Új gép (nagyrészt)

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

piel
[HBRT] Tag

Új gép (nagyrészt)

Hozzászólás Szerző: piel » 2006 pén. nov. 24 09:52

Üdv!
Nos jön a kari, szeretnék egy kis ápgrédet csinálni, de erősen gondban vagyok. Mióta a saját fizetésemből kell gépet venni 4 évente teszem, szal egyre kevésbé értek a dologhoz.
A mostani gépem olyan szar, hogy nem mernék konfig oldalt csinálni, mert köröhögnek a haverok.
De: 2.4 Celeron @ 3.0 512 ram (3200 de jóval lejjebb fut a proci miatt)
ASUS P4PE alaplap, sapphire radeon 9600xt van benne. a moncsim jó az marad. 19" MAG 796PF
Na most ehhez képest kéne egy AM2-es alapú konfig.
Amire gondoltam: Athlon 64 x2 AM2 proci
1 gb samsung ram
alaplapról fingom sincs.
sajnos új vidikártya is kell, galaxy geforce 7300gt +zalmant néztem 24 körül van asszem
meg kell egy új táp, arról sincs fingom se.
Na kb ennyi. az egészre kb 120e lesz de még fizu után derül ki mennyi pontosan.
Ami kéne: az alaplapon legyen legalább 2 IDE meghajtónak hely. DVD és vinyó mert arra már végképp nem lesz pénz.
Ha esetleg úgy alakul hogy szeretett fővárosunkban kell megvenni, tudna segíteni valaki? a Parlamentet találom meg max 8)

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Re: Új gép (nagyrészt)

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2006 pén. nov. 24 10:31

piel @ Pént. Nov. 24, 2006 09:24 írta:Üdv!
Nos jön a kari, szeretnék egy kis ápgrédet csinálni, de erősen gondban vagyok. Mióta a saját fizetésemből kell gépet venni 4 évente teszem, szal egyre kevésbé értek a dologhoz.
A mostani gépem olyan szar, hogy nem mernék konfig oldalt csinálni, mert köröhögnek a haverok.
De: 2.4 Celeron @ 3.0 512 ram (3200 de jóval lejjebb fut a proci miatt)
ASUS P4PE alaplap, sapphire radeon 9600xt van benne. a moncsim jó az marad. 19" MAG 796PF
Na most ehhez képest kéne egy AM2-es alapú konfig.
Amire gondoltam: Athlon 64 x2 AM2 proci
1 gb samsung ram
alaplapról fingom sincs.
sajnos új vidikártya is kell, galaxy geforce 7300gt +zalmant néztem 24 körül van asszem
meg kell egy új táp, arról sincs fingom se.
Na kb ennyi. az egészre kb 120e lesz de még fizu után derül ki mennyi pontosan.
Ami kéne: az alaplapon legyen legalább 2 IDE meghajtónak hely. DVD és vinyó mert arra már végképp nem lesz pénz.
Ha esetleg úgy alakul hogy szeretett fővárosunkban kell megvenni, tudna segíteni valaki? a Parlamentet találom meg max 8)

Szia!

Előszöris, biztos hogy AM2-es konfig kell Neked ? :)

Core2Duo rendszert nagyon picikét több pénzből tudsz építeni, hihetetlen tuningpotenciálja van. szerintem át kéne mégeccer gondolnod :)

Ha nem feltétlenül van szükséged számlára, léteznek megoldások, rendes garanciával is, de olcsóbban :)

Rövid fejszámolást követően ( :D ) szerintem simán kijön 120-ból, 2*512 Rammal, és valszeg egy 7600GT is belefér :)

Remélem ez is segítség volt :)
Opel Astra GSi N3 :)

bodoo
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: bodoo » 2006 pén. nov. 24 11:36

Retkes Péter @ Pént. Nov. 24, 2006 10:31 am írta:Szia!

Ha nem feltétlenül van szükséged számlára, léteznek megoldások, rendes garanciával is, de olcsóbban :)

Ez a rész engem is érdekelne! pü?

piel
[HBRT] Tag

Hozzászólás Szerző: piel » 2006 pén. nov. 24 11:48

Retkes Péter @ 2006 Pént. Nov. 24 10:31 írta:Szia!

Előszöris, biztos hogy AM2-es konfig kell Neked ? :)

Core2Duo rendszert nagyon picikét több pénzből tudsz építeni, hihetetlen tuningpotenciálja van. szerintem át kéne mégeccer gondolnod :)

Rövid fejszámolást követően ( :D ) szerintem simán kijön 120-ból, 2*512 Rammal, és valszeg egy 7600GT is belefér :)

Remélem ez is segítség volt :)
Először is köszi a gyors választ!
Számlára igazából nincs szükségem, mivel nem tudom elszámolni, az államnak meg nem baj ha nem fizetek. Legyen elég nekik a természetbeni tb járulékom 8). Köcsögök...
Nos az am2 saját ötlet volt, mások is a duo-t javasolták, de rendes áron az semmiképp nem fér bele, így letettem róla.
Dec. 4-én tudom megmondani a rendelkezésre álló összeget pontosan.
Ha gondlod püben elküldheted az általad jónak tartott konfigot, hadd csöpögjek addig.
Ami szerintem kell bár már leírtam, proci, alaplap, vidikártya, mem, táp.

Imádnálak... 8))))))

:D

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2006 pén. nov. 24 11:52

piel @ Pént. Nov. 24, 2006 11:24 írta:Először is köszi a gyors választ!
Számlára igazából nincs szükségem, mivel nem tudom elszámolni, az államnak meg nem baj ha nem fizetek. Legyen elég nekik a természetbeni tb járulékom 8). Köcsögök...
Nos az am2 saját ötlet volt, mások is a duo-t javasolták, de rendes áron az semmiképp nem fér bele, így letettem róla.
Dec. 4-én tudom megmondani a rendelkezésre álló összeget pontosan.
Ha gondlod püben elküldheted az általad jónak tartott konfigot, hadd csöpögjek addig.
Ami szerintem kell bár már leírtam, proci, alaplap, vidikártya, mem, táp.

Imádnálak... 8))))))

:D

Megy PÜ mindkettőtöknek :)

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 kedd nov. 20 19:02

HelĂł.
TanĂĄcsot szeretnĂŠk.
VennĂŠk egy jobb gĂŠpet. Persze pĂŠnzt meg nem akarok kĂślteni. :)
Az a kĂŠrdĂŠs, hogy egy ilyen gĂŠpet ha Ăśsszerakok, az jĂł e mĂŠg egy ideig, vagy nem e?
ABIT - AN52
AMD - Athlon 64 X2 4800+ AM2 BOX
SAPPHIRE X1950GT 256MB DDR3 HTD Full PCIE
vagy valami kirĂĄlysĂĄg 30 kĂśrĂźl
3X KINGMAX TinyBGA 1024Mb DDR2 800Mhz
SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2
nameg a hozzĂĄjuk tartozĂł hĂĄz meg tĂĄp.
A tĂśbbi van ami kell.
VĂŠgĂźlis egy alapgĂŠp DVD nĂŠlkĂźl. :D

SzĂłval ez jĂł-e, vagy van valami ami ettĂľll az ĂśsszeĂĄllĂ­tĂĄstĂłl jobb kb ilyen ĂĄrfekvĂŠsben, Vagy esetleg valamelyik helyett mĂĄst venni (gondolom a 3 fĂľ alkatrĂŠsznĂŠl)

KĂśszĂśnĂśm a vĂĄlaszokat ha kapok. JĂł volna egy kis segĂ­tsĂŠg, mert a tesztekbĂľl nem derĂźl ki, mik illenek Ăśssze, meg hogy melyik vĂĄlt mĂĄr be.
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 kedd nov. 20 20:17

Papa_G @ 2007 Kedd. Nov. 20 19:02 írta:HelĂł.
TanĂĄcsot szeretnĂŠk.
Az a kĂŠrdĂŠs, hogy egy ilyen gĂŠpet ha Ăśsszerakok, az jĂł e mĂŠg egy ideig, vagy nem e?
ABIT - AN52
A tĂśbbi van ami kell.

SzĂłval ez jĂł-e, vagy van valami ami ettĂľll az ĂśsszeĂĄllĂ­tĂĄstĂłl jobb kb ilyen ĂĄrfekvĂŠsben, Vagy esetleg valamelyik helyett mĂĄst venni (gondolom a 3 fĂľ alkatrĂŠsznĂŠl)

KĂśszĂśnĂśm a vĂĄlaszokat ha kapok. JĂł volna egy kis segĂ­tsĂŠg, mert a tesztekbĂľl nem derĂźl ki, mik illenek Ăśssze, meg hogy melyik vĂĄlt mĂĄr be.
Az alaplapnak van forumja a PH-n ott kĂŠne olvasgatni mert ott a tulajok megirnak mindent (jĂłt -rosszat)
Video kĂĄrtya helyett ha tudsz vĂĄrni, jĂśvĂśre 8800 GT az biztos hogy jĂł lessz egy ideig, a 3 ramot nem erĂśltetnĂŠm ,inkĂĄbb kettĂľ.
ProcibĂłl meg nagyobbat! ( PL: 5600+)
Tuning szĂĄmit ,nem szĂĄmit?
LANCIA DELTA HF INTEGRALE EVO3

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 kedd nov. 20 20:37

fsasa @ Kedd. Nov. 20, 2007 20:17 pm írta:Az alaplapnak van forumja a PH-n ott kĂŠne olvasgatni mert ott a tulajok megirnak mindent (jĂłt -rosszat)
Video kĂĄrtya helyett ha tudsz vĂĄrni, jĂśvĂśre 8800 GT az biztos hogy jĂł lessz egy ideig, a 3 ramot nem erĂśltetnĂŠm ,inkĂĄbb kettĂľ.
ProcibĂłl meg nagyobbat! ( PL: 5600+)
Tuning szĂĄmit ,nem szĂĄmit?
HĂĄt vĂĄrni nem nagyon tudok. Most van pĂŠnzem, ha nem veszek, akkor elkĂśltĂśm. d3 (de tĂŠnyleg)
MiĂŠrt felesleges a 3 Ram?
az 5600+ 8000-rel drĂĄgĂĄbb. Hmm... Jobb annyival?
Tuning? Én kérdem. Számít? :D
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 kedd nov. 20 21:54

Papa_G @ 2007 Kedd. Nov. 20 20:37 írta:HĂĄt vĂĄrni nem nagyon tudok. Most van pĂŠnzem, ha nem veszek, akkor elkĂśltĂśm. d3 (de tĂŠnyleg)
MiĂŠrt felesleges a 3 Ram?
az 5600+ 8000-rel drĂĄgĂĄbb. Hmm... Jobb annyival?
Tuning? Én kérdem. Számít? :D
3 rammal sok lapnak gondjai vannak, ugyan ugy mint 4-el,azt se tudom olyankor hogy alakuk a dual chanel (sebessĂŠgbe szĂĄmit)
Az 5600+-nak az alaporajele 2800Mhz ez a 8800gt-nek kĂŠne,az 1950 pro-nak elĂŠg a kissebb proci is. (5600+ 8000-rel nem jobb)
AzĂŠrt kĂŠrdeztem a tuningot mert akkor kissebb procit is fel lehet huzni 2800-ra.
Tuning: 1950pro-nĂĄl nem szĂĄmit, mert nem kapsz tĂśbb FPS-t,de mĂĄs programok
nem hĂĄlĂĄtlanok a gyorsabb proci ĂŠs ram orajelĂŠrt, ez attol is fĂźgg milyen alkalmazĂĄsokat hasznĂĄlsz (dolgozol-e vele vagy csak net ĂŠs jĂĄtĂŠk)
De ha eddig nem tuningoltĂĄl akkor azzal ne foglalkozzunk mert az egy mĂĄsik tĂŠma ĂŠs nem is kicsi.

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2007 szer. nov. 21 11:03

Papa_G @ Kedd. Nov. 20, 2007 19:20 írta:HelĂł.
TanĂĄcsot szeretnĂŠk.
ABIT - AN52
A tĂśbbi van ami kell.

Csak hangosan gondolkodom.. :)

Gigabyte G31MX-S2 ~ 15k
E4300 Core2Duo ~ 23k
2*DDR2 800 1024MB Geil Ultra Kit ~ 16,5k
MSI NX8600GT 256MB GDDR3/128b ~ 31k

A tĂśbbi meg szinte mindegy milyen :)

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 szer. nov. 21 17:57

fsasa @ Kedd. Nov. 20, 2007 21:54 pm írta:3 rammal sok lapnak gondjai vannak, ugyan ugy mint 4-el,azt se tudom olyankor hogy alakuk a dual chanel (sebessĂŠgbe szĂĄmit)
Az 5600+-nak az alaporajele 2800Mhz ez a 8800gt-nek kĂŠne,az 1950 pro-nak elĂŠg a kissebb proci is. (5600+ 8000-rel nem jobb)
AzĂŠrt kĂŠrdeztem a tuningot mert akkor kissebb procit is fel lehet huzni 2800-ra.
Tuning: 1950pro-nĂĄl nem szĂĄmit, mert nem kapsz tĂśbb FPS-t,de mĂĄs programok
nem hĂĄlĂĄtlanok a gyorsabb proci ĂŠs ram orajelĂŠrt, ez attol is fĂźgg milyen alkalmazĂĄsokat hasznĂĄlsz (dolgozol-e vele vagy csak net ĂŠs jĂĄtĂŠk)
De ha eddig nem tuningoltĂĄl akkor azzal ne foglalkozzunk mert az egy mĂĄsik tĂŠma ĂŠs nem is kicsi.
HĂĄt az elsĂľ mondathoz nem ĂŠrtek, de lehet tĂŠnyleg az lesz, hogy veszek 2-t, aztĂĄn ha kell mĂŠg akkor gyĂ­.
Akkor maradok egyelĂľre a kissebb procinĂĄl, mert annyi pĂŠnzem nincs erre, hogy egy 8800GTS-t beĂşjĂ­tsak.
Sebi segĂ­tett mĂŠg rĂŠgebben tuningolni valamelyest, de az csak picike volt. MEg csak azĂŠrt, mert az ĂŠn gĂŠpem mĂĄr akkor is elĂŠg karcsĂş volt.

Nekem az a lĂŠnyeg, hogy szimulĂĄtoros autĂłsok fussanak rajta. ilyen szellemharcos dolgokkal nem foglalkozok. TehĂĄt ha jĂł ilyenekre az a gĂŠp amit ĂśsszeĂ­rtam, az nekem elĂŠg lenne. Persze ĂŠn is ĂŠlvezkĂľdni akarok a pĂĄlya szĂŠpsĂŠgben, meg ilyenek, szĂłval azĂŠrt nem elĂŠg ha 600x400-ban elkullog 2 centis pixelekkel.

Na meg mĂĄsik amit kĂŠrdezni akartam, hogy olyat hallottam, hogy az AMD meg ezek a Radeonos dolgok egyĂźtt fejlesztĂľdnek. (Ez nem biztos hogy igaz) TehĂĄt nem e rossz e ha ĂśsszekombinĂĄljuk a pentiumos, meg a GeForce-os cuccokkal?
Meg olyat is soxor hallok, hogy jĂłk az alkatrĂŠszek, de nem passzolnak egymĂĄshoz rendesen, ĂŠs ezĂŠrt nem olyan jĂł a gĂŠp. Ezt is el akarnĂĄmkerĂźlni. Vagy ilyen mĂĄr nincs?

Sok kĂŠrdĂŠsem van mi? Neharagudj mĂĄr. :)
Kép
SALGÓ A.S.E.

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 szer. nov. 21 18:04

Retkes PĂŠter @ Szer. Nov. 21, 2007 11:03 am írta:Csak hangosan gondolkodom.. :)

Gigabyte G31MX-S2 ~ 15k
E4300 Core2Duo ~ 23k
2*DDR2 800 1024MB Geil Ultra Kit ~ 16,5k
MSI NX8600GT 256MB GDDR3/128b ~ 31k

A tĂśbbi meg szinte mindegy milyen :)
Gondolkozz csak mĂŠg hangosabban. :) MiĂŠrt is jobb nekem a Core2Duo?
Meg annyival jobb a Geil Ultra memĂłria a kingmaxnĂĄl, mint amennyivel drĂĄgĂĄbb?
Érdekel ám engem minden, ha van kedvetek írni. :)
Meg egy szĂĄmtekboltos tsĂĄvĂł azt mondta, hogy nem annyira szeretik a Gigabyte-os coccokat, mert soxor tĂśnkremennek, meg tĂşlmelegednek, vagy mi. Persze, lehet, hogy valami mĂĄs ĂĄl ennek a hĂĄtterĂŠben.
Mindegy is.

Nameg azt mĂŠg nem sikerĂźlt kiderĂ­tenem, hogy a 8600Gt ĂŠs az X1950GT kĂśzĂśtt mennyi a kĂźlĂśnbsĂŠg.
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 szer. nov. 21 22:22

Papa_G @ 2007 Szer. Nov. 21 17:57 írta:HĂĄt az elsĂľ mondathoz nem ĂŠrtek, de lehet tĂŠnyleg az lesz, hogy veszek 2-t, aztĂĄn ha kell mĂŠg akkor gyĂ­.
Akkor maradok egyelĂľre a kissebb procinĂĄl, mert annyi pĂŠnzem nincs erre, hogy egy 8800GTS-t beĂşjĂ­tsak.
Sebi segĂ­tett mĂŠg rĂŠgebben tuningolni valamelyest, de az csak picike volt. MEg csak azĂŠrt, mert az ĂŠn gĂŠpem mĂĄr akkor is elĂŠg karcsĂş volt.

Nekem az a lĂŠnyeg, hogy szimulĂĄtoros autĂłsok fussanak rajta. ilyen szellemharcos dolgokkal nem foglalkozok. TehĂĄt ha jĂł ilyenekre az a gĂŠp amit ĂśsszeĂ­rtam, az nekem elĂŠg lenne. Persze ĂŠn is ĂŠlvezkĂľdni akarok a pĂĄlya szĂŠpsĂŠgben, meg ilyenek, szĂłval azĂŠrt nem elĂŠg ha 600x400-ban elkullog 2 centis pixelekkel.

Na meg mĂĄsik amit kĂŠrdezni akartam, hogy olyat hallottam, hogy az AMD meg ezek a Radeonos dolgok egyĂźtt fejlesztĂľdnek. (Ez nem biztos hogy igaz) TehĂĄt nem e rossz e ha ĂśsszekombinĂĄljuk a pentiumos, meg a GeForce-os cuccokkal?
Meg olyat is soxor hallok, hogy jĂłk az alkatrĂŠszek, de nem passzolnak egymĂĄshoz rendesen, ĂŠs ezĂŠrt nem olyan jĂł a gĂŠp. Ezt is el akarnĂĄmkerĂźlni. Vagy ilyen mĂĄr nincs?

Sok kĂŠrdĂŠsem van mi? Neharagudj mĂĄr. :)
ManapsĂĄg minden megy mindennel, oda-vissza.
LegtĂśbbszĂśr RAM kompatibilitĂĄs szokott a hiba lenni, de ez sem jellemzĂľ.
CPU dĂśntĂŠshez: X2 4800+ vs E 4300prohardver.hu/teszt/a_nagy_processzorhelyzet/bevezeto.html
VideokĂĄrtya dĂśntĂŠshez:logout.hu/iras/kedvencek_parbaja_1950_pro_vs_8600_ge.html

Ha van mĂŠg kĂŠrdĂŠs.. jĂśhet :)

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2007 csüt. nov. 22 14:02

Papa_G @ Szer. Nov. 21, 2007 18:21 írta:Gondolkozz csak mĂŠg hangosabban. :) MiĂŠrt is jobb nekem a Core2Duo?
Meg annyival jobb a Geil Ultra memĂłria a kingmaxnĂĄl, mint amennyivel drĂĄgĂĄbb?
Érdekel ám engem minden, ha van kedvetek írni. :)
Meg egy szĂĄmtekboltos tsĂĄvĂł azt mondta, hogy nem annyira szeretik a Gigabyte-os coccokat, mert soxor tĂśnkremennek, meg tĂşlmelegednek, vagy mi. Persze, lehet, hogy valami mĂĄs ĂĄl ennek a hĂĄtterĂŠben.
Mindegy is.

Nameg azt mĂŠg nem sikerĂźlt kiderĂ­tenem, hogy a 8600Gt ĂŠs az X1950GT kĂśzĂśtt mennyi a kĂźlĂśnbsĂŠg.

A tuningpotenciĂĄlja mindenfĂŠlekĂŠppen jobba C2D rendszereknek. Tudom, hogy nem nagyon akarsz tuningolni. EgyelĂľre. Ha a gĂŠped mĂĄr esetleg nem lesz elĂŠg valamire, akkor pĂŠnzbefektetĂŠs nĂŠlkĂźl gyorsĂ­thatsz rajta :)
Geil Ultra alapbĂłl is sokkal gyorsabb mint a Kingmax, rĂĄadĂĄsul ha kĂŠsĂľbbiekben tĂŠnyleg tuningolni akarsz, a Kingmax mĂĄr nem fogja bĂ­rni. Nem is drĂĄga, ennyi pĂŠnz 2Giga jĂłfajta RAM-ĂŠrt nem sok szerintem.
Gigabyte cuccokbĂłl nekem volt mĂĄr jĂłnĂŠhĂĄny, semmi bajom nem volt egyikkel sem, de ebben az ĂĄrban van mĂĄr Abit, Asus, MSI, egyĂŠb lap is..

8600GT ĂŠs X1950 GT (512MB) kĂśzĂśtt teljesĂ­tmĂŠnyben nincs jelentĂľs kĂźlĂśnbsĂŠg.

X1950GT: lĂŠnyegesen tĂśbbet fogyaszt mint a mĂĄsik, ezĂĄltal jobban is melegszik, tuningolni csak minimĂĄlis mĂŠrtĂŠkben lehet, a gyĂĄrinĂĄl jobb hĂťtĂŠs mindenkĂŠppen ajĂĄnlott rĂĄ.

8600GT: kevesebbet fogyaszt, nem melegszik annyira, tuningpotenciĂĄlja lĂŠnyegesen nagyobb, kisebb DX10-es alkalmazĂĄsok mĂĄr elfutnak vele.

Mondom ĂŠn ezt Ăşgy, hogy csak ritkĂĄn tuningolok :)

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 csüt. nov. 22 19:35

fsasa @ Szer. Nov. 21, 2007 22:22 pm írta:Ha van mĂŠg kĂŠrdĂŠs.. jĂśhet :)
Van egy hĂźlye kĂŠrdĂŠsem. :)
Ha AmerikĂĄban vĂĄsĂĄrolnak nekem ilyen cuccokat, ĂŠs elkĂźldik, de itthon vett hĂĄzba rakom, meg itthon vett wincsit rakok bele, akkor az Ăşgy jĂł lesz?
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 csüt. nov. 22 20:40

Papa_G @ 2007 CsĂźt. Nov. 22 19:35 írta:Van egy hĂźlye kĂŠrdĂŠsem. :)
Ha AmerikĂĄban vĂĄsĂĄrolnak nekem ilyen cuccokat, ĂŠs elkĂźldik, de itthon vett hĂĄzba rakom, meg itthon vett wincsit rakok bele, akkor az Ăşgy jĂł lesz?
Persze hogy jĂł, gondolom a hĂĄzad ATX-es. ( ATX= szabvĂĄny mĂŠret)
És mi a döntés, milyen gép lessz??

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 csüt. nov. 22 22:11

fsasa @ CsĂźt. Nov. 22, 2007 20:40 pm írta:Persze hogy jĂł, gondolom a hĂĄzad ATX-es. ( ATX= szabvĂĄny mĂŠret)
És mi a döntés, milyen gép lessz??
HĂĄt ATX-es, de gondoltam azt is Ăşjat veszek. Ezt a gĂŠpemet, cakli pakli rĂĄsĂłzom valakire. Ha nem akkor meg ajĂĄndĂŠkba odaadom, de ahoz is kell hĂĄz. Csak a 110V miatt kĂŠrdeztem, de gondoltam, hogy hĂźlyesĂŠg, mert azt a tĂĄp intĂŠzi biztos.
Hogy milyen gĂŠp lesz azt mĂŠg nem tudom. :)
UtĂĄnanĂŠzek megĂŠrnĂŠ e egyĂĄltalĂĄn kint vetetni ĂŠs hazakĂźldetni.
ValĂłszĂ­nĂť, hogy akkor Geforce lesz benne.
Nade itt is vanĂĄm kĂŠrdĂŠsem.
Mi a kĂźlĂśnbsĂŠg a mĂĄrkĂĄk (vagy mik) kĂśzĂśtt?
Gigabyte, Galaxy, Asus, Inno3d, Evga, Msi... van kĂźlĂśnbsĂŠg?

És most láttam egy olyan kártyát, hogy INNO3D 8600GTS 256MB DDR3 HTD PCIE 32500 Ez jobb azzal a pár ezerrel a sima GT-nél?
Kép
SALGÓ A.S.E.

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 csüt. nov. 22 23:15

Ez a felĂĄllĂĄs milyen?
ABIT - IB9
INTEL Core2 Duo E4500 2.20GHz 775 BOX
GEIL - Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT
INNO3D 8600GTS 256MB DDR3 HTD PCIE
BĂĄr ez azĂŠrt egy fokkal drĂĄgĂĄbb mint terveztem.
Az alaplaphoz nem ĂŠrtek, ahelyett akĂĄr lehet olcsĂłbb is.
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 csüt. nov. 22 23:36

Papa_G @ 2007 CsĂźt. Nov. 22 22:11 írta:HĂĄt ATX-es, de gondoltam azt is Ăşjat veszek. Ezt a gĂŠpemet, cakli pakli rĂĄsĂłzom valakire. Ha nem akkor meg ajĂĄndĂŠkba odaadom, de ahoz is kell hĂĄz. Csak a 110V miatt kĂŠrdeztem, de gondoltam, hogy hĂźlyesĂŠg, mert azt a tĂĄp intĂŠzi biztos.
Hogy milyen gĂŠp lesz azt mĂŠg nem tudom. :)
UtĂĄnanĂŠzek megĂŠrnĂŠ e egyĂĄltalĂĄn kint vetetni ĂŠs hazakĂźldetni.
ValĂłszĂ­nĂť, hogy akkor Geforce lesz benne.
Nade itt is vanĂĄm kĂŠrdĂŠsem.
Mi a kĂźlĂśnbsĂŠg a mĂĄrkĂĄk (vagy mik) kĂśzĂśtt?
Gigabyte, Galaxy, Asus, Inno3d, Evga, Msi... van kĂźlĂśnbsĂŠg?

És most láttam egy olyan kártyát, hogy INNO3D 8600GTS 256MB DDR3 HTD PCIE 32500 Ez jobb azzal a pár ezerrel a sima GT-nél?
SZtem a kinti vĂĄsĂĄrlĂĄs nyĂźgĂśsebb,ĂŠs ha bĂĄrmi garis gond van akkor hosszĂş ĂŠs macerĂĄs az intĂŠzĂŠs.Itthon is most elĂŠg jĂł ĂĄron vannak a cuccok. ( ki kell szĂĄmolni megĂŠri, vagy nem kintrĂśl hozatni)
VideokĂĄrtya: mĂĄrkĂĄk kĂśzĂśtt ĂĄltalĂĄban a hĂźtĂŠsi megoldĂĄsok kĂśzĂśtt van kĂźlĂśmbsĂŠg (hangos ĂŠs mĂŠghangosabb),mert ĂĄltalĂĄban un:referencia nyĂĄkra ĂŠpĂźlnek,azaz : nem Ăśk csinĂĄljĂĄk hanem az Nvidia.
Persze van olyan aki maga csinĂĄl nyĂĄkot pl: Gainward.
Azt hogy melyiknek milyen a hĂźtĂŠse azt csak forum olvasgatĂĄssal lehet megtudni. ( az Inno sohase erĂśltette meg magĂĄt hĂźtĂŠs terĂŠn)
8600 GT ĂŠs 8600GTS kĂśzĂźl ha nem nagy az ĂĄrkĂźlĂśmbsĂŠg (2-3 ezer) akkor a gts, vszinĂź hogy emelt gpu ĂŠs memoria Ăłrajele van,de konkrĂŠtan nem ismerem a tipust.
Az ĂĄltalam linkelt proci tesztben pedig alapĂłrajelen az AMD x2 4800+ tĂśbbszĂśr gyĂśzĂśtt mint az Intel E 4300-asa. ;)

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 pén. nov. 23 14:37

fsasa @ CsĂźt. Nov. 22, 2007 23:36 pm írta:SZtem a kinti vĂĄsĂĄrlĂĄs nyĂźgĂśsebb,ĂŠs ha bĂĄrmi garis gond van akkor hosszĂş ĂŠs macerĂĄs az intĂŠzĂŠs.Itthon is most elĂŠg jĂł ĂĄron vannak a cuccok. ( ki kell szĂĄmolni megĂŠri, vagy nem kintrĂśl hozatni)
VideokĂĄrtya: mĂĄrkĂĄk kĂśzĂśtt ĂĄltalĂĄban a hĂźtĂŠsi megoldĂĄsok kĂśzĂśtt van kĂźlĂśmbsĂŠg (hangos ĂŠs mĂŠghangosabb),mert ĂĄltalĂĄban un:referencia nyĂĄkra ĂŠpĂźlnek,azaz : nem Ăśk csinĂĄljĂĄk hanem az Nvidia.
Persze van olyan aki maga csinĂĄl nyĂĄkot pl: Gainward.
Azt hogy melyiknek milyen a hĂźtĂŠse azt csak forum olvasgatĂĄssal lehet megtudni. ( az Inno sohase erĂśltette meg magĂĄt hĂźtĂŠs terĂŠn)
8600 GT ĂŠs 8600GTS kĂśzĂźl ha nem nagy az ĂĄrkĂźlĂśmbsĂŠg (2-3 ezer) akkor a gts, vszinĂź hogy emelt gpu ĂŠs memoria Ăłrajele van,de konkrĂŠtan nem ismerem a tipust.
Az ĂĄltalam linkelt proci tesztben pedig alapĂłrajelen az AMD x2 4800+ tĂśbbszĂśr gyĂśzĂśtt mint az Intel E 4300-asa. ;)
MegnĂŠztem. a legutĂłbb felsorolt listĂĄmban 15000 az ĂĄrkĂźlĂśnbsĂŠg. SZĂĄllĂ­tĂĄssal, meg ugye idĂľ, meg garanciaproblĂŠma... HĂĄt lehet nem ĂŠrdemes foglalkozni vele. SĂľt, hĂĄt Ăşgy ĂŠrzem nem fogok.
Engem a hĂťtĂŠs hangossĂĄga nem nagyon ĂŠrdekel. Ha a hĂťtĂŠs minĂľsĂŠgĂŠben is van kĂźlĂśnbsĂŠg, az mĂĄr inkĂĄbb.
Viszont akkor most megint nem tudom mit vĂĄgyek. :D
Te meg azt mondod hogy az AMD jobb? hmm...
:sir2:
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 pén. nov. 23 18:23

Papa_G @ 2007 PĂŠnt. Nov. 23 14:37 írta:MegnĂŠztem. a legutĂłbb felsorolt listĂĄmban 15000 az ĂĄrkĂźlĂśnbsĂŠg. SZĂĄllĂ­tĂĄssal, meg ugye idĂľ, meg garanciaproblĂŠma... HĂĄt lehet nem ĂŠrdemes foglalkozni vele. SĂľt, hĂĄt Ăşgy ĂŠrzem nem fogok.
Engem a hĂťtĂŠs hangossĂĄga nem nagyon ĂŠrdekel. Ha a hĂťtĂŠs minĂľsĂŠgĂŠben is van kĂźlĂśnbsĂŠg, az mĂĄr inkĂĄbb.
Viszont akkor most megint nem tudom mit vĂĄgyek. :D
Te meg azt mondod hogy az AMD jobb? hmm...
:sir2:
Akkor videokĂĄrtya adott: 8600GT vagy GTS,ha a hang nem zavar akkor lehet bĂĄrmely tipus (ha beszarik ugyis van gari)
Ram: inkĂĄbb geil mint kingmax, de lehet kingmax is.
Proci:a kĂŠt emlitett kĂśzĂźl (X2 4800+ vs E4300 ) sztem AMD (de ĂŠn elfogult vagyok) sĂśt mindkettĂśbĂśl lehet nagyobbat is venni.
Alaplap:kĂśzbe eszembe jutott hogy ha AMD, akkor AM2+ ost is lehetne keresni a sima AM2-es helyett mert a AM2+-os mĂĄr tĂĄmogatni fogja a DDR2 1066-os memoriĂĄt ĂŠs az 1-2 hĂłnapon belĂźl itt levĂś 4 magos procit.
Sok sima AM2-es is fogja tĂĄmogatni bios frissitĂŠs utĂĄn de nem mindegyik,tehĂĄt annak utĂĄna kĂŠne nĂŠzni.
EgyĂŠbkĂŠnt meg a Core2 nem annyira nagy szĂĄm ĂŠs nem annyival jobb mint az a forumokon, vagy bĂĄrhol mĂĄshol halhatĂł, de ez magĂĄnvĂŠlemĂŠny.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 szomb. nov. 24 00:32

Papa_G @ Kedd. Nov. 20, 2007 7:02 pm írta:HelĂł.
TanĂĄcsot szeretnĂŠk.
ABIT - AN52
A tĂśbbi van ami kell.

fsaa-val egyetĂŠrtek abban, hogy hanyagold a 3 ram modult csak a gond lehet vele. InkĂĄbb 2. Ha nagyon sok ramot akarsz akkor inkĂĄbb 2x2 giga, de nem praktikus 2-nĂŠl tĂśbbet beletenni mĂĄr csak a dual chalnnel miatt sem jĂł a 3 egyforma a 4 gigĂĄt meg ki lehet rakni 2 gigĂĄs modulokbĂłl. Viszont 4 giga ramot teljesen csak 64bites oprendszerrel tudsz kihasznĂĄlni, mert a sĂźket Microsoft az XP-ben ĂŠs a 32bites vistĂĄban is direkt butĂ­tja a memvezĂŠrlĂŠst ĂŠs max 3,2-t lĂĄtnak.

VGA-ban is egyetĂŠrtek a 1950pro erĂľsebb a gt-nĂŠl ĂŠs a 30e-be szintĂŠn belefĂŠr. AmĂşgy vga-t valĂłban januĂĄr/februĂĄrban ĂŠrdemes venni addig elĂŠrhetĂľ lesz rendesen az 38xx ati karik ĂŠs a 8800gt, bĂĄr ezek inkĂĄbb 45 kĂśrĂźl ĂŠs kicsit fĂślĂśtte lesznek, szĂłval most a pro.

ProcibĂłl valĂłban elĂŠg nyomott ĂĄron vannak az x2-k, bĂĄr a c2d procik sem drĂĄgĂĄk. Szerintem nem ĂŠri meg nagyobb x2-t venni, mert annyi pĂŠzbĂľl mĂĄr vĂŠletlenĂźl kijĂśnne egy E6550, vagy E6750, ami meg agyonveri teljesĂ­tmĂŠnyben az Ăśsszes AMD procit ami most lĂŠtezik (sajna ez van) ĂŠs ehhez mĂŠg hozzĂĄjĂśn, hogy ezeket az E6xxx-es procikat az alapĂłrajelrĂľl bĂľven 3Ghz fĂślĂŠ lehet alapfeszen tuningolni, ahol meg mĂĄr vĂŠgkĂŠpp kĂśzelĂŠbe sem szagolhat egy AMD proci sem, akĂĄrmennyire van az is megtuningolva. TehĂĄt ha ennyit szĂĄnsz procira elĂŠg ez, ha egy 10-essel tĂśbbet akkor mĂĄr core2 duo. Esetleg E4300, de az kevĂŠsbĂŠ tuningolhatĂł. Mondjuk olcsĂł, de a tuning ennĂŠl a procinĂĄl kĂśtelezĂľ, mert elĂŠg alacsony az alapĂłrajele, viszont 2800-3000Mhz-ig ezek is elmennek alapfeszen ĂŠs nem olyan sokkal butĂĄbb mint a 6-os szĂŠria.

Az alaplapnĂĄl arra figyelj oda, hogy ebbĂľl a tĂ­pusbĂłl mĂĄr van 2.0-ĂĄs reviziĂł is. CĂŠlszerĂť azt venni, ott az elsĂľ kiadĂĄs esetleges gyerekbetegsĂŠgei mĂĄr javĂ­tva vannak.
Esetleg megfontolandĂł lehet egy Gigabyte ga-ma790x-ds4. Ebben az a jĂł, hogy mĂĄr az Ăşj AMD 790-es chipset van rajta, amibe kĂŠsĂľbb egy Phenom procit is bele tudsz majd tenni. Ha ilyet viszont nem akarsz ĂŠvekig upgradelni, akkor fĂślĂśsleges ezt a lapot venni.

Ha mĂŠgis elmennĂŠl Intel irĂĄnyba, akkor a Gigabyte ga-p35-s3 lapot ajĂĄnlom. Az nem drĂĄga, de tud minden lĂŠnyegeset ĂŠs mĂŠgis egy jĂłl tuningra is alkalmas lap. Ennek is a 2.0-ĂĄs reviziĂłja a keresendĂľ.

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 szomb. nov. 24 19:18

HĂĄt kĂśszĂśnĂśm mindenkinek amit eddig Ă­rtatok. Nagyon sokat segĂ­tettetek. :respect:
Úgy kb. akkor az intel mellett maradok.
Csak az a baj hogy amit mondtĂĄl Sebi alaplapot abbĂłl ilyeneket talĂĄltam:
(fentrĂľl lefele drĂĄgul)
GA-P35-DS3L
GA-P35-DS3
GA-P35C-S3
GA-P35-DS3R
GA-P35-DS3P
GA-P35T-DS3P
GA-P35-DS4
Nem tudom mi a kĂźlĂśnbsĂŠg.
Meg haverom mondott egy alaplapot az a neve, hogy
ASUS P5B
Az meg milyen szerintetek?
Nameg a 20000 kĂśrnyĂŠki ĂĄrat jĂł volna tartani. :)

Ugye ez Ăşgy kb azĂŠrt megvan. a procit mĂŠg eldĂśntĂśm, de az csak ĂĄrtĂłl fĂźgg.
Meg a Geil Ultra is el van fogadva. :)
Akkor mĂĄr csak a videokari kĂŠrdĂŠses.
Ugye az ĂĄr a fĂľ szempont itt is, innen 2-re szĂťkĂ­tettem a kĂśrt:
ĂŠs
MSI - RX2600XT-T2D512EZ/D3 PCIE
(mondjuk a mĂĄrka csak a pĂŠlda kedvĂŠĂŠrt)
nekem a 2600 szimpatikusabb. Nektek mi a vĂŠlemĂŠnyetek?
Nameg mĂŠgegy kĂŠrdĂŠs.
400W-os tĂĄp elĂŠg vagy kell a 450?
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 szomb. nov. 24 23:24

Papa_G @ 2007 Szomb. Nov. 24 19:18 írta:HĂĄt kĂśszĂśnĂśm mindenkinek amit eddig Ă­rtatok. Nagyon sokat segĂ­tettetek. :respect:
GA-P35-DS3L
GA-P35-DS3
GA-P35C-S3
GA-P35-DS3R
GA-P35-DS3P
GA-P35T-DS3P
GA-P35-DS4
ASUS P5B

Ugye ez Ăşgy kb azĂŠrt megvan. a procit mĂŠg eldĂśntĂśm, de az csak ĂĄrtĂłl fĂźgg.
ĂŠs
Nameg mĂŠgegy kĂŠrdĂŠs.
2600xt-rĂśl nem tudok semmit ,ugyhogy arrol nem foglalok ĂĄllĂĄst.
TĂĄp:ha jĂł minĂľsĂŠgĂź (mĂĄrkĂĄt nem irtĂĄl) akkor elĂŠg,ha nem mĂĄrkĂĄs akkor is elĂŠg lehet, az majd mĂźkĂśdĂŠs kĂśzbe kiderĂźl,ha nyakra-fĂśre ujraindul meg kĂŠkhalĂĄlozik az lehet tĂĄp is tĂśbbek kĂśzĂśtt.

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 kedd nov. 27 13:25

Na megin itt vagyok. :)
KĂŠrdĂŠsem a kĂśvetkezĂľ:
Monitor vásárláson is töröm a pici buksimat, csak azt nem tudom, hogy ha vezsek egy 16:10 képarányú monitort - mert nekem az szimpatikusabb - akkor tudom e az ilyen Burns féle játékokat normál képarányban játszani valahogy? És ha igen hogy?
Ezt jĂł volna tudni.

Nameg mĂŠgegy kĂŠrdĂŠs, ami nem biztos, hogy ideillik:
Egy olyan tipusĂş gĂŠpre amilyet venni akarok, ĂŠrdemes e feltenni a Vista-t, Ăşgy hogy mĂŠg jĂĄtszani is akarok rajta?
Kép
SALGÓ A.S.E.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 szer. nov. 28 19:18

Papa_G @ Szomb. Nov. 24, 2007 7:18 pm írta:HĂĄt kĂśszĂśnĂśm mindenkinek amit eddig Ă­rtatok. Nagyon sokat segĂ­tettetek. :respect:
GA-P35-DS3L
GA-P35-DS3
GA-P35C-S3
GA-P35-DS3R
GA-P35-DS3P
GA-P35T-DS3P
GA-P35-DS4
ASUS P5B

ĂŠs
Nameg mĂŠgegy kĂŠrdĂŠs.
Akkor a GA-P35-DS3, ezen a nagy tehelĂŠst jĂłl bĂ­rĂł szĂĄraz elektrolit kondik vannak, nem pĂşposodnak, sok ĂŠvig jĂł barĂĄtod lesz egy ilyen lap.

JĂł lap az Asus P5B-is de az P965-Ăśs chipsettel van felruhĂĄzva, tehĂĄt egy generĂĄciĂłval rĂŠgebbi mint a megjelĂślt gigabyte (Ăşjabb prociknĂĄl kevĂŠs lehet kĂŠsĂľbb). A P5B-nek a rivĂĄlisa a Giga GA-P965 DS3. Ezek az intelre valĂł gigabyte lapok nagyon jĂłk, nekem is bevĂĄlt igaz nekem DS4-em van, de ez most lĂŠnyegtelen.
SzĂłval ĂŠn tovĂĄbbra is a GA-P35-DS3-at ajĂĄnlom, ez a P35-Ăśs intel chipset elĂŠg jĂłl sikerĂźlt, mĂŠltĂł utĂłdja a 965-nek.

TĂĄpbĂłl elĂŠg a 400-as is, ha az mĂĄrkĂĄs, ha futja 450-re persze nem baj, ettĂľl nagyobbat viszont mĂĄr fĂślĂśsleges venni. KĂźlĂśnĂśsen ajĂĄnlom az FSP tĂĄpokat, kivĂĄlĂłak ĂŠs nem drĂĄgĂĄk. SzĂłba jĂśhet mĂŠg a Chieftec, Thermaltake, Zalman, Seasonic, CoolerMaster. Ha van rĂĄ pĂŠnzed Enermax, Antec (ezek drĂĄgĂĄbbak).

HĂĄĂĄt vga-bĂłl a kettĂľbĂľl nem nagyon tudok ĂŠrtelmesen vĂĄlasztani annyira nem ismerem Ăľket. NĂŠbb be a prohardverre van ĂśsszehasonlĂ­tĂł teszt.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 szer. nov. 28 19:29

Papa_G @ Kedd. Nov. 27, 2007 1:25 pm írta:Na megin itt vagyok. :)
KĂŠrdĂŠsem a kĂśvetkezĂľ:
Monitor vásárláson is töröm a pici buksimat, csak azt nem tudom, hogy ha vezsek egy 16:10 képarányú monitort - mert nekem az szimpatikusabb - akkor tudom e az ilyen Burns féle játékokat normál képarányban játszani valahogy? És ha igen hogy?
Ezt jĂł volna tudni.

Nameg mĂŠgegy kĂŠrdĂŠs, ami nem biztos, hogy ideillik:
Egy olyan tipusĂş gĂŠpre amilyet venni akarok, ĂŠrdemes e feltenni a Vista-t, Ăşgy hogy mĂŠg jĂĄtszani is akarok rajta?
Ha 19" ĂŠs nagyobb monitort veszel mĂĄr Ăşgysem lesz 4/3-as kĂŠparĂĄnya, tehĂĄt szinte tĂśkmindegy, mert a 19-es TFT-k vagy 5/4, vagy 16/9 stb arĂĄnyĂşak. Valahogy meg lehet berhelni, hogy Ăşgy fusson ahogy kell, bĂĄr nem tudom hogyan :) csak megoldja valahogy a vga kari ĂŠs a drivere kĂźlĂśnben nem lennĂŠnek ilyen monitorok.

Ezekre az intel gĂŠpekre simĂĄn felmegy a vista. Viszont ha 32bit-es vistĂĄt akarsz feltenni, akkor inkĂĄbb maradj az XP-nĂŠl az gyorsabb ĂŠs kiforrottabb. Szeirntem vistĂĄbĂłl csak a 64bitest ĂŠrdemes hasznĂĄlni, mert abban benne van a 32 ĂŠs 64 bites kĂśrnyezet is, tehĂĄt ha valami progi 32bites azt Ăşgy futtatja, ha 64, akkor meg az Ăşj kernel gyorsabban dolgozik vele. Egy dologra oda kell figyelni! MielĂľtt vista telepĂ­tĂŠsbe kezdenĂŠl mĂĄr elĂľre tĂśltsĂŠl le a netrĂľl minden hw elemhez hozzĂĄ valĂł drivert kĂźlĂśnben gondok lehetnek kĂŠsĂľbb. Ha valamihez nem talĂĄlsz akkor kĂĄr nekikezdeni.
Amennyiben semmi spĂŠci dolgod nincs (tv tuner ĂŠs tĂĄrsai) csak az emlĂ­tett Ăşj lap, vga, proci stb, akkor fogsz hozzĂĄjuk vista 64-es drivert talĂĄlni. Hangkari mĂŠg kĂŠrdĂŠs mit hasznĂĄlsz annak is ĂŠrdemes utĂĄnanĂŠzni.

MeglĂĄtod a geil ultra ramokat az intel chipset imĂĄdja.

csery
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: csery » 2007 szer. nov. 28 19:33

sebgutkopf @ Szer. Nov. 28, 2007 8:29 pm írta:Valahogy meg lehet berhelni, hogy Ăşgy fusson ahogy kell, bĂĄr nem tudom hogyan
.ini-vel ;)
Kép

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 szer. nov. 28 21:16

sebgutkopf @ Szer. Nov. 28, 2007 19:18 pm írta:Akkor a GA-P35-DS3, ezen a nagy tehelĂŠst jĂłl bĂ­rĂł szĂĄraz elektrolit kondik vannak, nem pĂşposodnak, sok ĂŠvig jĂł barĂĄtod lesz egy ilyen lap.

JĂł lap az Asus P5B-is de az P965-Ăśs chipsettel van felruhĂĄzva, tehĂĄt egy generĂĄciĂłval rĂŠgebbi mint a megjelĂślt gigabyte (Ăşjabb prociknĂĄl kevĂŠs lehet kĂŠsĂľbb). A P5B-nek a rivĂĄlisa a Giga GA-P965 DS3. Ezek az intelre valĂł gigabyte lapok nagyon jĂłk, nekem is bevĂĄlt igaz nekem DS4-em van, de ez most lĂŠnyegtelen.
SzĂłval ĂŠn tovĂĄbbra is a GA-P35-DS3-at ajĂĄnlom, ez a P35-Ăśs intel chipset elĂŠg jĂłl sikerĂźlt, mĂŠltĂł utĂłdja a 965-nek.

TĂĄpbĂłl elĂŠg a 400-as is, ha az mĂĄrkĂĄs, ha futja 450-re persze nem baj, ettĂľl nagyobbat viszont mĂĄr fĂślĂśsleges venni. KĂźlĂśnĂśsen ajĂĄnlom az FSP tĂĄpokat, kivĂĄlĂłak ĂŠs nem drĂĄgĂĄk. SzĂłba jĂśhet mĂŠg a Chieftec, Thermaltake, Zalman, Seasonic, CoolerMaster. Ha van rĂĄ pĂŠnzed Enermax, Antec (ezek drĂĄgĂĄbbak).

HĂĄĂĄt vga-bĂłl a kettĂľbĂľl nem nagyon tudok ĂŠrtelmesen vĂĄlasztani annyira nem ismerem Ăľket. NĂŠbb be a prohardverre van ĂśsszehasonlĂ­tĂł teszt.
:respect: KĂśszi.

Áhå. Mondjuk Ên kinÊztem az Üsszehasonlítåsból a GA-P35C-S3-ast. De gondolom az nem baj, hogy egyel jobb? Vagy igen?
Mert azĂŠrt nĂŠztem, mert ebbe bele lehet tenni kĂŠsĂľbb a DDR3-as memĂłriĂĄt.
Csak azt nem tudom, hogy ha a netrĂľl rendelek egy ilyen lapot, hogy derĂźl ki, hogy ez mĂĄr 2.0-s? Vagy ez mĂĄr biztos, hogy az?

Akkor egy 400w-os FSP-t veszek.

A videĂłkarival meg nem tudom mi legyen. Nagyon hajlottam a 2600xt felĂŠ, de azt hallottam, most, hogy az Ati radeonok nem tĂŠmogatjĂĄk rendesen az nvidia-s jĂĄtĂŠkokat. Ez mĂŠg mindĂ­g igaz?
Szerintem pedig mĂĄr csak az az egy kĂŠrdĂŠses pont van.
A tĂśbbi:
Alaplap: GA-P35C-S3
Processzor: INTEL Core2 Duo E6550 2.33GHz 775 BOX
MemĂłria: GEIL - Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT (ebbĂľl lehet 2-t veszek)
TĂĄp: FSP ATX-400PNF
Wincsi: SAMSUNG 320GB 7200rpm 16MB SATA2
Monitor: ASUS VW222S 22"
RemĂŠlem jĂł lesz egy ideig ez a gĂŠp.
Kép
SALGÓ A.S.E.

fsasa
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: fsasa » 2007 szer. nov. 28 21:30

MemĂłria: GEIL - Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT (ebbĂľl lehet 2-t veszek)
TĂĄp: FSP ATX-400PNF
Ahhoz kĂŠpest hogy egy olcsobb alapgĂŠptĂśl indultunk, a vĂŠgĂŠn atomerĂśmĂź lessz :D :D

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 csüt. nov. 29 02:34

fsasa @ Szer. Nov. 28, 2007 21:30 pm írta: Ahhoz kĂŠpest hogy egy olcsobb alapgĂŠptĂśl indultunk, a vĂŠgĂŠn atomerĂśmĂź lessz :D :D
HĂĄt igen. :) Mert mindenki azt mondta, hogy inkĂĄbb fektessek be jobb gĂŠpbe, aztĂĄn egy ideig jĂł lesz.
MĂŠg Ă­gy is a videĂłkĂĄrtya fejlesztĂŠsre szorul majd jĂśvĂľre biztos.
Persze ha talĂĄlok egy normĂĄlisat. :)
Kép
SALGÓ A.S.E.

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2007 csüt. nov. 29 08:27

Papa_G @ Szer. Nov. 28, 2007 21:28 írta:: Mondjuk ĂŠn kinĂŠztem az ĂśsszehasonlĂ­tĂĄsbĂłl a GA-P35C-S3-ast. De gondolom az nem baj, hogy egyel jobb? Vagy igen?
Mert azĂŠrt nĂŠztem, mert ebbe bele lehet tenni kĂŠsĂľbb a DDR3-as memĂłriĂĄt.

Ebben az esetben baj az eggyel jobb lap :D A C betĂť a tĂ­pusjelzĂŠsben azt jelenti:combo azaz DDR2 ĂŠs DDR3-as memĂłriĂĄkat is tud kezelni. De mint tudjuk, ami mindenre jĂł, az nem jĂł semmire igazĂĄn, ezĂŠrt nagyon nem ajĂĄnlott kategĂłria :)

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 csüt. nov. 29 10:06

Retkes PĂŠter @ CsĂźt. Nov. 29, 2007 8:27 am írta:Ebben az esetben baj az eggyel jobb lap :D A C betĂť a tĂ­pusjelzĂŠsben azt jelenti:combo azaz DDR2 ĂŠs DDR3-as memĂłriĂĄkat is tud kezelni. De mint tudjuk, ami mindenre jĂł, az nem jĂł semmire igazĂĄn, ezĂŠrt nagyon nem ajĂĄnlott kategĂłria :)
Óóóóhh. :eek:
Ez nem jĂł hĂ­r most.
Pedig ĂŠppen talĂĄltam egy ilyet jĂłpĂŠzĂŠr:
Gigabyte GA-P35C-DS3R (rev. 2.0)
És ez biztos? :D
Kép
SALGÓ A.S.E.

Retkes Péter
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Retkes Péter » 2007 csüt. nov. 29 19:48

Papa_G @ CsĂźt. Nov. 29, 2007 10:29 írta:Óóóóhh. :eek:
Ez nem jĂł hĂ­r most.
Pedig ĂŠppen talĂĄltam egy ilyet jĂłpĂŠzĂŠr:
Gigabyte GA-P35C-DS3R (rev. 2.0)
És ez biztos? :D
Semmi sem biztos.. viszont az Ăśsszes alaplap tesztnek az a vĂŠge, hogy ne variĂĄljunk :D

Amit Sebi ajĂĄnlott, az egy nagy ĂĄsz. Szerintem a Giga vastagon a legjobb ĂĄr/ĂŠrtĂŠkĂť lap a piacon, viszont ĂŠrdemes a jobb kondis lapĂŠrt 2-3ezerrel tĂśbbet adni. Ment pĂź, nĂŠzz ott szĂŠt ĂĄrlistailag :)

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 pén. nov. 30 00:21

Retkes PĂŠter @ CsĂźt. Nov. 29, 2007 19:48 pm írta:Semmi sem biztos.. viszont az Ăśsszes alaplap tesztnek az a vĂŠge, hogy ne variĂĄljunk :D

Amit Sebi ajĂĄnlott, az egy nagy ĂĄsz. Szerintem a Giga vastagon a legjobb ĂĄr/ĂŠrtĂŠkĂť lap a piacon, viszont ĂŠrdemes a jobb kondis lapĂŠrt 2-3ezerrel tĂśbbet adni. Ment pĂź, nĂŠzz ott szĂŠt ĂĄrlistailag :)
OkĂŠ, ĂŠn hajlandĂł vagyok tĂśbbet adni. AzĂŠrt is nĂŠztem ezt a DS3R-t
Ez drĂĄgĂĄbb mint a sima DS3.
Annyi, hogy belemegy 2 kĂźlĂśn slotba a DDR3 is.
Persze lehet hogy igazad van. NĂĄlam azĂŠrt biztos jobban ĂŠrtessz hozzĂĄ. :)
:idea: KĂŠrdezzĂźk meg Sebit.
Sebi! Szerinted? :D
Kép
SALGÓ A.S.E.

Papa_G
[Salgo ASE] elit
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Papa_G » 2007 pén. nov. 30 00:29

VideĂłkĂĄrtyĂĄt megĂŠrdeklĂľdtem a prohardveres fĂłrumon.
Sokan mondtak sokat, ĂŠs arra jutottam, hogy ami nekem kell, az a
Galaxy GeForce 8600GE 512MB DDR3 OC PCI-E.
Állítólag jól tuningolható is Ês majdnem olyan gyors alapból mint a GTS.
FelhĂşzom jĂłl, aztĂĄn jĂł is. :)
BĂĄr az mĂŠg kĂźlĂśn tĂśrtĂŠnet, mĂ­g azt is megĂŠrdeklĂľdĂśm. :) EgyelĂľre vegyem meg.
Ha az alaplapkĂŠrdĂŠs eldĂľl, akkor mĂĄr nem vĂĄltoztatok semmin.
Ésakkor 1,5 hét múlva meg is veszem.
Kép
SALGÓ A.S.E.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 vas. dec. 09 14:35

Papa_G @ Pént. Nov. 30, 2007 12:29 am írta:Videókártyát megérdeklődtem a prohardveres fórumon.
Sokan mondtak sokat, és arra jutottam, hogy ami nekem kell, az a
Galaxy GeForce 8600GE 512MB DDR3 OC PCI-E.
Állítólag jól tuningolható is és majdnem olyan gyors alapból mint a GTS.
Felhúzom jól, aztán jó is. :)
Bár az még külön történet, míg azt is megérdeklődöm. :) Egyelőre vegyem meg.
Ha az alaplapkérdés eldől, akkor már nem változtatok semmin.
Ésakkor 1,5 hét múlva meg is veszem.
Arra figyelj, hogy a vga-n GDDR3-as ram legyen, mert ami 2-essel van azt a ram jelentősen visszafogja.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 vas. dec. 09 14:50

Papa_G @ Pént. Nov. 30, 2007 12:21 am írta:Oké, én hajlandó vagyok többet adni. Azért is néztem ezt a DS3R-t
Ez drágább mint a sima DS3.
Annyi, hogy belemegy 2 külön slotba a DDR3 is.
Persze lehet hogy igazad van. Nálam azért biztos jobban értessz hozzá. :)
:idea: Kérdezzük meg Sebit.
Sebi! Szerinted? :D
Most 2007/08-ban nincs értelme ddr3-as ramban gondolkozni, mire értelme lesz a DDR3-at venni, addigra már úgyis másik alaplapod lesz, ebbe a lapdoba sose fogsz ddr3-at rakni ezt borítékolom.

Jogos a kérdés, hogy "Miért fölösleges most a ddr3?":
1. drága
2. a ddr2-höz képest tovább romlanak a késleltetések és ezt a hátrányát akkor fogja tudni az órajel kompenzálni, ha elérhető áron lesznek a DDR3 1600-as modulok. Ilyet most még beszerezni is nehéz, nem hivatalos specifikáció csak tuninggal megy és aranyáron mérik.
3. Az alaplapok ddr3 1333-ig támogatnak hivatalosan.
4. Még az intel procik quad pumped FSB-je sem nyújt akkor szávszélességet, amivel ki lehetne használni a DDR3 sávszélességét, tehát igazából a ram késleltetésed romlik, míg a szávszélesség előny meg ott van kihasználatlanul.

Egyszerű számítási példa:
északi híd-proci sávszél intelnél max 1333-as proci esetén 10664MB/s.
ddr3 1600-as modul sávszélessége dual channel esetén 25600MB/s. Elég egyértelmű, hogy ott van a ram sávszélessége de minek. Ezt lehet ellensúlyozni némi FSB tuninggal, tehát 1600-as fsb esetén a proci - nb sávszél már 12800MB/s, de ez még mindig csak a fele.

A gazadsági számolás viszont pont itt adja meg az utat mit érdemes venni. Ha még a vásárlás előtt eldöntöd mennyit akarsz tuningolni, akkor sok pénzt meg lehet takarítani és egy erős konfigod is lehet. Tehát azt mondod mondjuk, hogy egy lap 400-as fsb-t tuti elvisz, tehát a proci felé 1600 Mhz lesz, ami a már említett 12800MB/s sávszél. Mi az optimális ehhez? Egy ddr2 800-as ram sávszélessége 6400 MB/s és ezt dual channelben alkalmazva... jééé pont 12800 jön ki. Ennyi a matematika. Ilyen fsb-nél minden ennél gyorsabb ram teljesen fölösleges, ráadásul a 800-as ramokat lehet feljebb tuningolni, tehát 450-es fsb-vel is valószínűleg elmennek 900Mhz-en, a jobbak meg 500-as fsb-vel 1000-en. A már ajánlott geil ultra 800-as a 900-at úgy bírja, hogy vagy nem kell az időzítéseken rontani, vagy csak minimálisan.

Az 1600-as ddr3-as ramok rendes ütős használatához 800-as alap fsb kéne, ami quad pumpban 3200Mhz. Na ilyen alaplap még nem létezik és egy darabig még nem is fog.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 vas. dec. 09 15:01

Papa_G @ Szer. Nov. 28, 2007 9:16 pm írta:azt hallottam, most, hogy az Ati radeonok nem témogatják rendesen az nvidia-s játékokat. Ez még mindíg igaz?
Szerintem pedig már csak az az egy kérdéses pont van.
A többi:
Memória: GEIL - Ultra 2048Mb DDR2 800Mhz KIT (ebből lehet 2-t veszek)
Táp: FSP ATX-400PNF
Remélem jó lesz egy ideig ez a gép.
Na ez a radeon nem támogatja az összes játékot ez úgy baromság ahogy van. :lol: ilyet ki ír neked, csapd meg! :D

Arra figyelj oda, ha 4Gb ramot vennél, akkor kénytelen leszel vista 64bit-et, vagy XP64-et használni. A 32bites MS oprendszerek ugyanis csak 3,5GB-ot látnak, a fölötte lévő rész mintha nem is lenne. Ezzel gyakorol nyomást az MS a userekre, hogy váltsanak 64bitre. Elvileg 32bit alatt is lehetne több ramot címezni, de a kiterjesztett memóriacímzés a 32bites oprendszerekben le van tiltva/kivették (direkt).
Ezt az egy apróságot leszámítva funkcionalitásban nem jelent hátrányt, ha nem látja az összes ramot csak bosszantó.

Árlistán már láttam amúgy ati 3850-et bruttó 48e Ft-ért. Ez egy nagyon jó kari, 3x annyi számolóegysége van mint az 1600-aknak és a 8600-nak (igaz itt kicsit mást kell számolni)

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2007 szomb. dec. 29 10:34

sebgutkopf @ 2007 Vas. Dec. 09 15:01 írta:Na ez a radeon nem támogatja az összes játékot ez úgy baromság ahogy van. :lol: ilyet ki ír neked, csapd meg! :D

Arra figyelj oda, ha 4Gb ramot vennél, akkor kénytelen leszel vista 64bit-et, vagy XP64-et használni. A 32bites MS oprendszerek ugyanis csak 3,5GB-ot látnak, a fölötte lévő rész mintha nem is lenne. Ezzel gyakorol nyomást az MS a userekre, hogy váltsanak 64bitre. Elvileg 32bit alatt is lehetne több ramot címezni, de a kiterjesztett memóriacímzés a 32bites oprendszerekben le van tiltva/kivették (direkt).
Ezt az egy apróságot leszámítva funkcionalitásban nem jelent hátrányt, ha nem látja az összes ramot csak bosszantó.

Árlistán már láttam amúgy ati 3850-et bruttó 48e Ft-ért. Ez egy nagyon jó kari, 3x annyi számolóegysége van mint az 1600-aknak és a 8600-nak (igaz itt kicsit mást kell számolni)
Hello!

Itt olvastam az egyik kérdésre a választ, és elgondolkodtam egy kicsit! Nekem AMD Athlon 939 32000+os proci van. Az alaplap: ASUS A8N-E, 2x512 DDR 400-as memória, és egy GIGABYTE 6600GT. Az öcsém előbb frisített gépet, és ő is ugyan azt a procit vette. Felrakta az XP64-et és akkor nem igazán működött rendesen, igaz ez kb. 3 éve volt. A 32 bites XP-vel nagyon jól működik a masinám.

A kérdésem a következő lenne: Most, hogy már elterjedtebbek a 64 bites procik, az XP64-en javítottak valamit? Érdemes felrakni egy ilyen konfigra?

A választ köszönöm szépen!

cruiser26 (Fekete Krisróf Adorján, Pákozd)

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2007 vas. dec. 30 18:07

cruiser26 @ Szomb. Dec. 29, 2007 10:34 am írta:Hello!

Itt olvastam az egyik kérdésre a választ, és elgondolkodtam egy kicsit! Nekem AMD Athlon 939 32000+os proci van. Az alaplap: ASUS A8N-E, 2x512 DDR 400-as memória, és egy GIGABYTE 6600GT. Az öcsém előbb frisített gépet, és ő is ugyan azt a procit vette. Felrakta az XP64-et és akkor nem igazán működött rendesen, igaz ez kb. 3 éve volt. A 32 bites XP-vel nagyon jól működik a masinám.

A kérdésem a következő lenne: Most, hogy már elterjedtebbek a 64 bites procik, az XP64-en javítottak valamit? Érdemes felrakni egy ilyen konfigra?

A választ köszönöm szépen!

cruiser26 (Fekete Krisróf Adorján, Pákozd)
Igazából sosem az XP64-el volt a gond azt én is próbáltam nagyon szuper volt önmagában. Ha vannak a cuccaidhoz driverek akkor nincs stabilitási gond. Ami akkor hiányzott, amikor próbáltam, hogy a progik vagy nem mentek rendesen vele, vagy bugosan. A mostanában kiadott progik, már jobban elvannak a 64bites oprendszerrel.
Mára ez a helyzet sokat javult.

Ha 64bitben gondolkozol, akkor most már inkább a vista 64-et ajánlom. Mégpedig azért, mert a vista 64-nek a 32bit kompatibilitása jobb mint az xp64-é, másrészt mivel az MS a vistát nyomja orrvérzésig ezért az újonnan kiadott progik mint vista kompatibilisek már. Ennel fogva tutira menni fognak a vista 64-el, mert ami vistán megy az megy a 64-esen is, ha meg nem megy a 64bitessel, akkor a 32bitessel sem. Lényegében ez az egyetlen érv a vista mellett a 64bit és szerintem csak ezt a verziót érdemes feltelepíteni.
Nálam már 3 hónapra a vista 64 ultimate a fő rendszer és rendben vagyok vele. Meglepő, mert annak idején a win98-ról sokkal lassabban álltam át az XP-re.

KZ
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: KZ » 2007 vas. dec. 30 19:25

Egy mag, két mag.

Van olyan játék ami kihasználja a kétmagos procit?

Most teszteltem egy kicsit: van egy egymagos amd64-em 3000Mhz-en, és egy kétmagos 2000Mhz-en.

Namost
1. hang tömörítésnél az egymagos a nyerő, mert a hangtömörítő nem használja ki mind a két magot.
2. videó tömörítésnél (dvd->xvid) a kétmagos a nyerő, mert mindkét mag használatban van.
3. Winrar-nál is a kétmagos a nyerő
4. Winzip-nél az egymagos.

Itt legyen okos az ember.

Azon gondolkodtam, érdemes-e lecserélni a tuti 3000Mhz-es egymagost egy kisebb órajelű (2200Mhz) kétmagosra. Ez az egymagos gép inkább csak játékra van. Szóval van olyan játék ami kihasználja a két magot? Honnan tudom, hogy pl.: a GTR2 kihasználja-e. Vagy a Sims2...
Szia!

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 szer. jan. 02 09:43

sebgutkopf @ 2007 Vas. Dec. 30 18:07 írta:Igazából sosem az XP64-el volt a gond azt én is próbáltam nagyon szuper volt önmagában. Ha vannak a cuccaidhoz driverek akkor nincs stabilitási gond. Ami akkor hiányzott, amikor próbáltam, hogy a progik vagy nem mentek rendesen vele, vagy bugosan. A mostanában kiadott progik, már jobban elvannak a 64bites oprendszerrel.
Mára ez a helyzet sokat javult.

Ha 64bitben gondolkozol, akkor most már inkább a vista 64-et ajánlom. Mégpedig azért, mert a vista 64-nek a 32bit kompatibilitása jobb mint az xp64-é, másrészt mivel az MS a vistát nyomja orrvérzésig ezért az újonnan kiadott progik mint vista kompatibilisek már. Ennel fogva tutira menni fognak a vista 64-el, mert ami vistán megy az megy a 64-esen is, ha meg nem megy a 64bitessel, akkor a 32bitessel sem. Lényegében ez az egyetlen érv a vista mellett a 64bit és szerintem csak ezt a verziót érdemes feltelepíteni.
Nálam már 3 hónapra a vista 64 ultimate a fő rendszer és rendben vagyok vele. Meglepő, mert annak idején a win98-ról sokkal lassabban álltam át az XP-re.
Hello!

Köszi a választ!

Gondolom a VISTA-ból csak az Ultimate-et szabad választani és használni, ugye? Ezt azért kérdezem, illetve gondolom, mert az XP-ből is igazából csak a Professional-t érdemes alkalmazni. Ez mennyire igaz?

És még egy kérdésem lenne. A GAMESTAR oldalán (nem szoktam venni az újságot, csak hírlevelet szoktam olvasgatni) olvastam, amit persze vagy elhiszek vagy nem, de ottan olvastam egy olyan hírt, hogy a Vista-hoz 2008-ban jön a service pack1, és ez már tartalmazza a dx10.1-et, de a mostani dx10-es videokártyák viszont nem nem támogatják az új dx10.1-es változatot. Talán ez bizonyítja, hogy az egyik számtech-szaküzlet honlapján láttam 2 új ati kártyát: 3840 és 3870-es típus számmal, amiről azt olvastam, hogy az ati a dx10.1 miatt dobta piacra 2007 decemberében, illteve még azt is olvastam, hogy az nVidia 2008-ban fogja piacra dobni az új 9-es sorozatot. Ez mennyire igaz, mennyi a valóság belőle?

Most még eszembe jutott 2 kérdés!:
1. Idén 2008-ban (nekem még nagyon furcsa, hogy 2008-at írunk, azért fogalmazok ilyenformán!!!) jön az SP3 az XP-hez. Erről tudsz valamit?

2. A fenti kérdéssel is összefügg: A VISTA teljes mértékben támogatja a dx10-et, akkor gondolom támogatja a dx9-et is? Illetve az XP SP+-mal támogatni fogja adx10-et?-Vagy ez teljes mértéknem batomi nagy hülyeság ilyet gondolni?

Egy biztos! Mostanában nem veszek új Procit, új alaplapot és új videokártyát-megvárom "a tánc végét"!

Boldog Új Évet Kívánok!

Üdvözlettel: cruiser26

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 szer. jan. 02 18:42

KZ @ Vas. Dec. 30, 2007 7:25 pm írta:Egy mag, két mag.

Van olyan játék ami kihasználja a kétmagos procit?

Most teszteltem egy kicsit: van egy egymagos amd64-em 3000Mhz-en, és egy kétmagos 2000Mhz-en.

Namost
1. hang tömörítésnél az egymagos a nyerő, mert a hangtömörítő nem használja ki mind a két magot.
2. videó tömörítésnél (dvd->xvid) a kétmagos a nyerő, mert mindkét mag használatban van.
3. Winrar-nál is a kétmagos a nyerő
4. Winzip-nél az egymagos.

Itt legyen okos az ember.

Azon gondolkodtam, érdemes-e lecserélni a tuti 3000Mhz-es egymagost egy kisebb órajelű (2200Mhz) kétmagosra. Ez az egymagos gép inkább csak játékra van. Szóval van olyan játék ami kihasználja a két magot? Honnan tudom, hogy pl.: a GTR2 kihasználja-e. Vagy a Sims2...
Viszont ha olyan hangkódoló progit használnál, ami felkészített, akkor abban is a kétmagos lett volna a gyorsabb.

Játéknál szerintem továbbra is az él, hogy vga limit van azon a beállításon, amin valóban játszik az ember, tehát tök mindegy, hogy 1 v 2 mag. Viszont 2 magos proci esetén a játékot tuti nem fogja semmi háttérben futó dolog megakasztani.

Szerezz egy olyan kétmagosat, amit 2,6-2,8 Ghz-re tudsz húzni és akkor már tök mindegy.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 szer. jan. 02 18:58

Hello!

Köszi a választ!

Gondolom a VISTA-ból csak az Ultimate-et szabad választani és használni, ugye? Ezt azért kérdezem, illetve gondolom, mert az XP-ből is igazából csak a Professional-t érdemes alkalmazni. Ez mennyire igaz?

És még egy kérdésem lenne. A GAMESTAR oldalán (nem szoktam venni az újságot, csak hírlevelet szoktam olvasgatni) olvastam, amit persze vagy elhiszek vagy nem, de ottan olvastam egy olyan hírt, hogy a Vista-hoz 2008-ban jön a service pack1, és ez már tartalmazza a dx10.1-et, de a mostani dx10-es videokártyák viszont nem nem támogatják az új dx10.1-es változatot. Talán ez bizonyítja, hogy az egyik számtech-szaküzlet honlapján láttam 2 új ati kártyát: 3840 és 3870-es típus számmal, amiről azt olvastam, hogy az ati a dx10.1 miatt dobta piacra 2007 decemberében, illteve még azt is olvastam, hogy az nVidia 2008-ban fogja piacra dobni az új 9-es sorozatot. Ez mennyire igaz, mennyi a valóság belőle?

1. Idén 2008-ban (nekem még nagyon furcsa, hogy 2008-at írunk, azért fogalmazok ilyenformán!!!) jön az SP3 az XP-hez. Erről tudsz valamit?

2. A fenti kérdéssel is összefügg: A VISTA teljes mértékben támogatja a dx10-et, akkor gondolom támogatja a dx9-et is? Illetve az XP SP+-mal támogatni fogja adx10-et?-Vagy ez teljes mértéknem batomi nagy hülyeság ilyet gondolni?

Egy biztos! Mostanában nem veszek új Procit, új alaplapot és új videokártyát-megvárom "a tánc végét"!

Boldog Új Évet Kívánok!

A vista-ból elég sok változat van nem olyan a helyzet mint az xp esetében volt. Otthonra bőven jó a Home premium kiadás. Azt viszont nem tudom, hogy melyikből van 64 bites változat is.

Igen valóban igaz, hogy lesz dx 10.1, amit a mostani vga-k nem tudnak az említett kivételekkel. Amúgy a x29xx-es ati-k is többet tudnak az alap dx10-nél, de az még nem felel meg a 10.1-nek.
Az még tudtommal kérdéses, hogy az új dx kijön-e az sp1-el együtt vagy csak kicsit később.

Az xp frissítései manapság már csak biztonsági frissítésekről szólnak, amiket alapból is szedget a rendszer magának. Megváltást nem kell tőle várni új funkció nem lesz.

Igen vistának mindegy, hogy dx9 vagy 10.

Az XP soha sem fogja támogatni a dx10-et. Ennek az oka annyi, hogy a dx10 olyan környezetet kíván meg, amivel az xp nem rendelkezik, tehát egy egyszerű update nem elég hozzá. Ha az XP-t képessé akarnák tenni dx10 használatára, akkor az oprendszernek magát a kerneljét kéne átdolgozni, szinte már újraírni. Ami meg az átírás után születne, az meg már majdnem a vista lenne xp kinézettel. Tehát semmi értelme, különben sem akarja az MS az xp életét tovább kitolni.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 csüt. jan. 03 13:44

sebgutkopf @ 2008 Szer. Jan. 02 18:58 írta:
Hello!

Köszi a választ!

Boldog Új Évet Kívánok!

A vista-ból elég sok változat van nem olyan a helyzet mint az xp esetében volt. Otthonra bőven jó a Home premium kiadás. Azt viszont nem tudom, hogy melyikből van 64 bites változat is.

Igen valóban igaz, hogy lesz dx 10.1, amit a mostani vga-k nem tudnak az említett kivételekkel. Amúgy a x29xx-es ati-k is többet tudnak az alap dx10-nél, de az még nem felel meg a 10.1-nek.
Az még tudtommal kérdéses, hogy az új dx kijön-e az sp1-el együtt vagy csak kicsit később.

Az xp frissítései manapság már csak biztonsági frissítésekről szólnak, amiket alapból is szedget a rendszer magának. Megváltást nem kell tőle várni új funkció nem lesz.

Igen vistának mindegy, hogy dx9 vagy 10.

Az XP soha sem fogja támogatni a dx10-et. Ennek az oka annyi, hogy a dx10 olyan környezetet kíván meg, amivel az xp nem rendelkezik, tehát egy egyszerű update nem elég hozzá. Ha az XP-t képessé akarnák tenni dx10 használatára, akkor az oprendszernek magát a kerneljét kéne átdolgozni, szinte már újraírni. Ami meg az átírás után születne, az meg már majdnem a vista lenne xp kinézettel. Tehát semmi értelme, különben sem akarja az MS az xp életét tovább kitolni.
Hello!

Köszö mégegyszer a választ!

Az érdekelne, hogy a VISTA-át és az XP-ét fel lehet e rakni egymással együtt, tehát 1 vinyóra: C és D partícióra-ez lehetséges?
A második kérdésem: milyen rendszer igénye van a VISTA-nak, ahhoz hogy optimálisan fusson, illetve milyen vas kell hozzá ahhoz hogy a VISTA alatt 3D-s játékok: RBR, NFS-Most Wanted-ilyen kaliberű játékok, illetve a RACE-The WTCC Games-ez komondottan az RBR mellett, ezenkívül régebbi játékok, pl. Heroes of Might&Magic3 és 4 stb. fussanak!
A harmadik kérdésem a következő lenne. Annyit olvastam, hogy a 32 bit-es, illetve a 64 bites processzor azt jelenti, hogy a processzornak vannak regiszterei (vagy valami ilyesmik) és azoknak a méretét jelentik. Na most ha az én gépemen van egy 64 bites rendszer, akkor én feltelepítem rás a szükséges 64bites drivereket. ez világos számomra. De a felhasználói programok, amelyek 32 bitesek, gondolok itt játékokra, MS-OFFICE, NERO CD író progira stb, azok elfutnak minden gond nélkül? Vagy ez hogyan működik?

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2008 pén. jan. 04 15:15

Hello!

Az érdekelne, hogy a VISTA-át és az XP-ét fel lehet e rakni egymással együtt, tehát 1 vinyóra: C és D partícióra-ez lehetséges?
A második kérdésem: milyen rendszer igénye van a VISTA-nak, ahhoz hogy optimálisan fusson, illetve milyen vas kell hozzá ahhoz hogy a VISTA alatt 3D-s játékok: RBR, NFS-Most Wanted-ilyen kaliberű játékok, illetve a RACE-The WTCC Games-ez komondottan az RBR mellett, ezenkívül régebbi játékok, pl. Heroes of Might&Magic3 és 4 stb. fussanak!
A harmadik kérdésem a következő lenne. Annyit olvastam, hogy a 32 bit-es, illetve a 64 bites processzor azt jelenti, hogy a processzornak vannak regiszterei (vagy valami ilyesmik) és azoknak a méretét jelentik. Na most ha az én gépemen van egy 64 bites rendszer, akkor én feltelepítem rás a szükséges 64bites drivereket. ez világos számomra. De a felhasználói programok, amelyek 32 bitesek, gondolok itt játékokra, MS-OFFICE, NERO CD író progira stb, azok elfutnak minden gond nélkül? Vagy ez hogyan működik?
Igen fel lehet rakni az xp-t és vistát együtt. Ha fizikálisan egy vinyóra teszed (hiába két partició), akkro először az XP-t kell telepíteni és utána a Vista-t. Fordítva nem megy.
Ennek ellenére ha teheted inkább telepítsd két fizikailag is független vinyóra, ráadásul úgy, hogy amikor másodjára a vistát telepíted, akkor az XP-s vinyó fizikálisan ne legyen a gépben. Így bios boot-al tudsz választani a két rendszer között (újabb alaplapoknál boot közben F12 és kész). Ami viszont igazi előny, hogy így nem megy tönkre a boot sectorod, ha az egyik vagy másikat újra telepítednéd, vagy csak működésképtelennél válna, mert a két rendszer teljesen önálló és független.

Vistahoz szerintem erősen javasolt a 2 giga ram. Prociból C2D, vagy Athlon X2. Szerintem ez a rendszer jobban érzi magát, ha van 2 proci mag, vagy ha egy akkor az erős legyen. VGA-ból DX9 képes legyen.

RBR és NFS futnak a 64-es vista alatt, a többit ki kell próbálni én nem próbáltam.

A 64bites oprendszer tartalmaz 32 bites kernel részeket is, ezért van Program files és Program files (x86) mappa (ez utóbbi a 32 bites), valamint van system32 és a syswow könyvtár a winen belül és itt a syswow tartalmazza a 32 bites kernelt. Tehát a 64 bites vista fel van készítve a 32 bites progik futtatására is.
Ami viszont fontos, hogy a 32 bites progik nem látják az igazi system32 könyvtárat (az oprendszer szándékosan elrejti előle), így progik telepítését csak 64 bites fájlkezelővel indítsd és ha rendszer művelet van, akkor is. Ilyen kezelő a speed commander 64bit. A total commander is működik 64-es vista alatt hibátlanul, de azt csak alap fájlműveletekre használd, telepítőt ne indíts el vele, mást bármit, programot is akár.

Pont ezen dupla belső miatt mondtam, hogy semmi értelme a 32 bites vistának, mert a 64 bites tartalmazza mindkettőt. (eredetileg amúgy az MS nem is akarta a 32 bites vistát kiadni, mert tényleg nincs értelme, de a piac vinnyogott érte).
Nero, office mind futnak rendben, viszont ajánlom inkább a 8-as nerot.

Amire figyelj oda, hogy vírusirtóból és tűzfalból mindenképpen 64 bites kell, különben nem vagy védve rendesen. Az avast ingyenes vírusírtó és van 64 bites verziója. Tűzfalból a comodo az ingyenes 64 bites.

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. jan. 04 15:44

sebgutkopf @ 2008 Pént. Jan. 04 15:15 írta:
Hello!

Igen fel lehet rakni az xp-t és vistát együtt. Ha fizikálisan egy vinyóra teszed (hiába két partició), akkro először az XP-t kell telepíteni és utána a Vista-t. Fordítva nem megy.
Ennek ellenére ha teheted inkább telepítsd két fizikailag is független vinyóra, ráadásul úgy, hogy amikor másodjára a vistát telepíted, akkor az XP-s vinyó fizikálisan ne legyen a gépben. Így bios boot-al tudsz választani a két rendszer között (újabb alaplapoknál boot közben F12 és kész). Ami viszont igazi előny, hogy így nem megy tönkre a boot sectorod, ha az egyik vagy másikat újra telepítednéd, vagy csak működésképtelennél válna, mert a két rendszer teljesen önálló és független.

Vistahoz szerintem erősen javasolt a 2 giga ram. Prociból C2D, vagy Athlon X2. Szerintem ez a rendszer jobban érzi magát, ha van 2 proci mag, vagy ha egy akkor az erős legyen. VGA-ból DX9 képes legyen.

RBR és NFS futnak a 64-es vista alatt, a többit ki kell próbálni én nem próbáltam.

A 64bites oprendszer tartalmaz 32 bites kernel részeket is, ezért van Program files és Program files (x86) mappa (ez utóbbi a 32 bites), valamint van system32 és a syswow könyvtár a winen belül és itt a syswow tartalmazza a 32 bites kernelt. Tehát a 64 bites vista fel van készítve a 32 bites progik futtatására is.
Ami viszont fontos, hogy a 32 bites progik nem látják az igazi system32 könyvtárat (az oprendszer szándékosan elrejti előle), így progik telepítését csak 64 bites fájlkezelővel indítsd és ha rendszer művelet van, akkor is. Ilyen kezelő a speed commander 64bit. A total commander is működik 64-es vista alatt hibátlanul, de azt csak alap fájlműveletekre használd, telepítőt ne indíts el vele, mást bármit, programot is akár.

Pont ezen dupla belső miatt mondtam, hogy semmi értelme a 32 bites vistának, mert a 64 bites tartalmazza mindkettőt. (eredetileg amúgy az MS nem is akarta a 32 bites vistát kiadni, mert tényleg nincs értelme, de a piac vinnyogott érte).
Nero, office mind futnak rendben, viszont ajánlom inkább a 8-as nerot.

Amire figyelj oda, hogy vírusirtóból és tűzfalból mindenképpen 64 bites kell, különben nem vagy védve rendesen. Az avast ingyenes vírusírtó és van 64 bites verziója. Tűzfalból a comodo az ingyenes 64 bites.
Hello!

Én az AVG-FREE-t használom most az XP alatt. Viszont tűzfalam 1-2 hónapja már nincs (igaz van a router-nek), mert a KERIO-t használtam, de azt már nem fejlesztik, nincs hozzá update. Tudsz nekem ajánlani XP alá egy ingyenes tűzfalat?
Mivel a válaszodban leírtad a VISTA rendszer követelményit, ezért majd gép fejlesztést követően fogom azt használni, de a rengeteg információt és tanácsot előre is köszönöm.

KZ
[HFRT] Elit

Hozzászólás Szerző: KZ » 2008 csüt. jan. 10 22:26

Csak egy kérdés: a Vista mivel nyújt többet (ami tényleg hasznos, és használná az ember) az XP-nél? (a 64bit-en kívül)
ui.: aero-t leszarom...
Szia!

Fekete Kristof
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Kristof » 2008 pén. jan. 11 16:54

KZ @ 2008 Csüt. Jan. 10 22:26 írta:Csak egy kérdés: a Vista mivel nyújt többet (ami tényleg hasznos, és használná az ember) az XP-nél? (a 64bit-en kívül)
ui.: aero-t leszarom...
Hello!

Ebben a kérdésben nehéz dönteni, szerinetm. Amire én a számítógépet én használom, arra az WinXP tökéletes. Ebben viszont ezért van igazad, viszont a Mikrofos nagyon nyomatja VISTa-t. A gépigénye viszont baromi nagy, ahoz képest, hogy csak egy oprendszer-szerintem csak azért, hogy a legújabb fejlesztésű hardware-eket megvegye az ember.
Üdv.

Lámer Rally Team

Válasz küldése