Barkácsoljunk!!! kormányok, pedálok, váltók, cockpitek...

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Barkácsoljunk!!! kormányok, pedálok, váltók, cockpitek...

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 csüt. feb. 22 12:35

Ebben a topikban lehet megosztani a game controllerek egyre realisztikusabb átalakítását...
Remélem népszerű és hasznos topic lesz...

Haszáljátok egészséggel...

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2007 csüt. feb. 22 12:39

Sziasztok.Király ez a topic.Máris lenne egy kérdésem.Van egy MOMO kormányom.Decemberben vettem,és van egy olyan gondom vele,hogy mostanában elment a kormányközép.Tehát az autó csak akkor megy egyenesen,amikor a kormány kicsit balra van fordítva.Mi lehet erre a problémára a megoldás???

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 csüt. feb. 22 12:40

Kezdésnek két cockpit sematikus tervrajz szerűséggel...

Kép
Kép
Kép

Kess
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Kess » 2007 csüt. feb. 22 12:52

nyunyu @ Csüt. Feb. 22, 2007 12:39 pm írta:Sziasztok.Király ez a topic.Máris lenne egy kérdésem.Van egy MOMO kormányom.Decemberben vettem,és van egy olyan gondom vele,hogy mostanában elment a kormányközép.Tehát az autó csak akkor megy egyenesen,amikor a kormány kicsit balra van fordítva.Mi lehet erre a problémára a megoldás???
Van hozza egy progi amivel a kormanyközepet lehet allitani.
Nekem meg van,de a piros momohoz.
Lehet,hogy ezzel is müködik.

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2007 csüt. feb. 22 12:58

Kess @ 2007 Csüt. Feb. 22 12:52 írta:Van hozza egy progi amivel a kormanyközepet lehet allitani.
Nekem meg van,de a piros momohoz.
Lehet,hogy ezzel is müködik.
Eltudnád nekem ezt küldeni????Vagy betudnád linkelni hogy honnan lehet letölteni???

Kess
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Kess » 2007 csüt. feb. 22 13:08

nyunyu @ Csüt. Feb. 22, 2007 12:58 pm írta:Eltudnád nekem ezt küldeni????Vagy betudnád linkelni hogy honnan lehet letölteni???
Itt van a feketeje
Logitech® MOMO® Racing Forcefeedback Wheel Centering Fix.
Neked ugye a fekete Momod van?

klikk

Kess
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Kess » 2007 csüt. feb. 22 13:11

Nagyon szethuzta a link a topikott.
Ha letöltödted akkor jelezd lici mert törlöm a linket. ;)

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2007 csüt. feb. 22 13:13

Oké,köszi.Még suliba vagyok számtek órán,majd ha hazaérek letöltöm. kb3-4 felé.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 csüt. feb. 22 13:15

Asszem ez a téma inkább ide való, így áthelyeztem. További jó barkácsolást!

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 csüt. feb. 22 13:46

sebgutkopf @ Csüt. Feb. 22, 2007 1:15 pm írta:Asszem ez a téma inkább ide való, így áthelyeztem. További jó barkácsolást!
ja... csak itt nem lesz szem előtt... ha a technikai help lehet az rbr-en belül, amiben nem csak a játékkal kapolatos kérdéseket teszik fel, akkor ez miért nem???

mindegy...

ide tényleg jobban illik...

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 pén. feb. 23 08:42

Finkoo[HUN] @ Csüt. Feb. 22, 2007 1:46 pm írta:ja... csak itt nem lesz szem előtt... ha a technikai help lehet az rbr-en belül, amiben nem csak a játékkal kapolatos kérdéseket teszik fel, akkor ez miért nem???

mindegy...

ide tényleg jobban illik...
/off

A technika help eredetileg a játék helpje lett volna csak sajna már így elfajzott :)
Lehet, hogy azt is át kéne idővel tenni.

/on

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 pén. feb. 23 08:53

sebgutkopf @ Pént. Feb. 23, 2007 8:42 am írta:/off

A technika help eredetileg a játék helpje lett volna csak sajna már így elfajzott :)
Lehet, hogy azt is át kéne idővel tenni.

/on
off/

:D akkor tedd meg...

on/

ilyen váltót és pedált szeretnék a garázsban szerkeszteni egy logitech formula force gp szívvel...

Kép
Kép

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 pén. feb. 23 11:03

Hujuj... Én 4 éve gányoltam egy cockpitet, de iszonyú hányadék lett :D Volt vagy 60 kiló, egy Opel Kadett ülés volt benne. Sokkal fílingesebb abból tolni, de nem volt szobakompatíbilis, így azóta is a garázsban pihen szegény. :( Ha nagy leszek és lesz gameroom-om, tuti berakom relikviának. :P

Mostanság kezdtem építeni egy második, kulturáltabb verziót, ami kis helyen is elfér.

Mindjárt keresek képeket a régiről :)

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 pén. feb. 23 11:24

Endre @ Pént. Feb. 23, 2007 11:03 am írta:Hujuj... Én 4 éve gányoltam egy cockpitet, de iszonyú hányadék lett :D Volt vagy 60 kiló, egy Opel Kadett ülés volt benne. Sokkal fílingesebb abból tolni, de nem volt szobakompatíbilis, így azóta is a garázsban pihen szegény. :( Ha nagy leszek és lesz gameroom-om, tuti berakom relikviának. :P

Mostanság kezdtem építeni egy második, kulturáltabb verziót, ami kis helyen is elfér.

Mindjárt keresek képeket a régiről :)
ahogy látod fentebb van egész kultúrált, de ha szeretnéd linkelek még képeket másik cockpitekről...

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 pén. feb. 23 11:32

Kösz, anno bazira körbejártam ezt a cockpit témát ;) Most is elég konkrét elképzeléseim vannak az utódról, csak az ülést kell levadászni hozzá.

No de itt vannak képek a régiről... Heheheee :D

Ne kérdezzétek miért volt annyi hangszóró rajta :) A kis polcocska a szintén általam mókolt H-váltóhoz készült. Később csináltam hozzá "monitor modult", ami pont a képem elé helyezett egy 17 collos monitort. :) Nagyobb nem fért bele. Jézus, most nézem, még az MS FF-em volt. Ez még az NFS HP2 korszakban volt :) Meg fotosoppoltam egy bazi nagy posztert a burkoló farostlemezre, de aztán nyomtatni már nem vittem el.

Ja és figyeljétek a fogantyúkat a végeken. ;) Meg a csak bizonyos dőlésszögnél leérő kerekeket, amivel úgy lehetett tolni, mint egy talicskát. :D Volt mókolási hajlam már akkor is. :)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 pén. feb. 23 13:01

tök zsííííír... :D :D :D :D :D

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 pén. márc. 02 18:40

Ma elvégeztem a MOMO Force-on a külföldi fórumokon agyon fényezett squashball modot. A lényeg, hogy a fékpedál alá a gyári rugó helyére egy squash lasztit raksz be.

Én azért nem vagyok maradéktalanul megelégedve. Tényleg jobb, mint általában egy rugó és a progresszivitása is hasonlít egy hidraulikára (elvégre itt is zárt térben lévő anyagot nyomsz össze), de a legvége már mocsok kemény. Olyannyira, hogy talán a műanyag pedálnak sem tesz jót, hogy akkora feszültség alatt van. Érdemes egy kicsit meghaxxolni kalibrációs tool-lal és úgy tökéletes, de ugye akkor a rövidebb fékút pocsékabb felbontást tesz lehetővé.

Ja igen, képeket elkezdtem csinálni, de az első lövet után nullára merült a masinéria, feltöltést meg nem volt türelmem megvárni. :wc: Az első képet felteszem szívesen, de ott csak a pedálszett alsó lemeze látszik meg a bedobozolt szkvass laszti. :D Szorri. Bár nagyon triviális az egész, szóval ezt nem nagyon kell fotókkal magyarázni.

Mivel minden kormányon meg lehet csinálni és egy szkvass laszti kb. 6-700 forintért megvehető, szerintem mindenkinek érdemes kipróbálni, aki nem elégedett a fékpedállal. A rugókovács valamivel olcsóbb, de messze van, szkvass lasztit meg az összes hangárban (Auchan, Cora és tsi.) be lehet dobni a kosárba, ha leugrottál tej-kenyérér'.

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 szomb. márc. 03 08:33

Sziasztok!!

Nekem is van egy ilyen házilag barkácsolt mondjuk úugy hogy "szimulátorom". Nagyon jól is sikerült! Van rajta kuplung, kézifék, gáz, fék, és az elmaradhatatlan H váltó!!!! Jah meg persze a kormány. Raknék ide be képeket, de nem tudom hogy kell :( De van egy honlapom annak a linkjét betudom rakni... ( http://users.atw.hu/richardburns/kepek.html ).
Még =-re 4 képet raktam fel, de rakok még fel többet is.
http://www.richardburns.atw.hu

http://www.dth.atw.hu

Intel Core 2 Duo 1.86 @ de húzva van 2.4-re... Geforce 9600 GT 512MB; 2 GB RAM 160 GB vinyó 550 W táp.

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 hétf. márc. 05 16:17

ToCa @ Szomb. Márc. 03, 2007 8:33 am írta:Sziasztok!!

Nekem is van egy ilyen házilag barkácsolt mondjuk úugy hogy "szimulátorom". Nagyon jól is sikerült! Van rajta kuplung, kézifék, gáz, fék, és az elmaradhatatlan H váltó!!!! Jah meg persze a kormány. Raknék ide be képeket, de nem tudom hogy kell :( De van egy honlapom annak a linkjét betudom rakni... ( http://users.atw.hu/richardburns/kepek.html ).
Még =-re 4 képet raktam fel, de rakok még fel többet is.
bazzz... királyos
most már leírhatnád, hogy a picsába csináltad meg a h váltót meg a kuplungot, mert rohadtul érdekelne... de tényleg...

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 hétf. márc. 05 17:44

Finkoo[HUN] @ 2007 Hétf. Márc. 05 16:17 írta:bazzz... királyos
most már leírhatnád, hogy a picsába csináltad meg a h váltót meg a kuplungot, mert rohadtul érdekelne... de tényleg...
Hát nem mondanám h egyszerú volt :D Persze volt egy kis segítség, de én vagyok az atyja! ;) Ne kérdjetek műszaki rajzot meg ilyesmit, mert az nincs. Vagyis van de az csak ilyen móricka rajz :cool2: Rögtönöztünk a helyszínen... Nem 2-3 nap alatt készült. Szépen sorban csinálgattuk. Először jött a váz, rá az ülés, aztán a fék -gáz pedálok tartója, meg persze a kormány tartókája. Utána találtam ki hogy kéne valami váltó, kuplung, és egy kézifék.. Először csináltam egy szekvenciaváltót. Ez a 3 dolog egy nagyon régi Genius SpeedWheel volt :P Annak a 2 pedálját ketté vágtam, az egyik lett a kuplung, másik a kézifék. Amik a kormányban voltak gombok, abból 4 db-ot tudtam felhasználni. Abból a 4 gombból lett a H váltó első 4 fokozata. A másik 4 fokozat gombjait pedig egy 800 Ft-os Genius gamedadból hasznosítottam. Nagyjából ennyi. Csak az a baj a Genius SpeedWheel dolgaival hogy gamepotosak... És az új gépemen nem működik :reklamacio: :reklamacio: Ahol megtekinthettétek a képeket, ugyanoda töltök fel új képeket!!

Intel Core 2 Duo 1.86 @ de húzva van 2.4-re... Geforce 9600 GT 512MB; 2 GB RAM 160 GB vinyó 550 W táp.

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 hétf. márc. 05 18:23

Endre @ 2007 Pént. Márc. 02 18:40 írta:Ma elvégeztem a MOMO Force-on a külföldi fórumokon agyon fényezett squashball modot. A lényeg, hogy a fékpedál alá a gyári rugó helyére egy squash lasztit raksz be.

Én azért nem vagyok maradéktalanul megelégedve. Tényleg jobb, mint általában egy rugó és a progresszivitása is hasonlít egy hidraulikára (elvégre itt is zárt térben lévő anyagot nyomsz össze), de a legvége már mocsok kemény. Olyannyira, hogy talán a műanyag pedálnak sem tesz jót, hogy akkora feszültség alatt van. Érdemes egy kicsit meghaxxolni kalibrációs tool-lal és úgy tökéletes, de ugye akkor a rövidebb fékút pocsékabb felbontást tesz lehetővé.

Ja igen, képeket elkezdtem csinálni, de az első lövet után nullára merült a masinéria, feltöltést meg nem volt türelmem megvárni. :wc: Az első képet felteszem szívesen, de ott csak a pedálszett alsó lemeze látszik meg a bedobozolt szkvass laszti. :D Szorri. Bár nagyon triviális az egész, szóval ezt nem nagyon kell fotókkal magyarázni.

Mivel minden kormányon meg lehet csinálni és egy szkvass laszti kb. 6-700 forintért megvehető, szerintem mindenkinek érdemes kipróbálni, aki nem elégedett a fékpedállal. A rugókovács valamivel olcsóbb, de messze van, szkvass lasztit meg az összes hangárban (Auchan, Cora és tsi.) be lehet dobni a kosárba, ha leugrottál tej-kenyérér'.
Hy anegem érdekelne ez a dolog!! Feltudnád arakni azt a képet?

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 hétf. márc. 05 18:30

Endre!!

Azt ne mond már hogy rugókat is raktál az ülésalá!!???!!!????!!!!????? :)

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 kedd márc. 06 18:38

Imhol vagyon az egy szem kép:
Kép

Sárgával bekarikáztam (vagy beovalizáltam, vagy mi) a krátert, ahová a lasztit be lehet ültetni. Ezután érdemes szigszalaggal is megfogatni, hogy az összerakásnál ne guruljon szanaszét, persze türelemjátékosok és nőgyógyászok próbálkozhatnak nélküle is. Ennyi a műtét. :)

Ha nem mondom, attól még volt alatta rugó. :D Persze az oka is megvolt: már akkor is olyan vad ambícióim voltak, hogy majd teszek egy vibramocit a szék alá és tök jól fog nekem vibrálni, ahogy GP3-ban rámegyek a kerékvetőre.
Ez 3 okból nem valósult meg:
- financiális keret: akkoriban olyan csóringer voltam (gimi vége felé miből lett volna pénze az embernek?), hogy napi két zsömlét se bírtam kifizetni. Az egész szerkentyű amit látsz, a pinyóban talált 40x40-es / 20x20-as zártszelvény hulladékokból, illetve egy adag megmaradt Hammerite-ból állt össze (azért is ilyen "szép" babakék az egész :D ). Az Opel nyerget a szomszéd sráctól tarháltam ingyér, egyedül a hangszórókért fizettem, emlékszem, azokat is csak három részletben bírtam megvenni. :P No de mit akartam mondani? Igen, sikerült szereznem egy dög nagy AC motort, de az a baj, hogy az összes vibrás kontroller - mint potenciális donor - egyenáramú motorral megy, AC motort meg nem triviális DC jellel fordszámszabályozni. Egyenáramú motor ilyen méretekben már kifizethetetlen, ráadásul kell hozzá egy böszme nagy trafó, amit szintén nem tudtam volna megvenni.
- technikai okok: lásd fent. AC motort nem tudtam fordszámszabályozni.
- szoftveres okok: a mai napig szeretnék vibrás széket gyártani, de nincs megoldás arra, hogy egyszerre 1-nél több eszközt ellássak FFB jelekkel... :( Marad a DIY motion platform, de ahhoz még kicsi vagyok. :lollypop:

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 kedd márc. 06 18:40

Amúgy mennyi pöpec, hogy a pedálszettben súlyok voltak, hogy kevésbé mászkáljon a padlón nyomogatás közben? :wub:

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

s

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 szer. márc. 07 10:40

Ha jól értelmezem amit írtál akkor te olyan széket szeretél csinálni ami alatt valamiféle motor van és mikor rámész a rázóköre mozog, vagy vibrál. Ez is érdekelne engemet :D :) De amit írtál nem teljesen értek pár rész! Pl hogy hogy lehetne megvalósítani!... Léccives írd le, mert én megcsinálom lehet :cool2:

matthew
Vendég

Hozzászólás Szerző: matthew » 2007 szer. márc. 07 19:37

Szevasztok,remélem ti tudtok segíteni, mert már mindenhol jártam és sehol senki nem tudott semmi okosat mondani :( Amit megértek mivel elég egyedi problémám van:a MOMO-ban megkopott azaz kitört egy-két fog a fogaskerekemből és igy nem lehet játszani vele mivel állandóan kattog,elcsuszik,recseg,ropog stb.
Ha bárki tud bármi okosat mondani az tök jó lenne :)
Előre is köszi :respect: :respect: :respect:

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 szer. márc. 07 21:45

matthew @ Szer. Márc. 07, 2007 7:37 pm írta:Szevasztok,remélem ti tudtok segíteni, mert már mindenhol jártam és sehol senki nem tudott semmi okosat mondani :( Amit megértek mivel elég egyedi problémám van:a MOMO-ban megkopott azaz kitört egy-két fog a fogaskerekemből és igy nem lehet játszani vele mivel állandóan kattog,elcsuszik,recseg,ropog stb.
ha van egy fémmegmunkáló haverod, értsd esztergályos, akkor meg lehet csinálni fémből illetve valamilyen keményebb műanyag fajtából az eredeti alapján... ezért ne dobd ki, de ha mégis lehetőleg errefelé hajítsd, mert én jó hasznát tudnám venni :D

matthew
Vendég

Hozzászólás Szerző: matthew » 2007 szer. márc. 07 21:52

Finkoo[HUN] @ 2007 Szer. Márc. 07 21:45 írta:ha van egy fémmegmunkáló haverod, értsd esztergályos, akkor meg lehet csinálni fémből illetve valamilyen keményebb műanyag fajtából az eredeti alapján... ezért ne dobd ki, de ha mégis lehetőleg errefelé hajítsd, mert én jó hasznát tudnám venni :D
Van esztergályos ismerősöm és megkérdeztem tudna-e segíteni de azt mondta hogy tul ,,bonyolult" és nem lehet legyártani.Aztán megkérdeztem egy másikat és az is ilyesmit mondott :( :(

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 szer. márc. 07 22:21

matthew @ 2007 Szer. Márc. 07 21:52 írta:Van esztergályos ismerősöm és megkérdeztem tudna-e segíteni de azt mondta hogy tul ,,bonyolult" és nem lehet legyártani.Aztán megkérdeztem egy másikat és az is ilyesmit mondott :( :(
Hát szerintem meglehetne csinálni, de ha nem is akkor is meglehetne egy kis kreativitással. Nekem van egy karoszréria lakatos barátom, ő mindent megtudna csinálni. Persze ha akarná :D

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 csüt. márc. 08 01:20

Meg lehet csinálni. Az a baj, hogy külön szerszámot kell hozzá kreálni, így egy db-ot kb. 30-40e forintból lehet csak előállítani... Nem vicc. :(

Endre
Vendég

Re: s

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 csüt. márc. 08 01:25

ToCa @ 2007 Szer. Márc. 07 10:40 írta:Ha jól értelmezem amit írtál akkor te olyan széket szeretél csinálni ami alatt valamiféle motor van és mikor rámész a rázóköre mozog, vagy vibrál. Ez is érdekelne engemet :D :) De amit írtál nem teljesen értek pár rész! Pl hogy hogy lehetne megvalósítani!... Léccives írd le, mert én megcsinálom lehet :cool2:
A koncepció egyszerű, mint a pofon:

Valamilyen, nehezékkel ellátott bázisra egy megfelelő felfüggesztéssel (ez lehet sima rugó is) ráraksz egy széket. A székre erősítesz két motort, egy kisebbet és egy nagyobbat, vagy két egyformát, különböző tárcsával: a
motor tengelyére olyan ékszíjtárcsát szorítasz, amiből ki van vágva egy darab, így pörgésnél létrejön a vibráció, pont ahogy a kis vibrás gamepadokban van. Ezután fogsz egy Wingman Rumblepad-et, használtan megveszed pár ezer forintért és a vibramotorokról lejövő jellel megtápolod a szék alatt lévő motorokat.

De sajnos a valóság nem egyszerű, a fentebb leírt problémákat megoldani igen súlyos pénzekbe / programozói munkába kerül.

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 csüt. márc. 08 01:34

matthew @ 2007 Szer. Márc. 07 19:37 írta:Szevasztok,remélem ti tudtok segíteni, mert már mindenhol jártam és sehol senki nem tudott semmi okosat mondani :( Amit megértek mivel elég egyedi problémám van:a MOMO-ban megkopott azaz kitört egy-két fog a fogaskerekemből és igy nem lehet játszani vele mivel állandóan kattog,elcsuszik,recseg,ropog stb.
Amúgy én a helyedben hárdkór modifikációkon kezdenék filózni: pl. egy szabvány-közeli kis ékszíjtárcsát talán rá lehet applikálni valahogy. Meg a motorjára is.

Ezzel is az a baj, hogy árban legalább annyi, mint egy használt DFP... :(

matthew
Vendég

Hozzászólás Szerző: matthew » 2007 csüt. márc. 08 20:13

OKé,tehát ha van 40 ezrem vagy barátom akinek van kedve vagy spec szerszámom vagy ékszijjtárcsám akkor minden rendben van!!! :D :D
Nekem olyasmi 5let kéne ami megvalosíthato az én szerény fantáziám és eléggé üres pénztárcám segítségével!! :D :D
Amugy jo 5letek és köszi!!
:respect: :respect:

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 pén. márc. 09 23:28

Sajnos erről szólna a megcsináltatás opció. A másik lehetőség, hogy vadászol használtan egy példányt, amelyik félig döglött, de a fogaskerék része kifogástalan.

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2007 szomb. márc. 10 20:46

Finkoo[HUN] @ 2007 Csüt. Feb. 22 12:40 írta:Kezdésnek két cockpit sematikus tervrajz szerűséggel...

Kép
Kép
Kép
Amúgy kb mennyi egy ilyen cucc???

bodoo
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bodoo » 2007 szer. márc. 14 12:32

Vannak itt nagy barkácsolók, tőlük kérdezem: vannak ezek a nyomásérzékeny fékpedálok, tehát, ami nem a poti elmozdulásából veszik a jelet, hanem a pedál nyomásának az erejéből. Érdemes lehet ezzel foglalkozni, kísérletezni? Adhat ez valami pluszt?

Ilyesmire gondolok:http://www.frex.com/gp/

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 szer. márc. 14 14:02

Vakítás ez inkább. A szög-nyomás elvileg 1:1 leképezés, ha normális a potméter / pedál kapcsolata, akkor ezzel nem lehet gond. A kuplungpedáljuk már izgalmasabban fest.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 szer. márc. 21 14:37

Picit tunningoltam a G25.ön nyomógombügyileg, erről tennék be képeket, ill. egy kis leírást. Bodoo amit belinkelt oldalt azon nagyon megtetszett a cucc, és baszta az agyamat pár napig, ezért gondoltam csinálok valami hasonlót. Hiradástechnikai boltban vettem nyomógombokat, kilenclábas csatlakozó dugaljat-dugvillát, meg riasztókábelt, mert annak van 8+1 ere, ami kell a 8 kapcsolóhoz. Szétszedtem a Gameportomat, amiben szerencsére voltak forrasztási helyek gombonként a nyomtatott áramkörön, amihez hozzáforrasztottam az én kábeleimet, + kihoztam a ledtől egy fülhalgatódugóval egykis áramot is LED-nek ha már egyszer szét lett szedve a Gameport. Megcsináltam a sablont amit többször módosítottam, mire meglett a végleges. A müanyag lapon sokáig morfondíroztam mégis miből legyen, de nem találtam semmi használható minnél merevebb, és vékonyabb, viszont nem olyan törékeny müanyag lapot. Beugrott a müanyag tálca, és ez lett. Nehezebb volt mint előre gondoltam kivágni, meg kifurkálni a megfelelő helyen. A fehér müa lapot carbon mintázatú öntapadós fóliával akartam leragasztani, de pont most nem volt sehol sem ahol mikor nem kellett akkor láttam. Úgyhogy maradt fekete vastag univerzális ragasztócsík amiben van valami szövetszál, és ad neki kis kockás formát, ezt az OBI-ban vettem. Sokat gondolkodtam a kábelelvezetésen, mivel 1-1 irányba 1,25-öt lehet fordítani a kormányt és így nem lehet csak simán kívűl odavezetni a madzagokat. Próbálgattam a telefonkagyló tekercses zsinórját, de abban csak 4-5 vezeték van ezért 2db-ot kellett vona tenni ami nem megoldható, mert összegabajodtak tekergetéskor. Ezért döntöttem úgy hogy valahogy csak el lehet bellül vinni. A kormány szétszerelésnél izzadtam mit-hogyan kell nehogy tönkremenjen valami, de úgy tűnik sikerült gond nélkül megoldani. Picit rövid lett a kábel lehetett volna 10-20cm-rel hosszabb is de most már szét nem szedem ezért. Örülök hogy sikerült megcsinálni, 2nap ráment, + az anyagbeszerzések.
Árban nagyjából: 1db nyomógomb 165Ft, 1db 9lábú csatlakozó+a ház hozzá 203Ft, 1m riasztókábel 150Ft, müa tálca 560Ft, Fekete univerzális ragasztótekercs 880Ft + a gamepad+ a G25, stb...
Ha valaki esetleg csinálna akkor kerdezzen ha valamivel gondja támad próbálok segíteni.
:)
Kép
Kép
A többi csomagolva itt:
rbalint.extra.hu/G25tunning.rar[/img]

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 szer. márc. 21 16:27

rbalint @ Szer. Márc. 21, 2007 2:37 pm írta:Picit tunningoltam a G25.ön nyomógombügyileg, erről tennék be képeket, ill. egy kis leírást. Bodoo amit belinkelt oldalt azon nagyon megtetszett a cucc, és baszta az agyamat pár napig, ezért gondoltam csinálok valami hasonlót. Hiradástechnikai boltban vettem nyomógombokat, kilenclábas csatlakozó dugaljat-dugvillát, meg riasztókábelt, mert annak van 8+1 ere, ami kell a 8 kapcsolóhoz. Szétszedtem a Gameportomat, amiben szerencsére voltak forrasztási helyek gombonként a nyomtatott áramkörön, amihez hozzáforrasztottam az én kábeleimet, + kihoztam a ledtől egy fülhalgatódugóval egykis áramot is LED-nek ha már egyszer szét lett szedve a Gameport. Megcsináltam a sablont amit többször módosítottam, mire meglett a végleges. A müanyag lapon sokáig morfondíroztam mégis miből legyen, de nem találtam semmi használható minnél merevebb, és vékonyabb, viszont nem olyan törékeny müanyag lapot. Beugrott a müanyag tálca, és ez lett. Nehezebb volt mint előre gondoltam kivágni, meg kifurkálni a megfelelő helyen. A fehér müa lapot carbon mintázatú öntapadós fóliával akartam leragasztani, de pont most nem volt sehol sem ahol mikor nem kellett akkor láttam. Úgyhogy maradt fekete vastag univerzális ragasztócsík amiben van valami szövetszál, és ad neki kis kockás formát, ezt az OBI-ban vettem. Sokat gondolkodtam a kábelelvezetésen, mivel 1-1 irányba 1,25-öt lehet fordítani a kormányt és így nem lehet csak simán kívűl odavezetni a madzagokat. Próbálgattam a telefonkagyló tekercses zsinórját, de abban csak 4-5 vezeték van ezért 2db-ot kellett vona tenni ami nem megoldható, mert összegabajodtak tekergetéskor. Ezért döntöttem úgy hogy valahogy csak el lehet bellül vinni. A kormány szétszerelésnél izzadtam mit-hogyan kell nehogy tönkremenjen valami, de úgy tűnik sikerült gond nélkül megoldani. Picit rövid lett a kábel lehetett volna 10-20cm-rel hosszabb is de most már szét nem szedem ezért. Örülök hogy sikerült megcsinálni, 2nap ráment, + az anyagbeszerzések.
Árban nagyjából: 1db nyomógomb 165Ft, 1db 9lábú csatlakozó+a ház hozzá 203Ft, 1m riasztókábel 150Ft, müa tálca 560Ft, Fekete univerzális ragasztótekercs 880Ft + a gamepad+ a G25, stb...
Ha valaki esetleg csinálna akkor kerdezzen ha valamivel gondja támad próbálok segíteni.
:)
engem is érdekelnek az extrém átalakítások, de a fizikai részén kívül nem nagyon vágom...
tehát ez külön usb csatlakozáson van gondolom...

hogy lehet hogy egyszerre két kontrollert ismer fel a játék...
láttam hogy a moddolásnál a kuplunk és h-váltó szokott egy csatlakozáson, a másikon a kézifék, a kormány, meg a másik két pedál...
hogy lehet ez? milyen drivert használnak??

lehet, hogy a megoldás baromi egyszerű csak én vagyok alulképzett... :D :D :D

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2007 szer. márc. 21 17:11

Engem olyan dolog érdekelne hogy van valaki aki szétszedte már a MOMO kormánykerekét....+kellene perselyeznem valahogy,érdemes belebonyolódnom vagy vigyem szervizbe,mondjuk a szervizzel kivan a faxom....2 hónap alatt szétment a felujitott....
Ja...van 1 Wingmannom is,annak+ töbe eltört(jolvanno csak repedt,de ragasztani nem lehet,)a k. kerék.....arra vmi. ...5let..... :rolleyes: amugy müxik ez a 2 is.... :rolleyes: (a kuka.....5kg-os kalapács....STB tanács nem kell....azokat ismerem... :D :D :D )
HFRT Team

Kösze
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kösze » 2007 szer. márc. 21 19:01

Finkoo[HUN] @ Szer. Márc. 21, 2007 4:27 pm írta:hogy lehet hogy egyszerre két kontrollert ismer fel a játék...
ez nem driver-függő, a játékon múlik. a bf vietnam pl. nem, de az RBR, GTR, IL2 egyszerre több eszközről is vezérelhető.
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2007 szer. márc. 21 19:30

Kösze @ Szer. Márc. 21, 2007 7:01 pm írta:ez nem driver-függő, a játékon múlik. a bf vietnam pl. nem, de az RBR, GTR, IL2 egyszerre több eszközről is vezérelhető.
thx... tehát lehet külön sloton a két cucc és ugyanazt vezérli csak külön funkciókat ha jól értem...

Kösze
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Kösze » 2007 szer. márc. 21 20:00

Finkoo[HUN] @ Szer. Márc. 21, 2007 7:30 pm írta:thx... tehát lehet külön sloton a két cucc és ugyanazt vezérli csak külön funkciókat ha jól értem...
:yes:
Kép

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2007 pén. márc. 23 10:29

NyilasM @ Szer. Márc. 21, 2007 17:21 írta:Engem olyan dolog érdekelne hogy van valaki aki szétszedte már a MOMO kormánykerekét....+kellene perselyeznem valahogy,érdemes belebonyolódnom vagy vigyem szervizbe,mondjuk a szervizzel kivan a faxom....2 hónap alatt szétment a felujitott....
Ja...van 1 Wingmannom is,annak+ töbe eltört(jolvanno csak repedt,de ragasztani nem lehet,)a k. kerék.....arra vmi. ...5let..... :rolleyes: amugy müxik ez a 2 is.... :rolleyes: (a kuka.....5kg-os kalapács....STB tanács nem kell....azokat ismerem... :D :D :D )
Szétszedtem már én is a MOMO-mat, pont perselyezés céljából. Sajna nem úgy van, ahogy gondoltam, hogy a kormánykerék egy tengelyre van rögzítve, majd jól megperselyezem és kész...

Ez egy bazi nagy átmérő, ami magában a házban forog, illesztéssel. Annyit értem el, hogy jó vastagon bezsíroztam (nem röhögni) így legalább már nem recseg meg nyikorog. Szal én feladtam a perselyezést :rolleyes:
Opel Astra GSi N3 :)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2007 pén. márc. 23 11:42

Retkes Péter @ Pént. Márc. 23, 2007 10:29 am írta:........Annyit értem el, hogy jó vastagon bezsíroztam (nem röhögni) így legalább már nem recseg meg nyikorog. Szal én feladtam a perselyezést :rolleyes:
Nem nevetek.....ugyanis sztm. ezt baszta el a szerviz....kicserélték k.kerekestül az egész belsejét,aztán 1.5 hónap alatt annyira kikopott mint előtte 10hónap alatt az elődje......már az első pillanattól recsegett-ropogott.....
HFRT Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2007 pén. márc. 23 22:31

NyilasM @ Pént. Márc. 23, 2007 11:42 am írta:Nem nevetek.....ugyanis sztm. ezt baszta el a szerviz....kicserélték k.kerekestül az egész belsejét,aztán 1.5 hónap alatt annyira kikopott mint előtte 10hónap alatt az elődje......már az első pillanattól recsegett-ropogott.....
Ha még nem láttad a belét akkor itt láthatsz pár képet. web.axelero.hu/mozso/
Meg régebben volt Marek Seep oldalán valami leírás képekkel, valami 4mm-es köralakú huzalokkal volt megoldva a "csapágyazás", bár azt sem tartom én speciel jó megoldásnak, mert a müanyagon gördülnek ezek a huzalok..., hát nem tom nem bíztató a dolog. De kérdezd meg tőle, mert most néztem az oldalukat, de nem találtam meg . Kérdezz rá nála hogy mi volt az pontossan, meg lehet hogy a képek is megvannak neki.

rally1
Vendég

rbr

Hozzászólás Szerző: rally1 » 2007 pén. márc. 23 23:18

Hi all!
A Richard Burns Rallyban nem megy a kormanyom (Logitech Wingman Formula Gp), mert a beallitasokban ugy erzekeli, hogy a balra,jobbra kanyarodas egy tengelyen van (X tengely).
Mit lehet vele csinalni????
Legyszi segitsetek!!!r

Dr!ftMan
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Dr!ftMan » 2007 vas. márc. 25 12:12

Egyébként aki el szeretné érni azokat az extrákat a kormányán, amilyenek a G25-ön vannak, azoknak van egy 5letem. Bár a 900 fokos elfordulást el lehet felejteni, de váltót és kéziféket nagyon könnyen lehet csinálni. Szerzel egy pedálszettet, kettévágod, odarögzíted a Te pedálod mellé. És nincs más dolgod, mint lekötni egy gombot a kormányról és levinni a pótpedálhoz. Kéziféknél és váltónál is ezt kell csinálni, csak ott még barkácsolni kell hozzá egy konzolt. Amiben természetesen van rugó is. (Am én már nem nyúlok bele a garis G25-ömbe, h legyen kézifékem. Nah jó, majd akkor, ha lejár a gari és még működőképes lesz a kormányom :D)

ToCa
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ToCa » 2007 szer. márc. 28 12:18

Dr!ftMan @ 2007 Vas. Márc. 25 12:12 írta:Egyébként aki el szeretné érni azokat az extrákat a kormányán, amilyenek a G25-ön vannak, azoknak van egy 5letem. Bár a 900 fokos elfordulást el lehet felejteni, de váltót és kéziféket nagyon könnyen lehet csinálni. Szerzel egy pedálszettet, kettévágod, odarögzíted a Te pedálod mellé. És nincs más dolgod, mint lekötni egy gombot a kormányról és levinni a pótpedálhoz. Kéziféknél és váltónál is ezt kell csinálni, csak ott még barkácsolni kell hozzá egy konzolt. Amiben természetesen van rugó is. (Am én már nem nyúlok bele a garis G25-ömbe, h legyen kézifékem. Nah jó, majd akkor, ha lejár a gari és még működőképes lesz a kormányom :D)
Nem nagy dolog kéziféket, és váltót csijálni!, meg kuplungot! Csak sokáig tart (nekem legalábbis sokáig tartott) meg egy kis kézügyesség)
Pár kép ami nekem van itthon :P
http://users.atw.hu/richardburns/DSC00511.JPG
http://users.atw.hu/richardburns/DSC00512.JPG
http://users.atw.hu/richardburns/DSC00513.JPG
http://users.atw.hu/richardburns/DSC00514.JPG
http://users.atw.hu/richardburns/Kormany%20(1).JPG
http://users.atw.hu/richardburns/Kormany%20(3).jpg
http://users.atw.hu/richardburns/Kormany%20(4).jpg
http://users.atw.hu/richardburns/Kormany.jpg

A kuplung, kézifék és a H váltó 4 gombja csatlakozik gameporton keresztül, a H váltó további 4 gombja USB-n keresztül csatlakozik (Gamepadomat kaptam szét miatta :D ) És maga a kormány és a gáz meg a fék USB-n kersztül csatlakozik. Eddig amikkel játszok mindeggyik felismeri. De legjobba Test Drive Unlimitedben... :cool2:

Endre
Vendég

Hozzászólás Szerző: Endre » 2007 vas. ápr. 08 19:04

rbalint @ 2007 Szer. Márc. 21 14:37 írta:Picit tunningoltam a G25.ön nyomógombügyileg
Nagyon pimp! :D

Válasz küldése