Plugin hibajelentések

a pluginnal kapcsolatos megbeszélések/
themes about the rallysimfans.hu plugin

Moderátor: Moderátor

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Re: Plugin hibajelentések

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 hétf. feb. 10 14:36

smek24 írta:'napot Sporttársak!

Az másnál is játszik, hogy feltelepít minden pályát a paraszt, aztán mikor a program autofrissíti magát, akkor a frissítésekkel nemhogy új pályák nem válnak elérhetővé, hanem ehelyett egy halom régi is törlődik? Illetve ha a játék saját pályáinak megváltoztatott talajú verzióin szeretnék menni, akkor kihajít windózba? Vagy ezen jelenségek csak engem tisztelnek meg? :(
Nem települt fel rendesen a frissítés.
Telepítsd újra mind a kettőt.
-----------------------

9.Kincses kupa

viewtopic.php?f=37&t=1436
-----------------------

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 hétf. feb. 10 14:40

szdanika írta:Mi lehet a hiba okozója?
Nemrég futottam az RWD kupát és Peklon a rajtból nem tudtam elindulni. Szenvedtem, mert azt hittem, hogy csak egyszerűen rossz a setup a pályára, viszont miután nagynehezen elindult utána meg nem tudtam kormányozni, hanem tolta az autó az orrát. Valami olyan jelenséget tudok elképzelni, hogy amikor a rajtba letette az autót, akkor mintha lejjebb süllyedt volna az autó a pályaszint alá és akadt az autó orra. A C4H után rendben volt minden, de addigra sajnos az első helyet elbuktam már. Lehet valahogy orvosolni a problémát? Én gépemben van a hiba? Rossz ezzel a tudattal versenyezni, hogy bármikor megtörténhet ez és akár bajnokságot bukhatok ezzel.
A pálya végén még egy lapáttal rátett a játék és kidobott tálcára, pedig nagyon ritkán fordult ez elő eddig.
Ui.: A nagy frissítés óta elég instabil a játék működése, de ezt biztos csak beképzelem.
Hátsókerekesek időnként csinálnak fura dolgokat, vagy az ismert fizika betöltés hiba lehetett a ludas. Ezekkel nem tudunk mit csinálni :(
A frissítés csak új pályákat tartalmaz, stabilitást nem befolyásolja.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

TomCat333
Vendég

Hozzászólás Szerző: TomCat333 » 2014 szomb. feb. 15 18:57

A Northumbria pálya közepe lyukas, hogy csak nekem, vagy mindenkinek nemtudom, de már zavaró kezd lenni. :(
/Logitech DFP/DFGT/G25/G27 valamint számítógép, androidos telefon, javítást + G25 váltó (felkeményítés) és kézifék moddot vállalok! Írj (tomi3htchd2@gmail.com) vagy hívj (06208091029) és segítek :) /

G25 set = 500° No FFB + H váltó + kuplung + saját mechanikus kézifékkar + RBR =/ööm bodottá''/ :D

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 szomb. feb. 15 19:01

Igen, sajnos ha az RBR grafikai beállításai alacsonyra vannak véve jelentkezik ez a hiba. A készítő tud róla, kiadta az 1.1es változatot, de nem sikerült abba sem megoldani a problémát. :S
Kép

TomCat333
Vendég

Hozzászólás Szerző: TomCat333 » 2014 szomb. feb. 15 20:18

Tibi írta:Igen, sajnos ha az RBR grafikai beállításai alacsonyra vannak véve jelentkezik ez a hiba. A készítő tud róla, kiadta az 1.1es változatot, de nem sikerült abba sem megoldani a problémát. :S
Akkor, valszeg csak a lapossal csinálja ezt, mert az asztalin meg nem próbáltam. Végig lehet gurulni azon a részen, de múltkor borultam, akkor nem voltam boldog :(
/Logitech DFP/DFGT/G25/G27 valamint számítógép, androidos telefon, javítást + G25 váltó (felkeményítés) és kézifék moddot vállalok! Írj (tomi3htchd2@gmail.com) vagy hívj (06208091029) és segítek :) /

G25 set = 500° No FFB + H váltó + kuplung + saját mechanikus kézifékkar + RBR =/ööm bodottá''/ :D

Corpse
Vendég

Hozzászólás Szerző: Corpse » 2014 csüt. feb. 20 20:12

Frissítés óta a Versme, Karlstad, és a Sweet Lamb (de ennek csak a vége) akadozik (főleg a hang).
Más pályákon még nem vettem észre, azok tökéletesen futnak.
Erre van ötlete valakinek?

TomCat333
Vendég

Hozzászólás Szerző: TomCat333 » 2014 csüt. feb. 20 21:00

RWD kupa c4h...autó sehol Kép nembaj ilyen már volt, C4H ÚJRA de SEHOVA NEM MENT AZ AUTÓ!!!! Kép

https://www.dropbox.com/s/6i0ddt2w14c8tmt/rbr_113.bmp
https://www.dropbox.com/s/4797nnk3tburm6u/rbr_116.bmp

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2014 hétf. feb. 24 10:33

Szeretném jelezni, hogy a Livadija pályán furcsaságok történtek: ha lesz időm, mellékelem a videót, ugyanis az egyik versenyen kétszer is úgy kaptam C4H-et/ütöttem el embert, hogy csak a közelében voltam. (az egyik esetben a partfalon állt a manus, a másikra pedig nem emlékszem, de a videón látható lesz) :)
FüReady Motorsport

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 hétf. feb. 24 11:04

FuReady írta:Szeretném jelezni, hogy a Livadija pályán furcsaságok történtek: ha lesz időm, mellékelem a videót, ugyanis az egyik versenyen kétszer is úgy kaptam C4H-et/ütöttem el embert, hogy csak a közelében voltam. (az egyik esetben a partfalon állt a manus, a másikra pedig nem emlékszem, de a videón látható lesz) :)
Azon a pályán sok furcsaság van....
A készítőnek az első pályája, és eléggé kapkodva készítette el.

Mutass videót, majd megnézzük. Mint mindenesetben lényegtelen hogy te elütötted vagy csak a közelébenvoltál, az a lényeg hogy a te autódnak az ütközési boxa nekiment-e egy "emberütközéssel" ellátott láthatatlan boxnak. (Ez utóbbi akár teljesen független lehet, az ember modelltől, bárhova lepakolható ilyen (lásd RSI szlalom), csak az a kérdés a készítő mennyire pontosan próbálja ráilleszteni (kicsinyiteni, forditani) az ott lévő látható ember modellre.

3d-s animációk esetén, abban a pontban mész neki ahol az "alappontja" van az animációnak. Álló fotós esetén ahol áll. 3 szögbe járkálós esetén ahonnan elindul. Az egyéb pl kifutó, keritést-átugró, falra-mászó fotós esetén az a pont, ahova érkezik amikor befejezte mozgását.
Tehát, az út közepén lévő későn elinduló (=rosszul időzített) fotóst nem fogjuk elütni soha. :) Viszont egy jobbra kifele futó fotóst se próbáljunk jobbról kerülni az út szélén, mert nagy valószínűséggel ott lesz az a pont ahova érkezne, és akkor elütjük, hiába az animációban lévő modell még ott sincs.
Kép

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2014 hétf. feb. 24 12:19

Tibi írta:
FuReady írta:Szeretném jelezni, hogy a Livadija pályán furcsaságok történtek: ha lesz időm, mellékelem a videót, ugyanis az egyik versenyen kétszer is úgy kaptam C4H-et/ütöttem el embert, hogy csak a közelében voltam. (az egyik esetben a partfalon állt a manus, a másikra pedig nem emlékszem, de a videón látható lesz) :)
Azon a pályán sok furcsaság van....
A készítőnek az első pályája, és eléggé kapkodva készítette el.

Mutass videót, majd megnézzük. Mint mindenesetben lényegtelen hogy te elütötted vagy csak a közelébenvoltál, az a lényeg hogy a te autódnak az ütközési boxa nekiment-e egy "emberütközéssel" ellátott láthatatlan boxnak. (Ez utóbbi akár teljesen független lehet, az ember modelltől, bárhova lepakolható ilyen (lásd RSI szlalom), csak az a kérdés a készítő mennyire pontosan próbálja ráilleszteni (kicsinyiteni, forditani) az ott lévő látható ember modellre.

3d-s animációk esetén, abban a pontban mész neki ahol az "alappontja" van az animációnak. Álló fotós esetén ahol áll. 3 szögbe járkálós esetén ahonnan elindul. Az egyéb pl kifutó, keritést-átugró, falra-mászó fotós esetén az a pont, ahova érkezik amikor befejezte mozgását.
Tehát, az út közepén lévő későn elinduló (=rosszul időzített) fotóst nem fogjuk elütni soha. :) Viszont egy jobbra kifele futó fotóst se próbáljunk jobbról kerülni az út szélén, mert nagy valószínűséggel ott lesz az a pont ahova érkezne, és akkor elütjük, hiába az animációban lévő modell még ott sincs.
:offtopic: Erre tesztelgetés újtán jöttél rá, vagy egyéb forrásból a tudás? :nevet2: :angelevil: :nevet: :evil2: :denever: :offtopic:
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 hétf. feb. 24 13:13

Madarasz Ferenc írta: :offtopic: Erre tesztelgetés újtán jöttél rá, vagy egyéb forrásból a tudás? :nevet2: :angelevil: :nevet: :evil2: :denever: :offtopic:
Hát mivel pályát építünk RBRbe így megvan minden dokumentáció és program. Tudom mi hogy épül föl.

Az animációkról nincs külön leírás én próbáltam ki. (A programba le kell rakni egy fehér valmit és az az alappont. Ezután a játékba látszik hogy az oldalra futóknál ez a cél-pontjuk.
De megtudom azt is csinálni hogy aki kifut oldalrra, az ott ne álljon meg hanem kezdje előről, körkörösen, szóval ilyenkor hirtelen visszateleportálódik középre és megint kifut. Nos így könnyen odaállok elé az autóval, ő meg simán átfut rajta. :D És ez a pirosság csak ott van ahova elhelyeztem azt a fehér valamit a progiba.
Kép

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2014 hétf. feb. 24 18:48

Íme a videó: http://youtu.be/ap_hhHwcjok
FüReady Motorsport

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 hétf. feb. 24 19:05

Ez ugyanolyan eset, mint az enyém :) Nekem Lacka bebeszélte, hogy a gumival is el tudom ütni. Szerintem az elfogadható (igaza lehet, fel lehet fogni így is), engem meg lehet győzni :)

Ez viszont a Te esetedben tényleg érdekes.
Szabó Zéé

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2014 hétf. feb. 24 19:09

Tibi írta:
Madarasz Ferenc írta: :offtopic: Erre tesztelgetés újtán jöttél rá, vagy egyéb forrásból a tudás? :nevet2: :angelevil: :nevet: :evil2: :denever: :offtopic:
Hát mivel pályát építünk RBRbe így megvan minden dokumentáció és program. Tudom mi hogy épül föl.

Az animációkról nincs külön leírás én próbáltam ki. (A programba le kell rakni egy fehér valmit és az az alappont. Ezután a játékba látszik hogy az oldalra futóknál ez a cél-pontjuk.
De megtudom azt is csinálni hogy aki kifut oldalrra, az ott ne álljon meg hanem kezdje előről, körkörösen, szóval ilyenkor hirtelen visszateleportálódik középre és megint kifut. Nos így könnyen odaállok elé az autóval, ő meg simán átfut rajta. :D És ez a pirosság csak ott van ahova elhelyeztem azt a fehér valamit a progiba.
Én csak annyit akartam eredetileg megtudni, hogy rájuk húztad-e mindig a kormányt, onnan van-e a tapasztalat, de így legalább tanultam ma is valami hasznosat. :alcohol: :D
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 hétf. feb. 24 19:21

FuReady írta:
A pályákhoz nem nyúlhatunk hozzá.
Ha a készítő hajlik a javításra akkor lehet neki jelezni.
Tibiék talán tudják az elérhetőségeit.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2014 hétf. feb. 24 19:36

lacka6 írta:
FuReady írta:
A pályákhoz nem nyúlhatunk hozzá.
Ha a készítő hajlik a javításra akkor lehet neki jelezni.
Tibiék talán tudják az elérhetőségeit.
Semmi baj, lesz ami lesz, legalább ismerté vált a dolog és tapasztalatnak jó: így már tudom, hogy miket kell elkerülni. (ha nem történne javítás a közeljövőben) :D
FüReady Motorsport

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2014 hétf. feb. 24 20:20

Szabo Zoltan írta:Ez ugyanolyan eset, mint az enyém :) Nekem Lacka bebeszélte, hogy a gumival is el tudom ütni. Szerintem az elfogadható (igaza lehet, fel lehet fogni így is), engem meg lehet győzni :)

Ez viszont a Te esetedben tényleg érdekes.
A gumi körül is van ütköző box (pontosabban henger), szóval simán eltudom képzelni, hogy a kerékkel is eltudod ütni az embert.
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 hétf. feb. 24 20:38

Pont azért fogom fel úgy, ahogy Lacka mondta. Látom realitását, így el is fogadom. Ahogy Zoli mondta, arra jók ezek, hogy legközelebb jobban figyeljünk és elkerüljük.
Szabó Zéé

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. feb. 26 15:11

A Stryckovy-Zadni Porici szakaszon a sárga Fabiát telibe vertem, én úgy láttam, hogy a Fabia már a cél vonal után parkol vagyis a fotocella mögött, miután az autó kapute ezért c4h-ra azt hittem majd szépen megyünk a gyűjtőbe eredményeket nézni amíg összekovácsolják a vasat a szervizbe de az óra csak szaladt tovább...
Valaki megnézné, hogy hol van a fotocella pontosan??
Kép

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 szer. feb. 26 16:06

Tusy írta:A Stryckovy-Zadni Porici szakaszon a sárga Fabiát telibe vertem, én úgy láttam, hogy a Fabia már a cél vonal után parkol vagyis a fotocella mögött, miután az autó kapute ezért c4h-ra azt hittem majd szépen megyünk a gyűjtőbe eredményeket nézni amíg összekovácsolják a vasat a szervizbe de az óra csak szaladt tovább...
Fotocella után is törik az autó.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 szer. feb. 26 16:23

lacka6 írta:
Tusy írta:A Stryckovy-Zadni Porici szakaszon a sárga Fabiát telibe vertem, én úgy láttam, hogy a Fabia már a cél vonal után parkol vagyis a fotocella mögött, miután az autó kapute ezért c4h-ra azt hittem majd szépen megyünk a gyűjtőbe eredményeket nézni amíg összekovácsolják a vasat a szervizbe de az óra csak szaladt tovább...

Azt én értem csak az óra elfelejtett megállni! :D
Kép

Csapucha Tomi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Csapucha Tomi » 2014 csüt. feb. 27 00:49

lacka6 írta:
Mióta ? :D Jó tudni mert akkor oda kell figyelni most már :D
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2014 csüt. feb. 27 07:07

Tusy írta:A Stryckovy-Zadni Porici szakaszon a sárga Fabiát telibe vertem, én úgy láttam, hogy a Fabia már a cél vonal után parkol vagyis a fotocella mögött....?
Ha nem állt+ az óra akkor elnézted a célvonalat...amúgy olyan ez mint a törés modell...nem feltétlen "ott"van az ahol látod. ;)
Egyébként hol az ördögbe kocsizol??? :P :D :D :D
HFRT Team

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 csüt. feb. 27 12:32

NyilasM írta:
Tusy írta:A Stryckovy-Zadni Porici szakaszon a sárga Fabiát telibe vertem, én úgy láttam, hogy a Fabia már a cél vonal után parkol vagyis a fotocella mögött....?
Ha nem állt+ az óra akkor elnézted a célvonalat...amúgy olyan ez mint a törés modell...nem feltétlen "ott"van az ahol látod. ;)
Egyébként hol az ördögbe kocsizol??? :P :D :D :D
A cél előtt van egy bukkan és rajta egy jobbos kanyar, itiner nem mondta, hogy rajta van én meg gondoltam majd picit eldob aztán tekergetem a kormányt csak a leérkezésnél a füvön landoltam ott meg semmi tapadással egyenesen a Fabiának, fotocella mögött áll az autó kb 1 méterre szemre, mind1 nem tétversenyen volt csak gondoltam megkérdem hátha hiba.... :D
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 csüt. feb. 27 18:07

Valószínű nem hiba, de itt kérdezném... Lacka! Simshop kupán a pontoknál miért nem vonja le a 2. legrosszabb pontot? Vagy mikor fogja?
Szabó Zéé

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 csüt. feb. 27 18:25

Ha engedélyezte a készítő, akkor 1/4 és 3/4 bajnokságnál vonja le automatikusan mindig a 2 leg rosszbb eredményt.
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 csüt. feb. 27 18:29

Köszönöm! (ezért gondoltam, hogy nem hiba, de így tudjuk mikor vonja le)
Szabó Zéé

Hajdó László
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Hajdó László » 2014 pén. márc. 07 13:50

A Sorica szakaszon, behal a wrc motor, vigyázva is reduced módban! Valakinek valami ötelete, hogy lehet végig érni rajta?

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2014 pén. márc. 07 17:32

Hajdó László írta:A Sorica szakaszon, behal a wrc motor, vigyázva is reduced módban! Valakinek valami ötelete, hogy lehet végig érni rajta?
Balláb fék mellőzése? (nem próbáltam még azt a pályát sajna...)
Kép

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 hétf. márc. 10 13:10

Subaru Impreza N14... :reklamacio: :omg: Is very very powerful, Is in time at WRC... :nemtom: must review the physical of this car.

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 csüt. márc. 13 12:02

Shepherds Shield II. In distance 1.3km - 1.4km notes are wrong. In a straight line, Right 1, Left 1 and Right 1 ... when a straight right and 5 or 6.

Regars.. :respect:

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 pén. márc. 14 10:30

Holle Friend..!! :D

The sardian nigh, has a mistake in the time. has a bug

FuReady
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: FuReady » 2014 pén. márc. 14 17:49

Nem tudom, mi történhetett a következő videón:

http://youtu.be/jJQgQCbbc5k

Tudom, hibáztam, nem kellett volna leesnem az útról, de pont próbáltam kievickélni, amikor a játék úgy döntött, hogy visszatesz...
Sajnos kb. 20 msp-t vesztettem, ha nem többet... :(
FüReady Motorsport

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2014 pén. márc. 14 17:55

A nézők gyorsabbak voltak, mint Te :D
Szabó Zéé

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 pén. márc. 14 21:18

Gus Perez írta:Holle Friend..!! :D

The sardian nigh, has a mistake in the time. has a bug
fixed, the problem was file dls, old dls...

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 vas. márc. 16 10:47

Hello friends. sorry for my suggestions. I just want to help improve the plugin. :oops:

On the SS Semetín 2009 and 2010. It becomes very difficult to drive on this surface. No grip on asphalt. It's like going on gravel with asphalt tires.

It is possible improve this.

:respect: :respect:

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 hétf. márc. 17 08:25

Gus Perez írta:Hello friends. sorry for my suggestions. I just want to help improve the plugin. :oops:

On the SS Semetín 2009 and 2010. It becomes very difficult to drive on this surface. No grip on asphalt. It's like going on gravel with asphalt tires.

We don't have permission to modify the tracks.
Maybe it has less grip than the original france tracks, because the author Vasek Sourek use an other slippier material on it.
Kép

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 hétf. márc. 17 14:45

Tibi írta:
Gus Perez írta:Hello friends. sorry for my suggestions. I just want to help improve the plugin. :oops:

Maybe it has less grip than the original france tracks, because the author Vasek Sourek use an other slippier material on it.
It is to be activated fixMaterialMaps ?

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 hétf. márc. 17 15:14

Gus Perez írta:
Tibi írta:

It is to be activated fixMaterialMaps ?
I don't know that it is about the MaterialMaps or not. I will check (in the next days) all material of Semetin.
Kép

Gus Perez
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Gus Perez » 2014 hétf. márc. 17 15:42

Thank Tibi.. :respect: :respect:

zsota
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: zsota » 2014 csüt. ápr. 03 13:22

Sziasztok!
Remélem jó helyre írok a problémámmal.

Egy hozzáértőt szeretnék kérdezni a következőről:
Elindultam az Argentin bajnokságban és a legutolsó repi bekérés után a következő üzenetet küldte az admin:

We communicate you that you have an illegal setup, that is values locked and modified out of RBR, so will be excluded from the competition.
In the attached pictures, the wrong values ​​marked up with red is.
However, let make your appeal if you want and explain why you believe your setup, is legal. The organization will analyze the situation and make a final decision on Monday April 7, 2014.

Ebben leírja, hogy illegális setupot használtam és ki kell zárniuk a bajnokságból, de ha akarom magyarázzam meg, hogy szerintem miért legális és majd eldöntik.

Az autó amivel indultam egy mini RRC, én erre külön setet nem csináltam 1 az 1-ben átmásoltam egy ford fiesta s2000 setet, amit még Kikinytől kaptam.

A beállítások amiket illegálisnak tartanak:

Center dif max torque 9999 Nm
front diff max torque 969 Nm
rear diff max torque 999 Nm
steering rod length 333,55 mm

A kérdésem az lenne, hogy ez valóban nem szabályszerű- e és ha nem akkor 1 mini rrc-nek mik a pluginon használt szabvány értékei a felsoroltak tekintetében.

Ez azért is érintett érzékenyen mert ebben a bajnokságban abszolult bajnokesélyesnek tartom magam és a szabályzatban sehol nem olvastam, hogy ezeket a beállításokat nem lehet változtatni, vagy tilos s2000 settel menni.

Előre is köszönöm a választ.

Zsota

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 csüt. ápr. 03 13:51

zsota írta:
Az autó amivel indultam egy mini RRC, én erre külön setet nem csináltam 1 az 1-ben átmásoltam egy ford fiesta s2000 setet, amit még Kikinytől kaptam.

A kérdésem az lenne, hogy ez valóban nem szabályszerű- e és ha nem akkor 1 mini rrc-nek mik a pluginon használt szabvány értékei a felsoroltak tekintetében.

Ez azért is érintett érzékenyen mert ebben a bajnokságban abszolult bajnokesélyesnek tartom magam és a szabályzatban sehol nem olvastam, hogy ezeket a beállításokat nem lehet változtatni, vagy tilos s2000 settel menni.

Zsota
Sosem értettem miért kell egy másik autó setupját alárakni...
Ott van a kocsi letöltöd, és állítgatod a default setupot, addig ameddig RBRen belül a setup "menü" engedi...

De ez a mi sarunk, mert nem ellenőrzi a plugin rendesen a setupokat, én hiába mondom az illetékeseknek már jó ideje, eddig nem jutott idő rá hogy megoldják. Talán majd most.... :rolleyes:
Kép

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2014 csüt. ápr. 03 14:43

zsota írta:Sziasztok!
Remélem jó helyre írok a problémámmal.

Egy hozzáértőt szeretnék kérdezni a következőről:
Elindultam az Argentin bajnokságban és a legutolsó repi bekérés után a következő üzenetet küldte az admin:

We communicate you that you have an illegal setup, that is values locked and modified out of RBR, so will be excluded from the competition.
In the attached pictures, the wrong values ​​marked up with red is.
However, let make your appeal if you want and explain why you believe your setup, is legal. The organization will analyze the situation and make a final decision on Monday April 7, 2014.

Ebben leírja, hogy illegális setupot használtam és ki kell zárniuk a bajnokságból, de ha akarom magyarázzam meg, hogy szerintem miért legális és majd eldöntik.

A beállítások amiket illegálisnak tartanak:

Center dif max torque 9999 Nm
front diff max torque 969 Nm
rear diff max torque 999 Nm
steering rod length 333,55 mm

Zsota
Szia, én is belefutottam már ebbe a problémába. Sokan vannak, akik mások által készített setuppal mennek, és nem egyértelmű a beállítások közti különbség. Tehát javaslom mindenkinek, hogy a használt setupot állítgassátok be paraméterenként az RBR pluginon belül (practice-ban) a határértékeken belülre. Nem túl bonyolult, csak paraméterenként léptetni kell minden sorban, és ha valamelyik paraméter fals az aktuális autóhoz, akkor egy jobbra balra nyíllal beáll a maximális, vagy minimális határértékre. A végén save enter. És kész is, lehet, hogy változni fog az autó mozgása, de legalább szabályos a setup.

zsota
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: zsota » 2014 csüt. ápr. 03 16:09

zsota írta:Sosem értettem miért kell egy másik autó setupját alárakni...
Ott van a kocsi letöltöd, és állítgatod a default setupot, addig ameddig RBRen belül a setup "menü" engedi...
Őszíntén szólva nekem se kedvem, se időm setupolni, ha éppen nem csapatok a pályán azért nekem más dolgom is akad ám :rolleyes:
Én pedig azokhoz az emberekhez tartozom akik soha nem értették, hogy képes valaki napokat eltölteni 1 settel, akkor inkább megyek defaulttal.

De ha belegondoltok a 9999 Nm differenciálzár érték egy teljesen fals szám, amit semmilyen rally autóra nem lehet beállítani, sztem ezt a plugin érzékeli így ha más autó setjét húzom rá. Sztem. ez nem az én hibám.

Mindenesetre majd megfogalmazok nekik 1 visszafogott levelet amiben ezt közlöm velük és sok sikert kívánok a többieknek, mert nekem ettől a bajnokságtól teljesen elment a kedvem. :(

zsota
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: zsota » 2014 csüt. ápr. 03 16:14

Az előb valamiért a link rosszul működött, a magyarázatot Tibinek szántam. Nem magamnak válaszoltam :D :D

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2014 csüt. ápr. 03 16:40

Persze gondoltam.

Én sem szoktam setupolni, bár versenyezni nem nagyon versenyzek, ha mégis akkor is defaulttal megyek.

De ne add fel! Írd meg szépennekik hogy kaptad a setupot és hogy egy másik kocsié volt. Nem tudtad hogy ez így nem jó, és mondd hogy a következő fordulóra csinálsz egy legális setupot. Ha nincs rá időd akkor valakivel készíttess el ebből kiindulva egy jó setupot.
Kép

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2014 csüt. ápr. 03 17:10

Ez az egész egy vicc!
Sehol nem volt leírva, hogy ezt tilos! Amit pedig nem tilt semmilyen szabály azt lehet mindaddig amíg nem szabályozzák újabb törvénnyel!
Az pedig csak a mi kormányunk engedheti meg magának (igazi demokráciába ezért lógnának), hogy utólag visszamenőleg elvesz/büntet/törvénykezik!
Én is ilyen settel mentem és fogalmam se volt róla, hogy csalok soha életemben nem csaltam se az életbe se egy buta játékba, olyan családból jövök ahol a gerincünk többet ér bármennyi pénznél! (miután felhívtátok a figyelmet rá átállítottam és semmit nem befolyásolt az autón! csak a rugóútban találtam ilyen értéket [de akkor is csaltam!])
Minden setupom amit készítettem egy alapból származik egy N4 Evoból (Hogy miért?? Mert időt takarítok meg vele, az összes autón ugyan azokat a visszarugózást, lengéscsillapítást használom mert mindegyiken működik!) onnan faragtam tovább, de minek piszkáljam azokat az értékeket amit false értékként kezel a plugin? Honnan kellett volna azt nekem tudni, hogy ezzel én vétek a nemlétező szabályzat ellen??
A minimum az lenne, hogy akit emiatt kizártak azt megvédje a plugin szabályzatát írt emberek!
Ha van gerinc akkor ezt meg is teszi, mert itt csak és kizárólag Ő vonható felelősségre, emiatt másokat ne szívassanak meg!
Most mindenki megcsinálja ezeket az értékeket az autóján, de akkor gyakorlatilag egész eddigi összes bajnokságot olyan nyerhette aki végig csalt akár tudatosan akár nem?? :rolleyes:

Engem nem érint a dolog mert nem megyek ezen a bajnokságba, de ez engem is dühít, hogy ilyenért kizárnak ártatlan embereket!
Kép

zsota
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: zsota » 2014 csüt. ápr. 03 17:35

A szivemből szóltál Tusy! :) :up:

Mindegy különben már annyira nem érdekel a dolog, csak hirtelen felb....ta az agyam, hogy kínosan ügyelek arra, hogy az összes szakaszon még véletlenül se vágjak le egy kanyart sem, inkább időt vesztek és erre egy olyan dologba kötnek bele, amire álmaimban sem gondoltam volna, hogy ez szabálytalan.

Megfogalmaztam már különben nagyon illedelmesen a levelet ami eléggé terjengős lett :D . Majd este elküldöm emailban is, meg kirakom a bajnokságuk topicjába is.
Őszintén szólva már csak a válaszuk érdekel, leráznak e 1-2 mondattal vagy megmagyarázzák miért nincs ez benne a bajnokságuk szabályzatában.

Amúgy is valami jó kis magyar bajnokságban akartam indulni, csak sajnos lecsúsztam az összesről, év közben meg már nem akartam csatlakozni. De akkor ennek tükrében az összes kocsira mahinált setet át kell néznem, mert nekem meg az alap mindnél a fiesta s2000.

lacka6
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: lacka6 » 2014 csüt. ápr. 03 17:36

Vasgabi írta: Szia, én is belefutottam már ebbe a problémába. Sokan vannak, akik mások által készített setuppal mennek, és nem egyértelmű a beállítások közti különbség. Tehát javaslom mindenkinek, hogy a használt setupot állítgassátok be paraméterenként az RBR pluginon belül (practice-ban) a határértékeken belülre. Nem túl bonyolult, csak paraméterenként léptetni kell minden sorban, és ha valamelyik paraméter fals az aktuális autóhoz, akkor egy jobbra balra nyíllal beáll a maximális, vagy minimális határértékre. A végén save enter. És kész is, lehet, hogy változni fog az autó mozgása, de legalább szabályos a setup.
Ez a setup ellenőrzés leggyorsabb és legegyszerűbb módja jelenleg. :up:
-----------------------

9.Kincses kupa

-----------------------

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2014 csüt. ápr. 03 18:10

Tusy írta:Ez az egész egy vicc!
Sehol nem volt leírva, hogy ezt tilos! Amit pedig nem tilt semmilyen szabály azt lehet mindaddig amíg nem szabályozzák újabb törvénnyel
Viszont Gus Perez sem kereste hogy hol van leírva..mint ahogy Én sem más pluginon ahol ill. mindenhol ellenőrzik ezt.
Kiállni a plugin védelmében??? 28.-án írtam átgondolva egy HSZ-t...kértem hogy vki fordítsa le(azóta sem..nem baj) ,mert ha Én teszem nem valószínű hogy megérti.
Akkor is írtam hogy engem kérdezett,de mivel nem voltam napokig gépközelben hozott egy saját döntést.... de fogadjunk senki nem írt neki vissza hogy ez itt nincs bevezetve...csak ment az érthetetlenkedés(és igen ez miatt írtam elsőre akkor azt amit ;) ).
HFRT Team

Válasz küldése