Plugin hibajelentések

a pluginnal kapcsolatos megbeszélések/
themes about the rallysimfans.hu plugin

Moderátor: Moderátor

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Re: Plugin hibajelentések

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2015 szomb. júl. 04 16:15

Szabo Zoltan írta:Lacka!

Újratenném a játékot, de a 4 telepítő után indításkor hibát ír. MSVCR71.dll hiányzik
Hiányzik pl az rbrstartup, ahol grafikát állítok. Meg nem túl sok giga, csak 26,6
Mit cseszek el? WIN 7 64 bit és egy hp 840 G1...

Igazából meg van a régi, szóval lenne mit használni, de új gépen szeretném újrarakni.

köszi
RBR-t telepítettél? :D
Az első telepítőnek sok hely kell (kb 30gb), az telepíti a hivatalos patch-eket is.
Hiányzó dll simán tölthető a netről ha hiányzik a windowsodból:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... ml?msvcr71
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2015 szomb. júl. 04 18:06

:omg2:

A mérete miatt azt hittem, hogy már az első egyben rbr is :D
Ekkora bakit!!! Köszi :) Látszik nem gyakran teszem újra, mindig a másoltat pakolgatom.

Köszi Lacka :respect:
lacka6 írta:
Szabo Zoltan írta:Lacka!

Újratenném a játékot, de a 4 telepítő után indításkor hibát ír. MSVCR71.dll hiányzik
Hiányzik pl az rbrstartup, ahol grafikát állítok. Meg nem túl sok giga, csak 26,6
Mit cseszek el? WIN 7 64 bit és egy hp 840 G1...

Igazából meg van a régi, szóval lenne mit használni, de új gépen szeretném újrarakni.

köszi
RBR-t telepítettél? :D
Az első telepítőnek sok hely kell (kb 30gb), az telepíti a hivatalos patch-eket is.
Hiányzó dll simán tölthető a netről ha hiányzik a windowsodból:
http://www.dll-files.com/dllindex/dll-f ... ml?msvcr71
Szabó Zéé

zadivfts
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: zadivfts » 2015 szer. júl. 08 12:50

Hali!
Akadt egy kis problémám: a fórumon be tudok lépni de a pluginban már nem, mert "Bad password"-öt ír.
Mikor itt a plugin weboldalon a regisztrációra kattintok, behoz a fórumra, ahol meg be vagyok jelentkezve.
Végiglapoztam mind a 82 két oldalt, de nem láttam ugyanilyen hibát.... Lehet mert már elborult az agyam s azért...

Rosszul csinálok valamit, vagy tényleg ilyen hülye vagyok?
Előre is köszöntem a válaszokat!
Kép
Zengő Ádám "ZadiVFTS"

Zoolee76
Vendég

Hozzászólás Szerző: Zoolee76 » 2015 szomb. aug. 01 10:00

Sziasztok!
Problémám az lenne hogy felrakom a játékot,aztán a 2 patchot (1.01,1.02),utána szépen plugin telepítőt azután 3 torrentről letöltött telepítőt aminek ugye kellene sok idő és hely hogy letöltsön települjön.
Ehelyett 5 perc alatt végez és 8.2 GB helyet foglal el a játék a vinyón!
Mikor betölteném az online részt kiírja hogy hiányzik a pálya hozzá telepítsem újra.
Namost ez megtörtént 3x,úgy hogy közben registry cleanerrel is áttoltam a gépet aztán ISO RBR és rá minden ami kell!
Az eredmény min a 3 esetben ugyanaz lett,meguntam írok ide hátha van valakinek ötlete.
A segítségeket előre is köszönöm!
Egy visszatérő RBR fan!:)
Zoli
"Az élet semmit nem ér szenvedélyek nélkül..."

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2015 szomb. aug. 01 13:40

Van elég helyed?

Elvileg ilyen sorrendben kell felrakni.

1. RBR
(A két patch elvileg nem kell, mert az benne van a simfans telepitőben)
2. Rallysimfans RBR 2014 v1.0.1<---
3. Rallysimfans RBR 2014 v1.1 update<---
4. Rallysimfans RBR 2014 v1.2 update<---
5. Rallysimfans RBR 2014 v1.3 update<---

A telepítő fájlok mérete egyezik azzal ami itt a honlapon írva van?
Kép

Zoolee76
Vendég

Hozzászólás Szerző: Zoolee76 » 2015 szomb. aug. 01 22:09

Köszi Tibi!
Közben megoldódott,mert újraraktam a Win 7 et úgy is ráfért már!
Amúgy fogalmam sincs mi lehetett a baj de már nem is agyalok rajt!:)
"Az élet semmit nem ér szenvedélyek nélkül..."

dox
Vendég

Hozzászólás Szerző: dox » 2015 vas. nov. 22 20:00

Sziasztok!

Nekem a Monster HC pályával van gondom.
Ritkán játszom, csak most vettem észre, hogy practice módban nem tudom kiválasztani ezt a pályát (tesztelni akartam, mert benne van az aktuális WRC fordulóban).
A játék maps könyvtárában megtaláltam a páyát.
Annyit csináltam még, hogy azt a telepítőt, ami tartalmazza ezt a pályát újraraktam, de nem segített.
A telepítőben lévő többi pálya rendben van.

üdv,
dox

dox
Vendég

Hozzászólás Szerző: dox » 2016 vas. jan. 03 20:06

Update az előző hozzászóláshoz.
Letöröltem a játékot és a plugintelepítőket, újra leszedtem a plugintelepítőket, és feltelepítettem a játékot és a plugint, a játék rendben elindul, a Monster HC pályát nem tudom kiválasztani, az összes többit igen, szóval a helyzet változatlan.
Kipróbáltam még, hogy a gép egy másik winchester-ére másoltam a teljes játékot, a helyzet változatlan.

üdv,
dox
dox írta:Sziasztok!

Nekem a Monster HC pályával van gondom.
Ritkán játszom, csak most vettem észre, hogy practice módban nem tudom kiválasztani ezt a pályát (tesztelni akartam, mert benne van az aktuális WRC fordulóban).
A játék maps könyvtárában megtaláltam a páyát.
Annyit csináltam még, hogy azt a telepítőt, ami tartalmazza ezt a pályát újraraktam, de nem segített.
A telepítőben lévő többi pálya rendben van.

üdv,
dox

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 vas. jan. 03 21:52

dox írta:Update az előző hozzászóláshoz.
Letöröltem a játékot és a plugintelepítőket, újra leszedtem a plugintelepítőket, és feltelepítettem a játékot és a plugint, a játék rendben elindul, a Monster HC pályát nem tudom kiválasztani, az összes többit igen, szóval a helyzet változatlan.
Kipróbáltam még, hogy a gép egy másik winchester-ére másoltam a teljes játékot, a helyzet változatlan.

üdv,
dox
Milyen hibaüzit ír Practice modban?
Track missing vagy Track missing ini
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

dox
Vendég

Hozzászólás Szerző: dox » 2016 vas. jan. 03 23:16

lacka6 írta:
dox írta:Update az előző hozzászóláshoz.

üdv,
dox
Milyen hibaüzit ír Practice modban?
Track missing vagy Track missing ini
Egyiket sem, nincs a kiválasztható pályák között a Monster HC (a maps könyvtárban ott van a pálya).

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 hétf. jan. 04 19:35

dox írta:
Egyiket sem, nincs a kiválasztható pályák között a Monster HC (a maps könyvtárban ott van a pálya).
A kép bal alsó sarkában ellenőrizd a plugin verziószámát, ha egyezik akkor ott kell lennie a "New Tracks" közt.
Ha a verzió szám kisebb mint az aktuális plugin verzió akkor valamiért nem frissítette magát a pluginod.
Csatolmányok
rbr_001.jpg
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

dox
Vendég

Hozzászólás Szerző: dox » 2016 hétf. jan. 04 21:22

lacka6 írta:
dox írta:
A kép bal alsó sarkában ellenőrizd a plugin verziószámát, ha egyezik akkor ott kell lennie a "New Tracks" közt.
Ha a verzió szám kisebb mint az aktuális plugin verzió akkor valamiért nem frissítette magát a pluginod.
Ellenőriztem, a verziószám rendben van, a "New Tracks" között ott a pálya.
Én úgy emlékszem, hogy tegnap még nem volt ott, mindegy, azért pörgettem egyet a lámerszámlálón :-)

köszi,
dox

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 kedd jan. 05 19:57

dox írta:
lacka6 írta:
dox írta:
Ellenőriztem, a verziószám rendben van, a "New Tracks" között ott a pálya.
Én úgy emlékszem, hogy tegnap még nem volt ott, mindegy, azért pörgettem egyet a lámerszámlálón :-)

köszi,
dox
Szívesen!
A plugin minden induláskor ellenőrzi a verziót, a plugin verziót a szerveren utoljára 2015.12.18-kor frissítettem.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Sim_
Vendég

Hozzászólás Szerző: Sim_ » 2016 szomb. jan. 16 16:02

Sziasztok! Nekem az a gondom, hogy gyakorlatilag semmilyen pálya nem indul el. Rbr feltelepítve, semmi patch vagy crack. aztán rallysimfans.exe, aztán sorban az update-k, ahogy olvastam a leírást. A játékban a plugin menübe be is tudok lépni, de ott nem indul el semmi. Azt irja, hogy telepítenem kell a pályákat. Apropó, ezeket az update-eket mindet külön mappába kell telepíteni? Mert a telepítés során kiirja, hogy hova telepítsem, de minden update verzióhoz másik mappát ír... Huh, nem tudom érthető e. Már 6-7 alkalommal megpróbálkoztam a telepítéssel. 30g szabad helyem is van. Szóval már nem tudom mit próbálhatnék még ki. Köszi ha tud valaki segíteni.

Sim_
Vendég

Hozzászólás Szerző: Sim_ » 2016 szomb. jan. 16 19:19

Jah és ottan lent gyanus, hogy nem ezt kellene irnia: " no proxy present "
Szerintem itt van a gubanc

CSEKO Arpad
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: CSEKO Arpad » 2016 pén. jan. 29 20:29

Üdv.!
Egy teszt versenyben a Junior Wheels II pálya volt. Autó amivel mentem volna rajta a Renault Clio Williams.

A vízátfolyáshoz érve most lassítottam , hogy szép lassan át tudjak rajta menni. Mert múltkor gyorsan mentem át rajta tetőre is állította az autót.
De.. a lassúság is megbosszulta magát. Belementem, majd kijönni nem tudtam egyik irányba se, mintha falnak ütköznék elől és hátul is.
Tudom, hogy a Clio teszt autó, meg ha magasabbra lenne állítva az autó hasmagassága, biztos nem fordulna elő, de hátha valami annál az átfolyásnál nem stimmel.
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 pén. jan. 29 22:15

CSEKO Arpad írta:Üdv.!
Egy teszt versenyben a Junior Wheels II pálya volt. Autó amivel mentem volna rajta a Renault Clio Williams.

A vízátfolyáshoz érve most lassítottam , hogy szép lassan át tudjak rajta menni. Mert múltkor gyorsan mentem át rajta tetőre is állította az autót.
De.. a lassúság is megbosszulta magát. Belementem, majd kijönni nem tudtam egyik irányba se, mintha falnak ütköznék elől és hátul is.
Tudom, hogy a Clio teszt autó, meg ha magasabbra lenne állítva az autó hasmagassága, biztos nem fordulna elő, de hátha valami annál az átfolyásnál nem stimmel.
Valami annál az átfolyásnál nem stimmel.
Egyszer jártam én is így, csak nem tudtam melyik pálya volt...
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 pén. jan. 29 22:24

Sim_ írta:Sziasztok! Nekem az a gondom, hogy gyakorlatilag semmilyen pálya nem indul el. Rbr feltelepítve, semmi patch vagy crack. aztán rallysimfans.exe, aztán sorban az update-k, ahogy olvastam a leírást. A játékban a plugin menübe be is tudok lépni, de ott nem indul el semmi. Azt irja, hogy telepítenem kell a pályákat. Apropó, ezeket az update-eket mindet külön mappába kell telepíteni? Mert a telepítés során kiirja, hogy hova telepítsem, de minden update verzióhoz másik mappát ír... Huh, nem tudom érthető e. Már 6-7 alkalommal megpróbálkoztam a telepítéssel. 30g szabad helyem is van. Szóval már nem tudom mit próbálhatnék még ki. Köszi ha tud valaki segíteni.
1, Feltelepíted az RBR-t (semmi crack, semmi patch)
2, majd innen sorba mindent feltelepítesz abba a mappába ahova telepítetted az RBR-t. http://www.rallysimfans.hu/rbr/download ... oad=rsfrbr

Rallysimfans RBR 2014 v1.0.1 azaz az első telepítő csomag tartalmazza a hivatalos patch-eket és a kiegészítő plugint is.

A rallysimfans.exe csak a plugint telepíti, nem tartalmaz egyéb kiegészítőt, jelen esetben nem is használható.
A hiba nálad az volt, hogy nem az RBR-be telepítetted a pálya csomagokat, hanem valami külön mappába.
" no proxy present " azt jelenti hogy hiányzik az a kiegészítő (FixUp) amit a Rallysimfans RBR 2014 v1.0.1 telepítő rak fel.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Sim_
Vendég

Hozzászólás Szerző: Sim_ » 2016 szomb. jan. 30 14:21

Ah, köszönöm a gyors reakciót! Bár az igazság az, hogy én ezt vagy másfél, két hete írtam. (szóval elég lassú volt a moderáció, persze még új vagyok, szóval megértem) Azóta megoldódott a probléma. Én voltam balf.sz :) Igen, eleve nem az RBR mappába telepítettem az update-eket, ráadásul mindet külön mappába ahogy a telepítő kérte... Férevezetett. Persze, hogy nem látta a pályákat... A lényeg, ha valaki hasonló cipőben járna, a leírás jó. A játék mappájába kell telepíteni és egy mappába az összes ábdétet. :)

Azóta megy a játék szuperül, és ha nem haragszotok itt is feltennék egy kérdést. Szóval Láttam, hogy megy ez a szkinezés, én meg kicsit már unom az autóm fényezését, ezért belekezdtem. Rengeteget fórumoztam, de pár dolog nem tiszta és pár dolgot megjegyznék azért. Először is: Az impreza03-hoz nehezen találni template fájlt. Amit találni azok sem a legf.szábbak. (nem tudom, hogy amúgy a többi járgánnyal mi a helyzet, azokkal nem foglalkoztam). Számomra a legtöbb nagyon átláthatatlan. Azt sem tudom mikor mit szinezek éppen. Viszont már kínlódtam vele eleget, úgyhogy ha minden jól megy, akkor csinálok egy psd fájlt a subaruhoz ami teljesen alap lesz. Fehér. Matricák és egyebek nélkül. Plussz minden lényeges alkatrész külön rétegen lesz, hogy az olyan amatőrök mint én könnyen elboldoguljanak vele. Jelenleg ott tartok, hogy random beszinezek valamit pl pirosra, belépek a játékba és megnézem mi változott. Tegnap pl tök véletlenül jöttem rá, hogy melyik kis négyzet szinezi be a H. kipuf. dobot. Ezért azt is külön rétegre teszem és elnevezem. Igy ha valaki megnyit egy ilyen psd, akkor már könnyebben tud szinezni azt amit akar. Javitsatok ki, ha tévedek, de szerintem ennek a dolognak valahogy igy kellene működnie. Lehet hogy megint én vagyok a hülye, de nekem a legtöbb psd, illetve dds fájl nem sokat mondott. Most már nagyjából tudom mikor hova nyúljak az autón. Ezért is fogok csinálni egy totál elemeire szedett (layer, réteg) subarut. Igy később szerintem könnyebben tudok variálni. Itt fel is vetődött egy probléma. Hogy tudom én ezt renderelni. Valami progiban megnézni. Hogy ne a játékba kelljen belépnem állandóan, ahol amúgy nem is tudom úgy szemügyre venni az autót. Leszedtem a 3dsmax próbaverzióját, de nem igazán tudom hogyan kezdek hozzá. Elnézést, ha hosszú voltam és nem is a pluginhoz problematikája témakörhöz tartozik, de gondoltam egy kommentbe belezsúfolom most minden gondom bajom. (Aztán lehet, mire moderálják már meg is oldom magam. ) Mindenesetre remélem nem lesz törölve és remélem valaki hasznát veszi ennek a hozzászólásnak. Látom hogy azért van itt aktivitás annak ellenére, hogy egy elég régi gémről van szó :) Sajnálom, hogy csak mostanság kezdtem el tolni. És remélem sokáig hű tagja maradhatok a fórumnak. Üdv.

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 szomb. jan. 30 17:56

Hát a templaténél én még nem nagyon láttam olyat ahol ki lenne kommentelve hol a kipufogó. :D

De vannak részletesebb templik, amelyeken jó pár réteg el van szépen nevezgetve.

3d maxba betölteni sem olyan egyszerű a modellt. Inkább ha alap (Nem lezárt kocsiról) van szó, akkor talán érdemesebb a Zmodeler2 tört verzióját használni, abban lehet nézegetni a kocsit.

De a legegyszerűbb, ha bírja a géped, akkor ne zárd be az RBR-t!! Csak pausézd le, ALT-Tab-al hozd le, végezd el a módosítást a textúrán, majd hoz fel az RBR, és nyomj egy restart-ot.
Kép

Sim_
Vendég

Hozzászólás Szerző: Sim_ » 2016 szomb. jan. 30 18:14

Köszi :) Jó, a kipufogónak nem lesz külön rétege :)

Az alt+tab-os verzió nálam nem működik. Pedig nem sz.r a gépem. Alt+tabbal ha kilépek már nem igazán akar visszalépni, kénytelen vagyok bezárni. A zmodeler-t megnézem majd. Köszi.

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2016 szomb. jan. 30 18:34

Sim_ írta:Köszi :) Jó, a kipufogónak nem lesz külön rétege :)

Az alt+tab-os verzió nálam nem működik. Pedig nem sz.r a gépem. Alt+tabbal ha kilépek már nem igazán akar visszalépni, kénytelen vagyok bezárni. A zmodeler-t megnézem majd. Köszi.
ablakban kell futtatni, de akkor meg nem fog menni a rallysimfans plugin....
Kép

Sim_
Vendég

Hozzászólás Szerző: Sim_ » 2016 vas. jan. 31 14:55

Nem megy ez ablakban sem. Mindegy, ez a Zmodeler jónak tűnik. Bár, most raktam fel és még nem jöttem rá, hogy lehet megnyitni benne a cuccot :)

Pepich Zoltan
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Pepich Zoltan » 2016 pén. feb. 19 11:57

Üdv

Olyan jelenségre lettem figyelmes, csak WRC 2011-es autonál online és practice módban is:

adott egy páyla pl joux plane aszfalt + setup=ok
De ha ugyan ez már havas felülettel van, összevissza setupot tölt be csálék a kerekek meg stb.

Tehát havas felületen nekem nem működnek a WRC 2011 es setupjaim.
Másnál is van ez a jelenség??

Andras Prepok
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Andras Prepok » 2016 pén. feb. 19 16:16

Pepich Zoltan írta:Üdv

Olyan jelenségre lettem figyelmes, csak WRC 2011-es autonál online és practice módban is:

De ha ugyan ez már havas felülettel van, összevissza setupot tölt be csálék a kerekek meg stb.

Ugyanez jelenség nálam is van, 1.6T S2000-nél is. Aszfalt setup nem müködik havason.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 pén. feb. 19 20:04

A setup ellenőrző csak azt ellenőrzi, hogy a beállítások tűrésen belül vannak-e.
Általában a murva és a havas futómű beállítások teljesen kompatibilisek.
Aszfaltnál némelyik autónál eltér az aszfalt futómű geometriája.
Ha jól tudom
-Steering Rod Lenght
-Wheel Axis Inclination
paraméterek okozzák.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Pepich Zoltan
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Pepich Zoltan » 2016 szomb. feb. 20 16:21

lacka6 írta:

A setup ellenőrző csak azt ellenőrzi, hogy a beállítások tűrésen belül vannak-e.
Általában a murva és a havas futómű beállítások teljesen kompatibilisek.
Aszfaltnál némelyik autónál eltér az aszfalt futómű geometriája.
Ha jól tudom
-Steering Rod Lenght
-Wheel Axis Inclination
paraméterek okozzák.
Értem.
Köszi a választ. ;)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2016 szomb. feb. 20 19:26

Zoli!!! Ezer éve ezt magyarázom.....nemNeked hanem azoknak a tudatlan faszoknak(és nem kérek elnézést)akik úgy kreálnak versenyt hogy nem lehet egy aszfalt-havas(vagy más összetételben)setupot cserélni ...Az N-eseknél nem baj viszont a s1600 ,A8 és a wrc-nél a havas és az aszfalt setup iil. futómű geometriája(vagy mi)teljesen más ....és mikor aszfalt setuppal berak egy havas szakaszra akkor a futómű keresztben áll.Egyszerűen ennyi....nem lehet setupcsere nélkül murváról aszfaltra vagy hóra vagy fordítva,mert egy adott felületű setup csak az adott felületre jó ,másra nem(A8,wrc,s1600).
Már bánom hogy nem N-essel indultam,vagy hogy egyáltalán indultam azon a versenyen.Hihetettlen hogy lassan 10év után még mindig van olyanfasz aki úgy kreál versenyt hogy ezt nem veszi figyelembe.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
HFRT Team

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 szomb. feb. 20 22:23

NyilasM írta:

Zoli!!! Ezer éve ezt magyarázom.....nemNeked hanem azoknak a tudatlan faszoknak(és nem kérek elnézést)akik úgy kreálnak versenyt hogy nem lehet egy aszfalt-havas(vagy más összetételben)setupot cserélni ...Az N-eseknél nem baj viszont a s1600 ,A8 és a wrc-nél a havas és az aszfalt setup iil. futómű geometriája(vagy mi)teljesen más ....és mikor aszfalt setuppal berak egy havas szakaszra akkor a futómű keresztben áll.Egyszerűen ennyi....nem lehet setupcsere nélkül murváról aszfaltra vagy hóra vagy fordítva,mert egy adott felületű setup csak az adott felületre jó ,másra nem(A8,wrc,s1600).
Már bánom hogy nem N-essel indultam,vagy hogy egyáltalán indultam azon a versenyen.Hihetettlen hogy lassan 10év után még mindig van olyanfasz aki úgy kreál versenyt hogy ezt nem veszi figyelembe.
:mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:
Össze szedem a gondolataimat és amint lesz időm belerakom ezt a szabályt a rally creátorba... (pár éve nem kellett hozzányúlni :) )
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

HaklikGeri
Vendég

Hozzászólás Szerző: HaklikGeri » 2016 vas. ápr. 10 13:39

Sziasztok!

Teljesen fel vagyok háborodva!!!!
A Super SPecial 3-on korábban már észrevettem, ha az utolsó balost a kellőnél szűkebben veszem, akkor a számláló a cél után is tovább fut, valamint kieesek az aznapi versenyről....
Erre a hibára most is rendkívül odafigyeltem, a Codasur bajnokság első futamán. Nem vágtam le véletlenül se a kanyart, a jobb oldali mindkét kerekem az aszfalton maradt. Erre mégis fut az óra tovább és kiestem......ezt valaki javítsa már ki, mert írtó idegesítő főleg ha bajnokságban fordul elő, ahol az ember bizonyítani szeretne és jókat csatázni a többi játékossal.

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2016 vas. ápr. 10 16:33

HaklikGeri írta:Sziasztok!

A Super SPecial 3-on korábban már észrevettem, ha az utolsó balost a kellőnél szűkebben veszem, akkor a számláló a cél után is tovább fut, valamint kieesek az aznapi versenyről....
Erre a hibára most is rendkívül odafigyeltem, a Codasur bajnokság első futamán. Nem vágtam le véletlenül se a kanyart, a jobb oldali mindkét kerekem az aszfalton maradt. Erre mégis fut az óra tovább és kiestem......ezt valaki javítsa már ki, mert írtó idegesítő főleg ha bajnokságban fordul elő, ahol az ember bizonyítani szeretne és jókat csatázni a többi játékossal.
Melyik pálya volt? RSI3?
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2016 vas. ápr. 10 16:52

HaklikGeri írta:Sziasztok!

.......azt a kanyarvételt egy tétversenyen vágásnak hívják...... :( :( :( nem vagdosással kell gyorsnak lenni....
HFRT Team

HaklikGeri
Vendég

Hozzászólás Szerző: HaklikGeri » 2016 kedd ápr. 12 08:36

Igen, az RSI3 volt!
Nyilván ha a csalnék nem lennék most ezen felháborodva....
A szabályzatban úgy van leírva, ha 2 kerék az aszfalton van akkor az úgy még belefér...

driver77
Vendég

Hozzászólás Szerző: driver77 » 2016 szomb. máj. 28 23:20

Sziasztok!

Mitől lehetett az hogy néztem a honlapon a szakaszoknál a részidőket és azt láttam mikor elindult(megjelent a versenyző neve) a versenyző de az ellenőrzőpontoknál a különbséget egészen a célba érésig nem láttam pedig folyamatosan frissítettem a lapot.
Máskor is néztem így időket de eddig mindig mindenkinél működött a dolog csak most nem.Összesen két versenyző volt bejelentkezve külök-külön versenyre nem hinném hogy szerver túlterheltség.
Ez mitől lehet, hogyan lehetséges?

A választ előre is köszi

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 vas. máj. 29 11:40

driver77 írta:Sziasztok!

Mitől lehetett az hogy néztem a honlapon a szakaszoknál a részidőket és azt láttam mikor elindult(megjelent a versenyző neve) a versenyző de az ellenőrzőpontoknál a különbséget egészen a célba érésig nem láttam pedig folyamatosan frissítettem a lapot.
Máskor is néztem így időket de eddig mindig mindenkinél működött a dolog csak most nem.Összesen két versenyző volt bejelentkezve külök-külön versenyre nem hinném hogy szerver túlterheltség.
Ez mitől lehet, hogyan lehetséges?

A választ előre is köszi
Vagy net szakadás volt a versenyzőnél és azért nem jelentkezett le a időmérőknél, ilyenkor a célban ír be minden időt egyszerre.
Vagy lehet még olyan, hogy ki volt kapcsolva a részidő mutatása a versenyzőnél (ebben nem vagyok biztos, ki kell próbálni)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2016 vas. máj. 29 19:30

lacka6 írta:......ki volt kapcsolva a részidő mutatása a versenyzőnél
;) ;) ;)
HFRT Team

ocsy81
Vendég

Hozzászólás Szerző: ocsy81 » 2016 csüt. jún. 02 07:52

Hali!

Muszály volt regisztrálnom egy új névvel, mivel a régivel nem tudok belépni.
De miért lehet ez?
A játékon belül, illetve a pluginon elfogadja a régi adataimat, csak a fórum nem.
Mikor ide beakarok jelentkezni, egyből kiírja hogy sokat próbálkoztam, és majd késöbb.
Ez javítható?
2011-ben csatlakoztam, bár az akkor megadott emailcímem már nem él.
Régi adatok:
ocsy
ID 5160

Előre is köszi!

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 szomb. jún. 04 21:25

ocsy81 írta:Hali!

Muszály volt regisztrálnom egy új névvel, mivel a régivel nem tudok belépni.
De miért lehet ez?
A játékon belül, illetve a pluginon elfogadja a régi adataimat, csak a fórum nem.
Mikor ide beakarok jelentkezni, egyből kiírja hogy sokat próbálkoztam, és majd késöbb.
Ez javítható?
2011-ben csatlakoztam, bár az akkor megadott emailcímem már nem él.
Régi adatok:
ocsy
ID 5160

Előre is köszi!
Keress privátba...
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

driver77
Vendég

Hozzászólás Szerző: driver77 » 2016 szomb. okt. 08 22:16

Helló!
Nem tudom mit frissítettetek a pluginon de katasztrófális! Kezdődik azzal hogy win10 (jó pár órát szórakoztam az állítgatásokkal hátha valahogy frissít de nem ment) alatt nem is tudja magát frissíteni win7 alól kellett, online szaggat ( nincs internetprobléma mielőtt erre fognátok) hol jobbra hol balra pakolja az autót a megszaggatás után és persze amit pont akkor csinálok (fék,váltás, kormányzás) mintha nem is tenném! (így elég nehéz a versenyre koncentrálni)
Kérlek benneteket csináljatok vele valamit mert ez így borzalmas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :banghead: :banghead:
(eddig ilyen gondjaim nem voltak!!!)

Kösz előre is!

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 vas. okt. 09 08:26

driver77 írta:Helló!
Nem tudom mit frissítettetek a pluginon de katasztrófális! Kezdődik azzal hogy win10 (jó pár órát szórakoztam az állítgatásokkal hátha valahogy frissít de nem ment) alatt nem is tudja magát frissíteni win7 alól kellett, online szaggat ( nincs internetprobléma mielőtt erre fognátok) hol jobbra hol balra pakolja az autót a megszaggatás után és persze amit pont akkor csinálok (fék,váltás, kormányzás) mintha nem is tenném! (így elég nehéz a versenyre koncentrálni)
Kérlek benneteket csináljatok vele valamit mert ez így borzalmas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :banghead: :banghead:
(eddig ilyen gondjaim nem voltak!!!)

Kösz előre is!
Szia,
A leg utóbbi frissítés csak egy verzió váltás volt az eredeti pluginhoz képest.
A frissítés az új plugin bevezetésének az előkészítése (beta teszt). Ha a 1708 verziót használod akkor nem történt változás.

Win10 megjelenés óta azon használom rbr-t (fejlesztést is). A telepítő eleve kompatibilitási módba állítja rbr-t. 1-2 esetről tudok csak ahol ez gondot okoz és ki kell kapcsolni a kompatibilitási módot (okát nem tudjuk).
Frissítési problémát tűzfal szokott okozni. Ha automata módban van akkor előfordul, hogy letiltja rbr-t mert nincs digitális aláírása és nem biztonságosnak ítéli. Add hozzá a kivételekhez.
Pár éve nekem ilyen gondom volt:
https://www.youtube.com/watch?v=1xx2Y-CJXPg
A windows csinálta, vagy valamelyik driver. Csak újratelepítéssel tudtam megoldani.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

driver77
Vendég

Hozzászólás Szerző: driver77 » 2016 vas. okt. 09 12:19

[/quote]
Szia,
A leg utóbbi frissítés csak egy verzió váltás volt az eredeti pluginhoz képest.
A frissítés az új plugin bevezetésének az előkészítése (beta teszt). Ha a 1708 verziót használod akkor nem történt változás.

Win10 megjelenés óta azon használom rbr-t (fejlesztést is). A telepítő eleve kompatibilitási módba állítja rbr-t. 1-2 esetről tudok csak ahol ez gondot okoz és ki kell kapcsolni a kompatibilitási módot (okát nem tudjuk).
Frissítési problémát tűzfal szokott okozni. Ha automata módban van akkor előfordul, hogy letiltja rbr-t mert nincs digitális aláírása és nem biztonságosnak ítéli. Add hozzá a kivételekhez.
Pár éve nekem ilyen gondom volt:
https://www.youtube.com/watch?v=1xx2Y-CJXPg
A windows csinálta, vagy valamelyik driver. Csak újratelepítéssel tudtam megoldani.[/quote]

Szia!

Már ne haragudj de a "jó pár órát szórakoztam az állítgatásokkal hátha valahogy frissít de nem ment"-nél mire gondoltál mit csináltam?
Akkor sorolom:
1.kompatibilitási módok végigpróbálva rendszergazdaként és normál indítással
2.írásvédettség megszüntetve
3.egy alapos kártevő ellenőrzés (vírus,féreg ... stb.) után víruskereső ki
4.vírusírtót leszedtem
5.utána tűzfal kikapcsol
a 2-5. lépés után (lépésenként) újra az 1.
természetesen mindent visszaállítottam a próbálgatások után.

A probléma hasonló a tiedhez csak nem szaggat ennyire hanem mikor megszaggatott egy picit jobbra vagy balra volt az autó az előző helyzetéhez képest (ilyen hibával eddig nem találkoztam) ami ugye kellemetlen tud lenni egy szűk pályán.
A probléma csak online tapasztalható.
Nem tudom mikor volt váltás 1708-ra mert nem figyeltem de ha minden verzióváltásnál újra kell raknom akkor szerintem ott valami nem ok.
Minden program frissítése manuális beleértve a windows-t is és minden frissítés után kipróbálom az rbr-t hogy jól működik-e ez így volt most is és practice módban is csinálta csak nem ilyen gyakran mint a verseny alatt (előtte nem volt gond).
Ezen a gépen kb. 1 héttel ezelőtt volt futtatva az rbr online.
ping 80ms download 4.36mbps upload 0.63mbps
ennél lassabb netnél is gond nélkül ment eddig.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 vas. okt. 09 12:42

driver77 írta:

Szia!

Már ne haragudj de a "jó pár órát szórakoztam az állítgatásokkal hátha valahogy frissít de nem ment"-nél mire gondoltál mit csináltam?
Akkor sorolom:
1.kompatibilitási módok végigpróbálva rendszergazdaként és normál indítással
2.írásvédettség megszüntetve
3.egy alapos kártevő ellenőrzés (vírus,féreg ... stb.) után víruskereső ki
4.vírusírtót leszedtem
5.utána tűzfal kikapcsol
a 2-5. lépés után (lépésenként) újra az 1.
természetesen mindent visszaállítottam a próbálgatások után.

A probléma hasonló a tiedhez csak nem szaggat ennyire hanem mikor megszaggatott egy picit jobbra vagy balra volt az autó az előző helyzetéhez képest (ilyen hibával eddig nem találkoztam) ami ugye kellemetlen tud lenni egy szűk pályán.
A probléma csak online tapasztalható.
Nem tudom mikor volt váltás 1708-ra mert nem figyeltem de ha minden verzióváltásnál újra kell raknom akkor szerintem ott valami nem ok.
Minden program frissítése manuális beleértve a windows-t is és minden frissítés után kipróbálom az rbr-t hogy jól működik-e ez így volt most is és practice módban is csinálta csak nem ilyen gyakran mint a verseny alatt (előtte nem volt gond).
Ezen a gépen kb. 1 héttel ezelőtt volt futtatva az rbr online.
ping 80ms download 4.36mbps upload 0.63mbps
ennél lassabb netnél is gond nélkül ment eddig.
Van teamviered-ed? A frissítést megnézném.
Az akdozás és pozició problémára nincs ötletem.
Net kapcsolat játék közben csak az időmérőknél kell.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

driver77
Vendég

Hozzászólás Szerző: driver77 » 2016 vas. okt. 09 14:06

[Van teamviered-ed? A frissítést megnézném.
Net kapcsolat játék közben csak az időmérőknél kell.[/quote]

még nincs. feltegyem?

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 vas. okt. 09 16:11

driver77 írta:
még nincs. feltegyem?
Igen légyszi,
szerdán vagy csütörtökön ránéznék (többit privátba egyeztessük)
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

driver77
Vendég

Hozzászólás Szerző: driver77 » 2016 vas. okt. 09 16:41

lacka6 írta:
driver77 írta:
még nincs. feltegyem?
Igen légyszi,
szerdán vagy csütörtökön ránéznék (többit privátba egyeztessük)
ok kösz

Pepich Zoltan
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Pepich Zoltan » 2016 kedd okt. 11 20:25

Sziasztok.

Az online-ben látható NGP futamok csak valami teszt menetek, vagy nálam van valami bibi ugyanis nem jelenik meg pluginon belül az aktuálisan elérhető versenyek között...

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 szer. okt. 12 08:10

Pepich Zoltan írta:Sziasztok.

Az online-ben látható NGP futamok csak valami teszt menetek, vagy nálam van valami bibi ugyanis nem jelenik meg pluginon belül az aktuálisan elérhető versenyek között...
Még erősen beta a dolog. Ha van kedved kipróbálhatod.
Itt megtalálod a plugin váltó programot.
http://www.rallysimfans.hu/rbr/download ... oad=rsfrbr
Ha átállsz NGP pluginra akkor csak az NGP-s rallykat (sárga) látod a többit nem.
Plugin váltó progot telepítés után indíthatod az asztalról parancsikonnak, vagy az rbr gyökér könyvtárából.
Bármikor vissza tudod állítani a normál plugint, a szerver mindkét verziót támogatja.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Pepich Zoltan
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Pepich Zoltan » 2016 szer. okt. 12 11:02

lacka6 írta:
Pepich Zoltan írta:Sziasztok.

Még erősen beta a dolog. Ha van kedved kipróbálhatod.
Ha átállsz NGP pluginra akkor csak az NGP-s rallykat (sárga) látod a többit nem.
Plugin váltó progot telepítés után indíthatod az asztalról parancsikonnak, vagy az rbr gyökér könyvtárából.
Bármikor vissza tudod állítani a normál plugint, a szerver mindkét verziót támogatja.
Köszi.
Ezt én már leszedtem pár napja, és talán telepítettem is, de valamit nem jól csinálhattam, mert hiába választom az NGP-t.... nem adja..

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2016 szer. okt. 12 15:11

lacka6 írta: Még erősen beta a dolog. Ha van kedved kipróbálhatod.
Gondolom a fizikák még nincsenek cserélve az autóknál.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2016 szer. okt. 12 15:56

Lenart Szabolcs írta:
lacka6 írta: Még erősen beta a dolog. Ha van kedved kipróbálhatod.
Gondolom a fizikák még nincsenek cserélve az autóknál.
Nem lesznek cserélve a fizikák.
Új kategóriába bekerülnek az NGP-s autók.
Tervek szerint ez lesz majd:
Gr. B
Gr. A
R5
R1-R2
wrc1.6
wrc
Production
Gr2-4
S2000
S1600
-----------------------