G25-G27 javítás

PC, Játékvezérlők, videókártyák, hangkártyák stb...

Moderátor: Moderátor

Vasgabi
Moderátor

G25-G27 javítás

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2011 hétf. nov. 14 17:07

Sziasztok, ha valakinek mechanikai vagy elektronikai problémája van a kormányával, szívesen segítek.

Üdvözlet:

Vasgabi

astrati
RBR Fan aktív tag

Re: G25-G27 javítás

Hozzászólás Szerző: astrati » 2011 hétf. nov. 14 21:06

Vasgabi írta:Sziasztok, ha valakinek mechanikai vagy elektronikai problémája van a kormányával, szívesen segítek.

Üdvözlet:

Vasgabi
Nekem van :rolleyes: G25.Szétszedtem,hogy kicsit karban tartom(bezsírozom,kipucolom stb)És akkor vettem észre,hogy el van repedve a ház amiben a csapágy van(nem a csapágy,hanem az a műanyag ház)Újonnan vettem vagy két,három éve.Leejtve,ütve,bántalmazva sohasem volt.Kicsit lötyög mint anno a momo,de működik. ;) Szóval ilyen alkatrésznek nagyon örülnék. :respect: A ragasztásban nem bízom :rolleyes:
Sok együttesnek van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet. Hala Madrid

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2011 hétf. nov. 14 21:18

astrati írta:
Vasgabi írta:Sziasztok, ha valakinek mechanikai vagy elektronikai problémája van a kormányával, szívesen segítek.

Üdvözlet:

Vasgabi
Nekem van :rolleyes: G25.Szétszedtem,hogy kicsit karban tartom(bezsírozom,kipucolom stb)És akkor vettem észre,hogy el van repedve a ház amiben a csapágy van(nem a csapágy,hanem az a műanyag ház)Újonnan vettem vagy két,három éve.Leejtve,ütve,bántalmazva sohasem volt.Kicsit lötyög mint anno a momo,de működik. ;) Szóval ilyen alkatrésznek nagyon örülnék. :respect: A ragasztásban nem bízom :rolleyes:

Na az enyémmel is ez volt, jó minőségű pillanatragasztóval (nem a kistubusos fossal) ragasztottam be a csapágyat a fekete konzolba és a repedésbe is tettem gazdagon, persze előtte zsírtalanítás!!!!!!!!! Aztán észrevettem hogy a fémlemezt rögzítő csavarok is beleszakadtak abba a fos anyagból freccsentett konzolba, így hát átmenő csavarokkal rögzítettem, Nagyon figyelni kell a pozicionálásra. Nekem bevált, azóta napi használat és ok. Nem lóg.
Ha sokáig használod így lötyögősen lekopnak a fogak a nagy fogaskerékről. Időben kapd el a grabancát :-)

Remélem neked is sikerülni fog.

astrati
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: astrati » 2011 hétf. nov. 14 21:56

Vasgabi írta:
astrati írta:

Üdvözlet:

Vasgabi

Na az enyémmel is ez volt, jó minőségű pillanatragasztóval (nem a kistubusos fossal) ragasztottam be a csapágyat a fekete konzolba és a repedésbe is tettem gazdagon, persze előtte zsírtalanítás!!!!!!!!! Aztán észrevettem hogy a fémlemezt rögzítő csavarok is beleszakadtak abba a fos anyagból freccsentett konzolba, így hát átmenő csavarokkal rögzítettem, Nagyon figyelni kell a pozicionálásra. Nekem bevált, azóta napi használat és ok. Nem lóg.
Ha sokáig használod így lötyögősen lekopnak a fogak a nagy fogaskerékről. Időben kapd el a grabancát :-)

Remélem neked is sikerülni fog.
Hóóó akkor belevágok lehet a hétvégén.Ezek szerint ez széria hiba? :think: Szerintem akkor sok mindenkinél ilyen lehet,csak nem tudnak róla.Köszönöm a segítőkész információt :respect:
Sok együttesnek van komoly történelme, de csak egyetlen klub írja a történelmet. Hala Madrid

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2011 hétf. nov. 14 22:21

Sok sikert hozzá, örülök ha segíthettem

astrati
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: astrati » 2011 szer. nov. 16 20:10

Vasgabi írta:Sok sikert hozzá, örülök ha segíthettem
Nos kérem a műtét sikeresen befejeződött. ;) Patex két komponensű ragasztó mindent megoldott.Jó hogy nem vártam vele tovább,ugyanis már nem természetes kopást fedeztem fel a fogaskerekeken.Most már rendesen passzolnak egymáshoz. :up:

Kösz Gábor a segítő szándékot :respect: :respect: :respect:

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2011 csüt. nov. 17 12:47

astrati írta:
Vasgabi írta:Sok sikert hozzá, örülök ha segíthettem
Nos kérem a műtét sikeresen befejeződött. ;) Patex két komponensű ragasztó mindent megoldott.Jó hogy nem vártam vele tovább,ugyanis már nem természetes kopást fedeztem fel a fogaskerekeken.Most már rendesen passzolnak egymáshoz. :up:

Kösz Gábor a segítő szándékot :respect: :respect: :respect:
:respect:

Soje
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Soje » 2012 hétf. jan. 16 23:11

Szia! Nekem igazából nem elromlott hanem elrontottam a G25-öm....
Olyat csinált, hogy balra kiválóan működött, de ha jobra tekertem a kormányt kb 15 foknál kicsit megakadt, és így mintha megszorult folna egy kis 5 fokos részen. Ha ezen túltekertem akkor megint vajul működött. Amikor visszafele tekertem át ugyanezen a részen, akkor már nem akadt meg.
Gondoltam szétszedem hátha valami egyszerű baja van. Ekkor jött a nagy baj! Vlahogy összezárhattama nyomtatott áramkört a tetején, mert mikor bedugtam, valami a bal oldali motor környékén füstölt egy picit, majd többé nem kapcsolt be..... kissé égett szaga volt.
Azóta K.O. a G25 ha bedugom a konektorba ellenállása van, de a váltón a power led nem világít, ha bedugom a gépbe, az nem érzékeli....
Van esetlegötleted?
Kép

Potyor
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Potyor » 2012 szer. jan. 18 22:59

Soje írta:Szia! Nekem igazából nem elromlott hanem elrontottam a G25-öm....
Olyat csinált, hogy balra kiválóan működött, de ha jobra tekertem a kormányt kb 15 foknál kicsit megakadt, és így mintha megszorult folna egy kis 5 fokos részen. Ha ezen túltekertem akkor megint vajul működött. Amikor visszafele tekertem át ugyanezen a részen, akkor már nem akadt meg.
Gondoltam szétszedem hátha valami egyszerű baja van. Ekkor jött a nagy baj! Vlahogy összezárhattama nyomtatott áramkört a tetején, mert mikor bedugtam, valami a bal oldali motor környékén füstölt egy picit, majd többé nem kapcsolt be..... kissé égett szaga volt.
Azóta K.O. a G25 ha bedugom a konektorba ellenállása van, de a váltón a power led nem világít, ha bedugom a gépbe, az nem érzékeli....
Van esetlegötleted?
Szerintem elfüstölt az agya. Így szinte használhatatlan. Ha már így fölöslegessé vált neked, szívesen fogadnám harware-nek. ;)
HELL DIGITAL RALLY TEAM
Kép

Jarabek Gyula
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Jarabek Gyula » 2012 csüt. jan. 19 01:04

Nekem olyan problémám van a 25-el,hogy nem érzékeli a tengelyt a játék :(
Volt már egy ismerősömnél,aki úgymond ilyen műszaki emberke,de nem tudott vele mit kezdeni :rolleyes:
McCrash

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 pén. jan. 20 22:54

jgy írta:Nekem olyan problémám van a 25-el,hogy nem érzékeli a tengelyt a játék :(
Volt már egy ismerősömnél,aki úgymond ilyen műszaki emberke,de nem tudott vele mit kezdeni :rolleyes:
Azon mit értesz, hogy a tengelyt?

Jarabek Gyula
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Jarabek Gyula » 2012 szomb. jan. 21 16:02

Vasgabi írta:
jgy írta:Nekem olyan problémám van a 25-el,hogy nem érzékeli a tengelyt a játék :(
Elforgatom a kormány bármely irányba,és nem csinál semmit.
McCrash

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 vas. jan. 22 10:38

jgy írta:
Vasgabi írta:
Elforgatom a kormány bármely irányba,és nem csinál semmit.
Csak simán ellenállás nélkül kőrbe forog, esetleg van valami furcsa hangja?

Jarabek Gyula
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Jarabek Gyula » 2012 hétf. jan. 23 00:27

Vasgabi írta:
Csak simán ellenállás nélkül kőrbe forog
:rolleyes:
McCrash

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 csüt. jan. 26 18:06

Üdvözlet:

Vasgabi
Nekem megint kezdődnek a problémák...gari nincs,ez már a 2. amit cserélnek. Azt tapasztaltam hogy megnövekedett a "holtjáték" valamint kopog mint egy 25éves golf1-es kormánymű..Nem tudom érdemes-e szétszedni...eddig csak baltával "szedtem"szét 1-et ;)
Szóval belekezdjek???Mi lehet a baja...elforgatásnál egyébként nem rág jobban mint azelőtt :think: :think:
HFRT Team

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 csüt. jan. 26 18:22

NyilasM írta:

Üdvözlet:

Vasgabi
Nekem megint kezdődnek a problémák...gari nincs,ez már a 2. amit cserélnek. Azt tapasztaltam hogy megnövekedett a "holtjáték" valamint kopog mint egy 25éves golf1-es kormánymű..Nem tudom érdemes-e szétszedni...eddig csak baltával "szedtem"szét 1-et ;)
Szóval belekezdjek???Mi lehet a baja...elforgatásnál egyébként nem rág jobban mint azelőtt :think: :think:
Valószínű ugyanaz mint már lejjebb is volt, belül s nagy műanyag freccsentett konzol, amiben a csapágy is benne van, na annak a hátlapját rögzítő csavarjai kitörtek a konzolból, ha szerencséd van, akkor csak kilazultak.
A szétszedés a kormánykerék leszerelésével kezdődik (adja magát), utána a burkolat, alulról néhány lemezcsavar (a metrikusokat nem kell még bántani) ha a burki lejött láthatod a fémlemezt amit szintén 6-8 db lemezcsavar rögzít a bizonyos fekete műanyag konzolhoz. Na ezek azok amik kitörnek a konzolból.

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 csüt. jan. 26 18:27

jgy írta:
Vasgabi írta:
valószínű a vezérlőpanel adta fel a harcot, esetleg javítható, ha nincs szétégve.

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 csüt. jan. 26 18:34

Köszi!!A hétvégén akkor barkácsolok...remélem nem lesz nagyobb baja ;) Azért szomorú hogy ha intenzíven(de nem bántva)akkor 1 év és jönnek a bajok...ez már a 3. G-s kormány ami (el)szarakodik.
Megfontolandó: profi cég,profi kormány,persze "profi" áron....és amatőr tartósság...hasonló hangnemben beszéltem a logiteches csajszival...amúgy lassan nem hogy szervíz hanem már irodájuk sincs M.o.-on...a logis számot hívtam,de mégis azt mondta hogy angliából Ő nem tud mondani esetleges javítási lehetőséget ... vicc... annyi ajánlatot kaptam hogy bármely logitech cuccot 50%-os árom vásárolhatok.. kapják be...olyan drágák hogy még így is megfizethetetlen...
HFRT Team

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 csüt. jan. 26 19:03

NyilasM írta:Köszi!!A hétvégén akkor barkácsolok...remélem nem lesz nagyobb baja ;) Azért szomorú hogy ha intenzíven(de nem bántva)akkor 1 év és jönnek a bajok...ez már a 3. G-s kormány ami (el)szarakodik.
Megfontolandó: profi cég,profi kormány,persze "profi" áron....és amatőr tartósság...hasonló hangnemben beszéltem a logiteches csajszival...amúgy lassan nem hogy szervíz hanem már irodájuk sincs M.o.-on...a logis számot hívtam,de mégis azt mondta hogy angliából Ő nem tud mondani esetleges javítási lehetőséget ... vicc... annyi ajánlatot kaptam hogy bármely logitech cuccot 50%-os árom vásárolhatok.. kapják be...olyan drágák hogy még így is megfizethetetlen...

Ez esetben sok sikert!!!
Ha kitörtek a csavarok a konzolból, akkor fúrógép de precízen ám!!! Átmenő csavarokkal érdemes rögzíteni. Ha egy kicsit is más pozícióba rögzíted a fém hátlapot, akkor a nagy műa. fogaskereket ledarálják a motorok!!!! ;)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 csüt. jan. 26 19:28

Vasgabi írta:

Ez esetben sok sikert!!!
Ha kitörtek a csavarok a konzolból, akkor fúrógép de precízen ám!!! Átmenő csavarokkal érdemes rögzíteni. Ha egy kicsit is más pozícióba rögzíted a fém hátlapot, akkor a nagy műa. fogaskereket ledarálják a motorok!!!! ;)
Kösz!! Sosem voltam mechanikai műszerész alkat.. :fear2: :fear2: :D :D
HFRT Team

Jarabek Gyula
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Jarabek Gyula » 2012 csüt. jan. 26 22:24

Vasgabi írta:
jgy írta:
Vasgabi írta:
valószínű a vezérlőpanel adta fel a harcot, esetleg javítható, ha nincs szétégve.
Ezekszerint Te meg tudnád javitani?
McCrash

adamrc
Vendég

G25 hiba!

Hozzászólás Szerző: adamrc » 2012 pén. jan. 27 18:02

Nemrég állítgattam a FF-t rbr-ben, megyek tesztelni és kb. a pálya negyedénél mindig ugyanaz volt a probléma: eltekeredett teljesen balra,vagy jobbra a kormány és úgymaradt, kiléptem a játékból de semmi nem változott meg, g25 holtpontig eltekeredve maradt, a motor pedig max ellenállással működött........
Ma már ott tartok hogy nem is tudja magát kalibrálni, elforog kattanásig utána a visszaúton meg-meg áll és a led csak villog.
Valaki tudna segíteni hogy mit lehet vele tenni, vagy ez már kuka? :(

Itt egy videó, ugyanezt csinálja már 2 napja: http://www.youtube.com/watch?v=UVZwta8_ ... re=related
Kép

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 pén. jan. 27 23:38

valószínű a vezérlőpanel adta fel a harcot, esetleg javítható, ha nincs szétégve.[/quote]
Ezekszerint Te meg tudnád javitani?[/quote]

Először megnézném, azután mondanék bármit is :cool2:

Jarabek Gyula
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Jarabek Gyula » 2012 szomb. jan. 28 00:02

Vasgabi írta:
Először megnézném, azután mondanék bármit is :cool2:
Akkor viszont szeretnék kérni valamiféle elérhetőséget ;)
McCrash

Soje
RBR Fan
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Soje » 2012 szomb. jan. 28 14:21

Aki szedett már szét G27-est, az segítsen hogymire kell ügyelnem a fogaskerekek szétszedédénél? Gondolok itt arra, pl hogy összerakásnál középen legyen a fogasléc és a kormány pl. ezen kíívül kell vmire ügyelni? hogy jól álljon?
Kép

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 szomb. jan. 28 16:17

Soje írta:Aki szedett már szét G27-est, az segítsen hogymire kell ügyelnem a fogaskerekek szétszedédénél? Gondolok itt arra, pl hogy összerakásnál középen legyen a fogasléc és a kormány pl. ezen kíívül kell vmire ügyelni? hogy jól álljon?
csak a fogaslécre kell figyelni :)

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 szomb. jan. 28 21:14

Basszus... szétszedtem azt a 25-öt amit lerendeztem anno baltával :rolleyes: :D
Ennek kb annyi baja lehetett hogy mind2 motor fel volt lazulva :banghead: mivel más bajt nem találtam...persze azt sem tudom mit keressek...nekem ez kínai :confused2: igaz nem végeztem fél munkát a szétveréssel mert még a nagyfogaskerék is törött....
Néztem a másik 25-öt azon egyik gomb szar ill. szintén "holtjátékos" és még el lehet szabadulva benne vmi. mivel zörög benne vagy csavar vagy vmi kis műanyag barabka....
A 27 pedig dettó mint az előzők 1gomb(amit kf-nek használok) és lóg....
Nemtom van-e részletesebb leírás a szétszedéséhez mert úgy látom ez azért összetettebb mint hogy a burkolatot le kell venni...
Szétszettem egész odáig hogy látom a csapágyakat,motor fogaskerekeit....de ha ezt most összekellene rakni nem vagyok benne biztos hogy működne(eltekintve attól hogy hiányos,törött...).
Sztm. Én nem szedem szét egyiket sem.... vállal vki. javítást???Gabi??
Azt hiszem elő kell venni a DfPro-t amire a g25 kormányt rászereltem anno... :fear2:
HFRT Team

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 vas. jan. 29 16:45

No szétszedtem a g25-öt...gondoltam azt,már csak azért is mert ahhoz van még1 kosárban...
Lényeg az mákom volt...hogy mi szokott eltörni javarészt még most sem értem...nálam a nagy fogaskereket és az első csapágyat tartó műanyag volt szilánkosra törve(franc sem tudja miért...már rég leszoktam arról hogy bántsam a dolgaimat...).
Ami fontos tényező hogy épp az sértetlen volt a másikban(érdekes hogy abban+ kizárólag csak a motorok lehettek fellazulva..).
Kapott egy kis zsírt,tisztítást és össze is raktam... 2dolog volt amire oda kellett figyelni: a nagyfogaskerék 2részből áll és rugóval feszítve kell összerakni...egyszerű mert egy előfeszítéskor egy kis tüskének van helye(közép állásnál pont elfér a fémrész fölött...ill. a fogasléc állása is fontos...nem árt áttekerni végállásokig....tényleg adja magát...
HFRT Team

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2012 hétf. jan. 30 15:27

Sziasztok!

Valaki tud adni valami tippet hogy kell e valamire vigyázni a G25 pedálsorának a szétszerelésénél?
Megszeretném tisztítani a potikat mert a fék állandóan befog egy kicsit, legalábbis remélem hogy csak tisztítani kell.

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2012 hétf. jan. 30 16:01

Lenart Szabolcs írta:Sziasztok!

Valaki tud adni valami tippet hogy kell e valamire vigyázni a G25 pedálsorának a szétszerelésénél?
Megszeretném tisztítani a potikat mert a fék állandóan befog egy kicsit, legalábbis remélem hogy csak tisztítani kell.
Kiveszed a csavarokat, ami vagy 20-db :D
Vigyázz mert lesz 2 ott a csúszásgátló alatt is, azon a kis rücskös műanyag alatt.
Akkor kompletten lejön az alja.A pedálok nem esnek ki mert fogja a műanyag rész fent.
Onnan már könnyen hozzáférsz a potikhoz. Összerakásnál visszateszed őket a sínbe és mehet is vissza a sok csavar.

Kb ennyi. 20 perc alatt megvan.
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2012 hétf. jan. 30 18:15

rallyfenegyerek írta:
Vigyázz mert lesz 2 ott a csúszásgátló alatt is, azon a kis rücskös műanyag alatt.
Akkor kompletten lejön az alja.A pedálok nem esnek ki mert fogja a műanyag rész fent.
Onnan már könnyen hozzáférsz a potikhoz. Összerakásnál visszateszed őket a sínbe és mehet is vissza a sok csavar.

Köszi! :respect:

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2012 hétf. jan. 30 18:49

Lenart Szabolcs írta:
rallyfenegyerek írta:

Köszi! :respect:
Sok sikert, javuljon meg neked is. :up: :up:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2012 hétf. jan. 30 20:53

rallyfenegyerek írta:
Szétszedtem, befújtam féktisztítóval és tökéletes lett :)

rallyfenegyerek
[VFTS JRT]
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: rallyfenegyerek » 2012 kedd jan. 31 20:01

Lenart Szabolcs írta:
rallyfenegyerek írta:
Szétszedtem, befújtam féktisztítóval és tökéletes lett :)
Akkor király. Örülök neki. :up: :up:
HELL DIGITAL RALLY TEAM

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 csüt. feb. 09 23:37

NyilasM írta:No szétszedtem a g25-öt...gondoltam azt,már csak azért is mert ahhoz van még1 kosárban...
Lényeg az mákom volt...hogy mi szokott eltörni javarészt még most sem értem...nálam a nagy fogaskereket és az első csapágyat tartó műanyag volt szilánkosra törve(franc sem tudja miért...már rég leszoktam arról hogy bántsam a dolgaimat...).
Ami fontos tényező hogy épp az sértetlen volt a másikban(érdekes hogy abban+ kizárólag csak a motorok lehettek fellazulva..).
Kapott egy kis zsírt,tisztítást és össze is raktam... 2dolog volt amire oda kellett figyelni: a nagyfogaskerék 2részből áll és rugóval feszítve kell összerakni...egyszerű mert egy előfeszítéskor egy kis tüskének van helye(közép állásnál pont elfér a fémrész fölött...ill. a fogasléc állása is fontos...nem árt áttekerni végállásokig....tényleg adja magát...
Bocsesz, csak most látom, hogy aktivizáltad magad
De ezexerint siker koronázta tevékenységed

astrati
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: astrati » 2012 pén. feb. 10 20:09

Vasgabi írta:
NyilasM írta:No szétszedtem a g25-öt...gondoltam azt,már csak azért is mert ahhoz van még1 kosárban...
Bocsesz, csak most látom, hogy aktivizáltad magad
De ezexerint siker koronázta tevékenységed

Úgy látszik ez a törés akkor széria hiba. :( És szerintem nagyon sok G25-ben el lehet törve csak nem tudnak róla(még) :rolleyes:

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 hétf. ápr. 23 17:55

Nekem a kormányom lévő gombokkal van gondom, egyik teljesen kuka, másik most kezd megdögleni. Viszont nagyon fontos lenne mert ezt használom kéziféknek. Vkinek ötlet hogy lehet megjavítani? (rohadtul nem értek a műszaki dolgokhoz úgyh :D )
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 hétf. ápr. 23 19:24

kikiny írta:Nekem a kormányom lévő gombokkal van gondom, egyik teljesen kuka, másik most kezd megdögleni. Viszont nagyon fontos lenne mert ezt használom kéziféknek. Vkinek ötlet hogy lehet megjavítani? (rohadtul nem értek a műszaki dolgokhoz úgyh :D )
Ha minden igaz, akkor csak a kábelek sérültek a kormánytengelyben. Könnyen javítható.
Imbusz csavarokat kicsavarod, kormány lejön, óvatosan, mert a gombokhoz tartozó vezetékek rá vannak dugva egy panelre. Simán lehúzható kézzel óvatosan a panelről. Utána panel kivesz, 2 csavar tartja, hátlapján a csatlakozó a vélhetően hibás kábelkorbáccsal. Ezt is húzd le róla. Itt még találsz 3 db jó nagy csillagfejű csavart, ez rögzíti a váltókarokat tartó fekete műanyag távtartót, ezt is szedd le a tengelyről Ekkor érdemes a burkolatot elkezdeni lecsavarozni, alján kőrbe 8-10 csavar, Középtájon vannak nagyobb fazonú csavarok is, ezekhez ne nyúlj. Ha kint vannak a csavarok, és a kormány is lenn van, a burkolat eltávolítható és látni fogod a kábelkorbácsot ami a kormánytengelyen keresztül fut. Reményeim szerint ott lesz a hiba. Kis műszaki ismeret elég hozzá, de ha nem bízol magadban, hozd el hozzám, ránézek.

Sok sikert!!

NyilasM
[HFRT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: NyilasM » 2012 hétf. ápr. 23 19:39

Sztm. csak a gombokat kellene szétszedni és a kis mikrokapcsolókat cserélni...nálam pl. csak azok haltak be... ;) (de eddig bármilyen kormányom volt mindbe....)
HFRT Team

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 hétf. ápr. 23 20:36

NyilasM írta:Sztm. csak a gombokat kellene szétszedni és a kis mikrokapcsolókat cserélni...nálam pl. csak azok haltak be... ;) (de eddig bármilyen kormányom volt mindbe....)

jaja, lehet túlgondoltam :-)

kikiny
[Salgo ASE]

Hozzászólás Szerző: kikiny » 2012 hétf. ápr. 23 20:44

Hát ebből mindkét verzió necces számomra :D
Ért ehhez vki itteni? Sztem jobb ha elviszem vkihez, mielőtt full tönkreteszem
S A L G Ó A. S. E.
7. MRBR Champion

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 kedd ápr. 24 17:14

kikiny írta:Hát ebből mindkét verzió necces számomra :D
Ért ehhez vki itteni? Sztem jobb ha elviszem vkihez, mielőtt full tönkreteszem

Hozd el hozzám, ha gondolod, privben tolom az infót.

Rol1K4ahh
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Rol1K4ahh » 2012 hétf. júl. 02 10:49

Sziasztok!
Valaki tud nekem segíteni? Az a helyzet h vettem egy g25-öt használtan még pár hónapja összeraktam működik, viszont a forces motorok kezdik megadni magukat.. Erőteljes leégős szaga van főleg akkor ha beállítom rajta az erővisszacsatolásokat és kezd egyre lomhább lenni. Fosok h le fog égni. Lehet evvel valamit kezdeni vagy tudja-é valaki h mire lehet kicserélni a motorokat és kb mennyibe fájna.
Köszönöm
Kép
Super-man ASE

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 hétf. júl. 02 16:28

Rol1K4ahh írta:Sziasztok!
Valaki tud nekem segíteni? Az a helyzet h vettem egy g25-öt használtan még pár hónapja összeraktam működik, viszont a forces motorok kezdik megadni magukat.. Erőteljes leégős szaga van főleg akkor ha beállítom rajta az erővisszacsatolásokat és kezd egyre lomhább lenni. Fosok h le fog égni. Lehet evvel valamit kezdeni vagy tudja-é valaki h mire lehet kicserélni a motorokat és kb mennyibe fájna.
Köszönöm
Szia!

Ha nincs semmi lógása a kormánytengelynek, akkor lehet, h megúszod motorcserével. Ha lóg a tengely akkor azért küszködik, és azért melegszik.

Rol1K4ahh
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Rol1K4ahh » 2012 hétf. júl. 02 21:02

Vasgabi írta:
Köszönöm
Szia!

Ha nincs semmi lógása a kormánytengelynek, akkor lehet, h megúszod motorcserével. Ha lóg a tengely akkor azért küszködik, és azért melegszik.
Nem nem lóg szerencsére, akkor már csak azt kell kitalálnom h mien motor kell bele és h kitől tudok ilyet szerezni :) köszi a segítséget!
Kép
Super-man ASE

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 kedd júl. 03 21:17

Rol1K4ahh írta:
Vasgabi írta:
Köszönöm
Szia!

Nem nem lóg szerencsére, akkor már csak azt kell kitalálnom h mien motor kell bele és h kitől tudok ilyet szerezni :) köszi a segítséget!

Még nem kellett motort vennem, de biztos van rajta valami serial no vagy valami, aztán csak rá kell keresni.

Rol1K4ahh
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Rol1K4ahh » 2012 csüt. júl. 12 16:15

Vasgabi írta: Még nem kellett motort vennem, de biztos van rajta valami serial no vagy valami, aztán csak rá kell keresni.
Sajnos csak egy baromi hosszú számsor van a motorburkoló lemezdarabon és a gúgli nem volt a barátom és nem talált semmit... A motort próbáltam megbontani h kipucoljam nem-e a sok por meg kopásból adódó törmeléktől-e ilyen de még nem tudtam lehámozni róla.
Kép
Super-man ASE

benyo2222
Vendég

Hozzászólás Szerző: benyo2222 » 2012 kedd okt. 09 19:00

Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a logitech g27 kormányom bal oldalán lévő 3 gombot a program folyamatosan úgy érzékeli mintha le lenne nyomva. Esetleg van valami ötletetek h mi lehet a probléma?

Előre is köszi a választ.

Vasgabi
Moderátor

Hozzászólás Szerző: Vasgabi » 2012 szer. okt. 10 07:26

benyo2222 írta:Sziasztok!

Abban kérném a segítségeteket, hogy a logitech g27 kormányom bal oldalán lévő 3 gombot a program folyamatosan úgy érzékeli mintha le lenne nyomva. Esetleg van valami ötletetek h mi lehet a probléma?

Előre is köszi a választ.
Logitech profiler fenn van? fut?

benyo2222
Vendég

Hozzászólás Szerző: benyo2222 » 2012 szer. okt. 10 09:43

Igen, fent van es minden jol be van allitva. Esetleg az lehet a gond h letisztitottam a kormanyt alig nedves szivaccsal es valahogy benedvesedhetett. Csak nem tudom hogy ezzel mit lehet kezdeni

Válasz küldése