Új gép (nagyrészt)

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 hétf. jan. 28 16:09

rbalint @ 2008 Pént. Jan. 25 16:52 írta:Köszi cruiser26! Petinek igaza van melózok, nem tanulok már(sajna).
A pénz nem lenne akkora gond, vagyis persze hogy számít, csak nem kell hál istennek azért havi pár ezer forintokat félretenni ez ügyben, hanem azért most is megtudnám venni, és a köv hónapokban nem költeni olyanra ami nem fontos az életben maradáshoz, tehát csak kajára marad, a sörre már nem futja! :D Szal azért nagyon meg kell gondolnom mit-hogyan, mert nem kis összeg, és nem vet fel a lóvé. Azért is dilemmázok hogy jönnék ki jobban belőlle, hogy a szokásos meglegyen:olcsó-és jó is!
Asszem arra vetemedek, hogy tényleg várok egy picit, pár hónapot. Többet nem biztos hogy érdemes, mert hiába lesz ez-az olcsóbb, jön ki helyette újjabb-jobb, és lehet megint gondolkodni, hogy az jobb lenne, de később olcsóbb lesz, stb.. tehát a körforgás sosem áll meg. De akkor asszem veszek egy tök új gépet, és nem ebben cserélgetem a cuccost.
Mégegyszer köszönöm a segítséget mindenkitől!!! Ha addig nem is, de a pict később lejárta után biztos hogy ismét tanácsot fogok kérni az akkori piaci helyzetben milyen cuccot érdemes összerakni. :)
Hali!

Ha nem gond a kérdésem, akkor most mennit tudnál rászánni? És a mostani gépedet pedig el tudnád adni?

Gondolom memóriából 2Gb DDR2 800MHz-es memóriát vennél.
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 hétf. jan. 28 19:23

KZ @ 2007 Vas. Dec. 30 19:25 írta:Egy mag, két mag.

Van olyan játék ami kihasználja a kétmagos procit?

Most teszteltem egy kicsit: van egy egymagos amd64-em 3000Mhz-en, és egy kétmagos 2000Mhz-en.

Namost
1. hang tömörítésnél az egymagos a nyerő, mert a hangtömörítő nem használja ki mind a két magot.
2. videó tömörítésnél (dvd->xvid) a kétmagos a nyerő, mert mindkét mag használatban van.
3. Winrar-nál is a kétmagos a nyerő
4. Winzip-nél az egymagos.

Itt legyen okos az ember.

Azon gondolkodtam, érdemes-e lecserélni a tuti 3000Mhz-es egymagost egy kisebb órajelű (2200Mhz) kétmagosra. Ez az egymagos gép inkább csak játékra van. Szóval van olyan játék ami kihasználja a két magot? Honnan tudom, hogy pl.: a GTR2 kihasználja-e. Vagy a Sims2...
Hello!

Nem a témához vág a kérdésem, ezért bocsi!

Szóval, láttam, hogy Te szoktál filmek suerkesztésével foglalkozni. Van egy problémám, amivel nem tudok mit kezdeni. Ez a következő lenne:
Van egy eredeti DVD-m egy együttestől és azon van 1 teljes koncert, van egy régi koncertből egy válogatás meg még videoklipek, stb. Nekem a teljes koncertnek a hanganyaga kellene mp3-ban 320 kbs-os bit rate-ben. Tudsz nekem valamit tanácsolni, hogy mit és hogyan tegyek? Érdemes lenne először DVD-Shrinkkel csak a teljes koncertet jó minőségben 1 DVD-re átírni?

Köszönöm a válaszod!
Üdv.

Lámer Rally Team

KZ
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: KZ » 2008 kedd jan. 29 18:15

cruiser26 @ Hétf. Jan. 28 20:23 írta:Hello!

Nem a témához vág a kérdésem, ezért bocsi!

Szóval, láttam, hogy Te szoktál filmek suerkesztésével foglalkozni. Van egy problémám, amivel nem tudok mit kezdeni. Ez a következő lenne:
Van egy eredeti DVD-m egy együttestől és azon van 1 teljes koncert, van egy régi koncertből egy válogatás meg még videoklipek, stb. Nekem a teljes koncertnek a hanganyaga kellene mp3-ban 320 kbs-os bit rate-ben. Tudsz nekem valamit tanácsolni, hogy mit és hogyan tegyek? Érdemes lenne először DVD-Shrinkkel csak a teljes koncertet jó minőségben 1 DVD-re átírni?

Köszönöm a válaszod!
ha a dvd eredeti, akkor a dvdshrink-kel először másold a vinyóra.
Utána a DVD Audio Extractor-ral tudod mp3-ba tömöríteni a hangját.
Szia!

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 kedd jan. 29 19:26

cruiser26 @ Hétf. Jan. 28, 2008 4:09 pm írta:Hali!

Ha nem gond a kérdésem, akkor most mennit tudnál rászánni? És a mostani gépedet pedig el tudnád adni?

Gondolom memóriából 2Gb DDR2 800MHz-es memóriát vennél.
Rászánni sztem mindenképp kéne vagy 150-170e között rászánni, ha új lenne az egész az bizti. Eladni nem is próbáltam, igazából asszem nem is lesz nagyobb eladás, mert adom a nővéreméknek pár10e ért. Tudom hogy ezzel sokat bukom, de őket segítem, mert nekik ilyenre nincs zsé, gyerek meg ugye játszana, csak nem nagyon tud egy Pentium2-esel. De most így tényleg várok pár hónapot, hátha enyhülnek az árak a piacon, és akkor ezért az összegért csak kapok valami jobbat. :)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szer. jan. 30 00:31

KZ @ 2008 Kedd. Jan. 29 18:15 írta:ha a dvd eredeti, akkor a dvdshrink-kel először másold a vinyóra.
Utána a DVD Audio Extractor-ral tudod mp3-ba tömöríteni a hangját.
Hali!

Köszi a segítséget! Meg fogom majd próbálni. Bár az egyik haverom is tudott segíteni, a megoldás: ultra DVD2mp3 nevezetű progival. Gondolom mindenféleképpen ellőször DVD-Shrink-kel kell vinyóra raknom.
Üdv.

Lámer Rally Team

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 szer. jan. 30 16:38

cruiser26 @ Szer. Jan. 30, 2008 12:31 am írta:Hali!

Köszi a segítséget! Meg fogom majd próbálni. Bár az egyik haverom is tudott segíteni, a megoldás: ultra DVD2mp3 nevezetű progival. Gondolom mindenféleképpen ellőször DVD-Shrink-kel kell vinyóra raknom.
A shrink mindenképp kell, az "töri" fel. Sőt tudsz olyant is vele, hogy pl egy hosszú filmet ami nem fér rá 1 normál 4.7GB-s DVD-re pl.Trója azt minimális minőségromlással le tudod csökkenteni hogy ráférjen.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 31 08:30

rbalint @ 2008 Szer. Jan. 30 16:38 írta:A shrink mindenképp kell, az "töri" fel. Sőt tudsz olyant is vele, hogy pl egy hosszú filmet ami nem fér rá 1 normál 4.7GB-s DVD-re pl.Trója azt minimális minőségromlással le tudod csökkenteni hogy ráférjen.
Hali!

Azt tudom, hogy a dvdshrink mire való! ;) Csak kezelni még nem tudom normálisan!!!!! De tegnap azért az eredeti dvd-mel a "műtétet" sikeresen végrehajtottam (ekkor használtam először a progit). :D

Engem még 1 dolog érdekelne, de az nagyon!

Lehet, hogy túl nagy baromságot kérdezek, ezért bocsi! Ha van egy avi-is filmem, és (azon nincs felirat de még nem is csináltak hozzá) én azt szeretném, hogy nekem egy progi az angol szöveget (angolul beszélnek benne) kiírja szöveges formátumban, mondjuk jegyzettömb-be, azért, hogy utána el tudjam küldeni fordíttatni és .sub file-t készítenének belőle.
Különben a The Subaru Impreza Story-ról van szó.

A segítséget előre is köszönöm.
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 csüt. jan. 31 13:28

A SATA-s winchester gyorsabb meg jobb mint az elődje az ATA-s ide kábeles?
Mert nekem egy 80 GB Maxtor van de sztem lassú is már, mert furcsa hangokat ad néha.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 31 16:22

rallyfenegyerek @ 2008 Csüt. Jan. 31 13:28 írta:A SATA-s winchester gyorsabb meg jobb mint az elődje az ATA-s ide kábeles?
Mert nekem egy 80 GB Maxtor van de sztem lassú is már, mert furcsa hangokat ad néha.
Hello!

Igen a SATA-ás winchester gyorsabb! Két féle típusa van: SATA és a SATA2. Az IDE technológiánál (szürke sok eres vezeték és széles) az adatok párhuzamosan mennek egyszerre, míg a SATA rendszernél sorba mennek az adatok.
Régen a soros adat átvitelre mondták, hogy jó, meg azzal próbálkozta, aztán elvetették, mert úgy gondolták, hogy ha egyszerre több adat tud menni párhuzamosa, akkor gyorsabb adatfeldolgozást tud biztosítani. Aztán rájöttek, hogy ha sorba mennek az adatok akkor is gyors az adat feldolgozás. Ha jól tudom valasmi ilyen a története. De majd utána nézek Neked egy könyvben és majd leírom, ha benne van. Illetve kérdezzed ki msnak a véleményét is! Lehet, hogy más valaki pontosabb infot tud közölni.

Ma már egy SATA2 winchester-t elég olcsón meg lehet venni. A Western-Digital-t tudom ajánlani. Én kb. 1 éve vettem 20 ezer FT-ért 250GB-os winchestert, 3 év garanciával. Az IDE winchesterek ideje lessan lejár, sőt a Seagate már nem is fogja gyártani őket (vagy már nem gyártja őket).
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 csüt. jan. 31 16:30

cruiser26 @ 2008 Csüt. Jan. 31 16:22 írta:Hello!

Igen a SATA-ás winchester gyorsabb! Két féle típusa van: SATA és a SATA2. Az IDE technológiánál (szürke sok eres vezeték és széles) az adatok párhuzamosan mennek egyszerre, míg a SATA rendszernél sorba mennek az adatok.
Régen a soros adat átvitelre mondták, hogy jó, meg azzal próbálkozta, aztán elvetették, mert úgy gondolták, hogy ha egyszerre több adat tud menni párhuzamosa, akkor gyorsabb adatfeldolgozást tud biztosítani. Aztán rájöttek, hogy ha sorba mennek az adatok akkor is gyors az adat feldolgozás. Ha jól tudom valasmi ilyen a története. De majd utána nézek Neked egy könyvben és majd leírom, ha benne van. Illetve kérdezzed ki msnak a véleményét is! Lehet, hogy más valaki pontosabb infot tud közölni.

Ma már egy SATA2 winchester-t elég olcsón meg lehet venni. A Western-Digital-t tudom ajánlani. Én kb. 1 éve vettem 20 ezer FT-ért 250GB-os winchestert, 3 év garanciával. Az IDE winchesterek ideje lessan lejár, sőt a Seagate már nem is fogja gyártani őket (vagy már nem gyártja őket).
Köszi szépen. Sokat segítettél. :respect: :up: :reszeg: :reszeg:

Nekem elég lenne egy 160 GB-is bőven. Úgyse használom ki teljesen, a mostani 80-ast se.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Geridoc
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: Geridoc » 2008 csüt. jan. 31 16:37

rallyfenegyerek @ 2008 Csüt. Jan. 31 16:30 írta:Köszi szépen. Sokat segítettél. :respect: :up: :reszeg: :reszeg:

Nekem elég lenne egy 160 GB-is bőven. Úgyse használom ki teljesen, a mostani 80-ast se.
+nézd meg, hogy az alaplapodon van-e SATA csati.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 csüt. jan. 31 17:05

Geridoc @ Csüt. Jan. 31, 2008 4:37 pm írta:+nézd meg, hogy az alaplapodon van-e SATA csati.
+ nem tom nem e kell Winfost újrarakni. Hülyevagyok új winyó dehogynem! :omg: De ha nem kapsz hozzá drivert akkor valahol keressél, mert flopin kérni fogja a telepítésnél, asszem csak úgy ismeri fel normálissan. Legallábbis nekem ezt mondták, meg kaptam is drivert hozzá, és én mindig be is küdtem neki, mikor kérte win telepítésnél. De nem tom mi lenne ha nem adtam volna neki.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 csüt. jan. 31 18:49

rbalint @ 2008 Csüt. Jan. 31 17:05 írta:+ nem tom nem e kell Winfost újrarakni. Hülyevagyok új winyó dehogynem! :omg: De ha nem kapsz hozzá drivert akkor valahol keressél, mert flopin kérni fogja a telepítésnél, asszem csak úgy ismeri fel normálissan. Legallábbis nekem ezt mondták, meg kaptam is drivert hozzá, és én mindig be is küdtem neki, mikor kérte win telepítésnél. De nem tom mi lenne ha nem adtam volna neki.
Kiírta volna hogy nem talált vinyót és nem tud telepiteni.
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 csüt. jan. 31 20:11

Geridoc @ 2008 Csüt. Jan. 31 16:37 írta:+nézd meg, hogy az alaplapodon van-e SATA csati.
Van persze. 2 is.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 csüt. jan. 31 21:52

rallyfenegyerek @ 2008 Csüt. Jan. 31 20:11 írta:Van persze. 2 is.
Ha már veszel akkor mindenképp SATAII-es vinyót vegyél,a SATAI szinte semmivel se gyorsabb mint egy IDE-s vinyó.... (legalábbis nálam)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. feb. 01 12:08

Geridoc @ 2008 Csüt. Jan. 31 16:37 írta:+nézd meg, hogy az alaplapodon van-e SATA csati.
Hali!

Én a következő képpen voltam ezzel a helyzettel. Életemben először 2004 február elején volt meg az első PC-m (akkor lett teljesen összerakva otthon, a tesóm és 1 haverom rakta össze). Akkor egy IDE Samsung 60GB-os winchesterrel kezdtem. Partícionálása a következő volt: 14GB=C:\-rendszernenk, azaz winfos xp-nek és a D:\ pedig a maradék volt.
Ezen a maradékon voltak könyvtárak: filmeknek a gamez-nek, stb. Mivel mindig kevés volt a helyem, ezért sokat uninstalláltam, meg a cuccokat kiírtam dvd-re meg cd-re, majd tötrltem ezeket a file-okat, mindig hamar beszart a winfos xp-m.
Elhatároztam, hogy veszek egy nagyobb winyót. Gondolkoztam, hogy mekkorát vegyek. Annyit tudtam, hogy WD (western Didital 3 év garanciával, és SATA2) lesz, de azt nem, hogy mekkora. A kedvenc és egyben az egyetlen normális székesfehérvári bolt honlapján megnéztem az árakat. A 250GB olcsóbban jött ki 1GB-ra nézve, mint a 200GB-os.
Megérte azt megvenni, már mint a 250GB-ost, mert most normálisan van helyem. Külön: rendszer, játékok (gamez), munka, adatok, dowloads, filmek, zene (mp3-nak). Így viszont kényelmesen elférek!

Ja, azt el is felejtettem! Ezeknek a winchestereknel (HDD=Hard Disk Drive) van egy úgynevezett gyorsítótárjuk, amit CACHE MEMÓRIÁNAK hívnak. Minél nagyobb, annál jobb, annél gyorsabb az adat feldolgozás is (ha ezt jól tudom). Régen 2MB és 8MB volt. Ma: 8MB 200GB alatt és 200GB felett 16MB.

Egy jó tanávsot azért még adnék!

Kérdezdmeg sebgutkopf-ot, Ő biztosan 100-zor több infot tud mondani ezekről a dolgokról!

Nem tudom, hogy hol laksz, meg azt sem tudom, hogy van-e kedvenc számítástechnikai szaküzleted, aho, szoktál vásárolni, de itt van néhány nagyon megbízható és jó számítástecnikai-szaküzlet, amit ajánlok Neked.:

www.users.hu
www.aliencomputers.hu
www.aqua.hu

Kellemes hétvégét kívánok! Remélem tudtam segíteni!
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. feb. 01 12:09

fsasa @ 2008 Csüt. Jan. 31 21:52 írta:Ha már veszel akkor mindenképp SATAII-es vinyót vegyél,a SATAI szinte semmivel se gyorsabb mint egy IDE-s vinyó.... (legalábbis nálam)
Ezzel egyet értek! Csak is SATAII-es vinyót érdemes venni!
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 pén. feb. 01 14:16

cruiser26 @ 2008 Pént. Feb. 01 12:09 írta:Ezzel egyet értek! Csak is SATAII-es vinyót érdemes venni!
Hallottam hogyha telepítem fel az Xp-t pl. akkor kéri a sata drivert a vinyóhoz. De nekem nincs benne floopy meghajtó akkor én hogyan tudnám ezt megcsinálni?
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2008 pén. feb. 01 14:29

rallyfenegyerek @ Pént. Feb. 01, 2008 14:1 írta:Hallottam hogyha telepítem fel az Xp-t pl. akkor kéri a sata drivert a vinyóhoz. De nekem nincs benne floopy meghajtó akkor én hogyan tudnám ezt megcsinálni?
Szia!

Nem mindig kéri, úgy tudom, hogy ha XP SP2-t telepítesz, az már alapból felismeri a SATA vinyókat.
Opel Astra GSi N3 :)

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 pén. feb. 01 14:47

Retkes Péter @ 2008 Pént. Feb. 01 14:29 írta:Szia!

Nem mindig kéri, úgy tudom, hogy ha XP SP2-t telepítesz, az már alapból felismeri a SATA vinyókat.
Olyat telepítenék, mert nekem csak SP2-es windows-om van.:)
Akkor köszi a segítséget. Így bátrabban merek venni már.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 pén. feb. 01 16:28

Csak, hogy gyorsan elbizonytalanítsak mindenkit, nem a vinyón múlik, hogy azt felismeri-e az xp, hanem a déli hídon, hogy azt ismeri-e a win. Ugyanis a proci és az oprendszer a déli hídon keresztül éri el a vinyókat, ami lehet akár sata akár pata tök mindegy. A régebbi sata chipsetekkel valóban nincsen gond azt felismeri az sp2, míg az újabbak amik az sp2 kiadása után születtek nem.

Tipikus példa, ha valaki vesz most a boltban egy notebook-ot sata vinyóval és megpróbál rá xp-t húzni nem fog menni, főleg mivel a mostani notikban nincs fdd. Előtelepített gép esetében ez nem érdekes már van rendszer.

Erre megoldás lehet akár a vista használata az felismeri ezeket mind. Másik megoldás, hogy az xp telepítő cd-jéről készít az ember egy image-et és abba nLite-al szépen beleteszi az alaplapjának a chipset driverét, majd bootolhatóvá kell állítani az image-et és ki lehet írni cd-re aztán mehet a telepítés.

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 pén. feb. 01 16:45

sebgutkopf @ 2008 Pént. Feb. 01 16:28 írta:Csak, hogy gyorsan elbizonytalanítsak mindenkit, nem a vinyón múlik, hogy azt felismeri-e az xp, hanem a déli hídon, hogy azt ismeri-e a win. Ugyanis a proci és az oprendszer a déli hídon keresztül éri el a vinyókat, ami lehet akár sata akár pata tök mindegy. A régebbi sata chipsetekkel valóban nincsen gond azt felismeri az sp2, míg az újabbak amik az sp2 kiadása után születtek nem.

Tipikus példa, ha valaki vesz most a boltban egy notebook-ot sata vinyóval és megpróbál rá xp-t húzni nem fog menni, főleg mivel a mostani notikban nincs fdd. Előtelepített gép esetében ez nem érdekes már van rendszer.

Erre megoldás lehet akár a vista használata az felismeri ezeket mind. Másik megoldás, hogy az xp telepítő cd-jéről készít az ember egy image-et és abba nLite-al szépen beleteszi az alaplapjának a chipset driverét, majd bootolhatóvá kell állítani az image-et és ki lehet írni cd-re aztán mehet a telepítés.
Hát ez nekem bonyolult megoldás.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. feb. 01 19:50

sebgutkopf @ 2008 Pént. Feb. 01 16:28 írta:Csak, hogy gyorsan elbizonytalanítsak mindenkit, nem a vinyón múlik, hogy azt felismeri-e az xp, hanem a déli hídon, hogy azt ismeri-e a win. Ugyanis a proci és az oprendszer a déli hídon keresztül éri el a vinyókat, ami lehet akár sata akár pata tök mindegy. A régebbi sata chipsetekkel valóban nincsen gond azt felismeri az sp2, míg az újabbak amik az sp2 kiadása után születtek nem.

Hello!

Ezt az utolsó bekezdést légyszíves áruld el, hogy egész pontosan hogy is kell csinálni? Ebből tulajdonképpen semmit nem értettem. :think:
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 pén. feb. 01 21:23

cruiser26 @ 2008 Pént. Feb. 01 19:50 írta:Hello!

Ezt az utolsó bekezdést légyszíves áruld el, hogy egész pontosan hogy is kell csinálni? Ebből tulajdonképpen semmit nem értettem. :think:
Nem vagy egyedül, mert nekem is kínai.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2008 pén. feb. 01 22:08

Retkes Péter @ Pént. Feb. 01, 2008 3:29 pm írta:Szia!

:( :( egy ilyen sziváson tul vagyok,a buzi ABIT Nf 7-es alaplappal.......
HFRT Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szomb. feb. 02 09:56

NyilasM @ 2008 Pént. Feb. 01 22:08 írta::( :( egy ilyen sziváson tul vagyok,a buzi ABIT Nf 7-es alaplappal.......
Hála Istennek!!! De jó, hogy nnak idején nem olya alaplapot vettem (chipkészletre értettem)!:)
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szomb. feb. 02 09:57

rallyfenegyerek @ 2008 Pént. Feb. 01 21:23 írta:Nem vagy egyedül, mert nekem is kínai.
Tudod a kínait előbb megértem! :D :D :D
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szomb. feb. 02 10:27

rbalint @ 2008 Kedd. Jan. 29 19:26 írta:Rászánni sztem mindenképp kéne vagy 150-170e között rászánni, ha új lenne az egész az bizti. Eladni nem is próbáltam, igazából asszem nem is lesz nagyobb eladás, mert adom a nővéreméknek pár10e ért. Tudom hogy ezzel sokat bukom, de őket segítem, mert nekik ilyenre nincs zsé, gyerek meg ugye játszana, csak nem nagyon tud egy Pentium2-esel. De most így tényleg várok pár hónapot, hátha enyhülnek az árak a piacon, és akkor ezért az összegért csak kapok valami jobbat. :)
Hali!

Egy kis segítség az új géphez! Nem tudom, hogy most melyik videokártyát érdemes megvenni, de itt egy link. Érdemes utána nézni a dolgoknak!
http://www.gamestar.hu/uj-olcso-ati-kar ... eznek.html

Kellemes hétvégét kívánok, és jó pihenést!
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 vas. feb. 03 13:16

Mióta benne van az új videókártya gyakran megfagy a gépem. Lehet hogy kevés lenne már a táp. Most 400 W-os van benne.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. feb. 03 14:20

rallyfenegyerek @ 2008 Vas. Feb. 03 13:16 írta:Mióta benne van az új videókártya gyakran megfagy a gépem. Lehet hogy kevés lenne már a táp. Most 400 W-os van benne.
Hali!

Ha CODEGEN tápegységed van, akkor arról azt kell tudni, hogy a névleges teljesítmény és a valódi teljesítmény között mindig különbség van, pl. egy 350W-os tápegység lead kb. 300W-ot. Így a gépedet ne használd, mert tönkremehetnek a haedware-eid! Próbáld meg azt megcsinálni azt, hogy egy másik tápegységgel kipróbálod. A másik lehetőség, hogy kezd elszállni a tápegységed. Nekem ez a véleményem. Aztán lehet, hogy rosszúl tudom a dolgokat. De a CODEGEN-nel kapcsolatban amit írtam az igaz. Lehetőleg olyan táp-egységet ne vegyél soha. Ha nem akarsz túl drága tápegységet venni, akkor tudok ajánlani egy jó közép kategóriás, dejó minőségű és megbízható márkát: DEER.

A másik, hogy én a helyedben nem használnám a gépet, hanem elvinném egy jó és megbízható szervízbe. Talán még annyit, hogy sebgutkopf-ot is kérdezd meg, Ő ért az ilyenekhez. Majd még az öcsémet is kipróbálom faggatni, hátha tud valami okosat, aztán majd megírom.

Remélem tudtam segíteni!
Üdv.

Lámer Rally Team

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2008 vas. feb. 03 15:50

cruiser26 @ 2008 Vas. Feb. 03 14:20 írta:Hali!

Ha CODEGEN tápegységed van, akkor arról azt kell tudni, hogy a névleges teljesítmény és a valódi teljesítmény között mindig különbség van, pl. egy 350W-os tápegység lead kb. 300W-ot. Így a gépedet ne használd, mert tönkremehetnek a haedware-eid! Próbáld meg azt megcsinálni azt, hogy egy másik tápegységgel kipróbálod. A másik lehetőség, hogy kezd elszállni a tápegységed. Nekem ez a véleményem. Aztán lehet, hogy rosszúl tudom a dolgokat. De a CODEGEN-nel kapcsolatban amit írtam az igaz. Lehetőleg olyan táp-egységet ne vegyél soha. Ha nem akarsz túl drága tápegységet venni, akkor tudok ajánlani egy jó közép kategóriás, dejó minőségű és megbízható márkát: DEER.

A másik, hogy én a helyedben nem használnám a gépet, hanem elvinném egy jó és megbízható szervízbe. Talán még annyit, hogy sebgutkopf-ot is kérdezd meg, Ő ért az ilyenekhez. Majd még az öcsémet is kipróbálom faggatni, hátha tud valami okosat, aztán majd megírom.

Remélem tudtam segíteni!
Reméljük.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

SteveDoki
RBR Fan

Hozzászólás Szerző: SteveDoki » 2008 szomb. márc. 22 22:19

Srácok van egy sata2es 80gb-os winyom, és egy ata100as 160gb-os winyom. Mindkettő samsung gyártmány, csak az egyik ide a másik sata2. Normális, hogy az ide winyo gyorsabb? :confused2: Az alaplap nforce chipsetes, egész pontosan nforce520-as. Vagy ne foglalkozak vele, és a 80as winyót használjam amolyan tárolónak, és a 160as legyen a rendszer winyó?

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

GIGABYTE vs. ASUS alaplapok

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szomb. márc. 29 09:54

Sziasztok!

Már régóta érdekel az, hogy az alaplapok közül az ASUS vagy a GIGABYT a jobb!

Idáig kétszer vettem alaplapot, mindegyik ASUS volt. Sokan tanácsolták, hogy vegyek GIGABYTOT, mert hogy az ASUS után a legjobb, sőt volt olyan, aki azt mondta, hogy a legjobb alaplapokat gyártja a GIGABYT.

Szóval várom mindenki véleményét és tapasztalatait ezzel a két márkával kapcsolatban, legyen szó akár Intel, akár AMD platformú alaplapról (Régebbi típusok, új típusok és a legújabb típusok). Úgy gondolom, hogy ezért nem kell nyitni egy új TOPIC-ot, csak a hsz-eket várom.

Előre is köszönöm.
Üdv.

Lámer Rally Team

csonti
RBR Fan
Kapcsolat:

Re: GIGABYTE vs. ASUS alaplapok

Hozzászólás Szerző: csonti » 2008 hétf. márc. 31 14:22

cruiser26 @ 2008 Szomb. Márc. 29 09:54 írta:Sziasztok!

Már régóta érdekel az, hogy az alaplapok közül az ASUS vagy a GIGABYT a jobb!

Idáig kétszer vettem alaplapot, mindegyik ASUS volt. Sokan tanácsolták, hogy vegyek GIGABYTOT, mert hogy az ASUS után a legjobb, sőt volt olyan, aki azt mondta, hogy a legjobb alaplapokat gyártja a GIGABYT.

Szóval várom mindenki véleményét és tapasztalatait ezzel a két márkával kapcsolatban, legyen szó akár Intel, akár AMD platformú alaplapról (Régebbi típusok, új típusok és a legújabb típusok). Úgy gondolom, hogy ezért nem kell nyitni egy új TOPIC-ot, csak a hsz-eket várom.

Előre is köszönöm.

Év elején vettem új gépet. Mindent én választottam ki az alaplapon kívül. Azt egy igazán hozzáértőre bíztam. Ő pedíg a Giga-t ajánlotta.

Eddíg minden rendben van vele.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Re: GIGABYTE vs. ASUS alaplapok

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd ápr. 01 13:22

csonti @ 2008 Hétf. Márc. 31 14:22 írta:Év elején vettem új gépet. Mindent én választottam ki az alaplapon kívül. Azt egy igazán hozzáértőre bíztam. Ő pedíg a Giga-t ajánlotta.

Eddíg minden rendben van vele.
Hello!

Köszi.:) Akkor viszont megkérdezem, hogy milyen chip-set-ű az alaplap (nForce, stb.), illteve Intel vagy AMD platformú? Típus-t tudsz írni? Megnézném a neten a tulajdonságait. Az ASUS alaplapkhoz kapsz egy asusprobe nevezetű progit, amivel a PC-d tulajdonságait tudod felügyelni: proci hőmérséklete, proci-ventillátor rpm, stb. Ilyen programot kapsz egy GIGABYTE-thoz? Tehát úgy értem: általános a progi vagy csak a asus specifikus?
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. máj. 04 13:17

Sziasztok!

Kérnák tőletek egy kis tanácsot. Nekem a köv konfigom van:

Alaplap: ASUS A8N-E
Processzor: AND Socket 939 3200+
Videokártya: GIGABYTE 6600GT GDDR3 128 MB
Memória: 2x512 DUAL KIT DDR-400 MHZ Corsair
Tápegység: 400 Watt DEER
HDD: WD SATA2 250 GB

A többi meg tulajdonképpen nem lényeges: billentyűzet, ház, optik. egér és 17" PHILIPS 107S6 típusú CRT monitor.

Ezt a konfigot szeretném annyira felfejleszteni, hogy még bele venni 2x512 Corsair DDR-400 MHz-es memóriát: bruttó 8700 Ft-ért.

A videokártyát le tudnám cserélni erre: Sapphire Ati X1600 GDDR3 256 MB: bruttó 12000 Ft-ért. Ez a kártya jobb, mint a 6600GT-ém?

Tehát 20700 Ft-ból tudnék egy kicsit fejleszteni. Egyáltalán megéri? Meg ezt a 600 GT mennyiért tudnám eladni? Még van rajta garancia 2009. április 11-ig.
Üdv.

Lámer Rally Team

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 vas. máj. 04 20:12

cruiser26 @ 2008 Vas. Máj. 04 14:17 írta:Sziasztok!

Kérnák tőletek egy kis tanácsot. Nekem a köv konfigom van:

Alaplap: ASUS A8N-E
Processzor: AND Socket 939 3200+
Videokártya: GIGABYTE 6600GT GDDR3 128 MB
Memória: 2x512 DUAL KIT DDR-400 MHZ Corsair
Tápegység: 400 Watt DEER
HDD: WD SATA2 250 GB

A többi meg tulajdonképpen nem lényeges: billentyűzet, ház, optik. egér és 17" PHILIPS 107S6 típusú CRT monitor.

Ezt a konfigot szeretném annyira felfejleszteni, hogy még bele venni 2x512 Corsair DDR-400 MHz-es memóriát: bruttó 8700 Ft-ért.

A videokártyát le tudnám cserélni erre: Sapphire Ati X1600 GDDR3 256 MB: bruttó 12000 Ft-ért. Ez a kártya jobb, mint a 6600GT-ém?

Tehát 20700 Ft-ból tudnék egy kicsit fejleszteni. Egyáltalán megéri? Meg ezt a 600 GT mennyiért tudnám eladni? Még van rajta garancia 2009. április 11-ig.
A 4x512 memót felejtsd el,ha a bios-ba nem buzerálod nem fog menni 400-on csak 333-on.Inkább ha mindenképp kell memó akkor 2x1 GB, mostanság már 11-14k között kapni.(ddr1-et)
A videókártyát ne x1600-ra hanem 7600 gt-re cseréld, annak van értelme, a 6600gt elég nevetséges áron megy mostanság az aprón 6-8k körül.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. máj. 04 21:57

fsasa @ 2008 Vas. Máj. 04 21:12 írta:A 4x512 memót felejtsd el,ha a bios-ba nem buzerálod nem fog menni 400-on csak 333-on.Inkább ha mindenképp kell memó akkor 2x1 GB, mostanság már 11-14k között kapni.(ddr1-et)
A videókártyát ne x1600-ra hanem 7600 gt-re cseréld, annak van értelme, a 6600gt elég nevetséges áron megy mostanság az aprón 6-8k körül.

Köszi! Akkor ezt még át fogom gondolni. Mert a videokártyát eladni nem lehet egyszerű dolog. Ha lehet kapni még 7950-est, akkor az érdmesebb lenne nem? Csak az a baj, hogy újonnan nagyon nehéz ezeket megkapni már.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fekete Kristof 2008 vas. máj. 04 22:09-kor.
Üdv.

Lámer Rally Team

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2008 vas. máj. 04 22:06

cruiser26 @ Vas. Máj. 04, 2008 10:57 pm írta:Hello!
d3

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 vas. máj. 04 22:12

fsasa @ 2008 Vas. Máj. 04 21:12 írta:A 4x512 memót felejtsd el,ha a bios-ba nem buzerálod nem fog menni 400-on csak 333-on.Inkább ha mindenképp kell memó akkor 2x1 GB, mostanság már 11-14k között kapni.(ddr1-et)
Most jutott az eszembe. Az alaplapon miért van 4 memória slot? Mert maga a könyvesckében is arról ír valamit (nem túl sokat), hogy a ha dualban akarom nyomatni, akkor a 2db A-slotba rakjam a memóriákat,a 2 db B slot mire való?
Üdv.

Lámer Rally Team

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 hétf. máj. 05 19:27

cruiser26 @ 2008 Vas. Máj. 04 23:12 írta:Most jutott az eszembe. Az alaplapon miért van 4 memória slot? Mert maga a könyvesckében is arról ír valamit (nem túl sokat), hogy a ha dualban akarom nyomatni, akkor a 2db A-slotba rakjam a memóriákat,a 2 db B slot mire való?
Másik két dual memónak, Vannak programok amik zabálják a memót,jellemzöen munka progik, meg hogy megvedd mert ha csak kettő volna rajta akkor nem kéne, mert a másikfajta lapon 4 slot van :D
Egyébként nem lehetetlen a 4x512 csak számolni kell vele hogy esetleg lassabb lessz a gép (ez nem 100%,de előfordul) mint 2x512-vel,pedig pont azért veszi az ember a +2 ramot hogy gyorsabb,jobb legyen.

rbalint
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: rbalint » 2008 hétf. máj. 05 20:26

Na ismét rászánom magam a gépcserére, de most valamit vennem is kell. A 4közül melyiket vennétek meg ár-teljesítmény függvényében? Kb 20e difi van a P4, és az AMD olcsóbb-drágább között is, de ha tényleg megéri a drágább akkor azt venném. Ha már 160-at költök rá akkor már ne bánjam meg később hogy azt a 20-at inkább még rá kellett volna szánni, inkább most adok ki érte annyit. Csak kérdés hogy megéri e a dolog. P4-né ligazából a proci, meg a wincsi a legfeltünőbb számomra, végülis a 250Gb wincsi első körben biztos elég lehet, a mostani 160-al is elvagyok, bár a memója is "csak" a fele az 500Gb-nek. A proci biztos jobb, de annyival? Meg vidkariban a 8800GT nemjobb mint a 9600GT? Legalábbis a 8800GT istenítik jobban, szal ti mit tennétek? Meg ugye az örök kérdés hogy AMD vagy Intel, de asszem ez mostanában mindegy az AMD ocsóbbbb valamivel. THX
GIGABYTE MA-770-DS3
AMD PHENOM64 8450 AM2+ 940
2GB 800MHz DDR2 Geil Value Kit 2x1G/800
GIGABYTE 9600GT 512MB PCI-E
SAMSUNG 250GB 8MB SATA2
PIONEER 212D SATA DVD ÍRÓ
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 400W ATX
129 250 Ft
155 100 Ft

GIGABYTE GA-MA790FX-DS4
AMD PHENOM64 9500 AM2+ 940
2GB 800MHz DDR2 Geil Ultra Kit 2x1G/800
SAMSUNG 500GB 16MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 450W ATX
147 500 Ft
177 000 Ft

GIGABYTE GA-P35-DS3
Intel P4 2600/1333 6MB CORE 2 DUO E8200 LGA775
SAMSUNG 250GB 8MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 400W ATX
136 500 Ft
163 800 Ft

GIGABYTE GA-P35-DS3
Intel P4 3000/1333 6MB CORE 2 DUO E8400 LGA775
SAMSUNG 500GB 16MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 450W ATX
152 250 Ft
182 700 Ft

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2008 hétf. máj. 05 21:48

rbalint @ 2008 Hétf. Máj. 05 21:26 írta:Na ismét rászánom magam a gépcserére, de most valamit vennem is kell. A 4közül melyiket vennétek meg ár-teljesítmény függvényében? Kb 20e difi van a P4, és az AMD olcsóbb-drágább között is, de ha tényleg megéri a drágább akkor azt venném. Ha már 160-at költök rá akkor már ne bánjam meg később hogy azt a 20-at inkább még rá kellett volna szánni, inkább most adok ki érte annyit. Csak kérdés hogy megéri e a dolog. P4-né ligazából a proci, meg a wincsi a legfeltünőbb számomra, végülis a 250Gb wincsi első körben biztos elég lehet, a mostani 160-al is elvagyok, bár a memója is "csak" a fele az 500Gb-nek. A proci biztos jobb, de annyival? Meg vidkariban a 8800GT nemjobb mint a 9600GT? Legalábbis a 8800GT istenítik jobban, szal ti mit tennétek? Meg ugye az örök kérdés hogy AMD vagy Intel, de asszem ez mostanában mindegy az AMD ocsóbbbb valamivel. THX
GIGABYTE MA-770-DS3
AMD PHENOM64 8450 AM2+ 940
SAMSUNG 250GB 8MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 400W ATX
129 250 Ft
155 100 Ft

GIGABYTE GA-MA790FX-DS4
AMD PHENOM64 9500 AM2+ 940
SAMSUNG 500GB 16MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 450W ATX
147 500 Ft
177 000 Ft

GIGABYTE GA-P35-DS3
Intel P4 2600/1333 6MB CORE 2 DUO E8200 LGA775
SAMSUNG 250GB 8MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 400W ATX
136 500 Ft
163 800 Ft

GIGABYTE GA-P35-DS3
Intel P4 3000/1333 6MB CORE 2 DUO E8400 LGA775
SAMSUNG 500GB 16MB SATA2
CHIEFTEC SMART
CHIFTEC 450W ATX
152 250 Ft
182 700 Ft
A konfigok nehezen hasonlithatók,mert az AMD-k 4 magosok, az INTEL-ek meg 2 magos procik.
Ha csak legföképp játék akkor INTEL,és ha tuningolni nem akarsz akkor csak az utolsó jöhet szóba mert: 8800gt vagy 9600gt kihajtásához kell a minimum 3000Mhz órajel (vagy több) mind AMD és INTEL esetében is.
Vagy a kissebb INTEL de akkor tuningolni kell,ha kiakarod használni a kártya képességeit.
A 8800gt jobb kártya mint a 9600gt.
(személyes véleményem szerint kiadsz egy vagon pénz potyára (vagy savanyú a szölő :D )egy X2 meg egy 7900gt és a fejlesztés megvan 40-ből,ez a 2 hardver sokat dobna a gép gyorsulásán)
Mottó:Jó géped ugyis csak 2 hónapig van.. :D :D

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd máj. 06 06:41

fsasa @ 2008 Hétf. Máj. 05 20:27 írta:Másik két dual memónak, Vannak programok amik zabálják a memót,jellemzöen munka progik, meg hogy megvedd mert ha csak kettő volna rajta akkor nem kéne, mert a másikfajta lapon 4 slot van :D
Egyébként nem lehetetlen a 4x512 csak számolni kell vele hogy esetleg lassabb lessz a gép (ez nem 100%,de előfordul) mint 2x512-vel,pedig pont azért veszi az ember a +2 ramot hogy gyorsabb,jobb legyen.
Értem így most már. Hát ezen elgondolkodva most nem tudom, hogy mit tegyek, mert azok a hardware-ek, amiket szeretnék venni, abból csak a DDR-t tudnám 100%-osan megvenni, viszont a 7600GT meg nem tudom, hogy kapható-e még. A 6600GT-vel meg nem tudom, hogy mi legyen, mert igaz, hogy régi kártya, meg jó, szeretem is, csak a memória kevés rajta-itt a játékokra értem. Ha ennek a garfkarinak lenne 256 MB memója, biztos, hogy nem akarnám lecserélni. A másik, hogy most máson is töröm a fejem, nem tudom, hogy érdemes e az én konfigomhoz hozzányúlni, belefektetni.

Szerinted, ha csak a grafkártyát lecserélem, akkor mennyivel lesz teljesítmény növekedés?, mert gondolom, hogy lesz. Végül is az 1GB memó elég, ha azt nézem, hogy mivel szoktam játszani.
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd máj. 06 07:36

[quote="rbalint @ 2008 Hétf. Máj. 05 21:26"]Na ismét rászánom magam a gépcserére, de most valamit vennem is kell. A 4közül melyiket vennétek meg ár-teljesítmény függvényében? Kb 20e difi van a P4, és az AMD olcsóbb-drágább között is, de ha tényleg megéri a drágább akkor azt venném. Ha már 160-at költök rá akkor már ne bánjam meg később hogy azt a 20-at inkább még rá kellett volna szánni, inkább most adok ki érte annyit. Csak kérdés hogy megéri e a dolog. P4-né ligazából a proci, meg a wincsi a legfeltünőbb számomra, végülis a 250Gb wincsi első körben biztos elég lehet, a mostani 160-al is elvagyok, bár a memója is "csak" a fele az 500Gb-nek. A proci biztos jobb, de annyival? Meg vidkariban a 8800GT nemjobb mint a 9600GT? Legalábbis a 8800GT istenítik jobban, szal ti mit tennétek? Meg ugye az örök kérdés hogy AMD vagy Intel, de asszem ez mostanában mindegy az AMD ocsóbbbb valamivel. THX

Hello rbálint!

Épp a napokban gondoltam arra, hogy megkérdezzelek, hogy állsz a PC vásárlással. Tehát elszántad magad.

Hát én a következőt ajánlanám:
proci: 2 magos Intel Pentium: Core2 Duo E8400 Box (3.00GHz/1333MHz, 6MB Cache, LGA 775) Core2 Duo E8400 Box (3.00GHz/1333MHz, 6MB Cache, LGA 775). Azt mondják, hogy az Intel Pentium 2- és 4-magos procik most sokkal jobbak, mint az AMD 2- és 4-magos prociai.

alaplap: A GIGABYTE jó gondolat, állítólag nagyon jó laplapokat gyártanak, viszont az ASUS háza környékén is körülnéznék. Pontos alaplapot nem tudok mondani, mert én még csak AMD plattformút néztem.

memória: az a 2x1 GB DDR2 az simán mehet-olvasd el, amit írt nekem FSASA nekem! A GEIL az is jó, de nézd meg, hogy a Corsair mennyibe kerül, mert lehet rendesen árkülönbség: lehet, higy a Corsair olcsóbb valamivel, viszont nagyon jó memóriákat gyárt-nekem is olyan van, és teljesen meg vagyok elégedve velük (2x512 dual kit), és ha olyan helyen veszed, akkor 8 év garanciát kapsz rá!

videokártya: Hát én most sem 8800 GT-t, sem 9600GT-t nem vennék. Ha WINDOWS VISTA-t akarsz használni SP1-gyel, akkor mindenféleképpen:
- NVIDIA 9600 GT
-ATI-AMD: Radeon HD3870 512MB Sapphire Edition (Core: 775MHz, Mem: 2250MHz 256bit GDDR4, 320 Stream processzor)-Rendelhető 39,800Ft
VAGY: Radeon HD3850 512MB (Core: 668MHz, Mem: 1656MHz 256bit GDDR3, 320 Stream processzor) Radeon HD3850 512MB (Core: 668MHz, Mem: 1656MHz 256bit GDDR3, 320 Stream processzor) leírás, termékismertető-Rendelhető 36,400 F--USER'S Székesfehérvár (www.userscrew.hu), az árak Bruttó-árak!!
Mindenféleképpen dx10.1-es kártyát vennék. Mostanában olvsatam arról (kb. 2 hónapja), hogy ezek az új NVIDIA 9600GT valahogy nem iagazán akarják támogatni a Windows-t, nem azt mondom, hohy 100%-ig NEM, csak, hogy problémájuk van vele-ez ha jól emlékszem, akkor a VISTA-ra írták. Mindenfélképpen nézzél utána. Én most ATI-t vennék: dx10.1-es támogatásút.

HDD (vinyó): Mivel nem tudom, hogy Te most mekkora adatokat szeretnél tárolni, éppen ezért ebben nem tudok jó tanácsot adni. Mondjuk ha én vennék most gépet, akkor a mostani 250 GB-os SATA2 Western-Digital-t megtartanám, mert most az naggyából elég, és az árát beleraknám vagy a processzorba, vagy az alaplapba vagy a videokártyába. De ha Neked az 500GB-osra szükséged van, akkor persze, csak vinyót később is tudsz venni: SATA2-őt bármikor.

tápegység: Mindenféleképpen 450 Watt-nál nagyobbat vennék, mert szerintem a 2 magos proci, a 2GB memória, ezek az új videokártyák zabálják az energiát. A másik, hogy ha akarsz majd venni egy másik vimyót a 160 GB-os mellé, akkor nem árt ha van WATT-od.

DVD-RW (SATA): Hát ezt kb. 7-10 ezer Ft-ból kijön. a PIONEER az egyik legjobb márka, ezenkívül még az ASUS (ha jól tudom, akkor az PIONEER belsővel van ellátva), a Plextor is nagyon jó. Nekem SAMSUNG van, tulajdonképpen nincs vele bajom, de ha veszek, akkor biztos, hogy nem SAMSUNG-ot veszek mégegyszer. Mindenféleképpen érdemes 2 vagy 3 év garanciásat venni-ha erre van lehetőséged.

Gondolom most házat nem akarsz cserélni, meg billentyűzetet és egeret, illetve a monitor is marad (az sem olcsóság). Én mindenféleképpen a processzorba, az alaplapba és a videokártyába és a téápegységbe raknám a több pénzt, a HDD-t most takarékra tenném egy kis időre-én ezt tenném.

Még régebben felajánlottam, hogy ha nem ismered annyira Székesfehérvárt, akkor elkalauzolnálak a UDER'S-be, mert ott is vannak akciók, általában jó áron lehet kapni a hardware-eket, és az eladó srác normálisan elmondja, hogy mit érdemes venni és mit nem. Ezenkívül nemcsak 1 év garanciát vállalnak 1 adott gyártónál (ez függ persze a nagykerskedőtől is és a márkától is!!!), ami szerintem a mai világban számít. A segítségem most is felajánlom és továbbra is él, csak ha nem probléma, akkor majd csak május 28. után, addig nagyon elfoglalt vagyok (most is tanulnom kellne :)). De ha csak Veszprémben akarod megvenni az alkatrészeket, akkor a Te döntésed, nincs harag.
Üdv.

Lámer Rally Team

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 kedd máj. 06 14:00

Gondoltam, hogy előbb utóbb eljön ez a pillanat, mikor nem bírom tovább szó nélkül megállni, és el kell mondanom a véleményem. Lehet, hogy sértődés lesz belőle, vagy én leszek a közellenség, de már ez sem érdekel.
Szóval kedves cruiser26! Mind a korábbi hozzászólásaidból, mind a mostaniból kiderül, hogy nem sokat értesz a hardverekhez. Ezzel nem is lenne semmi baj, hiszen ha valamit nem tudsz, itt biztosan segít valaki, ahogy erre volt is már példa. Viszont azt soha nem értettem, ha valaki olyan témában akar tanácsot adni másnak, amiben őszintén szólva nem igazán kompetens. Nem tudom, hogy honnan szerzed az információidat, de vagy a forrással, vagy veled van valami gond, mert úgy tűnik, hogy minden féligazságot/ostobaságot megszívlelsz, aminek meg valami értelme is van az nagyrészt lepereg rólad. Hogy értsd mire gondolok, mondok példát is:
1. Videokártya ajánlatod igencsak érdekes, tipikusan annak a példája, mikor valaki bedől a marketinggépezet hadjáratának. A dx10.1 papíron tényleg nagyon szép dolog, van benne használható újítás, csak éppen a szomorú valóság az, hogy az egészet a hajadra kenheted, amíg az nvidia nem hoz ki dx10.1-es hardvert, mivel ők gondoskodnak róla, hogy a játékok addig ne nagyon támogassák. Ezért a HD3800-as széria max azoknak ajánlható, akiket a teljesítmény hidegen hagy, és csak a hangzatos pr-szövegek érdeklik őket, ugyanis az nvidia kártyák igen szépen elverik az azonos árkategóriában szereplő konkurens termékeket.
2. A tápajánlód is vicces, javaslom néhány prohardveres processzor/vga teszt konfiguráció/fogyasztás oldalának megtekintését. Ezután rájöhetsz, hogy az rbalint által összerállított konfigok közül mindegyikhez bőven elég egy márkás 350-es táp is. Az általad javasolt 450W vagy erősebb tápra az extrém tuningolóknak, a tripla vagy quad-SLI-s konfigot összerakóknak lehet szüksége.
Úgy tűnik te tipikusan az a mezei felhasználó vagy, aki képes bedőlni minden parasztvakításnak, de szerintem ezt nem kéne továbbadni, így javaslom a további tanácsadások mellőzését, amíg kellően el nem mélyülsz a témában hiteles források tanulmányozásával.

Hogy valami konstruktívat is írjak, rbalint kérdésére is reagálnék. Fsasa már megemlített néhány fontosabb dolgot, őt még annyival egészíteném ki, hogy a 8450-es Phenom nem 4, hanem csak 3 magos. Ezeknek az új AMD prociknak az egyetlen előnye a hasonló árú 2 magos Intelekkel szemben az a plusz 2 mag, viszont a 8000-es szériával ez nagyrészt el is veszik, tehát én azt semmiképp nem ajánlom. A 9500-ast szintén kerülném, csak az 50-re végződő számú Phenom-okat szabad megvenni, ugyanis azokban van a javított, B3-mas mag. Ezen kívül proci témában javaslom ennek a tesztnek az utolsó 2 oldalának megtekintését. Ebből egyértelműen kiderül, hogy a Phenom-oknak csak 4 maggal, és az arra optimalizált különféle renderelő, kép- és videofeldolgozó, konvertáló alkalmazásokban van értelme, játékokban egyértelműen elvérzik. Ráadásul jelentősen többet fogyaszt a Penryn magos Core 2-eseknél, és az E8200-es tuningpotenciáljának közelébe se szagolhatnak.
Mindent összevetve, én az általad összerakott konfigurációk közül a harmadikat tudnám ajánlani, néhány megjegyzéssel. Alaplapból én a GA-EP35-DS3-mat választanám, ez max egy ezressel drágább az általad írtnál, viszont tartósabb, strapabíróbb alkatrészekkel dobták meg, így tuningra is sokkal alkalmasabb, meg hosszútávon is jobban bízhatsz benne. A proci az tökéletes választás, hiszen minimális tuninggal megvan az E8400 teljesítménye, és ez egy ilyen alaplapon végtelenül egyszerűen megoldható. Én a helyedben vennék hozzá még külön procihűtőt is, mert a gyári sztem kicsit hangos lehet. Videokártyában jól mondtad, a 8800GT papíron jóval erősebb, viszont a 9600GT sokkal kiegyensúlyozottabb architektúra. Valós teljesítménybeli különbségük sztem max 1-2 ezer forintot ér meg, tehát a 9600GT jó választás, de ha Gigabyte-ot veszel, akkor szerintem a Zalmann hűtésest válaszd, mert minimálisan drágább, cserébe egy nagyon halk és jó hűtésért. Memóriában pedig azt mondom, csak akkor vegyél 800-as Geil-t, ha valami filléres ára van. Én a helyedben 1066-os Kingmax-ot vennék, hihetetlen olcsó, és garantáltan megy ugye 1066-on, így tuningra is alkalmas, neked tökéletesen megfelelne.
Kár hogy nem írtad alkatrészenként az árakat, mindenesetre a végösszeg nekem irreálisan magasnak tűnik. Nemtom melyik veszprémi boltban nézted, de szerintem jobban jársz, ha egy online boltban megrendeled, és keresel valakit, aki össze tudja rakni, feltéve, hogy neked nem megy. Én speciel az iPON-t ajánlanám, én is rendeltem már onnan, hihetetlen olcsó és korrekt hely. A webshopjukban össze is állítottam egy nagyon hasonló konfigot (van benne egy procihűtő is), és bruttó 145471 Ft-ra jött ki, ehhez még jön 2400 Ft házhozszállítási díj, szóval kicsit jobban megéri, mint abban a veszprémi boltban.
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
Too weird to live, and too rare to die.

Tommy78
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Tommy78 » 2008 kedd máj. 06 14:45

Ahogy nézem szép áron futnak a gépek "otthon", én otthon hagytam a gépemet, bízva abban, hogy itt kint (Anglia) olcsóbbak lesznek a gépek, ne mtudom ez milyyen árban lenne otthon, amit itt kint vettem, meg annyira én sem értek a profi hardver összeállításba, én megpróbáltam a számomra megfelelőt kiválasztani, de azért kiváncsi lennék 1-2 véleményre, hogy nem e nyúltam mellé. A videókártya amivel annyira nem foglalkoztam, mert majd azt én akarok választani, az a baj itt szinte mindenhol komplett gépeket árulnak, és az összeállítás, nem is tudom, csak a nagyon drága gépeket tudják nagyon jól összeválogatni, az átlagos kategóriába, valamelyik hardver biztos nem a legmegfelelőbb. Szóval a gép:
Alaplap: ASUS P5N-E SLI
Proci: Core 2 Quad Q6600
Memória: DDR2 4GB 800MHz Elixir (sosem hallottam előtte típusú)
HDD: 500GB SATA Western Digital + 500GB Seagate külső usb HDD
Hang: alaplapi (ami az árban benne van, mert azóta vettem bele egy Audogy 2 Platinum-ot)
Videókártya: GeForce 8500GT 512Mb
Táp: 450W
DVD-RW
Microsoft optikai egér+billentyűzet.

talán nem hagytam ki semmit. Szóval ez volt, 159.000 Ft-ban

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd máj. 06 15:55

BB @ 2008 Kedd. Máj. 06 15:00 írta:Gondoltam, hogy előbb utóbb eljön ez a pillanat, mikor nem bírom tovább szó nélkül megállni, és el kell mondanom a véleményem. Lehet, hogy sértődés lesz belőle, vagy én leszek a közellenség, de már ez sem érdekel.
Szóval kedves cruiser26! Mind a korábbi hozzászólásaidból, mind a mostaniból kiderül, hogy nem sokat értesz a hardverekhez. Ezzel nem is lenne semmi baj, hiszen ha valamit nem tudsz, itt biztosan segít valaki, ahogy erre volt is már példa. Viszont azt soha nem értettem, ha valaki olyan témában akar tanácsot adni másnak, amiben őszintén szólva nem igazán kompetens. Nem tudom, hogy honnan szerzed az információidat, de vagy a forrással, vagy veled van valami gond, mert úgy tűnik, hogy minden féligazságot/ostobaságot megszívlelsz, aminek meg valami értelme is van az nagyrészt lepereg rólad. Hogy értsd mire gondolok, mondok példát is:
1. Videokártya ajánlatod igencsak érdekes, tipikusan annak a példája, mikor valaki bedől a marketinggépezet hadjáratának. A dx10.1 papíron tényleg nagyon szép dolog, van benne használható újítás, csak éppen a szomorú valóság az, hogy az egészet a hajadra kenheted, amíg az nvidia nem hoz ki dx10.1-es hardvert, mivel ők gondoskodnak róla, hogy a játékok addig ne nagyon támogassák. Ezért a HD3800-as széria max azoknak ajánlható, akiket a teljesítmény hidegen hagy, és csak a hangzatos pr-szövegek érdeklik őket, ugyanis az nvidia kártyák igen szépen elverik az azonos árkategóriában szereplő konkurens termékeket.
2. A tápajánlód is vicces, javaslom néhány prohardveres processzor/vga teszt konfiguráció/fogyasztás oldalának megtekintését. Ezután rájöhetsz, hogy az rbalint által összerállított konfigok közül mindegyikhez bőven elég egy márkás 350-es táp is. Az általad javasolt 450W vagy erősebb tápra az extrém tuningolóknak, a tripla vagy quad-SLI-s konfigot összerakóknak lehet szüksége.
Úgy tűnik te tipikusan az a mezei felhasználó vagy, aki képes bedőlni minden parasztvakításnak, de szerintem ezt nem kéne továbbadni, így javaslom a további tanácsadások mellőzését, amíg kellően el nem mélyülsz a témában hiteles források tanulmányozásával.

Hogy valami konstruktívat is írjak, rbalint kérdésére is reagálnék. Fsasa már megemlített néhány fontosabb dolgot, őt még annyival egészíteném ki, hogy a 8450-es Phenom nem 4, hanem csak 3 magos. Ezeknek az új AMD prociknak az egyetlen előnye a hasonló árú 2 magos Intelekkel szemben az a plusz 2 mag, viszont a 8000-es szériával ez nagyrészt el is veszik, tehát én azt semmiképp nem ajánlom. A 9500-ast szintén kerülném, csak az 50-re végződő számú Phenom-okat szabad megvenni, ugyanis azokban van a javított, B3-mas mag. Ezen kívül proci témában javaslom ennek a tesztnek az utolsó 2 oldalának megtekintését. Ebből egyértelműen kiderül, hogy a Phenom-oknak csak 4 maggal, és az arra optimalizált különféle renderelő, kép- és videofeldolgozó, konvertáló alkalmazásokban van értelme, játékokban egyértelműen elvérzik. Ráadásul jelentősen többet fogyaszt a Penryn magos Core 2-eseknél, és az E8200-es tuningpotenciáljának közelébe se szagolhatnak.
Mindent összevetve, én az általad összerakott konfigurációk közül a harmadikat tudnám ajánlani, néhány megjegyzéssel. Alaplapból én a GA-EP35-DS3-mat választanám, ez max egy ezressel drágább az általad írtnál, viszont tartósabb, strapabíróbb alkatrészekkel dobták meg, így tuningra is sokkal alkalmasabb, meg hosszútávon is jobban bízhatsz benne. A proci az tökéletes választás, hiszen minimális tuninggal megvan az E8400 teljesítménye, és ez egy ilyen alaplapon végtelenül egyszerűen megoldható. Én a helyedben vennék hozzá még külön procihűtőt is, mert a gyári sztem kicsit hangos lehet. Videokártyában jól mondtad, a 8800GT papíron jóval erősebb, viszont a 9600GT sokkal kiegyensúlyozottabb architektúra. Valós teljesítménybeli különbségük sztem max 1-2 ezer forintot ér meg, tehát a 9600GT jó választás, de ha Gigabyte-ot veszel, akkor szerintem a Zalmann hűtésest válaszd, mert minimálisan drágább, cserébe egy nagyon halk és jó hűtésért. Memóriában pedig azt mondom, csak akkor vegyél 800-as Geil-t, ha valami filléres ára van. Én a helyedben 1066-os Kingmax-ot vennék, hihetetlen olcsó, és garantáltan megy ugye 1066-on, így tuningra is alkalmas, neked tökéletesen megfelelne.
Kár hogy nem írtad alkatrészenként az árakat, mindenesetre a végösszeg nekem irreálisan magasnak tűnik. Nemtom melyik veszprémi boltban nézted, de szerintem jobban jársz, ha egy online boltban megrendeled, és keresel valakit, aki össze tudja rakni, feltéve, hogy neked nem megy. Én speciel az iPON-t ajánlanám, én is rendeltem már onnan, hihetetlen olcsó és korrekt hely. A webshopjukban össze is állítottam egy nagyon hasonló konfigot (van benne egy procihűtő is), és bruttó 145471 Ft-ra jött ki, ehhez még jön 2400 Ft házhozszállítási díj, szóval kicsit jobban megéri, mint abban a veszprémi boltban.
Ha van még kérdésed szívesen válaszolok.
Hello!

Hát először is nem sértődtem meg. Másodszor ha mondjuk én lennék Bálint helyében, akkor elég nehéz helyzetben lennék, hizsen dx10-es és dx10.1-es kártyát egyáltalán nem vennék, főleg hogy igazából csak Vista-val lehet őket kihajtani, tehát a Vista-val lehet csak kihozni belőle azt az erő forrást ami benne rejlik. A másik, hogy egy ember azt mondta, hogy a dx10 szar és azaz 1 ember ha azt mondja, hogy szar, akkor én el is hiszem. Neve John Carmack.

A táp dolog: Mivel most nem akarom részletezni, de a lényeg, hogy még 2005 nyara végén elszállt az alaplapom és úgy hozta a dolog, hogy csak kb. 6 hónapra rá tudtam volna venni egy olyan alaplapot, ami Socket A plattformú, és az 2006. elején már nemcsak, hogy nem volt, hanem már rég nem is gyártották, tehát a boltok úgy mond a "padlásról" söpörték le. Ok, mi legyen a teendő. Belevágni a s939-es prociba, PCI-E-es videokártyába. Pesten az aliencomputers-nél azt mondta az egyik srác, hogy a 350 wattos tápomat ne dugjamrá az alaplapra mert elszáll a p*csába, akkor szerinted a mostani hardware-eknek mekkora lehet az energia felvételük? Ezenkívül én úgy tudom, hogy egy nagyobb teljesítményű hardware-nek nagyobb az energia felvétele, pl. nem hiszem hogy egy sata2 120 GB-os vinyó több energiát igényel, mint egy 500 GB-os. Sőt, ha jól tudom, akkor a két gyártó: az AMD és a Pentium procik energia felvétele között is óriási a különbség.

Videokártyák: azt is írtam, hogy kb. 2 hónapja olvastam és nem emlékszem, hogy hol (ha a Gamstar-ban olvasok valamit, akkor azt osztom 2-vel és még köbgyököt is vonok le belőle!), de igen, azt is olvastam, hogy most ezekkel az új dx10.1-es kártyák driver-eikkel is gond van.
A másik, hogy sem dx10-es és sem dx10.1-es kártyát nem vennék most, mert még nincs kiforrva a technika. Én viszont most keresek új (tehát nem bizományiban használt) 7600 GT-t, de sajna nem találok sehol, mert leírták és elavultnak számít-a marketinges emberek szemében.

Még valami. Itt sokan ajánlgatnak a másiknak olyat, hogy ezt vedd meg mert olcsóbb vagy drágább, de lehet tuningolni. Hát erre csak annyit tudok mondani, hogy a tuningoláshoz nagyon-nagyon kell éretni. Én személy szerint nem tuningolok, mert nem értek hozzá, sőt türelmem sem lenne hozzá.

Végezetül. Bálintot meg tudom érteni, hogy ott helyben akarja megvenni a dolgokat, mert ha garanciálisan vissza kell vinnie, akkor nem kell sokat utazgatnia, nem negy el vele sok ideje, és ha valaki dolgozik, akkor már más idő beosztásban van ideje ide oda menni. Ha interneten rendelsz és ha nem működik az adott cucc, akkor mit csinálsz? Mert erre kiváncsi lennék. Irány Pest?

UI.: Elvből nem veszek Gamestar-t, mert tele van s*ggfejekkel és össze-vissza hordanak minden féle baromságokat, nekem csak a hírlevél érkezik meg, azt át szoktam futni, hogy milyen új gammák jönnek ki, illetve, ha egy adott hardware-ről írnak valamit, akkor azt elolvasom, és az egyik fülemen be a másikon ki...., viszont ha a GS mondjuk egy PH cikket linkel be, akkor azt elfogadom, és elhiszem. Úgy gondolom mostanában elég nehéz gépet venni, mert az XP-t használják még elég sokan, az a kiforrott oprendszer. Bár érdekes, amit Sebi mondott el a Vista-ról, illetve amikor összehasonlította a 2 rendszert (XP vs. Vista). Szóval lehet, hogy a Vista jó lenne, csak a Microsoft-nál is bevallották, hogy hiba volt kiadni, csak már ki kelllett adni a népnek a sok csúszás miatt.
Üdv.

Lámer Rally Team

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 kedd máj. 06 16:06

Tommy78 @ 2008 Kedd. Máj. 06 15:45 írta:Ahogy nézem szép áron futnak a gépek "otthon", én otthon hagytam a gépemet, bízva abban, hogy itt kint (Anglia) olcsóbbak lesznek a gépek, ne mtudom ez milyyen árban lenne otthon, amit itt kint vettem, meg annyira én sem értek a profi hardver összeállításba, én megpróbáltam a számomra megfelelőt kiválasztani, de azért kiváncsi lennék 1-2 véleményre, hogy nem e nyúltam mellé. A videókártya amivel annyira nem foglalkoztam, mert majd azt én akarok választani, az a baj itt szinte mindenhol komplett gépeket árulnak, és az összeállítás, nem is tudom, csak a nagyon drága gépeket tudják nagyon jól összeválogatni, az átlagos kategóriába, valamelyik hardver biztos nem a legmegfelelőbb. Szóval a gép:
Alaplap: ASUS P5N-E SLI
Proci: Core 2 Quad Q6600
Memória: DDR2 4GB 800MHz Elixir (sosem hallottam előtte típusú)
"HDD: 500GB SATA Western Digital + 500GB Seagate külső usb HDD
Hang: alaplapi (ami az árban benne van, mert azóta vettem bele egy Audogy 2 Platinum-ot)
Videókártya: GeForce 8500GT 512Mb
Táp: 450W
DVD-RW
Microsoft optikai egér+billentyűzet.

talán nem hagytam ki semmit. Szóval ez volt, 159.000 Ft-ban
"...az a baj itt szinte mindenhol komplett gépeket árulnak..." Ez elég érdekes számomra, hogy kint ez így működik. Vagy ott inkább az a helyzet, hogy az interneten keresztül tudsz inkább alkatrészenként összeválogatni az adott konfigot?
Üdv.

Lámer Rally Team

BB
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: BB » 2008 kedd máj. 06 19:07

[quote="cruiser26 @ Kedd. Máj. 06, 2008 16:55"][/quote]
Na akkor újabb hosszú hozzászólás következik.

Nagyon örülök neki, hogy így tiszteled Carmack véleményét, ez nagyon helyes. Mindenesetre ő soha nem mondta, hogy a dx10 szar, csak a hírportálok szeretik úgy csűrni-csavarni az ember mondandóját, hogy az minél több látogatót vonzzon. Röviden-tömören ő annyit mondott, hogy a dx9 sokkal kiforrottabb api, és még túl korai lenne a dx10-re váltás, majd csak idővel, ha az is kiforrja magát. PC-n meg ő amúgyis opengl-re fejleszt, úgyhogy nem csoda, hogy nem érdekli a directx.
Ennek viszont semmi köze ahhoz, hogy érdemes-e dx10-es hardvert venni. Ezt a hülyeséget felejtsük már el, hogy csak Vista alatt lehet őket "kihajtani". Attól, hogy egy kártya támogatja a dx10-et, még ugyanúgy futtatja az összes az előtti directx-es programot, és nem lesz benne lassabb, mint vmi előző generációs videokártya, csak azért mert az meg dx9-re készült. Ez olyan, mintha 2002-ben azt mondtad volna, hogy nem érdemes Radeon 9700 Pro-t venni, hiszen a dx9 még meg se jelent, és majd úgyis csak az alatt lehet kihajtani, az meg le van szarva, hogy dx8-ban kétszer olyan gyors, mint a Geforce 4 Ti4600.

A táppal kapcsotban látom kötöd az ebet a karóhoz, gondolom nem néztél fogyasztási tesztet még mindig. Az aliencomputeres csávótól nem tudom mit vártál, neki az a dolga, hogy eladjon, nem az hogy segítsen minél többet spórolni neked. Persze két azonos teljesítményű táp között hatalmas különbség lehet, ezért is írtam, hogy márkás 350-es táp. Márkás alatt értem az FSP, Chieftec, Enermax, Seasonic, Corsair, Zalmann, stb tápokat, ezek 350W-nál olyan 8 ezer pénz körül indulnak, és 50 wattonként kb 5 ezret rászámolhatsz, persze van amelyik ennél sokkal drágább. A gagyikra példa pedig Codegen, Vargáné, Mercury, HKC, Q-Tec, Skyhawk. Ezekből 600W-osat kapsz 10 ezerért. Egy laikus számára a legegyszerűbb szemléltetés a minőségi/gagyi táp közti különbségre, ha megfog egy ilyet, egy olyat a két kezébe, a minőségi kb 2-3szor annyit fog nyomni.
Hogy a mai hardvereknek mennyi a teljesítmény felvétele azt a valamire való gyártók szépen megadják a termékeiknél, általában egy kis túlzással. Szerencsére nem úgy működnek a dolgok, ahogy te gondolod, hogy minél újabb egy hardver, annál nagyobb a fogyasztása. A gyártástechnológia fejlődésével, és a hatásfok növelésével általában sikerül kordában tartani a fogyasztást (a szabályt erősítő kivétel volt a P4 széria). A HDD-s példa amit felhoztál talán a legrosszabb választás volt, ugyanis egy vinyónál maga a méret talán a legkevésbé befolyásoló tényező, ami számít az a fordulatszám, a lemezek száma, az elektronika, az interfész. Mindezekkel együtt egy winchesternek max induláskor van komolyabb fogyasztása, normál működés alatt ez nagy átlagban 10W körül alakul. A processzorokkal kapcsolatban is tévedsz, ez a megállapítás legfeljebb a P4-es korszakban volt igaz, ha megnézel egy tesztet, pl ezt, akkor láthatod, hogy azonos gyártástechnológia és magszám mellett, a két gyártó termékeinek fogyasztása nagyságrendileg egyforma.

A videokártya driverekkel kapcsolatban azt kell mondjam, részben igazad van. A gond csak az, hogy a Vistás driverekkel a megjelenése óta vannak problémák, mivel egy teljesen új driver model-re épülnek, amit még mindig nem sikerült teljesen kiismerni se az nvidiának, se az atinak (a többi gyártóról nem is beszélve). De ennek megint semmi köze ahhoz, hogy érdemes-e ilyen kártyát venni, hiszen ezek vígan elmennek xp alatt, dx9-es meghajtóval, ami tökéletesen működik. Én is épp most rendeltem dx10-es kártyát, de eszem ágában sincs Vistára váltani miatta, max egy teszt erejéig kipróbálom.

A tuning dologban megint tévedsz, már nem a 90es években vagyunk, amikor jumperekkel kellett játszani, meg a biosban kellett bogarászni, hogy mit is kéne állítani. Az inteles Gigabyte lapoknál szinte gyerekjáték párszáz MHz-et tuningolni, a komolyabb opciók rejtettek, hogy csak a télleg hozzá értők tudják állítani, és ha valamit elszúrsz, a dual/quad biosnak köszönhetően a rendszer szépen visszaáll alapállapotra. Itt szeretném kihangsúlyozni, hogy nem extrém tuningról van szó, ahol százhúsz opciót kell finomhangolni, őrült feszemelésekkel és folyékony nitrogénes hűtéssel kombinálva.

Az online boltokkal kapcsolatban se lehet sok tapasztalatod, de ha már az iPON-t említettem annak igazán utánanézhettél volna. A 2400 Ft-os házhozszállítási díjban benne van a Garanciafutár szolgáltatás, ami annyit jelent, hogy garanciális problémánál emailben vagy telefonon megadod a szükséges adatokat, és a futár szépen a megadott időben eljön és visszaviszi a terméket. Ha a garanciaigény jogos akkor ingyen van, ha a cucc hibátlan, akkor megint ki kell fizetned a 2400 pénzt.

Ha hardveres hírekre, cikkekre vagy kíváncsi, akkor olvass gyakrabban prohardver-t vagy hoc-ot, külföldi oldalak közül pedig xbitlabs, digit-life, guru3d, hogy csak párat említsek.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára BB 2008 kedd máj. 06 19:12-kor.
Too weird to live, and too rare to die.

Válasz küldése