Pályaversenyek (vegyes)

WRC, MNASZ, F1, GT, Rallycross stb..

Moderátor: Moderátor

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Re: Pályaversenyek (vegyes)

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 hétf. ápr. 25 14:47

Na meg volt ez is, WTCC pipa... :D
Hülyére fagytunk, de jó volt... Hangulat fergeteges, dráma a köbön, a versenyélmény pedig fantasztikus volt!

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 kedd ápr. 26 18:22

És nem süketültél meg sok dudaszótól? :D
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 szer. ápr. 27 15:51

Tibi írta:És nem süketültél meg sok dudaszótól? :D
Én élveztem... :nevet2:
Egész nap nyomták a dobot, meg a dudát SZÜNET NÉLKÜL!!! Respect... :respect:

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2016 pén. jún. 10 22:41

Azt már meg sem említettem a tv listánál, hogy Nagy Dani még mindig nem indul el. A csapat már ki sem vitte moszkvában....

Na de ez :eek: :(
Tim Gábor

Sajnos rossz hírek. Nem tudunk biztatót mondani, így csak közöljük a nyilatkozatunk.

Hivatalos nyilatkozat. / Official statement.

Tim Gábor és menedzsere év eleje óta próbált megfelelő támogatói hátteret találni, hogy teljes idényt fusson a Skoda Octavia Cup bajnokságban.
Sajnos, a harmadik verseny előtt (Autodrom Most) már jól látható, hogy nem jártak sikerrel. Sokáig reménykedtek abban, hogy akár a Skoda hazai forgalmazója, vagy bármely márkaképviselet meglátja a lehetőséget a magyar pilóta támogatásában. Ez nem valósult meg.

Gábor számára nincs meg az anyagi háttér, és egyetlen biztos tőkéje a tehetsége. Bízott abban, hogy teljesítménye felhívja valamely tőkeerős cég figyelmét, de be kell látni, hogy hazánkban ez sokszor nem elég.

Az Apex Racing lehetőséget adott Gábor számára, hogy versenyezzen, a pilóta és a menedzsment sokat köszönhet a csapatnak, hisz idén és az elmúlt szezonokban sok közös sikert értek el. Ezt Gábor csak a győzelmeivel tudta meghálálni.

Tim Gábor így feladni kényszerül a bajnoki szereplést, hiába vezeti a Skoda Octavia Cup-ot 25 pontos előnnyel, és hiába nyert meg az eddigi 4 futamból hármat.
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 szomb. jún. 11 18:00

atiwrc írta:Azt már meg sem említettem a tv listánál, hogy Nagy Dani még mindig nem indul el. A csapat már ki sem vitte moszkvában....

Na de ez :eek: :(
Döbbenet.... :eek: :eek: :eek: :( :( :( :down: :down: :down:

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2016 kedd jún. 21 07:35

Tim Gabi eltudott indulni a Most-i versenyen az Octavia Cupában.
4. lett az időmérőn, 3. a Race1-en, és 1. a Race2-n. :)
Ennek ellenére a bajnokság második helyezettje Pekar hozott rajta 3 pontot a hétvégén, de még így is 22 ponttal ő vezeti a bajnokságot.
Következő verseny Slovakiaring Augusztus végén.
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 csüt. aug. 04 21:06

Na megnéztem (az ITV honlapján) végre a BTCC Croft-i 2. és 3. futamait, hogy mit meccseltek ott te jó ég.
Aztán belnéztem a Clioba, Ginettába és a Porsche-be is. Ezek is elég jókvoltak, főleg az utóbbi.

Aztán mondom megnézem már a múlthétvégi Snetterton-i fordulót is. Az első verseny Btcc szinten unalmas vonatozás volt, a végén egy kis mozgolódással.
Nézem a második rajtját, vagy 3 hely üresen volt, meg vagy 2 kocsi volt a boxba, gondoltam technikai hiba.
De furcsa volt a 10 kör versenytáv. Na ez már izgibb volt mint az első.

Idítom a 3. futamot, ez is 10 kör, mondom akkor lehet bamba vagyok és annyi volt az első is. (Elég hosszú az új Snetterton pálya.)
Ez is lement, voltak jó csaták.

Ezután nézem a Touringcartimes honlap BTCC szekcióját, amit eddig direkt nem néztem.

Hát hatalmas tömegbaleset volt a 2. futamon is az első körben amiben hat autó vett rész, illetve a 3. futamon is, ahol a rajtnál csapódott fel a szalagkorlátra az egyik Cruze, kidöntve a szélen álló Tv toronyt, amin egy kamerás állt! :eek: :eek:
(szerencsére nem lett semmi baja)

Az ITV közvetítésből ez miért van levágva????? Rendben hogy a Piros zászlós rész kivágja, de hogy ne is mutassák.... :think: :down:

Videó a két esetről:

2. futam: https://www.youtube.com/watch?v=g8pMQyF4rAc

Kép

3. futam: https://www.youtube.com/watch?v=_vGoVAW0IBc

Kép
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 pén. aug. 05 14:46

https://www.youtube.com/watch?v=sIPmP8IDq1w#t=17.386625
https://www.youtube.com/watch?v=PIGlBSm1DSA
nagyon kemmmmééénny... őrületes szerencséje volt a kamerásnak! :eek:

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 pén. aug. 05 16:11

:eek:
Kép

Szabo Zoltan
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Szabo Zoltan » 2016 pén. aug. 05 17:29

:eek: Azért aki mellé esett... Ő is újjászületett. Nagyon nem mozdult sehova.
Szabó Zéé

Martin rally club
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: Martin rally club » 2016 pén. nov. 11 11:20

http://www.nemzetisport.hu/egyeb_auto_m ... ul-2535761

Lassan alig lesz csapat a WTCC-ben,akik egymással küzdhetnének a Cimekért. Ha a kitűzött cél meg van,akkor az anyagiak is szerepet játszanak,a csapatok kiszállásában a sorozatokból.A nézők jobban élvezik az olyan autósportokat,ahol 2-nél több csapat,istálló van akik versenyeznek egymás ellen.
Mitsubishi Lancer EVO VI Gr. A/8 Suzuki Swift S1600 Mitsubishi Lancer Evo 7 WRC
Mitsubishi Lancer Evo 9. Gr.N,
Toyota Celica GT FOUR A
VW Polo s2000
Fiat Punto R3D
FANTA RALLY TEAM
Apollo RW-1010 PC kormány
III.RBR Fanta Kupa sorozat N/4 6.hely
4.RBR Fanta Kupasorozat s1600 3.hely utolsó előtti

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2016 vas. nov. 20 16:19

Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2016 kedd dec. 13 20:46

"
A TouringCarTimes értesülése szerint jövőre egy vadonatúj túraautó sorozatot enged útjára a GT Sport, az egyre sikeresebb International GT Open és a hozzá kapcsolódó Euroformula Open bajnokság szervezője.

A spanyol cég leginkább a józan, kisebb, meggondolt lépésekben történő haladás miatt válhatott sokak számára szimpatikusnak; általában nem akarnak nagyobbat fingani, mint amit még el lehet viselni.

Elsősorban a kisebb csapatok, és a használt versenyautók számára igyekeznek piacot teremteni, a GT Openben számos “levetett” GT3-as technika fut, míg az Euroformula Open az egyel korábbi generációs Forma-3-as autókra alapul.

A nemrég bejelentett, és a Motorsport Világtanács által két hete Bécsben jóvá is hagyott TC Open sorozat szintén ezt a filozófiát követi. A pontos technikai szabályok ugyan még nem ismertek, de első és hátsókerekes autókat is beengednek majd, a turbó kötelező lesz, motorméretet pedig maximumom 2000 köbcentiben határozták meg.

Elméletben tehát a TC Openben az egyre nagyobb számban gyártott TCR/TCN2 típusú autók mellett a WTCC-ben jelenleg futó TC1-es, a brit bajnokságot alkotó NGTC-s (az FIA nevezéktan szerint TCN1), sőt, akár a régi S2000-es autók is otthonra találhatnak. Remek lehetőség lehet ez azok számára, akik rendelkeznek ilyen technikával, és normális szervezés mellett szeretnének versenyezni vele.

A TC Open kategória a GT Opennel és az Euroformula Opennel közös hétvégéken szerepel majd, és Európa több patinás versenypályájára, köztük a Hungaroringre is ellátogat.

A 2017-es TC Open versenynaptár:

Május 28. – Spa-Francorchamps
Június 11. – Paul Ricard
Július 2. – Hungaroring
Szeptember 3. – Silverstone
Október 1. – Monza
Október 29. – Barcelona

A bajnokság promótere egész Európát lefedő televízió közvetítést, és online adást ígért 2017-re.
"
Gondolom a Motors TV lesz az európát "lefedő" közvetítés.....
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2016 pén. dec. 16 16:04

ez annyira nem tűnik rossznak... én követni fogom szerintem... :up:

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 szomb. jan. 14 22:07

"Apa kezdődik..."

Még most ért véget, és már kezdődik is az új szezon.
(igaz én felvételről néztemmeg az utolsó két fordulót a két ünnep között)

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

Nagy átrendeződések vannak csapat és pilótafronton. Úgy tűnik a Welch Motorosport a Protonnal teljesen kiszáll, jön a gyári támogatású Vauxhall Astra. Turkington elhagyta a Subarut. (vissza a BMW-be? vagy Vauxhall)
Az egyik Astrát Chilton vezeti majd.
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szer. jan. 18 16:16

Ma döbbentem rá, hogy az STCC TCR autókra vált az idén a régi sziluett autókról... :up:

Ja és szurkoljon mindenki Keszthelyi Viviennek, hogy indulhasson az Audi TT Cup-ban... Ott is lenne végre egy magyar... :up:

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 szer. jan. 18 17:40

:D
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szer. jan. 18 21:40

Finkoo[HUN] írta:Ma döbbentem rá, hogy az STCC TCR autókra vált az idén a régi sziluett autókról... :up:

Ja és szurkoljon mindenki Keszthelyi Viviennek, hogy indulhasson az Audi TT Cup-ban... Ott is lenne végre egy magyar... :up:
Jó lenne igen, csak ha jól rémlik már tavaly sem adta a DigiSport a futamokat, bár lehet a DTM jogokkal együtt az M4-nek megvan az is, csak tovább adta a DS-nak.

Meg az Audi TT után jó kérdés a hogyan tovább, DTM szerintem felejtős, mivel most is létszám csökkentés van. Nem tudom a GT mennyire érdekli őt, bár mintha említette volna régebben hogy szívesen kipróbálná magát ott is majd a későbbiekben.
Sokkal jobban eltudnán képzelni egy TCR-es Audiban mondjuk, bár ott meg az a gond hogy ott nincsenek gyári csapatok, nem tudom a pontos részleteit ennek az Audis akadémiának.
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 pén. jan. 20 19:18

atiwrc írta:
Finkoo[HUN] írta:Ma döbbentem rá, hogy az STCC TCR autókra vált az idén a régi sziluett autókról... :up:

Jó lenne igen, csak ha jól rémlik már tavaly sem adta a DigiSport a futamokat, bár lehet a DTM jogokkal együtt az M4-nek megvan az is, csak tovább adta a DS-nak.

Meg az Audi TT után jó kérdés a hogyan tovább, DTM szerintem felejtős, mivel most is létszám csökkentés van. Nem tudom a GT mennyire érdekli őt, bár mintha említette volna régebben hogy szívesen kipróbálná magát ott is majd a későbbiekben.
Sokkal jobban eltudnán képzelni egy TCR-es Audiban mondjuk, bár ott meg az a gond hogy ott nincsenek gyári csapatok, nem tudom a pontos részleteit ennek az Audis akadémiának.
Én kedvelem csak simán eye candynek is... :D szép jány... :D

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. jan. 20 20:59

Kép

Kép

Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. jan. 20 21:05

Ez elég érdekes lett, az új ausztrál sorozat a Formula Thunder 5000 új autója:

https://www.youtube.com/watch?v=_yESc8hH_J8

Kép

Kép

Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. jan. 20 22:55

Finkoo[HUN] írta:
atiwrc írta:

Na csak nem beszélek hülyeséget, a másik két Audi Academy-s emberke közül, a TCR Germany sorozatban fog menni egy Audival.
A két srác 2016-ban minden Audi TT futamon indult egyébként 3. és 4.-ek lettek. Elviekben a következő lépcsőfok nekik a GT3-as Audi lett volna, de a TCR-es kocsival létrejött egy újabb lépcsőfok.
Sajnos a Ringere idén nem jönnek a TT-k, sőt a Lausitzring is kimarad nekik, viszont a 24H Nordschlifeon mennek,(vagy betétfutam lesz)
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szomb. feb. 18 10:37

Ezt hogy a fenébe lehet ennyi helyen elírni??
"
A tavalyihoz hasonlóan tizenegy fordulóban csapnak össze a széria pilótái, a szezon során tízszer az F1 legfontosabb betétprogramjaként. Újdonságokat sem nélkülöz a kiadott naptár, hiszen a régi-új helyszínek mellett (Hockenheim és Sepang kikerül, míg Sakhir és Jerez vissza) a bahreini nyitófordulót teljes jogú házigazdaként rendezheti a Gp2 széria.
"
Kép
"
A sorozat vezérigazgatója Bruno Michel elmondta: “Örülök, hogy bejelenthettük az idei szezon versenynaptárát, amely ismét 11 futamból fog állni, tíz versenyen az F1-el közösen lépünk pályára, és egy önálló rendezéssel visszatérünk Bahreinbe.”

Kép: Gp2 Media Service / Sam Bloxham
"
Forrás RVO.hu Itt a Gp2 friss versenynaptára! Írta: Tóth Krisztián Márk -2017-01-27

Na most vagy azzal nincs tisztában az író, hogy Bahreinben F1-es futamot is rendeznek.
(És\)Vagy azzal (sem) hogy Jerezben évek óta nincs F1.

Jerezben lesznek az F1-től külön és a GP3 is megy velük:
http://www.motorsport.com/gp2/news/gp2- ... ez-869007/

Egyébként meg ja az b.zmeg az Jean RIGNOTTTI
http://www.garazsmagazin.com/kuriozum/az-alpesi-sas
Kép

Mike83
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Mike83 » 2017 vas. feb. 19 18:33

Lehet én vagyok az egyetlen, de a kiscsaj már szabályosan irritál. Legalábbis a körülötte folyó hype kampány, facebookon mindennap az jön szembe, éppen hogy fut, vagy egy szép idézet a csini pofijával. Nagyon jó csaj, biztos tehetséges is de engem még nem győzött meg. Eddig csak annyi derült ki hogy a pénzcsap elapadhatatlan. De amilyen kijelentéseket tesznek, beharangozókat írnak, és nyomatják magukat az nekem nagyon visszatetsző. Persze a negatív kommenteket azonnal törlik :-D
Michelisz Norbi körül nem ment ekkora önfényezés mint ami náluk... Csak Norbinál beszéltek az eredmények. Számomra a magyar pályabajnokság nem mérvadó, szóval várom, hogy letegyen valamit az asztalra a csaj.
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 vas. feb. 19 21:03

Mike83 írta:Lehet én vagyok az egyetlen, de a kiscsaj már szabályosan irritál. Legalábbis a körülötte folyó hype kampány, facebookon mindennap az jön szembe, éppen hogy fut, vagy egy szép idézet a csini pofijával. Nagyon jó csaj, biztos tehetséges is de engem még nem győzött meg. Eddig csak annyi derült ki hogy a pénzcsap elapadhatatlan. De amilyen kijelentéseket tesznek, beharangozókat írnak, és nyomatják magukat az nekem nagyon visszatetsző. Persze a negatív kommenteket azonnal törlik :-D
Michelisz Norbi körül nem ment ekkora önfényezés mint ami náluk... Csak Norbinál beszéltek az eredmények. Számomra a magyar pályabajnokság nem mérvadó, szóval várom, hogy letegyen valamit az asztalra a csaj.
Szerencsére FB-m nincs, 1-2 emberke albumait szoktam nézegetni édesanyám regjével, magát az idővonalat egyébként is hülyeségnek tartom, ha érdekel valaki/valami megnézem az FB lapját de nem ömlesztve mindent. Mivel annyira nem érdekel nem nézem mi megy az FB oldalán, ami néha befut a nagyobb lapokra 1-1 cikk + amennyi a tempó, hungaroring műsorokba van interjú vele az nálam még az inger küszöb alatt van, még nem sok.

A magyar bajnokság sajna tényleg nem mérvadó, legalább ha Bús Edina ment volna egy Seattal lenne viszonyítási alap, bár elvileg az audi lassabb. Másrészt annyira kevés a nevező hogy már fáj néha nézni, ahol még van 2-3 autó ott meg a technika miatt egyértelmű ki lesz mindig előrébb.

Jó lenne ha be tudna kerülni a TT Cup-ba idén akkor megláthatnánk mire is képes, elvileg ez volt a 3/4 éves program terve, reméljük így lesz, aztán tényleg kiderül mi is az ábra és majd lehet éltetni, vagy szidni :D
Kép

ifj Hatar Istvan
RBR Fan aktív tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: ifj Hatar Istvan » 2017 hétf. feb. 20 22:24

Lovászék tesztelik a KIA-t Adria International Raceway-en.

Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 pén. feb. 24 19:07

Egy hónap és újra média day a BTCCben. Az év eleji kis színessel majd jelentkezem. Már csak 1 hely kiadó. Nagy átrendeződések vannak, de a mai hírt be kell szúrnom.

A WSR már két éve gyári csapatként jegyezve futtatta a BMW-it, de idén hivatalosan is visszatér a BMW 20 év után a BTCCbe és TEAM BMW WSR néven vesz részt a bajnokságban.

Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. márc. 10 20:44

Bemutatták az új TCR-es golfot, a kerék szélesítések elől nagyon 2016(vagy15)-os wrc stílusúak lettek, hátulrol meg a hátsó szélesítés olyan lett mint a seatokon.

Régi:
Kép
Kép

Új:
Kép
Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. márc. 10 21:10

Finkoo[HUN] írta:
atiwrc írta:

Ez a cím baszki, hát eddig nem gyári csapatban ment??? :bolond:
http://gp-live.hu/motorsportok/gyari-cs ... yi-vivien/

" Vivien az idei tervek szerint más versenysorozatokba is “belekóstol” majd csapatával "
Ezek szerint lehet nem megy teljes szezont sehol?
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. márc. 10 21:19

A wtcc-ben lesz 2 fehér Vesta, remélem Tarquini kapja a másik ülést, az újonc pilóta Müller unokaöccse :)

Bejelentették, hogy mégsem lesz a WTCC-ben TCR kategória és a Kínai versenyt Sanghaiból egy másik Kínai pályára költöztetik.

A GP2 az idei évtől hivatalosan is Formula-2 névre vált, értem hogy miért erőltették de így meg a GP3 lesz a furcsa, abból meg nem lehet F3.

Kép
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 kedd márc. 14 10:26

atiwrc írta:A wtcc-ben lesz 2 fehér Vesta, remélem Tarquini kapja a másik ülést, az újonc pilóta Müller unokaöccse :)

Bejelentették, hogy mégsem lesz a WTCC-ben TCR kategória és a Kínai versenyt Sanghaiból egy másik Kínai pályára költöztetik.

A GP2 az idei évtől hivatalosan is Formula-2 névre vált, értem hogy miért erőltették de így meg a GP3 lesz a furcsa, abból meg nem lehet F3.

Kép
Neked honnan van 2 Vestáról infód? Feltúrtam a netet, de én mindenhol csak egyről olvasok... jelenleg a kollektív teszten is csak egy van...

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 kedd márc. 14 17:52

Touring car times:

"The team have been testing the car, bought from the now defunct Lada Sport team, at their base in Magny-Cours today ahead of a planned two-car entry in the championship."

Csak tervezik, de náluk van legalább 2 kocsi.
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd márc. 14 18:34

Finkoo[HUN] írta:Neked honnan van 2 Vestáról infód? Feltúrtam a netet, de én mindenhol csak egyről olvasok... jelenleg a kollektív teszten is csak egy van...
Nem itt olvastam, de Lantinál is fent van:
"A RC Motorsport közben teljes erőbedobással dolgozik azon, hogy a marrakeshi szezonnyitóra vagy esetleg későbbre, de találjanak egy második pilótát is, hiszen két Vestát szeretnének indítani a bajnokságban. "
http://hosszabbitas.hu/wtcc/bejelentettek-az-elso-ladat

Fogalamam sincs hogy hol láttam, talán a touringcartimes-on, angol szöveg volt de ott, én úgy értettem hogy biztos hogy lesz két autó csak még nem nevezték meg a pilótát.

Ma kezdődött a két napos kollektív teszt Monzában, Zengőék nincsenek ott, pedig Panis neve szerepel az időeredmények között.
Nem tudom hogy megint a Jas vagy a Honda cseszett el valamit, mert elvileg úgy volt hogy a Panis már menni fog. Mondjuk én már a bejelentéskor furcsáltam egyrészt azt hogy még csak most jött meg a kocsi Qatarból, másrészt hogy ennyi idő alatt nem hittem hogy végeznek se a Jasnál, se a Hondánál(amit Zoli sem tudott WTF? hogy angliába vagy Japánba küldik a motort).

Nem túl meglepő módon Nagy Dani kapta a kocsit Ficza helyett az idei évre, de Ferivel is terveznek valamit idén. A wtcc2 eltörlése után,(szerintem oda terveztek a tc1-ről lemaradó pilótával), mivel szerintem hülyeség lenne az ETCC-be Nagy Norbi ellen küldeni, egy TCR sokkal jobb lenne, bár erős a gyanúm hogy max csak egy Hungaroringi forduló fog beleférni.
Érdekes, hogy a TCR-ben úgymond első számú Hondás csapatként szereplő West Coast Racing (akik nem mentek rosszul a kocsival) Volkswagenre vált. Akár egy kicsit a Jas is tolhatná így Zengőéket ott, de ez lehet Ribero-nak nem jönne ez be annyira, aki elvileg sokat segített Zengőéknek hogy Panisék hozzá kerüljenek.

Ha már szóba került a TCR, néhány érdekes hír:
- Az elmúlt két év bajnoka Comini hivatalos is bejelentette, hogy a Leopard Racingtől távozik, mert ők (a valószinüleg kevesebb fizetést kérő) Vernay-t tartják meg, és csak egy autóval indulnak. A csapat szponzora pénzügyi nehézségekkel küzd és állítólag Comini a tavalyi év második felére eső fizetésével is adós még. Comini-nek így jelenleg nincs csapata.

- A Lukoil-osok idén is 3 seattal támadnak, de nem nevezték még meg a pilótákat.

- Borkovic elhagyja a B3 Racinget és egy Grúz csapat által futtatott Romeo Ferraris féle Alfa TCR-el fog indulni, Davit Kajaia lesz a csapattársa, aki már vezette a Giulietta TCR-t a TCR Middle East bajnokságban.

- A fenti bajnokságban az Engstler csapatába tartozó Volkswagennel indul Homola, nem tudni még hogy ő mivel fog menni idén, FB-n azt írta annak, hogy itt ezzel megy nincs köze ahoz hogy majd mivel indul idén a nemzetközi sorozatban.

No de visszatérve a WTCC-s Tesztre:

A zöld tükröset kellesz figyelni idén, a tetőn is van egy magyar zászló, viszont hátulról nemigen lesz különbség (a szárnyon csak a boxban van az a zöld valami....):
Kép
Kép

Catsburgot helyettesítő fejlesztő-versenyző tűnik a leggyorsabb Volvo-snak:
Kép

Norbi versenymérnöke ismét Bári Gergő lesz, a kérdés hogy elég lesz-e Huff ellen:
Kép

Coronel miután bejelentette, hogy az egyetlen állandó egész szezonos Chevysként el tud indul idén.
(Az argentín Guerri a Campos-os kocsival csak Marokkóba, Olaszba, Hungaroringen, Nordschlife-n és természetesen Argentínában megy)
A teszten a mai nap mégsem ő hanem ROAL állandó GT-pilótája, Alberto Cerqui vezette a kocsiját.

Délelőtt találtak egy hibát az egyik Hondán így átvizsgálták mind a három autót, azért abból, hogy Michigami a leggyorsabb Hondás, azért remélem hogy nem ilyen lesz az erőviszony az idei évben:

Délelőtt:
Kép

Délután:
Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd márc. 14 19:07

Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 kedd márc. 14 20:51

Az M4en nyilatkozott Zengő. (Éppen felvette a videó....) Azt mondta, hogy Panis autója megkapja a legújabb specifikációkat, amivel a gyáriak mennek 2017ben. Ezért gyakorlatilag a Jasnál van, ahol teljesen átépítik, pl bukócsőheggesztési pontok is máshol vannak...
A másik kocsi 2015-2016os fejlesztésekkel fog menni. Ez már szinte készen áll a Zengő műhelyben, csak a motorra várnak.
A Hungaroringen tesztelnek majd a 21 körül asszem. A Norbi autójával. Mind a két pilóta. Meg ha jól értettem jön a gyári Honda is tesztelni. Panisnak meg a saját autóval 28án lesz egy Shakedown...
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd márc. 14 21:17

Tibi írta:Az M4en nyilatkozott Zengő. (Éppen felvette a videó....) Azt mondta, hogy Panis autója megkapja a legújabb specifikációkat, amivel a gyáriak mennek 2017ben. Ezért gyakorlatilag a Jasnál van, ahol teljesen átépítik, pl bukócsőheggesztési pontok is máshol vannak...
A másik kocsi 2015-2016os fejlesztésekkel fog menni. Ez már szinte készen áll a Zengő műhelyben, csak a motorra várnak.
A Hungaroringen tesztelnek majd a 21 körül asszem. A Norbi autójával. Mind a két pilóta. Meg ha jól értettem jön a gyári Honda is tesztelni. Panisnak meg a saját autóval 28án lesz egy Shakedown...
Igen arról volt szó hogy a Jas a szezonkezdet előtt még a hungaroringen is tesztel.
Az lenne csak szép ha 2014-es fejlesztés lenne :D, hisz már tavaly is maradt minden 2015ös a kocsin, legalább ha motor lenne benne 2016-os, de aligha.....
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szer. márc. 15 09:48

Faca... ezt még nem hallottam, de nem dob fel a hír túlságosan... :( :( :(

A második Vestát ilyen formában olvastam több helyen, azt hittem már van konkrét pilóta is a kormány mögé... :rolleyes:

Ez a TCR egyelőre nekem kicsit túlszabdaltnak tűnik... az alapötlet nem rossz, de kevés a csapat, kevés az autó, a szarabb technikáktól meg egyből szabadulnak, hiába van bop rendszer...
Néztem a TCR Middle East versenyt, 5 autó volt!!! TCR Asia 10 autó!!! Ez picsa kevés szerintem... Európa kupa, német TCR, benelux TCR, olasz TCR, anyám kínja TCR...
Ezek az Alpok-Adria zónaversenyek nem voltak butaságok régebben sem... volt egy normális mezőny, nemzetközi mezőny...

Elfogytak a szponzorok, elfogynak a csapatok... remélem nem így lesz, de most nem állnak olyan jól, mint tavaly ilyenkor...
Mondjuk a Lukoil csapat ütős lesz... Nash, Oriola, Valente...

Tassi Atika meg szerintem nagyon tehetséges, kár lenne, ha nem jutna neki ülés, de ha behal a B3 akkor elég kevés esélye van...

Na mindegy, reméljük a legjobbakat... :up: :up: :up:

Lenart Szabolcs
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Lenart Szabolcs » 2017 szer. márc. 15 09:58

Tibi írta:Az M4en nyilatkozott Zengő. (Éppen felvette a videó....) Azt mondta, hogy Panis autója megkapja a legújabb specifikációkat, amivel a gyáriak mennek 2017ben. Ezért gyakorlatilag a Jasnál van, ahol teljesen átépítik, pl bukócsőheggesztési pontok is máshol vannak...
Lehet ki kellene nézni a ringre :P

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szer. márc. 15 11:42

Lenart Szabolcs írta:
Lehet ki kellene nézni a ringre :P
:up: :up: :up:

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 szer. márc. 15 14:28

A hivatalos nevezési lista szerint 16-an neveztek a WTCCbe egész évre. Beugró versenyzők még lesznek, mert pl Guerri is fog menni néhány futamon.
Viszont ezen a 16fős nevezési listán ott virít a második Vesta is. :lollypop:
Jó lenne ha Tarquni bele tudna ülni....

Egy pár kép a tesztről, ahol az új SLR-es festéseket is láthatjátok.

Kép
Kép
Kép

Kép

Érdekesség hogy Ehrlacher a nagybátyja Muller tavalyi rajtszámával és sisakfestésével indul. :rolleyes:
Kép

Kép
Kép
Kép

A hondának változtt picit a hátsószárnya, a festés eléggé hasonló a tavalyihoz.
Kép
Kép
Kép

Kép
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 pén. márc. 17 22:59

Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 kedd márc. 21 07:58

Finkoo[HUN] írta:
Faca... ezt még nem hallottam, de nem dob fel a hír túlságosan... :( :( :(

A második Vestát ilyen formában olvastam több helyen, azt hittem már van konkrét pilóta is a kormány mögé... :rolleyes:

Ez a TCR egyelőre nekem kicsit túlszabdaltnak tűnik... az alapötlet nem rossz, de kevés a csapat, kevés az autó, a szarabb technikáktól meg egyből szabadulnak, hiába van bop rendszer...
Néztem a TCR Middle East versenyt, 5 autó volt!!! TCR Asia 10 autó!!! Ez picsa kevés szerintem... Európa kupa, német TCR, benelux TCR, olasz TCR, anyám kínja TCR...
Ezek az Alpok-Adria zónaversenyek nem voltak butaságok régebben sem... volt egy normális mezőny, nemzetközi mezőny...

Elfogytak a szponzorok, elfogynak a csapatok... remélem nem így lesz, de most nem állnak olyan jól, mint tavaly ilyenkor...
Mondjuk a Lukoil csapat ütős lesz... Nash, Oriola, Valente...

Tassi Atika meg szerintem nagyon tehetséges, kár lenne, ha nem jutna neki ülés, de ha behal a B3 akkor elég kevés esélye van...

Na mindegy, reméljük a legjobbakat... :up: :up: :up:

Azt hiszem a B3Racingnek (nemzetközi szinten legalábbis) annyi.
Itt van két újabb szög(Tassi és Bári Dávid)
http://formula.hu/turaauto/2017/03/20/s ... sz-norbert

Érdekes lesz ez a M1RA erre nem számítottam norbitól, legalábbis egy olyan 4-5 évig még nem....
Az is lehet a wtcc2 lett volna a fő cél, de mivel már felépítettek egy csapatot a törlésig így mennek a TCR-ben.

Egyrészt szétszabdalt ez igaz, bár ha már ilyen egy CEZ szerű sorozat lehetne, Lengyel, szlovák, cseh, osztrák, magyar és Horváth pályákkal. Kérdés, hogy erre mennyire lenne igény, hiszen nagyon a GT felé tolódott el ebben a régióban a túra autózás.

Európa Kupa hülyeség volt, legalábbis olyan formában hogy nem külön sorozat volt, várható volt, hogy nem nagyon fognak a más országok bajnokságába átugrani, idén csak egy egyfordulós év végi futam lesz, amit én mondjuk úgy csináltam volna meg, hogy év végére mire mindegyik sorozat lemegy és a top3 vagy top5 pilóta minden sorozatból induljon rajta....

A német TCR jó volt tavaly, a Benelux sem volt rossz, de az olasz, meg orosz meg a többi ami nem megy külön mezőnyként/futamként az valószínüleg nem is fog annyira fejlődni.
A TCR Open mezőnyére kiváncsi leszek, hogy milyen lesz, mennyien lesznek. Lehet hogy a ringen a nemzetközi TCR sorozattal egy mezőnyben fognak menni, de máshol olyat is olvastam hogy külön futam lesz.

A Benelux TCR bajnokságban teljes évet fog menni Tom Coronel, Stephan Lemeret csapattársaként. Ő lett tavaly a bajnok, akit többek között Monteiro, Michelisz Norbi, Kris Richard és Matt Neal segítettek bajnoki címhez :D. Egyrészt jó hogy több féle formulát lehet alakalmazni a TCR versenyekre nincs megkötés, de talán a Benelux sorozat lett a legkacifántosabb, pláne ha ránéz az ember egy évvégi ponttáblázatra.

Az STCC-re kiváncsi leszek idén mekkora mezőny lesz, mert ott azért jól szoktak müködni ezek a túraautós sorozatok. Jelenleg 13 nevező van. Azon nagyon nem csodálkoztam, hogy a középamerikai TCR Las Americas elbukott, mind3 versenyét törölték érdeklődés hiányában....
Tehát nem biztos hogy mindehol életképes ez a formula, a Spanyol(kb 10-12 állandó résztvevő) és Portugál(kb állandó 8 pilóta) bajnokság is egyesítve lett az idei évre, talán pont a nagyobb mezőny miatt, bár furcsa hogy pont ilyenkor meg a GT Open Euroformula Open rendezője, (akik ha jól tudom szintén spanyol székhelyüek), meg indít egy TCR Open sorozatot.

A TCR Germany sorozatban a wiki szerint 36 nevező van jelenleg 2017-re, köztik az LP Winner-es Kia is, kérdés, hogy mindeki minden futamon indul-e? Az már egy szép mezőny lenne...

Tarquini a Hyundai-hoz szerződött mint fejlesztő pilóta, az I30 TCR kifejlesztésére, akkor nem ladázik :(
A csapat menedzser egyébként az a Andrea Adamo, akivel már a Honda WTCC-s csapatában dolgoztak együtt.
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 szer. márc. 22 17:44

Szia, Ati!

Norbi a digisporton nyilatkozta, hogy valóban az volt a cél, hogy wtcc2-ben induljanak, de amikor már sejtették, hogy halva született az ötlet azonnal a tcr felé fordultak...
Bekérdezték, hogy akkor a tcr a túraautózás jövője? A válasz a Norbitól megszokott diplomatikus félig kitérő válasz volt, de a sorok között azt lehetett érezni, hogy a tcr féle túraautózást tartja járhatóbb útnak...

Link:
http://www.mediaklikk.hu/video/sport7fo ... -sport-50/

Nem tudom láttad-e már...

Az biztos, hogy a tcr rendezvények körül vannak még letisztulásra váró dolgok, tapogatóznak, hogy mire lenne igény, hogy minél stabilabb, és nézettebb - ezzel együtt eladhatóbb - sorozatokat tudjanak fenntartani...
Imádom a wtcc-t, de jelenleg én is tcr-t tartom járhatóbb útnak, a class one-nal szemben biztosan...

Reméljük a legjobbakat!

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 szer. márc. 22 20:10

Igen én is úgy éreztem az M4-es nyilatkozatban hogy Norbi szerint is a TCR egy igen stabil alternatíva lehet.

Szerintem erre gyorsan rájött még Ribero is hogy nem kell erőltetni a Class-one-t akkor negatív visszhangja lett.

Egyébként is miért ragaszkodnak a DTMnél ennyire ehhez a névhez? Majd jól össze fogják sokan keverni a Klasse-1 / Class-1 -el
http://fotura.blog.hu/2015/09/09/a_dtm_ ... se_1_autoi

Kép

https://www.youtube.com/watch?v=f1j5Jq8ILmY
https://www.youtube.com/watch?v=GBMLlXNVifA

Lehet már régebben volt szó róla(mivel most egy februári cikkben is megtaláltam), de most meglepődve halottam a Hungaroring magazinban, hogy lesz Hungaroring Classic, a Peter Auto által szervezett sorozat közel 300 retro járművel fog eljönni a Hungaroringre!!
https://www.youtube.com/watch?v=ix8kS8KFnrc
https://www.youtube.com/watch?v=x2-AOm2llpI

Egyébként ha már régi versenyautókat hoztam szóba a hétvégi Goodwood-i verseny elején jól gyepálta egymást a mini és az escort a verseny elején! Két mennyire más karakterű autó és mennyire jó csatát tudnak vívni.
https://www.youtube.com/watch?v=75-0xqfw6io
Kép

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 csüt. márc. 23 13:39

Az idén is az ETCC-ben induló Christjohannes Schreiber a Krenek motorsportos Seat-ot a Rikli féle Hondára cserélte, így ő lesz a csapattársa Peter Riklinek.

Milovan Vesnic egy Audi TCR-el indul a TCR International Series Európai helyszínein és az Adriai TCR Europe Trophy-n.

Stefano Comini Audival indult a TCR-ben a Belga Comtoyou Racing csapat színeiben.
Kép

Mat'o Homola a DG Sport színeiben fog indulni egy Astra TCR-el, Pierre-Yves Corthals csapattársaként.
Kép

Megjelent a hivatalos nevezési lista is amin 23 név szerepel.
-Ami a legérdekesebb, hogy két KIA Cee'd-el megjelent a Zengő Motorsport! Ficza Ferivel és egy még meg nem nevezett pilótával.
Viszont úgy tünik egyik kocsijuk sem tud eljutni grúziába időben, több más csapat második kocsija mellett.

Érdekes, hogy a M1RA-s kocsikon kívül mindössze 1 Honda lesz. Nagy hiányzó az Engstler Team, Target Competititon és a B3 Racing is, amit konkrétan irnak hogy "closed its doors"

Nem igazán értem, hogy a Peugeot 308 minek volt a BOP teszten ha senki nem akar menni vele.

http://www.touringcartimes.com/2017/03/ ... al-series/
Kép

Finkoo[HUN]
[HRHT] Tag

Hozzászólás Szerző: Finkoo[HUN] » 2017 csüt. márc. 23 16:35

Francnak sem hiányoznak Engslerék... minden más tcr sorozatban ott vannak 46ezer autóval... :D :D :D :nevet2: :nevet2: :nevet2:
Kép

Aki bekarikázza a NEM Engstler autókat nyer egy lyukas hangszórót... :D (ja, és a képen látható a TELJES mezőny!)

atiwrc
[HRHT] Tag
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: atiwrc » 2017 csüt. márc. 23 17:28

Finkoo[HUN] írta:Francnak sem hiányoznak Engslerék... minden más tcr sorozatban ott vannak 46ezer autóval... :D :D :D :nevet2: :nevet2: :nevet2:
Kép

Aki bekarikázza a NEM Engstler autókat nyer egy lyukas hangszórót... :D (ja, és a képen látható a TELJES mezőny!)
:D

Lotti biztos megkérte őket jöjjenek már el mert nincs mezőny :D

Panis és Dani tesztelt a Hondások mellett a ringen, csak Dani kocsija van itt, a másik még a Jasnál van, a lökös fekete esetleg ez újabb fejlesztés lenne?

Kép

08:58-tól:
http://www.mediaklikk.hu/video/m4-sport ... aloja-637/
Wéber és Vobeczky F1-es előzetese melett Zengő ás Nagy Dani is vendég volt 28:45-től:
http://www.mediaklikk.hu/video/en-vagyo ... 20-i-adas/
Zoli mondott érdekességeket, más tehetségeket is fel akar karolni majd, (gondolom a másik TCR-es kocsira gondolt) és hogy női versenyző is lesz a csapatban, pontosabban lányt mondott, agyalok, de fogalmam sincs kire gondolhatott.
A magyar női versenyzők közül Bús visszavonult, Vogel Adrien és Krajnyák Petra a KIA Lotos Race sorozatban megy, Keszthelyi Vivien Audi TT Cup. Nem is nagyon jut most más eszembe aki tavaly valami pályaversenyen ment volna, György Anett esetleg.
Kép

Tibi
RBR Fan aktív tag

Hozzászólás Szerző: Tibi » 2017 pén. márc. 31 16:53

Azért első teszten ez nem rossz eredmény!

Kép

Homola az Opel Astrával 11. de már 1,2 mp-el lemaradva.
A címvédő Comini az AUDIval 12. 1,3 mp-el lemaradva Ficzatól.

A hétvégén jövök a szokásos kis színes év eleji összefoglalóval. Ha nem is minden sorozatról, de a BTCCről meg a Nemzetközi TCR-ről mindenképpen, hiszen a hétvégén indulnak.
Kép

Válasz küldése