RBR mint szimulátor, milyen monitorral?

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

CRT, vagy TFT? Ha TFT akkor tudod-e mi az input lag és tudod mennyi a monitorodé?

1. komoly szimulátort csak CRT-vel lehet játszani
10
33%
2. TFT 0-10ms input lag
7
23%
3. TFT 11-20ms input lag
1
3%
4. TFT 20-40ms input lag
0
0 szavazat
5. TFT 50ms input lag felett
0
0 szavazat
6. TFT, de mi az az input lag?
12
40%

Szavazatok száma: 30

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

RBR mint szimulátor, milyen monitorral?

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 16:44

A kérdés főleg azért merült fel bennem, mert ma amikor az ember elmegy egy számtech boltba és monitort akar venni, akkor már kizárólagosan TFT monitorok közül választhat. De vajon jó ez nekünk?

A szavazás és kérdés adott. Kíváncsi vagyok a szimulátor rajongók véleményére, szokásaira és tájékozottságára.
Szavazzatok minél többen! :)

Annyi infó még fontos, hogy az input lag és a monitor válaszideje az két különböző fogalom. A válaszidőnek semmi köze a témához tehát a 2ms g2g és társai jellegű infót nem ide tartoznak.

Mike83
RBR Fan aktív tag

Re: RBR mint szimulátor, milyen monitorral?

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2009 pén. feb. 13 16:52

sebgutkopf @ 2009 Pént. Feb. 13 16:44 írta:A kérdés főleg azért merült fel bennem, mert ma amikor az ember elmegy egy számtech boltba és monitort akar venni, akkor már kizárólagosan TFT monitorok közül választhat. De vajon jó ez nekünk?

A szavazás és kérdés adott. Kíváncsi vagyok a szimulátor rajongók véleményére, szokásaira és tájékozottságára.
Szavazzatok minél többen! :)

Annyi infó még fontos, hogy az input lag és a monitor válaszideje az két különböző fogalom. A válaszidőnek semmi köze a témához tehát a 2ms g2g és társai jellegű infót nem ide tartoznak.
Nem akarok pofátlan lenni,de ez miért nem a Hardweres topic-ban figyel? :rolleyes: :think:
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 17:09

Mikike @ Pént. Feb. 13, 2009 5:52 pm írta:Nem akarok pofátlan lenni,de ez miért nem a Hardweres topic-ban figyel? :rolleyes: :think:
Mert RBR, de igazából azért mert itt többen látják. Majd később átrakom oda, ha lesz elég szavazat.

Aki 0-10ms-os moncsira szavazott az elárulhatná a pontos típust, érdekelne egy lista azokról, amit olyan gyorsnak tartanak.

Ja és aki tudja mi az az input lag még ne írja le, had pörögjön a szavazás még egy pár napig így.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2009 pén. feb. 13 17:20

sebgutkopf @ Pént. Feb. 13, 2009 5:09 pm írta:
....Ja és aki tudja mi az az input lag még ne írja le, had pörögjön a szavazás még egy pár napig így.
...jaa...ha azt sem tudom hogy az mi akkor hogy szavazzak.... :rolleyes: :D :D (lusta vk. utánna nézni..) ;)
HFRT Team

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2009 pén. feb. 13 17:25

NyilasM @ 2009 Pént. Feb. 13 17:20 írta:...jaa...ha azt sem tudom hogy az mi akkor hogy szavazzak.... :rolleyes: :D :D (lusta vk. utánna nézni..) ;)
Hagyjad már én akkora műszaki analfabéta vagyok,hogy azt se tom mi a crc meg a tft :D
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 17:31

Gyanítottam, hogy a többség nem tudja, megmondom őszintén a közelmúltis én se tudtam a létezéséről, de amikor elkezdtem monitort nézni előbukkant ez a számomra új fogalom és sok mindenre fény derült.

Szóval lesznek itt nagy fejhez kapások, ahogy velem is történt és utána ti is haragudni fogtok a mai technológiára.

galpetya
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: galpetya » 2009 pén. feb. 13 17:39

Én a CRT monitorra esküszöm.Igaz nagyobb helyet foglal de nagyon szeretem.Valahogy TFT monitoron nem tudok játszani.Nem tudom miért.

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2009 pén. feb. 13 17:47

galpetya @ 2009 Pént. Feb. 13 17:39 írta:Én a CRT monitorra esküszöm.Igaz nagyobb helyet foglal de nagyon szeretem.Valahogy TFT monitoron nem tudok játszani.Nem tudom miért.
Dettó.
Pláne egy jó kis 21"-os Nokián 1024x768-ba 150Hz-n millyen jól megy az RBR. (És csak 6500 HUF :D )
A Philips 19"-oson már nem annyira :rolleyes:
Kép
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2009 pén. feb. 13 18:04

sebgutkopf @ Pént. Feb. 13, 2009 5:31 pm írta:....
Szóval lesznek itt nagy fejhez kapások, ahogy velem is történt és utána ti is haragudni fogtok a mai technológiára.
...én a "mai technkámra"haragszom :reklamacio: :reklamacio: ...1hónap után,2 vinyócsere után megint megáll a kép(gép)játék közben,olyan lesz mint 1 fénykép...majd reset... :( :( :( ja hogy igy már off....sorry... :rolleyes:
HFRT Team

Rolly
RBR Fan aktív tag
Tartózkodási hely: Pécs, Pécsi Hegyiversenypálya (N46°06'11'';E18°10'59'')

Hozzászólás Szerző: Rolly » 2009 pén. feb. 13 18:06

Hát nekem ilyenem van:
http://ca.lge.com/en/products/model/det ... 4sbn.jhtml#

Itt van pár hely ahol árúlnak ilyet:
http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/l ... 08114.html

Én 30Ezerért vettem.
Azt tudom mondani mivel széles sokkal jobban kitölti a látómezőmet.

Ráaudásúl én az RBR-t 1024*768-ban futtatom, és WIDE módban, azaz széthúzza a képet... Alapvetően annyi csak az előnye, hogy minden szélesebbnek tűnik, és mint mondtam jobban kitölti a látómeződet.

Input lag:
Gyanítom ez ugyan az mint a Response Time, de lehet, hogy nem.

Nos, vegyünk egy "szar" 50ms input lagot.
Az ugye 50 ezred másodperc. (0.05mp)
Ami ugye fél tized másodperc. (ami 1/20-ad mp.)

Aki ezt az 1/20-adot érzékeli, annak csak gratulálni tudok, ajánlom jelentkezzen Xavier Professzor mutáns iskolájába.

Szóval szerintem TFT...
Sokat vaciláltam, hogy jó lesz-e az a TFT, a CRT helyett, paráztam, de utólag azt mondom, nagyon megszerettem.
Alap számítógépezésre nagyon jó, 1440x900-on sokkal nagyobb helyed van az asztalon, vagy egyes programokban...
Filmet jó rajta nézni, és az RBR is tök jó rajta.

Egy negatívum, nekem sokáig tatott bekalibrálni rajta a színeket olyanra mint amik a CRT-n voltak, de azt hiszem most 95%-ban sikerűlt.
Az az 5% meg a technika hibája.

Illetve a monitor beállításainál majd meg kell ismerkedned olyanokkal, mint: Clock, Phase, és Sharpness.
Ezek fontosak, mert ha nincsenek jól beállítva a szöveg a monitoron csúnya, és nehezen olvasható.

Szerk:
Sebi, szerintem ez olyan kérdés, mint anno, amikor a Canon meg a Nikon kidobták a digitális tükörreflexes gépeiket, és a Profi fotósok vaciláltak, hogy Analóg, vagy Digitális, mind a kettőnek van előnye és hátránya, de ma már kuriózum az a fotós aki nem digitálissal dolgozik...

OFF: Ha valaki megnyeri a lottót, szánjon meg egy
"Canon EOS 1Ds Mark III -al" :D
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Rolly 2009 pén. feb. 13 18:29-kor.
_Németh Roland_

Bitto Zsolt
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Bitto Zsolt » 2009 pén. feb. 13 18:13

nekem crt van 2 db 100hz-s amíg be nem szarik nem lesz tft

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 19:28

galpetya @ Pént. Feb. 13, 2009 6:39 pm írta:Én a CRT monitorra esküszöm.Igaz nagyobb helyet foglal de nagyon szeretem.Valahogy TFT monitoron nem tudok játszani.Nem tudom miért.
A válasz rá pont az input lag, azért nem tudsz TFT-n játszani, mert valami zavar, de nem tudod megfogalmazni mi.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 19:29

NyilasM @ Pént. Feb. 13, 2009 7:04 pm írta:...én a "mai technkámra"haragszom :reklamacio: :reklamacio: ...1hónap után,2 vinyócsere után megint megáll a kép(gép)játék közben,olyan lesz mint 1 fénykép...majd reset... :( :( :( ja hogy igy már off....sorry... :rolleyes:
Te nincs valami gond a tápoddal, vagy alaplappal? Feltűnően sok a hiba nálad mostanában.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 19:39

Rolly @ Pént. Feb. 13, 2009 7:06 pm írta:Hát nekem ilyenem van:
http://ca.lge.com/en/products/model/det ... 4sbn.jhtml#

Itt van pár hely ahol árúlnak ilyet:
http://www.arukereso.hu/monitor-c3126/l ... 08114.html

Én 30Ezerért vettem.
Azt tudom mondani mivel széles sokkal jobban kitölti a látómezőmet.

Ráaudásúl én az RBR-t 1024*768-ban futtatom, és WIDE módban, azaz széthúzza a képet... Alapvetően annyi csak az előnye, hogy minden szélesebbnek tűnik, és mint mondtam jobban kitölti a látómeződet.

Input lag:
Gyanítom ez ugyan az mint a Response Time, de lehet, hogy nem.

Nos, vegyünk egy "szar" 50ms input lagot.
Az ugye 50 ezred másodperc. (0.05mp)
Ami ugye fél tized másodperc. (ami 1/20-ad mp.)

Aki ezt az 1/20-adot érzékeli, annak csak gratulálni tudok, ajánlom jelentkezzen Xavier Professzor mutáns iskolájába.

Szóval szerintem TFT...
Sokat vaciláltam, hogy jó lesz-e az a TFT, a CRT helyett, paráztam, de utólag azt mondom, nagyon megszerettem.
Alap számítógépezésre nagyon jó, 1440x900-on sokkal nagyobb helyed van az asztalon, vagy egyes programokban...
Filmet jó rajta nézni, és az RBR is tök jó rajta.

Egy negatívum, nekem sokáig tatott bekalibrálni rajta a színeket olyanra mint amik a CRT-n voltak, de azt hiszem most 95%-ban sikerűlt.
Az az 5% meg a technika hibája.

Illetve a monitor beállításainál majd meg kell ismerkedned olyanokkal, mint: Clock, Phase, és Sharpness.
Ezek fontosak, mert ha nincsenek jól beállítva a szöveg a monitoron csúnya, és nehezen olvasható.

Szerk:
Sebi, szerintem ez olyan kérdés, mint anno, amikor a Canon meg a Nikon kidobták a digitális tükörreflexes gépeiket, és a Profi fotósok vaciláltak, hogy Analóg, vagy Digitális, mind a kettőnek van előnye és hátránya, de ma már kuriózum az a fotós aki nem digitálissal dolgozik...

OFF: Ha valaki megnyeri a lottót, szánjon meg egy
"Canon EOS 1Ds Mark III -al" :D
Igen valóban olyan ez mint a fotózás volt. Ott is mind addig tartotta magát az analóg a profiknál, amíg a digitális technika el nem ért arra a szintre, hogy legalább annyit tudjon, de a kényelem miatti előny jóvoltából leváltsa azt.
A monitoroknál viszont sajnos még nem jött el ez a szint.

Clock, phase és sharpness ügyben, ha DVI kábelt használsz, akkor ezekkel eleve nem kell foglalkozni, mert közvetlen digitális jel megy, tehát nincs se moire, se élességre és képpozició állításra szükség, minden képpont saját infót kap.

Na jó asszem most már volt annyi provokáció az előzőekben, hogy leleplezem a lényeget. :)
Kövi hsz.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2009 pén. feb. 13 19:52

sebgutkopf @ Pént. Feb. 13, 2009 7:29 pm írta:Te nincs valami gond a tápoddal, vagy alaplappal? Feltűnően sok a hiba nálad mostanában.
...azt még nem cseréltem...4 éves...ha 30év a szorzója akkor ráérett a csákányra..ha nem akkoris... :doom: :viking: :mad:
...amugy SyncMaster 203B monitorom van...mittomén az adatait, 4:3-as 20"-os,ennyi...nem tul kicsi...ár\érték tekintetében nekem megteszi... :rolleyes:
HFRT Team

Kezifekes Laci
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Kezifekes Laci » 2009 pén. feb. 13 19:56

Nekem Sony 21 coll CRT-m van! amit 10 ezer penzert vettem hasznaltan. A TFT-k sosem fogjak utolerni a CRT-ket, legalabbis ezt mondjak az okosok.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 20:09

Akkor tisztázzuk a kérdést. Ahogy a kezdő hsz-ben is írtam az input lag nem azonos a response time-al. Aki ezt keveri az súlyos tévedésben van.

Response time: az az idő, amíg az adott pixel egy bizonyos színről egy másik színre át tud váltani. Itt meg kell különböztetni két típust.
1. gyártók által nagyon népszerű grey to grey (szürke árnyalatról más szürke árnyalatra váltás) átváltás ideje. Sajnos a gyártók ezt reklámozzák, mert ez mutat jól az adatlapon, ami lehet ma már akár 2ms is TN panel esetén.
2. tipikus válaszidő: ami alatt egy pixel képes egy színről egy másik színre átváltani, tehát fekete - fehér, piros - kék stb... igazából ez az érték a releváns és mélyen hallgatnak róla, de ez mind a mai napig többnyire 10ms fölött van, még sok gyors *VA panel esetében is 16ms ról beszélünk. A közeljövőben érkező valós 120Hz-es TFT-knél ezt az értéket le kell szorítani a gyártóknak 8ms-ra.
Ezt a részt összefoglalva a lényeg, hogy a válaszidőn az múlik, hogy milyen gyorsan tud egyik képkockáról a másikra váltani a monitor, így kisebb érték esetén kisebb lesz az utánhúzás és élesebb képet kapunk mozgás közben.

Input lag: semmi köze a válaszidőhöz. Itt ugyanis a monitor megjelenítési késlekedéséről beszélünk. Ennek jelenléte nem magának a panelnek a sajátossága, hanem a vezérlő elektronikánál jelentkezik amikor a bejövő jelet feldolgozza, majd a panelnek megmondja, hogy mit is csináljon. Ez a feldolgozás idő okoz egy késlekedést.
Egyszerűen fogalmazva, a TFT monitorok esetén az ember többnyire a múltat látja nem a jelent.
Az input lag nagyságát lehet mérni. Ezt meg is tettem a saját monitorommal. A lényeg, hogy egy CRT és a mérni kívánt TFT monitort clone módban használva kell a gépre rákötni, hogy ugyanazt a képet adják. Majd el kell indítani egy stoppert és szépen lehet fényképezni ahogy pörög a stopper, ami ezred másodperc részletességgel fut. A képeket visszanézve lehet látni, hogy a TFT-n a stopper bizony "késik" a CRT-hez képest.
Hogy ennek mértéke mennyire zavaró az felhasználótól és felhasználási területtől függ.

Fordítsuk le ezt RBR-re:
Rolly kérdezte, hogy ki vesz észre 50ms késést, ami 0,050 másodperc. Én simán jelentkezem, mert ekkorát észrevettem RBR-be, sőt már korábban is éreztem mások gépén csak nem tudtam mi a fura.

Öntsük számokba inkább beszéljenek azok:
amikor RBR-ben 160 km/h-val megy, akkor a kocsi 0,05 másodperc alatt 2,22m-t tesz meg. Ez azt hiszem már önmagában meglepő, hogy ilyen tempónál a kocsi 2,22m-el előrébb jár mint amit te látsz a monitoron. Vajon ez számít?
A válasz pedig igen és verseny helyzetben rengeteget.
Nem nehéz belátni, hogy amikor a külső íven ott a fa, akkor mi múlik ekkora távolságon. Amikor kitör a kocsi fara váratlanul nem mindegy mikor vesszük észre. Ha vesszük az ember reakcióidejét átlagban 0,2 sec-nek (normál ember vezetés közben 0,4-0,5 sec), de verseny az más olyankor eleve jobban koncentrál mindenki, főleg az élpilóták reflexei elképesztőek. Szóval 0,2 sec alatt a kocsi 8,8m-t tesz meg, mielőtt bármit tenne az ügy érdekében, de ez az input lag miatt további 2,2m-el immár 11m-re nő. Ez egyenes út egy-egy bajnoki fordulóból való kieséshez.

Legutóbb Lámer Zoli panaszkodott, hogy nehezen tudta kordában tartani a 307-es farát. Tévedés a 307 farának nincs semmi baja csak éppen az input lag miatt későn korrigál és persze, hogy úszkálósabb az irányítás és nehezebb megfogni egy fürge autót. Szóval azok akik gyakran esnek ki, vagy néha nem értik miért nem megy az RBR nem árt, ha szétnéznek a monitoruk tájékán.

Szóval ezek után felteszem a kérdést mégegyszer:
Kell nekünk TFT monitor?

A válaszom: kell, de csak bizonyos feltételek teljesülése esetén. Olyan legyen a képminősége mint a *VA paneleknek és legyenek olyan gyorsak és lag mentesek mint a CRT-k, vagy egy-egy ritka TN panel, legyen LED-es háttérvilágítása és legyen 120Hz-es. Nekem ilyen monitor kéne, de ez még sajnos nem létezik.

Code_79
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Code_79 » 2009 pén. feb. 13 20:13

sebgutkopf @ 2009 Pént. Feb. 13 20:09 írta:Kell nekünk TFT monitor?

A válaszom: kell, de csak bizonyos feltételek teljesülése esetén. Olyan legyen a képminősége mint a *VA paneleknek és legyenek olyan gyorsak és lag mentesek mint a CRT-k, vagy egy-egy ritka TN panel, legyen LED-es háttérvilágítása és legyen 120Hz-es. Nekem ilyen monitor kéne, de ez még sajnos nem létezik.
És persze pénzünk legyen rá a válság közepette. Akkor kell(het) :fear2: d3
Kép
Kép

Iceman
[RRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Iceman » 2009 pén. feb. 13 20:18

Mér nincs olyan opció hogy "fingom sincs"? d3 d3 d3
Johnnie Walker Racing Team
Škoda Fabia S2000 Evo2

Rolly
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Rolly » 2009 pén. feb. 13 20:42

sebgutkopf @ 2009.Feb..Pént.. 21:02:24 írta:
Fordítsuk le ezt RBR-re:
Rolly kérdezte, hogy ki vesz észre 50ms késést, ami 0,050 másodperc. Én simán jelentkezem, mert ekkorát észrevettem RBR-be, sőt már korábban is éreztem mások gépén csak nem tudtam mi a fura.

Öntsük számokba inkább beszéljenek azok:
amikor RBR-ben 160 km/h-val megy, akkor a kocsi 0,05 másodperc alatt 2,22m-t tesz meg. Ez azt hiszem már önmagában meglepő, hogy ilyen tempónál a kocsi 2,22m-el előrébb jár mint amit te látsz a monitoron. Vajon ez számít?
A válasz pedig igen és verseny helyzetben rengeteget.
Nem nehéz belátni, hogy amikor a külső íven ott a fa, akkor mi múlik ekkora távolságon. Amikor kitör a kocsi fara váratlanul nem mindegy mikor vesszük észre. Ha vesszük az ember reakcióidejét átlagban 0,2 sec-nek (normál ember vezetés közben 0,4-0,5 sec), de verseny az más olyankor eleve jobban koncentrál mindenki, főleg az élpilóták reflexei elképesztőek. Szóval 0,2 sec alatt a kocsi 8,8m-t tesz meg, mielőtt bármit tenne az ügy érdekében, de ez az input lag miatt további 2,2m-el immár 11m-re nő. Ez egyenes út egy-egy bajnoki fordulóból való kieséshez.
Evvel nem értek egyet, és mindjárt le is írom miért...
Egészen biztos, hogya CRT-nél is van input lag.
Ott is tuti, hogy valamenyit késik az autó.

Viszont...
Vegyük Sebi példáját:
"Szóval 0,2 sec alatt a kocsi 8,8m-t tesz meg, mielőtt bármit tenne az ügy érdekében, de ez az input lag miatt további 2,2m-el immár 11m-re nő."
Az azt jelenti, hogy pl. Cote'D Abrozon a faluban mindenkinek fel kéne kennie az autót a házakra, mert az 2.2 méterrel előlrébb van, mint amit látsz... Mégsem történik meg!
Szerintem megszokás kérdése.
Ahogy megszoksz egy setupot, úgy ezt is.
Nekem semmi gondom nem volt az átszokással, sőt nem is beszélhetünk átszokásról, mert egyátalán nem kellett semmit megszokni.

Én azt mondom:
A TFT számomra minden tekintetben jobb mint a régi CRT monitorom.
_Németh Roland_

csery
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: csery » 2009 pén. feb. 13 21:03

höh...az input lagos témáról nemtudok mit mondani mivel azt sem tudom mi az.....azt viszont tudom, hogy van egy acer x191w-m (közel sem egy csúcs monitor..) és a crt után semmi különbséget nem éreztem...egyedül azt vettem észre, hogy esőben sokkal sötétebbek a színek és nem látok semmit akárhova állítom...
Kép

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 pén. feb. 13 23:27

Rolly @ Pént. Feb. 13, 2009 9:42 pm írta:Evvel nem értek egyet, és mindjárt le is írom miért...
Egészen biztos, hogya CRT-nél is van input lag.
Ott is tuti, hogy valamenyit késik az autó.

Viszont...
Vegyük Sebi példáját:
"Szóval 0,2 sec alatt a kocsi 8,8m-t tesz meg, mielőtt bármit tenne az ügy érdekében, de ez az input lag miatt további 2,2m-el immár 11m-re nő."
Az azt jelenti, hogy pl. Cote'D Abrozon a faluban mindenkinek fel kéne kennie az autót a házakra, mert az 2.2 méterrel előlrébb van, mint amit látsz... Mégsem történik meg!
Szerintem megszokás kérdése.
Ahogy megszoksz egy setupot, úgy ezt is.
Nekem semmi gondom nem volt az átszokással, sőt nem is beszélhetünk átszokásról, mert egyátalán nem kellett semmit megszokni.

Én azt mondom:
A TFT számomra minden tekintetben jobb mint a régi CRT monitorom.
Késése mindennek van már a pc ahogy számolja a grafikát, sőt maga a tiple bufferint is lag-ot okoz. Ha csak ezt nézzük mindennek van késése, amihez egy TFT még többet hozzátesz, mivel a mérések már eleve a CRT-hez viszonyíthatóak, nem a valósághoz, indirektebb lesz az irányítás és a kapcsolat az úttal. Amúgy egy CRT késlekedése maximálisan a vertikális szinkronizációs idő, amivel folyamatosan pásztázza a képernyőt.

Miért nem vágod oda? Hát azért mert megtanultad, hogy a látottnál korábban húzd rá a kormányt, valóban szokható. Amit viszont nem lehet szokni, ha van egy kis hiba akkor annak következményét késve látod és akkor bizony oda fogod kenni, amikor egy nem előre kalkulált rutin mozdulatról van szó és máris kiestél. Nem a szokhatósággal van a bajom. Egy pályaversenyben kevésbé zavaró, míg a rally számomra egy improvizatívabb műfaj.

Örülök neki, hogy neked jobban tetszik, hogy nem bosszantanak ezek a dolgok.
Egyedi ízlés kérdése, nem meggyőzni akarlak, hanem magyarázatot adni azoknak, akik furának érzik néha az autót.

Ja annyival még kiegészítem, hogy ha majd összeszedik magukat a gyártók lehet ám input lag mentes TFT-t gyártani, csak amíg nincs meg rá a kellő erős igény, addig nem terjed.
A régi TFT-knek nem volt késése, viszont volt utánhúzás, ahogy elkezdtek gyorsulni válaszidőben úgy jelent meg az input lag, pl: overdrive tipikus lag növelő. Jelenleg egy olyan monitorról tudok, ami teljesen mentes tőle, meg van 2-3 típus, aminek egész elhanyagolható. Szóval van remény, csak kicsi a választék és valahol mindig kompromisszumot kell kötni és a gyártók hozzáállása nem tetszik.

Rolly
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Rolly » 2009 szomb. feb. 14 11:34

sebgutkopf @ 2009.Feb..Szomb.. 00:02:31 írta:Késése mindennek van már a pc ahogy számolja a grafikát, sőt maga a tiple bufferint is lag-ot okoz. Ha csak ezt nézzük mindennek van késése, amihez egy TFT még többet hozzátesz, mivel a mérések már eleve a CRT-hez viszonyíthatóak, nem a valósághoz, indirektebb lesz az irányítás és a kapcsolat az úttal. Amúgy egy CRT késlekedése maximálisan a vertikális szinkronizációs idő, amivel folyamatosan pásztázza a képernyőt.

Miért nem vágod oda? Hát azért mert megtanultad, hogy a látottnál korábban húzd rá a kormányt, valóban szokható. Amit viszont nem lehet szokni, ha van egy kis hiba akkor annak következményét késve látod és akkor bizony oda fogod kenni, amikor egy nem előre kalkulált rutin mozdulatról van szó és máris kiestél. Nem a szokhatósággal van a bajom. Egy pályaversenyben kevésbé zavaró, míg a rally számomra egy improvizatívabb műfaj.

Egyedi ízlés kérdése, nem meggyőzni akarlak, hanem magyarázatot adni azoknak, akik furának érzik néha az autót.

Ja annyival még kiegészítem, hogy ha majd összeszedik magukat a gyártók lehet ám input lag mentes TFT-t gyártani, csak amíg nincs meg rá a kellő erős igény, addig nem terjed.
A régi TFT-knek nem volt késése, viszont volt utánhúzás, ahogy elkezdtek gyorsulni válaszidőben úgy jelent meg az input lag, pl: overdrive tipikus lag növelő. Jelenleg egy olyan monitorról tudok, ami teljesen mentes tőle, meg van 2-3 típus, aminek egész elhanyagolható. Szóval van remény, csak kicsi a választék és valahol mindig kompromisszumot kell kötni és a gyártók hozzáállása nem tetszik.
Én azt mondom Neked, ha van egy hiba, akkor azt már maga a hiba elött tudod, hogy lesz, hogy "Hűűű azta*** ebasztam!"
Ezt legtöbbször már akkor tudod, amikor nem jó ívne kanyarodsz be a kanyarba, és próbálod a legjobbat kihozni...
Az a 1/20-ad másodperc meg pont annyi, hogy ha az nem lenne akkor is kiesnél, maximum 1000 hibából 1-szer nem. Az pedig elhanyagolható.

Engem sokkal jobban zavar, hogy nicns olyan setupom amivel még 8 mp-et lehetne hozni bizonyos pályákon... Mert hogy az én setupommal max még 1 mp marad bent abban biztos vagyok, mert tudom, hogy ha abban a kanyarban, vagy egy másikban ennél gyorsabban próbálok menni, az autó lemegy az útról...

Szóval szerintem egész nyugodtan vegyél TFT monitort...
1 nap alatt megszokod, bár kétlem hogy észrevennéd a különbséget.
_Németh Roland_

Soje
RBR Fan
Kapcsolat:

Monitor

Hozzászólás Szerző: Soje » 2009 szomb. feb. 14 14:40

Nekem egy SAMSUNG SyncMaster 2693HM 26"-os
http://www.samsung.com/us/consumer/deta ... KIEEFV/XAA monitorom van, és messze a legjobb az összes eddigi monitoromhoz képest, pedig volt egy pár. Nem igazán értek az adatokhoz, de szerintem itt olyan rövid időközönkénti váltásokról beszélünk, hogy azt nem is érzékeljük...
Kép

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2009 szomb. feb. 14 14:46

csery @ Pént. Feb. 13, 2009 9:03 pm írta:....egyedül azt vettem észre, hogy esőben sokkal sötétebbek a színek és nem látok semmit akárhova állítom...
üdv a klubban...az nekem is igazi szopás... :lollypop: :bolond2: :szomoru:
HFRT Team

Soje
RBR Fan
Kapcsolat:

Igaza van Rollynak

Hozzászólás Szerző: Soje » 2009 szomb. feb. 14 14:49

Tökéletesen egyetértek Rollyval én sem hiszem, hogy ez annyira számítana. Érdekes, eddig akárhányszor elestem mindig tudtam, hogy mi volt a baj. Gyorsan mentem , nagyot fékeztem, kevés gázt adtam, keveset kormányoztam vagy ép túl sokat. Meg hát ugye kérdem én midnenk olyan monitort venni ameik nem késik, amikor valószínűleg a rbr esek 98% olyannal játszik amelyik késik. És újabban Rollynak adok igazat, az megy a jól akinek jó a setupja, és nem az akinek nem késik a monitorja. De lehet hogy nem így van, de én nem csinálnék ekkora cirkuszt egy monitorvételből.
Kép

Bobák Norbi
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bobák Norbi » 2009 szomb. feb. 14 14:59

sebgutkopf @ Pént. Feb. 13, 2009 11:27 pm írta:Késése mindennek van már a pc ahogy számolja a grafikát, sőt maga a tiple bufferint is lag-ot okoz. Ha csak ezt nézzük mindennek van késése, amihez egy TFT még többet hozzátesz, mivel a mérések már eleve a CRT-hez viszonyíthatóak, nem a valósághoz, indirektebb lesz az irányítás és a kapcsolat az úttal. Amúgy egy CRT késlekedése maximálisan a vertikális szinkronizációs idő, amivel folyamatosan pásztázza a képernyőt.

Basszus Sebi, akkor megvan, hogy miért maradtam le az UFO-któl az RBR-ben.

Mindenesetre én teljesen megvagyok elégedve a 20,1"-os samsung 204B-mmel...

A lagg az meg megvan a monitor nélkül is. Néha akkorát belaggol, hogy nem hogy 0,05 mp-eset, hanem 2mp-eset. Akkor kell tudás összeszedni a masinát...
ÜDV :Ex[HFRT]VFTS

Kép

SALGÓ A.S.E.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Re: Igaza van Rollynak

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 vas. feb. 15 09:55

Soje @ Szomb. Feb. 14, 2009 3:49 pm írta:Tökéletesen egyetértek Rollyval én sem hiszem, hogy ez annyira számítana. Érdekes, eddig akárhányszor elestem mindig tudtam, hogy mi volt a baj. Gyorsan mentem , nagyot fékeztem, kevés gázt adtam, keveset kormányoztam vagy ép túl sokat. Meg hát ugye kérdem én midnenk olyan monitort venni ameik nem késik, amikor valószínűleg a rbr esek 98% olyannal játszik amelyik késik. És újabban Rollynak adok igazat, az megy a jól akinek jó a setupja, és nem az akinek nem késik a monitorja. De lehet hogy nem így van, de én nem csinálnék ekkora cirkuszt egy monitorvételből.
Igazság szerint már van TFT monitorom és 2 hét alatt sem sikerült megszoknom. Gyorsnak gyors vagyok vele nem az a baj. De egyszerűen megbízhatatlanul teljesítek, tehát míg CRT-t 10-ből 1x hibázok végzeteset egy adott tempónál, addig TFT-vel 10-ből 6x. Pedig a monitorom lagját kimértem és nem 50ms, hanem csak 25ms-ot mértem, de mégis. Természetesen próbálom szokni, de nem az igazi.

Szóval mondom nem kell nekem hinni, csak nézzük meg kik mennek az élen és mivel.
Ha az ember előre tudja, hogy hibázott, akkor sose esne ki, sőt akkor akár monitor nélkül is lehet versenyezni, mert úgyis tudod előre mit csinálsz. :D

Persze akinek van egy cucca azt saját érzelmei alapján akkor is védeni fogja, ha nem tökéletes, ez teljesen természetes dolog. Igazi összehasonlítást pedig akkor lehet csinálni, ha egymás mellé teszed a kettőt és megnézed a saját szemeddel, illetve kipróbálod magadat. Biztos én vagyok a kényes, de érzem a különbséget, pedig nagyon szeretném, ha végleg elrakhatnám a CRT-t, de úgy néz ki, amikor verseny van kénytelen vagyok feltenni az asztalra.

Aki elégedett a jelenlegi cuccával az ne foglalkozzon ezzel, használja örömmel, nem akarom meggyőzni. Aki viszont érzi, hogy valami nem ok, az most már legalább tudja mi a gond és mire figyeljen oda a jövőben.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 vas. feb. 15 09:58

Bobák Norbi @ Szomb. Feb. 14, 2009 3:59 pm írta:Basszus Sebi, akkor megvan, hogy miért maradtam le az UFO-któl az RBR-ben.

Mindenesetre én teljesen megvagyok elégedve a 20,1"-os samsung 204B-mmel...

A lagg az meg megvan a monitor nélkül is. Néha akkorát belaggol, hogy nem hogy 0,05 mp-eset, hanem 2mp-eset. Akkor kell tudás összeszedni a masinát...
A 2 másodperc az azt hiszem más téma. :)

Amúgy az esetek többségében nem 0,05sec-ről hanem még kisebb időkről van szó és többnyire nem zavaró, de bizonyos helyzetekben jelentős teljesítmény különbséget okoz.

Digitalboy
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Digitalboy » 2009 vas. feb. 15 11:27

Én azt mondom hogy a monitor nagyon fontos, viszont TFT-ben is vannak nagy különbségek. Most EZT használom és a régi tft-mhez képest sokat gyorsultam vele!!! Én nem váltanék vissza CRT-re és szerintem egy átlagos felhasználó nem fog jobb időket menni crt-vel mint tft-vel.
Amiket Sebi leírt az igaz, csak a gyakorlatban szerintem sincs akkora jelentősége, mert van egyéb más hátráltató tényező ami sokkal jelentősebb mint ez! Persze ha csak a száraz adatokat néznénk ...

U.i. Még annyi hogy amikor a régi TFT-met lecseréltem a mostani TFT-re minden kanyarba hamarabb akartam befordulni, kellett jó pár nap mire tudtam rajta játszani! :) De ez talán az előző gyengébb tft miatt lehetett!

U.i.2 Ja és TFT csak DVI kábellel ajánlott használni!!
Kép
Kép--------------------Kép
http://www.youtube.com/user/DigitalboyRBR RBR bajnokság videók Itt!-- http://www.youtube.com/user/Digitalboy74 OB, VB klipjeim Itt!!!

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2009 szomb. feb. 21 12:12

A műszaki adatokhoz nem tudok hozzá szólni, CRT-ről váltottam TFT-re, és bizony érezni, hogy néha késik a kép megjelenités (nem biztos hogy jó a megfogalmazás műszakilag), főleg Japán pályákon (de máshol is) a kanyarokban picit mosódik a kép, nagy tempónál.
Elvileg 5ms-os, de most olvasva ez semmit nem jelent.
A Vsync ki van kapcsolva és fraps szerint 150-170 az fps, de mégis mosódik, natív 1280x1024-ben.
A TFT-re váltás után a setupot is át kellett hangolni,mert nem úgy viselkedett az autó mint előtte. ( ettől függetlenül lassú vagyok mindenhol)
Viszont a CRT-től kb 1 órai használat után mindig megfájdult a szemem és a fejem, hiába volt 100-vagy 120 Hz-en, TFT-n ez megszünt.
Megjegyzem, hogy nekem csak egy olcsó TFT-m van, Wide monitort nem akartam a nyomorult felbontás miatt,... hát ennyi a tapasztalat.
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2009 kedd márc. 31 17:42

fsasa @ Szomb. Feb. 21, 2009 1:12 pm írta:A műszaki adatokhoz nem tudok hozzá szólni, CRT-ről váltottam TFT-re, és bizony érezni, hogy néha késik a kép megjelenités (nem biztos hogy jó a megfogalmazás műszakilag), főleg Japán pályákon (de máshol is) a kanyarokban picit mosódik a kép, nagy tempónál.
Elvileg 5ms-os, de most olvasva ez semmit nem jelent.
A Vsync ki van kapcsolva és fraps szerint 150-170 az fps, de mégis mosódik, natív 1280x1024-ben.
A TFT-re váltás után a setupot is át kellett hangolni,mert nem úgy viselkedett az autó mint előtte. ( ettől függetlenül lassú vagyok mindenhol)
Viszont a CRT-től kb 1 órai használat után mindig megfájdult a szemem és a fejem, hiába volt 100-vagy 120 Hz-en, TFT-n ez megszünt.
Megjegyzem, hogy nekem csak egy olcsó TFT-m van, Wide monitort nem akartam a nyomorult felbontás miatt,... hát ennyi a tapasztalat.
Ez egy teljesen korrekt személyes tapasztalat. Ez lényegében alátámasztja, amit én a vitaindítónak szántam.
A más setup-ot igényel a két monitor az is igaz ilyet én is tapasztaltam. CRT-n jóval keményebb, izgágább setupokat használok, míg TFT-n azokat nem tudtam kordában tartani. Az érékenyebb setupjaim már pl: Ákosnak se jöttek be mióta TFT-t használ.

Mindenesetre tény, hogy elég szubjetív a téma és az is eltérő ki mennyire tudja/akarja megszokni.

Válasz küldése