Új gép (nagyrészt)

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 pén. jan. 11 18:22

KZ @ Csüt. Jan. 10, 2008 10:26 pm írta:Csak egy kérdés: a Vista mivel nyújt többet (ami tényleg hasznos, és használná az ember) az XP-nél? (a 64bit-en kívül)
ui.: aero-t leszarom...
A 64bitet :)

Azon kívül engem legalábbis más nem nagyon érdekel.

Komolyra fordítva:
- sokkal biztonságosabb és kevésbé sebezhető mint az xp,
- támogatja a 4GB ramot (illetve többet, míg az XP 3,5-ig lát max)
- akinek meg van hozzá vga-ja annak a dx10-et,
- ja és a legfontosabb a 64bit :D

KZ
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: KZ » 2008 pén. jan. 11 18:29

sebgutkopf @ Pént. Jan. 11 19:22 írta:A 64bitet :)

Azon kívül engem legalábbis más nem nagyon érdekel.

Komolyra fordítva:
1.- sokkal biztonságosabb és kevésbé sebezhető mint az xp,
2.- támogatja a 4GB ramot (illetve többet, míg az XP 3,5-ig lát max)
3.- akinek meg van hozzá vga-ja annak a dx10-et,
4.- ja és a legfontosabb a 64bit :D
Hát nem győztél meg. :)

1. ez olyan marketingduma.
2. csak a 64bit miatt támogatja (mivel 32bit-en nem lehet 4-nél többet megcímezni)
3. talán 1-2 év múlva lesz értelme
4. nade miért?
Szia!

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 vas. jan. 13 13:57

KZ @ Pént. Jan. 11, 2008 6:29 pm írta:Hát nem győztél meg. :)

1. ez olyan marketingduma.
2. csak a 64bit miatt támogatja (mivel 32bit-en nem lehet 4-nél többet megcímezni)
3. talán 1-2 év múlva lesz értelme
4. nade miért?
Eszem ágában sincs meggyőzni.

1. Olvass el egy review-t a vista újításairól a biztonság mindenki szerint elismert különbség. Még kikapcsolt UAC-vel is jobb a biztonsága mint az xp sp2-nek.
2. így van
3. akinek van ilyen vga-ja azt már most érdekli, akinek nincs azt 2 év múlva sem fogja érdekelni.
4. ezt nem kell magyarázni a 64 bites programok 64 bites környezetben közel dupla teljesítményre képesek.

Ha valakinek régebbi gépe van inkább ne váltson, mert annak lassabb lesz a vista, akinek meg 1,5 évesnél nem régebbi annak simán megy nem lesz lassabb és idővel csak javul.

Ha valakinek nincs konkrét gondja az xp-vel annak nem kell váltani, csak akkor ha a 4 okból valamivel konkrétan szembesül.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 hétf. jan. 14 20:17

Gondolkodtam egy kis géptunningon, de kérném a véleményeiteket ti mit cserélnétek ki. Ha valaki azt mondja cseréljek mindent azt is meghalgatnám, miért lenne érdemes váltani teljes gépet. Azért szem előtt tartva hogy nem szeretnék 100.000-es nagyságrendeket rákölteni(ezért cserét sem igazán, de elgondolkodnék rajta ha úgy van...). Meg itt egy link ahol vettem a gépet és innen is venném az új cuccokat. Lehet hogy nem a legjobb ár-cucc, de Ő normális, nem az a rábeszélős, átbaszós típusú.www.tomilan.hu/3_arlistak/tomi1.xls
A konfigom:
Alaplap:ABIT AN8 ULTRA(socket 939)
CPU: AMD Athlon 3000+Venice(1800Mhz)
VGA: Nvidia Geforce 7600GT 256MB PCI-E
RAM: 2×512 Kingston DDR
Ház+táp: Deluxe 400W
HDD: 2×80GB Samsung SATA
Röviden ennyi, a CD-DVD meghajtók nem érdekesek.
Nekem is van valami ötletem, de jó lenne ha valami ötletet ti is mondanátok melyiket érdemes a listából megvenni. Nem csak RBR-re, más mai szintű játékra is. Meg valami hangkari is kellene, ami nem a procit terheli. Az nincs a listán tudom, mert egyszer már kérdeztem tőle, azt monda azzal nem nagyon foglalkozik, azt senki nem keresi, tavaly is 1db valamilyent sikerült eladnia, de azt mondta ha típust mondok akkor be tudja szerezni. Előre is Köszi a segítséget!

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 kedd jan. 15 20:09

rbalint @ 2008 Hétf. Jan. 14 20:17 írta:Gondolkodtam egy kis géptunningon, de kérném a véleményeiteket ti mit cserélnétek ki. Ha valaki azt mondja cseréljek mindent azt is meghalgatnám, miért lenne érdemes váltani teljes gépet. Azért szem előtt tartva hogy nem szeretnék 100.000-es nagyságrendeket rákölteni(ezért cserét sem igazán, de elgondolkodnék rajta ha úgy van...). Meg itt egy link ahol vettem a gépet és innen is venném az új cuccokat. Lehet hogy nem a legjobb ár-cucc, de Ő normális, nem az a rábeszélős, átbaszós típusú.www.tomilan.hu/3_arlistak/tomi1.xls
A konfigom:
Nekem is van valami ötletem, de jó lenne ha valami ötletet ti is mondanátok melyiket érdemes a listából megvenni. Nem csak RBR-re, más mai szintű játékra is. Meg valami hangkari is kellene, ami nem a procit terheli. Az nincs a listán tudom, mert egyszer már kérdeztem tőle, azt monda azzal nem nagyon foglalkozik, azt senki nem keresi, tavaly is 1db valamilyent sikerült eladnia, de azt mondta ha típust mondok akkor be tudja szerezni. Előre is Köszi a segítséget!
Elsö körbe tudni kéne hogy szeretnél-e videokártyát cserélni, ha nem akkor a legjobb fejlesztési verzió ha veszel egy 2 magos procit.
Hang károlyból meg csak X-FI gamer van ujjonan,más választásod nem is nagyon van (söt nincs is)
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szer. jan. 16 09:14

fsasa @ 2008 Kedd. Jan. 15 20:09 írta:Elsö körbe tudni kéne hogy szeretnél-e videokártyát cserélni, ha nem akkor a legjobb fejlesztési verzió ha veszel egy 2 magos procit.
Hang károlyból meg csak X-FI gamer van ujjonan,más választásod nem is nagyon van (söt nincs is)
Hali!

fsasa-nak igaza van. Viszont az alaplapod a DDR1-et teljes mértékben támogatja, gondolom DDR1-es 400 MHz-es memóriád van. Én még vennék bele 1 GB-ot, mam már elég olcsón hozzá lehet jutni a DDR1-esekhez, sőt ha DUAL-KIT-es a memóriád, megkérdezném, hogy mennyiért lehetne eladni és vennék DUAL-KI-ben 2GB-ot. Ezenkívül AMD AM2 X2 Athlon s939-es ből már egy 4200+-os is elég lenne (mindenféleképpen dobozodt vegyél). A videkártyához nem tudok hozzászólni. Nekem 6600GT-ém van 128 GDDR3 memóriával. Ma már szerintem ez kevés. Szerintem nézzél körül 512 MB-os (GDDR3) videokártya után, és akkor szerintem még egy darabig jó lehet a géped. A RACE07 is szépen fog menni-ha érdekel ez a játék.
Üdv.

Lámer Rally Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 szer. jan. 16 17:51

Köszi srácok! Én is a memoria, meg procit mindenképpen gondoltam a vidkarin azon gondolkodom, meg a hangkarin, bár azt előbb kicserélném mint a vid karit. Most néztem picit mit írnak erről a típusról, valaki azt írta hogy 20%-al gyorsabb lett. Ez mind azért lehet, mert nem szívja annyira a procit? Meg nem tom ez az alaplap a DDR2-őt nem támogatja? Meg a Memot azt akkor 2×1GB kellene igaz mondjuk: 1GB 400MHz DDR KINGMAX Vagy ha lehet DDR2 akkor olyanból 2db 1GB-s?
Prociból akkor lehet hogy a 4200 nál picit többet kéne, mert több gameban már alapban is nézi a 2GHz-t akkor picit drágábbért már: AMD Athlon 64 ×2 5000+ 2.6GHz 65W AM2 940(dobozos) . Ez jó lehet? Persze még valami ventit neki ami megfelel. Ebben a ×2 jelenti a kétmagot? Meg mi az hogy dobozos? Valami egységként szerelve? Vagy csak annyi hogy dobozba csomagolva, nem szatyorban kapom? :)
Hangkariban néztem olyan 22000 körül van az X-FI Gamer lehet hogy nemcsak a hangzás, hanem az egész sebességnövelés miatt is megérné, ezen még rágódom. Meg persze a Vidkarin is, mi lesz a vége árban. Vid kariból milyent érdemes? Ati, vagy Nvidia?
Persze hogy érdekel a Race07, csak most eléggé vissza kell venni sokmindent hogy ne szaggasson. Csak így meg sokszor a pályát látom a távolban, de az elöttem lévő autót nem, csak amikor utolérem, hirtelen tűnik elő. Jó nem olyan veszélyes, mert azért kb 200-300m-t előre látni, csak 400-at már nem. De jobb lenne ha azért ez nem lenne, a full graf annyira nem is izgat, arra bizti ki kéne cserélni mindent a gépen. Úgyhogy megleszek minden füstefekt, meg ilyenek nélkül. Köszi a segítséget én ennyire nem ismerem a cuccokat mi-micsoda-mit tud, csak úgy hogy minnél nagyobb annál jobb! De hát nekem azért a középkatnál kell maradnom nincs a legjobbra zsé.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 szer. jan. 16 18:32

rbalint, sokmindent keversz majd este irok többet,hogy ki kivel van. :)

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 szer. jan. 16 22:48

Alaplapod ddr1 és 939-es,nem jó bele a ddr2 és az emlitett proci aminek 940 lába van. Az x2 a két magot jelenti.
Neked x2 4200+ kell(het) 939-es,dobozost már nem fogsz kapni,mert már nincs,nem gyártják,mostanság jönnek az oem (tálcás) procik amit egy átlátszó müanyag dobozba kapsz és csá. A dobozost meg szép gyári papirdobozba hütövel és matricával kapnád ha lenne.
Nagyobb procit a videokártyádhoz nem kell venni mert 7900gtx, és x1950 xtx-ig videokártya limit van ami azt jelenti hogy akármilyen erös procit raksz alá nem kapsz több fps-t a játákokban.
prohardver.hu/teszt/vga-cpu_parvalaszto/ujra_itt.html
8800ast se érdemes venned mert azoknam meg már kell a minimum 3000Mhz,azt meg már csak az AM2-es rendszer tudja (ddr2, 940)
ja és oem procit is alig kapni ujjonan, de abbol nyugodtan vehetsz használtat, azt gyorsabban találsz.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 17 11:43

fsasa @ 2008 Szer. Jan. 16 22:48 írta:Alaplapod ddr1 és 939-es,nem jó bele a ddr2 és az emlitett proci aminek 940 lába van. Az x2 a két magot jelenti.
Neked x2 4200+ kell(het) 939-es,dobozost már nem fogsz kapni,mert már nincs,nem gyártják,mostanság jönnek az oem (tálcás) procik amit egy átlátszó müanyag dobozba kapsz és csá. A dobozost meg szép gyári papirdobozba hütövel és matricával kapnád ha lenne.
Nagyobb procit a videokártyádhoz nem kell venni mert 7900gtx, és x1950 xtx-ig videokártya limit van ami azt jelenti hogy akármilyen erös procit raksz alá nem kapsz több fps-t a játákokban.
prohardver.hu/teszt/vga-cpu_parvalaszto/ujra_itt.html
8800ast se érdemes venned mert azoknam meg már kell a minimum 3000Mhz,azt meg már csak az AM2-es rendszer tudja (ddr2, 940)
ja és oem procit is alig kapni ujjonan, de abbol nyugodtan vehetsz
használtat, azt gyorsabban találsz.
Hello!

Vitatkozom Veled, mert én még tudok olyan boltot, ahol dobozos AMD Athlon x2 s939 4200+-os procit tudna venni, jó áron.
http://www.users.hu/category/38#AMD
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 17 11:47

rbalint @ 2008 Szer. Jan. 16 17:51 írta:Köszi srácok! Én is a memoria, meg procit mindenképpen gondoltam a vidkarin azon gondolkodom, meg a hangkarin, bár azt előbb kicserélném mint a vid karit. Most néztem picit mit írnak erről a típusról, valaki azt írta hogy 20%-al gyorsabb lett. Ez mind azért lehet, mert nem szívja annyira a procit? Meg nem tom ez az alaplap a DDR2-őt nem támogatja? Meg a Memot azt akkor 2×1GB kellene igaz mondjuk: 1GB 400MHz DDR KINGMAX Vagy ha lehet DDR2 akkor olyanból 2db 1GB-s?
Prociból akkor lehet hogy a 4200 nál picit többet kéne, mert több gameban már alapban is nézi a 2GHz-t akkor picit drágábbért már: AMD Athlon 64 ×2 5000+ 2.6GHz 65W AM2 940(dobozos) . Ez jó lehet? Persze még valami ventit neki ami megfelel. Ebben a ×2 jelenti a kétmagot? Meg mi az hogy dobozos? Valami egységként szerelve? Vagy csak annyi hogy dobozba csomagolva, nem szatyorban kapom? :)
Hangkariban néztem olyan 22000 körül van az X-FI Gamer lehet hogy nemcsak a hangzás, hanem az egész sebességnövelés miatt is megérné, ezen még rágódom. Meg persze a Vidkarin is, mi lesz a vége árban. Vid kariból milyent érdemes? Ati, vagy Nvidia?
Persze hogy érdekel a Race07, csak most eléggé vissza kell venni sokmindent hogy ne szaggasson. Csak így meg sokszor a pályát látom a távolban, de az elöttem lévő autót nem, csak amikor utolérem, hirtelen tűnik elő. Jó nem olyan veszélyes, mert azért kb 200-300m-t előre látni, csak 400-at már nem. De jobb lenne ha azért ez nem lenne, a full graf annyira nem is izgat, arra bizti ki kéne cserélni mindent a gépen. Úgyhogy megleszek minden füstefekt, meg ilyenek nélkül. Köszi a segítséget én ennyire nem ismerem a cuccokat mi-micsoda-mit tud, csak úgy hogy minnél nagyobb annál jobb! De hát nekem azért a középkatnál kell maradnom nincs a legjobbra zsé.
Hali!

Nézzél körül itt:
www.users.hu ez szerinetm nagyon jó, nagy a választék.
Illeteve még ezeket tudom ajánlani:
www.aliencomputers.hu
www.aqua.hu
Üdv.

Lámer Rally Team

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 csüt. jan. 17 15:30

cruiser26 @ Csüt. Jan. 17, 2008 11:43 írta:Hello!

Vitatkozom Veled, mert én még tudok olyan boltot, ahol dobozos AMD Athlon x2 s939 4200+-os procit tudna venni, jó áron.
http://www.users.hu/category/38#AMD
Szeva!
Szerintem ne vitatkozz annyira. Amit linkeltél árlistát, azon egy darab socket939-es proci sincs, ami nem is csoda, mivel az ma már olyan ritka, mint a fehér holló. Örülhet az ember, ha tud szerezni, nemhogy még válogatni közülük.
Too weird to live, and too rare to die.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 csüt. jan. 17 16:40

Kösz srácok a nagy-nagy segítséget! De össze ne vesszetek! :D Ha jól veszem ki az írásaitokból akkor úgy tűnik hogy "elavultnak" számít a gépem. Ezt értem úgy hogy ezt a 939 es procit is nehezebb beszerezni, meg a DDR memoria is drágább a DDR2-nél(amit az enyém nem támogat) jó lenne egy vid karit is cserélni + hangakri. És ugye teszemfel 1év múlva már aztán semmit ne nagyon akarjak fejleszteni, mert akkor már tényleg szinte lehetetlen lesz. Pedig batta meg kb2 éve még úgy volt hogy a 939 lábas az még sokáig menni fog, meg a DDR2 sem nagyon volt(úgy rémlik). Batta meg most elgondolkodtam hogy érdemes e most minimum50, de inkább 70-80-at rákölteni, és itt akkor szinte meg is álltam a határon, ennek a fejlesztésében. Magyarán elgondolkodtam az új gépen ami most még "modern"nek számíthatna a középkategóriában, de azzal is 1-2év múlva kitörölhetem. Alkatrészeket én mindenképpen itt helyben Veszprémben venném meg, mert én nem tom összeszerelni, Pestre meg nem bizti hogy megérné felmenni érte, mert ha olcsóbb, is akkor utazási költség elvinné. Na de ha új akkor meg már 64 bit kéne Vistával, mert azé a jövő. Attól meg félek, mert nem tom mi fut el rajta régebbi dolgok közül. Hát bazzz nem tom mit csináljak. Az lenne a legjobb most 300000e ért gépet aztán 4 évig nincs gond, bár az sem biztos. Ti mit tennétek költenétek erre, vagy mondjuk 150e körül vennétek egy újat mondjuk ilyent:
ASUS M2N-SLI Deluxe
AMD Athlon64 X2 5200+ AM2 940
2GB 800MHz DDR2 KINGMAX-MARS
GIGABYTE 8600GT Silent Pipe II 512MB PCI-E
SAMSUNG 320GB 8MB SATA2
ASUS DRW-2014L1T Lightsc. SATA DVD-RW
MS MDC-801 Mercury 400W ATX
LOGITECH Deluxe 250 bill, A4-Tech AEX680D lézer mouse

142 560 Ft

Vagy:

ASUS M2N-SLI Deluxe
AMD Athlon64 X2 5600+ AM2 940
2x 1GB 800MHz DDR2 KINGMAX-MARS
SAPPHIRE HD2600XT 512MB DVI PCI-E
SAMSUNG 400GB 8MB SATA2
ASUS DRW-2014L1T Lightsc. SATA DVD-RW
MS MDC-801 Mercury 400W ATX
LOGITECH Deluxe 250 bill, A4-Tech AEX680D lézer mouse

164 280 Ft

Én inkább az árat néztem, a bill. meg ilyenek nem érdekelnek. Ezek ha jól olvastam 64 bitesek?

:think:

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 csüt. jan. 17 22:29

Na de ha új akkor meg már 64 bit kéne Vistával,
A mostani procid is tudja a 64 bit-et. (beceneve: AMD athlon A 64)
most 300000e ért gépet aztán 4 évig nincs gond,
Gondolom ezt viccnek szántad :D , minden évben kijön vmi új játék és videókártya, és a csúcsnak hitt hardver szart se ér már 1-2 év után.
(csúcs géped csak 3-4 hónapig van..mindig jön újabb jobb)
Én a helyedbe most még nem vennék új gépet tudva hogy a ddr2 szinte semmivel se gyorsabb egy AM2-es gépbe mint egy ddr1-es 939-es.
Tuning lapod van, egy 4200+-os x2 alapon 2200Mhz (11x200) mindegyiket lehet húzni minimum 2600-2700Mhz-re. De ha nem akarod huzni akkor is 8600gt-ig játékokban elég lessz.
Ha nincs vmi memoria igényes alkalmazás akkor a 2x1giga is felejthetö ddr1-ben.
Tulajdonképpen egy erösebb proci meg videókártya kell és van még 1-1.5 év haladékod. (én is még csak most fogok x2-öt venni) :)

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 pén. jan. 18 18:30

Na úgy néz ki hogy akkor az új gépről egyelőre letettem, kivárok még 1 picit(1évet legalább), és inkább most költök azért erre.
A gondolatom hogy akkor hogy is nézne ki kábéra:
GIGABYTE 8600GT Silent Pipe II. 512MB PCI-E (Ha jó a lapba)
akkor olyan 939-es proci x2 4200+ amilyent tud hozni a boltos, mert most ilyen nincs az árlistában
meg lehet hogy a memokat azért 2Gb-re felturbózni.
A hangarit az X-Fi-t még lehet hogy meggondolom, bár azt azért biztos tovább is lehet azért vinni, azok talán nem fejlődnek úgy mint a barom.
Így jó lehet nem?
Azért 1 évig még ki lehet azért húzni így simán. A mostani is bizti elmenne, de azért vannak esetek amikor valami kéne bele mert nem bírja, pl Race, sok autó, és a távolbalátás része. Meg pl a rollercoaster tycoon amikor már nagy a park ott gondolkodik szegény pára mielőtt közelít, vagy ilyenek.
Kösz a segítséget! :)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. jan. 18 20:06

fsasa @ 2008 Csüt. Jan. 17 22:29 írta:
Na de ha új akkor meg már 64 bit kéne Vistával,
A mostani procid is tudja a 64 bit-et. (beceneve: AMD athlon A 64)
most 300000e ért gépet aztán 4 évig nincs gond,
Gondolom ezt viccnek szántad :D , minden évben kijön vmi új játék és videókártya, és a csúcsnak hitt hardver szart se ér már 1-2 év után.
(csúcs géped csak 3-4 hónapig van..mindig jön újabb jobb)
Én a helyedbe most még nem vennék új gépet tudva hogy a ddr2 szinte semmivel se gyorsabb egy AM2-es gépbe mint egy ddr1-es 939-es.
Tuning lapod van, egy 4200+-os x2 alapon 2200Mhz (11x200) mindegyiket lehet húzni minimum 2600-2700Mhz-re. De ha nem akarod huzni akkor is 8600gt-ig játékokban elég lessz.
Ha nincs vmi memoria igényes alkalmazás akkor a 2x1giga is felejthetö ddr1-ben.
Tulajdonképpen egy erösebb proci meg videókártya kell és van még 1-1.5 év haladékod. (én is még csak most fogok x2-öt venni) :)
Hali!

Igazat adok Neked, ez így van!:)
Üdv.

Lámer Rally Team

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 vas. jan. 20 13:00

rbalint @ Hétf. Jan. 14, 2008 8:17 pm írta:Gondolkodtam egy kis géptunningon, de kérném a véleményeiteket ti mit cserélnétek ki. Ha valaki azt mondja cseréljek mindent azt is meghalgatnám, miért lenne érdemes váltani teljes gépet. Azért szem előtt tartva hogy nem szeretnék 100.000-es nagyságrendeket rákölteni(ezért cserét sem igazán, de elgondolkodnék rajta ha úgy van...). Meg itt egy link ahol vettem a gépet és innen is venném az új cuccokat. Lehet hogy nem a legjobb ár-cucc, de Ő normális, nem az a rábeszélős, átbaszós típusú.www.tomilan.hu/3_arlistak/tomi1.xls
A konfigom:
Szerintem vegyél 2GB ramot, a mostanit meg add el, a proci helyett meg egy X2, vga-ból meg 3850, ezzel sokáig elleszel.

Ha ramot fejlesztessz mindenképpen törekedj arra, hogy 2x1GB (ddr1-et támogat a lapod) legyen benne és ne 4x512, mert a 4 modul az a tuning és a stabilitás meggátlója lehet.

VGA-ból a 3850 agyonveri a 8600gt-t és a gts-t is. Nem egy kategória és nem is drága.
Játékban a proci nem olyan fontos úgyis mindig vga limit van. Egy játék konfigban sok a ram és jó a vga a prociból meg olyan elég, ami azért ki tudja hajtani a vga-t.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 vas. jan. 20 13:02

rbalint @ Pént. Jan. 18, 2008 6:30 pm írta: GIGABYTE 8600GT Silent Pipe II. 512MB PCI-E (Ha jó a lapba)
Ilyenből semmiképpen se vegyél 512 rammal szereltet. 512 az 1600x1200-ban AA és AF bekapcsolásához kell. Ilyet meg ez a vga soha sem fog tudni márcsak a 128 bites memvezérlője miatt sem, tehát az 512 csak pénzkidobás. A 256MB ram-os kivitelekben meg valószínűleg gyorsabb ramok vannak, tehát sebesség szempontjából jobban tuningolható és nagyobb teljesítményt érsz el vele.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 vas. jan. 20 16:23

rbalint, valaki az orrom elöl foglalt le egy dobozos x2-t Veszprémböl a PH-n, remélem nem te voltál :D :D :D

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 20 18:28

fsasa @ Vas. Jan. 20, 2008 4:23 pm írta:rbalint, valaki az orrom elöl foglalt le egy dobozos x2-t Veszprémböl a PH-n, remélem nem te voltál :D :D :D
Neeeem! Én olyan vagyok aki bemegy a boltba, és megveszi. Én még osdi vagyok, nem csípem a neten rendelést, meg ilyenek. Aúgy is csak valamikor a jövő héten megyek be a bóóótba valamit ügyezni. Maradok ennél a fejlesztésnél, nem veszek új gépet.
Akkor valamilyen ×2 proci 939 lábbal. És ha nem kapok dobozost? Az is jó lehet?
vid kari ez akkor jó lehet ilyent írt Sebi? :
SAPPHIRE HD3850 256MB HTCP PCI-E 46 680 Ft
Igaz az ára is jóval magasabb, de ha ez jó akkor legyen.
meg mondjuk 2 db ilyen:
1GB 400MHz DDR KINGMAX 12 960 Ft
Meg akkor X-FI Gamer, hangari, ez azért tényleg mibe kerül azért megkérdezem. De valami kéne mindenképp, mert ez az alaplapi, hiába különálló hangari kártya akkor is berecseg. Biztos hogy azzal van valami, mert a fülesen is, meg a hangszórón is, bármilyen equalizer beállításon, meg halkan is magasabb frekin már recseg-torzít.
Asszem mást nem hagytam ki.

:)

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 vas. jan. 20 20:10

20.000 FT mit ajánlotok videókártyában?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. jan. 20 20:15

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 20 18:28 írta:Neeeem! Én olyan vagyok aki bemegy a boltba, és megveszi. Én még osdi vagyok, nem csípem a neten rendelést, meg ilyenek. Aúgy is csak valamikor a jövő héten megyek be a bóóótba valamit ügyezni. Maradok ennél a fejlesztésnél, nem veszek új gépet.
meg mondjuk 2 db ilyen:
Meg akkor X-FI Gamer, hangari, ez azért tényleg mibe kerül azért megkérdezem. De valami kéne mindenképp, mert ez az alaplapi, hiába különálló hangari kártya akkor is berecseg. Biztos hogy azzal van valami, mert a fülesen is, meg a hangszórón is, bármilyen equalizer beállításon, meg halkan is magasabb frekin már recseg-torzít.

Hali!

Szerintem csak viccelt!:)
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. jan. 20 20:18

rallyfenegyerek @ 2008 Vas. Jan. 20 20:10 írta:20.000 FT mit ajánlotok videókártyában?
Hali!

Nem tudsz egy kicsivel többet rááldozni? VAGY A régit eladni valakinek?
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 vas. jan. 20 20:26

cruiser26 @ 2008 Vas. Jan. 20 20:18 írta:Hali!

Nem tudsz egy kicsivel többet rááldozni? VAGY A régit eladni valakinek?
Mennyivel több?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 vas. jan. 20 20:45

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 20 18:28 írta:Neeeem! Én olyan vagyok aki bemegy a boltba, és megveszi. Én még osdi vagyok, nem csípem a neten rendelést, meg ilyenek. Aúgy is csak valamikor a jövő héten megyek be a bóóótba valamit ügyezni. Maradok ennél a fejlesztésnél, nem veszek új gépet.
meg mondjuk 2 db ilyen:

Tök mindegy hogy dobozos vagy tálcás,a proci ugyanaz,de ne x2 3800+os hanem x2 4200+ost vegyél.
Ha árba nem gáz akkor a 3850 biztos hogy jobb mint a 8600gt.
Ramból én inkább A-data-t vennék de csak a tuning miatt ráadásul olcsóbb mint a kingmax,de ha alapon hajtod akkor mindegy.
Hangkari az Pesten 20k alatt van.
Egyébként tetemes az árkülömbség Pest és más városok között, én a hangkarit meg a videó karit is neten rendeltem, ugy hogy elötte telefonon egyeztettem, nem volt velük semmi gáz bár elöször én is aggodtam,szart meg személyesen is vehetsz.
Egyedüli gond nálad az esetleges gari ügyintézés lenne, a távolság miatt.
Itt van minden ami neked kell:www.aliencomputers.hu/
Ez Pesti üzlettel (bolt helyiség) rendelkezik,elérhetök,nem fognak eltünni.
Persze rábeszélni nem akarok senkit ,a döntés a tied. :)
Csak azért linkeltem a boltot mert a vidkarinál 6k, ramoknál is 6k hangkarinál és procinál nem tudom mennyi külömbség lenne,és abból már szinte lehetne egy AM2-es is.

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 vas. jan. 20 21:02

ASUS 8600 GT-t érdemes venni, mert számomra ez ami még maximum elérhető árban?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 vas. jan. 20 21:57

rallyfenegyerek @ 2008 Vas. Jan. 20 21:02 írta:ASUS 8600 GT-t érdemes venni, mert számomra ez ami még maximum elérhető árban?
Hogy érdemes-e venni attól függ mit váltanál le.
A tesztek szerint gyengébb mint egy 7900gt vagy 1950pro.
prohardver.hu/tema/geforce_8500gt_8600gt_gts/hsz_1-50.html

Nem tudom mibe kerül mostanság a 8600gt, ha nem titok ird le lehet hogy van jobb alternativa is abban az árban (pl 7900gs)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. jan. 20 22:18

rallyfenegyerek @ 2008 Vas. Jan. 20 20:26 írta:Mennyivel több?
Hali!

Ha Ati2600XT-t veszel, akkor kb. 26-27 ezer Ft-ba kerülne. A 8600GT pedig szintén ugyanannyiban. Persze több helyen is meg kell nézni.
Üdv.

Lámer Rally Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 vas. jan. 20 23:35

Hangkaribl van többfajta ebben a gamerben melyiket érdemes?

Creative X-Fi XtremeGamer BOX (PCI,7.1 csatorna) 1 év garancia
18 600 Ft

Creative X-Fi XtremeGamer Fatal1ty Pro BOX (PCI,7.1 csatorna) 1 év garancia
27 900 Ft

Creative X-Fi XtremeGamer OEM (PCI,7.1 csatorna) 1 év garancia
17 160 Ft

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 hétf. jan. 21 08:03

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 20 23:35 írta:Hangkaribl van többfajta ebben a gamerben melyiket érdemes?

18 600 Ft

27 900 Ft

17 160 Ft
Az 1 és a 3 ugyanaz,csak a (box) az dobozos,a 3 meg zacskós, a kis árkülömbség miatt az elsö a favorit,a 2 az meg drága.
(soselehet tudni alkalmaknál is könyebb a dobozost (box) eladni)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 hétf. jan. 21 08:33

rbalint @ 2008 Vas. Jan. 20 23:35 írta:Hangkaribl van többfajta ebben a gamerben melyiket érdemes?

18 600 Ft

27 900 Ft

17 160 Ft
Szerintem is az első a jó választás, azt nyugodtan megveheted.:) Az szuerintem elég sokáig jó szolgálatot fog tenni Neked.:)
Amúgy milyen hangrendszered van?
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

hangcsatornák

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 hétf. jan. 21 08:43

fsasa @ 2008 Hétf. Jan. 21 08:03 írta:Az 1 és a 3 ugyanaz,csak a (box) az dobozos,a 3 meg zacskós, a kis árkülömbség miatt az elsö a favorit,a 2 az meg drága.
(soselehet tudni alkalmaknál is könyebb a dobozost (box) eladni)
Hali!

Te mennyire értesz a hangrendszerekhez és a hangkártyákhoz? Már csak azért kédezem, mert hallottam a különböző 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, csatornás hangkártyákról. Ez pontosan mit is jelent?
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 hétf. jan. 21 17:10

fsasa @ 2008 Vas. Jan. 20 21:57 írta:Hogy érdemes-e venni attól függ mit váltanál le.
A tesztek szerint gyengébb mint egy 7900gt vagy 1950pro.
prohardver.hu/tema/geforce_8500gt_8600gt_gts/hsz_1-50.html

Nem tudom mibe kerül mostanság a 8600gt, ha nem titok ird le lehet hogy van jobb alternativa is abban az árban (pl 7900gs)
Nekem most Asus 7300 Gs-van. Amit vennék az is Asus 8600 GT olyan 27 körül van. Azért ilyet mert az alaplapom is asus meg AM2 es athlon 64 van benne. Atim meg sose volt még, mindig csak nvidia típusú.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

fsasa
RBR Fan aktív tag

Re: hangcsatornák

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 hétf. jan. 21 20:10

cruiser26 @ 2008 Hétf. Jan. 21 08:43 írta:Hali!

Te mennyire értesz a hangrendszerekhez és a hangkártyákhoz? Már csak azért kédezem, mert hallottam a különböző 5.1, 6.1, 7.1, 8.1, csatornás hangkártyákról. Ez pontosan mit is jelent?
Sajnos semennyit nem értek hozzá, csak amit rbalint kérdezett pont tudtam.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 hétf. jan. 21 20:19

rallyfenegyerek @ 2008 Hétf. Jan. 21 17:10 írta:Nekem most Asus 7300 Gs-van. Amit vennék az is Asus 8600 GT olyan 27 körül van. Azért ilyet mert az alaplapom is asus meg AM2 es athlon 64 van benne. Atim meg sose volt még, mindig csak nvidia típusú.
A 7300 gs-nél biztos hogy jobb és gyorsabb,ha pedig árban is ez a max akkor már meg is adtad magadnak a választ. :)

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 szer. jan. 23 18:38

Na bazz voltam a szgépesnél megérdeklődni a cuccosokat amit írtam. Ő azt mondta ebbe a lapba ne vegyek már procit, amúgy is nehéz beszerezni újat, és az a 4200+ os nemsokkal jobb mint a mostani, nem éri meg kicserélni. Ha a VGA-t arra a 3850-re meg nem érdemes kicserélni mert az a 4200+-os proci ahhoz pici, nagyobbat érdemelne. Meg a Ram is kuva drága a DDR1-be. Azt ajánlotta vagy hagyjam így, vagy cseréljek alaplapot is, a VGA-t meg hagyjam, a mostani nem olyan gyenge, és várjak 1 picit, míg lejebb megy az ára a mostaniaknak. Szal nem tom megint mit csináljak. Megint gondolkodhatok hogy lenne jobb. Amúgy amit ajánlott azért leírom hogy át akart e baszni, vagy van reálisság a dologban:
Alalplap:
-AMD : ASUS M3A, AM2+ DDR2 PCI-E 26280ft
-INTEL: ASUS P5K SE iP35 LGA 775, DDR2 PCI-E 27840ft
CPU:
-AMD:minimum AMD Athlon64 X2 5200+2.7GHz AM2 dobozos 28200ft
-INTEL: minimum Intel P4 2200/800 2MB CORE 2 DUO E4500 LGA775 dobozos 29760ft
RAM: 2×1GB 800MHz DDR2 KINGMAX-MARS, PQI 2×5640ft
Szerintetek?
:confused2: :think:

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 szer. jan. 23 19:40

fsasa @ 2008 Hétf. Jan. 21 20:19 írta:A 7300 gs-nél biztos hogy jobb és gyorsabb,ha pedig árban is ez a max akkor már meg is adtad magadnak a választ. :)
Ezzel a Colin Dirt elindul?

3200+ Athlon 64, 2 GB ram 800 Mhz DDR Kingmax meg akkor a 8600 GT lenne.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 szer. jan. 23 20:32

rallyfenegyerek @ 2008 Szer. Jan. 23 19:40 írta:Ezzel a Colin Dirt elindul?

3200+ Athlon 64, 2 GB ram 800 Mhz DDR Kingmax meg akkor a 8600 GT lenne.
Videó kártya miatt indulna biztos,,, de a proci 3200+ az nagyon kevés,mert egy optimalizálatlan szar a játék.
Nálam 2500Mhz-en 7900gt-vel ddr500-on szaggatott és irányithatatlan volt.
Lehet hogy a ramom kevés és a miatt, de lehet hogy 2 mag kéne neki.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 szer. jan. 23 21:59

rbalint @ 2008 Szer. Jan. 23 18:38 írta:Na bazz voltam a szgépesnél megérdeklődni a cuccosokat amit írtam. Ő azt mondta ebbe a lapba ne vegyek már procit, amúgy is nehéz beszerezni újat, és az a 4200+ os nemsokkal jobb mint a mostani, nem éri meg kicserélni. Ha a VGA-t arra a 3850-re meg nem érdemes kicserélni mert az a 4200+-os proci ahhoz pici, nagyobbat érdemelne. Meg a Ram is kuva drága a DDR1-be. Azt ajánlotta vagy hagyjam így, vagy cseréljek alaplapot is, a VGA-t meg hagyjam, a mostani nem olyan gyenge, és várjak 1 picit, míg lejebb megy az ára a mostaniaknak. Szal nem tom megint mit csináljak. Megint gondolkodhatok hogy lenne jobb. Amúgy amit ajánlott azért leírom hogy át akart e baszni, vagy van reálisság a dologban:
Alalplap:
CPU:
Szerintetek?
Nos hogy a 4200+ mennyivel jobb (vagy nem)az majd hétvégén kiderül nálam,tegnap sikerült beszerezni (16k, vadi új, tálcás)
A 3850-nek tényleg kevés az x2 4200 alapórajele (2200Mhz)
A ram nem sokkal drágább mint a ddr2 ha abból is jót akarsz (pl geil)
Alapon az AM2 5200+ jobb mint az intel E4500
A 7600 gt sztem se olyan rossz,nyáron olcsobb lesz a a vga az biztos.
( A race 07 dolgot nem értem mert annak menni kéne jól)
Ülj le kockás lappal és számolj melyik rendszer mibe kerül,apróbahirdetésbe kb az alaplapod 9-10, ramod 7-8,vidkari 14-15 max amit lehet kapni érte. :)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 24 00:56

rbalint @ 2008 Szer. Jan. 23 18:38 írta:Na bazz voltam a szgépesnél megérdeklődni a cuccosokat amit írtam. Ő azt mondta ebbe a lapba ne vegyek már procit, amúgy is nehéz beszerezni újat, és az a 4200+ os nemsokkal jobb mint a mostani, nem éri meg kicserélni. Ha a VGA-t arra a 3850-re meg nem érdemes kicserélni mert az a 4200+-os proci ahhoz pici, nagyobbat érdemelne. Meg a Ram is kuva drága a DDR1-be. Azt ajánlotta vagy hagyjam így, vagy cseréljek alaplapot is, a VGA-t meg hagyjam, a mostani nem olyan gyenge, és várjak 1 picit, míg lejebb megy az ára a mostaniaknak. Szal nem tom megint mit csináljak. Megint gondolkodhatok hogy lenne jobb. Amúgy amit ajánlott azért leírom hogy át akart e baszni, vagy van reálisság a dologban:
Alalplap:
CPU:
Szerintetek?
Hello!

Elöször is, megkaptad a levelemet? Másodszor én a helyedben várnék egy évet. Harmadszor, ha annyira akarsz gépet fejleszteni, akkor a helyedben eladnám a 2x512 memóriát, és a helyedben akkor 2x1GB-ot vennék. A-DATA-t, mert az megbízható és kevesebbe kerül, mint a CORSAIR vagy a KINGMAX, vagy a KINGSTON. Mondjuk ha én lennék a helyedben, akkor nem vennék a mást, csak egy hangkártyát (nagyon jól végig nézném a lehetőségeket és az árakat!), azt is nem túl drágát, mert spótolnék a későbbi gépemre, hogy kb. 1-2 év múlva 1 jót tudjak venni. A videokártyád meg szerintem elég jó, még egy kicsit bírja, főleg, hogy 256 MB memóriával rendelkezik. Nekem 6600GT-ém van, és meg vagyok vele elégedve, csak azt sajnálom, hogy 128 MB memóriája van. Ezzel a mostani konfigurációddal gondolom az XP-t használod. A VISTA-hoz meg elég ütős gép kell. Szóval én várnék. De úgy is Te fogsz dönteni.
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 csüt. jan. 24 14:58

fsasa @ 2008 Szer. Jan. 23 20:32 írta:Videó kártya miatt indulna biztos,,, de a proci 3200+ az nagyon kevés,mert egy optimalizálatlan szar a játék.
Nálam 2500Mhz-en 7900gt-vel ddr500-on szaggatott és irányithatatlan volt.
Lehet hogy a ramom kevés és a miatt, de lehet hogy 2 mag kéne neki.
Köszi szépen.:) :reszeg:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 csüt. jan. 24 16:42

Megkaptam a leveled Cruiser26 köszi a segítséget! Lehet hogy várok 1 picit még akkor bármiféle csereberével. Úgy nemsok értelmét látom csereberélni, hogy alaplapot is cserélek, és akkor szinte a wincsik meg a ház+táp marad a régi. A mostani cuccokat, meg "potom" pénzért eladni, mert ha kiszámoljuk kb kapok az összesért 30-35e pénzt. A vid karit vettem októberben 35e körül. Ráadásul a Nővéreméknek egy 2000-es P2 "gépük" van amivel nemsokmindent tudnak kezdeni, kicserélésre meg nekik sajna nem futja. Inkább odadnám nekik az én mostanimat 30e-ért és vennék egy tök újat, mert ha szinte mindent cserélek akkor már az a +30e amiből azért ki lehet hozni a házat, tápot, wincsit, meg egy DVDírót akkor már összespórolom. Legalább valamit tudnék nekik segíteni. Már ilyenek is járnak a fejemben. Szal ismét nagy gondolkodásban vagyok! :D :confused2: :D

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2008 csüt. jan. 24 18:44

Én is igy vagyok hogy szinte minden ujjítani kéne a gépembe.
Ugy döntöttünk inkább veszünk valami erősebb laptopot, és igy megoldodik a gondunk hogy itthon is meg a koliba is kéne két gép.
A tesomnak sikerül kicsikarni az egytemtől a ki nem fizetett ösztöndíját. Remélem valami elég erőset sikrül összehozni :)

Már páran adtak tanácsokat, hogy milyen lenne a jó, és milyet ne vegyek semmiféleképpen sem, valakinek van laptop ügyben tapasztalata, valami ötlet?
Kép

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. jan. 25 10:53

rbalint @ 2008 Csüt. Jan. 24 16:42 írta:Megkaptam a leveled Cruiser26 köszi a segítséget! Lehet hogy várok 1 picit még akkor bármiféle csereberével. Úgy nemsok értelmét látom csereberélni, hogy alaplapot is cserélek, és akkor szinte a wincsik meg a ház+táp marad a régi. A mostani cuccokat, meg "potom" pénzért eladni, mert ha kiszámoljuk kb kapok az összesért 30-35e pénzt. A vid karit vettem októberben 35e körül. Ráadásul a Nővéreméknek egy 2000-es P2 "gépük" van amivel nemsokmindent tudnak kezdeni, kicserélésre meg nekik sajna nem futja. Inkább odadnám nekik az én mostanimat 30e-ért és vennék egy tök újat, mert ha szinte mindent cserélek akkor már az a +30e amiből azért ki lehet hozni a házat, tápot, wincsit, meg egy DVDírót akkor már összespórolom. Legalább valamit tudnék nekik segíteni. Már ilyenek is járnak a fejemben. Szal ismét nagy gondolkodásban vagyok! :D :confused2: :D
Hello rbalint!

Én a következőt tenném a helyedben. Várnék még 1 évet. Mivel nem tudom, hogy mennyi idős vagy és azt sem tudom, hogy tanulsz vagy már dolgozol, de ha még tanulsz (középiskolában vagy felsőoktatásban) a helyedben most a nyáron elmennék 1-2 hónapot melózni. A munkáért ha kapnál 30-60 ezer Ft-ot (ez természetes függ, hogy mit melózol), akor jobb helyzetben lennél, és több lehetőséged van. Ha tanulsz még és kapsz havonta zsebpénzt, akkor abból is próbálnék félre rakni. Szóval legyél "hangya, aki szorgalmasan gyűjtöget azért, hogy a télen jobb legyen neki." A másik: "Türelem rózsát teremet".
Jó spórolást kívánok és türelmes várakozást!:)
Üdv.

Lámer Rally Team

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2008 pén. jan. 25 11:21

cruiser26 @ Pént. Jan. 25, 2008 10:25 írta:Hello rbalint!

Én a következőt tenném a helyedben. Várnék még 1 évet. Mivel nem tudom, hogy mennyi idős vagy és azt sem tudom, hogy tanulsz vagy már dolgozol, de ha még tanulsz (középiskolában vagy felsőoktatásban) a helyedben most a nyáron elmennék 1-2 hónapot melózni. A munkáért ha kapnál 30-60 ezer Ft-ot (ez természetes függ, hogy mit melózol), akor jobb helyzetben lennél, és több lehetőséged van. Ha tanulsz még és kapsz havonta zsebpénzt, akkor abból is próbálnék félre rakni. Szóval legyél "hangya, aki szorgalmasan gyűjtöget azért, hogy a télen jobb legyen neki." A másik: "Türelem rózsát teremet".
Jó spórolást kívánok és türelmes várakozást!:)
Szia! Nem Bálint vagyok, de részint helyette válaszolok :)

Mivel dolgozik, így a nyári munka nem megoldható :Đ.

De hogy értelme is legyen annak amit írok..

Bálint én is várnék a helyedben legalább fél évet. Egy teljesen új konfigot kellene építened, a jelenlegit csiszolni anyagilag nem éri meg. Szerintem tavaszra - nyárra még lejjebb esik a számtech cuccok ára, akkor már belefér egy teljes értékű C2D, mondjuk egy 6750-es, valamint egy 8800GT videokártya például. Ezt megtámogatni egy jófajta alaplappal, meg 2 Giga jófajta memóriával.. annak lenne értelme szerintem ha már mindenképpen fejleszteni akasrz.. :)
Opel Astra GSi N3 :)

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 pén. jan. 25 16:52

Köszi cruiser26! Petinek igaza van melózok, nem tanulok már(sajna).
A pénz nem lenne akkora gond, vagyis persze hogy számít, csak nem kell hál istennek azért havi pár ezer forintokat félretenni ez ügyben, hanem azért most is megtudnám venni, és a köv hónapokban nem költeni olyanra ami nem fontos az életben maradáshoz, tehát csak kajára marad, a sörre már nem futja! :D Szal azért nagyon meg kell gondolnom mit-hogyan, mert nem kis összeg, és nem vet fel a lóvé. Azért is dilemmázok hogy jönnék ki jobban belőlle, hogy a szokásos meglegyen:olcsó-és jó is!
Asszem arra vetemedek, hogy tényleg várok egy picit, pár hónapot. Többet nem biztos hogy érdemes, mert hiába lesz ez-az olcsóbb, jön ki helyette újjabb-jobb, és lehet megint gondolkodni, hogy az jobb lenne, de később olcsóbb lesz, stb.. tehát a körforgás sosem áll meg. De akkor asszem veszek egy tök új gépet, és nem ebben cserélgetem a cuccost.
Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkitől!!! Ha addig nem is, de a pict később lejárta után biztos hogy ismét tanácsot fogok kérni az akkori piaci helyzetben milyen cuccot érdemes összerakni. :)

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 pén. jan. 25 16:53

Retkes Péter @ Pént. Jan. 25, 2008 11:21 am írta:
Hogyne lenne megoldató! Nyáron is dolgoznom kell, nemcsak az év többi részében! :D

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. jan. 25 19:38

Retkes Péter @ 2008 Pént. Jan. 25 11:21 írta:Szia! Nem Bálint vagyok, de részint helyette válaszolok :)

De hogy értelme is legyen annak amit írok..

Bálint én is várnék a helyedben legalább fél évet. Egy teljesen új konfigot kellene építened, a jelenlegit csiszolni anyagilag nem éri meg. Szerintem tavaszra - nyárra még lejjebb esik a számtech cuccok ára, akkor már belefér egy teljes értékű C2D, mondjuk egy 6750-es, valamint egy 8800GT videokártya például. Ezt megtámogatni egy jófajta alaplappal, meg 2 Giga jófajta memóriával.. annak lenne értelme szerintem ha már mindenképpen fejleszteni akasrz.. :)
Hali!

Bocsi, hogy Neked írtam azrbalint-nak szánt üzenetemet.
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. jan. 25 19:47

rbalint @ 2008 Pént. Jan. 25 16:53 írta:Hogyne lenne megoldató! Nyáron is dolgoznom kell, nemcsak az év többi részében! :D
Hali rbalint!

Bocsi, de Neked akartam írni a tanácsomat!

Tehát akkor dolgozol. Én a helyedben megfogadnám Retkes Péter javaslatát, csak annyiban változtatnék a dolgon, hogy vagy ATI HD3850-est/70-est vagyél, vagy az NVIDIA 9***-es sorozatából valamelyiket. a 8800GT sajnos nem támogatja a dx10.1-est, pedig a VISTA SP1-ben viszont már benne lesz.
Tehát, ha a fenti videokártyák valamelyokét választod az kompatibilis lesz a dx10.1-gyel és a dx10.0-val (ATI HD3850/3870 vagy az NVIDIA 9*** sorozat), de az NVIDIA 8***-as sorozat és az ATI HD2*** sorozat kártyái nem! Egy jó Pentium Dual Core processzort érdemes venni.
Üdv.

Lámer Rally Team

KZ
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: KZ » 2008 hétf. jan. 28 13:54

sebgutkopf @ Vas. Jan. 13 14:57 írta: 4. ezt nem kell magyarázni a 64 bites programok 64 bites környezetben közel dupla teljesítményre képesek.
Ez kicsit ellentmond a megállapításodnak:
http://prohardver.hu/teszt/processzorok ... luzio.html
Szia!

Válasz küldése