Dattool ?

Oprendszerek, driverek, segédprogramok, stb...

Moderátor: Moderátor

Psycho
Vendég

Dattool ?

Hozzászólás Szerző: Psycho » 2007 csüt. okt. 18 22:19

Nekem az RBR-magyarosításával lenne kis gondom . Olvastam , hogy az audio dll-ben kellene átírnom a megadot magyarosítást és azt is milyen prog. szukséges hozzá /dattool/ ha jól ertettem. Szeretném megtudni a prog. használatának pontosabb leírását . javascript:emoticon(':rally:')
rally

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Re: Dattool ?

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2007 vas. okt. 21 09:34

Psycho @ 2007 Csüt. Okt. 18 22:19 írta:Nekem az RBR-magyarosításával lenne kis gondom . Olvastam , hogy az audio dll-ben kellene átírnom a megadot magyarosítást és azt is milyen prog. szukséges hozzá /dattool/ ha jól ertettem. Szeretném megtudni a prog. használatának pontosabb leírását . javascript:emoticon(':rally:')
rally
Ha a magyar menüt (feliratozást) akarod akkor azt egyszerűen megteheted az rbr-mod-213 al. Ha Csökő Zoli navigátor hangját akarod élvezni akkor az audio.dat-ot kell kicsomagolni a dattool programmal és kicserélni a fájlokat majd vissza csomagolni.

Bivaly
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bivaly » 2007 vas. okt. 21 10:36

Psycho @ Csüt. Okt. 18, 2007 22:19 pm írta:Nekem az RBR-magyarosításával lenne kis gondom . Olvastam , hogy az audio dll-ben kellene átírnom a megadot magyarosítást és azt is milyen prog. szukséges hozzá /dattool/ ha jól ertettem. Szeretném megtudni a prog. használatának pontosabb leírását . javascript:emoticon(':rally:')
rally
Hi!

A dll-lel nem tudsz (nem ajánlott) csinálni semmit sem, az audio.dat file-ról van szó.

Szóval, az általam javallott eljárás:

- Csinálj valahol egy akármilyen (legyen mondjuk 12345) mappát.
- Az 12345 mappába másold be az eredeti audio.dat file-t.
- Az 12345 mappába másold be a dattol.exe-t.
- A dattol.exe-n Commanderben üss egy Ctrl+Enter billentyűkombinációt. Ennek hatására a dattol.exe lekerül a parancssorba.
- A parancsorban egészítsd ki a következőre: dattol.exe -e audio.dat audio1 -s
- Enter leütésre elindul a program, s csinál egy audio1 nevű mappát az audio.dat mellé.
- Bemész az audio1-be a \C#\Projects\Rally_7\TargetMediaDevelop\Pc\Debud\World útvonalon keresztül, ahol találsz egy Audio mappát. Ez tartalmazza az Ambient, Cars, Frontend, stb mappákat. Ezt az Audio mappát másold ki a tartalmával együtt az 12345 mappában lévő audio1 mellé.
- Ezután a letöltött hang mod-ban található file-okkal írd felül az audio1 mellett lévő Audio mappában megtalálható file-okat.
- A felülírt file-okat tartalmazó Audio mappát másold be a RBR telepítési mappába.
- Az eredeti audio.dat-ot töröld, vagy nevezd át.
- Kész. Ettől a pillanattól a játék az újonnan kreált Audio mappát használja majd hangforrásnak.
"3,..2,..1,..RAJT!!!!!!!.................Nno!"

Nagy 'Bivaly' Krisztián

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 vas. okt. 21 11:13

Bivaly @ 2007 Vas. Okt. 21 10:36 írta:Hi!

A dll-lel nem tudsz (nem ajánlott) csinálni semmit sem, az audio.dat file-ról van szó.

Szóval, az általam javallott eljárás:

- Csinálj valahol egy akármilyen (legyen mondjuk 12345) mappát.
- Az 12345 mappába másold be az eredeti audio.dat file-t.
- Az 12345 mappába másold be a dattol.exe-t.
- A dattol.exe-n Commanderben üss egy Ctrl+Enter billentyűkombinációt. Ennek hatására a dattol.exe lekerül a parancssorba.
- A parancsorban egészítsd ki a következőre: dattol.exe -e audio.dat audio1 -s
- Enter leütésre elindul a program, s csinál egy audio1 nevű mappát az audio.dat mellé.
- Bemész az audio1-be a \C#\Projects\Rally_7\TargetMediaDevelop\Pc\Debud\World útvonalon keresztül, ahol találsz egy Audio mappát. Ez tartalmazza az Ambient, Cars, Frontend, stb mappákat. Ezt az Audio mappát másold ki a tartalmával együtt az 12345 mappában lévő audio1 mellé.
- Ezután a letöltött hang mod-ban található file-okkal írd felül az audio1 mellett lévő Audio mappában megtalálható file-okat.
- A felülírt file-okat tartalmazó Audio mappát másold be a RBR telepítési mappába.
- Az eredeti audio.dat-ot töröld, vagy nevezd át.
- Kész. Ettől a pillanattól a játék az újonnan kreált Audio mappát használja majd hangforrásnak.
Egyszerübben:
1. dattol az asztalon----audio dat-ot is kirak az asztalra
2. dattol ikont ráhúz az audio dat-ra (az asztalon) és megcsinálja az audio mappát
3.szükséges file-k bemásol az audio mapp-ba (nem mellé hanem sorba nyitogatja a mappákat,és a megfelelö(k)be másolja,felülirja))
4. audio mapp ráhúz a dattol ikonra (magátol vissza csinálja audio dat-ra
5. az uj audio dat-ot bemásol a játékba,és kész. (régi dat-ot törli)
6. és ez legyen az elsö hogy biztonsági másolatot csinál az eredeti dat-ról :)
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

I. Peremicki
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: I. Peremicki » 2007 vas. okt. 21 18:07

fsasa @ 2007 Vas. Okt. 21 11:13 írta:Egyszerübben:
1. dattol az asztalon----audio dat-ot is kirak az asztalra
2. dattol ikont ráhúz az audio dat-ra (az asztalon) és megcsinálja az audio mappát
3.szükséges file-k bemásol az audio mapp-ba (nem mellé hanem sorba nyitogatja a mappákat,és a megfelelö(k)be másolja,felülirja))
4. audio mapp ráhúz a dattol ikonra (magátol vissza csinálja audio dat-ra
5. az uj audio dat-ot bemásol a játékba,és kész. (régi dat-ot törli)
6. és ez legyen az elsö hogy biztonsági másolatot csinál az eredeti dat-ról :)
Én is igy nyomom. Csak nem irta le h mit akar pontosan :D

Psycho
Vendég

Hozzászólás Szerző: Psycho » 2007 vas. okt. 21 18:43

Koszonom a hozzászólást . Megoltottam a dolgot. :respect:

Psycho
Vendég

Hozzászólás Szerző: Psycho » 2007 vas. okt. 21 18:52

Elnézést , hogy dll-t írtam dat-helyett (nem mindegy természetesen) késobb figyelmesebben olvastam a hozzámellékelt txt-t és sikerult megoldani. Eddig cseh nyelven játszottam (Szlovákiában élek ezért értem) de a magyar az magyar. Remélem a jovoben is számithatok rátok :rally2:

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2007 csüt. dec. 27 10:44

Sziasztok!
Sikerűlt valakinek megoldania a Csökő féle navigátorhanban a visszaszámlálás hiányát??? Mert szerencsére nekem igen, ugyanis nagyon zavart rajtolásnál hogy nem tudok felkészülni a rajtra!
Szóval akinek ez navhang van fent és szeretné kijavítani ezt az apró hibát az tegye a következőt.
Töltsd le a következő filet: rbr_szamlalas.rar
A rar tartalmát pedig másold be a ...\Audio\Speech\Number könyvtárba.
A 3. így sem fog hallatszani, mert az eredetileg sem lett valószínüleg felvéve, de a 2... 1... RAJT... már elvileg jó lesz.
Remélem tudtam azért segíteni!

SNowDrifT
Vendég

Hozzászólás Szerző: SNowDrifT » 2007 szomb. dec. 29 11:25

Sziasztok!
Azt már tudom hogy a dat fájlt mivel lehet kicsomagolni, csak azt nem tudom olyan programot honnan szedhetek le?
Ez az oldal nekem nem jön be hozzá:
http://www.bhmotorsports.com/download/7385
Valaki tudna segíteni?

Laller
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Laller » 2007 szomb. dec. 29 12:01

SNowDrifT @ 2007 Szomb. Dec. 29 11:25 írta:Sziasztok!
Azt már tudom hogy a dat fájlt mivel lehet kicsomagolni, csak azt nem tudom olyan programot honnan szedhetek le?
Ez az oldal nekem nem jön be hozzá:
http://www.bhmotorsports.com/download/7385
Valaki tudna segíteni?
Szia!

Én egy másik progit használom, mert a dattolt én sem tudtam arról a linkről leszedni. Csak húzd rá az audio.dat filet a futó programra és utána ki is csomagolja. A progit kiraktam a tárhelyemre: RBR_ModUtil.rar

Remélem így sikerül majd!

üdv: Laller

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 szomb. dec. 29 12:16

Amúgy ezen az oldalon a letöltéseknél kint van a Dattol simán leszedhető ;)

SNowDrifT
Vendég

Hozzászólás Szerző: SNowDrifT » 2007 szomb. dec. 29 12:19

Köszönöm szépen a segitségedet!
leszedtem a progit, mindjárt megnézem müxik-e , mert másik gépen van a rally!

Roli
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Roli » 2010 szer. jan. 20 22:07

Sziasztok!
Én olyan hangot szeretnék az autókhoz,aminél ha elveszem a gázt így csinál:tyütyütyü.(nem nevetni :) )Nem tudom minek a hangja talán a turboé,és már pár vidiben hallottam.Remélem értitek mire gondolok.Honnan tudom ezt a fajta hangot letölteni,vagy csak át kell írni vmit?Tud valaki segíteni?

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2010 pén. jan. 22 22:12

Roli írta:Sziasztok!
Én olyan hangot szeretnék az autókhoz,aminél ha elveszem a gázt így csinál:tyütyütyü.(nem nevetni :) )Nem tudom minek a hangja talán a turboé,és már pár vidiben hallottam.Remélem értitek mire gondolok.Honnan tudom ezt a fajta hangot letölteni,vagy csak át kell írni vmit?Tud valaki segíteni?
Itt van pár hangról vidi. Ha tetszik akkor katt a letöltésre. A letöltött csomagban lesz egy
csomó autó hang, turbó hang és még sok minden. Asszem te a lefújószelep hagját akarod
megváltoztatni. Abból is van benne asszem 26 fajta. Sok sikert hozzá! ;)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Roli
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Roli » 2010 szomb. jan. 23 18:10

Potyor írta:
Roli írta:Sziasztok!
Itt van pár hangról vidi. Ha tetszik akkor katt a letöltésre. A letöltött csomagban lesz egy
csomó autó hang, turbó hang és még sok minden. Asszem te a lefújószelep hagját akarod
megváltoztatni. Abból is van benne asszem 26 fajta. Sok sikert hozzá! ;)
Nagyon köszi a segítséget :respect: ,de valamiért a link nem került megjelenítésre úgyhogy nem tudom honnan kell letölteni :)

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2010 vas. jan. 24 14:50

Roli írta:
Nagyon köszi a segítséget :respect: ,de valamiért a link nem került megjelenítésre úgyhogy nem tudom honnan kell letölteni :)
Megpróbálom megint. Itt a link: http://suzuran.s60.xrea.com/Preview.html
Használjátok egészséggel! :up: :rally2: :rally2: :rally2:
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Roli
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Roli » 2010 kedd feb. 02 17:30

Potyor írta:
Roli írta:
Megpróbálom megint. Itt a link: http://suzuran.s60.xrea.com/Preview.html
Használjátok egészséggel! :up: :rally2: :rally2: :rally2:
Megtaláltam amit akartam. Köszönöm szépen
:respect: :respect: :respect: :)

Uzubi01
Vendég

Hozzászólás Szerző: Uzubi01 » 2010 vas. júl. 18 22:06

Csáztok nem találok 1 linket se a reális WRC hangrol. :( Ha vkinek van modja vagy linkje irjon privit vagy MSN:ke.janika@hotmail.com skype: janika450

Elöre is köszi

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2010 hétf. júl. 19 06:48

Uzubi01 írta:Csáztok nem találok 1 linket se a reális WRC hangrol. :( Ha vkinek van modja vagy linkje irjon privit vagy MSN:ke.janika@hotmail.com skype: janika450

Elöre is köszi
Itt találsz párat.

http://www.bhmotorsports.com/RBR/downloads/3505
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Roli
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Roli » 2011 csüt. feb. 24 20:14

Sziasztok! A menü zenéjét szeretném megváltoztatni.Ha jól gondolom az "audio.dat"-ot ki kell csomagolni,de nem tudom hogy az így létrejött audio mappában mit kell kicserélni.Tudna valaki segíteni?Előre is köszi!

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2011 csüt. feb. 24 21:27

Roli írta:Sziasztok! A menü zenéjét szeretném megváltoztatni.Ha jól gondolom az "audio.dat"-ot ki kell csomagolni,de nem tudom hogy az így létrejött audio mappában mit kell kicserélni.Tudna valaki segíteni?Előre is köszi!
Szia!
Az audio mappán belül menj eddig : RichardBurnsRally\audio\C#\Projects\Rally_7\TargetMedia_Develop\Pc\Debug\World\Audio\Music\ és itt a WRC Theme1 a menü zenéje. Vagy ide beteszed azt a zenét amit akarsz és ha 1-el visszább lépsz akkor ott a Sound.ini-ben kiecseréled a WRC Theme1-et arra amit beraktál, vagy az új zenét átalakítod .ogg-ra és átnevezed WRC Theme 1 -re. Majd az audio mappádat visszalakítod .dat-ra. Remélem érthető voltam. ;)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Roli
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Roli » 2011 vas. feb. 27 09:18

Potyor írta:
Roli írta:Sziasztok! A menü zenéjét szeretném megváltoztatni.Ha jól gondolom az "audio.dat"-ot ki kell csomagolni,de nem tudom hogy az így létrejött audio mappában mit kell kicserélni.Tudna valaki segíteni?Előre is köszi!
Szia!
Az audio mappán belül menj eddig : RichardBurnsRally\audio\C#\Projects\Rally_7\TargetMedia_Develop\Pc\Debug\World\Audio\Music\ és itt a WRC Theme1 a menü zenéje. Vagy ide beteszed azt a zenét amit akarsz és ha 1-el visszább lépsz akkor ott a Sound.ini-ben kiecseréled a WRC Theme1-et arra amit beraktál, vagy az új zenét átalakítod .ogg-ra és átnevezed WRC Theme 1 -re. Majd az audio mappádat visszalakítod .dat-ra. Remélem érthető voltam. ;)
Köszi sikerült :) Bár nem pont úgy ahogy írtad,mert nekem az ilyen dolgok "kicsit" nehezen mennek. :D Kicseréltem az egész Music-ot és Sound.ini-t.Jó lett.Köszönöm szépen! :respect:

Rikho93
Vendég

Hozzászólás Szerző: Rikho93 » 2011 pén. máj. 13 19:31

Sziasztok!
Olyan problémám van hogy megcsinálom amit leírtatok a Dattolal és nem használja azokat a hangokat, RSF pluginal játszom és nincs audio mappám mint az RSRBR-nél. A lada VFTS hangot szeretném megcsinálni hogy élvezetesebb legyen a játék remélem valaki tudja mit tegyek és segít rajtam :D

Üdv:Rikho
Lada VFTS

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2011 pén. máj. 13 21:44

Rikho93 írta:Sziasztok!
Olyan problémám van hogy megcsinálom amit leírtatok a Dattolal és nem használja azokat a hangokat, RSF pluginal játszom és nincs audio mappám mint az RSRBR-nél. A lada VFTS hangot szeretném megcsinálni hogy élvezetesebb legyen a játék remélem valaki tudja mit tegyek és segít rajtam :D

Üdv:Rikho
Fogod a főkönyvtárba lévő az audio.dat fájlt és belehúzod a datool-ba. Ekkor megjelenik egy DOS ablak és ott kicsomagol dolgokat a végén billentyű lenyomásra befejez.Utána ezt a fálj töröld is ki az RBR fökönyvtárából. Most már lesz audió mappád. Ott meghekkeled ami kell. A legvégén ezt az egész audió mappát húzod bele a datool-ba,megint DOS ablak és kész!
Remélem tudtam valami hasznosat írni!!
Super-man ASE
SRC -> https://sites.google.com/site/sprintrallycup/hirek

facebook.com/VinyoDekor

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2011 pén. máj. 13 22:24

Rikho93
Vendég

Hozzászólás Szerző: Rikho93 » 2011 szomb. máj. 14 08:20

Sikerült megcsinálni köszi a segítséget :respect: :)
Lada VFTS

Gabi
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Gabi » 2012 pén. júl. 20 15:10

Felraktam a magyar navigátor hangot, de egy hibaüzenetet ír mikor elindítom a játékot és utána ki is lép.
http://www.kepfeltoltes.hu/view/120720/ ... es.hu_.jpg
Gabesz Online Racing Team

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2012 hétf. júl. 30 14:48

Gabi írta:Felraktam a magyar navigátor hangot, de egy hibaüzenetet ír mikor elindítom a játékot és utána ki is lép.
Van még egy kb 80MB méretű audi.dat nevü fájlod?
Kép

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2012 hétf. júl. 30 15:51

atiwrc írta:
Gabi írta:Felraktam a magyar navigátor hangot, de egy hibaüzenetet ír mikor elindítom a játékot és utána ki is lép.
Van még egy kb 80MB méretű audi.dat nevü fájlod?
Baromságot írtam :nevet2: inkább kitöröltem :D
Super-man ASE
SRC -> https://sites.google.com/site/sprintrallycup/hirek

facebook.com/VinyoDekor

Válasz küldése