limitáció miatt lehet hoyg egyelőre marad ez a bajnokság kizárólag ezen a pluginon

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 kedd máj. 21 07:32

ha minden jól megy, a mostani futam lesz az első hogy a francia pluginon is lehet pontokat szerezni

remélem ez azt jelenti, hogy szerdán megjelenik egy-két új név a rankings listában, akik az első pontszerzők lesznek a rallysimfans pluginon kívülről

2Kuncu7
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: 2Kuncu7 » 2013 pén. máj. 24 13:32

Üdv!
Végig értem a 8. versenyen, egy pár hibát elkövettem, de egész jó lett! Egy kérdésem lenne: a 4. nap direkt lett 1 murva és 2 aszfalt pálya úgy, hogy csak a nap elején lehet gumit választani és utána végig azzal kell menni?? :think:
2Kuncu7

Giorgio Garage Rally Team

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 pén. máj. 24 13:36

felkerültek a 7. rally utáni eredmények a honlapra

igen a 8. rallyban most direkt került be murva és aszfalt mix, akár egy napon belül is váltva. Szerintem kihívás, remélem több támogatója van mint ellenzője :)

2Kuncu7
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: 2Kuncu7 » 2013 pén. máj. 24 14:21

Nekem tetszett!! :D Murva gumival és egy kicsit puhított aszfalt beállítással mentem... igaz gumi nem maradt a végére, de jól lehetett menni vele! Még több ilyet! :taps:
2Kuncu7

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 szomb. máj. 25 10:53

nagyon tetszett ez most :)

viszont úgy tűnik hogy az általam elsőre kipróbált 8-as szakaszon, Bruchsal Unteröwisheim-n, egyből rekord időt mentem a rallysimfans-on! :)

na persze mivel ez kizárt, szerintem szépen eltévedtem valahol és betaláltam a célba

így erre a szakaszra a végén majd egy SR-t számolok magamnak, az idő plusszal együtt.....

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 szomb. máj. 25 11:13

Bergerke írta:nagyon tetszett ez most :)

viszont úgy tűnik hogy az általam elsőre kipróbált 8-as szakaszon, Bruchsal Unteröwisheim-n, egyből rekord időt mentem a rallysimfans-on! :)

na persze mivel ez kizárt, szerintem szépen eltévedtem valahol és betaláltam a célba

így erre a szakaszra a végén majd egy SR-t számolok magamnak, az idő plusszal együtt.....
Nézd vissza a repit hogy hol tévesztetél és jelezd lécci Lackának, hogy be tudja tenni a szakaszba az automata büntit. Ne legyen ebből kellemetlenség a továbbiakban. ;) Köszönöm a többi szabályosan versenyző spottársam nevében is! :up: :respect:

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 hétf. máj. 27 09:56

a replay-t még nem néztem vissza, de megteszem majd hamarosan, ha jól emlékszem egy olyan rész volt furcsa, ahol egy jobbos jelyett egyenesen mentem tovább és egy ilyen mélyedésben ment tovább az út két oldalon partfallal, de majd megnézem

a mostani forduló kedd éjfélig van nyitva, sajnos nem vagyunk sokan eddig

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 csüt. máj. 30 21:02

a pontok frissítve lettek, új futam holnap reggeltől elérhető

újdonság: elindult a Race of Countries. Ebben minden országból a top 3 pilóta eredménye van összesítve

egyelőre csak a Spanyolok vannak jelen rajtunk kívül, remélem hamarosan akár más országok is lesznek. Könnyebb lenne ha beindulna a francia pluginon is a dolog de eddig nem indult ott senki a versenyeken

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 csüt. máj. 30 21:06

valamint hamarosan megint hóvége, így 10% de minimum 1 pont zárásként majd le lesz vonva - a szabályoknak megfelelően

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 csüt. jún. 06 19:15

a 10% hóvégi vágás megtörtént, a 9. forduló pontok felkerültek, úgy néz ki változás van az első helyen :)

a 10. forduló nyitva, meg lett fűszerezve egy-két esős nappal

Kenubi
[Salgo ASE]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenubi » 2013 pén. jún. 07 16:27

Bergerke írta:a 10% hóvégi vágás megtörtént, a 9. forduló pontok felkerültek, úgy néz ki változás van az első helyen :)

a 10. forduló nyitva, meg lett fűszerezve egy-két esős nappal
Hogy került előrébb mikor mögöttem végzett? Most hagytam abba ezt a szart.
TOTAL RACING SPORT EUROPE

Kép

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 szomb. jún. 08 06:12

a válasz egyszerű, kategóriánként van az értékelés. Te kategóriádban 3.-ik lettél, ő 2.

Kenubi
[Salgo ASE]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenubi » 2013 vas. jún. 09 08:34

Bergerke írta:a válasz egyszerű, kategóriánként van az értékelés. Te kategóriádban 3.-ik lettél, ő 2.
Akkor sem értem... Abszolút táblázat van kategóriás pontokkal :D Vicces. Többet nem megyek ezen.

Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 vas. jún. 09 10:18

Biza Kenu, kezdettől fogva :)

Pont az lenne a lényege, hogy azt mutatja meg ki milyen jó, nem azt, hogy az autója milyen jó. Attól, hogy valaki ladával indul, lehet a legjobb pilóta.
Szabó Zéé

Kenubi
[Salgo ASE]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenubi » 2013 vas. jún. 09 10:47

Szabo Zoltan írta:Biza Kenu, kezdettől fogva :)

Pont az lenne a lényege, hogy azt mutatja meg ki milyen jó, nem azt, hogy az autója milyen jó. Attól, hogy valaki ladával indul, lehet a legjobb pilóta.
Ha első vagyok egy katba mert egyedül indultam, akkor lehet nem vagyok überfasza pilóta nem? :D

Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 vas. jún. 09 10:56

Ha elolvasod a szabályzatot, akkor láthatod, hogy több pont jár ha egy katban 5-en indulnak, és úgy vagy első, mint ha egyedül vagy és úgy vagy első.

Már én sem nagyon indulok, mert hiába lennék első, a kevés induló miatt a kat-ban nem tudom megfogni azokat, akik egy 6-7 fős kat-ban lesznek elsők.

Nem az elképzelés a rossz, hanem az, hogy kevesen indulnak.
Szabó Zéé

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 vas. jún. 09 11:28

"Nem az elképzelés a rossz, hanem az, hogy kevesen indulnak."

Zoli megfogta a lényeget. A rendszer annál jobb minél többen vagyunk.

egy kis frissítés hogy mik a szabályok: kategóriánként pontozás, ami figyelembe veszi a ketegóriában indulók számát és az elért helyezést:

150+PART*15-(POZ-1)*30

ahol PART: résztvevők száma a kategóriában
POZ: elért pozíció a kategóriában

a pontok alakulására néhány példa:

5 induló
1 225
2 195
3 165
4 135
5 105

4 induló
1 210
2 180
3 150
4 120

3 induló
1 195
2 165
3 135

2 induló
1 180
2 150

1 induló
1 165

valamint mivel ez egy ranking, és nem egy meghatározott futamszámból álló bajnokság, így pontvesztés is van: minden hó végén 10%-ot veszt mindenki (akinek több pontja van így értelemszerűen több pontot veszít, de a sorrend marad), valamint a futamon nem indulóknak van -10 pont

amíg legalább 5 pilóta indul addig megy a rankings :), de remélem inkább fölfele változik az indulók száma mint lefele :)

Üdv
Gábor

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 vas. jún. 09 11:37

egy szabályváltoztatás még esedékes: a hóvégi levonás nem 10% hanem nagyobb pl 30 vagy 50% lenne

így aki később kapcsolódik be, az gyorsabban tudná felvenni a versenyt az élvonallal, de természetesen továbbra is cél hogy aki első helyet ér el annak a munkának legyen értéke a levonások után is

Kenubi
[Salgo ASE]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kenubi » 2013 vas. jún. 09 12:21

Szabo Zoltan írta:Ha elolvasod a szabályzatot, akkor láthatod, hogy több pont jár ha egy katban 5-en indulnak, és úgy vagy első, mint ha egyedül vagy és úgy vagy első.

Már én sem nagyon indulok, mert hiába lennék első, a kevés induló miatt a kat-ban nem tudom megfogni azokat, akik egy 6-7 fős kat-ban lesznek elsők.

Nem az elképzelés a rossz, hanem az, hogy kevesen indulnak.
Így van, ha lesz több induló, akkor megyünk... Sokan lusták jelszavat keresni én még mindig azon vagyok legyen nyílt.

Kép

2Kuncu7
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: 2Kuncu7 » 2013 vas. jún. 09 12:33

Az oké, hogy az én csoportomba jóval kevesebben indulnak és még kevesebben érnek célba, de ahhoz hogy meglássam a célt nekem is ugyan annyit kell dolgoznom, mint másoknak!! Nekem tetszik az, hogy az első helyért küzdök és hogy ez a küzdelem kezd egyre szorosabb lenni! Viszont jobb lenne a verseny ha a csoportba még többen lennének, úgy még jobb versenyeket lehetne futni! Kenubi, próbálj gyorsabb lenni a saját csoportodba és mivel ott több az induló már több pontot is kapsz (ez a sorozat kezdetétől így van) és nem kifogást kell keresni hanem versenyezni kell!! :D
2Kuncu7

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 vas. jún. 09 12:35

ami még esetleg kulcs a dologban: ha valaki az élen akar lenni mindenképp, akkor olyan csoportban indulljon ahol általában többen vannak. Ott egy első hely többet ér.

Gatti
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gatti » 2013 vas. jún. 09 21:17

tehát ha yugoval megyek egy absz.1 -et de senki nem indul a kategóriámban (amiről nem tehetek) akkor nagyjából semmi értelme az egésznek ?

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 hétf. jún. 10 10:12

Gatti írta:tehát ha yugoval megyek egy absz.1 -et de senki nem indul a kategóriámban (amiről nem tehetek) akkor nagyjából semmi értelme az egésznek ?
a kategóriában indulók száma határozza meg mennyi pontot lehet szerezni. Szerintem csak a Yugo kupában garantált hogy Yugo fog nyerni. Viszont itt ha sok induló van H-ban, akkor még az is lehet hogy Yugoval nyersz. Itt legalább megvan az esély, más rallyban nem nagyon van ilyen azt hiszem

szerintem minden megközelítés kérdése, azt kell nézni hogy lehet elsőnek lenni ebben a versenyben, ha valaki tényleg első akar lenni és nem csak élvezni akarja

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 hétf. jún. 10 10:15

egyébként én most H-ban fogok indulni ahogy az előzőben is, úgyhogy még akár a yugok is szerezhetnek szebb pontokat ebben a futamban :)

Gatti
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gatti » 2013 hétf. jún. 10 13:14

Értem :)

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 csüt. jún. 13 11:57

a következő forduló ma estétől lesz nyitva, és belekóstolunk egy kis hóba is a nagy melegben:

Sieversdorf aszfalttal nyitunk, ez a pálya valamiért a kedencem, majd jön egy kis japán murva. A harmadik nap a hóé lett, francia, angol és finn hó, mert persze a finn nem maradhat ki ebből

zárónapon vissza egy kis murva, ausztráliából

a ponttáblázat is frissül ma este az utolsó fordulóval ha minden rendben megy

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 csüt. jún. 13 18:56

felkerültek a pontok az oldalra

aki kíváncsi hogy mennyi pontot szerzett a futam alatt és hogy hogyan jött ki ez pontosan, érdemes megnézni a 'Last Races' menüpontot, ott látható hogy ki hanyadik lett a kategóriájában, és hogy mennyien indultak a kategóriában

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 hétf. jún. 17 10:54

a rallysim rankings-on egy hét szünet lesz, a következő forduló csak Júni 27-től lesz nyitva

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 pén. jún. 21 19:56

ponttáblázat frisssítve lett

alpy79
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: alpy79 » 2013 vas. jún. 23 19:05

Nem rágtam magam át a teljes pontozási rendszeren, de gondolom csak elírás, hogy a 12. helyezett a -10 pontjával +3 helyet javított pozícióján.
Alpy79

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 vas. jún. 30 16:56

alpy79 írta:Nem rágtam magam át a teljes pontozási rendszeren, de gondolom csak elírás, hogy a 12. helyezett a -10 pontjával +3 helyet javított pozícióján.
valószínűleg igen, megnézem hol csúszott el a dolog

a héten indul csütörtökön egy új kör és ismét hetente lesz

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 vas. jún. 30 17:08

a hiba meg is van, lehet hogy néhány versenyzőnél a 9. futamhoz és nem a 10.hez lett viszonyítva a pozícióváltás

Viktor 20. volt előtte is és mos tis, ezért 0 volt a változás

átnézem még ez máshol okozhatott-e gondot, a lényeg hogy a pontok és a sorrend jó, de lehet hogy most volt hiba abban ahol ki van írva hogy ki hány helyet mozdult

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 csüt. júl. 04 13:08

egy kis szünet után ismét RallySim Rankings futam, ezúttal csak aszfalt pályákon

mivel hó vége volt, így a jelenlegi összpontszámból mindenki "adózni" fog 30%-ot, ezek a pontok még hét vége előtt frissítve lesznek a honlapon. A 12. rally eredménye majd csak ehez a csökkentett alappontokhoz jön rá pluszban.

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2013 pén. júl. 05 21:00

ponttáblázat frissítve lett a Június végi 30% vágással

Bergerke
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bergerke » 2015 szer. júl. 01 20:19

sziasztok, RBR-ben kihagytam egy kicsit így a RallySim Rankings sem folytatódott

a weboldal még megvan, átnézem a dolgokat és valószínűleg újra nekikezdek a témának, ha van érdeklődés

Válasz küldése