WRC

WRC, MNASZ, F1, GT, Rallycross stb..

Moderátor: Moderátor

Fekete Misi
[BRH] Tag

Re: WRC

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 hétf. aug. 23 07:35

Asszem nekem ebben a témában nem kellene állást foglalnom :D Múltkor megtettem az Asi-Katalán Rally témában :D
Johnnie Walker Racing Team
Ford Fiesta S2000

Toth Laci
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Toth Laci » 2010 hétf. aug. 23 07:46

Fekete Misi írta:Asszem nekem ebben a témában nem kellene állást foglalnom :D Múltkor megtettem az Asi-Katalán Rally témában :D
Na.. pedig pont rád számítottam h hajjá éhen :D d3 d3 d3 d3 ;)
Kép

új email címem:

ztlaszlo[kukac]gomortel.hu

6. MRBRB 2009/2010 - S2000 -1. hely

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 hétf. aug. 23 07:51

Toth Laci írta:
Fekete Misi írta:Asszem nekem ebben a témában nem kellene állást foglalnom :D Múltkor megtettem az Asi-Katalán Rally témában :D
Na.. pedig pont rád számítottam h hajjá éhen :D d3 d3 d3 d3 ;)
Nem vagyok én Don Quijote hogy harcoljak a szélmalmokkal :D
Ford Fiesta S2000

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2010 hétf. aug. 23 08:36

Tibi nagyon jól ment...
időkben sem volt elmaradva nagyon, pl. az első real n-es autótól kb. 20-25-öt kapott gyorsonként, az kb. 0,5 mp km-enként... szerintem az nem olyan rossz...
a s2000eseket meg nem nézem, mert azokat csak magyarhonban tudják lenyomni, nem reális az összhasonlítás... szerintem külön kéne értékelni őket...

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 hétf. aug. 23 09:21

Fekete Misi írta:
Nem vagyok én Don Quijote hogy harcoljak a szélmalmokkal :D
Azért annyit megjegyzek, hogy idén Brynildsen 1794,75 km-t ment a vb-n, ami ha magyar futammal számolunk, több mint 10. 130 km-el nézve az majdnem 14. Az két teljes magyar szezon. De mivel még nem is mindig van magyar rally 130 km, így mondhatjuk nyugodtan, hogy 2.5 magyar szezon. Ehhez még mondjuk hozzávehetjük a teszteket is, ami versenyenként olyan 100-as körül van sztem, az akkor olyan 500 km, tehát már kapásból 2249,75 km. Tibi ezzel szemben idén ment a vb-n 752,4-et, plusz teszt, kb 100 km összesen, az akkor 852.4 km. Hoppá.
Ford Fiesta S2000

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2010 hétf. aug. 23 13:49

Most számomra érdekes volt a német rally ezekkel a murvás részekkel, olyan hollandos volt. Élvezhették is a tulipános indulók. A videóból is kiderül, azért ezek a részek voltak igazán látványosak

Tatrai Balazs
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Tatrai Balazs » 2010 hétf. aug. 23 15:34

Idejét sem tudom már mikor írtam utoljára a fórumra, csak olvasgattam, de most egy kis Német Rally élménybeszámolót írnék.

Összességében: ezmiez? :wtf: így is lehet menni?? :D

Részleteiben. Nagyon vártam már életem első VB futamát, ami minden bizonnyal nem az utolsó volt. 12 órás út után a Shakedown-t még kicsit álmosan abszolváltuk, de megadta az alaphangját a versenynek. A luxemburgi szállás elfoglalása után vissza a szervízparkba, ámulás-bámulás, hogy kik között is mászkálhatok valójában, észhez térés, feltérképeztük a különböző csapatok szervízhelyeit, aztán következett a rajtceremónia a Porta Nigra-téren. Pár autogram és fénykép után hátrébb vettük az irányt és megvártuk a magyar egységeket, és szerencsét kívántunk nekik a hátralévő napokra. Visszatérve a szállásra holtfáradtan be az ágyba, de tudtam hnap vmi nagy kezdődik el.

Csak a verseny alatt 1000km-t kocsikáztunk Trier környékén, így a 19 gyorsaságiból 11-et meg tudtunk nézni, úgyhogy van mire visszaemlékezni. :lollypop:

A pénteki napon az SS4-Ruwertal gyorsot emelném ki nekem az tetszett legjobban.Tipikus "egyhibás" pálya.
http://www.youtube.com/watch?v=CCZagNBr8pg--> Loeb. Ezen a helyen Petter volt a legdurvább, Loebbel ellentétben ő letövezte keményen, szerintem sokkal látványosabb volt.
http://www.youtube.com/watch?v=WP5RHWsYIc8--> Raikkonen kb. 100 méterrel visszább, az első ötöt az előbbi helyen néztük meg. Igazából még Kimi volt aki szépen elment ezen a helyen, a két jómadár, Wilson és Block siralmas volt, igazából meg lehetett érteni, hol marad az a sok mp. Itt még nagyon szépet autózott PG és Sandell, alias "szandál" akiről majd még később említést teszek :D Hazafelé egy hangulatos kis helyi borfesztivál koronázta meg a napot :)

Szombaton egy faluban kezdtünk, ahol különösebb látvány nem volt,de aztán következett a Panzerplatte, azon belül is az ugrató. Repülőmódba jött Petter /http://www.youtube.com/watch?v=m_cp8ibuW3c/ Duval, Latvala, valamint nem utolsó sorban Tibikénk, akit hatalmas ováció fogadott ugrása után, a már már -ugrásaiban is- ellaposodó középmezőnyben. :respect: Csápolás megvolt,irány a következő gyors, ahol nem sikerült a legjobb helyet kifogni. A következő állomásunk az SS9 volt. Egy tisztább terepet találva már vártuk volna megint Érdiéket, de nem jöttek időben, aztán mikor meghallotuk a közeledő furcsa hangokat, már tudtuk h vmi nem oké. Pont előttünk adta meg magát végleg a gép, letoltuk, csak "rückverc"-et vett már be. Megvártuk míg Pénzesék feljöttek értük, aztán elindultunk az esti nagyszervízre, ahol aztán tényleg nagyüzem volt, mi is kapkodtuk fejünket ide-oda. Megint sok kép, autogramok, szuvenír vásárlás, még egy kis WRC szimulátor is belefért Sordoval egy finn szakaszon :D

Vasárnap az SS17 Dhrontal-on találtunk egy pöpec kis helyet. Latvala nagyon keményen áttolta. És mint mondtam még szólok Sandell-ről. Ez egy állat, nem csak a következő videó alapján, hanem összességében. Már a Shake-en is olyan féktávokat figyeltünk meg nála, hogy alig akartuk elhinni hogy az ott be fog férni. Beszéljen tehát a videó: http://www.youtube.com/watch?v=pMCPbFZU9i4
A versenyt a Circus Maximussal és a céldobogóval zártuk.Felejthetetlen élmény. Amit észrevettem, hogy a Mikko és Jari-Matti Sokkal bevállalósabb mint a gyári Citroen alakulat. A cikis helyeken sokkal keményebben és bátrabban merik átengedni a gépeket, a Kimis és Sandelles videó helyén ők vitték a prímet. Az már más kérdés hogy általában, a gyors túlnyomó részében viszont mp-eket hagynak ott. A S2000-esekről is pár szót. Prokop nem volt ennyire gyors szemre, mint ahogy az időeredményeket visszanézve látom. A két svéd volt nálam a legjobb. Ez a Brynildsen gyerek sem lesz rossz, de még fejlődnie kell, egy hajszálnyival félénkebb még. Pons és a többi Fiesta egyáltalán nem volt meggyőző, korábbi véleményem még mindig áll: Skoda über alles :yes:
S1600ban a már-már JWRC bajnok Burkart kicsit el van szállva. A Kruuda-nak szervizel az egyik barátunk, és mondta hogy Burkart lenézte a fél S1600 mezőnyt a verseny előtt, aztán láss csodát idejön egy holland Weis Jr. és szarrá veri, hozzáteszem teljesen megérdemelten, nagyon vagányan ment. A honfitársai már nem csillogtak igazán - még van Eldik csakcsak. Hiába tetszhettek nekik ezek a gyorsok, szégyen kategória. Ahogy Érdi mondta, vén kecskék már, úgyhogy fenntartással kell a továbbiakban kezelnem azt a WRC mezőnyt ami ott van, még ha videókon keresztül nem is annyira rossz.

Az élmények feltöltöttek egy évre minimum, a látottak felérnek valóban egy itthoni teljes szezonnal. Megállás már nem nagyon van, azt hiszem, kíváncsian várom az új WRC-ket, és sztem azok minőségétől függetlenül megyek VB-re ha tehetem.

Elnézést a hosszú irományért, mondhatni bepótoltam eddigi lemaradásomat :D :hello2:
Kép

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2010 hétf. aug. 23 15:44

:respect:

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 hétf. aug. 23 16:48

Őszintén örülök neki, hogy átélhettetek ilyen csodálatos élményeket :) Mióta én is átéltem egy rallyvb-t, azóta azt kívánom mindenkinek, hogy legalább egyre jusson el, mert az amit ott kap a pofájába, az egy teljesen más világ :D Jók lettek a videók :) Sandell tényleg brutál ahogy eltette keresztbe :D Petteren meg meg se lepődök :D

Ha tehetitek, akkor egy murvára mindenképpen menjetek el, mert az valami eszméletlen :) Bár aszfaltok közül is szerintem a Német az, ami a leginkább a nemértem kategória :D Mert az, hogy Barcelona közelében elautózgatnak az autópályán, meg Korzikán elkanyarognak 3.-4.-ben, az annyira nem nagy látvány. De itt a Németen van minden :D Tempó, ugrató, kanyarban ugrató, por, szar aszfalt, murva slick gumival, minden :D
Ford Fiesta S2000

Tatrai Balazs
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Tatrai Balazs » 2010 hétf. aug. 23 17:01

az biztos :D tényleg semmiben nem volt hiány.jövőre ha megyek, murva lesz. ;)
Kép

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 hétf. aug. 23 17:19

Tatrai Balazs írta:az biztos :D tényleg semmiben nem volt hiány.jövőre ha megyek, murva lesz. ;)
Nemtudom láttad-e a Finn Rally-n készített videómat. Azon látszik, hogy a S2000-esek sokkal durvábban jönnek, mint a WRC-k. Épp azt beszéltük kint Bobák Norbival, hogy ezek jövőre kapnak egy turbót, akkor jaj de jó lesz :D Az hogy 1.6-os motor, nem 2000-es...régen a Forma 1-ben is 1.6-os turbó motorokkal nyomták, és azok is tudtak 1000 lóerő környékén :) Nem lesz itt gond a teljesítménnyel :) A nyomatékot meg a mérnökök az idény közepére, végére úgyis megtalálják alacsony fordulatszámon is :)

Még a végén visszajön a látvány a WRC-be? :)
Ford Fiesta S2000

Tatrai Balazs
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Tatrai Balazs » 2010 hétf. aug. 23 17:49

Megnéztem ;)
Egy véleményen vagyunk. Kell egy kis átfutási idő, mint ahogy anno a Gr. B után is jött a Gr.A, sokaknak nem tetszett de mégis milyen látványautózásra termett WRC-k születtek. Az már más kérdés, hogy most oda fejlődtek hogy szinte zsinóron húzzák őket a célig.
A másik pedig, hogy a VB-n az eleje az mindig és minden körülmények között tud olyat autózni, hogy megszólal. :)
Kép

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 hétf. aug. 23 18:11

Tatrai Balazs írta:Megnéztem ;)
Egy véleményen vagyunk. Kell egy kis átfutási idő, mint ahogy anno a Gr. B után is jött a Gr.A, sokaknak nem tetszett de mégis milyen látványautózásra termett WRC-k születtek. Az már más kérdés, hogy most oda fejlődtek hogy szinte zsinóron húzzák őket a célig.
A másik pedig, hogy a VB-n az eleje az mindig és minden körülmények között tud olyat autózni, hogy megszólal. :)
Tud, csak nem mind1 hogy olyan hajtás meg futómű van a kocsi alatt, ami megkeresi magának az utat a kanyarban, vagy egy olyan, ami szintén okos, de annyira azért nem, hogy egy kanyarban 120-al egy íven el lehessen fordulni murván :D Jó lesz ez :)
Ford Fiesta S2000

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2010 kedd aug. 24 17:08

http://duen.hu/hirblog/crossboy/duval_folytatna

Szegény navigátor nem biztos hogy így gondolja :D Egyszer már megjárta vele :D

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2010 szer. aug. 25 15:08

A partiarc meg a cipője + némi zöld festék + rallyautó gumifüstben = Ken Block :D

http://www.rallyfanatic.hu/modules.php? ... e&sid=6259

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2010 szer. aug. 25 19:08

Fekete Misi írta:
Én már annak is örülnék, ha előjönne valami forrás ahonnan le lehet tölteni a wrc összefoglalókat. Se a finn se a németet nem tudtam megnézni, a korábbiakat mind elértem.
Te tudsz valami forrást?
Vagy más?

A témához is szólva én nem félek a 2011-es autóktól. Ha s2000 alapon megy akkor a súly is kisebb lesz, amivel még gyengébb motorral is meglesz a megfelelő súly/lóerő arány.

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 szer. aug. 25 19:33

sebgutkopf írta:
Fekete Misi írta:
Én már annak is örülnék, ha előjönne valami forrás ahonnan le lehet tölteni a wrc összefoglalókat. Se a finn se a németet nem tudtam megnézni, a korábbiakat mind elértem.
Te tudsz valami forrást?
Vagy más?

A témához is szólva én nem félek a 2011-es autóktól. Ha s2000 alapon megy akkor a súly is kisebb lesz, amivel még gyengébb motorral is meglesz a megfelelő súly/lóerő arány.
OneHD-sat vagy MotorsTV-set szeretnél? :rolleyes:

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2010 szer. aug. 25 19:37

sebgutkopf írta:
Fekete Misi írta:
Te tudsz valami forrást?
Vagy más?

Wrc 2010 napi összefoglalók a oneHD-s (vagy mifene, szóval a rövid)
igaz tízperces darabokra osztva, de legalább van vmi :)
nincs meg az összes idei, csak a török rallytól, de már az is jó
http://www.youtube.com/user/Antystenes1

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 szer. aug. 25 19:41

Ha vagy ti türelmes pici, akkor holnap én tölt fel német motorstv
and alles onehd az alírásban linkre... kicsi séta kicsi séta... :)

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 csüt. aug. 26 07:29

A német rally még csak MP4-ben van fenn... kell az, vagy megvárjátok az MKV-t HD minőségben? :)

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 csüt. aug. 26 07:51

Na akkor frissült az aláírásom...
Továbbra is ott a MotorsTV-s link, de Található egy másik link is... ahova a OneHD-s összefoglalók kerülnek feltöltésre... amint megszerzem őket igyekszem feltölteni... :)
Most még azért üres mert most indítom ell a feltöltést... :)

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2010 csüt. aug. 26 21:22

Andrasko Istvan írta:
sebgutkopf írta:
Fekete Misi írta:
Te tudsz valami forrást?
Vagy más?

OneHD-sat vagy MotorsTV-set szeretnél? :rolleyes:
Istenek vagytok! :respect:
Eddig többnyire a motors tv-set láttam, de a one hd az igazi.

sebgutkopf
Site Admin
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: sebgutkopf » 2010 csüt. aug. 26 21:25

Andrasko Istvan írta:Na akkor frissült az aláírásom...
Továbbra is ott a MotorsTV-s link, de Található egy másik link is... ahova a OneHD-s összefoglalók kerülnek feltöltésre... amint megszerzem őket igyekszem feltölteni... :)
Most még azért üres mert most indítom ell a feltöltést... :)
:lollypop: :respect:

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 csüt. aug. 26 21:28

A németre én még várok egy kicsit...törekedjünk a jó minőségre.. :D hamár egyszer van olyan is... :)

Tizot
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tizot » 2010 pén. aug. 27 09:12

Sziasztok!

Kis csapatunk úgy döntött, hogy megnézzük a francia vb futamot.A létszám majdnem teljes(11-en vagyunk), de még 1 üres helyünk van.A futam szept.30 - okt. 3. között lesz.Szerda esti indulás, és vasárnap esti érkezés van a tervben(több embernek dolgoznia kell hétfőn)
Ha érdekelne valakit a részletek, akkor dobjon egy mailt a tizot [kukac] freemail.hu címre.(Budapest - Győr útvonalról , és Pécs környékiek előnyben...de bármi megoldható ;) )
Kép

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 pén. aug. 27 10:09

Na a Finnig minden OneHD-s és MotorsTV-s összefoglaló fenn van...
A német motorsTv-s már jön... a onehd-sra meg kicsit várni kell :)

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 pén. aug. 27 14:24

http://www.youtube.com/watch?v=Xe-_U_Dt ... re=related

Eeeeeeeeez egy hülye :D :D :D Még meg se állt a kocsi de már mutogat, hogy a k.rva [cenzor] te mondtad szarul az itinert :nevet2: :nevet2: :nevet2: :nevet2: :nevet2: :nevet2: :nevet2: :nevet2:

Imádom ezt a palit :D
Ford Fiesta S2000

Andrasko Istvan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Andrasko Istvan » 2010 szomb. aug. 28 20:11

Reggel megy fel mind a OneHD-s mind a MotorsTV-s Német összefoglaló a megszokott linkre... délkörül szerintem már lehet kereseni ;)

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2010 hétf. aug. 30 19:04

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 szer. szept. 01 12:57

Ford Fiesta S2000

Tusy
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tusy » 2010 szer. szept. 01 14:02

http://www.motorsportal.hu/forma1/elbuk ... 34857.html

Persze még nincs semmi aláírva de én likeolnám :up:
Egyre többen szeretnének újra csapatot indítani, ha így vesszük akkor jók a jövőbeli szabályok ;)
Kép

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 szer. szept. 01 14:09

Tusy írta:http://www.motorsportal.hu/forma1/elbuk ... 34857.html

Egyre többen szeretnének újra csapatot indítani, ha így vesszük akkor jók a jövőbeli szabályok ;)
Nos hát akkor eddig gyári csapatokat tekintve úgy állunk hogy:

Ford
Citroen
Toyota
Mini
VW

Remélem, hogy 2012-re már a Skoda is megcsinálja az 1.6T. Az új WRC-k bevonásával a VB elég nagy konkurenciát fog jelenteni az IRC-nek. Remélem hogy ezzel, hogy sok gyártó lesz a VB-n, és kevés az IRC-n, a Skoda meg fogja unni az IRC-n való totális egyeduralmát, és áttérnek a VB-re.
Ford Fiesta S2000

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2010 szer. szept. 01 14:50

Fekete Misi írta:
Tusy írta:http://www.motorsportal.hu/forma1/elbuk ... 34857.html

Nos hát akkor eddig gyári csapatokat tekintve úgy állunk hogy:

Ford
Citroen
Toyota
Mini
VW

Remélem, hogy 2012-re már a Skoda is megcsinálja az 1.6T. Az új WRC-k bevonásával a VB elég nagy konkurenciát fog jelenteni az IRC-nek. Remélem hogy ezzel, hogy sok gyártó lesz a VB-n, és kevés az IRC-n, a Skoda meg fogja unni az IRC-n való totális egyeduralmát, és áttérnek a VB-re.

Igazad van, még úgy is, hogy a 2011-es év eléggé "átmeneti év" lesz....ugyanis csak a Ford és a Citroen fog teljes évet futni a gyáriak között. Viszont 2012-re már elég szép mezőny lesz a gyári csapatokat illetően is :lollypop: :lollypop: ;)

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2010 szer. szept. 01 14:58

A Mini 2011 felétől fog becsatlakozni kb., a VW 2013-ra mondja, a Toyotát nem tudni. Úgyhogy azért várni kell még, de pozitív mindenképpen :)

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 szer. szept. 01 15:19

Lámer Zoltán írta:
Igazad van, még úgy is, hogy a 2011-es év eléggé "átmeneti év" lesz....ugyanis csak a Ford és a Citroen fog teljes évet futni a gyáriak között. Viszont 2012-re már elég szép mezőny lesz a gyári csapatokat illetően is :lollypop: :lollypop: ;)
Egy baj van ezzel az egésszel. Mégpedig az, hogy hiába lesz sok gyártó, azt az időszakot ami régen volt, nem nagyon fogja visszahozni se Isten se ember. Akkoriban volt egy erős Mitsubishi, Ford, Peugeot, Subaru. És akkor még a többi csapatban, mint a Skoda meg a Seat, vagy ide sorolhatjuk az elején a Citroen-t, akik miatt érdemes volt kimenni a rallypályákra. Most szerintem egyik gyárnak se lesz annyi pénze, hogy jó versenyzőket szerződtessenek. Mini, Prodrive...angol cég, biztos vagyok benne hogy angol lesz az egyik versenyző, a másik meg talán egy fiatal tehetség. VW...német, itt is várható egy német vonal, de nem gondolok ide egy erős versenyzőt sem. A Skoda lehet majd jó Hanninen-nel és Kopival, de lehet hogy mire a Skoda eljut a WRC-ig, addigra már nem is Ők lesznek a versenyzők a csapatnál. Vagy ami mégrosszabb...a Skoda nem is indít gyári csapatot a WRC-ben.
Ford Fiesta S2000

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2010 szer. szept. 01 15:26

Azért toyotáéknál volt pénz szarásig az F1-been. Ha azt nézzük, hogy ott 9 éven keresztül dobtak ki az ablakon évi 400 millió dollárt, akkor talán fog majd jutni a WRC projektjükre is :idea: :idea: :D

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 szer. szept. 01 15:42

Lámer Zoltán írta:Azért toyotáéknál volt pénz szarásig az F1-been. Ha azt nézzük, hogy ott 9 éven keresztül dobtak ki az ablakon évi 400 millió dollárt, akkor talán fog majd jutni a WRC projektjükre is :idea: :idea: :D
Épp ezért fogják majd most összébbhúzni a nadrágszíjat :)
Ford Fiesta S2000

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2010 szer. szept. 01 15:48

Én egyébként teljesen más miatt aggódom:

Amikorra esetleg már teljes szezont tudnak futni az újak, akkorra már megint olyan lemaradásuk lesz a Citroen és a Ford mögött, amit behozni egy "csodaversenyző" nélkül aligha lesz lehetséges. :rolleyes: :rolleyes: :( De ne legyen igazam

vyk
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: vyk » 2010 szer. szept. 01 17:41

Kíváncsi leszek majd IRC és a WRC közti versenyzésre az eurosportos közvetítés az előbbinek tesz jót, mert sztem a motors tv és a onehd (vagy mi) viszonylag kevés helyen fogható, de ez nyilván változhat.
Végül is mindkét sorozat jó, az egyik még fejlődik a másik már leáldozóban van, de új év új lehetőségek.
A több gyártótól, új kocsiktól remélem jobb lesz a wrc, talán még izgalmasabb is.

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 szer. szept. 01 19:11

Lámer Zoltán írta:Én egyébként teljesen más miatt aggódom:

Amikorra esetleg már teljes szezont tudnak futni az újak, akkorra már megint olyan lemaradásuk lesz a Citroen és a Ford mögött, amit behozni egy "csodaversenyző" nélkül aligha lesz lehetséges. :rolleyes: :rolleyes: :( De ne legyen igazam
Ennek egy oka lesz (na jó nem csak egy, de egy nagyon nagy), mégpedig az, hogy az FIA túl későn hozott döntést a jövő évi szabályokkal kapcsolatban.
Ford Fiesta S2000

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2010 szer. szept. 01 23:29

Kíváncsi vagyok, hogy mire lesz elég, többek között Raikkönennel szemben

http://formula.hu/hirek/153/385/34703/y ... repel-majd :lollypop: :idea:

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 csüt. szept. 02 07:55

Lámer Zoltán írta:Kíváncsi vagyok, hogy mire lesz elég, többek között Raikkönennel szemben

Már írtam :P
Ford Fiesta S2000

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2010 csüt. szept. 02 08:15

Fekete Misi írta:
Lámer Zoltán írta:Kíváncsi vagyok, hogy mire lesz elég, többek között Raikkönennel szemben

Akko bocsi :smoker: :D

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 csüt. szept. 02 08:26

Lámer Zoltán írta:
Fekete Misi írta:

Akko bocsi :smoker: :D
Túl van tárgyalva, de legközelebb ne forduljon elő Zoltán :reklamacio: :D
Ford Fiesta S2000

Lámer Zoltán
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lámer Zoltán » 2010 csüt. szept. 02 08:32

értettem főnök :smoker: :smoker: :P

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2010 csüt. szept. 02 14:49

Fekete Misi írta:
Lámer Zoltán írta:
Egy baj van ezzel az egésszel. Mégpedig az, hogy hiába lesz sok gyártó, azt az időszakot ami régen volt, nem nagyon fogja visszahozni se Isten se ember. Akkoriban volt egy erős Mitsubishi, Ford, Peugeot, Subaru. És akkor még a többi csapatban, mint a Skoda meg a Seat, vagy ide sorolhatjuk az elején a Citroen-t, akik miatt érdemes volt kimenni a rallypályákra. Most szerintem egyik gyárnak se lesz annyi pénze, hogy jó versenyzőket szerződtessenek. Mini, Prodrive...angol cég, biztos vagyok benne hogy angol lesz az egyik versenyző, a másik meg talán egy fiatal tehetség. VW...német, itt is várható egy német vonal, de nem gondolok ide egy erős versenyzőt sem. A Skoda lehet majd jó Hanninen-nel és Kopival, de lehet hogy mire a Skoda eljut a WRC-ig, addigra már nem is Ők lesznek a versenyzők a csapatnál. Vagy ami mégrosszabb...a Skoda nem is indít gyári csapatot a WRC-ben.
http://www.duen.hu/hirblog/crossboy/kri ... _a_minivel
;)

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 csüt. szept. 02 15:13

Bóta Róbert írta:
Fekete Misi írta:
Lámer Zoltán írta:

http://www.duen.hu/hirblog/crossboy/kri ... _a_minivel
;)
Meeke jó választás. Gyors a srác, bár nem kedvelem, de Ő szerintem jó választás. Pégé meg...hát őt nem tartom egy nagy versenyzőnek. Bulgáriában is elkocsizgatott a 6. helyen, de ezen kívül semmi extrát nem nyújtott. Jó, havon voltak a Fabia-val jó eredményei, de ezen kívül szerintem annyira nem nagy durr a tag.
Ford Fiesta S2000

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2010 csüt. szept. 02 15:16

:up:

Fekete Misi
[BRH] Tag

Hozzászólás Szerző: Fekete Misi » 2010 csüt. szept. 02 19:20

Borzalmas hír ez számomra :( De szerintem Petter számára méginkább :( :( :(

Petter jövőre csak...a vb-n.
Ford Fiesta S2000

Bóta Róbert
[BRH] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Bóta Róbert » 2010 csüt. szept. 02 20:18

Fekete Misi írta:Borzalmas hír ez számomra :( De szerintem Petter számára méginkább :( :( :(

Petter jövőre csak...a vb-n.
Mert?

Válasz küldése