Új gép (nagyrészt)

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. máj. 23 21:39

rbalint @ 2008 Pént. Máj. 23 21:54 írta:Másolgatok 1000-el azért nem írtam eddig vissza. "szoktam" játszani a GTR2, Race07, SWAT4, Silent HunterIII. CaesarIV Fent van a roller coaster, a Zoo tycoon, per pill a régin a Call of Duty4, meg néha kipróbálok valami újat, aztán vagy fentmarad, és néha játszok vele, de van mikor törlés, mert egyáltalán nemtetszik. Szal összevissza amivel kedvem, meg időm van éppen.
Semmi gond, hogy nem írtál vissza. Gondolom meló, aztán este fáradtan haza érkezel, aztán csak utána tudod csinálni a gépedet. Gondolom most a CoD4, a RACE07 szépen fog menni. :) Milyen játék a Ceasar4? Hasonló a Total War sorozathoz: Rome Total War-hoz?
Üdv.

Lámer Rally Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 pén. máj. 23 22:14

cruiser26 @ Pént. Máj. 23, 2008 10:39 pm írta:Semmi gond, hogy nem írtál vissza. Gondolom meló, aztán este fáradtan haza érkezel, aztán csak utána tudod csinálni a gépedet. Gondolom most a CoD4, a RACE07 szépen fog menni. :) Milyen játék a Ceasar4? Hasonló a Total War sorozathoz: Rome Total War-hoz?
Nem a melóval ma problem, hanem kézilabdamecsen voltam, MKB-Szeged Bajnoki döntő5. mecs, ahol 10-el elpicsáztuk a Szegedet, és Bajnok lett a Veszprém!!! Na ezért is "csúsztam" el az átmásolgatásokkal. De már végeztem vele, pár DVD-t megírtam, meg töröltem, meg megint megírtam, közben a fényképezőm 2Gb-s memókártyáján is cuccoltam át. Most meg feltettem az 1. játékot, az RBR-t. Az még nincs testreszabva, még csak az alapjáték van fennt a pachokkal, mást még nem csináltam vele.

A caesarIV. az nem hasonlít a rómához, mert itt nem a területfoglalás, meg a harc a lényeg. Itt háború akkor van ha megtámadnak, és csak védekeznem kell. Itt fent kell tartani a várost(gazdaság, ipar, jólét, stb...), közben Róma is kéri a jussát, aztán dolgozni kell mint a marha, hogy teljesíteni tudd a kívánságait a Rómának, különben jön a hadsereg, és megölnek. Full magyar, hangok is, azért csípem, mert itt teljesen tudom mi a feladat. Szal nekem tetszik!

talijani
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: talijani » 2008 pén. máj. 23 22:30

rbalint @ 2008 Pént. Máj. 23 23:14 írta:Nem a melóval ma problem, hanem kézilabdamecsen voltam, MKB-Szeged Bajnoki döntő5. mecs, ahol 10-el elpicsáztuk a Szegedet, és Bajnok lett a Veszprém!!!
Off topic
Gratulálok a Veszprémnek :up: :asz: :respect3:
On topic
Bóta Racing Hungary N4
http://www.rallyhir.hu

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szomb. máj. 24 07:31

rbalint @ 2008 Pént. Máj. 23 23:14 írta:Nem a melóval ma problem, hanem kézilabdamecsen voltam, MKB-Szeged Bajnoki döntő5. mecs, ahol 10-el elpicsáztuk a Szegedet, és Bajnok lett a Veszprém!!! Na ezért is "csúsztam" el az átmásolgatásokkal. De már végeztem vele, pár DVD-t megírtam, meg töröltem, meg megint megírtam, közben a fényképezőm 2Gb-s memókártyáján is cuccoltam át. Most meg feltettem az 1. játékot, az RBR-t. Az még nincs testreszabva, még csak az alapjáték van fennt a pachokkal, mást még nem csináltam vele.

A caesarIV. az nem hasonlít a rómához, mert itt nem a területfoglalás, meg a harc a lényeg. Itt háború akkor van ha megtámadnak, és csak védekeznem kell. Itt fent kell tartani a várost(gazdaság, ipar, jólét, stb...), közben Róma is kéri a jussát, aztán dolgozni kell mint a marha, hogy teljesíteni tudd a kívánságait a Rómának, különben jön a hadsereg, és megölnek. Full magyar, hangok is, azért csípem, mert itt teljesen tudom mi a feladat. Szal nekem tetszik!
Volt évfolyamtársam veszprémi srác és Ő mesélte, hogy ismer 1-2 kézilabdást Veszprémből, nagy kézilapbda és sport rajongó, meg mesélte a sztorikat a meccsekeről, hogy milyen hangulat van ottan. :) Úgy hogy el tudom képzleni a győzelem utáni jó kedvet. :)

Ez a Ceasar 4 nem nekem való dolog, mert én jobban szeretem a más fajta startégiai és taktikai játékokat, ahol harcolni kell, pl: Heroes of Might & Magic 3 és 4. Ezek a kedvenceim, igaz inkább taktikai játék, a harcban van stratégia.Az a lényeg, hogy Neked tetszik, tudsz vele szórakozni egy kicsit. A Total War-ral nekem az a bajom, hogy nagyon hosszú egy játék és akár 5-7 órát is ott ülhetsz a PC előtt (persze 5-7 óra/ nap, mert egy játékot nem mindig tudsz végig vinni, ha csak nem vagy nagyon profi), a másik, hogy angolul van és a nyelvvel nem állok valami jól. :( Viszont az angol nyelv gyakorlására meg jó lenne.

Nekem is meg van a GTR2, szerintem is nagyon jó játék, csak én úgy vagyok vele, hogy nem tudok egyszerre sok mindennel foglalkozni, mert nem vagyok arra képes, hogy a 24 órás napból 48 órásat csináljak (vannak olyan emberek, akiknek hihetetlen, hogy mennyi energiájuk van!!! kevés alvással tudják megoldani..). tehát a GTR2-vel is majd ismerkedni szeretnék. Szépen elfut nálam a játék :), csak maga a tutorial is elég komoly feladat. Neked a GTR2 eredetiben van meg vagy "szerzett", azért kérdezem, hogy szoktál-e online játszani? :) Ezenkívül mennyire értesz a setup készítéshez?

A sima RACE (a 2006-os) megvan Neked?

Kellemes hétvégét kívánok!
Üdv.

Lámer Rally Team

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2008 szer. máj. 28 22:23

Bocsi, hogy ide írok, de nem találtam megfelelőbb helyet a h.sz.-emnek. Akik voltak a díjkioszón, azok tudják, hogy egy Samsung 19"-os monitorom van, és ehelyett is már egy szélesképernyőjű monitort akartam.....de mivel senki sem tudott a boltokban egyértelmű választ adni, hogy megy-e szépen (nem összenyomva) az RBR.

Most ismét előtérbe került a monitorcserém, és egy 24"-os széles képernyőjű monitort néztem ki.

Tudnátok választ andni arra, hogy nem fog-e próbléma fellépni az új monitorral kapcsolatban valami? Nem-e fogja elnyújtani/összenyomni játék közbeni képméretet?

Előre is köszönöm a válaszokat!

bence100
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: bence100 » 2008 kedd jún. 03 13:42

Lámer Zoltán @ 2008 Szer. Máj. 28 23:23 írta:Bocsi, hogy ide írok, de nem találtam megfelelőbb helyet a h.sz.-emnek. Akik voltak a díjkioszón, azok tudják, hogy egy Samsung 19"-os monitorom van, és ehelyett is már egy szélesképernyőjű monitort akartam.....de mivel senki sem tudott a boltokban egyértelmű választ adni, hogy megy-e szépen (nem összenyomva) az RBR.

Most ismét előtérbe került a monitorcserém, és egy 24"-os széles képernyőjű monitort néztem ki.

Tudnátok választ andni arra, hogy nem fog-e próbléma fellépni az új monitorral kapcsolatban valami? Nem-e fogja elnyújtani/összenyomni játék közbeni képméretet?

Hi!Konkrét választ nem tudok adni de nekem is 19"-os(tft) samsungom van de ugyanazzal a felbontással a képcsővesnél nagyon el nyujtota!
tudom nem ugyanaz a kettő de szerintem felbontás kérdése!és az rbr max felbontása asszem 1280*1024!

Toth Laci
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Toth Laci » 2008 kedd jún. 03 14:17

Lámer Zoltán @ 2008 Szer. Máj. 28 23:23 írta:Bocsi, hogy ide írok, de nem találtam megfelelőbb helyet a h.sz.-emnek. Akik voltak a díjkioszón, azok tudják, hogy egy Samsung 19"-os monitorom van, és ehelyett is már egy szélesképernyőjű monitort akartam.....de mivel senki sem tudott a boltokban egyértelmű választ adni, hogy megy-e szépen (nem összenyomva) az RBR.

Nekem Fujitsu Siemens 19" wide(asszem ez a szélesképernyőjű) monitorom van. 1280x1024 és 1024x768-ba is nyújtja az rbr-t. Elviselhető, engem nem zavar, különösebb probléma nincs vele. Ha képet csinálok vagy videót RBR ből azok viszon nem nyújtottak hanem eredeti méretűek.
Kép

új email címem:

ztlaszlo[kukac]gomortel.hu

6. MRBRB 2009/2010 - S2000 -1. hely

bence100
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: bence100 » 2008 kedd jún. 03 17:15

Lacika90 @ 2008 Kedd. Jún. 03 15:17 írta:Nekem Fujitsu Siemens 19" wide(asszem ez a szélesképernyőjű) monitorom van. 1280x1024 és 1024x768-ba is nyújtja az rbr-t. Elviselhető, engem nem zavar, különösebb probléma nincs vele. Ha képet csinálok vagy videót RBR ből azok viszon nem nyújtottak hanem eredeti méretűek.
Érdekes!Az én 19" samsungon kiprobáltam más felbontásokat és ugyanugy van a 800*600 mint a 1280*1024 csak az 1280*1024-be éleseb a kép!(nagyon)de nem torzit! igaz van olyan gomb rajta hogy kép igazítás és akkor a helyére rakja a dolgot!

Toth Laci
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Toth Laci » 2008 kedd jún. 03 17:23

bence100 @ 2008 Kedd. Jún. 03 18:15 írta:Érdekes!Az én 19" samsungon kiprobáltam más felbontásokat és ugyanugy van a 800*600 mint a 1280*1024 csak az 1280*1024-be éleseb a kép!(nagyon)de nem torzit! igaz van olyan gomb rajta hogy kép igazítás és akkor a helyére rakja a dolgot!
Hát nekem elnyújtja a képet. GYakorlatilag szélesebb az autó, tehát nem olyan arányos.
Kép

új email címem:

ztlaszlo[kukac]gomortel.hu

6. MRBRB 2009/2010 - S2000 -1. hely

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 szer. jún. 04 14:57

bence100 @ Kedd. Jún. 03, 2008 6:15 pm írta:Érdekes!Az én 19" samsungon kiprobáltam más felbontásokat és ugyanugy van a 800*600 mint a 1280*1024 csak az 1280*1024-be éleseb a kép!(nagyon)de nem torzit! igaz van olyan gomb rajta hogy kép igazítás és akkor a helyére rakja a dolgot!
De a tied nem szélesképernyős!!!!!! Pont ez a kérdés, hogy mi van a szélesképernyőssel!

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2008 szer. jún. 04 15:29

rbalint @ 2008 Szer. Jún. 04 15:57 írta:De a tied nem szélesképernyős!!!!!! Pont ez a kérdés, hogy mi van a szélesképernyőssel!
;)

Köszönöm az eligazítást, még gondolkodom egy sort, hogy megéri-e venni szélesképernyős monitort....majd meglátjuk! ;)

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 szer. jún. 04 17:33

Lámer Zoltán @ Szer. Jún. 04, 2008 16:29 írta:;)

Köszönöm az eligazítást, még gondolkodom egy sort, hogy megéri-e venni szélesképernyős monitort....majd meglátjuk! ;)
A Camhack-el szépen lehet korrigálni a képarányt, szóval ha csak ezen múlik akkor vegyél nyugodtan. Amúgy ajánlom ennek az oldalnak az olvasgatását játékok szélesvásznú kompatibilitásának ügyében.
Too weird to live, and too rare to die.

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Wide

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2008 pén. jún. 06 10:24

Lámer Zoltán @ 2008 Szer. Jún. 04 16:29 írta:;)

Hali! Nekem 21-es Asus van. Nyújtja a képet, de mivel én motorháztető nézetben játszok, nagyon hamar megszoktam, és olyan érzésem van, hogy többet látok kifelé. Ha gondolod küldhetek pár screenshoot-ot, és megnézheted.

MT
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: MT » 2008 vas. jún. 08 15:11

Szia! Nekem 22" wide monitorom van és a RichardBurnsRally.ini-ben átírtam felbontást XRes =1680 YRes = 1050 (1680x1050), és tökéletesen szép.Neked a 24" monitorhoz gondolom a natív felbontás, 1920x1200. Szerintem érdemes wide monitort venned. Eleinte én is féltem tőle, pont az RBR miatt :D de bejött. Igen sok minden elfér a képernyőn egyszerre, ami néha hasznos.

suminator
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: suminator » 2008 szer. jún. 11 16:15

Lámer Zoltán @ 2008 Szer. Jún. 04 16:29 írta:;)

Nos a kérdésedre a válasz, az RBR max felbontása 1600+1200, ergó ha torzitás nélkűli képet akarsz, akkor ezt a felbontást kell tudnia a monitornak. A szélesvásznuak ennek még csak a közelébe sincsenek, de emlitetted, hogy szóbajöhet 24-es moncsi is, ami ugye hd felbontásu, azaz 1900+1200-at is tud, igy az általunk elvárt 1600+1200-at simán tudja.Igaz, hogy az uj moncsik nativ felbontáson szeretnek menni, de saját tapasztalatom, hogy nem okoz semmilyen minöségromlást a képen ez az üzemmód. Ebböl az is látszik, hogy kisebb jó áru 22-es monitort nem igazán érdemes venni, mert annak a felbontása 1650+1080, amit az rbr még véletlen sem támogat a max. ezen 1200+1024, az meg alig jobb az 1024+768-nál. Szal ha teheted, 24-esben gondolkodj, akkor már kitudod használni az rbr max. lehetöségeit.Persze csak halkan jegyzem meg, hogy az rbr ilyen fölbontáson való futtatásához nem kell izmos videokártya, de gondolom más frissebb cuccokat is futtatsz, pl race07, no az gyönyörű 1900+1200-on, de kell hozzá legalább egy 8800gtx minimum, meg erös proci. Ha teheted mindenképp nagy moncsit vegyél ,hatalmas élmény rajta játszani. van mégegy alternativa, mégpedig a hd redy lcd tv-k, szintén saját tapasztalatom, több mint 1 évig használtam 1 27colos samsungot.|mamár 80-ért is lehet kapni|
AMD 64 3000+, 2900 GT, G 25

suminator
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: suminator » 2008 szer. jún. 11 16:18

MT @ 2008 Vas. Jún. 08 16:11 írta:Szia! Nekem 22" wide monitorom van és a RichardBurnsRally.ini-ben átírtam felbontást XRes =1680 YRes = 1050 (1680x1050), és tökéletesen szép.Neked a 24" monitorhoz gondolom a natív felbontás, 1920x1200. Szerintem érdemes wide monitort venned. Eleinte én is féltem tőle, pont az RBR miatt :D de bejött. Igen sok minden elfér a képernyőn egyszerre, ami néha hasznos.
na ezt én sem tudtam, hogy lehet korigálni a játékban a felbontást, mindig tanul az ember, ezek szerint simán át lehet irni az lcd tv 1360+768-ára, köszi a tippet. ;)
AMD 64 3000+, 2900 GT, G 25

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2008 pén. jún. 13 15:45

suminator @ Szer. Jún. 11, 2008 5:18 pm írta:na ezt én sem tudtam, hogy lehet korigálni a játékban a felbontást, mindig tanul az ember, ezek szerint simán át lehet irni az lcd tv 1360+768-ára, köszi a tippet. ;)
Én probáltam átirni mert a laptopomon futna 1280*800-ba de nem láttam a betüket a menüben. :(
Kép

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd júl. 01 12:44

Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék Tőletek!

Az LCD monitorokról 1-2 infót kérnék:
1. válaszidő: mit jelent? ha játszani is akarok, akkor mekkora válaszdejű monitort kell vennem? Egy 19 colos monitorra gondoltam.

2. kontraszt arány mit jelent? ez mennyire van összhangban a maximális felbontásban és a kép élességben?

3. Pivot-funkciós: http://www.edigital.hu/home.php?cat=1319

nem tervezek a közeljövőben monitor cserét, csak úgy nézki, hogy a CRT monitorom szépen lassan kezdi magát megadni, remélem még kibírja pár hónapot, vagy akár egy évet is, de amilyen a szerencsém... :(

Bocsi, ha hülyeségeket írok...
Üdv.

Lámer Rally Team

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2008 szomb. aug. 30 22:15

Új gép vásárlását tervezem, és kellene egy kis segítség.

GIGABYTE EP35C-DS3R alaplap (s775)
Intel Core 2 Duo E6850 (3GHz/4MB/1333MHz) (s775) BOX
Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT
MSI GF NX8800GT Zilent 1GB GDDR3, TV-out, DVI (PCX)
Spire 650W ATX/EATX tápegység, 12 cm
Maxtor OneTouch IV 750GB USB 2.0 külső winchester
Plextor DVD+/-RW / CD-RW (PX-820A/T3KB) fekete, OEM
Creative SB Audigy SE 7.1, PCI, OEM

Ezeket keresztapám írogatta össze, hogy ilyeneket lenne érdemes venni. Ami szerintem felesleges, az az ilyen nagy winchester. De Ő azt mondta, hogy jó ha van, mert akkor nem kell törölgetni...
Mivel Én keveset értek ezekhez, ezért szeretném ha segítenétek egy kicsit. Mi az ami már felesleges bele, és mi az ami esetleg kevés?

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 vas. aug. 31 01:30

Blitzer Martin @ Szomb. Aug. 30, 2008 23:15 írta:Új gép vásárlását tervezem, és kellene egy kis segítség.

GIGABYTE EP35C-DS3R alaplap (s775)
Intel Core 2 Duo E6850 (3GHz/4MB/1333MHz) (s775) BOX
Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT
MSI GF NX8800GT Zilent 1GB GDDR3, TV-out, DVI (PCX)
Spire 650W ATX/EATX tápegység, 12 cm
Maxtor OneTouch IV 750GB USB 2.0 külső winchester
Plextor DVD+/-RW / CD-RW (PX-820A/T3KB) fekete, OEM
Creative SB Audigy SE 7.1, PCI, OEM

Ezeket keresztapám írogatta össze, hogy ilyeneket lenne érdemes venni. Ami szerintem felesleges, az az ilyen nagy winchester. De Ő azt mondta, hogy jó ha van, mert akkor nem kell törölgetni...
Mivel Én keveset értek ezekhez, ezért szeretném ha segítenétek egy kicsit. Mi az ami már felesleges bele, és mi az ami esetleg kevés?
Na hát hol is kezdjem. Először gondoltam gyorsan írok egy listát, hogy mit nem szabad ezekből megvenni, de mikor láttam, hogy végül csak a memória nem került bele, úgy döntöttem inkább egyből rátérek a második fázisra. Akkor haladjunk szép sorjában.
1. GIGABYTE EP35C-DS3R
Ennek semmi keresnivalója a listán, hiszen ma már a P35 chipset elavult, van helyette P45. Ráadásul a C betű a névben azt jelenti, hogy van rajta DDR2 és DDR3 memóriafoglalat is, aminek semmi értelme. Mire DDR3-ra érdemes lesz váltani, ez az alaplap már egy őskövület lesz, úgyhogy valszeg ezt is cserélhetnéd egyből. Az R betű a végén meg azt jelenti, hogy van rajta plusz 2 SATA csatlakozó, és tud mindenféle RAID tömböt kezelni, de szerintem ez neked szintén felesleges. Ezek után amit én jó szívvel tudnék ajánlani neked helyette, az a GIGABYTE EP45-DS3L.
2. Intel Core 2 Duo E6850 (3GHz/4MB/1333MHz)
Na ez megint nem tudom honnan került elő, ez ma már szintén elavult technológia. Az a vicces, hogy ha ilyet lehet még egyáltalán kapni, akkor is valszeg többe kerül, mint egy E8400-as, ami ugye már Penryn magos, ergo kevesebbet fogyaszt, mégis gyorsabb azonos órajelen. Tehát az ajánlatom Intel Core 2 Duo E8400 (3GHz/6MB/1333MHz).
3. MSI GF NX8800GT Zilent 1GB GDDR3, TV-out, DVI (PCX)
Asszem ez viszi a pálmát, vagy legalábbis holtversenyben van a táppal. Két okból teljesen felesleges ez a kártya. Egy 8800GT-n gyakorlatilag nulla létjogosultsága van az 1GB RAM-nak, mert olyan grafikai részletességnél, ahol erre szükség lehet, már rég kifogyott a szufla a GPU-ból/memóriabuszból. A másik ok pedig, hogy aranyárban mérik, ennyiből kijön egy ATI 4870-es, és majdnem kijön egy Nvidia GTX260-as, mindkettőnek a teljesítménye közel a 8800GT duplája. Az ajánlatom pedig egy GIGABYTE GeForce 8800GT Turbo Force 512MB, ez az egyik legolcsóbb egyedi hűtésű 8800GT, tehát nem lesznek hőproblémái, ráadásul gyárilag emelt órajeleken megy.
4. Spire 650W ATX/EATX
Ezt a hozzáértők nem is igazán tartják tápegységnek, inkább a számítógépes extrém sportok egyik lényeges hozzávalójának, megvétele csak kifejezetten bátraknak ajánlott. Én speciel az 5 éves Athlon XP konfigomat is erős fenntartásokkal bíznám rá, nemhogy egy olyan gépet, amit összeállítani készülsz. Ha relatíve olcsón akarsz jót, akkor ajánlom az FSP ATX-400PNF-et, ha hajlandó vagy kicsit többet szánni rá, akkor a közepes teljesítményű tápok non plus ultrája a Corsair VX450W.
5. Maxtor OneTouch IV 750GB USB 2.0
Ezzel végülis csak akkor van probléma, ha rendszervinyónak akarod használni, mert legyen az USB 2.0 bármilyen gyors, egy SATA vinyónak a nyomába se érhet. Persze ha csak adat tárolásra van, meg esetleg hordozni ide-oda, ha már egyszer külső vinyó, akkor nem szóltam.
6. Plextor DVD+/-RW / CD-RW (PX-820A/T3KB)
Ezzel az a gond, hogy itt a Plextor nevet kell megfizetni, de tulajdonképpen egy másik gyártó átnevezett termékét kapod. Ha jól tudom ezt éppen a NEC gyártja. Amit én ajánlok, kevesebb, mint fele ennyiért, de ugyanilyen minőségben, az a Pioneer DVR-115D vagy a NEC AD-7200S.
7. Creative SB Audigy SE 7.1
Az SE jelölés a névben azt jelenti, hogy ez egy totál lebutított kártya. Leginkább az alaplapra integrált hangkártyához hasonlít, mivel nincs rajta DSP chip, talán annyival tud többet, hogy szoftveresen támogatja az EAX 4.0-t, kár hogy a játékok inkább csak az EAX Advanced HD-t használják. Tehát szerintem ez így szintén fölösleges, az alaplapi hangcucc bőven megfelel helyette.

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2008 hétf. szept. 01 14:59

BB @ 2008 Vas. Aug. 31 02:30 írta:Na hát hol is kezdjem. Először gondoltam gyorsan írok egy listát, hogy mit nem szabad ezekből megvenni, de mikor láttam, hogy végül csak a memória nem került bele, úgy döntöttem inkább egyből rátérek a második fázisra. Akkor haladjunk szép sorjában.
1. GIGABYTE EP35C-DS3R
Ennek semmi keresnivalója a listán, hiszen ma már a P35 chipset elavult, van helyette P45. Ráadásul a C betű a névben azt jelenti, hogy van rajta DDR2 és DDR3 memóriafoglalat is, aminek semmi értelme. Mire DDR3-ra érdemes lesz váltani, ez az alaplap már egy őskövület lesz, úgyhogy valszeg ezt is cserélhetnéd egyből. Az R betű a végén meg azt jelenti, hogy van rajta plusz 2 SATA csatlakozó, és tud mindenféle RAID tömböt kezelni, de szerintem ez neked szintén felesleges. Ezek után amit én jó szívvel tudnék ajánlani neked helyette, az a GIGABYTE EP45-DS3L.
2. Intel Core 2 Duo E6850 (3GHz/4MB/1333MHz)
Na ez megint nem tudom honnan került elő, ez ma már szintén elavult technológia. Az a vicces, hogy ha ilyet lehet még egyáltalán kapni, akkor is valszeg többe kerül, mint egy E8400-as, ami ugye már Penryn magos, ergo kevesebbet fogyaszt, mégis gyorsabb azonos órajelen. Tehát az ajánlatom Intel Core 2 Duo E8400 (3GHz/6MB/1333MHz).
3. MSI GF NX8800GT Zilent 1GB GDDR3, TV-out, DVI (PCX)
Asszem ez viszi a pálmát, vagy legalábbis holtversenyben van a táppal. Két okból teljesen felesleges ez a kártya. Egy 8800GT-n gyakorlatilag nulla létjogosultsága van az 1GB RAM-nak, mert olyan grafikai részletességnél, ahol erre szükség lehet, már rég kifogyott a szufla a GPU-ból/memóriabuszból. A másik ok pedig, hogy aranyárban mérik, ennyiből kijön egy ATI 4870-es, és majdnem kijön egy Nvidia GTX260-as, mindkettőnek a teljesítménye közel a 8800GT duplája. Az ajánlatom pedig egy GIGABYTE GeForce 8800GT Turbo Force 512MB, ez az egyik legolcsóbb egyedi hűtésű 8800GT, tehát nem lesznek hőproblémái, ráadásul gyárilag emelt órajeleken megy.
4. Spire 650W ATX/EATX
Ezt a hozzáértők nem is igazán tartják tápegységnek, inkább a számítógépes extrém sportok egyik lényeges hozzávalójának, megvétele csak kifejezetten bátraknak ajánlott. Én speciel az 5 éves Athlon XP konfigomat is erős fenntartásokkal bíznám rá, nemhogy egy olyan gépet, amit összeállítani készülsz. Ha relatíve olcsón akarsz jót, akkor ajánlom az FSP ATX-400PNF-et, ha hajlandó vagy kicsit többet szánni rá, akkor a közepes teljesítményű tápok non plus ultrája a Corsair VX450W.
5. Maxtor OneTouch IV 750GB USB 2.0
Ezzel végülis csak akkor van probléma, ha rendszervinyónak akarod használni, mert legyen az USB 2.0 bármilyen gyors, egy SATA vinyónak a nyomába se érhet. Persze ha csak adat tárolásra van, meg esetleg hordozni ide-oda, ha már egyszer külső vinyó, akkor nem szóltam.
6. Plextor DVD+/-RW / CD-RW (PX-820A/T3KB)
Ezzel az a gond, hogy itt a Plextor nevet kell megfizetni, de tulajdonképpen egy másik gyártó átnevezett termékét kapod. Ha jól tudom ezt éppen a NEC gyártja. Amit én ajánlok, kevesebb, mint fele ennyiért, de ugyanilyen minőségben, az a Pioneer DVR-115D vagy a NEC AD-7200S.
7. Creative SB Audigy SE 7.1
Az SE jelölés a névben azt jelenti, hogy ez egy totál lebutított kártya. Leginkább az alaplapra integrált hangkártyához hasonlít, mivel nincs rajta DSP chip, talán annyival tud többet, hogy szoftveresen támogatja az EAX 4.0-t, kár hogy a játékok inkább csak az EAX Advanced HD-t használják. Tehát szerintem ez így szintén fölösleges, az alaplapi hangcucc bőven megfelel helyette.
Köszönöm szépen ezt a tartalmas ismertetőt :respect: :respect:

Még egyszer kérném a segítségedet :D Egyik ismerősöm is összeállított nekem egy gépet, hogy ilyet érné meg vennem. Kérlek írd már majd le, hogy ez jó-e vagy nem. Ha nem, akkor olyan gépet állíttatok össze, amit leírtál :)

GIGABYTE EP45-DS4 alaplap (s775)
Intel Core 2 Duo E8500 (3,16GHz/6MB/1333MHz) (s775) BOX
Samsung 750GB Serial-ATA II winchester, NCQ (32MB cache)
GTX 260 896 MB GDDR3
Kingston 4GB 800 MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM
Corsair VX450W tápegység

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 hétf. szept. 01 17:54

Blitzer Martin @ Hétf. Szept. 01, 2008 15:59 írta:Köszönöm szépen ezt a tartalmas ismertetőt :respect: :respect:

Még egyszer kérném a segítségedet :D Egyik ismerősöm is összeállított nekem egy gépet, hogy ilyet érné meg vennem. Kérlek írd már majd le, hogy ez jó-e vagy nem. Ha nem, akkor olyan gépet állíttatok össze, amit leírtál :)

GIGABYTE EP45-DS4 alaplap (s775)
Intel Core 2 Duo E8500 (3,16GHz/6MB/1333MHz) (s775) BOX
Samsung 750GB Serial-ATA II winchester, NCQ (32MB cache)
GTX 260 896 MB GDDR3
Kingston 4GB 800 MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM
Corsair VX450W tápegység
Ez egy nagyon korrekt kis konfig, ha megnézed sokmindenben hasonlít ahhoz, amit én írtam. A különbség kb annyi, hogy én próbáltam minél költséghatékonyabb lenni, dehát már csak ilyen vagyok :)

A Corsair táp az stimmel, én is ilyet vennék a helyedben, ezen nem érdemes spórolni. Az alaplap meg proci lényegében az általam javasoltaknak a jobb/erősebb verziója. A videokártyát is megemlítettem futólag, a másik összeállításban levőnek kb a dupláját tudja. A nemrég megjelent új ATI/Nvidia kártyák körül nagy a felhajtás meg a vita, hogy melyik is a jobb, de szerintem ez csak a fanboyokat érdekli. A lényeg az, hogy ez a kártya a mostani játékokat extrém felbontásokban maximális grafikai beállításokkal tudja futtatni(kivéve a Crysist :)), és a megfelelő kompromisszumokkal simán lehet 3-4 éves életciklusa. A winchester is jó választás, nekem is van egy rakás Samsungom, még soha egyikkel se volt probléma, pedig van amelyik nem éppen mai darab, és sebességben is nagyon jók. A memória is jó, bár nekem az előző listán levő 1066-os Kingmaxok szimpibbek voltak. Meg azt érdemes végiggondolni, hogy ha veszel 4 GB memót, meg van egy közel 1 gigás videokártyád, akkor ahhoz, hogy rendesen ki is tudd használni őket, mindenképp 64 bites oprendszert kell telepítened, ott pedig még mindig előfordulhatnak driver/kompatibilitási gondok. Az optikai meghajtó most kimaradt, úgyhogy abból tartom magam a korábbi javaslatomhoz. És végül annyival egészíteném ki a dolgot, hogy a procihoz ajánlanék egy Cooler Master Hyper TX2 hűtőt, ez jól hűt és halk, ráadásul olcsó is, a gyári hűtőnél egyértelműen klasszisokkal jobb.
Mindent összevetve, ahogy az elején is írtam, ez egy nagyon korrekt konfig, nem nagyon tudok mit felhozni ellene ;)

Blitzer Martin
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Blitzer Martin » 2008 hétf. szept. 01 18:20

BB @ 2008 Hétf. Szept. 01 18:54 írta:Ez egy nagyon korrekt kis konfig, ha megnézed sokmindenben hasonlít ahhoz, amit én írtam. A különbség kb annyi, hogy én próbáltam minél költséghatékonyabb lenni, dehát már csak ilyen vagyok :)

A Corsair táp az stimmel, én is ilyet vennék a helyedben, ezen nem érdemes spórolni. Az alaplap meg proci lényegében az általam javasoltaknak a jobb/erősebb verziója. A videokártyát is megemlítettem futólag, a másik összeállításban levőnek kb a dupláját tudja. A nemrég megjelent új ATI/Nvidia kártyák körül nagy a felhajtás meg a vita, hogy melyik is a jobb, de szerintem ez csak a fanboyokat érdekli. A lényeg az, hogy ez a kártya a mostani játékokat extrém felbontásokban maximális grafikai beállításokkal tudja futtatni(kivéve a Crysist :)), és a megfelelő kompromisszumokkal simán lehet 3-4 éves életciklusa. A winchester is jó választás, nekem is van egy rakás Samsungom, még soha egyikkel se volt probléma, pedig van amelyik nem éppen mai darab, és sebességben is nagyon jók. A memória is jó, bár nekem az előző listán levő 1066-os Kingmaxok szimpibbek voltak. Meg azt érdemes végiggondolni, hogy ha veszel 4 GB memót, meg van egy közel 1 gigás videokártyád, akkor ahhoz, hogy rendesen ki is tudd használni őket, mindenképp 64 bites oprendszert kell telepítened, ott pedig még mindig előfordulhatnak driver/kompatibilitási gondok. Az optikai meghajtó most kimaradt, úgyhogy abból tartom magam a korábbi javaslatomhoz. És végül annyival egészíteném ki a dolgot, hogy a procihoz ajánlanék egy Cooler Master Hyper TX2 hűtőt, ez jól hűt és halk, ráadásul olcsó is, a gyári hűtőnél egyértelműen klasszisokkal jobb.
Mindent összevetve, ahogy az elején is írtam, ez egy nagyon korrekt konfig, nem nagyon tudok mit felhozni ellene ;)
Kifelejtettem két dolgot :omg: Proci hűtőt, és Optikai meghajtót is írt. De még ebben is hasonlót írtatok :)

CoolerMaster Elite 331
Pioneer DVR-215D

Így már teljes a lista :)

Akkor majd 64-es oprendszert rakok fel rá. Köszi szépen mégegyszer a tanácsokat :respect: :respect:
Szerdán jön a gép :D :cool2: :banana3:

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 hétf. szept. 01 18:26

Blitzer Martin @ Hétf. Szept. 01, 2008 19:20 írta:Kifelejtettem két dolgot :omg: Proci hűtőt, és Optikai meghajtót is írt, csak azt véletlenül kifelejtettem :( De még ebben is hasonlót írtatok :)

CoolerMaster Elite 331
Pioneer DVR-215D

Így már teljes a lista :)

Akkor majd 64-es oprendszert rakok fel rá. Köszi szépen mégegyszer a tanácsokat :respect: :respect:
Szerdán jön a gép :D :cool2: :banana3:
Ok, ez így teljesen rendben van. Közben rájöttem, hogy hülye voltam, nekem is a 215-ös Pioneert kellett volna írnom, mert az a SATA csatolós, a 115-ös meg IDE-s :omg2:

rallyeati
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: rallyeati » 2008 vas. okt. 26 16:02

Sziasztok.
Az a helyzet, hogy van kemény 512MB Ram-om a gépbe. És az volna a kérdésem, hogy gyorsabb volna-e a gép mondjuk 1GB Ram-mal?

Everest programmal megnéztem és azt írja, hogy Rendszermemória: 512MB DDR SDRAM.
Gondolom DDR2-es Ram-ot akkor nem is tudok belerakni, ehhez már alaplap csere kellene?

Illetve lassíthatja-e a gépet a régi vinyó?

Bocs a hülye kérdésekért, de biztosra kell mennem. :D

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Re: Új gép (nagyrészt)

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2010 vas. márc. 14 20:36

sziasztok!!

Új gép tervezésébe fogtam. a segítségetekre lenne szükségem. Egy biztos, hogy Intelben gondolkozom, de abból mit?? alaplap: Gigabyte, memória: DDR2?: vagy érdemesebb DDR3ban gondolkozni???

Köszi a segítségeteket!!
Üdv.

Lámer Rally Team

koncsosgabor
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: koncsosgabor » 2010 hétf. márc. 15 08:39

Ha játszani szeretnél akkor ne Intelt hanem AMD-t vegyél! Az Intel sokkal drágább mint az AMD! AMD gépet sokkal olcsóbban is lehet bővíteni mint az Intelt! Egyébként ha AMD gépet akarsz venni abban tudok segíteni, hogy mit tegyél bele!

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2010 hétf. márc. 15 12:19

koncsosgabor írta:Ha játszani szeretnél akkor ne Intelt hanem AMD-t vegyél! Az Intel sokkal drágább mint az AMD! AMD gépet sokkal olcsóbban is lehet bővíteni mint az Intelt! Egyébként ha AMD gépet akarsz venni abban tudok segíteni, hogy mit tegyél bele!
Köszi! Akkor arról mondjál nekem valamit, mert nem nagyon olvastam már ezek után, nem foglalkoztam hardware-ekkel jó pár éve, csak most el kezdtem utána olvasni megint az ÚJ PC tervezése miatt, hogy szinte mindenhol azt olvasom, hogy az Intel mindig is, de különösebben most sokkal jobb processzorokat gyárt, mint az AMD. Ebből mi az igazság??
Üdv.

Lámer Rally Team

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2010 hétf. márc. 15 12:59

Fekete Kristof írta:
koncsosgabor írta:Ha játszani szeretnél akkor ne Intelt hanem AMD-t vegyél! Az Intel sokkal drágább mint az AMD! AMD gépet sokkal olcsóbban is lehet bővíteni mint az Intelt! Egyébként ha AMD gépet akarsz venni abban tudok segíteni, hogy mit tegyél bele!
Köszi! Akkor arról mondjál nekem valamit, mert nem nagyon olvastam már ezek után, nem foglalkoztam hardware-ekkel jó pár éve, csak most el kezdtem utána olvasni megint az ÚJ PC tervezése miatt, hogy szinte mindenhol azt olvasom, hogy az Intel mindig is, de különösebben most sokkal jobb processzorokat gyárt, mint az AMD. Ebből mi az igazság??
Az én szememben az intel pl mindíg a pontosság, és jó teljesítmény, míg az AMD a nagyon gyors, nagy teljesítmény...
Játékhoz nagyon jó az AMD, mert ott kell a nagy teljesítmény...
Tervezéshez, komoly programokhoz meg intel...
Szabó Zéé

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 kedd márc. 16 14:40

Fekete Kristof írta:sziasztok!!

Új gép tervezésébe fogtam. a segítségetekre lenne szükségem. Egy biztos, hogy Intelben gondolkozom, de abból mit?? alaplap: Gigabyte, memória: DDR2?: vagy érdemesebb DDR3ban gondolkozni???

Köszi a segítségeteket!!

Szia!

Az első és legeslegfontosabb szempont, hogy mennyi pénzt szánsz rá :)

Régebben valóban úgy volt, hogy játékra elsősorban AMD-t, egyéb felhasználásra Intelt ajánlottak.

Mostanában úgy van, hogy aki kevesebbet akar költeni és megelégszik egy viszonylag szerényebb teljesítménnyel, vagy meggyőződéses AMD párti, annak érdemes AMD-ben gondolkodni.

Csak és kizárólag alaplap/proci viszonyban kell különbséget tenni, egy konfig összes további része kompatibilis.

És hogy ne csak OFF legyek:

Asus P5Q SE Plus
Intel Core2Duo E7500
Corsair 2x1GB Dominator DDR2 1066MHz

Eddig köbö 67.000 Ft.

Ehhez egy VGA kell, egy vinyó és egy táp alapesetben ahhoz hogy egy igazán jó ár/érték arányú konfigod legyen.

Ennél természetesen többet/kevesebbet is el lehet költeni ésszerűen, ezért lenne jó tudni köbö a rendelkezésre álló keretet :)
Opel Astra GSi N3 :)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2010 kedd márc. 16 18:51

Szia Retkes Peti!

Köszi a segítségedet! És akkor elmondom a tervemet, és akkor bővebb információhoz juttatlak. :D

Nem tudom, hogy ezeket a procikat és alaplapokat meddig árulják, meddig lesznek a technika szintjének elég magas szintjén (számtech rohamosn fejlődik...). A pénzt most kezdem el gyűjteni, havonként félre tenni vagy pedig részenként meg venni, pl. 2 hónap után megvenni a processzort, mert az a legdrágább, majd az alaplapot, majd a videokártyát, majd a memóriát.

A következő a konfigom most:
- proci: AMD Athlon s939 3200+
- alaplap: asus A8N-E
- HDD: WD 250 GB
- memória: 2x512 MB Corsair Dual Kit DDR1 400 MHz
- Tápegység: Corsair VX550W
- videokártya: Ati HD 3870 DDR3 512 MB
-ház: CoolerMaster: http://www.coolermaster.com/product.php ... ct_id=2908
- CRT 17 colos monitor, billentyűzet, egér

Ebből a ház, a tápegység, a monitor, az egér és a billentyűzet maradna meg.

Én most, Intelt szeretnék venni, mindenféleképpen. Nem a legolcsóbb processzort, de nem is a legdrágábbat, ha kell várnom + 1 hónapot, akkor várok, tehát ezzel azt akarom mondani, hogy nem 70 ezerből akarom ezt a 4 hadware-t megvenni. 100-200 ezer Ft közötti összegre gondoltam. Azért, mert akkor megint el lennék vele kb. 4-5 évig, TUDOM, ILYEN NINCS, HOGY EGY KONFIG JÓ ENNYI IDEIG, DE NEKEM AKKOR MEGFELEL, AHOGY MOST IS!! mert ez a konfig amit nekem van, videokártya, táp, ház kivételével 2006. április eleje óta működik, el vagyok vele, de most már tényleg elavultnak számít, szerintem.

A gép vásárlását őszre vagy télre tervezem, attól függ, hogy alakulnak az árak. Csak azért kezdek el most érdeklődni, mert nem mindegy, hogy 100 ezret vagy 200 ezret kell gyűjtenem...
Üdv.

Lámer Rally Team

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 szer. márc. 17 10:56

Szia!

Sokkal világosabb a kép :)

Néhány alapgondolatom a témával kapcsolatban:

Platform:
Itt nagy vonalakban az lehet a dilemma, hogy S775-ös, vagy Core i7-es rendszer legyen. Ha valóban 4-5-6 évben gondolkodsz, akkor szerintem mindenképp olyan rendszerre lenne szükség, ami az adott értéken belül nagyjából kompromisszummentes. Ezért nme is említem a Core i5, illetve Core i3 szériákat.

Core i7 vonalon jelen pillanatban nem igazán lehet válogatni a 200k -ig, amit hirtelen összedobtam, csak a proci, lap, memória 145k, ehhez még egy VGA, mondjuk 260GTX vagy 5750 45k körül. Egy winchester, ha elég mondjuk egy 320GB-s 16MB-os Hitachi, akkor 10k.

Ez pont 200k.

S775-nél egy top kategóriás lap+proci+memória trió kijön 115k-ból. Ebből vagy sokkal erősebb VGA-t vinyózt lehet beletenni, vagy elsörözni :)

4-5-6 év múlva sejteni sem lehet, hogy mi lesz a fő csapásirány, már most is megjelentek a 6 magos procik, lehet hogy addigra 12 magosok lesznek, vagy 5GHz-en szaladgálnak a jelenlegiek. Minden jelentősebb bővítés valószínűleg magával hozza majd a lap+proc+memória cseréjét, ebből a szempontból mindegy hogy most mibe ruház be az ember.

Nehéz döntés, érdemes alaposan végiggondolni hogy elsősorban mire használod a gépet, milyen alkalmazásuk futnak egy időben, és hogy valóban mennyi az értéke egy új rendszernek. Ha csak zömmel régebbi (RBR, rFactor, mittudomén) játékokkal játszol, és közben nem megy a 3dMax és a videokonvertálás egyszerre, akkor szerintem a 200k-s befeketetés is túlzott, arra pillanatnyilag elég egy olcsóbb is :)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2010 szer. márc. 17 20:31

Retkes Péter írta:Szia!

Sokkal világosabb a kép :)

Néhány alapgondolatom a témával kapcsolatban:

Platform:
Itt nagy vonalakban az lehet a dilemma, hogy S775-ös, vagy Core i7-es rendszer legyen. Ha valóban 4-5-6 évben gondolkodsz, akkor szerintem mindenképp olyan rendszerre lenne szükség, ami az adott értéken belül nagyjából kompromisszummentes. Ezért nme is említem a Core i5, illetve Core i3 szériákat.

Core i7 vonalon jelen pillanatban nem igazán lehet válogatni a 200k -ig, amit hirtelen összedobtam, csak a proci, lap, memória 145k, ehhez még egy VGA, mondjuk 260GTX vagy 5750 45k körül. Egy winchester, ha elég mondjuk egy 320GB-s 16MB-os Hitachi, akkor 10k.

Ez pont 200k.

S775-nél egy top kategóriás lap+proci+memória trió kijön 115k-ból. Ebből vagy sokkal erősebb VGA-t vinyózt lehet beletenni, vagy elsörözni :)

4-5-6 év múlva sejteni sem lehet, hogy mi lesz a fő csapásirány, már most is megjelentek a 6 magos procik, lehet hogy addigra 12 magosok lesznek, vagy 5GHz-en szaladgálnak a jelenlegiek. Minden jelentősebb bővítés valószínűleg magával hozza majd a lap+proc+memória cseréjét, ebből a szempontból mindegy hogy most mibe ruház be az ember.

Nehéz döntés, érdemes alaposan végiggondolni hogy elsősorban mire használod a gépet, milyen alkalmazásuk futnak egy időben, és hogy valóban mennyi az értéke egy új rendszernek. Ha csak zömmel régebbi (RBR, rFactor, mittudomén) játékokkal játszol, és közben nem megy a 3dMax és a videokonvertálás egyszerre, akkor szerintem a 200k-s befeketetés is túlzott, arra pillanatnyilag elég egy olcsóbb is :)
Köszi. Azért írtam 200 ezret, mert én egy itt venném meg: www.user.hu ezt nem a reklám helye!! csak mivel BP van a legközelebb, netről meg nem rendelek, szóval húzós az árak, de korrektek!
Én 3 procin gondolkodom: intel oldalról: s1156 i5 661 vagy E8500 vagy Q9550. HDD-t nem kell vennem, az van 250 GB-os SATA2

Arra válaszolj még nékem, hogy DDR2 vagy inkább érdemes DDR3at venni? Én szívesebben vennék DDR3-t 4GBot.

i7 procit nem vennék, mert baromi drága még! az túlzás. Próbáltam teszteket olvasni nem tudom eldönteni, hogy hosszabb távra mi lenne érdemes a fent említett 3 proci közül.

Ezen kívül Gigabyte-ból mit ajánlanál! Ja, még egy kérédés. Nem akarok nForce-os chip-készletű alaplapot, azzal valahogy mindig megszívtam... :( Mit ajánlasz helyette?

videokártya: az ati hd5xxx azért nem olcsó, bár ha jól emlékszem, de ez nem biztos!! a HD5770 és a HD4870 közel egy árban van. melyiket választanád? Amúgy az i5 processzor mennyire erős? Ha játszani is szeretnék (persze nem vagyok már nagy játékos, nincs rá időm...), kipróbálni 1-2 új játékot, mondjuk az egyik a leendő mafia2 ( www.mafia2game.com ), akkor ahhoz jó az i5 vagy inkább E8500 vagy q9550. A másik, és talán a legjobban érdekel!

Windows7: Kipróbáltad már? Érdemes használni már? Érdemes az XP-t lecserélni már? Azt tudom, ha 2 Gb-tnál többet szeretnék, akkor kell a 64 bites rendszer. A win7-hez azért gondolom kell a több magos proci, ezt jól gondolom??? Ja és a win7ből melyik verzió a jó, ezt úgyértem: játék, film, zene, egyéb otthoni alkalmazás: MS Office, meg ilyenek...

Köszi a segítségedet!!! ;) :respect: Annyi új dolog van már, hogy káosz van már teljesen a fejemben!! :D :D
Üdv.

Lámer Rally Team

vajjon
Vendég

Hozzászólás Szerző: vajjon » 2010 kedd márc. 23 13:20

Sziasztok, nekem egy Asus m2n4-sli alaplapom van, am2-es foglalattal. új procit szeretnék bele venni, de nem tudom mennyit bír el az alaplap, mindegyik boltos mást mondd. hogy tudom eldönteni, mennyi a maximum amit elbír? dualcore procit szeretnék (Amd Athlon 64 x2). Szóval hogy lehet megnézni hogy mi az a maximum határ prociknál, ami még belefér a gépembe? Ez mitől függ?
Másrészt a gép számítógépes játékokra is használva van, szóval ha jobb processzorom lesz, jobban fognak futni a játékok?

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 vas. márc. 28 11:18

vajjon írta:Sziasztok, nekem egy Asus m2n4-sli alaplapom van, am2-es foglalattal. új procit szeretnék bele venni, de nem tudom mennyit bír el az alaplap, mindegyik boltos mást mondd. hogy tudom eldönteni, mennyi a maximum amit elbír? dualcore procit szeretnék (Amd Athlon 64 x2). Szóval hogy lehet megnézni hogy mi az a maximum határ prociknál, ami még belefér a gépembe? Ez mitől függ?
Másrészt a gép számítógépes játékokra is használva van, szóval ha jobb processzorom lesz, jobban fognak futni a játékok?

Szia!

http://www.cpu-upgrade.com/mb-ASUS/M2N4-SLI.html

Ezeket a procikat tudja kezelni az alaplapod. Hogy jelentősen gyorsabbak lesznek-e a játékok, az a többi hardvertől is nagyban függ, memória, videókártya. Mivel nem írtad hogy most miylen procid van, nem tudom hogy gyorsabb lesz-e, illetve hogy mennyivel. :)

vajjon
Vendég

Hozzászólás Szerző: vajjon » 2010 vas. márc. 28 14:34

Köszi a linket Péter!
Most jelenleg AMD Athlon 64 3200+ -os procim van. (nem dual core).
Már találtam egy rendes eladót aki nagyjából képbe hozott a prociknál, és tudna szerezni AMD Athlon 64 X2 5000+ -t vagy 6000+ -t. A 2 proci ára között kb 2300 FT különbség van.
Az egyetlen kérdésem az lenne, hogy megéri-e megvenni a 6000+ -os procit drágábban, nagyobb fogyasztással? Van-e érezhető különbség?( A 2 proci között ha jól gondolom 0.8 GHz különbség van összesen(magonként 0.4 GHz))
A gépem többi alkatrészét pl: a videókártyát a boltos szerint nem kellene lecserélnem, mert a régi proci miatt nincs is még teljesen kihasználva a teljesítménye. Szóval szerinte is a proci lehet a ludas.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2010 vas. márc. 28 15:52

Szia Péter!

Nézegettem az árakat, elgondolkodtam amit írtál. Szeretnék új gépet összerakni, de sajnos úgy felmentek az árak... Ha mégis összejönne valamennyi pénz, akkor érdemes-e az Intel i5 processzorát, abból is az 750i Lynnfield (lehet rosszul írtam, le a mag nevét, de gondolom tudod miről beszélek) magosat választanom? Teljesítményben mennyire tér el a Core 2 Dual Quad Q9550-es procitól? OK, azt vtudom, hogy az utóbbi S775, míg a másik meg S1156, de ezen kivül? A másik kérdésem a következő lenne: Nézegettem az Ati HD4870 1gb és a HD5770 1 gb-os vga-kat. Az áruk szinte megeggyező, a teljesítményük is megeggyező, de még is gyengébbnek gondolom a HD5770-est. Mi a véleményed erről?
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2010 vas. márc. 28 19:02

Nekem Asus M2V- alaplapom van, akkor ezek a procik belemmennének és ha igen akkor hűtőt is kellene cserélni hozzá??
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 hétf. márc. 29 10:37

vajjon írta:Köszi a linket Péter!
Már találtam egy rendes eladót aki nagyjából képbe hozott a prociknál, és tudna szerezni AMD Athlon 64 X2 5000+ -t vagy 6000+ -t. A 2 proci ára között kb 2300 FT különbség van.
Az egyetlen kérdésem az lenne, hogy megéri-e megvenni a 6000+ -os procit drágábban, nagyobb fogyasztással? Van-e érezhető különbség?( A 2 proci között ha jól gondolom 0.8 GHz különbség van összesen(magonként 0.4 GHz))
A gépem többi alkatrészét pl: a videókártyát a boltos szerint nem kellene lecserélnem, mert a régi proci miatt nincs is még teljesen kihasználva a teljesítménye. Szóval szerinte is a proci lehet a ludas.
Szia!

Nagyrészt attól függ, hogy mennyire tartósan gondolod ezt a konfigot használni. Igazából a 2 proci között olyan hatalmas érezhető teljesítménybeli küólönbség nincsen, de azért a gyorsabb az mindig gyorsabb.. 2300 Ft sem nagy összeg, 5000+ -os procit már ilyen 11.500 Ft környékén lehet keríteni.. Ha rászánod azt a kis pénzt még, akkor egy ideig nyugodt leszel hogy a lehető leggyorsabb proci van a gépedben. Ha nem, akkor meg lehet hogy ott fog motoszkálni a fejedben, hogy miért nem vetted meg a másikat.. :D

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 hétf. márc. 29 10:39

rallyfenegyerek írta:Nekem Asus M2V- alaplapom van, akkor ezek a procik belemmennének és ha igen akkor hűtőt is kellene cserélni hozzá??
Szia!

Ha új prociban gondolkodsz, akkor érdemes a box változatokon gondolkodni, általában nem, vagy csak alig drágábbak mint az OEM procik, és hűtő is jár melléjük ;)

Attól függ egyébként, hogy a mostani hűtőd miféle. Ha elboldogul az új proci nagyobb fogyasztásából adódó hőtöbblettel, akkor nem szükséges cserélni.

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 hétf. márc. 29 10:57

Fekete Kristof írta:Szia Péter!

Nézegettem az árakat, elgondolkodtam amit írtál. Szeretnék új gépet összerakni, de sajnos úgy felmentek az árak... Ha mégis összejönne valamennyi pénz, akkor érdemes-e az Intel i5 processzorát, abból is az 750i Lynnfield (lehet rosszul írtam, le a mag nevét, de gondolom tudod miről beszélek) magosat választanom? Teljesítményben mennyire tér el a Core 2 Dual Quad Q9550-es procitól? OK, azt vtudom, hogy az utóbbi S775, míg a másik meg S1156, de ezen kivül? A másik kérdésem a következő lenne: Nézegettem az Ati HD4870 1gb és a HD5770 1 gb-os vga-kat. Az áruk szinte megeggyező, a teljesítményük is megeggyező, de még is gyengébbnek gondolom a HD5770-est. Mi a véleményed erről?

Szia!

Az általad említett két processzor nem egy kategória, ezt az áruk is tükrözi ;) A Q9550 az Core 2 Quad egyébként, 12MB cache-el, a i5 750 "csak" 8MB cache-el rendelkezik. Órajelben is erősebb a Q9550, 2,83GHz, míg a másik 2,66GHz. Ebben a felállásban egyértelműen a Q9550 a nyerő.. :rolleyes:

Alaplapok-memóriák nagyjából egy árfekvésben vannak hozzájuk, így ha a későbbiekben még tovább fejlesztenéd a meglévő platformot, talán előnyösebb az i5, mivel effektív teljesítménykülönbség nem nagyon sok van köztük, egy kis órajelemeléssel az i5 is tudja köbö a Q9550 szintjét.

VGA fronton egyértelműen a 4870 a nyerő. 256 bites memóriabusza van, DDR5-ös 1GB memóriával, míg az 5770 szintén 1GB DDR5 memóriával rendelkezik, viszont csak 128 bites a memóriabusza.

vajjon
Vendég

Hozzászólás Szerző: vajjon » 2010 hétf. márc. 29 12:34

Retkes Péter írta:
vajjon írta:Köszi a linket Péter!
Szia!

Nagyrészt attól függ, hogy mennyire tartósan gondolod ezt a konfigot használni. Igazából a 2 proci között olyan hatalmas érezhető teljesítménybeli küólönbség nincsen, de azért a gyorsabb az mindig gyorsabb.. 2300 Ft sem nagy összeg, 5000+ -os procit már ilyen 11.500 Ft környékén lehet keríteni.. Ha rászánod azt a kis pénzt még, akkor egy ideig nyugodt leszel hogy a lehető leggyorsabb proci van a gépedben. Ha nem, akkor meg lehet hogy ott fog motoszkálni a fejedben, hogy miért nem vetted meg a másikat.. :D

Köszi a gyors válaszaidat!
Hát tartósságban kb még 3 évig legalább ezt szeretném használni, szóval igazad van, ha malac akkor legyen kövér :).
Viszont így meg félek, hogy leég a procim ezzel a gyári hűtőmmel. A boltos már ajánlott is nekem egy hűtőt, névszerint az Artic Cooling Freezer 7 pro-t (nem az univerzális foglalatút) , amit nemtudom hogy rak bele inteles foglalattal az AMD-s gépembe, de mindegy.
Mindössze +5500 Ft-ot jelentene.
Na végülis a 10ezer Ft-os procicseréből már 20ezer lett.. (eddig :) )

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2010 hétf. márc. 29 12:49

Retkes Péter írta:
rallyfenegyerek írta:Nekem Asus M2V- alaplapom van, akkor ezek a procik belemmennének és ha igen akkor hűtőt is kellene cserélni hozzá??
Szia!

Ha új prociban gondolkodsz, akkor érdemes a box változatokon gondolkodni, általában nem, vagy csak alig drágábbak mint az OEM procik, és hűtő is jár melléjük ;)

Attól függ egyébként, hogy a mostani hűtőd miféle. Ha elboldogul az új proci nagyobb fogyasztásából adódó hőtöbblettel, akkor nem szükséges cserélni.
Köszi szépen a mostani is boxos volt. anno.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2010 hétf. márc. 29 14:18

vajjon írta: Köszi a gyors válaszaidat!
Hát tartósságban kb még 3 évig legalább ezt szeretném használni, szóval igazad van, ha malac akkor legyen kövér :).
Viszont így meg félek, hogy leég a procim ezzel a gyári hűtőmmel. A boltos már ajánlott is nekem egy hűtőt, névszerint az Artic Cooling Freezer 7 pro-t (nem az univerzális foglalatút) , amit nemtudom hogy rak bele inteles foglalattal az AMD-s gépembe, de mindegy.
Mindössze +5500 Ft-ot jelentene.
Na végülis a 10ezer Ft-os procicseréből már 20ezer lett.. (eddig :) )

Szia!

Vegyél Te is BOX változatot, a mellé adott gyári hűtő biztosan jól végzi a dolgát, és nem kell kiadni +5500 Ft-ot.. De ha így vagy nyugodt, azt is megértem :)

Shiguliman
Vendég
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Shiguliman » 2011 kedd feb. 01 07:55

Sziasztok

Új gépet szeretnék csinálni de csak olyan érdekelne amin fut az RBR.
A következő ajánlatot kaptam, szerintetek ezen elfutna?
Gigabyte Ga-P43T-ES3G Alaplap
Intel E8400 3,0 Ghz 2 magos, 6Mb Cache 1333MHz FSB
2x2 Gb 1333 MHZ DDR3 ram
Gigabyte GV-N240SL 1GB DDR5 DVI/HDMI VGA

WIN7 Home Premium-al
Gr.H Lada owner

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2011 kedd feb. 01 10:12

hogyne futna Doki? :) az RBR egy régi játék, ez meg egy nem túl rossz gép :)
Egészség legyen, meg nyomaték!

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2011 kedd feb. 01 10:38

kisBenko írta:hogyne futna Doki? :) az RBR egy régi játék, ez meg egy nem túl rossz gép :)
Gyanítom arra gondolt hogy már túl jó hozzá.

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2011 kedd feb. 01 10:39

olyan meg nincs, hogy túl jó :) szerintem...
legábbis nekem hasonló konfigú laptopon fut 3 éve... :)

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2011 kedd feb. 01 10:49

kisBenko írta:olyan meg nincs, hogy túl jó :) szerintem...
legábbis nekem hasonló konfigú laptopon fut 3 éve... :)
off:
Hát én találkoztam olyannal hogy kb. 5-6 éves játék nem ment a gépemen (nem most volt már)
mivel "túl jó" volt konfigja a játékhoz képest. (szóval előfordulhat, de lehet csak az a game volt elég instabil, vagy csak kifogtam :D )

on:

Szóval Shiguliman próbáld ki mennie kell kisBenkő szerint is :)

kisBenko
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: kisBenko » 2011 kedd feb. 01 11:00

najó, a colin2 valóban nem fut... nagy sajnálatomra :(
vagyis elindul meg menü, meg indítja a pályát, azt hang van, kép fekete...
de az már nem régebbi játék, hanem (egy iszonyatjó) őskövület :D

Válasz küldése