RBR kormány beállítás

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Re: RBR kormány beállítás

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2012 szomb. nov. 24 16:35

:hello:

Egy kis érdekes hiba jelenség ütötte fel a fejét.

Adott egy WIN7 64-s rendszer, DFGT kormány. No az lenne a gond,hogy ha a Combined Pedal pipálva van, akkor a fék rendesen működik, ezt úgy értem ha csak 50% nyomom le akkor a kijelző is megáll a felénél. Viszont a pipa nincs benne, akkor úgy viselkedik, mintha nem is lenne poti a pedálba, szóval vagy 0 v full gáz van, köztes érték nincs.

Ilyennel találkozott már valaki?
Super-man ASE
SRC -> https://sites.google.com/site/sprintrallycup/hirek

facebook.com/VinyoDekor

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2013 kedd jan. 15 19:37

Láttam téma a kormány beállítás.

No ez nekem két napi tesztelésem eredménye -> http://kepfeltoltes.hu/view/130115/rbr_ ... es.hu_.jpg

Jelen pillanatba így van beállítva a gáz és a fék is. Előre szólok ez első kerék meghajtású ótóknál használom. Kuplung rásegítés én kikapcsoltam, mert az vettem észre, hogy váltásnál egy minimált használ és emiatt kitolja az orrát, no ez pont elég egy necces szitunál. A váltó védelmet is kikapcsoltam. 270°-s Logi profiler kormányszög mellett a játékban a MaxSteeringLock 1.2-1.4 közzé állítom én szeretek kormányozni :D

Kép a beállításról -> http://kepfeltoltes.hu/view/130115/prof ... es.hu_.jpg

egyelőre ezeket állítottam, de vannak ott még fincsi dolgok. Azokkal is fogok foglalkozni (egyelőre :P ) most ezeket tesztelem.

Tapasztalat: Nekem az jött le, főleg mikor a görbét állítom, alap esetben ez egyenesen emelkedik (tuti van rá matek szakszó, de már fingom sincs hozzá) akkor kb rárakom a lábam a pedálra és már a pofámat csapdossa a hajtókar. No ez most megszűnt és finoman tudom adagolni a gázt.
Super-man ASE

facebook.com/VinyoDekor

klacix
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: klacix » 2013 kedd jan. 15 22:04

Targo írta:Láttam téma a kormány beállítás.

No ez nekem két napi tesztelésem eredménye -> http://kepfeltoltes.hu/view/130115/rbr_ ... es.hu_.jpg

Jelen pillanatba így van beállítva a gáz és a fék is. Előre szólok ez első kerék meghajtású ótóknál használom. Kuplung rásegítés én kikapcsoltam, mert az vettem észre, hogy váltásnál egy minimált használ és emiatt kitolja az orrát, no ez pont elég egy necces szitunál. A váltó védelmet is kikapcsoltam. 270°-s Logi profiler kormányszög mellett a játékban a MaxSteeringLock 1.2-1.4 közzé állítom én szeretek kormányozni :D

Kép a beállításról -> http://kepfeltoltes.hu/view/130115/prof ... es.hu_.jpg

egyelőre ezeket állítottam, de vannak ott még fincsi dolgok. Azokkal is fogok foglalkozni (egyelőre :P ) most ezeket tesztelem.

Tapasztalat: Nekem az jött le, főleg mikor a görbét állítom, alap esetben ez egyenesen emelkedik (tuti van rá matek szakszó, de már fingom sincs hozzá) akkor kb rárakom a lábam a pedálra és már a pofámat csapdossa a hajtókar. No ez most megszűnt és finoman tudom adagolni a gázt.
Monoton, növekvő, talán exponenciális függvénnyel lehetne jellemezni leginkább.
Én már évek óta kb. ilyen beállítással használom a játékon belül.
A Curvate segítségével lehet szabályozni, hogy milyen állás mellett mekkora mértékben növekedjen az amit beállítasz, pl. gázadásnál az első 1/3-ban finoman reagál, majd minél jobban lenyomod, annál nagyobb (exponenciálisan) mértékben adja a gázt. Pl. 1/3 állás után már ha 0,5cm-rel lentebb nyomod, akkor egyre egyre nagyobb mértékben növekszik a gázadás (értsd: NEM lineárisan, minden 0,5cm lenyomásához ugyanakkora "fordulatszám növekedés" tartozik).
Lényegében tehát alacsony gázálláson finoman, nagyobb gázálláson agresszívabban fog gyorsítani az autó.
Én még a fék-nél is szoktam picit állítani ezt.

Ezt jól körülmagyaráztam, remélem még valamennyire érthető formában ;)
HRC (Hungarian Rally Challenge) szervező
Pályaépítő kisiparos / TrackMaker SZŐLŐSARDÓ-PERKUPA - Miskolc Rally + Capo Di Feno - WRC Corsica 2008 Shakedown - by klacix
Kép

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2013 kedd jan. 15 22:29

Az az :D Exponenciális nem jutott volna eszembe hirtelen,ha agyon ütnek sem. :confused2:
Igen nekem érthető a dolog,mert ráment pár napom erre. Érezhető a különbség nagyon is.
Lesz még pár kérdésem, remélem abba is tudsz majd segíteni!!! :respect:
Super-man ASE

facebook.com/VinyoDekor

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 szer. jan. 16 07:32

Csak az én véleményem... Féknél pont ellenkezőleg állítanám, hogy a hirtelen fékezésnél késleltetni lehessen a blokkolás. A gáznál viszont ez szerintem egy teljesen jó megoldás.
Szabó Zéé

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2013 szer. jan. 16 09:23

Szabo Zoltan írta:Csak az én véleményem... Féknél pont ellenkezőleg állítanám, hogy a hirtelen fékezésnél késleltetni lehessen a blokkolás. A gáznál viszont ez szerintem egy teljesen jó megoldás.
Ezt is tesztelni kell :) Köszi az infót ki fogom próbálni. :respect:
Super-man ASE

facebook.com/VinyoDekor

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szer. jan. 16 15:18

Egyébként én még használom a DXTweak 2 őt a deadzone korrigáláshoz. Van itt több program is de a többit még nem próbáltam. Esetleg ha valaki megnézné, hogy mire jók leírhatná ide:
http://www.wingmanteam.com/latest_software/gadgets.htm

Érdekelne még az is, hogy a játékvezérlő szűrő beállításoknál (az RBR menüjében) mi különbség van az 'Axis' és 'Digital button' beállításai között mert én mindkettőt egyformára állítottam, nem tudom melyiket kell állítani.
Másrészt ha valaki le tudná fordítani és nem szó szerint gondolom hanem szövegkörnyezetben (ami most itt a kormány állítás), hogy mi mit jelent és esetleg mi történik az állításakor: Gondolok itt arra pl: 'Maximum Fade' - maximális vágás? Rendben de mit vág? Mi fog másképp viselkedni?
Tehát ezek:

- Curvature
- Curvature 2
- Maximum Fade
- Saturation Speed
- Rise Rate
- Fall Rate

Előre is köszi!

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szer. jan. 16 22:31

Most olvastam egy fórumon a filter beállításokról.
A Fall Rate és a Saturation Speed a késleltetést és a linearitást befolyásolhatja.

"1. Go to the RBR Options - Controls - Filter Settings - Steering.

2. Turn "Saturation Speed" off. If you want a completely linear steering, turn off "Maximum Fade" too or
leave it full to get non-linear steering - it's a personal preference and of course it mostly depends what kind of
wheel and how large steering lock or wheel turn you are using.

3. Put "Fall Rate" and "Rise Rate" to Instant. Do this for both option menus (Axis and Digital Button)."

http://www.lfsforum.net/showthread.php?p=1579551

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 kedd jan. 29 13:15

Hi All!
Ha 4wd autónál bármilyen rollbar értékre és guminyomásra, ill. száraz/nedves útfelületre, valamint kerék kitekeredésre tekintet nélkül jellemző egy általános alulkormányzottság (tolja ki az orrát a kanyarból), akkor az igen nagy valószínűséggel a teszkós kormányom hibája, vagy lehet vele valamit kezdeni? (Murván és havon nem annyira zavaró a dolog, mert max látványosabban autózok (bár így lassabban), de aszfalton pl Akagin elég ratyi, és rengeteg időt elvész a folytonos rángatással, hátmég ha elcseszem és felkenődök valamire. Esetleg a 3 diffi max nyomatákait kellene átállítani kisebb értékekre mint a default?
Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 kedd jan. 29 23:52

Madarasz Ferenc írta:Hi All!
Ha 4wd autónál bármilyen rollbar értékre és guminyomásra, ill. száraz/nedves útfelületre, valamint kerék kitekeredésre tekintet nélkül jellemző egy általános alulkormányzottság (tolja ki az orrát a kanyarból), akkor az igen nagy valószínűséggel a teszkós kormányom hibája, vagy lehet vele valamit kezdeni? (Murván és havon nem annyira zavaró a dolog, mert max látványosabban autózok (bár így lassabban), de aszfalton pl Akagin elég ratyi, és rengeteg időt elvész a folytonos rángatással, hátmég ha elcseszem és felkenődök valamire. Esetleg a 3 diffi max nyomatákait kellene átállítani kisebb értékekre mint a default?
Ez nehéz kérdés megint (ízlések és pofonok...)
Én ebben az esetben az első nyomatékot csökkenteném, a hátsót növelném. A fékerőt kicsit eltolnám a hátsó fék felé így az is segít a ráfordításban de ezeket óvatosan próbálgasd ne állíts hirtelen sokat. Nem tudom, hogy a kormányodnál a Start menü -> Vezérlőpult -# Játékvezérlők menüben van olyan lehetőség, hogy 'combined pedals' vagy 'single axis', ha van a kombinált pedált kapcsold ki, ha single axis kapcsold be mert kombinált pedállal soha nem tudod ráfékezni normálisan a kanyarra. Kombinált pedál a dodgemban és az elektromos targoncában van nem a versenyautóban :nevet2:

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 szer. jan. 30 08:30

Így van, esetleg a setup-on a top mount értéket kell állítani. Ezzel igazán lehet segíteni a kanyarodáson :) (egyenesben nagy sebességnél kicsit instabil lesz)
Szabó Zéé

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 szer. jan. 30 11:47

Köszi mindkettőtöknek! :respect:
Holnap délután rá is próbálok akkor változtatni itt-ott. :D (a játék vezérlőjét meg már megint eldugta ez a ribanc win7) :bolond:
Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 szer. jan. 30 18:46

Szabo Zoltan írta:Így van, esetleg a setup-on a top mount értéket kell állítani. Ezzel igazán lehet segíteni a kanyarodáson :) (egyenesben nagy sebességnél kicsit instabil lesz)
Amit te írsz az is így van! :)
Még annyi jutott eszembe, hogy az első gumikat engedd le kicsit és a kormányzott kerék fordulást vidd fel.

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 pén. feb. 01 01:22

Keke írta:
Szabo Zoltan írta:Így van, esetleg a setup-on a top mount értéket kell állítani. Ezzel igazán lehet segíteni a kanyarodáson :) (egyenesben nagy sebességnél kicsit instabil lesz)
Amit te írsz az is így van! :)
Még annyi jutott eszembe, hogy az első gumikat engedd le kicsit és a kormányzott kerék fordulást vidd fel.
Állítgattam ezt azt, javult vele sokat a kanyarodás, köszönöm a tippeket! :D
Viszont új alapvető problémával nézek szembe, semmiféle aszfalton nem tudok vezetni.. xD De ez már csak gyakorlás kérdése szerintem. :lollypop:
Megleltem a kormány vezérlőt, valamiféle joysticknak nézi ez a szerencsétlen a konzolt, szóval pedál kombót nem látni hozzá.. de szerintem tűrhetően működik a targonca, az első lököst könnyedén lerakja bármilyen magasságból bárhova. :D Néha már sajnálom szegény kocsit. :D De ha beledöglik, akkor is beviszem a célba! :doom: :paci:
Kép

Laszlo LENART
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Laszlo LENART » 2013 pén. feb. 01 11:31

Nekem egy Genius speedwheel 5 volt annó azt is joynak ismerte fel,mivel plug-and-play eszköz és nem volt hozzá semilyen driver. Viszont még mindig van saját legjobb időm vele,amit a mai napig nem tudok megdönteni a DFGT-vel. :D Azt javaslom,hogy minden játék indítás előtt kalibráld be a kormányt, mert nem jegyzi meg,ha kikapcsolod a gépet.
Super-man ASE

facebook.com/VinyoDekor

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 pén. feb. 01 20:38

Targo írta:Nekem egy Genius speedwheel 5 volt annó azt is joynak ismerte fel,mivel plug-and-play eszköz és nem volt hozzá semilyen driver. Viszont még mindig van saját legjobb időm vele,amit a mai napig nem tudok megdönteni a DFGT-vel. :D Azt javaslom,hogy minden játék indítás előtt kalibráld be a kormányt, mert nem jegyzi meg,ha kikapcsolod a gépet.
Mentem ma a régi gépemen (Xp) 1-2 szakaszt, és azon úgy érzett mintha még fék is lenne, szóval lehet tényleg sunyiba targoncázik velem ez a retek win7. Xp-n egyébként is felismeri rendesen a kormányt, szóval valszeg jövőhéten újrarakom ezt a gépet Xp-vel, mert jelenleg csak az ausztrál aszfaltos pályákon tudok rendesen menni, a többin csak szenvedés van. Ezt az ausztrál dolgot mondjuk nem teljesen értem, ennyire más lenne a fizika? Mert ott rendesen fog a fék is, és a kormánnyal sincs probléma, szépen befordul a kocsi ahova kell, de más aszfaltoson még mindig enyhe alulkormányzottság van, de sokkal kezelhetőbb mint eddig volt.

Ezt egyébként cseszegette már valaki? Én belebaromkodtam, de nem igazán tűnt fel változás..
http://imagerz.com/QFdDWV9XUAA
Kép

Keke
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Keke » 2013 pén. feb. 01 23:23

Madarasz Ferenc írta:
Mentem ma a régi gépemen (Xp) 1-2 szakaszt, és azon úgy érzett mintha még fék is lenne, szóval lehet tényleg sunyiba targoncázik velem ez a retek win7. Xp-n egyébként is felismeri rendesen a kormányt, szóval valszeg jövőhéten újrarakom ezt a gépet Xp-vel, mert jelenleg csak az ausztrál aszfaltos pályákon tudok rendesen menni, a többin csak szenvedés van. Ezt az ausztrál dolgot mondjuk nem teljesen értem, ennyire más lenne a fizika? Mert ott rendesen fog a fék is, és a kormánnyal sincs probléma, szépen befordul a kocsi ahova kell, de más aszfaltoson még mindig enyhe alulkormányzottság van, de sokkal kezelhetőbb mint eddig volt.

Ezt egyébként cseszegette már valaki? Én belebaromkodtam, de nem igazán tűnt fel változás..
http://imagerz.com/QFdDWV9XUAA
Én a Curvature értéket 7 négyzetig, a Curvature2 értéket 2 négyzetig szoktam beállítani. Nem tudom mit okoz de érzésre így jó (más kormánynál lehet, hogy másképp).
Nekem is az XP a szimpatikus, arra bőven elég amire használom és erőforrást sem zabál annyira mint az újabbak.

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 csüt. júl. 11 14:38

DFP-hez és DFGT-hez kézifék nincs? :think: Illetve valaki tudna róla mondani pár szót, hogy jó választás lenne-e? Vagy valami jobbfajta kormánytipp, amire nem megy rá a gatyám is? :D
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2013 csüt. júl. 11 16:59

DF Pro-hoz nincs kézi, de nekem nagyon jól bevált. A kézit rátettem a váltóra, mivel a kormány fülekkel váltok.
Szabó Zéé

Martin rally club
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Martin rally club » 2013 csüt. júl. 11 18:12

Hogy kell beállitani ,2 pc kormányomat? (APollo RW 1010 Catalunya, &Logitech force GT
Mitsubishi Lancer EVO VI Gr. A/8 Suzuki Swift S1600 Mitsubishi Lancer Evo 7 WRC
Mitsubishi Lancer Evo 9. Gr.N,
Toyota Celica GT FOUR A
VW Polo s2000
Fiat Punto R3D
FANTA RALLY TEAM
Apollo RW-1010 PC kormány
III.RBR Fanta Kupa sorozat N/4 6.hely
4.RBR Fanta Kupasorozat s1600 3.hely utolsó előtti

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2013 csüt. júl. 11 20:32

Szabo Zoltan írta:DF Pro-hoz nincs kézi, de nekem nagyon jól bevált. A kézit rátettem a váltóra, mivel a kormány fülekkel váltok.
Ha sikerül szert tenni egyre, akkor ez megfontolandó tanács :D
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2013 csüt. júl. 11 20:36

Dfgt-m van. Nincs ehhez sem kézi. Nagyon jó kormány és nem csillagászati áron van.
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2014 pén. júl. 25 13:19

Hi all! A Logitech g25 kompatibilis a win7-el?
Kép

Loczi Kristof
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Loczi Kristof » 2014 pén. júl. 25 15:16

Madarasz Ferenc írta:Hi all! A Logitech g25 kompatibilis a win7-el?
Igen ;)

Madarasz Ferenc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Madarasz Ferenc » 2014 pén. júl. 25 15:39

Loczi Kristof írta:
Madarasz Ferenc írta:Hi all! A Logitech g25 kompatibilis a win7-el?
Igen ;)
Az szuper! Köszi! :D
Kép

Válasz küldése