Barkácsoljunk!!! kormányok, pedálok, váltók, cockpitek...

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Új

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 hétf. ápr. 16 10:53

Szisztok

Van egy új cuccos amit készítettem a H váltó alá:D Olyan kapcsolók amik az igazi versenyautókban vannak :D Képeket ugyanúgy rakok be ahogy az elöző szólásomban is van :cool2:
Az első két képen még nem volt lefóliázva...
http://users.atw.hu/richardburns/kepek/P1010520.JPG
http://users.atw.hu/richardburns/kepek/P1010522.JPG
És ezeken a képeken már fekete fóliával be van borítva
http://users.atw.hu/richardburns/kepek/P1010643.JPG
http://users.atw.hu/richardburns/kepek/P1010650.JPG :D
rEMÉLEM MINDENKINEK TETSZIK :lollypop:
http://www.richardburns.atw.hu

http://www.dth.atw.hu

Intel Core 2 Duo 1.86 @ de húzva van 2.4-re... Geforce 9600 GT 512MB; 2 GB RAM 160 GB vinyó 550 W táp.

himbilimbirally
Vendég

Hozzászólás Szerző: himbilimbirally » 2007 szer. ápr. 18 19:20

Császtok rbr fanok! Még új vagyok.Lenne egy kérdésem:Meglehetne azt csinálni hogy a MOMO kormányomra vennék valahonnan 1 G25 pedált,és rátenném a MOMO-ra.Megoldható lenne vagy nemlehet rácsatlakoztatni??? Jah és valaki nemtud valahonnan egy eladó pedállt????Mennyiért???

KÖSZI

Kösze
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kösze » 2007 szer. ápr. 18 21:19

himbilimbirally @ Szer. Ápr. 18, 2007 7:20 pm írta:Császtok rbr fanok! Még új vagyok.Lenne egy kérdésem:Meglehetne azt csinálni hogy a MOMO kormányomra vennék valahonnan 1 G25 pedált,és rátenném a MOMO-ra.Megoldható lenne vagy nemlehet rácsatlakoztatni??? Jah és valaki nemtud valahonnan egy eladó pedállt????Mennyiért???

KÖSZI
eee! :D

nem tartom valószínűnek, mondhatni kizárt...

a nicked viszont nagyon állat! :up:
remélem nem sértődsz meg, de nekem ez jutott róla eszembe. d3
Kép

KZ
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: KZ » 2007 szer. ápr. 18 21:35

Kösze @ Szer. Ápr. 18 22:19 írta:eee! :D

nem tartom valószínűnek, mondhatni kizárt...

a nicked viszont nagyon állat! :up:
remélem nem sértődsz meg, de nekem ez jutott róla eszembe. d3
:D fasznyúl :DDDDDDDDDDDDDDDDD

Kép
Szia!

togykenocs
[RRH] Tag

Hozzászólás Szerző: togykenocs » 2007 szer. ápr. 18 21:36

:nevet2: :nevet2:
SALGÓ A.S.E.

Kösze
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kösze » 2007 szer. ápr. 18 21:41

KZ @ Szer. Ápr. 18, 2007 9:35 pm írta::D fasznyúl :DDDDDDDDDDDDDDDDD
kb. így reagáltam én is, mikor először megláttam :D makksapka. d3
Kép

himbilimbirally
Vendég

Hozzászólás Szerző: himbilimbirally » 2007 csüt. ápr. 19 12:29

Valami baj lenne a nickemmel,mer ha van nyugodtan megváltoztathatjátok.
:think: :asz: :feladom: :sandor:

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 csüt. ápr. 19 15:20

himbilimbirally @ Csüt. Ápr. 19, 2007 12:29 pm írta:Valami baj lenne a nickemmel,mer ha van nyugodtan megváltoztathatjátok.
:think: :asz: :feladom: :sandor:
Viccelnek nem kell komolyanvenni őket! :D
Amúgy a pedál nem hiszem hogy jó hozzá, a kuplung biztos hogy nem műkszene a MOMO driverén bellül. A kuplung valami másik játékvezérlőre kötve (pl:joy) működhet mer játékon bellül álltalában lehet 2 vezérlőre beállítani az írányításokat. Meg nem tom külön honnan szerezhetnél G25 pedált. Valahol voltak már ilyen külön vásárolható pedállinkek, de ha jól emlékszem azoknak árából komlett G25 kijönne. Ha meg a fém része miatt kéne akkor meg barkácsolás sztem.

himbilimbirally
Vendég

Hozzászólás Szerző: himbilimbirally » 2007 csüt. ápr. 19 15:34

rbalint @ 2007 Csüt. Ápr. 19 15:20 írta: ...Ha meg a fém része miatt kéne akkor meg barkácsolás sztem.
Jah a fémrészemiatt tetszik nagyon.+hallottam meg láttam is hogy jó cuccbiztos bírja a strapát+minden...de már ha komolyabban elgondolkozok akkor lehet elkellene kezdenem gyűjteni egy G25-re...télleg most milyen árba van????és hol a legolcsóbb????

Kösze
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kösze » 2007 csüt. ápr. 19 15:35

rbalint @ Csüt. Ápr. 19, 2007 3:20 pm írta:Viccelnek nem kell komolyanvenni őket! :D
:yes:
Kép

himbilimbirally
Vendég

Hozzászólás Szerző: himbilimbirally » 2007 csüt. ápr. 19 15:42

Kösze @ 2007 Csüt. Ápr. 19 15:35 írta::yes:
Nyugi nem sértődtem meg vagy ilyesmi.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 csüt. ápr. 19 15:58

himbilimbirally @ Csüt. Ápr. 19, 2007 3:34 pm írta:Jah a fémrészemiatt tetszik nagyon.+hallottam meg láttam is hogy jó cuccbiztos bírja a strapát+minden...de már ha komolyabban elgondolkozok akkor lehet elkellene kezdenem gyűjteni egy G25-re...télleg most milyen árba van????és hol a legolcsóbb????
Oldal legteteje. A Mediában pl 80e pénz. Érdeklődj utánna.

Dr.House.
Vendég

H váltó

Hozzászólás Szerző: Dr.House. » 2007 szer. aug. 01 15:21

Pacsi mindenkinek!
Bár még új vagyok itt de megosztom veletek mit alkottam :blink: Ha váltót akartok csinálni akkor nem feltétlenül kell szétberhelni egy gamepadot...
Én fabrikáltam szinte ingyen magamnak egyet, felhasznált anyagok: mozsártörő :cool2: mécsestartó, pár befőttesgumi egy régi hangszóró, 1 m UTP kábel és ennyivel ennyi :D
Az egész úgy van hogy a klavi numerikus részét a "mod" után el kellett felejtenem ugyanis a 2 nyáklapra kötöttem rá a kábel 7 + 1 kábelét, így lett 7 gombom amit egy autohotkey newű progival olyan gombra állítok virtuálisan amilyenre nekem tetszik, ergo olyan mintha a klavin nyomkodnám a gombokat nem a kormányon :)
Ha gondoljátokk lőhetek pár képet majd bár még elég kezdetleges a cucc + van egy 3gp videjóm róla :P

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 szer. aug. 01 20:50

Én fabrikáltam szinte ingyen magamnak egyet, felhasznált anyagok: mozsártörő mécsestartó, pár befőttesgumi
Vizuális tipus vagyok,de a mozsártörő hova kellett?? :D :D
Ja...és jöhetnek a képek.
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

Dr.House.
Vendég

Hozzászólás Szerző: Dr.House. » 2007 szer. aug. 01 21:10

Valami ilyesmi lenne, képminőségért sorry, lemerült minden akksim úgyhogy telóval készült... :D
Kép
Kép
Kép
Kép :rolleyes:

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 szer. aug. 15 20:42

És stabil, mert elég szegényesnek tűnik, már bocsika, nem sértének szánom.
http://www.richardburns.atw.hu

http://www.dth.atw.hu

Intel Core 2 Duo 1.86 @ de húzva van 2.4-re... Geforce 9600 GT 512MB; 2 GB RAM 160 GB vinyó 550 W táp.

Dr.House.
Vendég

Hozzászólás Szerző: Dr.House. » 2007 szer. aug. 15 21:01

ToCa @ 2007 Szer. Aug. 15 20:42 írta:És stabil, mert elég szegényesnek tűnik, már bocsika, nem sértének szánom.
Stabilnak stabil de ez csak egy kezdetleges dolog még, sokat kellene foglalkoznom vele de egy délután alatt készült mikor nem volt net és nemvolt mit csinálni :D
Ha lefogatás is lenne tajta akkor überlenne nagyon :) de ez még a jövőv zenéje... ha lesz folytatása

illegal_alien
Site Admin

Hozzászólás Szerző: illegal_alien » 2007 csüt. aug. 16 21:43

Dr.House. @ Szer. Aug. 01, 2007 21:10 írta:Valami ilyesmi lenne, képminőségért sorry, lemerült minden akksim úgyhogy telóval készült... :D
Kép
Kép
Kép
Kép :rolleyes:
Hát mit mondjak??? Ez nagyon vad. :nevet2: :up:

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 hétf. aug. 27 15:53

Öm Én oylat akarok, hogy Ha tudnék szerezni egy Versenykormányt (3000HUF nál többet nemszánnék rá)

Akkor felszerelném azt momo kormánya helyettt, a Vátót megoldanám ugy hogy forogjon a kormánnyal együt, de lehet nem, a gombokat pedig kivezetném ilyenkis rally-s kapcsolóknak oldalra :)
a Pedált meg egy az egyben ujraépíteném az elektronikán kívűl...

Ugye értek az elektrotechnikához annyit hogy ilyeneket megoldjak, háde az a fránya versenykormány ebben valaki esetleg valami segítséget? :D
Vaszily László

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 hétf. aug. 27 16:28

Szmájli @ Hétf. Aug. 27, 2007 3:53 pm írta:Öm Én oylat akarok, hogy Ha tudnék szerezni egy Versenykormányt (3000HUF nál többet nemszánnék rá)

Akkor felszerelném azt momo kormánya helyettt, a Vátót megoldanám ugy hogy forogjon a kormánnyal együt, de lehet nem, a gombokat pedig kivezetném ilyenkis rally-s kapcsolóknak oldalra :)
a Pedált meg egy az egyben ujraépíteném az elektronikán kívűl...

Ugye értek az elektrotechnikához annyit hogy ilyeneket megoldjak, háde az a fránya versenykormány ebben valaki esetleg valami segítséget? :D
Sztem ezen ne gondolkodj, mert asszem Bivaj vagy ki írta előrrébb, vagy valahol, hogy nem bírják az igazi kormánynak a súlyát ezek a game kontrollerek. A Momo meg tuti behalna tőle, mert egy deka csapágy sincs benne, müanyag a műanyagon fordul, ráadásul a kormány tengelyének a végén 1 kis müa félbilincs féleséggel van befogatva a helyére az tuti eltörne hosszabbtávon, ha nem is várná meg míg kikopik. A gombokat azt ki lehet tenni mellé az megoldható. De sztem annak sincs értelme, mert arra nincs idő hogy te oldalra nézegetve keresd a gombokat, jobb az a kormányon, még ha nem is olyan feelinges a dolog. Külömben is az RBR-ben mit akarsz kapcsolgatni? Sajna semmi különöset nem lehet, csak a kamera, meg a menü. Más játékba GTR2, WTCC, F1 ott jól jön a sok gomb az tuti, nézzd meg az én barkácsolásomat a G25-re Minden gombot kihasználok ezekben a szimekben. A fonosabbak a kormányra, a sallangósabbak(de azért kellenek) marad a váltókarrészen.

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 hétf. aug. 27 17:52

rbalint @ Hétf. Aug. 27, 2007 4:28 pm írta:Sztem ezen ne gondolkodj, mert asszem Bivaj vagy ki írta előrrébb, vagy valahol, hogy nem bírják az igazi kormánynak a súlyát ezek a game kontrollerek. A Momo meg tuti behalna tőle, mert egy deka csapágy sincs benne, müanyag a műanyagon fordul, ráadásul a kormány tengelyének a végén 1 kis müa félbilincs féleséggel van befogatva a helyére az tuti eltörne hosszabbtávon, ha nem is várná meg míg kikopik. A gombokat azt ki lehet tenni mellé az megoldható. De sztem annak sincs értelme, mert arra nincs idő hogy te oldalra nézegetve keresd a gombokat, jobb az a kormányon, még ha nem is olyan feelinges a dolog. Külömben is az RBR-ben mit akarsz kapcsolgatni? Sajna semmi különöset nem lehet, csak a kamera, meg a menü. Más játékba GTR2, WTCC, F1 ott jól jön a sok gomb az tuti, nézzd meg az én barkácsolásomat a G25-re Minden gombot kihasználok ezekben a szimekben. A fonosabbak a kormányra, a sallangósabbak(de azért kellenek) marad a váltókarrészen.
Lehet mondasz valamit ezzel a Valódi kormány dologgal... talán akkor ujraépíteni az egészet bár ahoz kinek van türelme, tehát csak az elektronikát menteni meg, mindent ujracisnálni...
Hát igazából azok a gombok nekem a GTR2 Höz kellenének. :)
Vaszily László

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 hétf. aug. 27 20:00

Szmájli @ Hétf. Aug. 27, 2007 5:52 pm írta:Lehet mondasz valamit ezzel a Valódi kormány dologgal... talán akkor ujraépíteni az egészet bár ahoz kinek van türelme, tehát csak az elektronikát menteni meg, mindent ujracisnálni...
Hát igazából azok a gombok nekem a GTR2 Höz kellenének. :)
A gombok simán megoldhatóak, bár pénzbe kerül ha nincs legalább 1 gamepadod, mivel sztem nem tudsz házilag olyan elektronikát csinálni, amit megetetsz a Win-el. A legegyszerübb módja, hogy simán a gamepadot úgy ahogy van használod a kormány mellett. Ha feelingesebre akarod csinálni, akkor csinálsz egy dobozkát, amibe teszel nyomógombokat. Ha megnézed az én "szerkezetemet, meg építésemet nagyjából láthatod hogy nem egy nagy ördöngősség, főlleg hogy a MOMO-t szét sem kell szedned. Leírom, én hogy oldanám meg a helyedben. Elősször is kell egy gamepad, ha lehet olyan amin vannak ki joy karok, meg elöl is gombok. Amilyen nekem van az tökéletes, és van olcsóbb változata(2000-2500ft kb. TESCO-ban), az enyém rezgőmotoros, de az nem kell. Ezt azért írom, mert lehet, sőt biztos, hogy egyszerűbb típusnak az elektronikája teljessen nyomott áramkör amihez nem tudsz hozzányúlni, úgy hogy az működjön, vagyis nem tudsz hozzáforrasztani másik vezetéket. Az enyémben a kapcsolóktól vezetékeken-csatlakozókon keresztül mennek az áramkörök a gamepad "agyába", és simán hozzá lehet forrasztani. Gondolom fizikán már tanultál valami kis villanyszerelést pontossan a párhuzamos kapcsolást, mert most pont olyant kell csinálni. Ha szétszedsz 1 ilyent akkor meg kell keresni a testet(így fogom hívni) ami végülis minden kapcsolónak ugyanaz, ugyanoda fut be. Na az lesz 1db vezeték, amit a legegyszerübben ki is viheted a padból, a csatlakozóigérő madzaggal. Utánna minden egyes gamepd gombocskádnak a másik oldali áramkörét(fázisnak fogom hívni) is beforrasztva kiviheted a csatlakozódig. Ugye hogy értsd a testhez érintve a gombocskák fázisát zártad az áramkört, ezzel mőködsébe hoztad az adott gombot, tehát olyan mintha a gamepadon benyomtál volna egy gombot. Ezeket érdemes másféle színű madzagokkal( nagyonvékonyakkal, mint pl. a gamepadban vannak. Én riasztókábellel csináltam, amiben 9 ér van, és a szigeteletlen a test) megcsinálni, és felírni melyik színű melyik számú gombhoz tartozik 1-2-3-4, hogy a kapcsolószekrényeden sorban tudjad rakni, és a játékban is tudjad hogy melyik gomb mit csinál. Ha ez megvan akkor beköthetsz egy csatlakozót, aminek minnél több pólusa, legyen, és persze legyen mind a kettő típusból(apa-anya). Ez azért fontos, mert én pl. tudom a gamepadot is rendeltetésszerűen is használni, és ugye így tudom cstlakoztatni a kormánnyal. De ha te esetleg teljessen szétberheled, és mindent felteszel a kis kapcsoló dobozkádra akkor nem kell a csatlakozó, csak mindig inkább hagyj 50cm-rel hosszabb vezetéket min t kb kéne, nehogy rövid legyen és újra kelljen forrasztgatni mindent, úgysem a kábel a drága a cuccban. A köv művelet, hogy valamiből csinálsz egy kapcsolószekrényt, mondjuk vannak vill.szerelős boltban falon kívüli kötődobozok millió méretben, ezek elég kemények, tartósak, ha rácsapsz akkor sem vetemedik el. Erre úgy helyezed el a gombjaidat ahogyan akarod. Gombocskákat, meg hiradástechnikai boltokban lehet venni(ár az én tunningomban kb-ra lehet számolni vele), csak nagyon fontos hogy nyomógomb legyen ne kapcsoló, mert ugye azt ha benyomod akkor úgy marad, ami nem jó, csak az amit amíg nyomsz addig zárja az áramkört. Figyelni kell arra is, hogy van olyan típus is ami akkor zárja az áramkört amíg be nem nyomod, az sem jó! Mindenképpen olyant amikor benyomod akkor zárja az áramkört!!! Sajnos csak ilyenekkel lehet megoldani a dolgokat, felesleges pométerekkel, hogy pl. forgatva bekapcsolsz valamit, mert a játékok nem támogatják az ilyeneket, vagyis úgy érzékeli, mintha folyamatossan nyomnád a gombot ami nemigazán jó. Esetleg úgy bonyolithatod a dolgot, hogy a menü mozgatására(pl. boxfeladatok beállítása) felhasználod a gamepad joy részét, amit vagy tökig kiszedsz, és úgy oldod meg, vagy a gamepadot 1-az1-ben beleépíted a dobozkádba, és kifúrod a joy helyét. Na ha felfogattad a gombokat a dobozkára, akkor a test madzagját akár sorba kötve ráforrasztod mindegyik gomb egyik lábacskájára. Utánna a fázisokat forrasztgatod fel a másik lábacskájára, és itt megint figyelni a sorra, hogy 1-2-3-4-stb... legyen már sorban ahogy felismeri a Win- a gamepad gombokat!
Ezzel szinte kész is jöhet a dekoráció(festés, matrica, stb), bár ezeket lehet hogy a gombok végleges felszerelése elött meg kell csinálni, hogy a gomb alá is menjen mondjuk a matrica. Márcsak valami asztalra fogatást kell kitalálni, hogy ne lökd el minden egyes gombnyomásnál. Erre esetleg valami u alakú fém, műanyag féleséggel allul csavarral valami olyan módon mint a kormányt, csak ugye az asztal is épségben maradjon. Ha esetleg belevágsz, írj segítek ha megakadsz, még móricka rajzot is csinálok róla neked, ha érdekel.

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 hétf. aug. 27 20:45

NAH köszi a leírást, de picit javítanék rajta.
Én ezt nem Fizika Órán tanultam, hanem Elektrotechnikán :) ugyanis Villamos Ipari Szakközépbe Járok Elektróra...
És én Fázisnak És Nullának nevezném :)
De a többivel kieggyezek, csak annyit hogy én olyan kapcsolót keresnék, amit fel le lehetne kapcsolni, de minden egyes fel és lekapcsolásnál csak zárja ésemgszakítja az áramkört, például, felkapcsolod és azt idézed elő vele, mintha csak lenyomnál eg ygombot, de ottmarad a kapcsoló a megadott ehlyen, Ilyet bitros lehet kapni híradástechnikai boltban... 1km es körzetemben 2 is van :)

Illetve, Ha netán megcsinálnám, hoyg uj kormány kereket teszek fel, akkor a meglévő gombokat vezetném ki ilyen formára,illetve meghagynék 1-2 -t normális gombnak...
Ha Gamepadból csinálnám akkor:
MIvel én az elektrot tanulom, és tudom hogy hamar elveszítem a fonalat, így én azzal kezdeném, hogy előszris szétszedném, majd ahogy asszem említetted, beszámoznám őket vagy valami Aztán rajzolnék egy kapcsolási rajzot, vagy valami kis vázlatot, hogy tudjam melyik vezetéket merre kell madj elvezetni stb, mivel neszeretem az összevisszaságot!

De ez nagy meló, és én inkább egy Kuplungot szeretnék, de ahozmeg kellene egy olyan Gamepad amiben hasonló Potméter van mint a MOMO pedáljában, és akkor egyuttal masszívabb szerkezetet is építenék...
Vaszily László

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 hétf. aug. 27 20:58

Szmájli @ Hétf. Aug. 27, 2007 8:45 pm írta: Én ezt nem Fizika Órán tanultam, hanem Elektrotechnikán :) ugyanis Villamos Ipari Szakközépbe Járok Elektróra...
És én Fázisnak És Nullának nevezném :)

De ez nagy meló, és én inkább egy Kuplungot szeretnék, de ahozmeg kellene egy olyan Gamepad amiben hasonló Potméter van mint a MOMO pedáljában, és akkor egyuttal masszívabb szerkezetet is építenék...
Vazz jónak írkátam akkor az elektromosügyileg, mikor én nemértek hozzá! :omg: :omg: :omg:
Amúgy meg a nullát javítottam át testre hogy jobban értsed de akkor hiába! :omg:
A kuplungot is megtudod oldani a gamepaddal joy részével simán, vagy ott bármelyik gombal, azt a poti kezelni fogja(sztem), bár sztem az csak szórakozásból jó, mert nem tudsz gyorsan menni, ha te kuplungolsz, ill. azt nagyon nem lehet sztem érezni, mikor visszaengeded, és ez engem nagyonidegesít. Mindig megcsúsztatom vele az autót, mert egyszerűen nem érzem mikor kezd fogni, csak amikor hallom hogy csikorog a kerék, vagy már megúszott az autó. Pedig nagyon feelinges lenne a dolog ha a fékezés közben kuplung+gázfröccs, és visszaváltás, de ezt így kuvanehéz, még gépi ellenfelek(80%) ellen is!

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 hétf. aug. 27 21:06

Én csak szórakozásból szeretném egmcsninálni, meg azért mert jól nézki :D meg esetleg egy Analó Kéziféket :) de ez mind csak álom :)
Igazából én azt a versenykormányt szerettem volna megcisnálni de kiábrándítottatok :D
Vaszily László

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2007 hétf. aug. 27 21:14

Szmájli @ Hétf. Aug. 27, 2007 9:45 pm írta: És én Fázisnak És Nullának nevezném :)
...
.... :D :P :P ...persze ha váltóárammal müxik...de kétlem.... :D ...egyébként nekem is ilyenen jár az eszem ugyanis van egy szétkopott MOMO-m,egy törött Wigmann-om,+egy mikrokapcsoló bajos DF Pro-m.... csak hát mivel szétszedni egyiket sem merem igy elég nehéz valamit is kezdeni velük.... :rolleyes:
HFRT Team

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 hétf. aug. 27 21:17

NyilasM @ Hétf. Aug. 27, 2007 9:14 pm írta:.... :D :P :P ...persze ha váltóárammal müxik...de kétlem.... :D ...egyébként nekem is ilyenen jár az eszem ugyanis van egy szétkopott MOMO-m,egy törött Wigmann-om,+egy mikrokapcsoló bajos DF Pro-m.... csak hát mivel szétszedni egyiket sem merem igy elég nehéz valamit is kezdeni velük.... :rolleyes:
ha lenne elég türelmem, szétkapnám am omot, építenék egy fém vázat akormánynak, átmentenék midnent, rá a versenykormány, pedállal ugyan ez, csak +1 kuplung, illetve egy kézifék, és midn ezt csak 2 USB csatlakozóval megoldani!

csak a Fém váz az érdekes meg a türelem, hogy addig nem RBR ezhetek :D
Vaszily László

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2007 hétf. aug. 27 21:26

Szmájli @ Hétf. Aug. 27, 2007 10:17 pm írta:ha lenne elég türelmem, szétkapnám am omot, építenék egy fém vázat akormánynak, átmentenék midnent, rá a versenykormány, pedállal ugyan ez, csak +1 kuplung, illetve egy kézifék, és midn ezt csak 2 USB csatlakozóval megoldani!

engem a fémváz nem hoz lázba,viszont tényleg kiváncsi lennék hogy melyik kormány "birna el" egy plusz kormányoszlopot....?
HFRT Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 hétf. aug. 27 21:27

Szmájli @ Hétf. Aug. 27, 2007 9:17 pm írta:ha lenne elég türelmem, szétkapnám am omot, építenék egy fém vázat akormánynak, átmentenék midnent, rá a versenykormány, pedállal ugyan ez, csak +1 kuplung, illetve egy kézifék, és midn ezt csak 2 USB csatlakozóval megoldani!

Hát én egész kormánynak nem állnék neki az biztos! Lehet hogy nagyobb kár lenne mint haszon. Azért arra is kell gondolni, hogy elkalibrálódik a MOMO így is mi lenne ha buherálnád. Sok-sok napi meló aztán kuka. Megtaláltam a kormánycserés dolgot ráadásul G25-nél cserélteék, és az ottani tapasztalatokat írták le:
Oké, akkor vakítós képek után jöhet a tapasztalat, aztán pár szó az adapterről is. RSCneten már írtam, hogy biza nem minden arany, ami fénylik. Ez egy 32cm-es utcai MOMO kormány, kb. 2 kiló körüli tömeggel (nem mértem pontosan). A gond abban áll, hogy a G25-öt érezhetően nem ekkora tömegű, és főleg nem ilyen tömeg eloszlású kormányhoz tervezték.

Eleinte valóban nagy móka. A plusz átmérő igen jelentős. A gyári Logi kerék 27.5cm, de a gyakorlatban, érzetre óriási a különbség a 32 centis változat és közte. Mégis, ami igazán különlegessé teszi, az az igencsak megnövekedett tömeg. Ad egyfajta realitásérzetet a dologhoz, hogy a kormánynak van egy természetes lendülete. A szomorú azonban az, hogy egyszerűen hiába a 2 motor, nem bírják a megnövekedett terhelést. Én különösen háklis vagyok az FFB dinamikájára és felbontására (ebben egyébként nem is a G25 a legjobb "kommersz" kormány), és így biza igencsak megzuhan a dinamika, az apróbb effektek pedig teljesen eltűnnek.

Másrészt mindvégig érzed, hogy a kormány erőlködik, nem ilyen terhelésehez tervezték. A rögzítést úgy oldottam meg, hogy egy ékszíjtárcsához való szorítót kicsit átalakítottam. Nem volt végleges, azt egy CNC-s / forgács fickóval csináltattam volna meg aluból. Ez csak annyira fogta meg, hogy lehessen tesztelni.

Részemről néhány óra mókázás után visszaraktam az eredeti kormányt. Nem túl kellemes beismerni, hogy az ember szarba nyúl, főleg, ha ennyi pénzt rába#@ott, de ha rám hallgattok, ti okosabban jártok el. Ami egyébként jó lehet, az egy normál ralis kormány, az gondolom nem olyan bálnasúlyú, mint egy utcai ketyere. A gond ott is abban rejlik, hogy a külső íven koncentrálódik a tömeg java (perdületből adódóan), így hiába azonos súlyúak a gyári kerékkel, a nagyobb átmérő miatt nagyobb terhelést kapnak a mocik.

Konzekvecia1: beadtam egy hajtástechnikai üzletbe a MOMO Force-om fogaskerékszettjét (és terveztem a Thrustmaster F1-et is), hogy csinálják meg ékszíjasra, hasonló áttételezésben úgy, hogy fel tudjam húzni a meglévő tengelyekre. Természetesen fém ékszíjtárcsákból csinálták volna. A kormánycsere után lemondtam a dologról. Minden apró plusz súly a FFB rovására megy!

Konzekvencia2: komolyan elgondolkodtam a G25 kormány kikönnyítésén. Egyelőre nincs szívem nekiesni, de már szinte biztos vagyok benne, hogy kerül rá néhány kövér (~16-os) furat.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 hétf. aug. 27 21:33

NyilasM @ Hétf. Aug. 27, 2007 9:14 pm írta:.... :D :P :P ...persze ha váltóárammal müxik...de kétlem.... :D ...egyébként nekem is ilyenen jár az eszem ugyanis van egy szétkopott MOMO-m,egy törött Wigmann-om,+egy mikrokapcsoló bajos DF Pro-m.... csak hát mivel szétszedni egyiket sem merem igy elég nehéz valamit is kezdeni velük.... :rolleyes:
Hát ennyiből már lehetne valamit kezdeni! A DFProt tuti rendbe lehetne hozni valamilyen mikrokapcsolóval, ha nem garis, vagymár nem akarsz a garikkal kinlódni. A többit meg már mit sajnálod így használhatatlan szétlehet berhelni! Én a G25 mellé egy kézifékkart akarok szerkeszteni, mert tele a tököm vele, hogy a G25 váltókarját mindig lenyomom mintha rükvercbe tenném, és oda a kézifék. Csak az a baj hogy nemtalálok normális kézinek való kart, egy botot meg mégsem szívesen tennék oda, mert még szálka megy a kezembe.

BusmaN
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: BusmaN » 2007 kedd aug. 28 07:57

Üdv!
Lenne egy olyan kérdésem, hogy valakinek nincs e Logitech MoMo pedálhoz rúgó? Mert az enyém eltört! Ha van valakinek az jelezze már nekem pü-ben!
Előre is köszönöm!

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 kedd aug. 28 08:06

[quote="rbalint @ Hétf. Aug. 27, 2007 9:27 pm"][/quote]

Ezzel felnyitottad a szemem! :D Szar az egész... miért ilyen szar müanyagra cisnálják? :omg:
el*szzák az emebr kedvét
Vaszily László

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 kedd aug. 28 16:14

Szmájli @ Kedd. Aug. 28, 2007 8:06 am írta:Ezzel felnyitottad a szemem! :D Szar az egész... miért ilyen szar müanyagra cisnálják? :omg:
el*szzák az emebr kedvét
Hát azért ilyenek, hogy vegyél újjat! Mi érné meg azon nekik ha örökös dolgot csinálnának? Pedig biztos hogy lehetne a mai technikával.

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 kedd aug. 28 16:28

rbalint @ Kedd. Aug. 28, 2007 4:14 pm írta:Hát azért ilyenek, hogy vegyél újjat! Mi érné meg azon nekik ha örökös dolgot csinálnának? Pedig biztos hogy lehetne a mai technikával.
jah, elmennek a picsába :D
Vaszily László

Szmájli
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Szmájli » 2007 pén. aug. 31 11:10

Megcsináltam a Pedálomat!
Ezen a módon:
-Megtisztítottam a komplet porcicaalomtól a pedált
-2db formára faragott faékket raktam be a potméterek, és a legközelebbi müanyag elválasztófal közé, így a potméterek nemtudnak elmozdulni
-Nemragasztottam be, mert alul, felül, jobbrol, balrol passzos, így nemmozdul meg.
-Összeraktam
-Képet elfelejtettem csinálni róla :omg:
-Madj először azthittem DXTweak2 vel kell picit babrálnom
-Ma feltettem megint a kormányt, És minden működött, szóval kelett neki egy nap, hogy stabilizálódjon az állapota!

:) egy darabig jólesz (remélem)
Vaszily László

Nemes Istvan2
[HorNe] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nemes Istvan2 » 2007 hétf. dec. 31 15:06

Helosztok hogy lehet átalakitani ezt a kimenetet usbre ? toldoval vagy mivel? ez egyébként genius f16és é a régi é http://www.kepfeltoltes.hu/view/071231/ ... es.hu_.jpg

Nemes Istvan2
[HorNe] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nemes Istvan2 » 2007 hétf. dec. 31 15:07

én rajzoltam le!! :D

Kösze
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kösze » 2007 hétf. dec. 31 15:29

pityu01 @ Hétf. Dec. 31, 2007 4:06 pm írta:Helosztok hogy lehet átalakitani ezt a kimenetet usbre ? toldoval vagy mivel? ez egyébként genius f16és é a régi é http://www.kepfeltoltes.hu/view/071231/ ... es.hu_.jpg
aktív gameport-usb konverterrel. kb. 4000 huf.
Kép

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 03 14:03

Finkoo[HUN] @ 2007 Csüt. Feb. 22 12:40 írta:Kezdésnek két cockpit sematikus tervrajz szerűséggel...

Kép
Kép
Kép
Hello!

Szerintem jól néznek ki. Tudsz árat mondani? Ezt azért kérdezem, mert kiváncsi lennék, ha a megfelelő alkatrészeket megvenném, akkor ez Ft-ban hogyan jönne ki nekem. Összevetném az bolti árat az otthoni barkácsolás áraival.

A másik, hogy szerintem az elejére az a "pad-szerűség" nem kellene, mert nem tudom a rendes íróasztalomhoz betolni, tehát túl távol lenne a monitor.

Különben jó ötletnek tartom ezt a csináld magad dolgot, mert a neten láttam egy akciót: egy cockpit (olyan üléssel, mint amilyen a stadionok régi ülése volt)+egy Logitech G25-ös kormány volt kb. 250 eoro-ban, azért nem írok pontos árat, mert már kb. 2 hónapja láttam egy web-áruházban.

Az ülés is nagyon bejön, szerinetem vissza tudja adni az érzést, hogy egy rally-autóban ülsz, persze nem 100%-osan, de azért baromi nagy feelingje lehet-mindenféleképpen kipróbálnám.

Szerineted meg lehet azt valahogy oldani otthoni barkácsolással azt, hogy maga az ülés is mozogjon a kanyarokban, persze a kanyar erősségének a mértékében?

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. feb. 10 14:33

Nagyon kihalt ez a topic, úgyhogy beteszem a legutóbbi átalakításomat a G25-ön.
Ilyen volt:
Kép
ilyen lett:
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 vas. feb. 10 14:42

rbalint @ 2008 Vas. Feb. 10 14:33 írta:Nagyon kihalt ez a topic, úgyhogy beteszem a legutóbbi átalakításomat a G25-ön.
Ilyen pedálom volt nekem is.:)
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 hétf. feb. 11 08:03

rbalint @ 2008 Vas. Feb. 10 14:33 írta:Nagyon kihalt ez a topic, úgyhogy beteszem a legutóbbi átalakításomat a G25-ön.
Hello!

Nagyon frankón megcsináltad a gombokat! Egész pontosan hogy csináltad (ok, a képekből láttam 1-2 dolgot)? Ezenkívűl egy valamit nem értek. A pedál az nem az eredeti G25-set-be tartozik, a az eredeti kuplungos pedálo-set-et miért nem használod?

És meg 1 kérdés: a garanciával mi a helyzet?
Üdv.

Lámer Rally Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 hétf. feb. 11 17:12

cruiser26 @ Hétf. Feb. 11, 2008 8:03 am írta:Hello!

Nagyon frankón megcsináltad a gombokat! Egész pontosan hogy csináltad (ok, a képekből láttam 1-2 dolgot)? Ezenkívűl egy valamit nem értek. A pedál az nem az eredeti G25-set-be tartozik, a az eredeti kuplungos pedálo-set-et miért nem használod?

És meg 1 kérdés: a garanciával mi a helyzet?
Amit itt látsz pedált az egy ősrégi kormányszett pedálja (ez volt az első kormányom). Az csak azért van a képen, mert annak az aljából lett a gombokat tartó lap kivágva, mert az hasonló fekete rücskösmintás mint a G25 müanyagháza. Amit látsz még kormány nélküli lapot a gombokkal na az lett kivágva belőlle. Ezt mind csak azért tettem be, m ert ebbe a topicba ha valaki valamit barkácsol akkor beteszi a folyamat képeit(nemsok van sajna). A gombok, meg egy gamepadra van rákötve, az is be van dugva ha pl GTR, vagy Wtcc-zek, és akkor használom a + gombocskákat, a G25 elektronikájába nem nyúltam, annyira van csak szétszedve, hogy átfűztem a kábelt rajta, meg felerősítettem a lapocskát. Amúgy 1 oldallal előrébb letölthető csomagolt filében benne van az előző alakítás ott részletesebben benne van a kábelvezetés, és a gamepadhoz csatlakozás is. Most csak a lapocskát cseréltem igazából ami a gombokat tartja, mert meguntam a régit, nagyon bumszli volt, és már nem tetszett. Amúgy a G25 pedálját használom, annak is van tartója azt is láthatod a csomizott filében. ;)

Nemes Istvan2
[HorNe] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nemes Istvan2 » 2008 hétf. feb. 11 18:54

Sziasztok 2 kérdésem lenne:1.Rbálint te maszekba és vaálsz ilyen átalakitásokat? :Đ 2. nem tudjátok hogy lehetne olyan pogácsát a kormány alá tenni hogy meszebb távolabb legyen a a kromány a fülektöl vagyis nagyobb távolság lenne a fülek és akormány között és hoszabb csavarokal fogátnám vissza öket? :help: :help: mármint a g25öt!

Nemes Istvan2
[HorNe] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nemes Istvan2 » 2008 hétf. feb. 11 18:58

Ja és még valami hogy lehetne válto tartót késziteni mert ujjat szertnék csinálni tippeket lécci adjatok ha van! és ha kormányhoz azé szertnék pogácsát szerzni vagy valami hasonlot, mert a fül nekem nagyon közel van!

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 hétf. feb. 11 19:40

pityu01 @ Hétf. Feb. 11, 2008 6:54 pm írta:Sziasztok 2 kérdésem lenne:1.Rbálint te maszekba és vaálsz ilyen átalakitásokat? :Đ 2. nem tudjátok hogy lehetne olyan pogácsát a kormány alá tenni hogy meszebb távolabb legyen a a kromány a fülektöl vagyis nagyobb távolság lenne a fülek és akormány között és hoszabb csavarokal fogátnám vissza öket? :help: :help: mármint a g25öt!
Maszekba nem vállalok, de segítek így neten keresztül ha tudok. Kormányhoz pogit, meg mindenképp valami tömör müanyagot ajánlanék, amit színesfémboltban lehet kapni többféle átmérőben(Veszprémben legalábbis). Ezekből szoktak fogaskerekeket, meg csigaféléket esztergálni valamikhez, legalábbis nekem ezt mondták mikor kérdeztem hogy mi a ló..szt csinálnak ezekből. Ott vágnak a rúdból amennyi kell, és kilóra fizettetik. Na ilyenből lehetne csinálni, szépen kifúrkálni a csavarok helyeit, meg a kis kormányon lévő gombocskáknak a tartóhelyeit, csavarokat hoszabbracserélni, és kész is van. Ja meg van a kormányra középptájon egy földelésféle is amit én vékony kábellel hozzávezettem, nehogy valami baj legyen, mégiscsak fém, hiába pár volt, de ha úgy száll el a táp hogy engem meg megbasz akkor már bahatom! Itt van Bivaly kolega linkje ő csinált hasonlót dfpro ra valami ilyesmit kell kitalálni:
kep.tar.hu/bivaly/50398401/27097119#2

Nemes Istvan2
[HorNe] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Nemes Istvan2 » 2008 hétf. feb. 11 20:30

Köszi csak nemtom h fehérváron van e ilyen bot mert sztem nincs sajna! :( :mad: :reklamacio: De még az a baj hogy veszprémbe se tok leugrani!

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 hétf. feb. 11 21:47

pityu01 @ 2008 Hétf. Feb. 11 20:30 írta:Köszi csak nemtom h fehérváron van e ilyen bot mert sztem nincs sajna! :( :mad: :reklamacio: De még az a baj hogy veszprémbe se tok leugrani!
Keresel egy esztergályost és náluk szokott lenni bonomit (asszem igy kell irni) az olyan fehér müanyag, jobbaknál textil bakelit is van abból lehet csinálni. (textilbakelitböl nekem kerék alá van pogácsa, könyebb mint az aluminium)
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd feb. 12 08:32

pityu01 @ 2008 Hétf. Feb. 11 20:30 írta:Köszi csak nemtom h fehérváron van e ilyen bot mert sztem nincs sajna! :( :mad: :reklamacio: De még az a baj hogy veszprémbe se tok leugrani!
Hello!

Édesapáddal ha megnézitek a Practicer és a BAUMAX áruházakat, sőt a BAUMAX-szal szemben van 1 ÖMV benzinkút, és ha a városból mész kifelé a Budai úton az Budapst, Agárd felé, akkor a benzinkút előtt (közvetlenül előtte) lévő kereszteződésnél elfordultok jobbra, akkor ott is van 1 profi barkácsbolt (a benzinkúttal majdnem szemben) vagy még olyan kiskereskedéseket, ahol építőanyagokkal foglalkoznak, mert ott lehet kapni olyan szigetelő anyagot is, ami taposás álló, és könnyű faragni, fúrni. Ha még eszembe jut valami, akkor majd szólok msn-en.
Üdv.

Lámer Rally Team

Bivaly
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Bivaly » 2008 kedd feb. 12 09:03

Hejjjjjjj, örörm látni, hogy az én átalakításaimat linkelitek.
:D :D

S a rbalint által linkelt kép még nem is a végleges állapot volt, mivel utána csináltam a DFP-re egy WRC-váltó(félé)t is! (Az eredeti váltógomb helyére.)

Egy picit visszanézve azt olvastam, hogy az eredeti design nem bírná az igazi kormány súlyát. Nos, ez a MOMO Racing esetében így is van, mivel az sajna műanyag siklócsapágyas. De a DFP az simán kibírta, s kb másfél év terhelés után sem volt a világon semmi baja a csapágyazásnak!!!

Mostanában erős késztetést érzek, hogy a G25-re is fölapplikáljam a MOD69-et, meg a WRC-váltót, meg a kéziféket :) .
"3,..2,..1,..RAJT!!!!!!!.................Nno!"

Nagy 'Bivaly' Krisztián

Válasz küldése